ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Šta će biti sutra? Tranziti, direkcije, solari...
Koliko se po Vasem iskustvu predikcije obistinjuju

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Astro iskustva
Old 16-02-2011, 22:06   #1
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno Astro iskustva

Mislim da nema nesto slicno a dobro je da razmenimo kakva su iskustva vezana za predikcije uopste.

Tema je: U kojoj meri smo u mogucnosti da predvidimo dogadjaj i procentualno u kojoj su meri predikcije opravdane.

Recimo - meni se licno horarci NE OBISTINJUJU .... ne znam sto je tako ali tako je.

Predikcije - onako, naravno ovde ne govorimo o profi analizama emanentnih strucnjaka koji mozda imaju 6 culo, a ne natalnu ispred sebe.

Last edited by cmokic78; 16-02-2011 at 23:35..
Submit to Digg   Astro iskustva Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-02-2011, 22:13   #2
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Ja bi rekla da su meni horarci radili,ali nastranu to sto su bili negativni ali su radili. S predikcijama nisam imala bas srece, ali su mi neki lunari dobro pokazivali temu koja ce se odvijati tog mjeseca.pitanje je i objektivnosti ali eto se nesto ipak poklopilo.
Bravo za temu

Old 16-02-2011, 22:17   #3
andjelikadepeures
Mag

andjelikadepeures's Avatar

andjelikadepeures je offline
Registrovan: May 2010
andjelikadepeures će postati poznat uskoroandjelikadepeures će postati poznat uskoro
Standardno

kad sam inspirisana, "nalupam" predikcije i shto je najzeshtje, u poslednje vreme pogadjam maltene u dan, drushtvu narochito. sebi bash i ne vidim mnogo, zato za sebe smaram druge ljude...

Old 16-02-2011, 22:31   #4
oktobar
Veštac

oktobar's Avatar

oktobar je offline
Registrovan: Jul 2010
oktobar je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by andjelikadepeures VIdi Poruku
kad sam inspirisana, "nalupam" predikcije i shto je najzeshtje, u poslednje vreme pogadjam maltene u dan, drushtvu narochito. sebi bash i ne vidim mnogo, zato za sebe smaram druge ljude...
Ko i mi svi!

Old 16-02-2011, 22:35   #5
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Hm. jeste zanimljiva tema.

Evo ovako. Horari - par puta, bas i ovde na forumu mi se desilo da tumacim svoj horar, i ma koliko neverovatno izgledalo u trenutku tumacenja, da se sve do poslednjeg obistini.
Na zalost, retko dobijem takvu inspiraciju - moram bas da budem skoncentrisana, i da puno detalja istovremeno drzim u glavi.
Dakle, deluje - ali mora se raditi vrlo temeljno.

Solari - stelijumi u solaru zestoko deluju - pre dve godine puna 6. kuca - celu godinu provedoh na poslu i po lekarima.

Pre toga jaka 7. kuca - maltene pred oltarom pobegoh.

Itd.
Kad god se pojavi solarni stelijum - neverovatno koliko je jak.

Tranziti - imam u karti takvu situaciju da mi sve trans planete prelaze preko svih licnih (ukljucujuci i sunce) tokom godina - i to se zessstoko oseca, i sigurna sam da moze sluziti u predvidjanju osecanja koja ce biti dominantna u nekom periodu.

Sto se konkretnih desavanja tice - iskljucivo, i jedino - kombinacija progresija+direkcija+solar ili tranzit. Tako radi u 90% slucajeva.

Uvek mi uspe da odredim oko kojih tema ce se osoba vrteti u nekom periodu, gde ce se javljati konflikt, kako ce se osoba osecati...ali sta ce od toga ispasti? Jos nisam nasla savrsenu formulu....Mislim da utice najvise od snage planeta, ali jako je komplikovano kada imate jednu snagu u natalu, drugu u progresiji, trecu u direkciji, cetvrtu u solaru....Tu sam bas umela da se zapetljam, ali polako sam uspela da kod sebe razmrsim - proveybacu i kod drugih, pa cu, nadam se, napisati korisniji komentar

Old 16-02-2011, 22:42   #6
tanjica
Druid

tanjica's Avatar

tanjica je offline
Registrovan: Apr 2010
tanjica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Ovo nije bas zamisljeno kao tema za tumacenja....
Ok...samo sam se malo zaprepastila,bilo mi cudno!Ali,cuda se desavaju.da kazem i ja svoje iskustvo sa tranzitima-neoprostivo deluju!

Old 16-02-2011, 22:42   #7
nena peric
Veštac

nena peric's Avatar

nena peric je offline
Registrovan: Jun 2010
nena peric je na dobrom putu
Standardno

Pored tranzita i solara, licno meni se mnogo toga ukaze u lunarnom chartu. Steta sto je tema "Lunarni povratak" retko posecena, jer bi tu na ostalim primerima vezbajuci vrlo brzo naucili nesto. Mesec dana od postavljanja chart-a bi videli ima li ili nema dogadjaja i na sta je ukazivao neciji lunar.

Old 16-02-2011, 23:35   #8
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena peric VIdi Poruku
Pored tranzita i solara, licno meni se mnogo toga ukaze u lunarnom chartu. Steta sto je tema "Lunarni povratak" retko posecena, jer bi tu na ostalim primerima vezbajuci vrlo brzo naucili nesto. Mesec dana od postavljanja chart-a bi videli ima li ili nema dogadjaja i na sta je ukazivao neciji lunar.
Meni su licno ti Lunari bili super zanimljivi, evo prilike da pozovemo devojke da temu i ozivimo

Old 19-02-2011, 21:01   #9
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Dobra tema steta da bude zaboravljena
lunari rade,vise istovremenih ranzita na jednu tacku rade kao i kad zahvataju uglove,solari tu i tamo........ovaj solar mi je zanimljiv gomilaju se planete pa bih vas zamolio da pokusate da ga analizirate(nedda,nena,cmokic...ko i kad stigne)
direkcijama najvise verujem ,tercijari dosta precizno deluju
sto se horaraca tice,retko sam postavljao pitanja 2-3 puta i uvek se ispunio
iako jedanput nije ali zato sto nisam hteo da se ispuni..jednostavno kada je doslo vreme da se ostvari nisam vise to zeleo.
a sto se tudjih prognoza meni i mojih drugima tice ne bih komentarisao procentualno ali procenat je visok sto nije zadovoljavajuce,treba biti jos visi.......

Old 19-02-2011, 21:16   #10
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Znači navesti ću samo zapažanja za svoj horoskop...
- jer drugima sam u svim oblicima pogađala dosta stvari...iz raznih oblika predikcija
- dosta puta sam i fulavala, al fulam najčešće kad trebam nači kada će nešto biti, ono tipa kad će mi ljubav, posao....kad osoba točno očekuje da joj nešto određeno vidim...onda bezveze suosjećam se i tražim na silu i kad zapravo ni sama ne vjerujem da će išta biti....
-najbolja su mi pogađanja kad što manje znam osobu ili kad nema određenu oblast zanimanja i pita me opčenito šta će se događat...

A evo sad kako je kod mene...

Horarci
Ovako za zdravlje su mi pogađali točno onako kako je bilo....za LJubav sve sama fulavanja (osim 1 kada je ispalo totalni copy-paste kako je to vilenija istumačila) - moguće što prečesto postavljam pitanja...nekad sama gledam...onda drugi put ponovo pitam pa objavim...

Predikcije

Tranziti - najbolje mi rade...ko ćukica...pogotovo tranziti Saturna pa i Jupitera...ćak i brze planete opišu mi dan kakav će mi biti..

Solar - solar pogodi opčenitu sliku te godine, ali baš sad detaljno da sam predvidjela točan događaj pa i nisam...više okvirno...ok...bilo je nekih koje su bili pokazani drugim stvarima, pa je solar potvrdio

Direkcije, progresije - pa jednostavno kao da ne rade...tj.ne poklapaju mi se sa bitnim događajima i samo me zbunjuju ili ja to nikako da dobro naučim...ali stvarno ne mogu uhvatiti nit nikako...

Lunari...ne znam...nekad koji i pogodi...al ima ćoraka mjeseca kad se ništa ne vidi...

Old 19-02-2011, 21:17   #11
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Meni od 27. februara pocinje zanimljiva situacija -

- solarni - egz. kvadrat saturna i meseca
- tercijari - kvadrat meseca i saturna
- progresivni - opozicija meseca i saturna
- lunarni - trigon saturna i meseca
- tranzitni saturn cve biti u trigonu sa natalnim mesecom.
- direktivni - nista posebno - standardna natalna siroka opozicija ove dve planete.

Ocekujem da mi ova situacija malo rasvetli znacenja u razlikama aspekata i jacinu pojednih metoda predikcije na mene....

Javljam kako bude bilo, pa valjda ce nekome koristiti.

Medjutim - trebalo bi da se prisetimo onih stvari koje vecina (pa i ja ) stalno zaboravljamo - postoje definisana pravila koja metoda predikcije kako utice na ljude sa razlicitim dominantnim elementima u karti.

Cini mi se da je bilo - tranziti i solari valjda na one sa jakim vodenim elementom....ali nisam sigurna....neko je postovao to, pa ne bi bilo lose da ponovi za nas zaboravne

@Mandrak, drage volje - ali gde ti je tema/karta?

Old 19-02-2011, 21:19   #12
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

direkcije i progresije rade kod mene ko urica...i pogodila si puno sama i puno mi drugi rekli...
tranziti rade ali dosta smo subjektivni svi pa često tranzitima dajemo preveliku važnost ..
a što se horara tiče baš i ne rade ali po meni samo zbog toga jer ih prečesto postavljamo..

Old 19-02-2011, 23:28   #13
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Meni od 27. februara pocinje zanimljiva situacija -

- solarni - egz. kvadrat saturna i meseca
- tercijari - kvadrat meseca i saturna
- progresivni - opozicija meseca i saturna
- lunarni - trigon saturna i meseca
- tranzitni saturn cve biti u trigonu sa natalnim mesecom.
- direktivni - nista posebno - standardna natalna siroka opozicija ove dve planete.

Ocekujem da mi ova situacija malo rasvetli znacenja u razlikama aspekata i jacinu pojednih metoda predikcije na mene....

Javljam kako bude bilo, pa valjda ce nekome koristiti.

Medjutim - trebalo bi da se prisetimo onih stvari koje vecina (pa i ja ) stalno zaboravljamo - postoje definisana pravila koja metoda predikcije kako utice na ljude sa razlicitim dominantnim elementima u karti.

Cini mi se da je bilo - tranziti i solari valjda na one sa jakim vodenim elementom....ali nisam sigurna....neko je postovao to, pa ne bi bilo lose da ponovi za nas zaboravne

@Mandrak, drage volje - ali gde ti je tema/karta?
podatke imas a ja bas ne umem postavljati te karte pa ako ti nije tesko otvori temu i postavi??
Naši sponzori
Advertisement

Old 21-02-2011, 13:39   #14
Princess77
Čarobnjak

Princess77's Avatar

Princess77 je offline
Registrovan: Mar 2010
Princess77 će postati poznat uskoroPrincess77 će postati poznat uskoro
Standardno

Sto se tice horara kod mene, uglavnom su se svi do sada pokazali tacni. Solar takodje bas radi ali moj najveci problem je sto ga mogu analizirati kad prodje i naci sve dogadjaje, ne snalazim se sa tumacenjem unaprijed

Old 21-02-2011, 13:59   #15
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Uopste nisam ni pocela sa ucenjem horara..medjutim vise puta sam postavljala pitanja ovde na forumu, na nekim drugim forumima kao i na TV-u u emisijama gde se tumacio horar...i
nikada,ali bas nikada se nije ostvario.Kod mene horar pogodi samo trenutno stanje,ali zavrsetak situacije se ne vidi tacno kroz horar.

Iz iskustva znam,kod boljih renomiranih astrologa da se oni nikada ne zalecu da tacno kazu kada ce se nesto desiti-vec samo kazu KADA su povoljni periodi da se situacija desi (podrzana tranzitnim planetama, u odnosu na polozaj natalnih)...
Solar je takodje kod mene potpuno zakazao...a to sam napisala na svojoj temi "moj solar 2010/11.g.
Mozda ce zajednicki pogled na natal,progresije i solar dati pribliznije dogadjaje...bar tako ja mislim ...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules