ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
paznja: samo za mazohiste

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

sta reci a ne zaplakati
Old 05-08-2008, 23:28   #1
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Cool sta reci a ne zaplakati

evo jedan ekstaticni solar...fuj

http://i37.tinypic.com/2q1xso6.gif
Submit to Digg   sta reci a ne zaplakati Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 06-08-2008, 18:11   #2
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Registrovan: Jan 2008
Lotosov cvet je na dobrom putu
Standardno

Eh, Ibis ja ti nisam mazohista...mozes li da stavis onu kartu sa kobinacijom solar+natal...moju omiljenu....
Da ti nemas u planu neku ?

Old 06-08-2008, 19:08   #3
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

bebu?

neeeeeee...imam malog jarca-vodoliju sa marsom u ovnu, ne mogu

evo draga link

http://i36.tinypic.com/2s9enas.gif

Ma, nije tako lose...malo finansije skripaju, reklo bi se...
Old 09-08-2008, 23:51   #4
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Standardno Ma, nije tako lose...malo finansije skripaju, reklo bi se...

Ibis,
Da vidimo sta kaze solar u mojoj interpretaciji…

Solarni Asc u IV natalnoj kuci.
Ovaj položaj cesto pokazuje da ce doci do promene mesta stanovanja u toku godine. Isto tako,moguce je da ce se završiti neki važan poduhvat ili da ce se odigrati neki važan dogadjaj vezan za roditelje ili za kucu i nekretnine.
Solarni Asc u blizancima
Dosta kontakata i poseta sa rodjacima (narocito bracom i sestrama) ili komšijama. Kao da ces morati više da se oslonis na druge ljude nego na svoju slobodnu volju.
Druga solarna nagovestava promenjivu srecu sa novcem i prihodima. Zarada bi mogla biti povezana sa umetnoscu, obrazovanjem, sportom, decom…
Treca solarna nagovestava brige oko posla ili zdravlja. Moguca kraca putovanja.
Cervrta solarna kaze da ako imas veze sa nekim sudskim sporom, ugovorom, nasledstvom, zakupom…nadzire se definitivno resenje…
Peta solarna ti donosi srecu i zadovoljstvo u braku ili moze doneti neki novi partnerski (poslovni) projekat. Medjutim, posto je mesec tu, to je ipak emotivno zadovoljstvo. Mislim da ces biti obasipana paznjom ili poklonima(lepim) od strane partnera i da ce ti to pricinjavati zadovoljstvo…
Polozaj i pocetak seste solarne u skorpiji mi se ne svidja…Nagovestava zdravstveni probleme kod tebi bliskog mladjeg muskarca…ili ces ostati bez posla ili treca najmanje moguca varijanta pozajmices nekom novac i taj ti nikada nece vratiti isti…
Tokom solarne godine kraca putovanja su nuzna (mozda su zdravstveni razlozi) i desavaju se u nepovoljnim okolnostima..
Tebi kao da ce biti uskracena sloboda delovanja u karijera, prepreke u profesionalim poduhvatima
Sedma solarna kao da upucuje da ce tvoj posao i karijera biti u direktnoj vezi sa tvojim partnerom ili zakonskom regulativom. Borba za poziciju, nagovestaj promena u poslu.
Osma solarna kaze da ce prijatelji biti darezljivi prema tebi, tako da se nadaj nekom Jupiterskom poklonu.
Deveta solarna naglasava religiozne, filozofske sklonosti, orginalne ideje i bavljenje okultnim naukama.
Nakon nagovestaja svih profesionalnih problema, mislim da ce ti pocetak sledece godine biti povoljniji za neka profesionalna dostignuca. To i nagovestava polozaj solarnog MC, koji uz to moze uneti neko emotivno zavaravanje.
Jedanesta solarna kaze da imas puno planova, nada sa svojim prijateljima, ali je realizacija slaba. Ovo se moze odnositi i na poslovne veze i finansijsko stanje.
Dvanest solarna nagovestava neplansko trosenje novca i cuvanje u tajnosti mogucih problema sa novcem.

Ibis, draga ne zameri mi sto sam uopstena i nezanimljiva...nesto me inspiracija ostavila ovih dana.

Old 10-08-2008, 22:46   #5
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Divna si hvala na trudu

Neke stvari su poprilicno tacne, koliko sam imala prilike da vidim u ovih prvih mesec dana ovog solarnog...
Na srecu ili nesrecu, posao ne mogu da izgubim, nemam ga a jeste planiram neke poslovne projekte sa partnerom...

Old 11-08-2008, 16:16   #6
Lotosov cvet
Obično gatalo

Lotosov cvet's Avatar

Lotosov cvet je offline
Standardno

Nema ne cemu, Ibis...
Sto se tice tvog posla, ne brini imaces ga uskoro...skoro sam sigurna...Uostalom, rekla bih i da se ti razumes u solare..mada je meni tesko da gledam svoj solar i da povezem sama sebi nesto..
Pozdrav za tebe i maloj jarca-vodoliju

Old 11-08-2008, 23:10   #7
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Jedino sto mi se svidja u ovom mom sol je sto izbacuje Ve u prvi plan, a ona vlada umetnutom petom

Old 12-08-2008, 08:55   #8
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Rado, samo kad naučim.
Solari su nešto što me najmanje privlači u astrologiju...nisam se čak potrudila ni literaturu da nabavim, osim neke male skriptice, neke osnovne stvari umem da proanaliziram, ali ovaj solar je težak za mene.
U kom smisli ekstatičan, šta ti osećaš?

p.s. klinka ti je stvarno prava princetica...preslatka je!

Old 12-08-2008, 12:51   #9
katarina
Obično gatalo

katarina's Avatar

katarina je offline
Registrovan: Oct 2007
katarina je na dobrom putu
Standardno

Stravična stvar koja je meni zapala u oko je kvadrat retro Plutona na 29* i nešto...iz 7.polja sa Uranom u Ribama na 22* iz 11....Uran u nama je onaj stupanj na kom smo spremni odbaciti stare obrasce, čije postojanje osigurava Saturn, da bi zamenili novim ''obrascima'' koji daje više slobode, prostora našoj psihi i čini da se ona u njima prijatnije oseća, razvija,...samim tim on je ona vrsta inkubacija u kojoj umetnik čeka bljesak...on je alhemičar koji stvara nagon za stvaranjem, inspiraciju...Šta je to ma inspiracija, moje, tvoje, nečije stvaranje, originalnost, intuicija??? kakav je to sadržaj, od čega se sastoji, koja su tu jedinjenja zstupljenja, masa...???...nemamo pojma. Ali to je nešto jako. I to je Uran. I tačka. najbolje je tako...Kako je kod tebe u 11.polju a tu su naša prijateljstva, naše želje, neke grupacije, samoizražavanje drugih...dakle eto na čemu ćeš ga osetiti. Ribe su mu tako prijatne za delovanje, a onaj 22 stepen ga čini savršeno moćnim...Mislim da ti neće biti baš po volji ivaj anarhični umetnik, sanjalica...niti da će biti mnogo razuman, pa očekuj i neka razočarenja posebno u druge ljude i neke prekide...Dalje bitno je da je 11.polje u Trojstvu odnosa i tu je aktivirano i 7.polje i 3.polje...7.polje su naši partneri, postojanje drugih, zajednički poduhvati, zajednički život, traženje kontakta...O Plutonu sam pisala Skorpiji na Sinastriji, pa ne bi bilo loše da to pročitaš...jer će ti koristiti...On je čak retro, a planete na 29* su zaista jako naglašene i potiskuju ostatak...ista stvar u solaru, porgresijama, nebitno...skroz... Samim tim kvadrat će biti jako nezgodan, ne bih zalazila u detalje, uostalom on će se pre svega u tebi odraziti...a onda materijalizovati...

Old 12-08-2008, 13:15   #10
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Hvala puno Katarina...Urana jako dobro osecam, vec mi je godinama u prvoj u tranzitu...U stvari ja ga ZIVIM, s obzirom na moj Asc i ovaj tranzit tako da sam sve (ambiciozna rec) njegove principe usvojila i ozivela.
A sto bi rekla moja najbolja drugarica (So, Me, Mo u vodoliji- ima neverovatne bljeskove intuicije na svoj specifican nacin), ova godina bar nece biti dosadna

Evo i ja cu po ugledu na Merkur pokusati da interpretiram solarni povratak, a i moj je aktivan vec 2 meseca..Ne bih da ulazim u neka konkretna pitanja, cisto atmosfera...
Asc pada u natalnu cetvrtu, i na natalnoj Veneri je (2 st orbisa), dok je vladalac Me u sedistu u prvoj, petoj natalnoj...Ovo je godina potrage za identitetom, svojim mestom pod suncem ali u okviru vaznih odnosa, dimenzija davanja i primanja (i Sunce vlada 4-om solarnom)...Bukvalno tumacenje je da dosta vremena provodim u domu, i u komuniciranju iz doma, a zasada i jeste tako...naglasen je promenljivi T-kvadrat, koji je na osi 1-7, dakle opet se radi o odnosima, i u 5 i 11 kuci...Osciliracu izmedju ponasanja koje mi namecu sopstveni racio, naklonosti koje gajim, tudja volja i potreba, kao i sira zajednica u kojoj boravim...Nikako se ne moze reci da cu biti mirna i spokojna, jer cu hteti da pomirim nepomirljivo u nekim momentima i kidati se na vise strana nego sto je moguce. Vladalac Asc Me ima 90 Mo (natalno 120), 180 Pl (natalno 90) i 90 Ur (natalno nema aspekt)...Bivacu prisiljena da obrazlazem svoje stavove i uzroke svog ponasanja (sto mom ustrojstvu nije problem), kao i uzroke svojih reakcija i odluka, sto nece proci uvek bez sukoba i bez nervoze sa moje strane. Ja cu u ljudima oko sebe traziti (i nalaziti) motive koje skrivaju (pl), ali i bivati pritiskivana istim tim motivima. Iako cu delovati prilagodljivo necu se dobro osecati u grupama jer cu teziti privatnosti, a opet u bliskim odnosima falice mi slobode i dobre komunikacije. Postoji opasnost da reagujem ishitreno u toku ove godine, izazvana doduse, ali bez sakupljanja dovoljno argumenata. Dakle prati me veliki nemir, ali i potraga za pravim vrednostima.
Mislim da ta potraga nece biti besplodna ako pogledam polozaj natalnog Me, kao i polozaj So. So je u drugoj kuci koje ga prilicno stabilizuje, jos u konjunkciji sa Ve u slucajnom sedistu i 60 MO, 120 Ur, kao i 180 ju -skoro svi kontakti postoje i natalno. Cini se da bez obzira na iskusenja i oscilacije u ponasanju, sve u zavisnosti od trenutne situacije, uspevam ove godine da idem putem koji je plodan za mene, privlaceci vrednosti koje su mi neophodne. Verovatno je da cu povesti vise racuna o svojoj imovini, mada vise o stvarima koje mi pricinjavaju zadovoljstvo, a mnogo cu se baviti garderobom i stvarima koje smatram lepim...
So u trigonu sa Ur govori da se necu plasiti promena u svom okruzenju i da cu neke i sama izvrsiti, pocevsi od prijateljstava. Bice novih prijateljstava, novih situacija u kojima cu se odlicno snalaziti.
Opozicija Sunca i Jupitera govori da necu imati previse oslonca od strane drugih, ili ako i bude nece biti adekvatno, ili na nacin na koji ja ocekujem. Bice nekih protracenih prilika i loseg tajminga.
Solarni Mesec u natalnoj sedmoj kucu donosi uspone i padove na polju partnerstva, a tu su i Ma i Sa u konjunkciji......Uh...To opet vraca pricu na pocetak...Pomiriti nepomirljivo u odnosu...Ici napred i ici nazad u isto vreme...
Kao sto rekoh...Nece biti dosadno

...samo da dodam...napustila sam muza i razvodim se...preselila sam se...solari rade tacno kao satic, tvrdim vec odavno

Last edited by Merkur; 28-12-2008 at 14:46..

Old 08-11-2008, 17:08   #11
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

...ibis a da li te kad uhvati strah od predviđanja...ili da npr. da možda nisi gledala solar...možda se ne bi imala snage otići od muža,pa bi ostala...

...hoću reći,što misliš koliko to naše gledanje u karte utjeće na donošenje odluka u budućnosti?

Old 08-11-2008, 18:14   #12
Megara
Obično gatalo

Megara's Avatar

Megara je offline
Registrovan: Jun 2007
Megara je na dobrom putu
Standardno

Je l' smem ja da kažem šta mislim?

Lično, puštam stvari da se odvijaju prema osećajima koje imam, bez obzira na astro prognoze.
Ali ako se desi nešto loše, bila sam pripremljena, makar malo.

Npr. ja već znam , kad mi Uran sedne na Sunce, da će biti belaja, jer ću nagraditi egzaktnu opoziciju sa Mojim Marsom , a sve se dešava na osi IC-MC.
Onda sam pogledala primarne direkcije za taj period i shvatila da mi Jupi seda na Marsa u to vreme, pa sam se kao malo smirila...znači našla sam ventil i na drugu stranu, ali ako ne bude dobro, spremna sam.

Eto, ukratko.

Old 08-11-2008, 23:06   #13
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
...ibis a da li te kad uhvati strah od predviđanja...ili da npr. da možda nisi gledala solar...možda se ne bi imala snage otići od muža,pa bi ostala...

...hoću reći,što misliš koliko to naše gledanje u karte utjeće na donošenje odluka u budućnosti?
u pravu si sto se tice autosugestije da treba biti oprezan...ali predvidjanje ne mora da znaci sugerisanje...vec samo uvid...sto kaze Megara spremniji smo kada se desi...a meni se jeste "desilo", na neki nacin nisam imala IZBORA zbog neceg izvan moje kontrole.

Quote:
Originally Posted by Megara VIdi Poruku
Je l' smem ja da kažem šta mislim?

Lično, puštam stvari da se odvijaju prema osećajima koje imam, bez obzira na astro prognoze.
Ali ako se desi nešto loše, bila sam pripremljena, makar malo.

Npr. ja već znam , kad mi Uran sedne na Sunce, da će biti belaja, jer ću nagraditi egzaktnu opoziciju sa Mojim Marsom , a sve se dešava na osi IC-MC.
Onda sam pogledala primarne direkcije za taj period i shvatila da mi Jupi seda na Marsa u to vreme, pa sam se kao malo smirila...znači našla sam ventil i na drugu stranu, ali ako ne bude dobro, spremna sam.

Eto, ukratko.
I jos jedna stvar...Sunce u kardinalnim kucama daje dogadjaje na pocetku solarne godine, u fiksnim sredinom a padajucim krajem...Pa tako se i desilo...Sunce u drugoj, fiksnoj...Dogadjaji ne u julu kada je poceo solarac, vec u drugoj trecini.

e da...sledeci solarac mi je mnogo bolji...
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-11-2008, 14:14   #14
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

(((-oliti ibis želiš reći da sam ja profućkala svoju Ma0Ve i Sunce u 7.-oj solarnoj ...kardinalana kuća,događaji na početku,a od događaja ni D )))

Ibis,eto i to je recimo korisno...sad ti je krizno razdoblje,znaš da i solar tako kaže...al isto tako ipak te najava sljedećeg boljeg solara malo utješi...pa ono kolko god da je teško...znaš da će uskoro proći....

Autosugestija je super što se tiče dobrog...razmišljajući pozitivno-privlačiš pozitivne stvari......bar tako kažu..

Old 28-12-2008, 11:05   #15
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Pre dve nedelje sam se vratila muzu, posle vise od dva meseca razdvojenog zivota. Povod mog odlaska bili su njegovi kockarski problemi, tr Ju i njemu i meni opozicionirao So, a moj natalni trigon So-Ju ovde je pokazao svoje najgore lice. Njemu su Me i i Ju i LAVU (prilicno hazarderski) pa jos u devetoj...Ali So Ca 60 Sa Vi u 10...Sustinski on nije materijal za kockara.

Ima li neko ideju gde se vidi povratak u solaru?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules