ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pipin solar 2016/2017
Old 17-08-2016, 22:51   #1
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Registrovan: Oct 2015
Pipa Midlton će postati poznat uskoroPipa Midlton će postati poznat uskoro
Standardno Pipin solar 2016/2017

Drugari, ovo je moj predstojeći solar koji me jako brine, ako možete da kažete svoje mišljenje bila bih vam jako zahvalna.
Brine me što mi solarni asc. izlazi na osmu kuću, Saturn u prvoj, Mesec u kvadratu sa Saturnom još u Ribama, konjukcija Neptun.....
Imam Venerin povratak ali mi je Venera u solaru u opoziciji sa Uranom, nešto mi se čini da neće biti neke vajde od toga iako će imati sekstil sa Marsom. Ja taj sekstil kao aspekt nešto ne priznajem, ništa ja to ne osećam.
Merkur retro kao i u natalu... Jedino što će Jupiter biti u Vagi.
Ima li šanse u ovom solaru za ljubav, neku normalnu vezu?
Imam neko obećanje za posao, potegla sam sve moguće veze i to me zanima šta mislite hoče li biti nešto od toga?
Submit to Digg   Pipin solar 2016/2017 Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-08-2016, 23:08   #2
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Ajd da probam ja:
Asc u strelcu, vladar prve je u desetoj, jupiter. Sjajno Takođe, to je tvoja šesta kuća, što ide u korist zaposlenju. Opet, Ju dolazi i na Me (vladara šeste i druge natalne) pa meni sve ovo vuče na dobar ishod
Ono što me buni je retro Pl u drugoj, može doneti kašnjenje zarade ili neki problem sa time, ali opet, Sa je vladar druge, u prvu je otišao, pa će to biti usmrenost na novac i zaradu tokom godine... Vladar šeste solarne je Ve u sedištu, u 10-oj solarnoj, u šestoj natalnoj. E ako se ne zaposliš - ja ću da batalim astrologiju, sve mi vuče na to

Vladar pete u prvoj - Ma, trebalo bi da donese interesovanje za veze, ljubavni život, usmerenost na to tokom godine. Vladar sedme je retro, može donesti neku staru priču, takođe je i spaljen od sunca, mada ovo ne bih uzimala kao nešto loše Kad god u solaru meni So spali nešto, uglavnom Ve - ja uđem u vezu hahaha. Inače, u mom budućem solaru isto imam So0Me i to na podznaku, pa me baš zanima kako će tebi to da se ostvari a kako meni...
Ne znam zašto, nešto mi ništa ne vuče na neku ozbiljniju vezu, nemam pojma što. Imaš Ve povratak, još u vagi i ovo obećava, biće tu svačega, ali ako pogledam - vladar pete je u strelcu koji voli slobodu, još je dupli znak, sedmo je u blizancima, opet duplo, pa još vladar merkur u devici, pa jošđ retro... Sve duplo vidim Da ne bude neki mlađi dečko? Zbunjena sam Moguće je da će sam tranzit Ju preko Pl i Ma kod tebe doneti neku vezu, a koliko ozbiljnu - ne bih znala...

Izlupetah se

Old 17-08-2016, 23:20   #3
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Lahadimice, srce si, nisi se izlupetala, uopšte.
Znaš šta je to što ti vidiš sve duplo? To je moj život takav ceo. Kad nema ljubavi, nema godinama a kad naiđe dobra godina onda se pojavi više njih i ja ne mogu da se odlučim, šta i kako. Mlađi, sumnjam. Stara priča, verovatno, jer ima jedan koji se javio nedavno ali mu ja nisam odgovrila, čekam da ponovi u međuvremenu smišljam kako da budem što surovija jer me je povredio neviđeno.
Za posao se nadam i ja, ako sad ne bude u ovoj godini, ne znam kad će.
Solar kao da je počeo da radi pre roka, sve neka dešavnja u simbolici osme kuće. Samo da bude najpozitivnije moguće ali ovaj Mesec u kvadratu sa Saturnom, sumnjam da će me zaobići.

Old 18-08-2016, 10:34   #4
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Pipo
Ako te zanima ljubav, ja mislim da ce je biti Stariji ili sef ili druge vere ili nesto u vidu prepreka ali ce se pojaviti. Obostrano svidanje ne toliko strastveno u pocetku ali svakako dobra energija.
Saturn u prvoj kuci (imam ga i sama) pa godina nece biti psihicki laka
Inace, vidis i sama, orijentacija na posao pa samo napred u toj sferi
Srecno

Old 18-08-2016, 12:52   #5
caramaja3008
Veštac

caramaja3008's Avatar

caramaja3008 je offline
Registrovan: Aug 2012
caramaja3008 će postati poznat uskoro
Standardno

Evo i mene, ne mogu solari da prodju bez mojih lupetanja
Ceka te teska godina, prvenstveno psihicki. Ne mislim da ce se bilo sta lose desiti u praksi, ali ces ti sebe opteretiti nekim bezveznim i depresivnim mislima, strahovima i slicno. Sto se ljubavi tice, ovde bi trebalo da se pojavi neki muskarac koji je onako bas po tvojoj meri, bas ono sto ti zelis, ali mislim da ce to poznanstvo/odnos malo tesko da ide, onaj fazon- jedan korak napred, dva nazad, toplo-hladno itd. Ti ces, inace, ove godine mnogo razmisljati o braku (da l' sa partnerom il' bez njega ) ali ces biti na neki nacin opsednuta idejom braka Poslovno bi moglo malo da koci i da se rasciscavaju neke zaostale stvari od ranije. Ako treba da se desi neko preseljenje/ prodaja, kupovina nekretnine/nasledstvo, to bi moglo dosta dobro da se realizuje.
I tako, ne znam nista vise.

Old 18-08-2016, 14:00   #6
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

I ja sam ptica zloslutnica kao Maja Meni ovo liči na težu godinu- Mo90Mo, Sa180Mo, Sa0asc u VIII znaku od asc. Dakle, nove lekcije kucaju na vrata.
Što se tiče ljubavi trebalo bi da naiđe neko. Ve povratak na nat. vladaru VII 60 Sa,Ma.
Fokus na poslu, svakodnevnim aktivnostima... mislim da bi mogla i da napreduješ u poslovnoj sferi. Ove godine je vladar godišnje prof. Me... biće malo kivo i usporeno jer je Me rx, tako da samo strpljivo i pažljivo.

Old 18-08-2016, 15:34   #7
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Da se i ja uključim sa nekoliko finesa, malo atipičnih prilikom analize solara, ali eto, da pokušam

Prije svega, gledam paralelno u dvije karte;
Prva je unakrsna, sa astro.com (natal & solar return chart with houses)
Druga je individualna karta solara (sa astrofox), za vrijeme solara koje vidim u unakrsnoj karti sa astro.com. Ne škodi checkirati brzine planeta za vrijeme solarnog povratka ect.

Najprije mislim da te čeka malo atipičnija godina, s obzirom da je u karti solarnog povratka So iznad horizonta (a u tvom natalu je ispod horizonta).
Tako da će ove godine malo više biti u planu sfere života koje tvoje natalno So, Ju & Sa simboliziraju; to su 5. polje, 8. polje & 12. polje.

Prvo ću napraviti osvrt na natalno vs. solarno So.
Tvoje natalno Sunce vlada tvojim natalnim 5. poljem, a nalazi se u 6. (Dispozira ga natalni Merkur) koji je donekle zakočen retrogradnošću, ali u principu lijepo postavljen i aspektovan, kao i natalna Venera, tako da mislim da tebi generalno u životu ne gine realizacija na poljima "zahvaćenim" natalnim Me & Ve)
S obzirom na pozicioniranost ovo dvoje u 6. natalnom polju, mislim da tebi neke konkretne životne promjene slijede nakon stabilizacije na polju posla, odnosno uslijed realizacije te neke, ajmo reći, organizovane rutine (koja naravno podrazumjeva stalan/stabilan posao).

Da se vratim na So, u ovogodišnjem solaru, Sunce ti konjuktuje vrh 10. polja (karijera), a solarni MC ti "upada" u natalno 6. polje, tako da smatram da se možeš nadati prosperitetu na poslovnom planu.
Solarni Merkur je retrogradan & spaljen, ali je "u svom na svom", ima i zodijački domicil/egzaltaciju i slučajno dostojanstvo po polju (6. polje - polje Djevice), te konjuktuje tvoje natalno Sunce.
E sad, s obzirom na to da se solarni Merkur nalazi u solarnom 9. polju, te radi 90 sa natalnim Mo (vladarom 4. polja) i natalnim Neptunom (vladarom 12.polja), te 90 sa solarnim Sa & Ma & 180 sa solarnim Mo, mislim da ti slijede neke konfliktne situacije u porodici, uslijed
mogućnosti veze sa nekim ko "neće odgovarati" majci, najvjerojatnije uslijed inostranog porijekla.

Također mi ovaj solarni Merkur u solarnom 9. (a natalnom 6.) miriše na posao & poslovnu saradnju u simbolici 9. polja - rad/saradnja sa strancima, rad u inostranoj firmi, rad koji podrazumjeva česta putovanja, ili posao u/koji uključuje saradnju sa izvjesnom visokoobrazovnom/državnom institucijom.

Znam da si zabrinuta radi toga što ti solarni ASC pada u natalno 8. polje, tu ti se odmah smjestio i solarni Sa 0 natalni Neptun i solarni Mars.
Međutim, solarni Saturn vlada solarnim 2. & 3. poljem (zarada & komunikacija), a solarni Mars solarnim 5. i 12. poljem.
Dakle, mogućnosti zarade, komunikacija, ljubav, ali i nešto daleko/strano/pomalo nedokučivo "dolaze" tebi, a ispuniće osnovnu simboliku 8. polja. Iako je 8. polje ozloglašeno, s obzirom da tvoje pada u Strijelca (inostranstvo), unutra je Neptun koji dolazi iz 12. natalnog (daleko inostranstvo), a dispozira ga natalni Jupiter u natalnom 2. polju, smatram da je u tvom natalu u pitanju ono o čemu smo razgovarale privatno - simbolika zarade u duhu "rada sa tuđim novcem", odnosno rada sa tuđim, tj. "inostranim kapitalom".
Tvoj vladar natalnog 7. polja (Ma) u natalnom 6. polju (posao) također vlada i uklještenim Ovnom u 12. polju ... dakle postoji i mogućnost partnera koji dolazi iz daleka tebi u tvoje poslovno okruženje.

Svašta sam zasad nalupala, unaprijed se izvinjavam ako mnogo fulila. Nastavak slijedi, samo da pozavršavam neke sitnice

the natal chart

Old 18-08-2016, 16:31   #8
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Hvala vam devojke, divne ste
Ja sam se spremila za tešku godinu tako da me ništa neće iznenaditi. Gledam ja ovaj moj solar poprilično dugo i razmišljam što mi je činiti.
Marsh, što se tiče ovoga konflikti u porodici zato što će naići neko ko neće odgovarati majci, ti misliš da ću ja njoj pričati o tome kad se takav pojavi sa ovim Mesecom 180 Neptun, ja ti njoj ništa ne pričam godinama upravo da bih izbegla stresove i prepirke.Nema šanse da ona sazna ako ja i uđem u neku vezu, bilo da procenim da joj je taj neko po volji ili ne.Tako da ništa ti ne lupaš, nemoj više podcenjivati svoje znanje, dobro si majku i situaciju u kući procenila isto kao što si i za onu sinastriju apsolutno sve pročitala.
Snupy, Caramaja, Ganci i ja sam isto pesimista po pitanju ovog solara i mog psihičkog stanja. Isto mi se čini teška godina no nadam se da ja mogu izvući nekako da mi bude što bolje.

Old 18-08-2016, 16:53   #9
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Pipa Midlton VIdi Poruku
Hvala vam devojke, divne ste
Ja sam se spremila za tešku godinu tako da me ništa neće iznenaditi. Gledam ja ovaj moj solar poprilično dugo i razmišljam što mi je činiti.
Marsh, što se tiče ovoga konflikti u porodici zato što će naići neko ko neće odgovarati majci, ti misliš da ću ja njoj pričati o tome kad se takav pojavi sa ovim Mesecom 180 Neptun, ja ti njoj ništa ne pričam godinama upravo da bih izbegla stresove i prepirke.Nema šanse da ona sazna ako ja i uđem u neku vezu, bilo da procenim da joj je taj neko po volji ili ne.Tako da ništa ti ne lupaš, nemoj više podcenjivati svoje znanje, dobro si majku i situaciju u kući procenila isto kao što si i za onu sinastriju apsolutno sve pročitala.
Snupy, Caramaja, Ganci i ja sam isto pesimista po pitanju ovog solara i mog psihičkog stanja. Isto mi se čini teška godina no nadam se da ja mogu izvući nekako da mi bude što bolje.
Vidi, solarni Saturn i Mars u solarnom 1. polju nisu na spisku novogodišnjih/rođendanskih želja bilo koga ko se iole razumije u astrologiju i solarne povratke.
Imam ga i ja u ovogodišnjem solaru, kao i 180 sa solarnim Mo, a dispozitor Jupiter u centru promjenjljivog solarnog T kvadrata, a u krcu u Djevici

Kod tebe je sreća što ti je dispozitor solarnih planeta i ASC - Jupiter lijepo postavljen u Vagi, te formira aspekte;
solarni Ju 120 natalni Ju
solarni Ju 0 natalni Merkur
solarni Ju 120 natalni Mo (malo je širok orbis, ali u znakovima su koji se "vide" putem trigona)
solarni Ju 60 natalni Ne
solarni Ju 60 solarni Sa

Solarna Venera je u sjedištu u Vagi, na vrhu solarnog 11. polja, te radi;
solarna Ve 60 solarni Ma
solarna Ve 120 natalni Mo
solarna Ve 0 natalni Ma & Ve
solarna Ve 60 natalni Sa

Znam ja da tebe najviše natalni Mo u Ribama, te;
solarni Mo 90 natalni Ju 0 Mo
solarni Mo 90 natalni Ne 0 solarni Sa
i
natalni Mo 180 solarni Sa 0 Ma

Međutim, u ovogodišnjem solaru Mo ti ne pada u malefične kuće (ni solarnu, ni natalnu), okcidentalan je, te u fazi rasta.
Dispozitor solarnog Mo, solarni Ju je dobro postavljen, sa istim ovim solarnim Sa formira sekstil, te je u znaku koji se vidi sa znakom tvog natalnog Mo putem trigona, odnosno putem ove konjukcije sa natalnim Me moguće da će aktivirati natalni Me120Mo.
Solarna Venera natalnom Mjesecu također putem aplikativnog trigona pruža podršku

Natalni dispozitor natalnog Mo također nije aflikovan, štaviše, Jupiter mu pruža podršku, a sa solarnim Sa je u sekstilu

Eto, vidiš da, kada se bolje pogleda...i nije tako loša situacija.

Moj ovogodišnji solar je npr. kritičan, ne samo radi solarni Sa 90 solarni Ju 90 solarni Mo 180 solarni Sa, već i radi;
punog 8. solarnog polja, spaljenog Me i Venere - vladara i vladarku firdarijskih perioda (a dispozitor moja omiljena planeta Mo - u fazi opadanja pod separativnim 180 od Saturna i aplikativnog 90 od Jupitera u krcu.
Tu su još i aplikativno solarni Mo 90 natalni Ju, te separativni solarni Mo 180 natalni Sa i aplikativni solarni Mo 180 natalni Uran.
Supersnažni solarni Mars u Škorpiji iz solarnog 12. polja napada natalni Mjesec sa 180 i natalnu Veneru sa 90.
S obzirom da je meni Mo alkohoden, a Mars anareta, samo po sebi nije dobro, a šlag na tortu je progresivni Mo 180 progresivni Mo (i to jadničak u Raku), te egzaktni progresivni Ma 180 natalno So (koje je u mom horoskopu Hajleg). Taj isti Mars u Škorpiji mi od septembra/oktobra postaje profekcioni vladar godine. Do the math

the natal chart

Last edited by Marshmallow86; 18-08-2016 at 17:10..

Old 20-08-2016, 23:25   #10
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Imam slicnu postavku Mo u ovom solaru tako da ocekuj emotivnost ali i nesposobnost da se uklopis sa drugima , nekako ti sa Sa na Asc deluje psihicki nestabilna godina koja se moze prevazici uz strpljenje . E to je sada posebna Tema ...

Naravno Ju u polju preko planeta koje su ti tu u Natalu , imace snage i volje da izdrsis mnogo vise nego sto i mislis .
Mozda bi ti bilo najbolje da komunikaciju drzis na svom nivou i da tu mozes mnogo toga postici , narucito na odnose na radnom mestu , moguca i dobit u simbolici Jupitera i Merkura, preko drugih ....

Desavanja oko kuce mogu biti od Novembra aktivna .

Povratak venere lepo ali ne i obecavajuce.

Old 20-08-2016, 23:29   #11
Pipa Midlton
Veštac

Pipa Midlton's Avatar

Pipa Midlton je offline
Standardno

Hvala Sladjo, ništa me neće iznenaditi, na sve sam spremna.
Ništa novo u mom životu da neće biti lako, pogotovu ne ljubav nikada jednostavno uvek komplikovano.

Old 21-08-2016, 15:38   #12
Cupavica
Švrća

Cupavica je offline
Registrovan: Jan 2016
Cupavica je na dobrom putu
Standardno

Prokomentarisacu samo sa-ja ga imam natalno u 1.,u solaru prilicno slicna situacija tvojoj (sa u 1. U strelcu).
Samo zahteva samosvesnost koja ti posle donese veliku prednost. Ju je dobar,mislim da nece biti toliko lose ,a za vladara 5. U 1. Sam prosli put usla u vezu..tako da ne mislim da ce toliko lose da bude
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
biti, imam, kao, nešto, solaru

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules