ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
😀

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Moj solar 2018-2019
Old 26-06-2018, 18:20   #1
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Registrovan: May 2017
gagulicaa je na dobrom putu
Standardno Moj solar 2018-2019

Imgur: The magic of the Internet
Evo mog predstojeceg solara pa ako moze neka dobra dusa da pogleda ima li nekog konkretnijeg posla na pomolu( trenutno sam na pripravnickom u sudu) i sta me ceka u ljubavi. Hvala svima..
Submit to Digg   Moj solar 2018-2019 Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

re :
Old 24-07-2018, 19:26   #2
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Question re :

Bilo bi super da ima i natal uz ovaj Solarac, jer gledati samo Solarac je besmisleno, natal je osnova svega, ako nema u natalu, neće biti ni u Solarcu i obrnuto (iako, generalno, za predikcije gledati samo Solarac je malo, on samo jedan deo slagalice, nedovoljan da se dobije kompletna slika, al ok)

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 24-07-2018, 19:29   #3
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Imgur: The magic of the Internet
Evo draga mog natalnog
Hvala ��

re :
Old 28-07-2018, 12:00   #4
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Da vidimo šta kaže ovaj solarac... samo da na pomenem da ja koristim opciju znak = polje što se tiče sistema kuća, ne koristim ni Plasidus, ni Regiomontanus, ni Koch, već Equal by Asc...

~ solarni ASC u Lavu = natalno 4 polje; Samo Sunce u solarnom 4 polju ~ akcenat na domu i porodici.
~ solarni MC u Biku = natalni ASC; akcenat i na poslu takodje; solarna Venera u Vagi retrogradna u 3 polju (Venerin povratak dodatno)

Ja pored samog uporednog izmedju natala i solara, koristim i planetarne periode ~ Firdarije, kao i Profekcije (jer oni svi zajedno jednostavno moraju zajedno da se gledaju da bi se dobila kompletna slika)

Za Firdariju može odavde da se koriste podaci : Firdaria Calculator, Online Medieval Astrology | Astro-Seek.com
Odličan astro~sajt inače, ako se nema neki od astro~programa koji imaju tu opciju da računaju Firdarije i Profekcije

Ti si u glavnoj Firdariji Merkura (počela od Novembra 2006 i traje do Novembra 2019) i u podperiodu Venere (od Januara 2018 do Novembra 2019)

Pa tako :
~ u solarcu će biti stavljen akcenat na 2 i 11 polju, što znači da će finansije, samopouzdanje, krug prijatelja, planovi i želje, pomoć od strane dobronamernih ljudi biti u ovom solarcu naglašena ~ sam solarni Merkur u Strelcu u solarnom 5 polju, pa tako vidimo i da će pitanja vezana za druženje, izlaske, proslave ali i pojavu neke zanimljive emotivne priče takodje biti aktuelna u toku ovog solarca.
~ u solarcu Venera kao što rekoh, ima svoj povratak, u Vagi je, retrogradna, u solarnom 3 polju, vladar 3 i 10 polja, pa tako vidimo i da će u toku ovog solarca da bude prilike za nekim lepim vestima, kraćim putovanjima (razmišljanju o nekoj promeni mesta boravka možda čak) a i da će biti prilike da se reši neka priča vezana za posao i radno mesto. Sama retrogradnost ukazuje da će to sve ići malo sporije, ili da će ti biti ponudjena neka opcija od pre (vraćanje na staro, poznato)

Dalje, vidimo da je solarni Mesec pred kraj znaka Strelca, tamo gde su ti natalni Saturn i Uran. Sam solarni Mesec je vladar 12 polja i nalazi se u 5 polju, pa uz natalni Saturn i Uran ukazuje da će se samo najednom pojaviti neko koga poznaješ ili neko sa kim si pre imala nekakvu "hemiju" (ali možda nije došlo do realizacije samog odnosa, zbog nekih ograničenja koja su tada postojala) Mesec se nalazi na ekividistancu izmedju Venere i Marsa (koji su u lepom aplikacijom trigonu) što bi baš trebalo da ukaže na potencijalnu ljubavnu vezu (jer je sam Mesec jel u 5 polju, Mars u 7 polju, a Venera u 3 polju)

Ako se vratimo na natalni Saturn kod kojeg se nalazi ovaj solarni Mesec, Saturn vlada 9 i suvladar je 10 polja, pa tako ovde vidimo da pored neke potencijalne ljubavne priče, postoji i neka potencijalna priča vezana za posao ~ 9 polje su poslodavci, jel, a 10 polje je vezano za radno mesto i karijeru. Ono što i nije baš dobro, je što je taj Saturn tj solarni Mesec u 8 polju u natalu, jer to može da ukaže na opciju da budeš na nekakvom gubitku ili pak da se apsolutno ništa ne promeni na radnom mestu (tj da taj pripravnički status i dalje traje neko vreme u toku ovog solarca)
S druge strane, imamo ovog Urana kao vladara 10 polja, pa sa solarnim Mesecom imamo neku neočekivanu situaciju koja će te iznenaditi i zbuniti, doneti nervozu i probuditi strahove (jer je ipak sam Uran u natalnom 8 polju)
Pošto je ovaj Mesec na ekvidistancu izmedju Venere i Marsa, on će aktivirati :
~ osu 3/9 polja
~ osu 4/10 polja
Iz ovoga vidimo da će doći ne samo promene vezane za radno mesto (10) kao i promene vezane za podslodavca (9) već i promene vezane za neki dogovor & ugovor (3) koji će na neki način da ti poremeti osećanje sigurnosti i komfora (4)

Ako pogledamo zdravlje, vidimo da je solarno 6 polje u Jarcu, sa Saturnom u Jarcu u tom polju, nalazi se kod natalog Neptuna u 9 polju, pa tako prva asocijacija je slabije zdravlje zbog loše situacije na radnom mestu, a druga asocijacija je da postoji mogućnost da u toku ovog solarca se kod tebe pojavi neki genetski zdravstveni problem vezan ili za pritisak (oscilacije) ili pak kosti, slezinu, pankreas, dehidraciju i u isto vreme zadržavanje vode u telu (posebno u predelu kolena i stopala)

Uslovno rečeno "na sreću" pa taj solarni Saturn nema loših aspekata sa ostalim solarnim planetama, ali zato ima aflikaciju (kvadrat) sa natalnim Marsom iz Ovna iz 12 polja, pa tako je moguće da će se pojaviti problemi sa glavoboljama, problemi sa zubima (gornjim) ili pak problemi sa spavanjem, nervoza, napetost, napadi panike, blaga depresija. A pošto je sam natalni Mars vladar 7 - 12 polja, vidimo da taj stres i nerviranje može da dodje i zbog nekog partnerskog odnosa (pojavljivanje bivšeg koji gnjavi i davi pa nadalje)

Old 28-07-2018, 17:39   #5
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Draga da ti se prvo zahvalim od srca odusevila si me sa ovako iscrpim odgovorom. Samo me prvo zanima da li je onda bolje sto se tice posla da li je pametnije da ostanem do kraja pripravnickog u sudu? Tamo nemam bas toliko opterecenje jer nam sudije ispravljaju ako pogresimo, dok je kod advokata dosta stresnije..
A za ljubav da nije mozda neko koga sam u ovom periodu upoznala a problem za ulazak u vezu je sto putuje na dalje zbog posla( Egipat, Filipini i sl)? Mladji je malo od mene ili je bas nesto od ranije?
A bivsi tako s vremena na vreme se aktivira i samo nervozu mi stvori. Hvala ��❤

re :
Old 29-07-2018, 10:05   #6
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Pa s obzirom da je ovo Solar koji počinje da radi tek najesen, od Novembra ove godine, ništa od ovoga što sam pisala neće sada da se dešava Za trenuntu situaciju treba raditi Solar od Novembra 2017 do Novembra 2018

Old 29-07-2018, 11:01   #7
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Vazi, hvala ti puno. Nadam se da cu imati lepu povratnu poruku kad krenu od jeseni desavanja. Za sad se drzim ovog gde sam pa videcemo za dalje, bolje mi na sigurnom uz neki povremeni poslic nego da naprasno menjam a ne znam kako ce biti. A u ljubavi mi generalno stoji neka prepreka kad se upoznam sa nekim novim i onda nikako da krenem napred, a sa bivsim dugo traje.
Tebi od srca zelim sve najlepse na privatnom i poslovnom planu. ❤

re :
Old 29-07-2018, 12:06   #8
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Što se tiče solarca koji je u toku ~ koliko vidim dešava se ponavljanje ASC To su obično važne godine, periodi kada se dešava nešto što aktivira sam natal (u onom karmičkom smislu)

Old 29-07-2018, 12:11   #9
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

A ne opet karma, drugi put ne bih prezivela �� imam osecaj da je moj horoskop tako bzv sa raznoraznim ogranicenjima na koja ne mogu da uticem.

re :
Old 29-07-2018, 12:28   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Sve u našem životu je Karma Što je teži natal, to su veće karmičke greške iz prošlih života. Što je veća patnja u ovom životu (problemi sa zdravljem, u ljubavi, sa finansijama & poslom, domom, porodicom, decom...) to je samo "bolji" način da mi ispravimo te naše karmičke greške.

Old 29-07-2018, 13:15   #11
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Ko zna cije grehe ispastamo u ovom zivotu. Ali opet to nas ojaca da iz svakog poraza postajemo jaci. Npr postoje li neka polja gde moze covek da prazni tu energiju? Kod mene su ukljestene 6 i 12 kuca tj znaci vaga i ovan jel to onda kroz posao?

re :
Old 29-07-2018, 13:24   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile re :

Da, napr u Djotišu postoje dve podelne karte koje ukazuju na grehe roditelja (ako ih ima) i kako oni deluju na život osobe.

Ja ne koristim tu opciju "umetnutih znakova & polja" jer koristim sistem znak = polje (s obzirom da se bavim Djotišem i tradicionalnom)

Karma se vidi ne samo iz same postavke Saturna, već i ose SMČ & JMČ, arapske tačke Karme, tačke Fortune i tačke Duha, pa i same postavke 12 polja, tj nj vladara i planeta u njemu (ako ih ima) i naravno kroz čart Dvanaestina (čart Duada, tj čart Dwadasamsa)

Old 29-07-2018, 13:30   #13
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Da to je onda slicno tradicionalnoj astrologiji. Evo ja sam primer saturna u 9oj mene je bas namucio fakultet a posto je i jarac u 10oj ver i kroz karijeru nece ici lako mada mozda da sam upisala fakultet u toj simbolici bi bilo lakse. A u 12oj mars ver je neko od predaka u ratu stradao pa je i to neka karma.
Naši sponzori
Advertisement

re :
Old 29-07-2018, 14:19   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Post re :

Da, tebi je vladar 9 polja taj Saturn na 29° Strelca i on realno nema ni jedan aspekt sa drugim natalnim planetama (ako računam naravno samo Ptolomejeve aspekte)

Po ovoj metodi znak = polje, tebi je taj Saturn u stvari u 8 znaku od ASC, tj u 8 polju, što bi mnogo više objasnilo probleme sa fakultetom na neki način po meni.

Takodje 9 polje su i poslodavci, a tu je trenutno tranzitni Saturn, koji ima 90° sa tvojim Marsom iz 12 polja (12 polje je podredjenost, iskorišćavanje, mobing, situacije koje jako unižavaju osobu i ona se oseća kao u ćorsokaku zbog toga)

Old 29-07-2018, 15:08   #15
gagulicaa
Švrća

gagulicaa je offline
Standardno

Uh tesko ce biti. Kako god okrenem nista me lepo ne ocekuje na tom polju. Nadala sam se ako me mucio fakultet valjda posao nece ali po svemu i to ce biti.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
konkretnijeg, pomolu, pripravnickom, sam, trenutno

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules