ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-11-2011, 11:40   #2
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Da, cini mi se da si odlicno povezala.

Ta trudnoca - Mesec na Mc, merkur vl. 5. u konjukciji sa venerom i na natalnom uranu, sa kojim je i inace u sekstilu (ih....desilo se ), i u trigonu sa solarnim uranom.
Moguca neslaganja i sa partnerom i sa porodicom (koju trudnicu uopste drugi i razumeju? )
Tudj novac - da, saturn ti je na tom stelijumu, dobro da je egzaltiran.

Ne svidja mi se naglasenost Chirona i marsa, i sto je mesec u 6. kuci u vodoliji. Nedaj da stres utice na tvoje zdravlje. I osa SMC-JMC ti pokazuje da se vise okrenes drugima nego sebi.

Old 08-11-2011, 13:28   #3
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Registrovan: Jan 2008
dannijella je na dobrom putu
Standardno

Ne znam sta znaci to sa chironom i marsom i tom 6 kucom.. mislis li da stresom mogu da zeznem stvar?
Ih pa znam ja sta me ceka, dok se izdogovaramo oko pojedinosti, to ce biti cupavo samo tako.. ali spremna sam vec sad razradjujem taktiku.

Nego me interesuje nedo cini li se tebi da bi ta trgovina moja sa drugaricom moze da izadje na dobro? Mada ce biti jako tesko finansijski da krenem ali moram da se potrudim bas bas...
Submit to Digg   moj novi solar Reply With Quote

Old 08-11-2011, 15:39   #4
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Ti sama imas tek osrednji natalni (astroloski) potencijal za vodjenje samostalnog biznisa. Ne znam njenu kartu, ali pogledaj obavezno kako ona stoji sa time, i kakav vam je Davison u tom smislu - da radite zajedno.

U ovom solaru ti imas 10 kucu na Asc-u, sestu solarnu na Mc-u, sa sve Mesecom, Satruna kao vladara MC-a egzaltiranog, a urana na vrhu ovna (novi poceci). Sve to tebi daje energije, ali vodi racuna o MC-u na Chironu, Plutonu na vrhu 8. kuce, i o tome kako je uran iz solarne osme u natalnoj 11 - mislim da nebi trebalo da uzimas kredit na svoje ime, iako bi mogla da ga dobijes. Bolje da se ti finansijski en upustas. Moguce da ona ima bolje aspekte za to.

Old 18-11-2011, 14:19   #5
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Standardno

Hvala Nedo :***

ima li jos neko dobre volje ?

Last edited by Vojvotkinja; 18-11-2011 at 15:07..

Old 24-01-2012, 13:52   #6
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Solarno 5 polje izlazi na natalno 8 (vrhovi su u konjukciji), pa je moguća trudnoća (kroz 8 polje gledamo trudnoću). PL koji se nalazi u 5 solarnom je dio velikog trigona JU/PL/MA.
Što se selidbe tiče, tu možda neće sve ići kako bi ti htjela. ME/VE u egzaktnoj konjukciji u 4 polju su vrh T-kvadrata (s MA i NE), pod vladavinom JU u biku što mu je dobar položaj, ali JU je opet dio T-kvadrata (sa SO i MO).

Old 24-01-2012, 15:12   #7
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 ima dobru aurumandrak-21 ima dobru auru
Standardno

Ne bih ti preporucio ,ulazak u partnerski posao,imala bi gubitak odnosno,ispasce kao ''ja sam ulozila meni 90 % zarade tebi plata a gubitak delimo'',i moguca trudnoca svakako kao i problem sa partnerom u tekucoj godini

Old 09-02-2012, 22:58   #8
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Standardno

Problemi sa partnerom? Hmmm...Sada vec neke stavri pocinju da se okrecu u mojoj glavi.. ne znam jel ovo nezadovoljstvo uzrokuje nesto drugo ili je on u pitanju.. nekako mislim kao da pocinju da odradjuju do kraja moje neptunovske roze naocare, da sam u fazi da ih skinem.... Znaci li to da ce doci do prekida, da dolazi neko drugi ili su u pitanju samo svadje?
A ohladila sam se malo od biznisa.. sreca ili ne ali nisu se otvorili svi putevi koji su nam trebali..

Old 10-02-2012, 14:20   #9
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Natalno si škorpion/blizanac/jarac s naglašenim 5 poljem (stelij), zračnim elementom i kardinalnom kvalitetom. Bliže te označava 3 polje koje na vrhu ima raka, a vladar MO se nalazi u 8 u jarcu. Vladar MO je dio MGT (žižno SO) MO/SO/MA – MA i MO podržavaju SO u 6 u škorpionu. MO također ima kvadrat na stelij u 5 polju u vagi i na svog vladara SA (SA egzaltiran, MO u izgonu). VE je vladar SA i stelija u 5 polju i uz VE/NE tvori sekstil na stelij. Vladar 5 je ME, koji se nalazi u 5. Vrh 5 polja je u djevici i prelazi u vagu. Tim poljem vlada ME koji se nalazi u 5, a također je i vladar ASC.

Blizanci na ASC obično donose veselu, pričljivu i inteligentnu osobu. ME u vagi nema neko dostojanstvo. Prevlast zračnog elementa i ME kao vladalac karte daju domišljatost. Zbog ME0JU0PL kod donošenja odluka često loše procijeniš situaciju i donosiš ih pod utjecajem emocija (MO90ME, MO u jarcu).

Te pogrešne procjene su vjerojatno vezane uz partnera (VE suvladar polja u strijelcu – ME u izgonu, VE0NE). VE vlada stelijem u 5 polju, a stelij je uvijek fokusiranost, pa sigurno voliš zabavu i izlaske s partnerom. Brak će se vjerojatno sklopiti nakon trudnoće (ME u vagi).

S ME u vagi su moguće bar dvije trajnije veze (od kojih jedna može biti s oženjenim muškarcem), a kad se odlučiš za brak, bit će stabilan i trajan (SA i JU u vagi, VE/NE60 stelij), iako se zbog djevice na vrhu 5 polja ne možeš do kraja emotivno prepustiti.

Ono što je u tvojoj natalnoj karti najnepovoljnije je MO u jarcu u 8 polju (u jarcu u izgonu, a 8 polje je mjesto pada MO). Pokazuje tvoj veliki strah, nesigurnost i brigu, unutarnje nezadovoljstvo (položaj MO, MA u 4 polju). Pošto MO vlada 2 poljem vjerojatno se radi o financijama. Financijsko stanje se često mijenja, a zaključci koje donosiš pogrešni (MO loše aspektiran). Zbog ovna na vrhu 12 polja lako upadneš u zamku. MA u djevici također nije svoj na svome. On je ovdje kukavica i boji se poduzeti nešto prije podrobne analize, a u prirodi MA nije da analizira, već da djeluje.

SO/MA/MO su u konfiguraciji MGT. To je inače povoljna konfiguracija, ali SO se ne osjeća baš dobro u škorpionu, jer PL ima potrebu rušiti sve čime upravlja, dakle ego. SO je žižna planeta, a u MGT ga preostale dvije podržavaju. Kod tebe su to loš MO i loš MA. Energija MA je usmjerena na planiranje umjesto na akciju, a MO je nezadovoljan. Zajedno djeluju na SO (ego) kojim vlada rušilački PL.

Prema solarnoj karti naglašena polja su 4 i 6 i tu će se odvijati većina događaja.

U ovoj solarnoj godini si djevica/vodenjak/škorpion, tj. dvostruko fiksna kombinacija. Također je i većina planeta u fiksnim znacima. U kardinalnim samo tzv. vanjske. Fiksna kvaliteta pokazuje želju da se zadrži postojeće stanje. Planete su unutar 240 stupnjeva – obrazac lokomotive. Prva planeta u nizu je JU i on je taj koji treba pokrenuti kartu, ali on je retro. I inače ovakav obrazac pokazuje da je potrebno uložiti napor da bi se pokrenula, ali i zaustavila kad je potrebno, a lokomotiva u retro hodu pokazuje da je potrebno i više od toga.

Pošto je ASC u djevici, pobliže te oslikava 6 polje, koje na vrhu ima vodenjaka. U 6 polju su MO i retro NE, a vladar je UR u 8 polju u ovnu, također retro.

Djevica je skromna i jednostavna, neambiciozna. Stalno nekako uslužna i pri ruci. Oba znaka na ASC (i blizanac u natalnoj i djevica u solarnoj) su ljudska. Blizanac lepršav, a djevica vezana uz vrlo konkretne vrijednosti. Blizanac jest intelekt i raznovrsnost, ali mu djevica daje usmjerenost i pažnju. Djevica ne vjeruje, ona sve provjerava.

Djevica i 6 polje (njeno prirodno i ono koje te određuje u ovoj solarnoj godini) pokazuju prijelaz iz ljubavi u brak. Kod tebe su u 6 polju MO i retro NE. MO sam po sebi pokazuje promjenjivost, a u ovom položaju (u vodenjaku s UR u ovnu) želju da se nešto prekine i promijeni, baš u periodu kad se napravi plan za ulazak u brak. Također NE u 6 polju pokazuje da se na poslu čini nešto tajno.

I MO i NE su u konfiguracijama.

MO u vodenjaku je žižna planeta fiksnog T-kvadrata s retro JU (egzaltiran) u 9 u biku i SO u 3 u škorpionu. Fiksna kvaliteta i retrogradni hod JU usporavaju želju za promjenom žižnog MO. Ali JU je u svom prirodnom polju i vrlo blizu mjesta egzaltacije MO i pada PL. JU ovdje želi više i želja za promjenom MO bi lako mogla pokrenuti veliki trigon (JU/MA/SO) koji donosi promjene u domu (PL, JU vladaju 4) i u viziji budućnosti (MA vlada 9). MA u 12 polju u lavu se više ne boji, on usmjerava akciju na donošenje konačne (MA120PL) odluke (uz podršku SA).

Druga planeta 6 polja je retro NE. On je također dio fiksnog T-kvadrata s MA u 12 u lavu i ME/VE u 4 u strijelcu (žižno). SA u egzaltaciji u vagi spušta NE na zemlju (i skida mu ružičaste naočale), a MA potiče na akciju i izvlači NE iz „njegovog“ svijeta, što donosi promjene u domu i tebi osobno (ME je vladar i natalne i solarne karte). ME/VE (žižno)120 retro UR iz 8 u ovnu (vladar ME/VE) također potiče korjenite promjene.

Nećeš se na ovo lako odlučiti (MO45UR), ali zbog MO120SA u 3 polju u vagi (egzaltiran), na samom vrhu 3 polja ćeš vjerojatno na kraju biti zadovoljna odlukom.

Zaključak svega ovoga je da ćeš vjerojatno nakon duljeg premišljanja prekinuti vezu u kojoj si sad (ali ne nužno ući u drugu s muškarcem kojeg spominješ; jel on oženjen?) i da ćeš biti zadovoljna zbog svoje odluke.

Puno pisanja (i čitanja) za jedan kratki zaključak

Old 03-10-2012, 19:16   #10
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Standardno

Vau... pa slutila sam tako nesto.. nije taj muskarac ozenjen posluzio je kao paralela.. dva razlicita tipa pa uporedjujem i donosim zakljucke koji sve vise ukazuju na moj promasaj... svaka ti cast...

Kratki update.. Nista od trudnoce, nista od promene boravka i tih radova oko kuce, nista osim tog loseg zdravlja- problem sa srcem je krenuo oko aprila..

Last edited by Vojvotkinja; 04-10-2012 at 00:50..

Old 04-10-2012, 01:09   #11
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by dannijella VIdi Poruku
Vau... pa slutila sam tako nesto.. nije taj muskarac ozenjen posluzio je kao paralela.. dva razlicita tipa pa uporedjujem i donosim zakljucke koji sve vise ukazuju na moj promasaj... svaka ti cast...

Kratki update.. Nista od trudnoce, nista od promene boravka i tih radova oko kuce, nista osim tog loseg zdravlja- problem sa srcem je krenuo oko aprila..
A veza? Jel tu sve OK?

Old 04-10-2012, 01:40   #12
dannijella
Obično gatalo

dannijella's Avatar

dannijella je offline
Standardno

Za sada jeste...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules