ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

JupiterGirl Solar 2017/2018
Old 10-12-2017, 20:47   #1
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno JupiterGirl Solar 2017/2018

Evo ga zvanicno poceo jos jedan solarac pa da ga okacim ako ima voljnih za razmjenu misljenja . Ovaj mi nesto mirise na dogadjanja u okviru doma ili karijere. Kao da bih mogla da promijenim mjesto boravka iako mi to trenutno nije u planu. No, duga je godina, a ova solarna 4. je bas natrpana. A ovaj Mo u 12...hmm. Sta mislite ljudi?

Idem da pisem feed za prosli solar

Advertisement

Old 11-12-2017, 17:06   #2
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

srećan ti rođendan, sve najlepše!
AC je na 29* Lava, to mi je prvo zapalo za oko. lep je ovaj stepen, šta god mislili astro znalci i mi ostali. ja tu imam Ve u 1.kući i volim što je takva kakva je. apsolvirala je sve osobine jednog znaka i najbolja je u toj simbolici, a jako je obojena simbolikom sledećeg znaka.
to za početak - da te ne plaši ovaj stepen.
prema mom iskustvu - tamo gde nam je solarni AC, takva nam je osnova energija tekuće godine, tim pitanjima smo okrenuti, prati nas takvo raspoloženje i sl. međutim, glavna dešavanja imamo na onom frontu i u simbolici polja gde je otišao vladar solarnog ACa.
dakle, definitivno ove godine si dosta ekstrovertna. koliko si prošle godine bila sklona introspekciji - toliko si sad spremna da se fokusiraš na druge ljude, na svet koji je pred tobom, napolju i da zasjaš pred njima. AC je u Lavu u natalnoj 7.kući i skoro pa na Vertexu.
iako si dosta okrenuta drugima i spoljnom svetu (čak potreba da nađeš "drugu polovinu" ), ipak ćeš dosta vremena provoditi i u kućnoj atmosferi. nisu isključena kućna druženja, dosta radosti, smeha u simbolici Strelca i Sunca koje je tu u 4.solarnoj. pošto je dobar deo ACa u Devici, a vladar je Merkur koji je opet u 4. u Strelcu - to je još jedna potvrda za ovo što sam rekla. pošto je Merkur retrogradan i u konjukciji sa Saturnom, moguće je da ćeš se podsetiti šta ti je ranije bilo važno, a što te istinski radovalo (Sa i Me drže 12.(sećanja) i 5.natalnu (radost, ljubav), ove godine si ti taj Me0Sa), a sve to je nekako vezano za simboliku 4. i 10. kuće, jer su ose MC-IC preklopljene. jedna od opcija je da ćeš se možda iz inostranstva vratiti kući na malo duži period što će ti evocirati neke lepe uspomene, a druga opcija je i težnja da formiraš svoj dom ili porodicu na novi način u skladu sa novootkrivenom tobom i tvojim željama, a sve će to imati ipak neke temelje od ranije. iako si rekla da si menjala ukorenjene stavove, neka primarna slika je verovatno ostala, neki temelj i stabilnost u koju veruješ, pa ćeš na toj osnovi i sa novim ciljevima krenuti da gradiš. imaš i Venerin povratak koji drži preklopljene ose MC-IC, pa ćeš možda ako posetiš rodni grad ili kuću prisetiti se šta je to što ste imali u primarnoj porodici, a što ti je važno, i klicu toga ćeš zasaditi u svoj dom, želećeš da imaš deo toga u porodici koju bi volela da formiraš.
pošto ovo Sunce, pored toga što drži solarni AC, takođe vlada i nad većim delom natalne 7. i vlada ovogodišnjim emotivnim potrebama, moguće je i da će se pojaviti neko iz spoljnog sveta u koji gledaš, i tog nekoga ćeš videti kao osobu sa kojom bi gradila ovu simboliku ose MC-IC. Lav i taj Mesec su vladari 12.solarne - to jeste možda neko ko je u simbolici dalekog inostranstva, i ti i jesi u inostranstvu, pa sad da li je on tu u tvom okruženju ili ako doputuješ ovamo pa se ovde sretnete, ili ćeš prosto svoja najdublja osećanja vezana za nekoga držati u sebi dok ne budeš potpuno sigurna da je to to. u svakom slučaju, SMČ čuva Mesec, pa ja ne bih brinula što je on u 12. solarnoj.
obrati pažnju kad se Jupiter bude približavao solarnom ICu, a nekako će u to vreme Uran biti blizu natalnom SMČu
Jupiter je natalno tvoja simbolika, ali i Uran. a Uran i Jupiter takođe predstavljaju i solarni DC. a SMČ je pod uticajem Venerinog povratka i preklopljenih osa MC-IC
nekako osećam da će ti sudbinski momenat i okidač za sve ovo što sam napisala biti period kad Ju bude negde na solarnom ICu, a Uran blizu natalnog SMČ
eto. srećno još jednom i javi šta se dešava.

Old 11-12-2017, 19:26   #3
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Rijanon, hvala ti na rodjendanskim cestitkama kao i na iscrpnom odgovoru. Zaboravila sam napomenuti da mi firma u ovom solarcu pokrece proces za zelenu kartu tako da bi to trebalo dovesti do stalnog boravisnog statusa u ino. To jeste proces koji traje i do 2 godine i ne znam da li ce se zavrsiti u toku ovog solara, ali kad se zavrsi moj status se mijenja sa privremenog u stalni. Mislim da osa 4/10 o tome prica - promjena statusa vezano za mjesto boravka. Sve dok traje taj proces meni nije sigurno da se vracam kuci tako da to nemam u planu ove godine. Mars kao vladar solarne 4. se smjestio u solarnu 3 - papiri. Ima to smisla. Ta solarna 4 je bas natrpana i djeluje kao da bih mogla i da se selim ili bas da se posvetim preuredenju kuce iako nisam o tome razmisljala. Ko zna, mozda mi kao Lahadimi jedan ponudi da se uselim kod njega pa onda budem morala na trku da se pakujem .

Hvala jos jednom pa javljam sta se desava.

Old 11-12-2017, 19:52   #4
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

nisam ni mislila da ćeš se vratiti kući, u smislu preseliti za stalno (a nisam tako ni napisala). napisala sam da je jedna od opcija da ćeš se vratiti kući na malo duži period
Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
jedna od opcija je da ćeš se možda iz inostranstva vratiti kući na malo duži period

možda to bude na mesec ili dva.
možda ćeš i morati da budeš neko vreme van zemlje u kojoj si sad - baš dok se ne sredi papirologija i dobiješ zvanično odobrenje za boravak tu. dok ne dobiješ stalni boravak - tebi nije siguran boravak tu. znači pomeranje iz zemlje je moguće, koliko god ti to ne planirala.
a druga opcija je da ćeš želeti da formiraš svoj/dom porodicu, i verovatno se pojavljuje i osoba sa kojom ćeš to poželeti.
obe opcije koje sam navela i govore o promeni mesta boravka, kako ti kažeš.
ta papirologija bi mogla da se oduži (evo kažeš da traje 2 godine), ali mogla bi i više da se oduži, jer je Merkur u nepovoljnom dostojanstvu u Strelcu (koji je znak putovanja i stranaca), zatim je retrogradan, a kao pečat na kraju je i u konjukciji sa Saturnom. a taj Merkur drži ovogodišnji status oko boravka, jer su celi Blizanci na solarnom MCu, a i oni su znak kretanja. nadam se da neće biti prevelike problematike oko toga

u svakom slučaju, srećno i nema na čemu.

Old 11-12-2017, 19:58   #5
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Ma, ja sam se kilavo izrazila u prethodnoj poruci . Htjela sam reci da se izlazak iz zemlje ne preporucuje dok traje proces, a narocito pod Trampovom administracijom :O. Meni je boravak siguran do kraja 2019 a onda cemo vidjeti sta ce da 'bidne.' No, u svakom slucaju mi je interesantna ta osa 4/10 i na neku stranu ce da prelomi. Mozda ja na kraju odlucim da uzmem precicu za te papire pa lijepo platim da me neko zeni za zelenu kartu kao i vecina nasih ovdje hahaha.

Old 12-12-2017, 19:05   #6
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Registrovan: Nov 2014
Andjelijaa je na dobrom putu
Standardno

Ju,prvo srecan rodjendan sa zakasnjenjem ) <3

a cestitam i na Venerinom povratku,lepo ce ti leci
natalni ascedent pada u solarnu 5 kucu pa mi je logicnije da ces biti vise usmerena ljubavi i vezama nego domu i porodici,
Natalno imas Veneru u Strelcu koja je vladar natalne IV i IX pa sam Venerin povratak moze da aktivira upoznavanjem nekog stranca kojeg bi mogla da upoznas tamo gde si odrasla,pa cak i u svom domu,kako je Venera natalno u konj.sa Saturnom on moze biti stariji od tebe ili ako ste generacija,zreliji za svoje godine.
Sa druge strane ovo moze biti ponuda za posao ili neko unapredjenje od nekog takvog.
Narocito sto Venera ovde solarno vlada X i III tako da su i neka putovanja zarad posla ili neke ponude ukljucena.

Solarni ascedent ti upada u VII polje pa je ove godine i sa druge strane naglasena zelja za nekim partnerstvom.
Solarna konjukcija Mo0S.cvor moze ukazivati na nekog sudbinskog partnera kojeg ces ti smatrati da je onaj pravi.
Kako je ta konjukcija u sol.12 moguce je da on nece hteti da obelodani tu vezu pa bi ti mogla da budes malo povucena neki period.

nastavak cu malo kasnije

Old 12-12-2017, 19:55   #7
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Andjo hvala ti
Nesto su meni tanki ovi ljubavni aspekti, ali ajde da vidimo. Prosli solar je djelovao bolje na tom polju pa se ni on nije pokazao nesto, ali duga je godina .

Hmm, ima li sanse da taj neko recimo bude porijeklom iz istog mjesta kao ja, ali ga srecem u ino?

Moze i jos jedno unapredjenje! Sve sto je dobro prihvatam hahaha!

EDIT: sad ukljucih Ceres iako ga inace i ne pratim toliko i vidim da je tacno izmedju solarnog Mo i SMC. Interesantno!

Last edited by JupiterGirl; 12-12-2017 at 20:29..
Submit to Digg   JupiterGirl Solar 2017/2018 Reply With Quote

Old 12-12-2017, 22:08   #8
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Hmm, ima li sanse da taj neko recimo bude porijeklom iz istog mjesta kao ja, ali ga srecem u ino?
to sam ti ja već navela:
Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
to jeste možda neko ko je u simbolici dalekog inostranstva, i ti i jesi u inostranstvu, pa sad da li je on tu u tvom okruženju ili ako doputuješ ovamo pa se ovde sretnete, ili ćeš prosto svoja najdublja osećanja vezana za nekoga držati u sebi dok ne budeš potpuno sigurna da je to to. u
pošto ti kategorički tvrdiš da nećeš izlaziti iz zemlje, onda nećeš ni doputovati ovamo da ga ovde upoznaš, nego je vrlo verovatno da on vuče korene odavde, a tu je u inostranstvu u tvom okruženju.
jer ova 12. solarna vuče na velike daljine, pa lako moguće da je lik odavde, pa je tebi dalek. ili vuče korene odavde pa se nađete tamo daleko.
i mislim da ne krije on emocije, što Anđa kaže, nego pre ti, dok ne budeš sigurna. Mesec su tvoja ovogodišnja osećanja.
partner je više ovaj Neptun u solarnoj 7.kući.
a možda ti čezneš za nekim odavde? neka platonska ljubav sa 12.kućom.

Old 12-12-2017, 22:17   #9
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Rijanon, imaj milosti dok je ovaj Me retro . Ja traljavo i citam i pisem dok ne krene direktno hahah.

Paaaa, jedan me je nedavno 'obiljezio', a rodom je odakle i ja samo sto je ovde odrastao pa rekoh mozda opet bude takav slican scenario . Plus je on druge vjere.

E, za ta osjecanja si u pravu. Pocela sam da ih krijem u pocetku dok ne budem potpuno sigurna u decka. Jbg...koga zmija ujede i gustera se boji haha.

Old 12-12-2017, 22:26   #10
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

pa ja sam sva u simbolici Merkura, ali mi misaoni proces ne šteka. šalu na stranu, moguće je onda da je to to, na tu neku foru.
on je korenima odavde što jeste vama oboma daleko jer ste u Americi oboje, pa ste se tu u daljini spojili.
to je doza pozitivnog opreza, da ne otvaraš sve karte odjednom, nego kad si sigurna tek onda se emotivno otvaraš. dotle si malo misteriozna i daleka, ne daš da te pročitaju šta ti je u duši. omudralo se, nismo više klinke.

Old 12-12-2017, 23:54   #11
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Andjo hvala ti
Nesto su meni tanki ovi ljubavni aspekti, ali ajde da vidimo. Prosli solar je djelovao bolje na tom polju pa se ni on nije pokazao nesto, ali duga je godina .

Moze i jos jedno unapredjenje! Sve sto je dobro prihvatam hahaha!

EDIT: sad ukljucih Ceres iako ga inace i ne pratim toliko i vidim da je tacno izmedju solarnog Mo i SMC. Interesantno!
Moze naravno jer je i sol.Venera u sol.IV pa moze biti iz mesta iz kog si ti.
Zbog Saturna verujem da ce biti stariji od tebe.

Ni ja do skoro nisam toliko pratila Ceres mada iz primera sto su postavljali imao je jake polozaje ili aspekte koji su rezultirali trudnocom.
Mada meni u ovom solaru 17/18 koji sad zavrsava je bio egz na natalnom Ceresu,upadao u nat.VIII i bio u konj.sa sol.Uranom pa nista.Sigurno mora jos nesto da ga podrzi.

I za Mesec u XII se pisalo da se cesto nalazio kod trudnica jer su na neki nacin u to vreme usamljene.
A tebi je tu i Cvor i Ceres,tako da to moze da pokrene nesto vise.

Opet imas i solarnu konjukciju Merkura i Saturna koji su natalno vladari I/V/VIII a solarno I/V/XI pa i to moze biti jedan od pokazatelja.

Sol.Pl ti je u solarnoj V pa to moze biti strastvena veza,ovaj sol.Asc na Vertexu ne bih znala da protumacim jer ga nisam nikad pratila.
U principu ne znam ni sta on predstavlja tacno,citala sam samo da moj u Vodoliji daje zlobu

Gde su ti Juno i Fortuna?

Old 13-12-2017, 00:34   #12
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Andjelijaa VIdi Poruku
Moze naravno jer je i sol.Venera u sol.IV pa moze biti iz mesta iz kog si ti.
Zbog Saturna verujem da ce biti stariji od tebe.

Ni ja do skoro nisam toliko pratila Ceres mada iz primera sto su postavljali imao je jake polozaje ili aspekte koji su rezultirali trudnocom.
Mada meni u ovom solaru 17/18 koji sad zavrsava je bio egz na natalnom Ceresu,upadao u nat.VIII i bio u konj.sa sol.Uranom pa nista.Sigurno mora jos nesto da ga podrzi.

I za Mesec u XII se pisalo da se cesto nalazio kod trudnica jer su na neki nacin u to vreme usamljene.
A tebi je tu i Cvor i Ceres,tako da to moze da pokrene nesto vise.

Opet imas i solarnu konjukciju Merkura i Saturna koji su natalno vladari I/V/VIII a solarno I/V/XI pa i to moze biti jedan od pokazatelja.

Sol.Pl ti je u solarnoj V pa to moze biti strastvena veza,ovaj sol.Asc na Vertexu ne bih znala da protumacim jer ga nisam nikad pratila.
U principu ne znam ni sta on predstavlja tacno,citala sam samo da moj u Vodoliji daje zlobu

Gde su ti Juno i Fortuna?
Samo da mi se ne useli neki gastarbajter jer ovih dana ni sebe ne mogu da trpim

Da, za trudnocu sam bas gledala da ima dosta pokazatelja (tu je i serija 5/11), ali ja to nesto i ne pratim kad sam singl jer sta mi vrijede aspekti ako nema prilike za to

Vertex kao rpedstavlja vrata sudbine i sudbonosne dogadjaje. Posto je meni u 7. natalno, nesto sudbinski (kao) bi trebalo da se odvije u toj kuci.

Joj, ja njih uvijek zaboravim. Evo bas sam napravila solar i ukljucila Fortunu, Juno i Ceres. Bome i Fortuna se naguzila na tu konjukciju u 12. kuci

User Media - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Old 13-12-2017, 00:39   #13
Andjelijaa
Veštac

Andjelijaa's Avatar

Andjelijaa je offline
Standardno

Sa Junom na vrhu ascedenta partner bi trebao da dodje tebi,

Old 16-12-2017, 22:20   #14
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Iju, pa ja tebi ne pogledah solar, ne znam kako mi je to promaklo
Da kažem i ja koju: Vladar četvrte u trećoj, pa još mars koji ima svoj "povratak", nekako mi ovo vuče na promene u okviru doma, jer mars jeste akcija i promena, ali pošto je u vagi, to može biti neka lepa promena, uređenje kuće, selibda na neko lepše mesto. Dispozitor mu je venera u strelcu, a i ona ima svoj povratak, pa mi sve to nekako vuče na produžetak te priče sa inostranstvom. Sve ti je u streclu i inače a i u solaru, pa mi deluje da ćeš se ti u ino osećati baš prijatno i da ćeš biti srećna Sad lupetam, ne znam zašto mi sve to tako izgleda.
Mo u 12-oj, to je neka povučenost ili potištenost, držanje emocija u sebi.
Što se tiče ljubavi ili trudnoće koju pominjete kroz komentare, nekako mi nije ubedljivo ništa. Čak mi se čini da tebi ta tema neće biti naročito zanimljiva tokom ove godine, ali ako nešto iskrsne - super. Htela sam da kažem da nećeš mnogo juriti dečka ili nešto tako, više će te zanimati karijera.
Eto tako
Submit to Digg   JupiterGirl Solar 2017/2018 Reply With Quote

Old 18-12-2017, 16:20   #15
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Standardno

Lahadima, hvala ti na odgovoru
Ni meni ovaj solar nije nesto posebno inspirativan sto se tice ljubavi. Bas me zanima kako ce da se manifestuje ova 4. kuca jer je bas aktivirana. Na tom polju nemam trenutno nekih planova pa sam sad jos vise radoznala sta li ce me to 'natjerati' na akciju po tom pitanju. Taj Mo u 12 u konjukciji sa SMC mi je takodje enigma. Vidjecemo uglavnom.

Hvala jos jednom
Advertisement

Odgovor

Tags
godina, ova, ovaj, solar, solarna

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules