ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
solar 18/19

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 11-06-2018, 18:30   #1
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

evo me na 32. nivou, k'o Isus i on je otprilike sa 32 godine započeo to što je započeo, a već u 33. se smatra da je razapet.

ovo bi bio solar 18/19: Imgur: The magic of the Internet

koji počinje 15. juna. jeste da sam ja svoju misiju započela i pre ovog 32. rođendana ( pre Hrista ), ali svejedno mi se čini da će, ako je verovati karti, i meni ova godina biti značajna.

šta god uočite, pišite.
šta god želite, pitajte.
da zajedno rastumačimo kartu i godinu.

e da.
zaboravih reći da u ovom solaru imam Venerin povratak.
meni Ve uvek bude na 1* Lava u solaru kad je povratak, bez obzira što je natalna na 29* Raka. tako je bilo i u 8. godini, u 16., u 24. pa evo i sada u 32.

Last edited by Vojvotkinja; 25-06-2018 at 16:04..
Submit to Digg   32 - Isus Hrist Level :) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-06-2018, 12:09   #2
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Venerin povratak, Mesec i Merkur u raku u četvrtoj. Imaš jedno dva meseca lufta da obaviš i jedno i drugo u istom solaru

Old 19-06-2018, 18:05   #3
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

haha dve devojke su mi poslale poruku, i evo Max ti si treći koji mi kaže to za
mada, jedini si koji mi je dao 2 meseca fore
biće to nešto na bum-tras
videćemo. hvala što si odvojio oko

Old 20-06-2018, 10:01   #4
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

MC na 10 ak stepeni od solarnog saturna koji vlada natalnom 7, to je nekih 40ak dana od rodjendana... isto iyracunaj za IC do meseca, plus te venere...

nadam se da iscekujes neke promene u emotivnom zivotu

Psi laju, karavani prolaze...

Old 20-06-2018, 14:02   #5
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

hvala Marlen.
nisam znala za taj način računanja (ili sam zaboravila). baš ću pratiti. imam planove za napredovanje u umetničkom smislu, time se bavim; ali bih i u vezi takođe volela da to ode još jedan korak dalje. poznajemo se od mog prošlog Venerinog povratka, a zvanično će u avgustu biti 2 godine otkako smo zajedno.

Old 20-06-2018, 14:25   #6
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Pa ima na forumu, od IC ili MC svaki stepen je 4 dana pa kad saberes dodaj broj dana na rodjendan. Ima logike moze i stepen 1 dan

Psi laju, karavani prolaze...

Old 20-06-2018, 15:41   #7
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Srećan rođus Rijanon

Ja bih tokom ovog solara ipak u prvi plan stavila neku vrstu nekog profesionalnog usavršavanja, držanja nekih edukativnih časova/seminara, veza sa inostranstvom.IX ti je aktivirano sol i prof asc tako da verujem da će se većina solara odigravati u tom duhu. Rekla bih da se možeš baviti edukacijom dece ili nekom vrestom posla koja je vezana za dečji uzrast (ta ciljna grupa). Vladar asc je dobro postavljena u karti, ali je u slabom dostojanstvu pa će morati da se šlepa uz neke druge planete inače bez podrške može da ostane sve na obećanjima.
Ovo što su rekli ostali članovi za proširenje, ima pokazatelja ali nešto mi ne deluje dovoljno ubedljivo.

Počeo je firdarijski period Ma, potperiod Ma takođe. Opet, Ma je u karti dobro postavljen u dobrom delu neba, ali je rx tako da ćeš na neke stvari morati da čekaš i uložiš više truda, a biće vezane za X i V polje.
Srećno!

Old 20-06-2018, 16:40   #8
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

pa, pošto sam ja studirala jezike, povremeno dajem časove srednjoškolcima ili studentima, tako da s te strane ima smisla "rad sa decom".
takođe i prevodim, ali fokus mi je na umetničkoj strani. književnost. pišem, radim za časopise, pozorišne i generalno art festivale. imam objavljenu prvu knjigu, to je bio nagrađeni rukopis na nivou državne institucije pre par godina.
tako da je kod mene veza 9-10-5 oduvek aktivna u natalu i imam nameru da u tome doguram do Nobela.
baš lepo što vidiš i tu stranu, a naravno i ovo drugo vrlo želim pa videćemo.
hvala ti na željama i osvrtu na kartu

Edit: sad kad bolje razmislim, ja sam fakultet upisala u drugoj državi, i tu i ostala. s te strane posmatrano: ja živim u inostranstvu. strani jezik, opet ta simbolika. tu sam upoznala i sadašnjeg momka pre skoro 8 godina, u prošlom Venerinom povratku. veza koja je duga, razvlači se, s prekidima. još nema braka, čeka se i na decu, a već su 32 pune godine, tako da je to sve simbolika Rx Marsa tj. Rx Saturna u tim kućama
izdavaštvo, knjige, i to imam - simbolika takođe 9. polja.
rad sa strancima preko Međunarodnih Susreta pozorišta.
sve to drže Mars - Jupiter - Saturn koji su natalno uvezani.

sve otprilike što si rekla je natalna slika koja se poprilično školski ostvarila, ali drago mi je što je to sada istaknuto u ovom solaru kako bih i posao/usavršavanje (7-9-10) i simboliku 5. kuće sve to objedinjeno podigla na viši nivo nego što već jeste.

Last edited by rijanon; 20-06-2018 at 19:26..

Old 20-06-2018, 21:14   #9
Mad Max
Druid

Mad Max's Avatar

Mad Max je offline
Registrovan: Mar 2011
Mad Max će postati poznat uskoroMad Max će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
haha dve devojke su mi poslale poruku, i evo Max ti si treći koji mi kaže to za
mada, jedini si koji mi je dao 2 meseca fore
biće to nešto na bum-tras
videćemo. hvala što si odvojio oko
Pa da u istom solaru zatrudniš i rodiš Dakle baci se na posao!
To mi je prvo zapalo za oko,poprilično sam zarđao sa astrologijom jer sam se više fokusirao na yogu i njene podvrste tako da nije da me mrzi da nekome nešto pogledam nego više nemam onaj stari ''njuh''.

Old 20-06-2018, 22:19   #10
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

hajde iz tvojih usta u zvezdane uši. ne bunim se ja uopšte, naprotiv.
a ti možda misliš da si zarđao, ali ipak ima još njih koji vide isto što i ti, pa nikad se ne zna.

evo prepisaću ovde pokazatelje za trudnoću koje ja imam sačuvane na kompu /iako ima tema o tome/ ali lakše je kad su mi ovde izdvojeni, pa da se prate u karti:

TRUDNOĆA-PREDVIĐANJE

5. polje se vezuje za decu, mogućnost imanja dece, dok 8. je trudnoća- preobražaj( prirodno polje Škorpije) pa se zato odnosi i na sam porođaj.
- jedan od najjačih pokazatelja trudnoće u solarnoj karti jeste Jupiterov položaj u 5. polju ili ako aspektuje vladara 5.
može da se gleda i Pluton u 1. polju (iskazuje se kao rast tela) ili u 5. gde ćemo to uvek tumačiti kao rast ploda.
- pokazatelj trudnoće je i tranzitni Jupiter na natalnom Mesecu (uvek pogledati koja planeta ima veze sa 5. poljem žene) jer i ona u aspektu sa natalnim Mesecom može doneti trudnoću.
- bitno je povezati Mesec i Jupiter ( po direcijama i progresijama će se takodje ispoljiti).
ukoliko su aspekti negativni (kvadrat, opozicija) dolazi do trudnoće ali neočekivane.
- kada tranzitni Jupiter prolazi kroz 5. polje, u aspektu je sa vladarem 5. polja ili sa planetom u 5. kući može lako doći do trudnoće.
- progresivni Mesec u 5. kući
- kada iskombinujemo natalnu i solarnu kartu često je 5. natalna u 4. solarnoj.
- više planeta u Raku, naglašena su polja Raka, 5. polje ili 8. u solaru
- 5 i 8 povezane u solaru
- Mesec pravi aspekt sa Venerom
- aktivnost 4, 5, 11 kuće je takodje indikacija
(naravno moraju nam se poklopiti analize i moramo sve uzeti u obzir, a ne samo 1 pokazatelja, bitno je da imamo 4 indikatora.)
takođe, uvek kod bitnih događaja kao što je trudnoća, venčanje ili promena neka jaka treba obratiti pažnju na same uglove progresivnog horoskopa ali i na tranzite. naročito na tranzitne ka vladaru 5. polja ili planeti u tom polju.
direkcija Meseca je najvažnija ali ni Jupiter ne treba zanemariti.

Edit: evo i karta progresija i direkcija: Imgur: The magic of the Internet
tu se isto uočavaju neki pokazatelji koji su gore navedeni.
u svakom slučaju, sasvim sigurno mi sledi veća promena.
kakva tačno, videćemo

Last edited by rijanon; 20-06-2018 at 22:31..

Old 27-06-2018, 18:50   #11
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Sunce je trenutno na 6* Raka, a Mesec je ušao u Jarca; što znači da nas očekuje pun Mesec u Jarcu u egzaktnoj konjukciji sa retro Saturnom na 6* Jarca.
biće zanimljivo pratiti ishod ovoga, s obzirom na natal i solar i na to šta će sve biti u njima aktivirano ovim tranzitima.
od početka solara, pa do danas (a to je vrlo kratko, 12 dana tek) velike promene mi se dešavaju skoro svaki sat!
što u primarnoj porodici, što sa zdravljem, što u radu i kreativnosti gde dotičem MC, što u emotivnoj vezi, a postoje i naznake mogućih promena vezano za mesto boravka.
ne znam šta mi se ne menja. ime mi je jedino stalno već za prezime ne smem garantovati

Old 27-06-2018, 23:49   #12
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Koja je profekcija i vladar i podvladar firdarije i gdje je prog.mjesec ��

Old 28-06-2018, 00:12   #13
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by CARAPICA VIdi Poruku
Koja je profekcija i vladar i podvladar firdarije i gdje je prog.mjesec ��
- profekcija je u Ribama, na 19*

- progresivni Mesec je u Škorpiji, na 25* (ima iznad karta progresija i direkcija sol. luka, ali evo opet: Imgur: The magic of the Internet )

- firdarijski period je Mesec
(podperiod Mesec-Saturn)

Last edited by rijanon; 28-06-2018 at 00:30..
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-07-2018, 17:26   #14
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

PROGR. Mjesec u škorpionu kroz 5 polje, a najzanimljivije mi je ovaj trigon koji slijedi prema jupiteru i mc-u osbito što ti i tranzitni jupiter tuda se mota, ovo je vrlo važno… mjesec je tvoj asc, ali i dispozitor merkura u venere koji vladaju 4 poljem, 11 poljem, samo mjesec simbolizira dom i porodicu a i merkur je vladar 4 polja i da sada sve ne nabrajam dom, porodicu i tvoji vlastiti temelji jedna su od glavnijih tema ove godine, dispozitor mars, ovaj na desc, jupiter u 10, pa profekcija opet taj jupiter i opet ribe i 9/10 polje… stalno se ponavlja isto… događaju se promjene unutar doma, porodice i očito tek mogućnost da se seliš, ovo je i razmišljanje o porodici, razmišljanje o svojem domu, kao da sada postaje pipljivo, pretvara se u materiju nešto što ti već duže vrijeme želiš a postoji u tvojim razmišljanjima, mislima, 5-11 polje je to polje kreativnosti, volim tu relaciju, jer kroz 5 polje tu kreativnost dolazimo do tog otvaranja, ekspanzije, širenja i doživljavanja radosti u onom pravom smislu, a kod tebe sa tim mjesecom i tim jupiterom lako dolazi do nekog širenja i nekog novog doživljanja sebe, onoga što jesi i onoga što i osjećaš, možda to i bude povremeno kroz nekakvu neugodnu situaciju ili nešto što ti se neće isprve svidjeti, ali mislim da ćeš lako doći do prihvaćanja nekakvih promjena. Mjesec će ti tek i ići prema 120 mc, tako da lako moguće da dođe do neke poslovne mogućnosti ili neke promjene statusa, jer i poderiod saturna stavlja u prvi plan 7 polje i odnose s drugima nije to samo partnerstvo, kojeg će očito biti već i ljudi s kojima surađuješ, ne znam koliko ti je već dugo taj potperiod ali moguće da je tu bilo razni događanja koja ti ponekada i nisu imala nekog logičnog smisla ali na duži period donosilo ti je nekakvu osobnu pouku.
Vidim pitaš za trudnoću: moguće asc u 8( mada to govori i o toj nekoj transformaciji, promjeni a onda i mjesec je u škorpionu) pa na asc 5 polje, poklapanje 8-5, mjesec ti je u raku, 120 jupiter.... ima pokazatelja.
Za sada toliko

Old 04-07-2018, 18:22   #15
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

da, sve je tačno. tako sam i ja sebi gledala i objašnjavala, ali znaš kako je kad sam sebi gledaš: naravno da ćeš videti svoje želje u planetama.
kroz odnos mene i matične porodice ima promena koje se provlače i želja mi jeste rešavanje sopstvenog stambenog pitanja, ostvarenje svog doma i porodice. to mi se već nekih godinu dana mota po glavi.
sad je vreme za to jer imam i Venerin povratak koji to dodatno naglašava. i progresivna osa MC menja znak i ulazi u Bika 0 tranz. Uran.
ekspanzija kroz polja 5/11 - jeste. ostvarivanje velikih želja kroz umetnost. to je počelo pre par godina i nije uvek bilo lako, ali uspevam. sve sam bliže MCu i novim poslovima. kako ranije napisah, neću se zaustaviti dok ne dobijem Nobelovu za književnost, jer sam pisac. očekuju se neke nove poslovne saradnje na polju umetnosti. baš juče mi je prihvaćena poezija i biće objavljivana u novom časopisu za pozorište, književnost i kulturu. a saznala sam da se i moja prva knjiga prodaje u srpskoj knjižari u Torontu
zasad, najsporije mi se kreće emotivna veza. kada bih to podigla na viši nivo - počeli bismo živeti zajedno - to mi automatski povlači i rešava pitanje utemeljenosti u smislu doma i sopstvene porodice.
polako, nema još ni mesec dana kako sam zagazila u ovaj solar. sve će se kockice složiti.
hvala na analizi, drago mi je što je neko drugi objektivno potvrdio ovo iznad što sam pisala da ne znam šta mi se sve ne menja sada: porodica, zdravlje, kreativnost, posao, veza.
a ima šansi i za trudnoću čak.
kod mene kad se pokrene - pokrene se sve zbog karakteristične konfiguracije u karti.
hvala još jednom
Advertisement

Odgovor

Tags
ĺˇta, god, isus, pre, zapoäŤeo

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules