ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Solari članova Šta donosi solarna godina?
solar 17/18

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

31. krug
Old 11-06-2017, 18:15   #1
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno 31. krug

Bolje 31. nego 13.!

solar 17/18 mi počinje za 4. dana, 15. juna:
Quote:
Originally Posted by rijanon VIdi Poruku
Beatrice je već nedavno davala neke smernice.

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Rijanon, prostudirala sam malo tvoj solar i ostajem pri svom stavu da je godina značajna za ljubav i partnerstvo, i po meni daleko važnija za ta pitanja od prethodnog solara.

Teme solara, po meni:
1. Status i karijera U sledećoj godini opisuje te znak strelca a vladar je u 10. solarnoj kući - širenje u vezi sa statusom i inače naglašenim serijama 9 i 10 u tvom natalu, u tom smislu bih očekivala i karijerno gledano dobru godinu pogotovo ako je na bilo koji način vezana za kreativnost i pitanja petog polja.
2. Ljubav i partnerstvo Najnaglašenije serija je7, isprepletana sa peticom i četvorkom i po meni mnogo naglašenija nego u prethodnom solaru - po meni najmanje što treba očekivati jeste jako značajna veza.
3. Prijateljstvo - moguće sklapanje jako značajnog prijateljstva

Brak i porod bih bez zadrške prognozirala da ima nečega na uglu horoskopa (to bi bio znak i jako značajne godine), i da je malčice jača serija 4. Ipak, četvorka se aktivira po meni u drugoj polovini godine (Mars pri kraju 7-e, Uran pri kraju 4. kuće), i to bi teoretski otvorilo perspektivu da do nekakvog preseljenja i trudnoće dođe kasnije tokom solarne godine. Ako se dobro sećam u sledećem solaru, 18/19, vrišti serija 4 tako da - itekako postoji mogućnost.
što se tiče tačke 1. i karijere i statusa u umetnosti/kreativnosti, već ranije sam naglašavala da se bavim time. dosta toga je već započeto davno, a tokom solara 16/17 su već zakazani datumi, festivali i promocije koje ću imati u 17/18.

Quote:
jeste veza serije 9/10 i 5. tako da već tu nešto radim i od ovog solara i ne čudi me ta naglašenost
prvi festival traje već sada, a nastup mi je 17. juna, dva dana nakon početka solara. narednu promociju imam zakazanu za jul. tako da je prva stavka koju je Beatrice navela rešena.
za partnerstvo ne znam. prekinula sam dužu (najvažniju do sada) vezu u aprilu, ali mislim da neću moći da izbegnem susret s njim sada na festivalu i brine me reakcija i moja i njegova, jer je svađa bila na krv i nož, gadan raskid.
u progresijama imam progr.Ve u Devici 90 nat.Sa egzaktna u minut upravo, a biće aktivirana na jesen dolaskom tranz.planeta u Devicu, gaziće redom i So i Me, Ve, Ma tu progr.Ve.
tr.Ur praviće 90 na nat.Ve takođe na jesen.
ne znam šta da mislim vezano za emocije...

svako mišljenje je dobrodošlo.
Advertisement

Old 11-06-2017, 23:10   #2
snupy
Čarobnjak

snupy's Avatar

snupy je offline
Registrovan: Dec 2010
snupy ima dobru aurusnupy ima dobru auru
Standardno

Rijanon, čime se baviš ako nije tajna? Tipujem na grafički dizajn

Čini mi se da će ti ovaj solar biti radan, ne bih rekla da ćeš imati nešto za stalno i fixna primanja, već onako... pomalo pa se nakupi, ali tvoja usmerenost svakako ide ka karijeri.
Verovatno ćeš se baviti strukom ako si kreativac po zanimanju, jer vladar sol mc je otišao u sol 5. pride je u umetničkom znaku Bika gde je u sedištu. E sad, Ve nije nešto podržana ostalim planeta široki su orbisi ali pošto je u sedištu mislim da će ipak sama po sebi doći do izrađaja.

Možda ti ova godina bude nešto teža. Sa je na sol asc + ove godine ti je Sa vladar profekcije i opozituje sol dsc kao i planete na njemu pa mi se čini da će biti malo čupavo na tom polju. Sol 7 je aktivno ali mislim da će ta neka potencijalna ljubavna priča ići na mišiće.

Srećno

Old 12-06-2017, 00:23   #3
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

nije tajna. u pitanju je književnost, a i studirala sam jezike.
i ja mislim da ću se ove godine ozbiljnije pozabaviti radom, u smislu da imam prihoda od toga. što se toga tiče - prevodim i dajem časove, ali vreme je da se toj zaradi ozbiljnije posvetim, jer sam do sada više davala značaja toj umetničkoj strani književnosti. pišem za časopise, sarađujemo i sa pozorištem, imam književne večeri, promocije, festivale i tako.
taj Sa će me malo iscrpeti - istina. već sam jako smršala kad je zimus bio egzaktno u 90 sa nat.Mo.
ne nadam se ni ja nekoj ljubavi - eventualno da se nastavi mrcvarenje ove veze koja se prekinula. to će zaista biti povuci - potegni i na mišiće što kažeš.
da, profekcija mi pada u Vodoliju - Sa kao i Mo u Vodoliji u solaru su oba valjda vladari.

hvala ti, snupy!

Old 14-06-2017, 23:53   #4
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Ne znam sta da mislim jer ce ti Saturn i dalje aspektovati So i Mo, ali sa druge strane, So ce ti biti pod uticajem ovog divnog trigona koji je aktivan danas i sutra, sa Ju u Vagi. Cini mi se da ce ti ova solarna godina biti u znaku smenjivanja faza anksioznosti i faza poleta . Ta teska veza moze da nastavi da se razvlaci, ali solarna Ve ti je u Biku u 5. polju, pa mi se cini da ces biti zaljubljive prirode.
Srecan rodjendan i sve najbolje ti zelim.

Btw, Me na Asc a ti pisac, kakvo iznenadjenje

Old 15-06-2017, 00:05   #5
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno

Srecan rodjendan,malecka������.Sve najbolje.

Old 15-06-2017, 01:50   #6
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

TigaBg, hvala ti što si bacila pogled.
da, gle čuda pa sam pisac sa So u Blizancima i Me na ACu. ko bi rekao!

mnogo ti hvala wanja! :*

devojke, da znate da ste prve čestitale!

Old 15-06-2017, 03:52   #7
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Happy Bday i od mene, da ti sve ciljeve & planove što lakše i uspješnije realizuješ

Što se tiče solara ...

Prema mom skromnom iskustvu, u solarnim godinama je češće akcenat na solarnim poljima u kojim se planete zadese, te se manifestacija planetarne energije češće odigra krozu solarna polja iltiga sfere života koje ista "pokrivaju". Kroz natalna ... not as much.
Opet kažem, prema mom ličnom iskustvu, jer znaš kako se kaže - "100 forumaša, 100 različitih iskustava".

U tvom predstojećem solaru mi se sviđa fina mundana pozicija vladara solarnog ASC, naglašeno 7. solarno polje (s vladarom Merkurom u sjedištu), te ova Ve u Biku i Mo u u trećem solarnom polju. I'll explain on the way.

Ovosolarni ASC pada mnogo blizu natalnog Saturna, koji jeste vladar tvog natalnog 7. polja (što ga dođe kao dodatni akcentić partnerskih odnosa), ali znaš moje mišljenje o Mr. Sa. Once again, prema mom skromnom iskustvu i ajmo reć' praksi - godina u kojoj solarni ASC pada u znak natalnog Sa uvijek u sebi nosi izvjesnu dozu tegobnosti. Mada opet, to je subjektivno mišljenje zasnovano na mojim lošim iskustvima sa solarnim godinama gdje mi je ASC upadao u Strijelca, pa smatram da je najbolje da checkiraš stare solare i vratiš film na godine kada ti je solarni ASC padao u znak natalnog Sa i probaš upratiti neki eventualni pattern.

Dobra stvar je što vladar solarnog ASC (Ju u Vagi) ima fina slučajna dostojanstva (po sistemu cijelih znakova - 11. solarno/4. natalno). Znači sukcedentno-ugaon, u poljima benefičn(ij)ih signifikacija.
Besides, solarni Ju je 60 solarni Sa, uz odličnu recepciju.

Ovosolarni Mo je u ovosolarnom 3. polju koje mu dođe kao polje #radovanja, pa nešto mislim da bi ti ovu godinu mogla obilježiti i izvjesna akcentovanost tematike 3. polja (kraća putovanja, komunikacija/e, pisanje isl.)

Venera u Biku mi se sviđa jer;
generalno volim vidjeti Ve u Biku
jer ti u ovosolarnoj karti Bik dođe 6. znak od ASC, pa mislim da bi te s vladarom u sjedištu trebalo pratiti dobro zdravlje, vitalnost, a svakodnevne obaveze, poslovi i tereti bi ti trebali biti više užitak, manje zahmet.

Naglašeno 7. solarno polje govori o naglasku na tematici 7. polja. S obzirom da je Merkur vladar i solarnog 10. - nije isključeno ni da padne kakva promjena statusa.
Merkur se nalazi u neposrednoj blizini Sunca ... može bit' stariji partner, partner od autoriteta, ili prosto okupiranost partnera tematikom 3. polja (jer je So vladar tvog 9., a partnerovog 3. solarnog polja).

Osim kvadrata solarnog Sa na natalni Mo i opozicije sa solarnim Me i Suncem, nekih izazovnijih i težih aspekata i nema. Naprotiv. Ipak, mislim da ćeš u narednoj godini u više navrata hvatati u koštac s izvjesnim anksioznostima, strahovima i naletima stresa, te ćeš imati faze kada ćeš osjećati potrebu da se izoluješ (ipak, solarni ASC 0 natalni Sa, te solarni Mo u natalnom 8., a solarni Ma u solarnom 8.)

Eto, to bi okvirno bilo to.
Btw ... sretno na festivalu, odnosno, prilikom susreta s bivšim. Da izdominiraš

the natal chart
Submit to Digg   31. krug Reply With Quote

Old 15-06-2017, 10:02   #8
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Srecan rodjendan i od mene. Sve najbolje..

Old 15-06-2017, 16:10   #9
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
Registrovan: Dec 2009
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Srecan rodjus i sve najbolje, najlepse ....

Osim desavanja oko posla i karijere, statusa , ceo solar moze biti u problemima, zadovoljstvima oko svakodnevnice a to potvrdjuje i Mo u Vodoliji - sve ce biti drugacije, svaki dan novo , akcija i ti idete napred .

Od novembra moguce ozbiljnija desavanja.

Old 15-06-2017, 16:21   #10
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

Marsh, hvala puno na analizi i čestitkama. meni se dopada što su mi vladar sol.ACa -Ju i vladar sol.DCa - Me međusobno u 120, pa bez obzira što sol.Sa iz 1. udara 180 na planete u 7. taj trigon vladara 1-7 mi obećava, a i natalno su Ju-Me u trigonu. svakako ću javiti kako sve teče / kako je proteklo.
Kele, sladjo takođe najlepše zahvaljujem!

evo odmah povratna informacija: sve je prošlo 3 puta bolje nego što sam očekivala. što kaže Marsh: izdominirala sam.
sad se spremam za julsku promociju, a imam pripreme studenata za prijemni.
što se tiče AC koji pada u znak nat.Sa - od 2000. do danas samo sam jedan solar našla i tada mi je bio teret na faksu - zamalo da napustim! AC padao u Strelca, ali u 6.natalno. vladar Jupiter bio u Vodoliji na vrhu 9. natalne, a dispozitor je Uran - egzaktno na nat.MCu. tako da sa Strelcem, Jupiterom i 9. nat. poljem najlogičniji jeste faks, a Uran na nat.MC jeste zamalo prekid statusa studenta. to je bio solar 2009. eto.

ovaj ćemo da pratimo dalje.

edit: promakao mi je ovaj 13/14.solar. isto AC u Strelcu, ali opet 6.natalno i skoro na nat.Uranu. i krcato 7. polje.
Screenshot (18. jun 217. 18.16) - Google Drive
tada sam bila fokusirana da započnem vezu kako bih prebolela ovog partnera sa kojim se sada svađam ali se kod mene klin klinom ne izbija, pa smo se mirili kako bismo se nedavno opet mogli posvađati.
ispada da je kod mene to šablon koji se ponavlja.

Last edited by Vojvotkinja; 26-06-2017 at 12:19..

Old 18-06-2017, 20:59   #11
Kele
Obično gatalo

Kele's Avatar

Kele je offline
Registrovan: Feb 2015
Kele je na dobrom putu
Standardno

Rijanon, bas mi je drago sto ti dobro ide. Ja sam sada u toj tvojoj nekadasnjoj fazi..mahnito trazim novog partnera da bih pobegla od proslosti i prebolela starog.

Old 18-06-2017, 21:08   #12
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

hvala, Kele. da ne čuje zlo!
kao što rekoh - kod mene se klin klinom ne izbi.
ti imaš sjajan trigon vladara 5. -Venere u Biku - i vladara 7.- Saturn u Jarcu. sredićeš ti sve svoje mukice uskoro, kad tranz.Sa uđe u Jarca kreće ti i povratak. sve će to da dođe na svoje tokom 18/19. kad malo sazri tvoje viđenje i stav prema ljubavi.
a dramsku fazu mislim da smo svi imali

Old 19-06-2017, 18:16   #13
Marshmallow86
Druid

Marshmallow86's Avatar

Marshmallow86 je offline
Registrovan: Oct 2015
Marshmallow86 ima dobru auruMarshmallow86 ima dobru auru
Standardno

Quote:
evo odmah povratna informacija: sve je prošlo 3 puta bolje nego što sam očekivala. što kaže Marsh: izdominirala sam.
Nisam ni sumnjala

Quote:
što se tiče AC koji pada u znak nat.Sa - od 2000. do danas samo sam jedan solar našla
Guess what ... mene solarni ASC u znaku natalnog Sa (i to nedaleko od natalne pozicije) potkači u prosjeku svake četvrte godine.
Fun fact - u ta tri posljednja solara istovremeno se i solarni Ju zadesio u Jarcu (solarna 2008/09.), Blizancima (solarna 2012/13.), i Djevici (tekući solar).

U dva solara mimo tekućeg me je potkačio i solarni ASC u znaku solarnog Sa, ali te dvije solarne godine (2006/07. i 2011/12.) više pamtim po lijepom, nego po ružnom. Bar prve polovine, ali opet, bolje i pozitiva u prvoj polovini solara, nego ni u prvoj ni u drugoj.
Na koncu, čovjek se u pozitivnoj prvoj polovini solarne godine koliko-toliko rechargira, pa se nekako lakše nositi sa nekim eventualnim sranjima koja uslijede kasnije.

Ovih dana sam malkice proučavala profekcije, da bih ukapirala da su mi profekcioni vladari '10, '11, '12, '13, '14, '15 naizmjenično bili Saturn i Mars.
Odnosno, '10 (Sa u Djevici 0 ASC), '11 (Sa u Vagi), '12 (Ma u Djevici 0 ASC), '13 (retrogradni Sa u Škorpiji), '14 (Ma u Vagi), '15 (retrogradni Sa u Škorpiji).

Eh da, u solarima me redovno prati i aspekt solarnog Sa & Mjeseca. Slučajnost ili ne, redovno je u pitanju sekstil ili opozicija. Opozicije su katastrofa
Sekstili ... nekada pozitivniji, nekada negativniji. Kada je u pitanju dobra recepcija (Mo u Jarcu, Vodoliji il' Vagi) benefičnije, kada je u pitanju loša recepcija donekle malefičnije.

Sve ovo naškrabah da bih ti predočila da je kod mene ta tegobnost u solarnim godinama gdje mi je solarni ASC padao u Strijelca bila uslijed više nepovoljnih faktora "na djelu". Ne samo i isključivo uslijed solarnog ASC u znaku natalnog Sa,

Quote:
ovaj ćemo da pratimo dalje.
Nije solar loš, osobito kada se razmatra #samostalno, tj. kao posebna karta. Kako ja najčešće i posmatram solare, što je vjerojatno greška, al' slučajevima mojih solarnih godina - 90% manifestacije planeta bilo je kroz simboliku solarnih polja u kojim su se zadesile. Kroz natalnu ... možda nekih 10%.

the natal chart
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-06-2017, 18:59   #14
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Standardno

ja sam imala AC u Strelcu 2009/2010. i 2013/2014. bila sam zaboravila 13/14. pa sam dodala naknadno. dakle, 2. puta i ovo je treći u roku od 17 godina.
17 godina - 3 solara - otprilike na svakih 5 godina imam Strelca, s tim što je ovaj jedini koji pada blizu nat.Sa.
nisam gledala solare pre 2000. jer sam tada imala 14 godina i manje. bila sam suviše mala, pa i ako sam imala isti AC - ne mogu porediti solar u 13. i u 31. godini života - nema smisla. ovaj iz 2009. ili još bolje ovaj iz 2013. gde mi je takođe puno 7. solarno mi je dobar orjentir za trenutnu godinu.
da, jasno mi je da to nije samo do ACa nego mnogo drugih faktora, ali zanimalo me da proverim.
meni deluju planete podjednako i kroz solarne i kroz natalne kuće, shvatila sam sada premotavajući.
u svakom slučaju, nije loše počeo ovaj solar. biće mi malo otežavajuće što mi Sa napada i So i Mo, ali već sam osetila taj udar, pa se sada oporavljam (uticalo je na zdravlje, ogroman gubitak težine i manjak energije. Sa iz 6. natalne napadao vladara 1. - Mesec, pa ne čudi). sada kad iz solarne 1. i natalne 6. opet napada Mo - znam kako da povedem računa o telu.
što ti reče: drugih težih aspekata nema.
jedino pratiti kretanje planeta. recimo, Ma iz Raka nema napete aspekte, ali će napraviti uskoro sa Ju u Vagi, Ur u Ovnu, Pl u Jarcu. takođe i sa nat. Ma u Jarcu.
na takva kretanja treba da pazim i pratim, davaću informacije svakako.

Old 20-06-2017, 18:40   #15
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Ajd da i ja bacim malo pogled:
Vladar prve u desetoj, pa još jupiter, pa još u vagi - strava! Biće ti ovo lepa godina u smislu karijere, nekog uspeha, uspona na poslu, ostvarivanja.
Ve u biku u petoj mi se takođe dopada, možda ti donese neku stabilniju vezu, mada nisam sigurna koliko ćeš biti raspoložena za takav vid obaveze, zbog ovog Mo u vodoliji
U sedmom su tri planete, pa ćeš biti okrenuta ka javnosti, družićeš se. Veza u kojoj budeš mi deluje da će biti ok, kao nešto što neće da te opterećuje ili guši, možda će ti to sada biti promena u odnosu na ranije, ne znam, lupam. Možda mlađi dečko ili neko ko je onako, opušten, easy-going. Ništa, javljaj nam šta se dešava...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
meni, sam, solar, solara, već

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules