ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Persona chart
Old 31-05-2010, 15:52   #1
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno Persona chart

Na astro.com sam naisla i na Persona chart, a nista o tome nisam nasla ni na ovom forumu.
Ako neko zna nesto vise o tome ja bih najlepse zamolila da nakucka, jer me bas zanima o cemu se radi
Hvala puno!
Submit to Digg   Persona chart Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2010, 16:12   #2
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Registrovan: Nov 2008
capella je na dobrom putu
Standardno

Čini mi se da se temao o tome zove "kakva je ovo karta"

Old 31-05-2010, 16:26   #3
Zizue
Obično gatalo

Zizue's Avatar

Zizue je offline
Registrovan: Mar 2010
Zizue je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
Na astro.com sam naisla i na Persona chart, a nista o tome nisam nasla ni na ovom forumu.
Ako neko zna nesto vise o tome ja bih najlepse zamolila da nakucka, jer me bas zanima o cemu se radi
Hvala puno!
Karta momenta kad Sunce u tranzitu prvi put predje preko natalne pozicije neke planete,i vise daje informacije na psiholoskom nivou.

Moon Persona Chart-pokazuje ono zenstveno u nama,nase emocije,emocionalnu stabilnost,decu.Rećiće nam puno o unutrašnjem životu natusa.
Mercur Persona Chart-pokazuje pamet,sposobnost komunikacije,nas odnos sa drugima,izgovaranje reci,snalaženje u svakodnevnici.
Venera Persona Chart-pokazuje uzivanje u osecanjima,Eros,sekusalno zadovoljstvo,senzualnost,način na koji se ophodimo prema drugima,kao i probleme sa kojima se mozemo suociti u vezama/partnerstvima.
Mars Persona Chart-pokazuje unutrasnjeg ratnika,način na koji se borimo,vrstu i svrhu borbe
Jupiter Persona Chart-pokazuje znacenje/svrhu naseg zivota,unutrasnjeg terapeuta,gde stavljamo religiju u nasem zivotu.
Saturn Persona Chart-pokazuje zakon,nashu misiju u zivotu,stvari koje sudbina hoce da nas nauci i stvari koje mi ne zelimo da uchimo.
Uran Persona Chart-pokazuje promene koje trebamo napraviti,gde da odemo,gde da pronadjemo slobodu.
Neptun Persona Chart-pokazuje potragu za istinom,oslobadjanje od lazi i obmana,skidanje vela sa ociju.
Pluton Persona Chart-pokazuje borbu sa demonima,sa silama koje nas drze dalje od normalnog i mirnog zivota,ideologija i fiks ideje.

da se samo dodam...
Old 31-05-2010, 16:30   #4
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Cool da se samo dodam...

Ima Persona Chart, tj. Nine persona Chart : u suštini obe su iste ~ ovaj čart se bazira na opciji da se umesto natalnog Sunca postavi neka druga planeta ~ zvuči zbunjujuće ~ i jeste bez primera ~ pa na primer : meni je natalni Mesec na 12°54' Device i sad hoću da dobijem Moon Persona Chart ~ »mrdnem« Sunce da dodje na posziciju ~ stepen i minut ~ mog natalnog Meseca ~ tj. postavim da Sunce u tom Moon Persona Chart bude na 12°54' Device ~ i tako dobijem »nov čart« pa će taj Moon Persona Chart da mi pokaže sve ono što se vezuje za Mesec i nj simboliku {slično Lunarnom čartu} pa tako dobijem da mi je Moon Persona Chart 05h-09-1976 u 09h31am {mesto je uvek ◄mesto rodjenja►}

Napomena ~ sva ta »mrdanja« se dešavaju POSLE datuma rodjenja (!)

Znači ako hoću da dobijem Merkur čart ~ »mrdam« Sunce na stepen i minut gde mi je u natalu Merkur ~ na 22°02' Vage {to je datum : 16-10-1975 vreme 01h28am} i tako dobijam čart koji će mi pokazati kakav je moj IQ, gde se najviše ističe moj Merkur i sva njegova simbolika.

Pa za Venerin Persona Chart ~ »mrdam« Sunce na stepen i minut gde mi je natalna Venera ~ 29°31' Lava ~ pa datum bude 22-08-1976 u 13h14. naravno simboliku ovog čarta ne moram ni da vam objašnjavam

I tako se odredi za svaku od 9 natalnih planeta ~ zato se i zove »Nine Persona Charts«

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 31-05-2010, 16:55   #5
ajde
Obično gatalo

ajde's Avatar

ajde je offline
Registrovan: Mar 2008
ajde je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Zizue VIdi Poruku
Karta momenta kad Sunce u tranzitu prvi put predje preko natalne pozicije neke planete,i vise daje informacije na psiholoskom nivou.

Mars Persona Chart-pokazuje unutrasnjeg ratnika,način na koji se borimo,vrstu i svrhu borbe
.
ovo je cudno - ma mi je u natalu los - u vagi je
a ovde je na desc u skorpiji

Old 31-05-2010, 17:01   #6
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Standardno

Meni MO otišao u Djevicu :S
a kad uradim Venerin i ona u Djevici

Old 31-05-2010, 17:07   #7
tori
Veštac

tori je offline
Registrovan: Dec 2008
tori je na dobrom putu
Standardno

Hvala vam svimana odgovorima!
Super,sad cu da krenem da se igram sa kartama

Po Moon Persona chart-u, meni su Mo i Ju u konjukciji u 9 u lavu...jel to znaci da je moj ponos "povecan" jupiterom ili kako?

A venera je u konj. sa Asc u sco...jel sam previse emotivna?

Old 31-05-2010, 18:48   #8
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Jel se ove karte uporedjuju sa natalom ili se zasebno tumace?

re ... da se dodam ...
Old 31-05-2010, 19:25   #9
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re ... da se dodam ...

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Jel se ove karte uporedjuju sa natalom ili se zasebno tumace?
Najbolje ih je tumačiti odvojeno od natalnog čarta ~ ali opet s druge strane, sam natalni čart je »koren« tih svih ostalih čartova

Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231 ili +381 677 014 817

Old 01-06-2010, 15:00   #10
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Moze li neko objasnjenje kako se ovi cartovi tumace?

Npr. ako se mesecevom persona cartu, mesec nadje u 12 kuci, da li to znaci da je osoba emotivno zatvorena..itd?

Sta ako se mesec u tom cartu nadje na samom asc-u, da je ta osoba emotivna i da joj je emotivnost bitna..itd?

Kako se tumaci saturnov cart? Da li je tu bitno u kojoj se kuci nadje saturn i tu je lekcija koju moramo da naucimo?

re...
Old 01-06-2010, 15:05   #11
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re...

Quote:
Originally Posted by tinna-bg VIdi Poruku
Moze li neko objasnjenje kako se ovi cartovi tumace?

Npr. ako se mesecevom persona cartu, mesec nadje u 12 kuci, da li to znaci da je osoba emotivno zatvorena..itd?

Sta ako se mesec u tom cartu nadje na samom asc-u, da je ta osoba emotivna i da joj je emotivnost bitna..itd?

Kako se tumaci saturnov cart? Da li je tu bitno u kojoj se kuci nadje saturn i tu je lekcija koju moramo da naucimo?
To si lepo rekla. Meni ova opcija liči na podelu osobe na "9 delova" i svaki deo ponaosob opisuje tu osobu {a celina se nalazi u natalnom čartu}

Old 01-06-2010, 15:21   #12
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
Registrovan: Jan 2009
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Zanimljivo i sada kada provucemo podatke kroz chartove i recimo gledamo Saturn kao metodu spoznaje sta je nasa misja na planeti i ako shvatimo da nam je Saturn u Devici u 10 kuci nasa je misiaj duboka posvecenost poslu

Old 02-06-2010, 14:16   #13
tinna-bg
Veštac

tinna-bg's Avatar

tinna-bg je offline
Registrovan: Jun 2007
tinna-bg je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
To si lepo rekla. Meni ova opcija liči na podelu osobe na "9 delova" i svaki deo ponaosob opisuje tu osobu {a celina se nalazi u natalnom čartu}

Kod mene, gledajuci samo mesecev personalni cart, mesec je na 15*vage u 12-oj kuci. Daleko od toga da sam zatvorena sto se tice emotivnosti, ja svoje emocije skroz ispoljavam
Mozda zato sto kad se uporeti sa natalom, taj mesec je u konjukciji sa mojim asc-om tj. u prvoj natalnoj kuci.

Iskreno, meni ovi cartovi nisu ni malo jasni i bas bi bilo lepo kad bi neko dao neke smernice kako se oni tumace
Naši sponzori
Advertisement

Old 02-06-2010, 14:19   #14
capella
Druid

capella's Avatar

capella je offline
Standardno

I ja bi voljela, da znam kako npr. da povežem svoj MO uGE sa tim MO u Vir

da se samo dodam...
Old 02-06-2010, 14:43   #15
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool da se samo dodam...

Evo šta nadjoh :

Quote:
Originally Posted by Astrodienst
What is a Persona Chart?

The birth horoscope is a "script of life" which gives me an exact overview of my "drama". If we translate the horoscope drawing into a view of a stage, the circle of the horoscope becomes the circle of the stage, and the planets turn into people or actors.

Every single person in the drama has his or her very own history, has individual energies, individual needs, has weaknesses and strengths, and individual physical and psychological responses. Each person has an individual way of going through life, as well as an individual path to consciousness.

The birth horoscope represents these twelve characters in their particular arrangement as parts of the whole. We want to show a new way of looking at the chart. We do not look at the whole, but consider its parts. We will not forget, of course, that whole is more than the sum of its parts. And we keep in mind that we will do what we are doing now only for a limited period of time. But we will do it anyway.

We learn a method by which we can take out a single one of these inner personalities, and look at it closely and independently from the others for a while. The birth chart provides us with little information about this personality: we only know the zodiacal sign, its house placing, and its relations with other planetary personalities. This is not a vast amount of information. For this reason we will take a step which might sound outrageous at first: we cast an individual horoscope for this inner personality.

The individual characters on the stage of my life have birth dates themselves, i.e. they have to "come to light". This phrase contains the secret of their birth. They are born the moment the Sun, which has brought me (my outer self) to light (for example on 22.8.62, at 13h22), reaches this inner personality for the first time and thus "brings it to light". If Mars in this horoscope is 26 degrees 42 minutes Aquarius, the Sun reaches the "warrior" on 3.2.63 at 1h32. Now, I have the dates I need for Mars' horoscope: the birth date of the "warrior".

In technical terms: A Persona Chart is the chart for the first transit of the Sun over the position of another natal planet. All Persona Charts 'happen' within the first year after a person's birth, when the Sun makes its first circle around it, and 'wakes up' one subpersona after the other.

We call this horoscope a "persona chart". For one, this horoscope describes one of my inner "personalities", and secondly, it is derived from "per-sonare" and therefore associated with the motif of "that which rings through". Each of the inner personalities rings through the whole consisting of all the other personalities. A special sound rings through the whole chart. An individual sound!

This inner personality has - an ascendant - a ruler of the first house - a Sun, which is always the protagonist (because the Sun take the place which was taken by Mars before) - again 12 characters on the stage (!) - a midheaven.

We can treat this horoscope like a normal horoscope, but we have to keep in mind that it is not our chart, but the chart of this one person within us. We have to take care not to take this horoscope for the whole.

Persona charts are horoscopes of independent personalities - we cannot stress this often enough. Personalities inside me. The birth chart is the horoscope of the most important inner personality, of my Sun. (Therefore the Sun does not get an extra persona chart, because the horoscope this personality would have a year after birth - that is when the Sun returns to the place it had at birth - has already a different name: it is called Solar Return Chart). All the other inner personalities are relegated to second place in "traditional" astrology.

Persona charts are horoscopes which promote the other personalities beside the Sun to the rank of protagonists. They take these personalities more seriously than the birth chart does. We think it is really unfair that on the stage of life only the one (Sun) protagonist is endowed with a biography, and that only his life is given description. The other personalities are simply seen as minor characters. For this reason we want to provide a method which allows the reader to provide the other characters with biographies (i.e. life descriptions) of their own. It will occur to you that these personalities have unjustly been neglected for so long, and - to go even further - that they themselves have an ego and their own members of the cast!

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules