ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Harmonije
Old 25-01-2010, 10:30   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Thumbs up Harmonije

Vrlo interesantan način analize natalnog čarta. Pre neki dan sam nešto tražila u knjizi Margaret Milard "Astromedicina" i naidjem na harmonije (uskladjenost planeta) i shvatim da se to potpuno podudara sa Đjotiš tumačenjem saptamsha, navamsha, i svih ostalih matematičkih proračuna (1/5,1/6,1/12...) za tumačenje natalnog čarta, sa posebnim akcentom na odredjene delove čarta : zdravlje, novac, porodica, novac, posao... itd... Svi koji su učili Đjotiš setiće se tih tabela, a sad evo i za poštovaoce MA malo da proučimo Harmonije i njihovo značenje.

Skoro svaki astrološki program (prvestveno astro.com...) ima mogućnost izračunavanja Harmonija : http://i577.photobucket.com/albums/s.../harmonije.png

Postoje sledeće Harmonije :

tj. DRUGA harmonija
tj. TREĆA harmonija
tj. ČETVRTA harmonija
tj. PETA harmonija
tj. ŠESTA harmonija
tj. SEDMA harmonija
tj. OSMA harmonija
tj. DEVETA harmonija (u Đjotišu je to tzv. Navamsha Chart)
Mesečevi Čvorovi tj. DVANAESTA harmonija
Pluton tj. TRINAESTA harmonija
• postoji i kako ja to nazivam "obična" harmonija ~ tj. radi se čart za onoliko godina koliko osoba ima ~ pa ako osoba ima 34god. radi se 34-ta harmonija...

2 harmonija se vezuje za dom i porodicu
3 harmonija se vezuje za moral, inostranstvo
4 harmonija se vezuje za probleme, excentrizam
5 harmonija se vezuje za IQ, komunikaciju, obrazovanje
6 harmonija se vezuje za ljubav, vrednosti, novac
7 harmonija se vezuje za kreativnost, inspiraciju, duhovnost
8 harmonija se vezuje za blokade, "kamen spoticanja u životu"
9 harmonija se vezuje za borbenost, akciju, opasnost, ali i za karmu u ovom životu
12 harmonija se vezuje za prošli život i šta je sve prenešeno od znanja, iskustva i zadataka u ovom životu
13 harmonija se vezuje za "fenix" tj. rodjenje i smrt, teške gubitke

Harmonije se proučavaju odavno, ali i dan danas njihovo pravo značenje nema konkretnih pravila. Još davne 1976. Đžon Edi je napisao knjigu o Harmonijama, ali do dan danas samo ona služi kao osnova za tumačenje ovih čartova. Margaret Milard, lekar - astrolog, ih je uvek koristila u tumačenjima čartova svojih pacijenata i dolazila je do odličnih podataka i činjenica koje su joj pomagale u lečenju.

Harmonije se zasnivaju na brojčanom simbolizmu. Ukratko, prvi je Džon Edi otkrio da se sve veze i odnosi medju astrolškim dešavanjima povezuju sa značenjem brojeva ~ tj. ako 360° podelimo sa 4 dobijamo kvartale ~ a to mu dodje 90° ~ koji astrolozi tumače kao "problem, teškoću". Ako 360° podelimo sa 7 na primer, dobijamo 51°25' 43'' (nama kao astrolozima poznat aspekt kao Septil) i taj aspekt se smatra vrlo bitnim u onim čartovima koji se vezuju za umetnost, stvaranje, inspiraciju i mogućnost da svoje snove sprovedemo u delo.

Prema Đžonu Ediju, 13 harmonija, kao i sam broj 13, nagoveštava smetnje, prevazilaženje ili pak bežanje od prepreka i obaveza i odgovornosti, ali je Margaret Milard povezala tu harmoniju i sa bolestima, rodjenjem i smrću. Ako se 13 harmonija dobro prouči i iskoriste svi simboli koji su dati u čartu, moguće je uzdići se iz životnih nedaća i rešiti sve (trenutne) probleme, barem je tako ona mislila.

Đžon Edi je u svojoj knjizi pisao i o Harmonijama koje su vezane za odredjene godine života osobe, u stvari ~ uslovi i dešavanja sa kojima se osoba suočava i dolazi u kontakt u posmatranoj godini.

Ovaj čart je u suštini lako izračunati (ako neko nema beneficiju kompjuterskog programa, naravno) Potrebno je pomnožiti svaki faktor (planetu) čvor, Asc', Mc' sa odredjenim brojem (broj harmonije koja nas interesuje) i ako je potrebno taj rezultat oduzeti 360° da bi se dobila vrednost "nove" pozicije planeta (XX° YY') pa digitron dobro dodje ako želite da se igrate "peške"

Meni najinteresantnija je Navamsha ~ tj. 9 harmonija ~ jer ona predstalja "plodove natalnog čarta" kako to Đjotiš kaže.

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231
Submit to Digg   Harmonije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-01-2010, 10:53   #2
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

dobro smile ovo mi je bas zanimljivo ali kako sad to da tumacimo .ja otvorih na astro.com-u i pojavise mi se 9 karata sa pocetkom od 2 pa do 10
nema nigde 11 12 13
gledamo u odnosu na natalne ili kako

re : heh ♪♥♫
Old 25-01-2010, 11:00   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re : heh ♪♥♫

Da, nema 11 harmonije (nisam otkrila iz koga razloga je "nema") a što se tiče ostlih ~ imaš opciju u astro.com ~ tamo "dole" gde piše "datum" tj. "Start date for charts marked with *" umesto dana (samog datuma koji je danas) ukucaj broj ~ ili 12 ili 13 ili pak onoliko godina koliko imaš ~ i dobijaš željenu Harmoniju

Sam Harmonijski čart se tumači u odnosu na natalni čart ~ znači uporedjujemo gde se natalne planete nalaze u tom čartu, ali isto tako jednostavno tumačimo i taj Harmonijski čart kao da je sam čart za sebe

Sad ćem da spremim neke primere, da se lakše skonta kako se radi tumačenje

p.s.
Zet9 ima tu opciju isto

Old 25-01-2010, 11:12   #4
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

cekaj cekaj
tamo gde datum ...ako ukucam na mesto gde ide dan 24 posto toliko imam godina...sta cu sa mesecom i godinom
i kliknula sam al onda mi se pojavi meseceva harmonija venerina merkurova...itd

Old 25-01-2010, 11:26   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re : heh ♪♥♫

Quote:
Originally Posted by skorpijica VIdi Poruku
cekaj cekaj
tamo gde datum ...ako ukucam na mesto gde ide dan 24 posto toliko imam godina...sta cu sa mesecom i godinom
i kliknula sam al onda mi se pojavi meseceva harmonija venerina merkurova...itd
Ne diraš mesec i godinu ~ a dal si išla na izbor čarta kao što sam označila na ovoj slici ~ link : http://i577.photobucket.com/albums/s.../harmonije.png

Evo to ovako treba izgleda :
•○• ono što treba da odabereš : http://i577.photobucket.com/albums/s...oger/zasco.png
○•○ tvoja 24 harmonija : http://i577.photobucket.com/albums/s...a_hp371846.gif

Old 25-01-2010, 11:35   #6
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

evo nasla sam hvala al kod mene na mojoj karti ima aspekata
dobro smile

jel gledamo samo glavne aspekte sa natalnim planetama ili samo konjukciju i koliki je orbis

re : superiška ♪♥♫
Old 25-01-2010, 11:54   #7
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Wink re : superiška ♪♥♫

Quote:
evo nasla sam hvala al kod mene na mojoj karti ima aspekata
dobro smile

jel gledamo samo glavne aspekte sa natalnim planetama ili samo konjukciju i koliki je orbis
Odlično! Nema na čemu ~ da : tumačenje je kao na primer kad radiš analizu solarnog čarta ~ uporedjuješ natalne planete se harmonijskim planetama, ali dodatno analiziraš i sam harmonijski čart kao da je to "živo biće"

Old 25-01-2010, 13:20   #8
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Shmisho, a sta kada se Asc i MC nadju u 0 ? Ja uradih harmoniju za 38 god. i u njoj mi je Asc na 3,45 Blizanaca , a MC na 4,16 Blizanaca. I sad ako to uporedjujem sa natalnom imam egzaktnih 180 sa Ju i 0 sa Sa (orbis 2 st.) , bas... hmm... I ima li orbisa uopste?

Old 25-01-2010, 13:37   #9
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re : heh ♪♥♫

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Shmisho, a sta kada se Asc i MC nadju u 0 ? Ja uradih harmoniju za 38 god. i u njoj mi je Asc na 3,45 Blizanaca , a MC na 4,16 Blizanaca. I sad ako to uporedjujem sa natalnom imam egzaktnih 180 sa Ju i 0 sa Sa (orbis 2 st.) , bas... hmm... I ima li orbisa uopste?
Da, naravno da ima orbisa ~ pa ovo je isto kao da analizirate nečiju kartu ~ sva pravila analize su ista

To poklapanje pokazuje ili promene na poslu ili promene "društvenog" statusa ili pak (čak) stana & mesta gde sad živiš. Takodje, mogući su manji problemi sa finansijama ili pak veća ulaganja u neki privatan biznis ili pak renoviranje / kupovinu / prodaju stana. Moguć interesantan kontakt sa ljudima iz inostranstva, dok odnos sa partnerom se produbljuje (ili proširujete porodicu) Što se zdravlja tiče ~ obratiti pažnju na uro-genitalne probleme, slabiju cirkulaciju i probleme sa sluhom (koji se mogu javiti usled prehlade) a moguće je da će i jedan roditelj biti malo izbiljnije bolestan. Moguće su tužne vesti od daljnjih rodjaka (najverovatnije smrtni slučaj) ali je i dobijanje nekog sitnijeg nasledja od istog vrlo moguće.

Old 25-01-2010, 13:42   #10
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Standardno

evo i ja da se javim, ja stalno gledam godisnje harmonike,nesto poput solara, i uvek ih uzimam u tumacenje..daju rezultate, moze svako da isproba,da gleda neke vazne godine i uporedjuje sa harmonikom te godine..
ps. jel ima neka knjiga da se cita, posto me ova tema bas zanima

Old 25-01-2010, 13:43   #11
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

evo sta sam ja nasla venera mi pravi konjukciju sa natalnim neptunom
a po direkcijama merkur koji je vladar 5k je u mojoj 24 na neptunu ...tako da ce biti neke neptunovske ljubavi ove godine

re : heh...
Old 25-01-2010, 13:50   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool re : heh...

Quote:
evo sta sam ja nasla venera mi pravi konjukciju sa natalnim neptunom
a po direkcijama merkur koji je vladar 5k je u mojoj 24 na neptunu ...tako da ce biti neke neptunovske ljubavi ove godine
Quote:
Originally Posted by carobnica VIdi Poruku
evo i ja da se javim, ja stalno gledam godisnje harmonike,nesto poput solara, i uvek ih uzimam u tumacenje..daju rezultate, moze svako da isproba,da gleda neke vazne godine i uporedjuje sa harmonikom te godine..
ps. jel ima neka knjiga da se cita, posto me ova tema bas zanima
Za sad uopšte nisam imala uspeha u pronalaženju knjiga (pa čak ni valjanih informacija na 'netu) u vezi Harmonija, a inače me (pored Ekvidistanca) najviše fasciniraju

Što se tiče kombinovanja ~ obavezno treba proveriti šta se dešava u godišnjem čartu ~ a nije ni loša opcija da se u kombinaciju natal & godišnji & godišnja harmonija pridoda i 9 harmonija, jer koliko sam primetila, može se tako dobiti i do 90% tačnih i detaljnih informacija za "šta me čeka u toku ove moje XY godine?"

Old 25-01-2010, 13:56   #13
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da, naravno da ima orbisa ~ pa ovo je isto kao da analizirate nečiju kartu ~ sva pravila analize su ista

To poklapanje pokazuje ili promene na poslu ili promene "društvenog" statusa ili pak (čak) stana & mesta gde sad živiš. Takodje, mogući su manji problemi sa finansijama ili pak veća ulaganja u neki privatan biznis ili pak renoviranje / kupovinu / prodaju stana. Moguć interesantan kontakt sa ljudima iz inostranstva, dok odnos sa partnerom se produbljuje (ili proširujete porodicu) Što se zdravlja tiče ~ obratiti pažnju na uro-genitalne probleme, slabiju cirkulaciju i probleme sa sluhom (koji se mogu javiti usled prehlade) a moguće je da će i jedan roditelj biti malo izbiljnije bolestan. Moguće su tužne vesti od daljnjih rodjaka (najverovatnije smrtni slučaj) ali je i dobijanje nekog sitnijeg nasledja od istog vrlo moguće.
Hvala puno... Uh... ovo ispade dosta precizno! 3 meseca pre nego sto napunih 38 , ja sam se preselila - promenila mesto boravka i uselila u stan koji je moja mama nasledila od svoje sestre i taj stan treba da se renovira kad stignu parice..., a njih nemaaa... tako da eto finansijskih problema. Sa selidbom ostala bez posla. Odnos sa partnerom se produbio jer sada smo u istom gradu...
Cirkulacija mi je hronicno slaba, stopala - led. Sluh - usla mi je voda u levo uvce i sad sa svakim pranjem kose, malo susti.
Mama je za sada dobro i nadam se da ce tako i ostati.
Ovo za dalje rodjake - za sada nista, a i ne verujem da ce me opet strefiti neko nasledstvo.
Moram uraditi i 39 harmoniju.
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-01-2010, 14:05   #14
carobnica
Obično gatalo

carobnica's Avatar

carobnica je offline
Registrovan: Mar 2007
carobnica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Z
Što se tiče kombinovanja ~ obavezno treba proveriti šta se dešava u godišnjem čartu ~ a nije ni loša opcija da se u kombinaciju natal & godišnji & godišnja harmonija pridoda i 9 harmonija, jer koliko sam primetila, može se tako dobiti i do 90% tačnih i detaljnih informacija za "šta me čeka u toku ove moje XY godine?"
Ako sam te dobro razumela, da koristimo i 9 harmonik uz natal/solar/harmonik za tu godinu,jel da? 9 harmonik bi bio kao dodatak natalu, kao sto je u djotisu on rezultat osnovne karte.. Ima smisla ..
Pogledacu malo..

Old 25-01-2010, 14:10   #15
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking re : heh ♪♥♫

Da, treba uzeti tu 9 harmoniju (Navamsha u Đjotišu) jer i kada se samo radi analiza natalnog čarta, taj čart jako dobro dodje ~ a u kombinaciji sa godišnjom harmonijom zaista "kaže" puno

Ta 9 harmonija je nešto kao ~ rezime natalnog čarta (barem indusi tako kažu) pa je uvek dobro imati i tu kartu "pri ruci"

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules