ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Tarot-tumacenje karata
Old 14-03-2013, 18:32   #1
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno Tarot-tumacenje karata

http://www.tarot.hr/online_tarot/

u nedostatku teme tarot tumacenja tj objasnjenja izvucenih karta na odredjena pitanja,otvaram ovu(druga teme se bavi teorijom).....postavila sam link sajta gde ja izvlacim karte ...kome se ucini interesantno moze pokusati sam,a mozda se nadje neko ko bolje poznaje ovu metodu da pomogne...klik na kartu daje objasnjenje ....
Submit to Digg   Tarot-tumacenje karata Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-03-2013, 21:26   #2
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Registrovan: Dec 2012
Natasha će postati poznat uskoro
Standardno

Milupino,otisla sam na stranicu i moj dojam je da su tumacenja jako opcenita... znacenja jedne karte moze biti vise i ovisi o postavljenom pitanju.Na sta tocno ciljas?

Old 14-03-2013, 21:56   #3
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Natasha VIdi Poruku
Milupino,otisla sam na stranicu i moj dojam je da su tumacenja jako opcenita... znacenja jedne karte moze biti vise i ovisi o postavljenom pitanju.Na sta tocno ciljas?
karte su ukratko opisane,tema o znacenju svake karte ima na forumu,a mene je povuklo otvaranje tri karte,ja ih izvucem za naredni dan i pokazale su mi se tako tacne,poklapajuci se sa lenormand kartama...tarot je vrlo zahtevna metoda proricanja...mozda bi nas neko hteo posavetovati ...

Old 14-03-2013, 22:07   #4
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Meni osobno nije potpuno stran,mada ga zadnje dvije godine nisam otvarala.Imam vision tarot,on mi najbolje odgovara,a kako sam dobila i crowleyev tarot i njega sam znala koristiti.Ne kuzim na koji nacin to pali preko neta???

Old 14-03-2013, 22:20   #5
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

pali i na netu.... juce sam imala dobitak od osobe za koju ne bih ni pomislila,a karta je ukazivala na manji dobitak....malo mi je teze sa odgovorima na pitanje da/ne...

za sutra izvukla sedmica stapova,cetvorka pehara i kraljica novcica

Old 14-03-2013, 22:40   #6
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Obicno prva karta ukazuje na ono sto je prethodilo,druga na ono sto jest,a treca na ono sto slijedi... ne znam sto ovdje koja predstavlja,no ja bi to tumacila na sljedeci nacin - sedmica stapova predstavlja otpor,u ovom slucaju - treba se oduprijeti sumnjama i strahovima (mars u lavu) i prihvatiti ispunjenje - cetvorka pehara (mjesec u raku).Kraljica novcica inace predstavlja zenu (odraslu) rođenu u znaku jarca,bika ili djevice,odnosno moze se odnositi na tamniju zenu ili osobu zenskog spola orjentiranu na materijalno.Sad tesko je ovako preko ovoga reci sta ona predstavlja,karte ipak drugacije "pricaju" uzivo.

Old 14-03-2013, 22:58   #7
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Obicno prva karta ukazuje na ono sto je prethodilo,druga na ono sto jest,a treca na ono sto slijedi... ne znam sto ovdje koja predstavlja,no ja bi to tumacila na sljedeci nacin - sedmica stapova predstavlja otpor,u ovom slucaju - treba se oduprijeti sumnjama i strahovima (mars u lavu) i prihvatiti ispunjenje - cetvorka pehara (mjesec u raku).Kraljica novcica inace predstavlja zenu (odraslu) rođenu u znaku jarca,bika ili djevice,odnosno moze se odnositi na tamniju zenu ili osobu zenskog spola orjentiranu na materijalno.Sad tesko je ovako preko ovoga reci sta ona predstavlja,karte ipak drugacije "pricaju" uzivo.
da,za proslost vazi da sam se sukobila na unutrasnjem planu...nisam znala da je simbolika mars u lavu...sadasnjost je borba dobre i lose srece kako kaze u objasnjenju..ti si to jos bolje priblizila potreba za ispunjenjem mesec u raku...i buducnost najmanje jasna.....Hvala ti dobra si
mislis na uzivo postavljeno pitanje tumaca pitacu da bi lakse dosli do odgovora ?

Old 14-03-2013, 23:01   #8
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Ajde daj reci sta te zanima,probat cu ti ovako pogledati,iako dugo nisam otvarala,nije fora hocu li znati povezati nego hocu li se ja povezati s kartama

P.S.To povezivanje sa astroloskom simbolikom je po Crowleyu,njegove karte su lakse za tumacenje nekome ko poznaje osnovnu simboliku,a meni je sa njima lakse raditi ako ne vidim osobu.

Old 14-03-2013, 23:17   #9
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Ajde daj reci sta te zanima,probat cu ti ovako pogledati,iako dugo nisam otvarala,nije fora hocu li znati povezati nego hocu li se ja povezati s kartama

P.S.To povezivanje sa astroloskom simbolikom je po Crowleyu,njegove karte su lakse za tumacenje nekome ko poznaje osnovnu simboliku,a meni je sa njima lakse raditi ako ne vidim osobu.
sad sam razmisljala koje pitanje da ti postavim ...pa mnogo mi je toga u glavi i najvise me pritisce pitanje koliko cu sebi pomoci da rascistim u svojoj glavi ?

izvukla tri:trojka maceva,dvojka maceva,kula....Hvala za trud...

Old 14-03-2013, 23:32   #10
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Macevi predstavljaju element zraka,odnose se na misli,intelektualni rad,ucenje i sve povezano s tim.
Ajmo prvo ovo rastumaciti - trojka maceva je saturn u vagi - tumaci se kao tuga zbog odvajanja od nekoga/necega,dvojka je mjesec u vagi ,mir,zatisje,a kula predstavlja rusenje staroga da bi se moglo stvoriti novo.Ta karta je sudbinska,zovu je i bozje oko.Pozitivno je sto kada ti se otvori ova karta kazu da imas "zastitu",da ce sve biti u redu.Ova karta predstavlja i unutarnju,jaku volju da promjenis stvari,promjenis lose i "redizajniras" zivot.Astroloski gledano to bi bio neki aspekt SA i UR gdje energije rade sinergisticki.Idem ti ja sad pogledati.

Evo jesam.Nadam se da sam se uspjela povezati

Po ovome sta se meni tu otvara ti se mucis razmisljanjima o materijalnom i sl.,netko te i razocarao pa kao da si sebi stvorila neku barijeru (emocionalnu) i o svemu (na emo.planu) pomno razmisljas.Trenutno osjecas ogranicenja sto se para tice (saturn u biku),no iako tebi jos nije jasno kako da rjesis svoju situaciju,rjesenje ce ubrzo doci u obliku ideje (tvoje ideje!) i tada ces imati i volju da se pokrenes (na prvu ti nece biti toliko vazno u kojem smjeru,samo da je promjena i da je pozitivna),no onda ce se pojaviti i ona snaga iznutra,samopouzdanje itd.,i tada bi se mogla baciti na rad.Po ovome ,ja bi rekla da ce to biti neko ucenje (Ju u blizancima) - mozda studij?

Uskoro ces ti sebe shvatiti na najdubljoj razini ,suociti se sa svojim strahovima i postaviti si neka pitanja.

Oprosti sto sam ovako jako opcenita,no ne znam da li bas neko zeli (pa tako ni ti) da se ovako javno pisu neki detalji

Last edited by Natasha; 15-03-2013 at 00:03..

Old 14-03-2013, 23:46   #11
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Macevi predstavljaju element zraka,odnose se na misli,intelektualni rad,ucenje i sve povezano s tim.
Ajmo prvo ovo rastumaciti - trojka maceva je saturn u vagi - tumaci se kao tuga zbog odvajanja od nekoga/necega,dvojka je mjesec u vagi ,mir,zatisje,a kula predstavlja rusenje staroga da bi se moglo stvoriti novo.Ta karta je sudbinska,zovu je i bozje oko.Pozitivno je sto kada ti se otvori ova karta kazu da imas "zastitu",da ce sve biti u redu.Ova karta predstavlja i unutarnju,jaku volju da promjenis stvari,promjenis lose i "redizajniras" zivot.Astroloski gledano to bi bio neki aspekt SA i UR gdje energije rade sinergisticki.Idem ti ja sad pogledati.
ovo izgleda bilo jednostavno za tebe,odlicno tumacenje...sve je tacno..i odvajanje od neceg,toliko se u meni talozilo sveg i svaceg,a zelim mir,jasnu predstavu o sebi,da sebe izgradjujem i imam slobodu duha...staro bi ostavila za sobom,otvorila nove stranice u zivotu...

Old 15-03-2013, 00:17   #12
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Kroz moje karte si dobila savjet da zaronis duboko u sebe,dok ne pogledas u svoju dubinu onako iskreno i objektivno iz kuta promatraca.To je rijetko kada ugodno,ali je potrebno.
Ajde otvori keltski kriz pa mi napisi koje karte imas na kojoj poziciji.

Old 15-03-2013, 00:35   #13
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Kroz moje karte si dobila savjet da zaronis duboko u sebe,dok ne pogledas u svoju dubinu onako iskreno i objektivno iz kuta promatraca.To je rijetko kada ugodno,ali je potrebno.
Ajde otvori keltski kriz pa mi napisi koje karte imas na kojoj poziciji.
tako jeste,sebe da upoznam bolje i da napustim one sablone koji me sputavaju ....

keltski kriz....prva-vitez stapova,druga-sedmica maceva,treca-svet,cetvrta-luda,peta-cetvorka stapova,sesta-paz stapova,sedma-kola,osma-desetka maceva,deveta-as stapova,desta-car....
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-03-2013, 01:10   #14
Natasha
Druid

Natasha's Avatar

Natasha je offline
Standardno

Vitez stapova predstavlja tebe - volja i zelja za pokretanjem sa mrtve tocke,zelja za promjenom,cak zelja da se i doslovno,fizicki maknes iz mjesta gdje si sada (u vidu izleta,putovanja...),sedmica maceva - mjesec u vodenjaku - beskorisnost - ovo su uticaji okoline - okolina ti bas i ne pomaze u ovome sta zelis,stovise - utjece tako da ucestalo mijenjas svoj fokus, svijet - u temelju tvoga pitanja - ovdje se ispreplicu uticaji Ne kao sveobuhvatno znanje i Pl kao centralna sila stvaranja... sta ce reci da je tvoj cilj pronaci svoje mjesto pod ovim nebom,kao i pronaci harmoniju duha i tijela,a u cilju ispunjenja i pronalaska unutarnjeg mira i iskonske srece.Luda je uticaj proslosti ,karta ciji uticaj osjecas i u sadasnjem trenutku - to je ona potreba za novim pocetkom i rusenjem onoga sto te koci.Peta karta - cetvorka stapova - su tvoje teznje - venera u ovnu - ljubav na prvi pogled ?
Sesta karta je ono sto slijedi u blizoj buducnosti - karta ukazuje na predstojecu fazu u kojoj ces istrazivati sebe ,duhovno i sl.Ne najavljuje neko osobito razumijevanje blize okoline na tom planu,no sugerira da slusas samo sebe,ipak je to tvoje "putovanje"
Sedma je tvoje psihicko stanje - da skratim - Ma0So(zivotna snaga)ili Ma/Me (put) - buđenje snage ,trazenje i pronalazenje svoga puta i mjesta u zivotu,osmu cu preskociti ,dala sam vec tumacenje kroz paza za okolinu ,ne daj da na tebe utjece i da budes rastrgana radi toga,deveta opet predstavlja tvoje nade - opet iste potrebe (as pocetak,stapova el.vatra - akcija),i na kraju ishod: ova karta bi bila sunce u jarcu - prepoznavanje sebe,stvorena kreacija (kojoj se tezi),prihvacanje realnosti,odgovornosti,stabilnost- postici ces sto zelis i zavladati sobom.

Old 15-03-2013, 01:26   #15
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Vitez stapova predstavlja tebe - volja i zelja za pokretanjem sa mrtve tocke,zelja za promjenom,cak zelja da se i doslovno,fizicki maknes iz mjesta gdje si sada (u vidu izleta,putovanja...),sedmica maceva - mjesec u vodenjaku - beskorisnost - ovo su uticaji okoline - okolina ti bas i ne pomaze u ovome sta zelis,stovise - utjece tako da ucestalo mijenjas svoj fokus, svijet - u temelju tvoga pitanja - ovdje se ispreplicu uticaji Ne kao sveobuhvatno znanje i Pl kao centralna sila stvaranja... sta ce reci da je tvoj cilj pronaci svoje mjesto pod ovim nebom,kao i pronaci harmoniju duha i tijela,a u cilju ispunjenja i pronalaska unutarnjeg mira i iskonske srece.Luda je uticaj proslosti ,karta ciji uticaj osjecas i u sadasnjem trenutku - to je ona potreba za novim pocetkom i rusenjem onoga sto te koci.Peta karta - cetvorka stapova - su tvoje teznje - venera u ovnu - ljubav na prvi pogled ?
Sesta karta je ono sto slijedi u blizoj buducnosti - karta ukazuje na predstojecu fazu u kojoj ces istrazivati sebe ,duhovno i sl.Ne najavljuje neko osobito razumijevanje blize okoline na tom planu,no sugerira da slusas samo sebe,ipak je to tvoje "putovanje"
Sedma je tvoje psihicko stanje - da skratim - Ma0So(zivotna snaga)ili Ma/Me (put) - buđenje snage ,trazenje i pronalazenje svoga puta i mjesta u zivotu,osmu cu preskociti ,dala sam vec tumacenje kroz paza za okolinu ,ne daj da na tebe utjece i da budes rastrgana radi toga,deveta opet predstavlja tvoje nade - opet iste potrebe (as pocetak,stapova el.vatra - akcija),i na kraju ishod: ova karta bi bila sunce u jarcu - prepoznavanje sebe,stvorena kreacija (kojoj se tezi),prihvacanje realnosti,odgovornosti,stabilnost- postici ces sto zelis i zavladati sobom.
Stvarno si dala iscrpno tumacenje i beskrajno sam zahvalna,citacu ovo jer je bas lepo i motivaciono...i jeste moja zelja da se pokrenem s mesta i fizicki i psihicki,bas ,bas...sredina nije moja zaledjina,vec samoj sebi dajem snagu i volju ....ljubav na prvi pogled,to je moj san..jer stvarno ne mogu vremenom zavoleti ...realno zeljna sam da budem jaka i istrajna i da svoje pozitivne planove realizujem,uvek mi je moj mir vazan,a prilagodjavanje okolini mi ga narusi....trebam sebe zastititi,pa nece sve da mi zasmeta.....HVALA
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules