ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Ciganske karte-tumacenje
Old 18-03-2013, 20:44   #1
milupino
Druid

milupino je offline
Registrovan: Dec 2010
milupino je na dobrom putu
Standardno Ciganske karte-tumacenje

Mozemo pokloniti paznje i ovim kartama i njihovoj simbolici za odgovaranje na nasa pitanja....kome je poznato,zanimljivo neka pocne sa otvaranjem i tumacenjem...

...http://www.astrozenit.com/ciganske-karte
Submit to Digg   Ciganske karte-tumacenje Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-03-2013, 18:06   #2
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

karte za sutra ....udovica,udovica,nesreca....

po nadjenim tumacenjima nije pozitivno ...govori o negativnom uticaju zena iz moje porodice na mene i uzrocima mog osecanja nezadovoljstva ili nesrece...sto jeste tako...

Old 19-03-2013, 23:09   #3
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja sam danas vadila karte za jedan odnos:

Prošlost: Gubitak
Srce sadržaja: Neprilika / Neiskrenost
Budućnost: Put, Iznenadna sreća, Nada

u prošlosti on u financijskim gubitcima, ja u osjećaju gubitka, zakinutosti, ali i na dvoumljenju između 2 muškarca.

Srce sadržaja pokazuje da je neka neprilika dovela da smo oboje neiskreni, a i on vjerojatno ima neke neprilike koje će mi zatajiti.

Budućnost govori o iznenadnoj sreći na putovanju i mogućoj avanturi sa njim.

Old 20-03-2013, 16:37   #4
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

za sutra karte ne govore o dobrome...ipak se proteze ovo od danas na ono sutra...
vencanje...kao vezanost za nekog...neprilika u kojoj sam sada,da li zbog te osobe ili zbog sveg ostalog i lopov za buducnost koji govori o mom osecaju pokradenosti ili gubitka...

Old 30-03-2013, 02:05   #5
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milupino VIdi Poruku
za sutra karte ne govore o dobrome...ipak se proteze ovo od danas na ono sutra...
vencanje...kao vezanost za nekog...neprilika u kojoj sam sada,da li zbog te osobe ili zbog sveg ostalog i lopov za buducnost koji govori o mom osecaju pokradenosti ili gubitka...
mene zapanje ove karte koliko su dobar pokazatelj situacije za postavljeno pitanje...
na pitanje za emocije...sudija proslost...iznenadna sreca sadasnjost i ljubavnik buducnost...najavljuju srecan period...

Old 01-04-2013, 00:18   #6
cici
Obično gatalo

cici's Avatar

cici je offline
Registrovan: May 2011
cici je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

pa ja nesto u ovu stvar ne vjerujem ili do duse mi nikada ne pogodi pravo.... ali GO GO navijam za vas

Old 09-04-2013, 22:27   #7
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

ciganice me citaju .. tri karte ....ljubavnik,veselje i misao...ljubavnik bi znacio osobu za koju sam bila vezana,prisecanje na neke momente....veselje...potrebno mi je da gledam sa vise optimizma na sve sto mi se desava....misao... neodlucnost,kocenja na putu ka uspehu ...

Old 21-04-2013, 00:29   #8
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by milupino VIdi Poruku
ciganice me citaju .. tri karte ....ljubavnik,veselje i misao...ljubavnik bi znacio osobu za koju sam bila vezana,prisecanje na neke momente....veselje...potrebno mi je da gledam sa vise optimizma na sve sto mi se desava....misao... neodlucnost,kocenja na putu ka uspehu ...
nada,nada i smrt...moje nadanje iz proslosti se nastavlja u sadasnjosti i od znacaja je da ne odustanem od pozitivnog stava..smrt kao kraj ili transformacija tamo gde je potrebna...

Old 28-06-2013, 01:34   #9
milupino
Druid

milupino je offline
Standardno

karte za ovaj period...ljubomora,udovac i neprilika....
po ovom se moze reci da je odredjena ljubomora bila prisutna da li s moje strane ili od strane nekog drugog pa se karta udovac odnosi na razocarenje u konkretnu osobu u kojoj sam videla oslonac i to osecanje se proteze u buducnost kao karta neprilika,nepovoljno za mene...

Old 05-02-2014, 02:16   #10
Valerija
Obično gatalo

Valerija's Avatar

Valerija je offline
Registrovan: Dec 2013
Valerija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cici VIdi Poruku
pa ja nesto u ovu stvar ne vjerujem ili do duse mi nikada ne pogodi pravo.... ali GO GO navijam za vas
Ni ja baš ne verujem, jedna mi je gledala u tarot karte i tako mi fino napričala sve pozitivno ali mrka kapa od toga.

Ima ih koji znaju, a ima i šarlatana.. Aj sad pogodi pravu.

Old 08-09-2014, 22:56   #11
Rose
Švrća

Rose's Avatar

Rose je offline
Registrovan: Jan 2011
Rose je na dobrom putu
Standardno

Da podelim jedno otvaranje sa vama... Naime, tražila sam odgovor u vezi tatinog posla i izašla mi je karta Udovac. Ona pokazuje dolazak starije muske osobe (tačno) koja će biti značajna; takođe, može simbolizovati mog oca koji je vezan za prošlost, više razmišlja o njoj a manje dela itd (opet tačno).

Ciganice ~ tumačenje jednog otvaranja
Old 04-02-2018, 12:25   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb Ciganice ~ tumačenje jednog otvaranja

Prijateljica me je zamolila da joj otvorim karte za pitanje : "Da li je on svestan da ja njega volim?" (pošto ona uopšte nije bila sigurna u njegova osećanja - dugogodišnji prijatelji inače)

Karte koje su izašle su :

Sreća ~ Dar ~ Istina
Čežnja ~ Put ~ Ljubav
Ljubavnica ~ Misao ~ Oficir

Sreća & Poklon : podarena sreća
Sreća & Istina : sigurna sreća
Poklon & Istina : iskren poklon

Čežnja & Put : isčekuje se promena
Čežnja & Ljubav : ljubavna čežnja
Put & Ljubav : ljubav na putu ka vama

Ljubavnica & Misao : vi i mladji muškarc
Ljubavnica & Oficir : vi i novi udvarač (zaštitnik)
Misao & Oficir : mladji muški udvarač (zaštitnik)

Sreća & Čežnja : želja za srećom
Sreća & Ljubavnica : imaćete sreće
Čežnja & Ljubavnica : neko vas želi (čezne za vama)

Poklon & Put : bogom dana promena
Poklon & Misao : poklon / obećanje dato mladjem muškarcu
Put & Misao : mladji muškarac donosi promenu

Istina & Ljubav : sudbinska ljubav
Istina & Oficir : istina o novom udvaraču
Ljubav & Oficir : novi udvarač vas voli

Sreća & Put : srećna promena uskoro
Sreća & Oficir : novi udvarač donosi sreću
Put & Oficir : novi udvarač pokreće promenu

Istina & Put : pozitivna promena
Istina & Ljubavnica : otkrivate istinu
Put & Ljubavnica : nešto & neko je na putu ka vama

Moj odgovor njoj je bio : pa on tebe jako voli, ali si ti ta koja ne vidi ništa!

Čak se iz samih slika vidi cela situacija lepo :

Karta Sreća prosipa svoje blagodeti ka karti Ljubavnica, ali karta Čežnja je izmedju, Čežnja tj fizička želja, sama žena na karti Čežnja je toliko zagledana u daljinu da i ne primećuje da joj devojka sa karte Sreća obasipa lepim stvarima...

Pa napr karta Ljubavnica uz kartu Misao - oni kao da maltene dele tu klupu na kojoj sede oboje, vizuelno skoro pa ista klupa - al upravo nam ta ralika i govori na koji način oni misle jedno na drugo - devojka na karti Ljubavnica je okrenuta ka srcu u gornjem uglu karte i tačno se vidi da posmatra kartu Ćežnja, ona (tj ona, pitačica) samo mašta, totalno je upletena u svoje misli, kako bi ona odreagovala, kako ona voli, kako ona želi, a ne primećuje realno uopšte mladića na slici Misao. Pak s druge strane mladić na karti Misao drži u ruci knjigu (dokaz) ali tu knjigu devojka sa karte Ljubavnica ne vidi, pa tako mladić sa karte Misao je spustio glavu i zamišljen je kako i šta dalje više da uradi da bi dokazao i pokazao ono što se očekuje od njega.

Pa na primer karta Putovanje koja je karta sa preseka posle mešanja špila i uvek je ta karta u centru otvaranja, ona je ne samo karta putovanja, koje može da bude ne samo fizičko, već i duhovno, pa tako je ona i karta promena. Ta karta se nalazi tačno iznad karte Misao, pa se vidi šta mladiću "visi nad glavom" tj o čemu najviše razmišlja. Karta Put "ide" ka karti Ljubav, pa tako vidimo gde ide promena. Karta Ljubav pak, Kupid pušta strelu ka karti Istina, tj strelom će pogoditi to Oko, pa će se kroz promenu "bolje sve videti".

Ili napr. karta Oficir, to je karta ne samo novog udvarača, zaštitnika, već i karta striktnih obaveza, poštovanje tradicije, moralnosti, obavljanje obaveza bez pogovora, jer "to tako treba", što bi rekli "Da sve bude po JUSU", a sve to ponašanje je vezano za kartu Ljubav koja "visi nad glavom" Oficira. Mladić sa karte Misao je okrenuo ledja Oficiru, što znači da mladić je odustao da na klasičan način razmišlja i da se ponaša - shvatio je da nema smisla da poštuje pravila (da bude džentlmen, da bude zaštitnik) i da ne bude uštogljen kao Oficir, jer to nema efekta kod devojke sa karte Ljubavnica, jer je ona okrenula glavu od njega (Oficira) i gleda u kartu Čežnja. Karta Misao se odnosi i na zbunjenost, takodje...

Sada mladić sa slike Misao razmišlja kako da sa utvrdjenih stavova ponašanja (da ne bude direktan, tj navalentan, već primerenog ponašanja kada je izjava ljubavi u pitanju) Sama slika mladća sa karte Misao vidi se da "iza potiljka" ima oblačak - tj ako vizuelno zamislimo da se Kupid nalazi u oblačku, a taj oblak je blizu glave mladića sa slike Misao, to možemo da protumačimo kao ono u stripovima što stavljaju reči i razmišljanja ~ pa tako vidimo da Misao Oficir razmišljaju kako da promene način pristupa na ljubavnom planu (Put Ljubav) A svo troje su okruženi zelenilom, nekim parkom, baštom, šetalištem (a to se obično vezuje za druženje, ali ono privatno - grane drveća i žbunovi su tu da sakriju od očiju javnosti šta se dešava u nečijoj bašti ili parku...)

Pa opet se vraćamo na kartu Sreća, gde devojka prosipa razne blagodeti po celom izvlačenju. Ističe se karta Poklon koju upravo posmatra karta Istina (karta Istina je tzv "Božije Oko") Karta Istina posmatra čak 3 karte - Poklon, Promenu i Ljubav, a čak preko karte Poklon, posmatra i kartu Sreća (jer su u istom redu) ali tako ova karta preko navedenih karata posmatra i ostatak karti iz izvlačenja. Karta Istina se vezuje za Sudbinu (kao što se narp karta Smrt vezuje za Karmu) Samim tim, vidi se jak upliv Sudbine na celu situaciju, ali isto tako, zna se da Sudbinu ne možete da požurujete, već da sve mora da ide svojim nekim tokom.

Kombinacija Poklon i Istina - može da se tumači kao "gledam te kao malo vode na dlanu" (tipa "ti si nešto najvrednije što ja imam" i sl) Karta Istina usporava na neki način svojim "zracima" žurbu karte Putovanje, pa opominje da nigde ne sme da se žuri.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Ciganice i njihova preciznost
Old 04-02-2018, 12:41   #13
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lightbulb Ciganice i njihova preciznost

Još jedan dokaz ne samo koliko su Ciganice WOW, već i dokaz da sam se zaista zbližila sa njima lepo...

Pitanje : kada će mi se javiti? Karte koje su izašle su :

Istina ~ Vernost ~ Ljubavnica
Iznenadjenje ~ Sveštenik ~ Poseta
Novac ~ Pismo ~ Ljubavnik

Vidim Ciganice kažu da će on možda da se javi za neki praznik (Crkveni) ili u Nedelju i da će poruka da bude veoma važna i da će tražiti neku uslugu koja mu je vrlo bitna.

Vidim karte kažu da mi on apsolutno veruje i da me poštuje i da od mene očekuje neki savet, podršku... (otvarala sam karte na Svetog Panetelejmona, 09/08/17, Crkveni praznik i Slava)

Sedim tako, veče je već bilo... i gledam u karte i kažem "Ma nema šanse on sam da se javi, to je nemoguće"... oko 1AM odprilike čujem zuji mi mob, ali ne obraćam pažnju, taman sam zadremala...
Oko 3h se probudim i pogledam ipak ~ poruka na Viberu od njega "Javi mi se molim te, treba mi tvoja astro-pomoć" i ostanem bez teksta skroz...
Zamolio me je da mu odradim astrološke predikcije vezane za promenu mesta boravka i promenu radnog mesta.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Naši sponzori
Advertisement

Ciganice - vrlo kratko i jasno ~ i tačno
Old 04-02-2018, 12:50   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lightbulb Ciganice - vrlo kratko i jasno ~ i tačno

Pitanje : zašto mi nije odgovorio na poruku (čestitala mu rodjendan)?

Karte koje su izašle :

Misao ~ Ljubavnica ~ Nada
Venčanje ~ Dom ~ Ljubavnik
Ljubomora ~ Sveštenik ~ Tuga

I evo kako su Ciganice neverovatne...

Poslah mu drugu poruku posle 2 dana od njegovog rodjendana "srećan imendan" Misao Ljubavnica Nada ~ i on momentalno odgovara "hvala na obe cestitke, izvini molim te bila je gužva i svadba za vikend pa nisam stigao da ti odgovorim" ~ upravo ono što su Ciganice pokazale ~ Svadba Dom Ljubavnik...
Posle me je pitao kako sam i ima li šta novo, ja mu napisala par rečenica i ~ njega nema da prokomentariše i eto Ljubomore Sveštenika Tuge ~ ja nezadovoljna jer mi nije odgovorio dalje na moju poruku & komentar.

Old 09-02-2018, 23:47   #15
hipotenuza012
Početnik

hipotenuza012 je offline
Registrovan: Feb 2018
hipotenuza012 je na dobrom putu
Standardno

Bas mi je drago da je ova tema zazivela.. i ja se razumem pomaalo u cigancice , tako da bi mi bilo drago da ovde razmenjujemo iskustva i na taj nacin produbljujemo nase znanje...
meni je samo problem da sebi tumacim jer sam pristrasna.. tako da sam pocela da zapisujem tj da vodim neku vrstu dnevnika..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules