ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Mitologija, snovi, simboli > Simboli i njihovo značenje

Simboli i njihovo značenje Mitovi, snovi, običaji, postupci, oblici, boje...
Postoji verovanje da na odredjene dane, mozemo sanjati naseg buduceg muza

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Način Prikaza

Buduci partner u snovima i narodna verovanja....
Old 19-01-2012, 15:44   #1
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Registrovan: Nov 2011
Tratincica84 je na dobrom putu
Standardno Buduci partner u snovima i narodna verovanja....

Nigde do sada nisam videla ovu temu, moja je inace treca koju otvaram, a ako postoji negde moderatori neka obrisu i ja se unapred izvinjavam...
Postoji verovanje da se na odredjenje datume i svece moze sanjati nas buduci muz, citala sam dosta o tome i iskustvima vec udatih zena ... neki veruju, neki ne veruju ... Interesuje me da li vi imate neka iskustva o tome ili znate nekog ko je imao ovakva iskustva pa da podelite sa svima ...

Raširen je i običaj da devojka uoči samog praznika oguli veliku, lepu, crvenu jabuku, ne prekidajući ni na jednom mestu nit kore – to učini neposredno pred spavanje, u tišini, ne razgovarajući ni sa kim, a koru jabuke, zamotanu u vezenu maramu, stavi pod jastuk. Te noći sanjaće onoga sa kojim će biti “zauvek”...

Na badnje vece, kada svi sednu da veceraju, devojka-neudata uzima prvi zalogaj, sazvace ga i ispljune u belu maramicu, tako isto uradi i za zadnji. Sastavi ta dva zalogaja i zaveze maramicu. Onog trenutka kada legne i stavi maramicu ispod jastuka, ne sme da progovori ni rec sa ukucanima, vec samo da spava. Ako sanja muskarca, on ce biti njen sudjenik, ali sanjace ga samo ako joj je sudjeno da se uda te godine...

Na Svetoga Vida rastu dve vrste travčica: vidovčica, jarkocrvenog malenog cveta i modra vida, sličnog cveta. Ujutru, na VIDOVDAN, ljudi peru lice u posudi ili na izvoru čija je voda posuta tim travkama za zdravi vid. Devojke uzmu oba cveta, stave pod jastuk pre spavanja uoči VIDOVDANa i kažu "Sveti Vide neviđeni, dođi dragi suđeni, dođi noćas u moj san, dođi na moj prvi sastanak". Ta devojka, kako se veruje, već će u narednih nekoliko dana upoznati budućeg muža.

Sta mislite o ovome devojke?
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 19-01-2012, 15:52   #2
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Iako nisam devojka,rekla bih da je to samo praznoverje; verovanje koje postoji u nasem narodu.

Old 19-01-2012, 15:56   #3
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mirab VIdi Poruku
Iako nisam devojka,rekla bih da je to samo praznoverje; verovanje koje postoji u nasem narodu.
Iskreno ja to nisam nikad pokusavala, ali kaze mi moja baka ( kontam da ne bi me ona lagala) kako je ona sanjala dedu, iako ga tada nije ni poznavala, a deda mi je rekao da mu je to priznala, ali ona rece da je radila nesto sa usoljenim kuvanim jajetom, valjda jaje se skuva, prepolovi na pola, posoli i pojede tacno pre spavanja, i tu noc je ona sanjala dedu ...

Meni isto sve to zvuci neverovatno i nesto ne verujem, ali bas zato sam i htela da cujem ima li neko iskustva o takvim snovima ...

Old 19-01-2012, 16:52   #4
nena1
Obično gatalo

nena1's Avatar

nena1 je offline
Registrovan: Sep 2008
nena1 je na dobrom putu
Standardno

Ja sam to radila davno, davno i sanjala sam decka koga sam upoznala godinu dana posle tog sna i zabaljali smo se 4 godine. Ja sam to radila za djurdjevdan, mislim da se opere kosa i ceslja se ispred malog ogledala i sve se to stavi ipod jastuka, ima recenica koja se kaze ali sam zaboravila. Ja i moje drugarice smo to radile, bile smo klinke 14 godina. Secam se sna : Sanjala sam kao ja negde na nekom dvoru i tu svi moji drugovi iz odeljenja, nista se posebno ne desava samo gomila lica, i u jednom trenutku vidim, belu kucu i decka sa pecurkom frizurom koja se tada nosila, u beloj jakni kako ide prema meni, i cim mi se priblizi bas blizu da mu vidim lice on se izgubi u daljini i sve tako...znaci lice nisam videla, ali zgrade okolne, kako je obucen, frizura,...sve sam zapamtila. I posle jedno godinu dana vracam se iz skole, duva neki hladan vetar, ja idem sa drugaricama, i ispred jedne stare kuce( bivse kafanice) stoji decko, valjda ceka nekog. Dok prolazim pored njega ja ga gledam, a on se nasmeje, nasmejem se i ja. Prodjem ga par koraka okrenem se a on gleda zamnom i smeje se. I ja sva se pogubim,..pomislim Boze koliko mi se svidja ovaj decko, a osecaj kao da ga znam. I idem ulicom i razmisljam o njemu, pitam se ko je on, i samo mi sine kroz glavu kao mi je to sve poznato. On stoji u beloj jakni, bledim farmerkama, i ima pecurku frizuru, isto kao iz sna. Tu pocnam da se tresem i kazem samoj sebi da ne umisljam da je nemoguce. Medjutim nas visa sila opet spoji. Ja na velikom odmoru u skoli i vidim ga kao prolazi pored mene, ja se pogubim, pitam da li neko zna ko je on, a moja drugarica kaze da ga zna i da se zabavlja sa nekom njenom drugaricom. Medjutim prodje jedno mesec dana meni zazvoni telefon kuci i kaze mi drugarica, da se ovaj decko raspituje za mene i da je rekao, da je video jednu devojku dva puta i da mora da me upozna....itd itd.

Last edited by nena1 : 19-01-2012 at 17:09.

Old 19-01-2012, 16:56   #5
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

joj zar je moguce da se neko bavi ovim temama ne unistavajte forum glupostima zivota vam

Old 19-01-2012, 17:06   #6
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku
joj zar je moguce da se neko bavi ovim temama ne unistavajte forum glupostima zivota vam
Kao prvo po meni tema nije uopste losa, mozemo da razmenjujemo misljenja...
Kao drugo ako ti se ne svidja ne moras da citas...
Kao trece mozes slobodno da trazis da je obrisu ili sta god vec hoces...
Ja tvoju nijednu temu nisam kritikovala, i uvek sam se trudila da izadjem u susret... ako tebi nesto nije zanimljivo i glupo ti je, ne znaci da i drugi dele tvoje misljenje ...
Uz svo duzno postovanje tebe kao osobe, ne znam cemu potreba doci na neku temu samo da bi napisali kako je glupa ...

Old 19-01-2012, 17:07   #7
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena1 VIdi Poruku
Ja sam to radila davno, davno i sanjala sam decka koga sam upoznala godinu dana posle tog sna i zabaljali smo se 4 godine.
Nena, a sta si konkretno sanjala? Mozes li podeliti tvoje iskustvo sa nama?

Old 19-01-2012, 17:14   #8
skorpija_strelac
Druid

skorpija_strelac's Avatar

skorpija_strelac je offline
skorpija_strelac je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tratincica84 VIdi Poruku
Kao prvo po meni tema nije uopste losa, mozemo da razmenjujemo misljenja...
Kao drugo ako ti se ne svidja ne moras da citas...
Kao trece mozes slobodno da trazis da je obrisu ili sta god vec hoces...
Ja tvoju nijednu temu nisam kritikovala, i uvek sam se trudila da izadjem u susret... ako tebi nesto nije zanimljivo i glupo ti je, ne znaci da i drugi dele tvoje misljenje ...
Uz svo duzno postovanje tebe kao osobe, ne znam cemu potreba doci na neku temu samo da bi napisali kako je glupa ...
Tratincice, ja nisam ni pogledala ko je otvorio temu......nemoj da shvatas ovo licno , ti si mi jako drag clan na forumu

ali nekako nemam zeludac za ovakve teme

nemoj da se ljutis bre i meni svasta pisu na mojim temam pa se ja nisam naljutila nikada , mnogima su moje teme glupe a znas kako mene lakat svrbi za to
Advertisement

Old 19-01-2012, 17:14   #9
nena1
Obično gatalo

nena1's Avatar

nena1 je offline
nena1 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tratincica84 VIdi Poruku
Nena, a sta si konkretno sanjala? Mozes li podeliti tvoje iskustvo sa nama?
Evo napisala sam u gornjem postu. Ja sam to radila kao klinka iz zezanja, i meni se ostvarilo, sad da li je slucajnost ili nije ne znam. Probala sam kasnije opet iz zezanja sa drugaricama i nije uspelo, tako da ako postoji nesto, moze samo jednom da se uradi, ne moze da se ponavlja. Moja mama je to radila i sanjala tatu. Svako ima pravo da veruje ili ne veruje

Old 19-01-2012, 17:18   #10
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Eto,ja sam juce cula da se za Bogojavljanje stavi ogledalce ispod jastuka.Inace nikada nisam to radila,ali sinoc jesam,plasila sam se sta cu da sanjam ili da ce mi san biti nepovezan,ali nije.

Old 19-01-2012, 17:22   #11
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by skorpija_strelac VIdi Poruku
Tratincice, ja nisam ni pogledala ko je otvorio temu......nemoj da shvatas ovo licno , ti si mi jako drag clan na forumu

ali nekako nemam zeludac za ovakve teme

nemoj da se ljutis bre i meni svasta pisu na mojim temam pa se ja nisam naljutila nikada , mnogima su moje teme glupe a znas kako mene lakat svrbi za to
Ne ljutim se, nego mene to bas zanima i zanimljivo mi je, a ne volim ni na jednoj temi bez obzira ko ju je otvorio da vidim komentra tog tipa... ja jednostavno to nikad ne bih uradila nikom ovde od vas jer su mi svi dragi... a ovde ima ljudi razlicitih nacionalnosti i iz razlicitih krajeva sveta, pa sam mislila da bi bilo lepo cuti verovanja iz svih krajeva i njihova iskustva...

Old 19-01-2012, 17:24   #12
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Skorpija VIdi Poruku
Eto,ja sam juce cula da se za Bogojavljanje stavi ogledalce ispod jastuka.Inace nikada nisam to radila,ali sinoc jesam,plasila sam se sta cu da sanjam ili da ce mi san biti nepovezan,ali nije.
Jao vidis znala sam da ima neko verovanje to za Bogojavljenje, ali nisam znala koje... nadam se da ti je san bio lep Sko...a ti nam taman mozes javiti razvoj dogadjaja... ja nazalost nisam nikog sanjala sinoc ,imam neku blokadu ...

Old 19-01-2012, 17:26   #13
cvetak
Druid

cvetak's Avatar

cvetak je offline
Registrovan: Jun 2007
cvetak je na dobrom putu
Standardno

Joj ja sam stavljala ogledalce pod jastuk pre koju godinu, ali ne znam kad, mislim uoci Vidovdana, cak smo ovde na blablaonici kometarisale. I jesam sanjala 2 momka za istim stolom, jedan u beloj drugi u majici na pruge, naravno lica ne...ali eto jos nisam upoznala tu cuvenu dvojku

mada kad razmislim, sadasnji i poslednji bivsi rade u istoj firmi i upoznala sam ih na istom mestu....sto je babi milo

Old 19-01-2012, 17:28   #14
ivanam
Druid

ivanam's Avatar

ivanam je offline
Registrovan: Jul 2011
ivanam je na dobrom putu
Standardno

Meni je baka pricala da pred Bogojavljanje stavim nesto sto pripada bilo kom muskarcu pod jastuk i da onda legnem da spavam.Taj koga navodno budem sanjala je moj sudjeni.Secam se da je te noci bio neki san u kome su bile sve zene i samo jedan muskarac ,al sam ga samo iz daljine videla,kako stoji pored nekih kola,crn u odelu.A ja se udadoh za plavog,mogla sam da znam da to nije to,hahah!
Nocas sam zaboravila to da ponovim,a i klinac me je budio deset puta ,pa nisam posteno ni spavala.

Old 19-01-2012, 17:29   #15
Tratincica84
Veštac

Tratincica84's Avatar

Tratincica84 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nena1 VIdi Poruku
Ja sam to radila davno, davno i sanjala sam decka koga sam upoznala godinu dana posle tog sna i zabaljali smo se 4 godine. Ja sam to radila za djurdjevdan, mislim da se opere kosa i ceslja se ispred malog ogledala i sve se to stavi ipod jastuka, ima recenica koja se kaze ali sam zaboravila. Ja i moje drugarice smo to radile, bile smo klinke 14 godina. Secam se sna : Sanjala sam kao ja negde na nekom dvoru i tu svi moji drugovi iz odeljenja, nista se posebno ne desava samo gomila lica, i u jednom trenutku vidim, belu kucu i decka sa pecurkom frizurom koja se tada nosila, u beloj jakni kako ide prema meni, i cim mi se priblizi bas blizu da mu vidim lice on se izgubi u daljini i sve tako...znaci lice nisam videla, ali zgrade okolne, kako je obucen, frizura,...sve sam zapamtila. I posle jedno godinu dana vracam se iz skole, duva neki hladan vetar, ja idem sa drugaricama, i ispred jedne stare kuce( bivse kafanice) stoji decko, valjda ceka nekog. Dok prolazim pored njega ja ga gledam, a on se nasmeje, nasmejem se i ja. Prodjem ga par koraka okrenem se a on gleda zamnom i smeje se. I ja sva se pogubim,..pomislim Boze koliko mi se svidja ovaj decko, a osecaj kao da ga znam. I idem ulicom i razmisljam o njemu, pitam se ko je on, i samo mi sine kroz glavu kao mi je to sve poznato. On stoji u beloj jakni, bledim farmerkama, i ima pecurku frizuru, isto kao iz sna. Tu pocnam da se tresem i kazem samoj sebi da ne umisljam da je nemoguce. Medjutim nas visa sila opet spoji. Ja na velikom odmoru u skoli i vidim ga kao prolazi pored mene, ja se pogubim, pitam da li neko zna ko je on, a moja drugarica kaze da ga zna i da se zabavlja sa nekom njenom drugaricom. Medjutim prodje jedno mesec dana meni zazvoni telefon kuci i kaze mi drugarica, da se ovaj decko raspituje za mene i da je rekao, da je video jednu devojku dva puta i da mora da me upozna....itd itd.
Ju Nena jako zanimljiv san i dogadjaj ... jesi probala jos nekad to da radis?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme
Način Prikaza

Posting Rules