ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Vaga
Old 02-09-2007, 00:25   #1
opushteno
Početnik

opushteno's Avatar

opushteno je offline
Registrovan: Jun 2007
opushteno je na dobrom putu
Standardno Vaga

steta da se ne otvori .....))
Submit to Digg   Vaga Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Vaga....
Old 02-09-2007, 11:59   #2
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Registrovan: May 2007
sahadow452 je na dobrom putu
Standardno Vaga....

Vaga

Ako imate Vagu za prijatelja verovatno ste razmaženi - svako sledeći ko stupi na njeno mesto teško bi išao u korak sa njom - barem što se tiče ljubaznosti, šarma, društvenosti i takta. Vaga je lenja i ne voli prljavštinu - kažu ljudi; što se tiče ovog poslednjeg, ko da joj zameri, a lenjost možda ima svoje opravdanje u tome što Vaga ili radi ludački ili ne radi ama baš ništa.

Svakako, ona zna kako i kad da se odmori i zabavi: postoji vreme za izlaske i pripreme (dok prijatelji nestrpljivo čekaju!), vreme za razgovor i kaficu, vreme kada se ne radi ništa a opet i vreme kada se samo radi. Vaga zna da joj je potreban savršen odmor da bi uspostavila ravnotežu u svom organizmu posle perioda intenzivne aktivnosti. Ona tačno zna šta je potrebno njenom organizmu, i vrlo je vešta u održavanju te delikatne fizičke ravnoteže. Međutim, psihičku i emocionalnu ravnotežu ne postiže baš instinktivno. Iz stanja preterane sentimentalnosti lako prelazi u sarkastično raspoloženje, da bi odmah zatim postala razdragana i vesela. Vaga poseduje veliko bogatstvo emocija, pozitivnih i negativnih, zavisno od trenutka.

Ako želite da razumete ljude rođene u tom znaku, onda morate shvatiti takozvani "proces vaganja", koji je prisutan u gotovo svim vidovima njihovog života: na prvi pogled su neodlučni i neskloni da prihvate određeno stajalište. U stvari, njima je potrebno samo malo više vremena da uzmu u obzir sve vidove jednog problema. Pod pritiskom, a željni da udovolje drugima, često donose brze odluke, koje zatim opet menjaju. Međutim, ako im dozvolite da prate svoj tempo, možete biti sigurni da neće odustati od jednom stvorene odluke. Njihova je volja prilično jaka, ali nezapažena ispod ljubaznog i diplomatskog ponašanja.

Vage vole ljude, ali mrze da budu u gomili. Kao golubovi mira, one idu naokolo i posreduju u mirenju ljudi; ali, one same ponekad vole dobru raspravu. Vaga ima blag, iskren i osećajan karakter. Lucidne inteligencije, otvorenog duha i uzvišenih i dubokih osećanja, ima razvijenu ljubav za lepo. Sposobna je da u trenutku dopre intuicijom, bez greške, do saznanja da li izaziva simpatiju ili antipatiju kod drugih ljudi i to je razlog što uspeva da se maksimalno prirodno ponaša u svakoj situaciji.

Jedna vrsta teškoće, tako reći apsurda, potiče iz traženja ovih ličnosti za savršenstvom u svemu i svakom oko njih, donosi im ne malo gorčine u životu. Samim tim, uvek će biti spremne da kritikuju i pobegnu od svega što se čini ružno i neharmonično. Ova sitničavost je u skladu sa neodlučnom prirodom Vage, što je vidljivo kad treba da načini neki izbor; ali bez obzira na sve ona ume da se suoči sa situacijom. Međutim, radije izbegava direktan napad i spremna je da prihvati kompromis, samo da bi postigla svoj cilj. Vaga se prema svemu odnosi sa određenim oprezom, nikad ne nastupa žestoko i nasrtljivo.

Ipak, nikada ne smete imati predstavu da je Vaga samo smirena i šarmantna osoba. Jer ona jeste takva, ali u samo jednom broju slučajeva. U ostalim situacijama Vaga može biti dosadna, tvrdoglava i zbunjena. Da bi se razumela Vaga, potrebno je razumeti zagonetku prave vage. Onda postaje jasno kako vedri optimizam postaje tiha panika. Kada se Vaga uravnoteži, savršeno je biti u njenoj blizini.

Ljubav je veoma važna za sve Vage i moglo bi se reći da one nikad ne gube zanimanje za sve što je vezano za nju. Teškoće su u tome što muškarac bukvalno rečeno "prosi prvu ženu koja mu se svidi", a žena toga znaka nikad ne zna da li više voli osobu ili ljubavni ideal koji je sebi zamislila - što, barem za kratko vreme, i nije neka velika razlika...

Kako zavesti Vagu...
Old 02-09-2007, 12:01   #3
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Standardno Kako zavesti Vagu...

Vaga

da
... trudite se da sve držite u ravnoteži i harmoniji. Vage najviše vole kada je sve u ravnoteži.
... interesujte se za umjetnost i književnost. Vaga će umijeti to da cijeni.
... obasipajte je komplimentima, stalno, uvijek i svaki dan.
... pitajte je za savjet. One vole da imaju pravo glasa u Vašem životu.
... pomirite se sa tim da ona sve mjeri. Nekad Vam neće reći odmah šta misli, ali to ne znači da hoće da Vas slaže.

ne
... ne očekujte od Vage da donosi brze i nagle odluke, čak i kad je jednostavna stvar u pitanju.
... nemojte joj reći da izgleda umorno ili bolesno. To će ih veoma zabrinuti i neće moči da prestanu da razmišljaju o tome nekoliko dana.
... ne terajte je da donosi velike odluke brzo. Kod njih sve mora da ide polako, a pogotovo kada je neka važna stvar u pitanju.
... nemojte joj pokazati svoju lijenost i aroganciju.

Drage nase Vage....
Old 02-09-2007, 12:17   #4
sahadow452
Obično gatalo

sahadow452's Avatar

sahadow452 je offline
Standardno Drage nase Vage....

Vaga

Na 0° Vage, otprilike 23. septembra svake godine, Sunce ponovo dolazi do ekvatora i prelazi na južnu hemisferu. Sledećih šest meseci će zemlje severno od ekvatora imati noći duže od dana. To bi se, dakle, astrološki moglo nazvati “tamnim” mesecima. Međutim, tama podrazumeva i mnogo toga što ti meseci nisu. U najsvetijem indijskom spisu, Bhagavad Giti, kaže se: “Ono što je svetovnoj osobi noć, yogiju je dan.” Unutrašnji se svet svetovnoj osobi čini mračnim samo zbog toga što njen um nije dovoljno miran da bi opazio unutrašnje svetlo. Isti odjeljak dalje kaže: “Ono što je svetovnoj osobi dan, yogiju je noć.” Unutrašnje svetlo, kada se jednom jasno ugleda, je tako blistavo da se obično danje svetlo u poređenju sa njim čini tamom. Zbog toga se poslednjih šest meseci godine tiču unutrašnje potrage duše za Jednim, Savršenim Svetlom.

Prva tri meseca pripadaju jeseni. Potraga ega za njegovom spoljnjom ulogom u životu, koja se odražava kroz letnje mesece, sada prepušta mesto onome što bi se moglo nazvati -potragom za unutrašnjim identitetom. Proleće, doba buđenja prirode i odgovarajućeg duha afirmacije života, nalazi svoju dopunu u suprotnom dobu, jeseni, kada se ego, kao i sama priroda, povlači – ne u smrt ili odbacivanje sveta, već u ličnu afirmaciju svoje unutrašnje stvarnosti.

Ovde vatreni, početni entuzijazam Ovna ima protivtežu u Vagi. Tamo gde Ovan kaže: “Pusti me da najpre pokrenem ovaj projekat, i onda ću znati na čemu sam”, - Vaga odgovara: “Pusti ti mene da prvo saznam na čemu sam, pa ću tada znati kako da započnem taj projekat.” Tamo gde je prvi impuls Ovna da se uplete, impuls Vage je da se povuče iz preterane upletenosti.

Vaga odiše duhom jeseni. On se dobro slaže sa jarkim bojama uvelog lišća. Za uticaj Vage veže se izraženi osećaj za lepotu jer tim znakom vlada Venera, isto kao i znakom Bika, ali lepota jeseni biva brzo oduvana u nebo snažnim naletima oktobarskih vetrova. Jesen ne afirmiše toliko živu lepotu, koliko lepotu kao večni princip. Ono što iza nje ostaje – mrtvo, opalo lišće – oplođuje zemlju. Lepe stvari hrane Vagu više iznutra nego spolja; one podržavaju unutrašnji osećaj sklada koji Vaga vidi kao jedini stvarni smisao i svrhu lepote.

Vaga je drugi vazdušni znak. Njen uticaj nagoveštava širenje prema spolja, u potrazi za ravnotežom. Kako njome vlada Venera, ravnotežu Vaga pronalazi više na osećajnom nego na intelektualnom nivou. Vaga predstavlja ego u njegovoj prvoj, probnoj potrazi za unutrašnjim skladom i identitetom.

Ako se vaše Sunce nalazi u znaku Vage, trudićete se da svoj autoritet izrazite kroz svoj unutrašnji osećaj za sklad. Taj je osećaj toliko bitan u vašem životu da, ako ikako možete na to da utičete, nikada nećete delovati dokle god unutar sebe ne budete sigurni da je to ispravno. Vaš tipičan odgovor na bilo koji predlog glasi: “Bolje me pusti da razmislim o tome.”

Sklonost je vazdušnog “elementa” u ljudskoj prirodi, kako smo videli kod Blizanaca, da se izdigne iznad grube, zemaljske stvarnosti. Kod Vage, s obzirom na vladavinu Venere, to poprima oblik uzvišenog idealizma, više nego apstraktnih ideja. Oni koji su iznutra dovoljno razvijeni da prime uticaj Vage na svim nivoima svog života, nastojaće da usklade najviše stvarnosti sa onim najnižim, ispunjavajući sve svoje obaveze prema porodici i zajednici, ali i nalazeći vremena da se posvete duhovnoj potrazi. Jer svrha čovekovog postojanja je da služi kao kanal za uzvišenije vibracije. Egoističko delovanje utiče na ljude različito, shodno njihovim prirodama. U Vagama ono proizvodi preteranu bojažljivost, čiji su česti pratioci večno oklevanje i neodlučnost. One Vage čije delovanje nije paralisano tom bojažljivošću, često će, iz pukog straha od neravnoteže, bežati iz jedne krajnosti u drugu. To je kao kada otkrijete da jedan tas vage preteže, i u paničnom pokušaju da ispravite tu neravnotežu nekontrolisano prebacujete težinu sa jedne strane na drugu.

Ali takvo osciliranje, jednom započeto, nije lako zaustaviti. Zbog toga se dešava, da mnoge Vage, usprkos svojoj velikoj želji za unutrašnjim skladom, postanu još nestabilnije od rođenih u ostalim zodijačkim znacima. Osetljive Vage možda imaju početnu prednost nad ostalima, ali sasvim sigurno niko nema monopol na uzvišena stanja svesti.

To je put koji mora da sledi svako, bio Vaga ili ne, ukoliko se nada da će pronaći sklad u svom životu. Uravnotežena umerenost u svim stvarima je univerzalni ideal. Ljudi koji neprestano idu iz jedne krajnosti u drugu, vrlo sporo napreduju. Biti savladan nevoljom, ili se odreći nade kada jednom – ili čak mnogo puta – ne uspemo ili pogrešimo, znači poistovetiti se sa svojom nesavršenošću; znači odbaciti snagu naše istinske prirode kao večnih duša. Isto tako, ne smemo se prepustiti ni preteranoj radosti, niti postati previše ponosni zbog uspeha, jer je svetovno ispunjenje bilo koje vrste tako krhko da ga kratko posrtanje na životnom putu u svakom trenu može razbiti u komadiće. Svoju sreću moramo poistovećivati sa unutrašnjom svesnošću duše želimo li da ona potraje.

“Bog”, govorio je Paramahansa Yogananda, “uvek počiva na liniji horizonta između dve suprotnosti.” Ravna je linija jednodimenzionalna. Prodirući u tu jedinu dimenziju, svesnost prolazi kroz nju u bezdimenzionalni svet Duha..

Sedište «više svesti» u telu je tačka između obrva, takozvano «treće oko». Svesnost ega, taj glavni remetilački faktor našeg unutrašnjeg sklada, smešten je u meduli oblongati u bazi mozga (iz te tačke muški spermatozoidi i žensko jajašce počinju da stvaraju ljudsko telo). Samim tim, «viša svest» počiva na liniji horizonta između svesti i podsvesti, između budnog stanja i spavanja. Svake noći možete da pokušate da skliznute u tu višu svest upravo u trenu kada se nađete na granici sna…

“Postoji fina linija u kojoj nebo dodiruje okean. Takav je i Bog. On je suptilno smešten između dobra i zla, svetla i tame, bolesti i zdravlja i svih drugih suprotnosti. Iz tog razloga volim da posmatam kako nebo ljubi more. To me podseća na Njegovo skriveno prisustvo.”

Paramahansa Yogananda

Old 02-09-2007, 20:31   #5
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

nemojte joj reći da izgleda umorno ili bolesno. To će ih veoma zabrinuti i neće moči da prestanu da razmišljaju o tome nekoliko dana.
ovo je istina 100%! kada kazem nesto slicno decku on odlepi i posle danima gnjavi...da li stvarno izgledam tako? da umresh od smeha!
odmah menja nachin zivota
nekad i sad

Old 02-09-2007, 20:40   #6
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by opushteno VIdi Poruku
steta da se ne otvori .....))
znaci da imas nesto da kazes na ovu temu,cekamo...

Old 03-09-2007, 11:03   #7
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

A moj muz vaga...Dobar mi je,pozrtvovan-ljubi ga majka,ali kad taj krene nesto da prica ja uspem da usisam,skuvam rucak a on se jos uvek mota oko nebitnih detalja i uspesno privodi pricu kraju
Majka mi je vaga,divna zena,dobra majka ali kad ona krene s pricom ja samo duboko uzdahnem
Bas sam pokvarena,necu vise,obecavam! Opet je bilo jace od mene...

Old 03-09-2007, 12:15   #8
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ivanna VIdi Poruku
A moj muz vaga...Dobar mi je,pozrtvovan-ljubi ga majka,ali kad taj krene nesto da prica ja uspem da usisam,skuvam rucak a on se jos uvek mota oko nebitnih detalja i uspesno privodi pricu kraju
Majka mi je vaga,divna zena,dobra majka ali kad ona krene s pricom ja samo duboko uzdahnem
Bas sam pokvarena,necu vise,obecavam! Opet je bilo jace od mene...
moj dechko je vaga, ali ne melje toliko...ali zato moja drugarica...
zaista je divna osoba, ali eto...takodje i njoj je izgled chini se najbitniji!

Old 03-09-2007, 18:28   #9
Vanishing Black
Početnik

Vanishing Black's Avatar

Vanishing Black je offline
Registrovan: Jun 2007
Vanishing Black je na dobrom putu
Standardno

U podznaku sam Vaga i moram priznati kako se ona kod mene mnogo više primijeti nego Škorpion (Sunce).
Iako, u zadnje vrijeme se nekako borim protiv te neodlučne Vage i moram priznati kako u pojedinim poljima i uspijevam.

Također, često mi znaju reći, i muškarci i žene, kako imam lijepu kožu a čitala sam kako je lijepa koža odlika Vage.

Kako stoje Vage sa smislom za modu i koje boje 'stoje' Vagama?

p.s. u obitelji imam još dvije Vage - brata i tatu.

Old 05-09-2007, 00:38   #10
aca210879
Švrća

aca210879's Avatar

aca210879 je offline
aca210879 je na dobrom putu
Standardno

E pa moj vertex je na 21 stepenu vage i mogu reci da je to znak koji me je najvise privukao i ocarao do sada,i stvarno je da su zenske osobe vage dosta privlacne i sarmantne!!

Old 02-01-2008, 21:28   #11
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

evo nesto za žene vage

Izuzetna lepota, šarm i neobično glatka i nežna koža već na prvi pogled ovu ženu izdvajaju od ostalih.Iz nje zrači ljubav.Njen pogled je sanjalački, a ona je zavodnica koja vam može pružiti neslućena zadovoljstva.

Smisao njenog života je ljubav.Osećanja su sve od čega je ona sačinjena tako da ne može racionalno da sagledava opšte životne situacije.Takođe je uvek otmena, osoba koja drži do svog ponašanja i izgleda.Svojom mističnom privlačnošću upecaće i najžilavije pripadnike jačeg pola.Njeni ideali su neuništivi.Njoj su potrebni muškarci koji će je voditi, i ukoliko se nađe u vezi u kojoj muškarcu nedostaje inicijativa, ona se guši i postaje nezadovoljna.Muškarac koji joj pruža sigurnost, emotivnu i materijalnu, je njen plen.Stvoriće ga ako je rešena da to učini, čak i od onih muškaraca koji to nikada nisu bili.Ako nekm slučajem, što je stvarno retko, ne uspe, postaje duboko razočarana i lako može da se prepusti raznim porocima.

Prevarili ste se ako ste stvorili sliku o izuzeto strastvenoj osobi.Ona nije strasna, ali je čulna.Svojom neobičnom lepotom ona navodi muškaarce da razmišljaju o njoj.Čista ljubav, nežni poljupci i mnoo romantike njoj čine puno zadovoljstva u strastima koje se naslućuju.Možemo slobodno reći da njoj više odgovara platonska ljubav, jer ona uživa u vođenju ljubavi samo ako istinski voli.
Vage su stidljive nežne čulne ali ne i temperamentne.Za puno zadovoljstva moraju biti zaljubljene, moraju imati poverenje.Samo tada se vage predaju bezrezevno, sa bezgraničnom potrebom da budu voljene.

Old 10-01-2008, 00:02   #12
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

moj muz je bio vaga!!!
moji najveci prijatelji su vage...
moje najvece ljubavi su vage!!!
steta sto nisam i ja sama vaga...

Old 10-01-2008, 15:49   #13
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

Promene raspoloženja su tipične za ovaj tip žena.Vrlo lako moz epostati tužna i nesrećna za samo nekoliko trenutaka.Intelekt joj nije presudan jer u svemu sto čini vođena je emocijama.Ume da izabere za sebe najbolje tako i u ljubavnim odnosima.Za sebe će odabrati muskarca koji će je voditi kroz život sigurnim i odlučnim korakom.Njen bračni partner mora biti osoba koja je spremna da prihvati sve promene njenog raspoloženja da kada dođe kući umoran sa posla prihvati to da je i ona umorna, jer je ceo dan kuhala ručak i deca su bila toliko nemirna...........
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-01-2008, 16:16   #14
ness
Švrća

ness je offline
Registrovan: Dec 2007
ness je na dobrom putu
Standardno

vaga je u nekim situacijama neodlucna ,znaci ako je u pitanju neka vazna odluka.makar tako je kod mene slucaj..ali opet ja to u svojoj glavi sve sastavim i oduzmem da bi dobila kako treba rezultat.kao sto kazu 3 puta mjeri jednom sijeci.jer u zivotu tezim za idealnim pa zbog toga sam neodlucna u donesenju odluka ,jer uvjek trazim najbolje. ta moja kratka neodlucnost je super jer imam jednu goru stvar koju prati vage a to je pravda.zbog te pravde ja se citav zivot nerviram .

Old 10-01-2008, 16:28   #15
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Standardno

nemoj da se netrviras.tvoja venera u devici traži savresenstvo a lepo je biti pravedan i dobar jer dobro se uvek dobrim vraća
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules