ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sunce u 12. kuci
Old 05-10-2017, 13:23   #1
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Registrovan: Apr 2008
Poppy će postati poznat uskoro
Smile Sunce u 12. kuci

Kako izlazite na kraj sa ovim polozajem u natalnoj karti? Da li postoje neke tehnike kojima se sluzite kako bi "zasijali" u zivotu?
Submit to Digg   Sunce u 12. kuci Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 18-10-2017, 07:03   #2
Marlen
Veštac

Marlen's Avatar

Marlen je offline
Registrovan: Mar 2009
Marlen je na dobrom putu
Standardno

Moj sin ima So u 12 u Aq, manifestuovalo tako sto od 1. godine ne vidja oca

Tinejdzer je pa je mozda jos rano da da komentarisem psiholoske karakteristike

Psi laju, karavani prolaze...

Old 19-10-2017, 02:42   #3
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Poppy VIdi Poruku
Kako izlazite na kraj sa ovim polozajem u natalnoj karti? Da li postoje neke tehnike kojima se sluzite kako bi "zasijali" u zivotu?
više puta videla u kartama ljudi koji žive u inostranstvu i to dalekom inostranstvu (drugi kontinenti), bilo konstantno bilo u duzim periodima, sezonski npr.

pretpostavljam da je dobro baviti se nekim spiritualnim ili humanitarnim profesijama i da se u tome moze zasijati, sad normalno zavisi od horoskopa ko u cemu tacno, ali logicno mi je da se nekakvim angazovanjem koje je nesebicno, empaticno, terapeutsko ili usmereno na dobro drugih ljudi jaca bazicna volja i vitalnost osobe.

Old 24-10-2017, 16:09   #4
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
više puta videla u kartama ljudi koji žive u inostranstvu i to dalekom inostranstvu (drugi kontinenti), bilo konstantno bilo u duzim periodima, sezonski npr.

pretpostavljam da je dobro baviti se nekim spiritualnim ili humanitarnim profesijama i da se u tome moze zasijati, sad normalno zavisi od horoskopa ko u cemu tacno, ali logicno mi je da se nekakvim angazovanjem koje je nesebicno, empaticno, terapeutsko ili usmereno na dobro drugih ljudi jaca bazicna volja i vitalnost osobe.
Ja sam do skoro 30te godine bila introvert na neki nacin, ali sad me nesto gura da izbacim to svoje sunce, samo nisam jos uvijek pronasla pravi nacin.

Definitivno, Sunce u 12. kuci oznacava jednog roditelja koji je na neki nacin odsutan, psihicki i/ili fizicki. Dosta sam vremena provodila sama, medju knjigama.

Old 25-10-2017, 09:01   #5
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

Definitivno, Sunce u 12. kuci oznacava jednog roditelja koji je na neki nacin odsutan, psihicki i/ili fizicki. .
Istina...moja cerka ima SO u 12. Ja sam razvedena. Oca od razvoda vidja cesto, veoma cesto, ali on nikada nije umeo da joj se priblizi, iako je obozava, grli je, interesuje se za sve sto joj se dogadja. Jednostavno su stranci. Samo ona ima MA Ar 90 to SO, sto jeste izazovno ali taj jak Mars nekako izvlaci njeno ambiciozno SO Cp da se pokaze.

Old 26-10-2017, 17:08   #6
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Nije mi jasno bas sta podrazumijeva da Sunce u 12. kuci mora da sluzi ne bi li se bolje osjecalo. Kod mene se vidi ambicija, narocito profesionalna, ali definitivno da do ostvarenja nekih ciljeva (koji su u magli Ne0MC) dolazi presporo.

Old 26-10-2017, 17:51   #7
rijanon
Druid

rijanon's Avatar

rijanon je offline
Registrovan: Apr 2015
rijanon će postati poznat uskoro
Standardno

evo već ti je dala Beatrice odgovor šta podrazumeva to "služenje". bavljenje nečim humanim, nesebičnim kako bi pomogla drugome. staviti sebe i svoje potrebe, svoj ego (=Sunce) u senku (u 12. kuću), a za drugoga učiniti nešto i tek to ti daje osećaj ponosa.
Sunce je gordo i dično i ponosno je na svoje sopstveno postojanje. dovoljno mu je što je tu i što sija i već se zbog toga oseća bitno. ne želi ništa više da radi za drugoga i misli da nema potrebe da ikad išta radi. jer ono je kralj i ono vlada, a drugi rade. zato Sunce nije jako u Vagi (mi) gde treba za partnera ili sa partnerom da funkcioniše, a jako je u Lavu (ja kralj) i Ovnu (ja prvi).
12. kuća je "senka", zatvorenost, tamnica, bolnica, zatvor.
na takvim mestima ne boravi neko ko je Ja Kralj Prvi - nego neko ko je "niži" da tako kažem.
kao da si primoran da, umesto načelnika klinike koji sedi u kancelariji i šefuje i za čije se ime zna, budeš medicinska sestra koja donosi nošu pacijentu. na neki način mu služi, pomaže mu da ozdravi dajući mu lek kad je taj pacijent u bolovima pozove. i dok to radi, ona se oseća važnom, jer baš sam JA (ego) ta sestra naizgled potrčko koja je na mig odreagovala/asistirala doktoru i zbog moje reakcije spašen je život nekome. a ime npr. medicinske sestre neće izaći u javnost da je ona spasla život, nego će svi reći da ga je operisao dr. taj i taj.

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku

Old 27-10-2017, 00:57   #8
ElipsaZ
Obično gatalo

ElipsaZ's Avatar

ElipsaZ je offline
Registrovan: Oct 2015
ElipsaZ je na dobrom putu
Standardno

Ja znam jednu devojku koja ima sunce u 12., u konjukciji sa neptunom i marsom. Majka ju je ostavila po rođenju, živela je sa ocem i bakom. Otac joj je bio strog i držao ju je pod staklenim zvonom, nije mogla da pokaže svoj potencijal. Ima trigon sa saturnom koji je sudelovao u tome da mora da bude disciplinovana.
Nažalost, kod nje se isto manifestovalo to da mora da služi, kako ocu tako i momcima tj.mužu. Udala se za njega iz ljubavi koju je previše idealizovala da bi shvatila da mu je postala sluškinja. Inače je dosta kreativna, prodavala je nakit, odeću, bavila se pisanjem, mislim da je i neke nagrade dobijala, ali nažalost s momcima joj ne ide.

Old 27-10-2017, 10:22   #9
Artist
Veštac

Artist's Avatar

Artist je offline
Registrovan: Aug 2012
Artist će postati poznat uskoro
Standardno

So u 12, teska shitara! Bas bi s merakom nogirao sve ove planete iz 12-ice, mrsss iz kuce

Old 29-10-2017, 16:04   #10
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
pa ako oni nisu sijali i sijaju jos...poznate licnosti sa SO u 12: Madonna, David Bowie, Mahatma Gandi, Taylor Swift, Orlando Bloom, Charlize Theron, David Bechkam, Roger Federer, Janis Joplin, Kraljica Viktorija, Maradona, Henry Ford, Cajkovski, Arthur Conan Doyle, Dante...lista ide u beskraj...naravno da se uvek gleda ceo natal, ali ocigledno ovo SO ne sprecava ljude da ispune potencijale Sunca, priznanje, moc, uspeh...

Last edited by ibis; 30-10-2017 at 12:37..

Old 22-11-2017, 22:48   #11
mkrstic79
Početnik

mkrstic79 je offline
Registrovan: Aug 2013
mkrstic79 je na dobrom putu
Standardno

Meni je Sunce u Raku u 12. Loš odnos sa ocem,medjusobno nerazumevanje, pogotovo što su Mesec kao vladar Asc i Sunce u kvadratu. U ovom slučaju Sunce je duplo oslabljeno, što kroz 12k što kroz pozicijom u Raku. Nije debilitirano ali ipak Rak nije znak u kome Sunce može da pokaže pravi svoj kvalitet.

Old 27-11-2017, 19:12   #12
JupiterGirl
Veštac

JupiterGirl's Avatar

JupiterGirl je offline
Registrovan: Sep 2015
JupiterGirl će postati poznat uskoro
Standardno

Moje So je u 11 (Strijelac) i nasla sam se u ovim opisima. Medjutim, ako gledamo po sistemu jednakih polja, So mi pada u 12. S tatom nisam imala dobar odnos niti sam ga ikada osjecala kao oca. Da sam mogla zvala bih ga donatorom sperme. U 21. godini sam se sama djenula preko okeana i tamo ostala. Poslije Sa povratka sam pocela intenzivno da radim na sebi i duhovnosti, a javlja mi se i ta humanitarna strana zadnjih par godina. Volim pomoci ljudima kojima je pomoc potrebna, a za zivotinje imam posebno mjesto u srcu. Sto se tice uspjeha, s tim sam ok i ja sam onaj tip sto je obicno najglasniji - sto na umu to na drumu. Medjutim, ta moja strana je najvise dosla do izrazaja u ino. Kuci sam se osjecala sputano i kao pod necijom stopom.

Old 27-11-2017, 21:12   #13
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by JupiterGirl VIdi Poruku
Moje So je u 11 (Strijelac) i nasla sam se u ovim opisima. Medjutim, ako gledamo po sistemu jednakih polja, So mi pada u 12. S tatom nisam imala dobar odnos niti sam ga ikada osjecala kao oca. Da sam mogla zvala bih ga donatorom sperme. U 21. godini sam se sama djenula preko okeana i tamo ostala. Poslije Sa povratka sam pocela intenzivno da radim na sebi i duhovnosti, a javlja mi se i ta humanitarna strana zadnjih par godina. Volim pomoci ljudima kojima je pomoc potrebna, a za zivotinje imam posebno mjesto u srcu. Sto se tice uspjeha, s tim sam ok i ja sam onaj tip sto je obicno najglasniji - sto na umu to na drumu. Medjutim, ta moja strana je najvise dosla do izrazaja u ino. Kuci sam se osjecala sputano i kao pod necijom stopom.
pozz...ovo u vezi tvog oca...tebi zapravo pluton i upravlja desetom kucom (autoritet u porodici,ono sto je zacrtano bez mogucnosti izbora,nametnuto rodjenjem) ...obzirom da je taj autoritet obiljezen plutonom ti ga zbog ovog njegovog kvadrata na prvu kucu i zaista vidis kao nesto zlokobno,surovo,nemilosrdno (pluton) i otuđeno (pluton) od tebe same (prva kuća)...posto je ovaj plutonov kvadrat upravo kvadrat sa tvojim jupiterom (vladarom sunca) u prvoj to upravo govori i o sukobu (kvadrat) principa (jupiter) tebe (prva) i tvog porodicnog autoriteta oca (pluton)...ti oca vidis kao malefika za tvoju licnu slobodu i dobrobit (pluton u devetoj-kuci slobode...i pluton u sukobu -kvadratu sa tvojom licnom slobodom i dobrobiti -jupiterom u prvoj)....Takodje vladar tvog doma u kom si rodjena (četvrta) je u konjukciji sa saturnom u desetoj (sputavanje,ogranicavanje,treniranje strogoće,hladni,nepopustljivi i teški odnosi-venera vladar cetvrte)takodje posto je ta konjukcija vladara cetvrte i saturna u strijelcu to je svakako doprinjelo tom tvom utisku da ti se roditelji igraju boga koji ti odredjuje pravila i nameće svoje poimanje prosperiteta i blagodati jer zna NAJbolje (strijelac) ...
Inace,oca kao autoriteta i muskog roditelja simbolise i sunce...a tebi je i sunce u konjukciji sa malefikom uranom koji simbolise odricanja,udaljavanja...i obzirom da tvoj uran potiče iz prve (tebe) to znaci da je tvoja potreba za ličnim stavom i izborom (uran iz prve (licni) u konjukciji sa suncem-stav) donjela ta udaljavanja ,odricanja (uran) od oca (sunce)...inače druga strana "medalje" svih naši teških i iskušeničkih aspekata jeste da kroz njih možemo dublje da osvjestimo smisao svega...i kroz muku tih nama bezizlaznih i nerazrješivih životnih situacija jednostavno otpustimo to što nas muči..jer vidimo tu našu muku iz više uglova...i takvim "višedimenzijskim" uvidom u situaciju shvatimo koliko je ona mala u tom beskonačnom univerzumskom toku....tada bolje možemo da spoznamo da li je vrijedno štopati u onom što vidimo kao tu muku...ili je pak potpuno pustiti od sebe potpuno ponovo pročišćeni (pluton) od svih naših licnih životih "problema" oko kojih vrtimo i okrecemo sav nas zivot primarno...upravo zbog tog osvjescivanja tog pripadanja kolektivnom kroz transcedente (pl..ur..ne) mi ih dozivljavamo kao teske...i nesretne za nase osobne male zivote....ii zato ih posmatramo negativno i nepozeljno...jer ce i donjeti te nevolje...kojih se i plasimo...ali upravo zbog te sire nam spoznaje naseg bica i ovog svijeta u kom zivimo....a to je svakako nama ljudima tezak izazov...

Last edited by rejra; 27-11-2017 at 21:38..
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-12-2017, 16:11   #14
Poppy
Druid

Poppy's Avatar

Poppy je offline
Standardno

Sad dodjoh do otkrovenja zasto sam uopste postavila ovaj topik. Kako sad vidjeh progresivno Sunce (a i solar arc) mi se mota oko ASC.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
kako, kojima, neke, postoje, tehnike

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules