ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
nesto i o strelcevima....

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 03-01-2008, 12:14   #1
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

STRELAC
23. novembar - 21. decembar

Simbol: Strelac
Vladar: Jupiter
Kvalitet: Promenljivi
Element: Vatra
Kuca: Deveta
Karakter: Biti rodjen u znaku Strelca isto je sto i biti rodjen pod srecnom zvezdom. Sudbine ovih ljudi su najcesce uravnotezene i srecne kako zbog delovanja Sunca u Strelcu tako i zbog planeta vladaoca - Jupitera. Izrazen je poseban smisao za pravdu i moral, intelekt je jak i moguce se baviti naukom, umetnoscu, politikom...
Bez obzira na nivo obrazovanja Strelci su uvek sposobni da shvate problem. Optimisti su, pozitivci... zaljubljeni u putovanja i prirodu. Deca su jako Vazna Strelcima ukoliko ih imaju ali ne vezuju ih previse za sebe i insistiraju na ranom odvajanju od porodice. Cesto su povrsni, nemarni a radoznalost ih vodi u istrazivanje nepoznatih naroda, njihovih navika i obicaja pa makar to bilo samo kroz kuhinju ili originalan izbor nakita i odece.
Iako ponekad vatreno zastupaju svoje ideje Strelci se brzo umore od ubedivanja, ne podnose svadju pa tako izgleda da lako kapituliraju. To nije tacno - oni jednostavno nastavljaju po svome ne nalazeci za potrebno da onima koji im stoje na putu o tome polazu racune.
Posao: Odlicni su trgovci, bankari, komicari ali i politicari i javni radnici. Uz odgovarajuce postavljenog Jupitera to su svestenici, misionari i dobrotvori.
Osetljive tacke: slezina, jetra, zuc, sklonost gojenju posebno nogu i bedara.
Ljubav:
Muskarca Strelca tesko je osvojiti u mladosti kada objekat ljubavi veoma cesto menja. Tada je nepromisljen i neveran, stalno u potrazi za sto zanimljivijom partnerkom koja ce ubiti dosadu i osveziti ga. Kasnije se pretvara u izbirljivog zavodnika i partnera punog razumevanja. Tesko se odlucuje na brak jer ne podnosi sputavanje i ljubomoru. Ako posmatrate zivot sa vedrije strane i ako niste posesivni zivot uz Strelca bice idealan. Ako ste skloni gundanju i mracnim raspolozenjima on nije Vas tip.
Otvorenost i iskrenost zene Strelca lako Vas moze prevariti. Iza sarma koji nestedimice prosipa po Vama cesto se krije samo zelja za lepim prijateljstvom ili neobaveznim druzenjem. Ona ima Bozji dar da konflikte pretvara u komicne situacije kao i da karikira ozbiljne izjave, pogotovo ako su ljubavne i pateticne. U vezi s njom morate biti strpljivi i nikako ljubomorni. Ima potrebu za slobodom i samostalnoscu i pre ce se odreci veze nego takvog nacina zivota. Osvojite je smehom i sarmom, nemojte biti agresivni i iskljucivi.
Strelcevi nisu obavezno neverni ali ne propustaju priliku ako ih neko drugi privuce. Ako ih opterecujete i kinjite nije iskljuceno da Vas jednostavno zamene, onako "u hodu". Retko prvi ostavljaju vec uglavnom ostavljaju Vama da zakljucite kada je vreme da odete.
Odgovaraju im Blizanci, Vodolije i Vage. U obzir dolaze i Lavovi sa naglasenim vazdusnim znakovima. Veza sa Ovnom je strastvena ali bez uzajamnog razumevanja.

Vedar pogled na svet

Strelcev vladar je Jupiter, najveca i sredisna planeta Suncevog sistema...

Obdaren je dobrom naravi, sirokogrudoscu, hedonizmom i srecom. Strelci imaju veliku naklonost zvezda koje ce im doneti obilje, moc, srecu i bogatstvo. Znak Strelca simbolizuje selidbe, putovanja, uzivanja, sport, telesna zadovoljstva, nesputanost i vedar pogled na svet. Zato su Strelci vecni optimisti, vrlo retko pomisljaju na nevolje i probleme. Vole luksuz i sjaj. Vole drustvo i druzenje, jer se tako opustaju. Pricljivi su, ponekad i dosadni, ali ipak dobro znaju kada preteraju.

Vedra i bezbrizna narav ponekad moze da bude zaboravna i nemarna. U toj svojoj opustenosti Strelci mogu da budu preostri. Obozavaju putovanja i lutanja, hteli bi da budu bilo gde samo da nisu kod kuce, jer u kuci sve poznaju i brzo im dosade ukucani. Stalno se dokazuju, ambiciozni su i puno rade, a najvise od svega vole sluzbena putovanja. U stvari, od posla to jedino i vole. Ipak, ostvarice dobre rezultate kao naucnici, filozofi i svestenici. Vole poznanstva sa poznatim i slavnim ljudima.

Ona uživa u avanturi

Zena Strelac ce cesto biti predmet rasprave i ogovaranja, a sve zbog otvorenosti i avanturistickog duha koji se ne osvrce na zabrane i norme. Radi onako kako misli da je najbolje. Nije zlonamerna, u drustvu je omiljena, jer ce svakome priskociti u pomoc ili uciniti uslugu. Nije cicija i uvek ce sve da podeli, ali zna mnogo i da trosi.

Njen cesto atraktivan izgled potpora joj je u svim naumima. Povremeno ce privuci ljude mini suknjom ili odvaznim dekolteom, ali ce najcesce onom koji joj se svidja prici otvoreno i bez srama. Odmah ce mu reci sta je posredi, a odgovor ocekuje odmah. Ako on ne odgovara njenoj zamisli, potrazice drugoga. Voli temperamentne, pustolovne muskarce, slicne sebi, ali ce je takvi najcesce upropastiti. Nisu joj vazni brak ni konvencionalni odnosi. Najvise joj odgovaraju slobodne i ravnopravne veze, ali se pritom trudi da pronadje partnera koji je iznad njenog proseka.

Ne podnosi kada joj partner protivreci, a on ce vec posle nekoliko dana zajednickog zivota shvatiti da je nju nemoguce promeniti. Ako ne ode odmah, najbolje bi mu bilo da se privikne na njene hirove i sve okrene na salu. Ona ce mu biti verna, a i njemu ce da oprosti poneki "izlet". Sama ce se retko upustiti u prevaru, iako se nepazljivom posmatracu cini da se svojski truni nekoga da zavede.

Njemu je sloboda zakon

Strelca cete uvek sresti u dobrom drustvu, ponekad i sa zenama, jer je njemu najvaznija dobra zabava i dugo traje. Voli drustvo i dobar provod, a i drustvo voli njega, jer je pravi spiritus movens svake zabave. Zbog sklonosti ka provodu cesto dugo spava, ali ga zbog toga ne pece savest. Iako voli svoje telo i pazi na zdravlje, jednostavno je nemocen i cesto pretera u porocima. Cudne i nesvakidasnje zene su za njega pravi magnet. Brzo prica i spretan je na jeziku pa mu ne treba dugo da ih osvoji.

Strelci vole da se razmecu pamecu i lepotom. Za njih ne postoje granice ni pravila. Vole da su samostalni i ne pitaju nikoga za savet. Nece se bas pretrgnuti od posla, pa zato biraju posao u kome ce imati neku savetodavnu funkciju. Često se igraju svojom srecom, vole da se kockaju, a rizik i hazard su deo njihovog zivota.

Strelac ce zavodjenu pristupiti vrlo svesno. Kod njega nista nije slucajno. On ce da razmotri i proceni situaciju da li treba da krene i kad. Ako ide, onda ide direktno i bez uvijanja. Doduse, fin je i nezan, lepo se ponasa, ali od izabranice zahteva da bude na njegovom nivou. U fazi udvaranja je veoma pricljiv i hvalisav i mnogo obecava, ali on ipak nije covek koji ce biti zadovoljan samo sa jednom zenom. To mora da zna svaka njegova partnerka. Za njega je sloboda ispred svega. S njim nikad nije dosadno, jer njegov intelekt superiorno vlada svakom situacijom.

Putnici na duge staze

Nemirni i radoznali avanturisti, Strelci su osobe koje se za volanom osecaju veoma prijatno i u svom elementu. Pitate se zasto? Najvise zato sto Strelac voli da se krece, a automobil je sredstvo koje moze to da mu omoguci. Strelac je jako nestrpljiva osoba, a zacudo, uvek uspeva da bude na dva mesta istovremeno! I obavlja stvari odjednom. Što vise posla, sto vise aktivnosti to se on bolje oseca. Kad pesaci primeticete njegov brzi hod, kad vozi, vozi brzo, kao da mu gori za petama. Mora mu se priznati da je spretan, hitar i snalazljiv.

Strelci vrlo rano postanu vozaci. Vec kao deca prizeljkuju auto, a sa prvim danima punoletstva vecina ih ima vozacku dozvolu. Veliki su ljubitelji putovanja, u Segedin ce da odu samo da bi popili kafu. Biti u istom danu u svom gradu, a onda i u Budimpesti njima je sasvim normalno i obicno. Strelac je vozac na duge staze, a na putu je jako izdrzljiv i vrlo skoncentrisan. Mnogi strelci su profesionalni vozaci, a mladi cesto ucestvuju u automobilskim trkama.

Zbog nestrpljive prirode mogu da izazovu saobracajne nezgode. Ponekad zaborave da gradske ulice nisu putevi za reli Dakar-Pariz. Nerviraju ih spori vozaci, misle da im je mesto u garazi. Strelac je brz i snalazljiv i ocekuje da i ostali vozaci budu takvi. Budite sigurni da ga necete videti kako na zeleznickoj rampi dugo ceka prolazak voza. Nema on zivaca za to. On ce preko pruge da preleti u poslednjem trtenutku, kada vec postoji opasnost da im rampa pri spustanju dotakne krov automobila. U takvom trenutku Strelac se sjajno oseca!

Last edited by Skorpija; 23-04-2010 at 21:00..
Submit to Digg   strelac Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-01-2008, 18:11   #2
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

ja o strelečevima uglavnom imam pozitivno mišljenje, u većini slučajeva ostvarim dobar odnos sa njima, čak i sa strelečevima u podznaku, a momak mi je dupli strelac
uglavnom mi prija njihova vedrina, iskrenost, ponekad i pretjerivanje ...mada, strelečevi znaju da budu velike šeprtlje s malo takta...često se rasplinjuju, pa gube dubinu, rijetko su to ljudi sa predrasudama, simpatični do te mjere pa i kad naprave najveću glupost opraštaš im...uz to su zabavni, a znaju itekako da zabave sami sebe...mada, zna da me iznervira njhova površnost i nemarnost...često imaju potencijala, ali im nedostaje kontinuitet i da, često me pozitivno iznenadi njihova informisanost koja je posljdecia njhove svestranosti...šta znam, nisu uopšte loši

Old 04-01-2008, 22:14   #3
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

ja sam strelac,i ono sto me definitivno nervira kod mene je ta moja promenljivost,dosta zavisi sta cu da uradim od mog trenutnog raspolozenja...verovatno ta promenljivost potice i od ASC-Ribe,jer i strelac i ribe su promenljivi znakovi...ono sto sam primetila da su strelcevi generalno dobri ljudi,zaista ne znam nijednog strelca koji je los covek...i nekako su veseli,prijatni...a ono sto svakako volim kod sebe je moja iskrenost,i direktnost,nemam dlake na jeziku,i zaista ne mogu da ne kazem neke stvari kad tako mislim,i cak mi je jako tesko da shvatim ljude koji cute o onome sto misle o drugima....

Old 05-01-2008, 14:26   #4
dacked
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
Registrovan: Jul 2007
dacked je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

i ako sam strelac, najvishe mi se svidja to shto ne znam ni jednog strelca kome je teshko da se nasmeje! nema ni jednog strelca kome treba da chupash rechi kljeshtima, jako smo brbljivi! komunikativni i druzeljubivi!

znamo ponekad da pljusnemo nekoj osobi neshto u lice, a da toga nismo ni svesni. uvek, je bilo nekih osoba koje se naljute na mene, jer sam "zla" i "provokator", a da ja nemam pojma o chemu oni prichaju, niti shta sam rekla pogreshno! da meni neko tako neshto kaze, nasmejala bih se i tu osobu smatrala za najboljeg prijatelja! ali, nisu svi ljudi isti, shto je i dobro, jer tako znam sa kime mogu da se druzim i zezam, a sa kime treba da budem povrshna i pricham ono shto zele da chuju!

Old 06-02-2008, 12:29   #5
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Standardno

KAKVA JE ENERGIJA ZNAKA DATA OSOBI

Mesto u Znaku gde vam se nalazi Sunce u natalnoj karti govori o vašoj suštini, skrivenoj duboko u vama i koje morate biti najsvesniji. To je vaša suštinska energija. Ovde dobijate odgovor: ko sam ja?

STRELAC je intuitivni tip koji činjenice smesta u filozofski ili religijski okvir. U potrazi za istinom spreman je na sve, bez trunke diplomatije ili obzira. Njegov idealizam može da ga dovede do fanatizma. Propagiranje neke njegove doktrine duhovno osnažuje coveka. Njegova psihička energija je promenljiva što ukazuje na potrebu za slobodom i putovanjima, u potrazi za novim sferama. Intuitivnost Strelca ide do granice vidovnjaštva, a ispunjenost nadom vodi u optimizam i bezbrižnost. Međutim to vodi u zidanje kula u vazduhu što ga može dovesti u kriznim vremenima da postupa bezobzirno. Kako je spreman velikodušno da pruži, isto tako smatra da ima pravo i da uzme - bez pitanja.
U fazi Strelca čovek ponovo izlazi na svetlost ojačan iz faze Škorpije i postavlja pitanje: “Koji je smisao ovog postojanja ?”, cela faza je potraga za odgovorom na to pitanje. Strelac je poslednji Vatreni znak. On je vatra “onog” sveta, tj Vatra spoznaje, jer je Sunce sa one strane. On je znak nade i novih dimenzija, istraživanja, eksperimenata. U fazi Strelca se rađa smisao našeg života jer je u Škorpiji bio raspad sistema. Promenljiv kvalitet ukazuje da je njegova pažnja okrenuta ka spolja, sličan je po tome sa Blizancima po naglašenom intelektu, ali Blizanac se bavi spoljnim svetom i interesuje ga delić sveta pa izgubi celinu stvari, a Strelac ima sposobnost da se odmakne i posmatra celu sliku. Blizanac prikuplja informacije, a Strelac sintetizuje, obrađuje i pravi koncept. Strelac je znak teorija, koncepata, jakog idealizma koji je vezan za mentalnost (za ideje) pa tu unosi žar. On treba da otkrije istinu i ima snage da je odbrani, a to zna da pređe u fanatizam. On je rođeni propovednik. On ima potrebu da te ideje prenese na druge i da te druge pridobija. Njegove teme su religija, da daje savete, propagira teorije života. On voli da je vođa, jer ga Vatra navodi da duhovno vodi ljude. Zbog potrebe da otkrije istinu zna da prekorači granicu. On je znak slobode - najbukvalnije on je svetski putnik, avanturista, bez ograničenja i u svetu duha i misli (nije čudo: vladar znaka je Jupiter). Pošto je vatreni, on je pun optimizma i nade, optimizam je najpostojaniji jer ga podupire životna filozofija, pun je uverenja, nade i sve ga to hrabri da ne posustane. Osim misaonosti, sloboda je druga ključna reč. On transcendira svaku granicu jer se boji svake vezanosti i zatvorenosti u uske okvire. Smatra se da je Strelac najsrećniji znak u Zodijaku, to je donekle tačno jer ima najpozitivniji unutrašnji stav, pa svojim pozitivnim stavom privlači takve stvari. Tipičnom Strelcu ne pada na pamet da će dobiti manje od najvećeg. Zna da preteruje, da bude neskroman, megaloman. Ništa mu nije previše dobro ili skupo. Jako voli hazard i kocku, on pored Vodolije daje najviše kockara. U komunikaciji je divan, zabavan, srećan i najviše uživa - vrlo je dobronameran. Može biti nezgodan zbog brzopletosti, a zna te uvrediti i neznajući šta je rekao, ali nikada nije zlonameran. Taj osećaj da mu je sve dostupno, dovodi ga u situaciju da bude licemeran. Prirodni red i zakon najviše poštuju: Vaga, Strelac i Jarac. ] Strelac ima osećaj za pravedno, ali zna i da prikrije i tu se prikazuje njegov dupli moral. On jednostavno ne ume da odmeri, široke je ruke. Iskrenost je ključna reč pored misaonosti i slobode. On ne zna da laže. Strelac se povezuje sa širinom, sa kretanjem, sa inostranstvom, sa prirodom, voli sportove na čistom vazduhu. Muški Strelac je neveran, dok žene teško ulaze u emotivne veze i dosta su verne, nemaju finoću dame. Strelac je princip ekstroverzije i duhovnog delovanja i duhovnog subjektivizma. Vatra je svedena na tinjajuću žar, koji ponekad bljesne prosvetljujućim sjajem. Zahvaljujući snazi pozitivnih misli, i uz nešto sreće, uglavnom postiže cilj. Po svojoj suštinskoj prirodi je slobodan, nezavistan i odgovoran. Poseduje bogat unutrašnji život, ali je orijentisan na spoljašnji svet. Strelac je naglašeno intelektualan i sposoban za duboke apstrakcije. Ima jaku želju za širenjem svojih i tuđih vidika, za saznanjima u kojima traži dublji smisao. Prihvata svaku novinu i zato se upušta u avanture jer to jača njegov ego. Promenljivi kvalitet ukazuje da se u Strelcu mogu naći različiti tipovi, raspoloženja i razne sklonosti. Stoga je ponekad boemski tip koji se raduje životu, a ponekad je depresivac, fanatično naklonjen nekoj dogmi ili ideji. Malo više opreza i promišljenosti bi znatno ublažili ovu sklonost. Strelac ima razvijenu intuiciju, pomoću koje može da nasluti ishod nekog zbivanja.

Last edited by Skorpija; 23-04-2010 at 21:03..

Old 07-02-2008, 02:38   #6
gita
Obično gatalo

gita's Avatar

gita je offline
Registrovan: Feb 2008
gita je na dobrom putu
Standardno

Strijelcom vlada Jupiter, koji mu neiscrpno daruje snagu i pravednost, religiozni smisao, plemenitost, velikodušnost, moralnu vrijednost i td. Strijelac ima blag karakter, kao i narav, otvoren i prilično vedar.
Impulzivan a ponekad i strog, razuman i pun obzira za druge, uvijek spreman da im pomogne, a tu mu osobinu daje Jupiter, kralj Riba....
Strijelac prihvaca život sa filozofijom, ne plašeći se nikakavih iznenadnih situacija, pa je lijepo biti u njegovoj blizini: uvijek je ljubazan i umije da pokaže iskrenu odanost i velikodušnost.
Inače, on je hrabar pobornik svoje slobode i ne tolerira prinudu.
Neodoljivo ga privlače neobične i egzotične stvari, pridaje veliki značaj intelektu, nastojeći da obogati svoj duh i svoju kulturu.
Njegova je inteligencija živa i spontana, a njegov smisao za realnost ne dopušta mu da se gubi u sitnim stvarima.
Smio, umije da planira, predvidja, zalazi u ispitivanje svom vatrom duše, tražeći dublji smisao.
Osjećanja su mu humana, protiv okrutnosti i tlačenja, nasilja i nepravde, idealist, optimist, imajući uvijek u vidu neku moralnu zakonitost medju ljudima.
Temperament - odmjereno koleričan, kontrolira sebe i svodi impulse svog ponašanja u kolotečinu.
Ni u čemu ne uživa toliko kao u društvu sakupljenom na brzinu, iznenadnom putovanju ili nepredvidjenim dogadjajima - vjeruje u spontanost, zabavu, igru, smijeh..
Rodjeni je optimista koji misli da se proliveno mlijeko može ponovo sakupiti uz malo više truda i dobre volje
Vjeruju da je '' trava zelenija iza ograde'' a potreba za stalnim izazovima i podražajima pretvara ga u nemirnog lutalicu koji nikada nije siguran da li je ono što ima doista i ono što želi.
Ponekad se užasava odgovornosti, a to što ništa ne odgovara njegovom idealu, samo je dobar izgovor za nevezivanje.

Jupiter je velika sreća, pa su njegovi podanici obdareni uspjehom i čašću, bogatstvom i srećom.
Jupiter ne osigurava samo materijalni uspjeh i bogatstvo, već označava i bogatstvo duha.
Zato su mnogi Strijelci veliki filozofi, i krajnji idealisti, ponekad duboko religiozni.
Svoje lično mišljenje kažu netrepnuvši.

Last edited by gita; 19-03-2008 at 01:43..

Old 06-07-2008, 00:53   #7
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Strelac Devica
for Dadiska

Veza ova dva Pokretna znaka je prilično kontradiktorna. Nežna, cerebralna, bogata nijansama: tako se ispoljava borba ove dve prirode primorane da žive u zajednici. S jedne strane je Devica, sa svojom naglašenom ljubavlju za red, detalje i analizu, a sa druge je Strelac, sa svojim nehajem za bilo kakve veze i ustaljene šeme, i za sve ono što je jednostrano; Devica hoće sigurnost, mir, efikasnost i diskreciju. Strelac ima smisla za putovanja, avanturu i neprekidno je u pokretu.

Tako se rađa priroda koja večito traga za unutrašnjom ravnotežom koja bi joj obezbedila neophodnu odlučnost u pravcu lične afirmacije. Ovo razilaženje u duši ipak nije negativno jer može stvoriti ličnost koja uspeva da izbegne "gvozdenoj logici" koju nosi znak Device i tako prodre u istinsku suštinu života, ljudi i situacija. Strelac sa svoje strane nudi mogućnost da ovakva osoba otkrije filozofski i ideološki smisao života, što, podržano realizmom Device, doprinosi stvaranju snažne ličnosti, sposobne da se uzdigne iznad životnih nedaća i spozna najdublje istine...

U običnim okolnostima, ovakva osoba poštuje društveno priznate moralne vrednosti i društvene konvencije. Iako je pomalo rezervisana i zabrinuta da ne napravi pogrešan korak, ona je vrlo efikasna, lucidna, organizovana i veliki entuzijasta. Govori i deluje uglavnom kada je sigurna da je u pravu, obuzdava svoj entuzijazam pre nego što dobro organizuje posao i ne stupa u akciju pre nego što se uveri da je teren čist - što baš i ne doprinosi nekoj spontanosti. Unapred i postepeno analizira ono čime je motivisana. Ipak, u trenutku akcije stupa na scenu u velikom stilu i iznenađuje okolinu time što uspeva da ostvari ono što je želela.

Kad Strelac - Devica pokaže idealizam, to je najčešće tako što usvaja neki zajednički ideal. Vrlo izuzetno ga prilagođava sebi i retko se trudi da na okolinu utiče primerom i rečju. Ideje koje su aktuelne on obogaćuje svojom strogom analizom. To je realizator koji ume da u praksi ostvari ono što su drugi maglovito zamislili. Opskurna uloga koja mu često zapada ne bi trebalo da nas odvrati od pomisli na njegovu efikasnost. Bez njega bi mnogi poduhvati ostali nedovršeni ili neuspeli.

Međutim, mnogim ljudima, koji imaju ovakvu sintezu znaka i podznaka i koji svoje potencijale ne uspevaju da usmere na pozitivan nacin, u životu često "ne cvetaju ruže". Ovakav karakter može isto tako sprečiti da određene najvažnije i prirodne potrebe ličnosti budu zaista proživljene ili u dovoljnoj meri podržane.

- Imate zdrav razum i osoba ste od inicijative; uredni ste i organizovani, ali imate sklonost da se iscrpljujete nevažnim detaljima. Vi znate tajnu večne mladosti, a posedujete i sposobnost da uočite slabosti drugih i da od toga izvlačite korist. To ćete obično raditi diplomatski i sa taktom; druge osobe često nisu ni svesne tog Vašeg talenta. Dom, kuća, porodica igraju važnu ulogu u Vašem životu, pozitivnu ili negativnu - u zavisnosti od toga u kojoj meri Sunce okupira četvrto polje Vašeg horoskopa...

Ako niste znali - istu kombinaciju znaka i podznaka u svom horoskopu ima i Walt Disney. On Vam, u neku ruku, dođe kao "Astrološki blizanac"...

astro art net

Old 06-07-2008, 18:31   #8
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Kao svaki pravi Blizanac, oduvek sam okruzena Strelcima i obozavam ih...cak i kad se svadjamo...

Nesebicni, otvoreni i iskreni.

Puni elana i optimizma, nisu ni zavidni ni pritvorni, uvek znas na cemu si sa njima...

Moj omiljeni vatreni znak, jer vole ravnopravnost i nisu sefovi kao Lavovi i Ovnovi...Po meni-oni su najbolja i najsuptilnija vatra...

Ono sto sam primetila:

Strelci rodjeni sedamdesetih(sa Neptunom u Strelcu) cesto su bili skloni alkoholu i narkomaniji-znam nekoliko njih koji su stradali od toga.

Old 07-07-2008, 01:29   #9
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Joj pa ja se slazem sa blizancima lepo, sem sa mojom sestrom koja me ubi od nerviranja,ali nije ni cudo su nasa So180So,ali volimo se sve u svemu.
Mene najvise od svih nerviraju ribe,ali ne sve, a zato najvise volim vodolije i ovnove,njih imam najvise oko sebe.
A i Skorpije, imam jednu drugaricu skorpiju i ja mislim da bi ona sve dala za mene,stvarno kad me skorpije upoznaju sa njima sam kao da se znamo ceo zivot!
U sustini ja sve ljude volim i ne volim se puno svadjati a i kad se naljutim brzo popustim, to mi je zbog vrha 11 u raku, i meseca u 11!

Old 07-07-2008, 01:56   #10
mysty
Obično gatalo

mysty's Avatar

mysty je offline
Registrovan: Apr 2008
mysty je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

STRELAC – Amazonka i istraživač Severnog pola (makar samo u mašti), velika putnica i sportistkinja, ponekad misionarka medju urodjeničkim plemenima, žena Strelac se odlikuje ubedljivo najlepšim nogama. Znači, mini suknje i čizme do mile volje. Dinamična žena koja zna šta hoće, Strelac te prelepe noge često odeva i u pantalone jer su joj komotnije za putovanje ili sport, a da će pritom nekom uskratiti rajsku viziju nije joj ni na kraj pameti. Kad se umije ili istušira, žena Strelac misli da je privela kraju svoj tretman za lepotu za taj dan. Nije kaćiperka niti pomodarka, ali pleni prelepim osmehom, gore pomenutim dugim nogama i neizveštačenom jednostavnošću svog stila. Odgovara joj sportski i “etno” stil. Nemojte se iznenaditi ako je sretnete u sariju ili čadoru – to su njeni suveniri sa putovanja. Njene boje su crvena kao nar, ljubičasta, tamno naranždasta, braon.

Old 07-07-2008, 20:15   #11
-Suncica-
Švrća

-Suncica-'s Avatar

-Suncica- je offline
Registrovan: Dec 2007
-Suncica- je na dobrom putu
Standardno

Mene odusevljava taj poseban smisao za humor koji poseduju pripadnici ovog znaka!
Malo reci...ali dooobro "ispecenih" i direktno u srz! Sjajno!
Ne zele oni pri tom namerno da ispadnu zabavni... sve je spontano... jednostavno su rodjeni tako inteligentno duhoviti! Obozavam ih!

Moj rodjeni brat je Strelac-Lav,a ja Blizanac-Lav...tako da u nasoj kuci sve prsti od varnica...umemo da se posvadjamo najstrasnije,ali to brzo prodje... volim nase dijaloge koji lice na svadju,ali to nisu...cesto se zezamo sa prijateljima da smo nas dvoje pobegli iz "Otvorenih vrata" (inace obozavam tu seriju!!!),pa je on Svetislav,a ja Cakana... tako se mi luuudo zabavljamo! Samo mami i tati nismo zabavni...njih smo smorili jos odavno!

Old 31-05-2010, 17:13   #12
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by dadiska VIdi Poruku
Joj pa ja se slazem sa blizancima lepo, sem sa mojom sestrom koja me ubi od nerviranja,ali nije ni cudo su nasa So180So,ali volimo se sve u svemu.
Mene najvise od svih nerviraju ribe.....
Ne znam kako da ti kazem...mene strelci jako lako iznerviraju Bice da je to zbog kvadata sunca....

Quote:
Originally Posted by tori VIdi Poruku
meni su ok strelcevi, pomalo previse leprsavi za moj ukus, mozda sve u fazonu: ma samo opusteno
A te sedamdesete i neptun u strelcu...pa eto nam hipija i Kosebar mene na to asocira!
Apsoluto previse leprsavi!
A moja sestra i moj decko imaju stelijum u strelcu...stalno moram da ih podsecam gde im je sunce, da bi se sabrali

Za neptun u strelcu - definitivno puno ljudi sa problemima sa drogom, alkoholom, ali i mnogo ljudi koji su imali vantelesna iskustva, imaju jaku intuiciju, sklonost da 'odleprsaju' u razne vantelesne vode, puno interesovanja za astral, ezoteriju, onostrano....

Old 31-05-2010, 17:41   #13
jadrankar
Veštac

jadrankar's Avatar

jadrankar je offline
Registrovan: Aug 2009
jadrankar je na dobrom putu
Standardno

Strelac

Moto: Ja shvatam

Strelac (lat. Sagittarius) izgrađen je od prakvaliteta Toplo i Suvo pri čemu Toplo preteže, a u kombinaciju stupa i Vlažno. Strelcu je najbliži intitivni način razmišljanja, a suštinska važnost nalazi se u smeštanju činjenica u filozofske i religijske okvire. Simbolika znaka Strelca jeste branjenje istine vatrom i mačem. Potreba za putovanjima i slobodom u ovom znaku je izražena. Strelac je pun optimizma, pa i u onim najtežim momentima on ide dalje, veseo i pun vere, nade i optimizma. Međutim, ovakva slepa vera može ga često gurnuti i u opasnosti. Strelac prevazilazi granice porodice i društvene zajednice i prihvata izazov da pronađe mesto u jednoj većoj celini.
Osobine Strelca na psihološkom ili intuitivnom nivou:
- optimizam, nada, vera, filozofija, religija, otvorenost, iskrenost, moral, etika, sportski duh, idealizam, avanturizam.
Konstruktivne osobine Strelca:
- slobodan, otvore, živahan, pravedan, velikodušan, lojalan, raspoložen, dobronameran, moralan, razumevanje i priznavanje autoriteta, duhovnost, bez predrasuda.
Destruktivne osobine Strelca:
- preterano društven, sklon preteranim užicima, vetropirast, promenljiv i nestalan.
Osobine Strelca na objektivnom nivou:
- zakon, sport, lovac, autoput, teolog, vojska, ministar, banka, bankar, mač, sveštenik, nauka, brod, religija, ceremonije, konj i konjušnica, hipodrom, duža i daleka putovanja, inostransvo, fakultet, profesor, časopis, enikolpedija, knjiga, džokej, pasoš, kočija, prorok, savetnik, filozofija, kasarna, brdo. Od organa: arterije, jetra, karlica, kukovi, bedra, krv, butine i butna kost, išijadični nerv.
Od zemalja: Australija, Čile, Tajland, Bolivija, Španija, Madagaskar, Mađarska, Pakistan, Rumunija.
Strana sveta: od Istoka ka Jugu.
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-05-2010, 21:36   #14
Buby
Veštac

Buby's Avatar

Buby je offline
Registrovan: Jun 2009
Buby je na dobrom putu
Standardno

S t r i j e l a c
Studeni je mjesec, što i sama riječ govori, kada je vani hladno.
Povlačimo se u zaštićen topliji prostor. Možda u sebe same.
Tko zna to uraditi, shvatiti će da je tamo zaista najtoplije, pa čak i oko srca. Otkrivši da nismo samo tijelo, nastojimo proširiti svoju svjesnost okrećući pogled ka visinama. Strijelac, koji se rađa u to doba godine nosi sa sobom svoj astrološki simbol Kentaura. Kentaur je pola čovjek, pola konj. Ljudska polovica odapinje svoju strelicu prema zvijezdama.
Potreba da ostavi iza sebe ono animalno i spozna ona neka viša znanja o sebi i svijetu. Njihova vatrena energija je promjenjiva, pa ima perioda kada više ili manje traže tu svoju skrivenu zvijezdu, ali traže je uvijek.
Cilj njihovog života je ekspanzija svjesnosti.
Naravno da to žele pronaći na različite načine i u različitim okolnostima.
Netko kroz nauku, netko kroz obilazak oko svijeta, dok netko samo uroni u sebe. Svoje stečeno znanje vole podijeliti s drugima. Tako nastaju učitelji, teolozi, putopisci. No, treba im savjetovati da svoja stečena znanja i iskustva ne naturaju drugima pod svaku cijenu.
Ima i onih koji još nisu spremni za njihove istine. Nametanje je uvijek kontraproduktivno. Osjećaj mjere pomogao bi i njima samima, jer bi uravnotežio njihovu energiju.
Jupiter, vladalac njihovog znaka, pomaže im na putu kojim žele ići.
Treba samo ispravno izabrati put. Jupiter neće prosuđivati. On će širiti, pa makar to bio i egoizam. Ostali horoskopski znaci trebali bi ponekad podići pogled u visinu, možda ugledaju svoju zvijezdu koja ih strpljivo čeka.

U ljubavi
Otvoreni entuzijasta, društven i elokventan, no nešto manje spreman na vezu koja će ga sputavati.
Sloboda mu je od presudne važnosti i zato ne podnosi lance.
Kada je zaljubljen postaje još živahniji. Strijelac nije samo otvoren u djelovanju već i u riječima, pa nehotice može svojom iskrenošću nanijeti bol partneru.
Njegova maksima je "dok traje, neka je lijepo" Kada više nije lijepo, bez žaljenja prekida.

U poslu
Optimističan stav koji ima, od velike je koristi i na poslu.
Što je veći izazov, to je i veće zadovoljstvo.
Preuzimanje više obaveza nego što zaista može izvršiti, tjera ga u kašnjenje.
Ono što misli i osjeća, transparentno će dati do znanja svojim suradnicima, svidjelo se to njima ili ne.

Prva dekada:
23.11 - 02.12
Snažna mentalna i pokretačka energija. Sposobni su u jednom trenu shvatiti srž problema, ali i istog trena krenuti u akciju kako bi taj problem razriješili.
Brzina im je ponekada i neprijatelj.
Brzina i preciznost rijetko idu zajedno te im se događa da pogrešno procjene situaciju ili da ishitrenošću pokvare dobar plan.
Problem u međuljudskim odnosima uglavnom im se događa zbog nedostatka strpljenja i tolerancije za one koji funkcioniraju smirenije.
No, kada bi i oni smirenije koristili svoju energiju, uspjeh bi bio još veći.

Druga dekada:
03.12 - 12.12
Dinamična i stvaralačka energija. Urođeni osjećaj za suradnju.
Prilagodljivost i razumijevanje u međuljudskim odnosima saveznik im je na putu uspjeha.
Uspjeh bi im bio još veći kada bi i vlastite emocije uravnotežili. Sklonost ka depresijama samo je nedostatak vjere u sebe same.
Kada vjeruju u sebe, tada ni osjećaj odgovornosti nije problem.
Završiti započeto i tek tada krenuti u nove poduhvate ili uživati u stvorenom.
Podijeliti vlastito znanje sa drugima za njih je radost, a za druge korist.

Treća dekada:
13.-21.12
Ozbiljni, požrtvovni i vrijedni sa jakom stvaralačkom energijom i odgovornošću.
Njihova ozbiljnost ima tendenciju da prijeđe u krutost, a to stvara težinu i njima samima.
Najbolje se osjećaju kada im je energija slobodna i lepršava. Zbog toga je poželjno da njeguju suosjećajnost i razumijevanje za druge.
Ne rijetko im se događa da nose tuđi teret na svojim leđima.
To nije kazna, već nagrada, jer jedino tako mogu naučiti važne životne lekcije.
Olakšanje u tim situacijama mogu pronaći u druženju, smijehu i šali.

I ja spadam medu one sa citavim stelijumom u Strijelcu...od So, Me, Ve, Ur a i sam Ne mi je u Strijelcu u 11k pa patim od brzopletosti. U redu tu je jos i Mo u Blizancima koji pojacava tu brzinu i potrebu da se sve vidi, nauci, prouci, uglavnom da se porazbacam po svuda Medutim moj stelijum u Strijelca se smjestio u Jarcevskoj 10k pa osjecam ogranicenja i okove u sebi. Uz to sa mojim Ma u Jarcu sam jako odgovorna i disciplinirana sto se za vjetropiraste Strijelce nikada ne bi reklo. Ono sto me najvise predstavlja kao Strijelca su putovanja. Ja kroz putovanja dozivljavam takvu slobodu i otvaranje da se kroz njih na najdubljem nivou osjecam ispunjena i potpuno svoja. Eto zato jako volim i zahvalna sam ovom mom Strijelcu

Old 07-06-2010, 13:39   #15
bakarnitulipan
Početnik

bakarnitulipan's Avatar

bakarnitulipan je offline
Registrovan: Jun 2010
bakarnitulipan je na dobrom putu
Standardno

mrzim kod sebe:

promjene raspolozenja
hod iz krajnosti u krajnost
toleranciju, nekad preveliku

i nestrpljenjee..ajme. to tek.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules