ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
sličnosti i razlike

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Stelijum u polju vs. stelijum u znaku
Old 16-02-2011, 20:16   #1
Luftballon
Švrća

Luftballon's Avatar

Luftballon je offline
Registrovan: Mar 2010
Luftballon je na dobrom putu
Smile Stelijum u polju vs. stelijum u znaku

Poštovane dame,

Vjerujem kako ste tokom svog astrološkog usavršavanja nailazile na različita tumačenja astrologije i njezinih načela.
Nailazila sam i sama, no nekako sam nerijetko nailazila i na vrlo oprečna razmišljanja.

Katkad bih se doslovce zatekla u situaciji da od dvoje uvaženih stručnjaka čujem 2 apsolutno opozitne teorije o istom pojmu!

Jedan od takvih kamena spoticanja dotiče se i analogije polja i znaka.

Pojedini astrolozi skloni su ideji kako je stelij u 5 polju analogan znaku lava, samim time osoba uz stelij u npr raku,poprima i osobine koje se, po pravilu, vežu i za lava.

Što vi mislite o tome?

Kako vi na to gledate?

Jel stelij u 1. polju analogan znaku ovna i poprima osobine ovna?

Jeste li primjetile magičnu jačinu polja? Osobno, jesam.
Još šutljivo i sramežljivo ne usudim se naglas prevaliti, no primjetila sam kako je planeta u određenom polju, osim znakom obojana i karakteristikama polja.

Pa recite vi, drage moje,meni sada:

Mogu li se sa stelijem u 9.polju smatrati pola strijelcem?

Raspišite se i iznesite svoja iskustva!
Submit to Digg   Stelijum u polju vs. stelijum u znaku Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-02-2011, 22:46   #2
jole
Obično gatalo

jole's Avatar

jole je offline
Registrovan: Jan 2011
jole je na dobrom putu
Standardno

Ne razumem kako onda ove tri planete kod mene u Skorpiji ne cine stelijum?Da li je to zbog toga sto nisu i u istoj kuci?

Old 16-02-2011, 22:50   #3
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by jole VIdi Poruku
Ne razumem kako onda ove tri planete kod mene u Skorpiji ne cine stelijum?Da li je to zbog toga sto nisu i u istoj kuci?
Imas temu koja se zove stelijum, pa tu procitaj sta je to.

Luftbalon, nije isto - recno je analogija, a ne istovetnost. Dakle-lici, ali ne treba ga pomstrati kao isto. Cemu bi onda sluzilo sistem kuca i znakova (odvojen)?

Old 16-02-2011, 22:52   #4
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Ja nekako mislim da je kod mene malo jaci uticaj stelijuma iz 1-og polja a ne toliko sto je u ribama

Old 16-02-2011, 22:56   #5
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Tvoj stelijum sadrzi: mesec (koji je poznat po tome da prima uticaj, a ne da utice), venere (koja je takodje 'pasivna' planeta), i mars koji je dakle, jedini koji je prava uticajna planeta, i on boji stelijum svojom bojom - koja odgovara prvoj kuci.

Ipak egzaltirana venera nam govori da se to desava na jedan emotivan nacin, inace...bila bi mnogo grublja u nastupu.

A i ribe su ti ukljestene u prvoj kuci....treba vremena da se one vise osete.

Old 16-02-2011, 23:15   #6
dunja2501
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
dunja2501 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Tvoj stelijum sadrzi: mesec (koji je poznat po tome da prima uticaj, a ne da utice), venere (koja je takodje 'pasivna' planeta), i mars koji je dakle, jedini koji je prava uticajna planeta, i on boji stelijum svojom bojom - koja odgovara prvoj kuci.

Ipak egzaltirana venera nam govori da se to desava na jedan emotivan nacin, inace...bila bi mnogo grublja u nastupu.

Imam taj malo mekaniji karakter sto nekad i nije bas mnogo zgodno...mada sto se tice mog marsa, ume nekad da se ispolji bas onako ovnovski i tad sam opasna po okolinu heheheh ...ali ne desava se to cesto...inace od tog marsa u ribama ,najgore sto sam poprimila je lenjost.

Old 16-02-2011, 23:41   #7
puslica 88
Švrća

puslica 88's Avatar

puslica 88 je offline
puslica 88 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
.

Zanima me, pošto ja imam stelijum u 10-oj kući u biku, koji je uklješten(bik), kako se to odražava na ove planete koje se nalaze u njemu?Da li će njihov uticaj tek kasnije u životu osetiti ili neko drugo tumačenje?I jel vladar ovog stelijuma mars ili venera? Jel želi neko da mi rastumači ovo?

Old 17-02-2011, 14:43   #8
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Svaka planeta u nekom polju se ponaša kao planeta u konjukciji sa planetom prirodnim vladarem tim polja. Npr. Mesec u prvom polju se ponaša kao mesec u konj. sa Marsom, u drugom polju kao Mesec u konj. sa Venerom i td. Stelijum u nekom polju, bez obzira na znak, daje osobine tog polja.
@Puslice88-vladari tvog stelijuma su i Mars i Venera.

Pored svega ovoga, ja i dalje ne osećam škorpijonske osobine u sebi...avaj.

Old 17-02-2011, 15:32   #9
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Mislim da je luftballon zelela da se malo diskutuje na ovu temu,a ne da se tema zatrpava licnim pitanjima.

Old 17-02-2011, 16:45   #10
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Poštovane dame,

Vjerujem kako ste tokom svog astrološkog usavršavanja nailazile na različita tumačenja astrologije i njezinih načela.
Nailazila sam i sama, no nekako sam nerijetko nailazila i na vrlo oprečna razmišljanja.

Katkad bih se doslovce zatekla u situaciji da od dvoje uvaženih stručnjaka čujem 2 apsolutno opozitne teorije o istom pojmu!

Pojedini astrolozi skloni su ideji kako je stelij u 5 polju analogan znaku lava, samim time osoba uz stelij u npr raku,poprima i osobine koje se, po pravilu, vežu i za lava.

Što vi mislite o tome?

Kako vi na to gledate?

Još šutljivo i sramežljivo ne usudim se naglas prevaliti, no primjetila sam kako je planeta u određenom polju, osim znakom obojana i karakteristikama polja.

E ovo i mene zanima i često se o tome pitam. Naime učim, gledam karte, analiziram. Iz te prakse znam, ali bez greške, jer osim što gledam njihove natale, te osobe i poznajem i osobno jako dobro, da ma u kakvom dobrom znaku bila, ako je planeta u, za nju, lošoj kući, da se to i te kako osjeti u životu osobe. Ne kaže se uzalud "u dobroj kući i u dobrom znaku". Mislim da je sve podjednako važno i znak, i kuća i aspekti. Ili sam ovo možda nabrojala po redolijedu važnoti ?

Old 17-02-2011, 17:09   #11
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Svaka planeta u nekom polju se ponaša kao planeta u konjukciji sa planetom prirodnim vladarem tim polja. Npr. Mesec u prvom polju se ponaša kao mesec u konj. sa Marsom, u drugom polju kao Mesec u konj. sa Venerom i td. Stelijum u nekom polju, bez obzira na znak, daje osobine tog polja.

Jel ima ovo negdije napisano kao teorija? Tko je autor? Ja se sa ovim potpuno slažem. na puno sam primjera naišla koji ovo potvrđuju. Primjer br. 1-
imam prijteljicu Riba sa Ve u Ribama, dakle egzaltirana Ve, ali u šestoj kući, dakle 0 sa Me, a taj Me je disp. te kuće, i još je natalno 0Ve. Retrogradan je, sa nekoliko napetih aspekata. Ne moram ni reći, ni ljubavi, ni ljepote ni stila...dakle džaba dobar znak ako je loša kuća. Na masu takvih slučajeva sam naišla. Pa čak i moj natal So u Vagi ali u šestoj, pa sa dobrom dispozicijom, nije tako loše što se zdravlja tiče, ček naprotiv . Ali znam osobu sa So u Vagi u 11-oj, e to je teži slučaj.
Imam još primjera ali mi se ne da.
Ima li još netko slična iskustva, je li još netko došao do ličnih zaključaka?

Old 17-02-2011, 18:04   #12
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Quote:

Ni ovo nije tacno. Ne znam ko ozbiljan bi mogao da kaze tako nesto?

Kod tebe konkretno, cela situacija sa plutonom to nikako ne podrzava, i naravno - nista od toga.
A stelijum i dalje govori ono sto kaze njegov polozaj u osmoj kuci - menjaces se tokom zivota - potpuno, kompletno, i vise puta.

Ali to ne bi govorila svaka od ovih planeta u konjukciji sa plutonom ili marsom.

Jednostavno nije isto, i tom teznjom ka pojednostavljivanju - samo se udaljavate od mogucnosti da za nesto iskoristite astrologiju.

Old 17-02-2011, 18:49   #13
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ni ovo nije tacno. Ne znam ko ozbiljan bi mogao da kaze tako nesto?

Kod tebe konkretno, cela situacija sa plutonom to nikako ne podrzava, i naravno - nista od toga.
A stelijum i dalje govori ono sto kaze njegov polozaj u osmoj kuci - menjaces se tokom zivota - potpuno, kompletno, i vise puta.

Ali to ne bi govorila svaka od ovih planeta u konjukciji sa plutonom ili marsom.

Jednostavno nije isto, i tom teznjom ka pojednostavljivanju - samo se udaljavate od mogucnosti da za nesto iskoristite astrologiju.

Thnx Neddo, naravno da kao znalac imaš pravo biti isprovocirana sa nekom potpuno bez veznom tvrdnjom. Međutim ovdije smo da učimo i pretresemo sve opcije. Voljela bih da TIgaBg kaže kako je došla do te teorije ako je njena ili iz kojega je izvora ako je citirana. Po meni to nije pojednostavljanje, Nekako mi djeluje logično.
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-02-2011, 18:54   #14
Aeria Gloria
Obično gatalo

Aeria Gloria's Avatar

Aeria Gloria je offline
Registrovan: Apr 2010
Aeria Gloria je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Luftballon VIdi Poruku
Poštovane dame,

Što vi mislite o tome?

Kako vi na to gledate?

eeee...na ovo sam i ja naišla, čak šta više ja daleko više vrednujem u kom se polju nalaze planete nego u kom su znaku...znak mi dođe kao nijansiranje ... u stvari zavisi koliko je brza planeta

Quote:

ja sam naletela na nešto slično...ali u pitanju su planete koje su u konjukciji sa 4 ose natala...sa Asc konjukcija sa marsom itd....MADA moram da naglasim da bi po tom principu ja trebalo da sam strašno destruktivna osoba a nisam prema okolini...prema sebi i jesam ali pluton konjukcija mars bi baš treballo da su destruktivni ljudi a ja sebe ne vidim kao takvu (doduše kako ja sebe vidim i kako mene drugi vide to je već druga tema)

Old 17-02-2011, 19:34   #15
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Pa zapravo je i jedno i drugo bitno...

Znači gleda se redom...ne mora vas to buniti...

vrlo je jednostavno...ako netko ima punu 4.kuću logično je da će težiti toj simbolici (a simbolika 4.kuće jest vezana za RAK i VL.Mjesec i ono što oni predstavljaju)...bez obzira što je kuća možda u nekom znaku koji nema veze sa Rakom.... (na taj način je zapravo sve povezano...ako imaš naglašenu 4.kuću, moraju biti naglašenije i osobine koje se vezuju za RAKA...jer tako i nastaje simbolika...)

Pa još npr. da imaš vladara ASC (koji opisuje direktno osobu ASC) u 4.kući....pa jel će ta osoba imati iste osobine kao da mu je VL. ASC u 5...i koje bi to osobine bile...koja je su osobine osobe sa VL.ASC u 4 (analogno Raku)...a koje sa VL ASC u 5.(analogno Lavu)

Ne znam dal sam dobro objasnila...

Gleda se sve ..kuća i njen vladar kao i prirodni znak i vladar te kuće...

Ne možeš tumačiti 4. bez da se osvrneš na znak RAKA i Mjesec

Pa tako kad gledamo 7. kuću, uz njenog vladara i planete u njoj, obavezno se osvrćemo na znak Vage i Veneru (prirodni znak 7. i vladar)...

Na svom primjeru, čak mogu potvrditi da bi to moglo biti točno...evo nedavno me viksi72 pitala da mi nisu fulali ASC jer joj više djelujem kao Ovan...Znači imam Steli u 1. (prirodni vladar Ovan) no dobro i MA na ASC

Last edited by thalatte; 17-02-2011 at 19:45..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules