ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
spaljenost, kazimi

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Spaljenost planeta
Old 29-07-2010, 17:32   #1
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno Spaljenost planeta

Na vise tema nailazim na dilemu oko spaljenosti planeta pa hajde da pokusamo da razresimo misteriju...

Naime radi se o konjukciji Sunca i neke planete, te tada kazemo da je planeta spaljena, dakle planeta gubi svoje dejstvo u konjukciji sa Suncem. Neko kaze da se dejstvo gubi, neko da je oslabljeno, a neko da Sunce preuzima ulogu spaljene planete... Javlja se dilema i oko toga koje planete mogu biti spaljene a koje ne. Naisla sam na tekstove u kojima se kaze kako Ju i Sa ne mogu biti spaljene jer su suvise velike planete a za ostale se uzima sledeci orbis

Merkur i Venera 3.5*
Mars 5*
ostale 3*

Kako bi po ovome u ostale sem Mo spadale Ne, Pl i Ur postavlja se pitanje da li i one mogu biti spaljene s obzirom na kom su rastojanju od So. Opet ako cemo gledati odakle nam dolazi pojam spaljenosti a to je svakako TA u kojoj se Ne, Pl i Ur ne uzimaju u razmatranje, mozda oni i ne mogu biti spaljeni? Ja bih da ovde objasnimo ili bar pokusamo objasniti pojam spaljenosti u MA

I ono sto svakako treba pomenuti je pojam kazimi ili u srcu Sunca, a odnosi se na planetu koja se nadje na udaljenosti 17minuta ili manje od Sunca i to je vrlo povoljan polozaj za nju jer je u zagrljaju kralja gde nosi sa sobom sve najbolje.

Last edited by yoohoo; 29-07-2010 at 17:52..
Submit to Digg   Spaljenost planeta Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-07-2010, 17:40   #2
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

sto se spaljenosti tice, bar koliko ja znam, orbis za sve planete je do 8 stepeni, a od 8 do 17 stepeni se racuna kao da su pod suncevim zracima, sto nije idealno, ali je bolje itekako od spaljenosti :d

ali nije na odmet malo istraziti sta zasto i kako

Old 29-07-2010, 18:33   #3
monika21
Obično gatalo

monika21's Avatar

monika21 je offline
Registrovan: Feb 2009
monika21 je na dobrom putu
Standardno

molim strucnije da objasne spaljenost planeta sta odnosi a sta donosi spaljenoj planeti, koje su pozitvne a koje nagativne strane, vrlo mi je bitno je rje moj merkur na istom stepenu kao i sunce, tj na 0 stepenu pa bih da ga proucim.

Old 29-07-2010, 19:28   #4
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

I ja bih voljela saznati više o ovome. Jeda astrologija mi je rekla da imam spaljeno Sunce (debilizirano je drugi termin koji je upotrijebila). Može li So biti spaljeno od Mo. I što to uopće znači? I zna li netko točno koji je orbis? Između So i Mo je 43 minute, a između Me i So je 7 stupnjeva i 37 min. Je li mi i Me spaljen ? I opet, što to znači ? A pošto mi je Ve u recepciji sa So, ima li to ikakvog utjecaja ?

Old 29-07-2010, 20:36   #5
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Draga Kanon,

sunce ne moze biti spaljeno, nikako, jer je sunce izvor energije u karti. Tvoje sunce je u padu ili debilitaciji, kao i svaka planeta koja se nalazi u znaku nasuprot onome u kome je egzaltirana. Sunce je egzaltirano u ovnu.
To je sasvim jasno - kroz ovna, vatren znak ono ispoljava svoju individualističku energiju, sija, usmerava energiju sa velikom izdržljivošću, snagom, istrajnošću i individualnošću (naravno uz ograničenja koja prave aspekti).

Nasuprot ovna je vaga, koja teži ravnoteži, partnerstvu, i to nije znak u kome sunce može da se ispolji u potpunosti. Na primer, odlika sunca je egocentričnost (da se razmemo, to nije negativna odlika, vec jedan uslov prezivljavanja). U vagi ono tesko i retko dolazi do mogucnosti da to ispolji, i sa te strane, njegova energija je nedovoljno iskorišćena.

Dakle, sunce ne može biti spaljeno, a debilitacija je pojam koji ima drugo značenje.

Što se konjukcije sa merkurom tiče, kao što Yoohoo napisa, orbis konjukcije sunca i merkura mora biti manji od 3,5 da bi merkur bio spaljen. kod tebe je to oko 7 stepeni, dakle ni merkur nije ni blizu da bude spaljen.

Old 29-07-2010, 20:45   #6
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

neddo...
a je li spaljena VE od SO...ako se nalaze i SO0VE u ovnu na 16*??

Old 29-07-2010, 20:50   #7
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Draga Kanon,

sunce ne moze biti spaljeno, nikako, jer je sunce izvor energije u karti.tako sam i ja skontala, pitala sam samo da razjasnim jer, kao to sam rekla, jedna atrologinja m je rekla da je spaljeno Tvoje sunce je u padu ili debilitaciji, kao i svaka planeta koja se nalazi u znaku nasuprot onome u kome je egzaltirana. Sunce je egzaltirano u ovnu.
To je sasvim jasno - kroz ovna, vatren znak ono ispoljava svoju individualističku energiju, sija, usmerava energiju sa velikom izdržljivošću, snagom, istrajnošću i individualnošću (naravno uz ograničenja koja prave aspekti).

Nasuprot ovna je vaga, koja teži ravnoteži, partnerstvu, i to nije znak u kome sunce može da se ispolji u potpunosti. Na primer, odlika sunca je egocentričnost (da se razmemo, to nije negativna odlika, vec jedan uslov prezivljavanja). U vagi ono tesko i retko dolazi do mogucnosti da to ispolji, i sa te strane, njegova energija je nedovoljno iskorišćena. mislim da sam razumjela, em u Vagi em spaljeno, mrka kapa

Dakle, sunce ne može biti spaljeno, a debilitacija je pojam koji ima drugo značenje. što je debilitacijai kakve posljedice ima ?

Što se konjukcije sa merkurom tiče, kao što Yoohoo napisa, orbis konjukcije sunca i merkura mora biti manji od 3,5 da bi merkur bio spaljen. kod tebe je to oko 7 stepeni, dakle ni merkur nije ni blizu da bude spaljen. Cor Serpentis je napisala 8 stupnjeva, pa nisam bila sigurna.
Hvala Neddo, jako poučno

Old 29-07-2010, 20:52   #8
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Draga Angliana,

Kao sto Yoohoo rece, ako je * oznaka za minute, onda je ta venera u 'zagrljaju kralja' odnosno prima veliku kolicinu energije. Ipak, njen izgon (posto je u ovnu) moze da ukaze i na opasnost od preteranog koriscenja te energije, i treba voditi racuna da ne dodje do pregorevanja.

Tu je venera 'pritisnuta' od dva principa muske energije i moguce je previse ocekivati od nje, i stalno zaboravljati na osnovno nacelo zenske, venerine prirode - uzivanje, umetnost, predavanje, balans...

Dakle, nije spaljena, ali je malo ugrozena ostatkom postavke...Treba li reci - puno znacenje zavisi od cele karte?

Evo, ovde je nesto pisano o dostojanstvima planeta:

http://astro.axisdraw.com/forum/vezb...t=debilitacija

(za debilitaciju)

Sretala sam i ja podatak da je spaljenist kada je planeta na manje od 8. stepeni od sunca, ali, za Merkur i Veneru je to preblizu. Oni jesu suncu njablize planete, i nikada se ne udaljavaju od njega suvise

Last edited by Vojvotkinja; 30-10-2010 at 23:28..

Old 29-07-2010, 21:00   #9
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
Registrovan: Nov 2009
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Dakle ja sam se za dlaku izvukla? SO 22? Vage, a ME i VE 18* Vage?

Ja na spaljenost gledam ovako: Npr da je kod mene ME i VE na 20* ja bih rekla da mi je oslabljena mogućnost komunikacije s prijateljima i možda seksualni problemi (ME vladar 8 i 11) i probemi sa partnerom izražavanje u odnosima (VE vladar 7 i 12).

Jel se to tak tumači?

Old 29-07-2010, 21:03   #10
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Sretala sam i ja podatak da je spaljenist kada je planeta na manje od 8. stepeni od sunca, ali, za Merkur i Veneru je to preblizu. Oni jesu suncu njablize planete, i nikada se ne udaljavaju od njega suvise
Tacno tako i upravo zbog toga i otvorih temu da to razresimo, posto gde god se okrenem ljudi se tako reci frljaju sa ciframa... 8 stepeni je suvise daleko za spaljenost ali opet se treba gledati da li je u pitanju separacija ili aplikacija jer i to ima uticaja narocito kod brzih planeta. Ono sto mi nije jasno jeste sta se desava sa sporim planetama? Jer ako bi se i one mogle smatrati spaljenim onda ja imam Uran u zagrljaju Sunca iliti kazimi sto bi trebalo biti jako dobro

Old 29-07-2010, 21:17   #11
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Upravo tako Zvezdice.

Yoohoo.
Spore planete su transpersonalne, i upravo kako im samo ime kaze, ne odnose se obicno na licnu energiju, te ih sunce, kao vladar licne, zivotne energije ne moze 'spaliti'. Mislim da u situaciji bliske konjukcije dolazi do iste stvari kao i kod obicne konjukcije, samo jos izrazenije - sunce (zivotna energija) poprima 'boju' energije od transcedentalne planete - one su isprepletane, i covek svesno ili nesvesno usvaja zakonitosti koje planeta diktira.

Kazimi stoga, predstavlja samo jos jedan stepen jaceg preklapanja ovih energija.

Kada su planete u konjukciji, njihove energije se prepliću. Kada je transcedentalna planeta u konjukciji sa suncem, onda kroz izvor životne energije, osoba dobija i energiju transcedentalnih planeta.
Takodje, cini mi se da svi aspekti kji deluju na ovakvu, kazimi konukciju, deluju kroz aspekt sa suncem, a da odnos transcdentalne planete sa ostatkom karte ide uvek preko sunca...

Old 29-07-2010, 21:25   #12
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

e sad a šta sa mojim saturnem i suncem-zar sad nakon svega šta znam o astrologiji ispada da saturn nije spaljen ili?

Old 29-07-2010, 23:00   #13
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
e sad a šta sa mojim saturnem i suncem-zar sad nakon svega šta znam o astrologiji ispada da saturn nije spaljen ili?
Covek se uci dok je ziv
Kako sam ja pohvatala spaljeni ne mogu biti ni Sa ni Ju a ni Ur, Ne, PL... tako da ni tvoj Sa nije spaljen
Naši sponzori
Advertisement

Old 29-07-2010, 23:20   #14
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

..djaba pregovaranje oko stupnjeva spaljenosti kolko, manje, vise...

,..nigdje na vidjeh primjer..tj. Da je netko objasnio sto to mu je donjela spaljena planeta i da zna da je to bas zbog jel, spaljenosti...

Dalje, znam curu sa kazimi SO-Me...ajme, glupa ko tava, al ne da vrijedjam, bas je lulava skroz...
Isto kao spaljeni me iza sunca da smanjuje inteligenciju, teskoce u govoru ili razumjevanju..ne znam,da li je ko to pratio?

Old 29-07-2010, 23:37   #15
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

hmm...pa i ja bih nekako tako protumacila....da je svaka planeta pored SO oslabljena...
bas kao sto si navela primer ,pepuuu...

moj primer,SO0VE u ovnu...ja bih rekla da ovde ljubav ne moze da se izrazi bas kako je VE prikazuje...em sto je VE u ovnu u izgonu cini mi se??em je VE oslabljena od SO...sto znaci da joj treba podsticaj...i da je nemirne prirode....
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (0 član/članova i 2 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules