ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Sesta kuca
Old 17-08-2007, 01:29   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Smile Sesta kuca

Sesta kuca padajuca
Prirodni znak: Devica
Prirodni vladalac: Merkur
Kuca sustine
Kljucna rec: Duznost

Sesta kuca pokazuje vas rad, zdravlje i navike. Ukazuje na zaposlene, one kojima izdajete stan, posluga, kucne ljubimce i sve one koji od vas zavise. Ona pokazuje usluge koje vi drugima pruzate, rutinske delatnosti, vasu odecu i nacin na koji je nosite, higijenu, zainteresovanost za jelo i nacin ishrane, bolesti i sve okolnosti koje uticu na vase zdravlje. Ova kuca pokazuje vase tetke, ujen i strine, ujake, tece i striceve, vasu sposobnost prilagodjavanja i nesvesno ja. Ovde su rad i zdravlje neposredno povezani.

Lara
Submit to Digg   Sesta kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-08-2007, 01:56   #2
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Šesta kuća nam ukazuje na neprijatelje, protivnike, navike, nepovoljnosti, obaveze, odgovornosti, svakodnevni rad, okrutna dela, osećanjima odbojnosti, nesrećnim slučajevima, uzbunama, opasnostima, strepnjama, odvajanju, sumnjama, brigama, udarcima, štetama. Govori nam o zdravlju, ranama, povredama, osetljivosti, naprslinama, ožiljcima, zarazama, svadjama, mutiranju glasa, crevima, neurovegetativnom sistemu, načinu ishrane. Govori nam o ličnim sposobnostima uvida, analize, planiranja. O rodjacima majke, posebno njenoj braći i sestrama, advokatima... Ovo je pre svega kuća neprijatelja. Iz psihološkog aspekta, to su sumnje, strahovi, brige, problemi, poroci, karakterne mane, gresi, negativne i loše misli, mentalni poremećaji i bolest, i sve ono što je neprijateljsko za ljudsku psihu i um. Iz telesnog aspekta to su ozlede tela, rane, bolesti, telesna nečistoća, defekti i sl.

Iz društvenog aspekta to su stvarni neprijatelji, loše nastrojeni ljudi, lopovi, svi oni koji stvaraju prepreke i prave probleme. U širem smislu to su suparnici, takmaci, i u krajnjoj liniji profesionalno bavljenje sportom, kao i svim delatnostima u kojima se zahteva borbenost, moć takmičenja i savladavanja protivnika.

Uopšteno gledajući, ovo je kuća prepreka, borbi, dugova i svih otežavajućih okolnosti.
U širem smislu ona predstavlja i radno okruženje, svakodnevne obaveze, zamore i stres.
S obzirom da se tiče bolesti osobe, ona se tiče i izlečenja. Znači tu je i medicina, programi samorazvoja, zdravi režimi, postovi i specijalne kure ishrane, treninzi, laboratorije, biologija...

Ova kuća se odnosi i na parnice, zakonodavne poslove i sl. Ali ona se tiče i rentiranja nekretnina, uslužnih delatnosti, poslova službe, vojnih delatnosti i zanimanja i sl.

Prema izvedenoj teoriji kuća, ona se odnosi na majčinu rodbinu, ujake i tetke i braću i sestre od ujaka. Bez obzira na to što iz ove kuće posmatramo sve bolesti, ona se precizno odnosi na predeo oko struka, leđa, creva, donje pršljenove i probavu.

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Skracena verzija
Old 17-08-2007, 02:54   #3
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Smile Skracena verzija

SUNCE

U 6. kuci

Ovo su osobe koje vole svoj posao,karijeristi kojima poslovni uspeh mnogo znaci.Vredni su i imaju smisla za neku oblast medicine.

Mesec

U 6. kuci

Osobe sa ovim polozajem Meseca su pre svega prakticne i efikasne.Medjutim ovaj polozaj je los za velike uspehe i slavu,njihove talente tesko priznaju i ljudi su im bezrazlozno nenaklonjeni.Trude se da obezbede udobnost sebi i bliznjima,nekretnine imaju veliki uticaj na njihove finansije,izdavanje,renoviranje i sl.Ovo su stidljive osobe,skromne i tajanstvene,strpljive ali nemaju mnogo samopouzdanja.Ovaj polozaj daje sklonost pozrtvovanoj sluzbi(bilo duhovno ili materijalno),dobro zdravlje,ozbiljnost,vernost,moralne kvalitete,materijalno blagostanje i srecu.Bavice se poslom vezanim za zdravlje,higijenom,ishranom ili lekovima.U losim aspektima mogu imati zdravstvenih problema,hendikepe,gubitak udova ili sl.Duga lecenja,strah od prljavstine pa i u moralnom smislu.Osudjivanje drugih,mnogo ce raditi sap revise smisla za detalje.Preti im opasnost od bliskih zena,lopova,trovanja ili otrovnih zivotinja.Morace da se oslone samo na sebe da bi dosli do uspeha u zivotu.

Merkur

U 6. kuci Ovo su osobe koje svoj intelekt koriste u sluzbi opsteg dobra.Cesto menjaju radna mesta i poslove uopste,bolji su kao sluzbenici nego kao gazed.Imaju talenta za jezike ili pisanje a u krajnjem slucaju bar vole da citaju.

Venera

U 6. kuci Ove osobe se cesto bave poslom koji vole,ljubav takodje nalaze preko posla.Moguci su problemi sa venericnim bolestima,takodje imaju losu osobinu(losu po njih) u emotivnim vezama to sto vole da sluze drugima.

Mars

U 6. kuci Osobe sa ovim polozajem imaju dosta problema sa zdravljem,neku invalidnost i sl.Vole dominaciju i vrlo su neobazrivi prema potcinjenima.

Jupiter

U 6. kuci ove osobe mogu imati isceliteljske sposobnosti,uspeh u cinovnickoj klasi,dobro zdravlje i odnose sa kolegama.

Saturn

U 6. kuci Ovo su osobe koje ili mogu biti od velikog poverenja svojim nadleznim ili ce imati poteskoca u nalazenju posla.Moguci zdravstveni problemi,cesto vegetarijanci.

Uran

U 6. kuci Ove osobe imaju uspeha u tajnim ili specijalnim sluzbama ili cesto menjaju zanimanja.Opasnosti od manje poznatih bolesti,nekonvencionalnih terapija ili razlicitih dijagnoza.

Neptun

U 6. kuci osobe sa ovim polozajem Nep. Su sklone mentalnim ili umisljenim bolestima,zarazama,alternativnoj medicini.Cesto i sami mogu imati isceliteljske sposobnosti.

Pluton
U 6. kuci osobe sa ovim polozajem Plutona mogu biti dobri lekari,moc bioenergije,medijumi i sl.Istrajni su u poslu i fanaticni.Moguci losi odnosi na poslu,opasnosti i sl.

Lara

Old 17-08-2007, 12:04   #4
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Sunce u šestoj kući

Vi vodite računa o svom izgledu i imate dobro zdravlje, o čemu se takođe znalački starate. Posao kojim se bavite vam ide od ruke, imate dobre odnose i saradnju sa kolegama sa posla. Vaši potčinjeni vas slušaju i cene. Volite kućne ljubimce i životinje uopšte. Veoma ste uredni i pedantni, pa u tome znate i da preterujete. Ponekad previše vodite računa o sitnicama. Više ste okrenuti radu nego porodičnim stvarima.

Mesec u šestoj kući

Često ćete menjati ono čime se bavite dok ne pronađete posao koji vas zadovoljava. Kada radite najvažnije vam je da ste time ispunjeni, da se osećate korisno i produktivno. Glava vlada vašim srcem. Pedantni ste, korektni i jednostavni. Vodite računa o svom zdravlju, ali je ono promenljivo. Posebno vam je osetljiv stomak. Mnogo toga u vašem zdravlju je na psihosomatskoj osnovi.

Merkur u šestoj kući

Ovo su osobe sa dobrim nervima, brzim refleksima, sposobne da se bave detaljima više od bilo kog drugog. Precizne su, vredne i ostvaruju dobar rejting na svom poslu. Nemaju smisla za rukovođenje i bolji su kao podređeni nego kao šefovi. Uvek nešto rade, a kada nemaju posla oni će ga izmisliti. Vode računa o svom zdravlju. Kao deca su bili bolešljivi. Imaju osetljive disajne organe.

Venera u šestoj kući

Ovim osobama je rad važan koliko i ljubav, odnosno osećaju veliku ljubav prema radu. Najznačajnija događanja u životu su im vezana za posao. Tamo susreću i upoznaju ljubavne partnere, a često iz toga proizilazi i brak. Imaju dopadljivi nastup i uspeha na poslu. Nose urednu i lepu garderobu i veoma su vredni. Zdravlje ih dobro služi, ali mogu da imaju problema sa impotencijom i veneričnim bolestima.

Umeju da razviju ljupke odnose uzajamne simpatije, ali bez seksa. Prevelika usmerenost na ovozemaljske stvari sprečava ih da se do kraja opuste i uživaju u ljubavi i seksu. U braku je najveći kohezioni faktor zajednički rad.

Mars u šestoj kući

Kod ovih osoba je izražena ljubav prema urednosti i detaljima. Veoma su istrajne, metodične i analitične. Imaju smisla za bavljenje naučnim delatnostima. Znaju da iskoriste svaku situaciju da bi stigli do cilja. Vode dosta računa šta se o njima govori i dosta su sumnjičavi. Posao im je važniji od zadovoljstva. Često imaju zdravstvenih problema, hvataju ih groznice, zapaljenja i razne ozlede. Dešava im se da budu podvrgnuti operaciji.

Jupiter u šestoj kući

Ovakve osobe su obično dobrog zdravlja pod uslovom da izbegavaju neumerenost. To su uredni ljudi koji se pridržavaju konvencionalnih normi, vode računa o svom ponašanju. Predani su svom poslu i dobro se slažu sa kolegama. Znaju da budu posvećeni i više nego što je uobičajeno svom poslu, a naročitu pažnju pridaju detaljima. Vole kućne ljubimce i uspešni su u studijama medicine i veterine.

Saturn u šestoj kući

Pouzdane, precizne i efikasne osobe, pogotovo kada je posao u pitanju. Ne kasne sa obavezama i sve završavaju pre roka. Vole da su samostalni i timski rad im nije baš najbolja osobina. Ponekad okolini deluju kao osobenjaci. U radu pronalaze gro svog životnog zadovoljstva. Previše se brinu, pa i za nevažne stvari. Vode računa o svom zdravlju. Često im je ishrana specifična, a među osobama sa Saturnom u šestoj kući ima najviše vegetarijanaca.

Uran u sestoj kuci

Ukazuje na jedinstvene osobe koje se razlikuju od uobičajenih klišea. Sve što rade rade na sebi svojstven način i veoma su originalni. Teško prihvataju svakodnevne norme i uhodane rutine. Najbolji su kada su prepušteni sami sebi. Tada njihova kreativnost i marljivost najviše dolaze do izražaja. Imaju problema sa zdravljem, naročito sa nervima, ali vode računa o njemu. Koriste im alternativne metode lečenja.

Neptun u šestoj kući

Krasi ih intuitivno razumevanje drugih ljudi. Zato često poseduju i isceliteljske sposobnosti, odnosno na druge ljude deluju umirujuće i pozitivno. U njima je odličan spoj intelekta i inspiracije. Zbog toga su odlični planeri. Međutim, ne uklapaju se najbolje u timski rad i znaju da budu previše cepidlake. Veoma su osetljivi i to ih navodi da se povlače iz javnosti, ili bar da joj nisu skloni.

Pluton u šestoj kući

Vama je u životu potreban cilj. Ukoliko ga ne pronađete život će vam biti nesređen i težak. Usmereni ste na posao i u tome možete prterivati. Samo posao koji ima smisla dolazi u obzir. U suprotnom vaše zdrvlje može da trpi. Često imate bioenergetske i isceliteljske sposobnosti. Prirodno ste skloni da lečite druge ljude pa postoji opasnost da postanete nadrilekar. Vi držite do svog izgleda i ne nedostaje vam šarm. Dosta volite životinje.

Lilit u šestoj kući

Lilit u šestoj kući daje osobe koje se najbolje iskazuju kada rade u uslovima pune nezavisnosti, mašte, dovitljivosti i odlučnosti. One spadaju u najsavesnije i najsnalažljivije radnike. Poseduju oštro oko za detalje u poslovima koji zahtevaju um i jaku maštu. Najbolje rezultate daju kada su mentalno i kreativno preokupirani dok je sve ostalo isključeno.

Na rutinskim poslovima, u uobičajenim uslovima rada kada nije potrebna mašta i kreativnost, ove osobe se osećaju kao riba na suvom i nemaju nikakvo zadovoljstvo u onome što rade. Osećaju se kao u zamci i postaju uznemireni, pogotovo ukoliko nemaju neki nezavistan sporedan posao ili hobi, preko koga bi mogli bar delimično da plasiraju svoju kreativnost.

Neiskazana mašta na mentalnom nivou stvara preterano kritičke stavove, preveliko insistiranje na sitnicama ili nerazumnu brigu za zdravlje koja se graniči sa hipohodrijom.

Osobe u čijoj šestoj kući se nalazu Lilit imaju talenta za neobična zanimanja. Ne brine ih naročito da li će biti prihvaćeni, ako osećaju da je sadržina posla kojim se bave korisna ili ako zadovoljava njihov apetit za neobičnim. Među njima ima dosta veoma inteligentnih ljudi koji se nalaze na rukovodećim mestima. To su nepristrasne osobe sposobne za hladan odnos, argumentovano kritikovanje i vrlo efikasne. Sve svoje potrebe završavaju preko posla i kroz posao.

Lilit najveći magnetizam stvara u kući u kojoj se nalazi. Tako ove osobe najveći magnetizam ispoljavaju na svom radnom mestu i prilikom obavljanja posla.

Severni čvor u šestoj kući - Južni čvor u dvanaestoj kući

Reč je o osobama koje su vrlo sumnjičave oko svega što se dešava. Njihov skepticizam ih tera na neprestano analiziranje i lutanje. To prouzrokuje da su skloni kretanju linijom manjeg otpora i čestim promenama orijentacije. Sve je ovo rezultat njihovih prethodnih života u kojima su izgubili sigurnost u sebe. Upravo je tu ključ njihovog uspeha u sadašnjem životu. Baš ove osobe mogu postići vrhunske ciljeve samo ako imaju veru u uspeh. Zato je bitno da vrlo dobro definišu svoje ciljeve i krenu u njihovu realizaciju, jedan po jedan, od lakših ka težim. Treba istrajavati pred preprekama, a ne povlačiti se i odustajati zbog tobože loše sreće. Sve ka čemu se kreću u životu treba da dočekaju otvorena srca, sigurni da će im to goditi i da će danas biti bolje od juče, a lošije od sutra. Ova deviza je ključ njihove srećne karme u sadašnjem životu.

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Old 04-09-2007, 13:02   #5
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Posto sam ja opterecena zdravljem svojih najblizih(svog bebca najvise ali rekose mi da ne gledam za nju,nije dobro i ja sam poslusala ali mi crvic neki ne da mira),bas me interesuju primeri iz vasih karata,posebno vas koji tu imate saturna,marsa ili nekog drugog malefika.Sta se desava s vama i koliko sve to utice na vase zdravlje,posao i slicno?
Pored osme,ova kuca me poprilicno fascinira
I da li je za ovu kucu,uostalom i za bilo koju drugu,vazniji sam vladar ili planeta koja se nalazi u kuci?
Neverovatno koliko je covek pristrasan kada su njegovi najblizi u pitanju!I ne mogu da verujem sta sve pitam! Sve ono sto drugima bez problema mogu da pogledam

Old 04-09-2007, 13:24   #6
thinkpositive
Švrća

thinkpositive's Avatar

thinkpositive je offline
Registrovan: Mar 2007
thinkpositive je na dobrom putu
Standardno

..ja ti iz mog primjera, odnosno primjera moje djece mogu reći nešto. Naime, oboje imaju Saturna u 6. kući , ali iskrena da budem i da kucnem o drvo, nemaju nekih većih zdravstvenih problema. Naravno, ono što mi je kod oboje specifično je skolioza, ali imam dojam da nažalost, danas puno djece ima sličan problem. I općenito, stalno ih bole koljena, stopala, zglobovi..sina bole leđa, a on pak ima urođenu anomaliju kralježnice.
Pokušavamo to sportom i vježbama riješiti, a kad budem pri novcu, možda odemo i do kiropraktičara.
Ne znam da li bi Saturn u 6. asocirao na neke kronične bolesti ..naravno da treba gledati i ostale aspekte...ali eto..ovo bi bio moj skroman prilog tome

Old 04-09-2007, 14:08   #7
Sirena
Obično gatalo

Sirena's Avatar

Sirena je offline
Registrovan: Sep 2006
Sirena je na dobrom putu
Standardno

Moja pocinje u Raku vladar u Biku u drugoj ali uzasni aspekti opozicije sa Ve, Sa i Pl iz VIII...i moram da kazem da mi je to najbolnija tacka u horoskopu.

Old 04-09-2007, 14:45   #8
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

S obzirom da se tiče bolesti osobe, ona se tiče i izlečenja. Znači tu je i medicina, programi samorazvoja, zdravi režimi, postovi i specijalne kure ishrane, treninzi, laboratorije, biologija...

Ima li neko ideju kako se ona tice izlecenja ,kako otkriti sta leci ?

Citala sam da dobar aspekt na vladara ili vrh kuce oznacava simboliku izlecenja.
I koji je vladar bitniji uran ili saturn ili mars ili pluton ili neptun ili jupiter kad je lek u pitanju?

Old 08-09-2007, 23:26   #9
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Ivanna je na dobrom putu
Standardno

Jel moguce da svi u sestoj imate dobre planete i dobre aspekte? Ili vas to ne brine mnogo?
Znam ja da vecinu vas najvise interesuje sedma kuca i brak,ali kad budete dosli do toga e onda cu da vas pitam!
Tako sam se i ja raspitivala-da slucajno ne ostanem neudata,a da sam samo znala...
A joj sto je lepo kad se covek isprica sam sa sobom (ovo gore sto sam rekla za brak-ne slusajte me)

Old 08-09-2007, 23:47   #10
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ivanna VIdi Poruku
Jel moguce da svi u sestoj imate dobre planete i dobre aspekte? Ili vas to ne brine mnogo?
Znam ja da vecinu vas najvise interesuje sedma kuca i brak,ali kad budete dosli do toga e onda cu da vas pitam!
Tako sam se i ja raspitivala-da slucajno ne ostanem neudata,a da sam samo znala...
A joj sto je lepo kad se covek isprica sam sa sobom (ovo gore sto sam rekla za brak-ne slusajte me)
Evo ti jedan ne tako lijep primjer : mojoj teti 6. kuca pocinje u jarcu, Sa retrogradan otisao u cetvrtu i dio je vodenog trigona. U 6. se nalaze SMC i Kiron. Teta mi je imala zlocudan tumor, kojem doktori nisu mogli pronaci zariste - postojale su samo metastaze. Nakon vadjenja limftnih cvorova i brojnih kemoterapija se uspjela izlijeciti. Samo ostaje misterija odakle je to krenulo.

Sesta Kuca
Old 07-10-2007, 15:59   #11
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Thumbs up Sesta Kuca

SESTA KUCA «MALA FORTUNA» – posao i zdravlje

Sesta horoskopska kuca analogna je zodijackom znaku, zemljanoj i promenljivoj Devici. Ta kuca govori o poslu i poslovnim odnosima, pozivu, duznostima i uslugama, zdravlju i higijeni. Podrazumeva odgovornost i analiticnost, spremnost na prihvacanje obaveza i hijerarhije. Pokazuje i kakvo nam je zdravstveno stanje, koliko se brinemo o zdravlju i higijeni, kojim smo bolestima skloni. Zavisno od planete koja vlada sestom kucom, znaku u kojem pada ta kuca kao i od planeta koje se nalaze u njoj, moze se dobiti uvid u sklonosti odredjenim bolestima, kao i odnos prema poslu i uslugama.
Ova kuca pokazuje i na koji nacin pruzamo i prihvacamo usluge, koliko smo korektni prema obavezama i poslodavcu. Pod njenom su ingerencijom upravo briga o zdravlju i telu, higijena i odnos prema okolini, odevanje i estetika. Takodje, sesta kuca govori i o ljubavi i brzi prema zivotinjama, pogotovo malim, kao i o podstanarima.
Kad je pozitivno naglasena, odaje vrednu i odgovornu osobu, koja veruje u sebe i zna istaknuti svoje vrednosti. Ta ce osoba drugima rado i bez kompleksa ciniti usluge, cak i lakse nego ih traziti. Vrlo je analiticna, predana poslu i odgovorna, a redovno i ostaje na poslu duze od drugih. Nikada joj vreme nije merilo za odlazak ili dolazak na posao; vaznije je da posao napravi kako treba. Ima malo slobodnog vremena, a kad ga ima, bavi se hobijem, pospremanjem, planiranjem, uredjenjem kuce i okolice, brine o zivotinjama, izvodi kucne ljubimce i sl. Dobrog je zdravlja, cista i uredna.
U suprotnom, kad sesta kuca trpi negativne aspekte ili se u njoj nalazi neharmonicno aspektirana planeta, radi se o osobi koja je vrlo lenja, povrsna i licemerna. Uvek je pored onih koji nesto znace, nastojeci izvuci i za sebe neku korist. Prema drugima ima podcinjeni odnos, kao sluga, ili je takva da im ne bi napravila nikakvu uslugu.
Kod ljudskog tela ta kuca vlada sa zivcima, zelucem, jetrom i zuci.

Znacenje Planeta U 6 Polju
Old 07-10-2007, 16:01   #12
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Thumbs up Znacenje Planeta U 6 Polju

ZNACENJA PLANETA U SESTOJ KUCI:

SUNCE: posao na prvom mestu; velika radna sposobnost, zelja da se bude najbolji u svom poslu; lepe radne uniforme, dostojanstveno drzanje na poslu; radije prima nego cini usluge; interes za medicinu; strah od bolesti; srce. Kad je lose polozeno, onda mi moglo znaciti i tiranina u sluzbi.

MESEC: promenjlivo zdravlje; sluzba u gradu kraj vode; trudnoca steti poslu; posao vezan uz zdravlje, zene, rodilje, decu; ljubav na poslu, emotivan odnos prema poslu; ljubaznost, pasivnost, strah od neodgovornosti, pozrtvovanost; kucni ljubimci.

MERKUR: neodgovoran odnos prema zdravlju, psihicki problemi, nervoza, problemi sa udovima; poslovi vezani uz zdravstvo, higijenu, trgovinu, obrazovanje, komunikacije i informatiku. Me u ovom polju ukazuje na to da natus vise zasluzi kao podredjen nego kao sef, brzo reagira i da rad sa sitnim stvarima bi mogao biti jako uspesan.

VENERA: posao lagodan, cesto vezan za lepotu, umetnost, dizajn, odevanje, odnos s ljudima; zadovoljstvo na poslu, ugodni odnosi s poslovnim saradnicima; seks pomaze zdravlju; polne bolesti.

MARS: interes za hirurgiju, vojsku, policiju, sport; vitalnost i dobar imunitet, ali i sklonost naglim upalama, groznici, zaraznim bolestima; sukobi na poslu zbog naglosti, napetost, svadje s nadredjenima, svadje s roditeljima zbog izbora zanimanja.

JUPITER: unosan posao, uspeh u medicini, pravu, politici; plodna saradnja, mecenstvo, protekcije u poslu; poslovne veze s uticajnim ljudima; zadovoljstvo na poslu; dobro zdravlje uz uzdrzavanje od odredjene hrane i alkohola. Cesto ovaj polozaj JU oznacava i srecu u domacim poslovima i cinovnickoj kasti. U negativnim aspektima, ukazuje na anemiju i losije zdravlje.

SATURN: U pozitivnim aspektima daje snagu za dug i istrajan rad, natus bi mogao postati desna ruka sefa. Ponekad ukazuje da je posao naporan, neugodan, odbojan; poslovni odnosi hladni, suzdrzani ili neprijateljski; odricanje zbog posla ili zdravlja; hipohondrija, problematicno zdravlje (kosti, zeludac).

URAN: nagle promene posla; neobicna zanimanja i neuobicajeni odnosi sa saradnicima i sefovima; mnogo nervoze zbog posla; psihoze, poremecaji metabolizma. U pozitivnim aspektima moze oznacavati veliki uspeh u specijalnim poslovima.

NEPTUN: intuicija igra vaznu ulogu u poslu i poslovnim odnosima; nejasna zanimanja, tajni poslovi, skrivanje radnog mesta; platonska ljubav na poslu; zarazne zdravstvene bolesti, trovanje, sredstva za spavanje, droge, alkohol. U negativnim aspektima, oznacava i nejasne bolesti, nedovoljno istrazene.

PLUTON: mogucnost samoizlecenja i lecenja drugih neobicnim metodama; Oznacava stvaralacki rad, titana i fanatika u poslu i ishrani. U negativnim aspektima mogu se javiti bolesti vezane uz radioaktivnost, genetske promene; temeljit pristup poslu; interes za okultno.

SEVERNI MESECEV CVOR: posao vezan uz bolnice, zatvorene javne ustanove; problemi na poslu zbog bolesti; teskoce zbog usluga, skrtost.

Old 07-10-2007, 16:42   #13
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Htela bih probati da analiziram sebi svoje 6 polje u natalu. Vidim da nema puno postova na ovom topicu a 6 polje opisuje 2 vazna zivotna polja: posao i zdravlje, koja, morate priznati, ne mozemo zanemariti jer su veliki izvor zadovoljstva ali ponekad i razocarenja, problema i tuge. E pa ovako:
6 polje u mom horoskopu pocinje na 17 ' Skorpije i obuhvata veliki deo Strelca. Taj 17' je stepen Lava i znaci da ja zelim da blistam na poslu, da budem zapazena. Znak Skorpije ukazuje na istrajnost i upornost na poslu ali i na veliku emotivnost vezana uz profesiju. Pomazem svima kada to zatraze od mene ali kad shvatm da me neko zeli iskoristiti, tada postajem veoma nezgodna. Verovatno bih bila dobar neuropsihijatar jer znam dobro proceniti karakter ljudi s kojima radim, kao i njihova ponasanja. Ipak, kod mene je preovladao Strelac tako da sam se posvetila nekoj drugoj profesiji i posao mi je uvek vezan uz neke intelektualne poslove. Generalno ostavljam utisak kontrolisane osobe ali kako je i znak Strelca jako naglasen onda to cesto ukazuje da me slepa vera moze gurnuti i nekoj opasnosti (mnogo puto mi se to desilo). Ipak Strelac je simbol otvorenosti i velikog optimizma i ne retko znam sacuvati veru cak i kada je najteze.
U mom 6 polju je smesten UR na 25'- stepen Ovna. On ukazuje na naglost odluka a UR je znak i promenljivosti i cesto znam izreagirati na jako buntovan nacin, da bih se odma posle toga pokajala zbog te nagle reakcije. Skorpija vlada i nervima tako da nije cudno od kuda dolazi moja nervoza. Na 22' u znaku Strelca nalazi se i NE i ovaj stepen nije bas povoljan, daje neke mutne poslove i nemogucnost sagledavanja istinske situacije. Ukazuje na tvrdoglavost i nepopustanje kad su u pitanju neki principi (takva sam, sta cu). Kako Strelac opisuje inostranstvo, nije ni cudno da je meni posao vezan uz jednu stranu kulturu i jezik.
Vladalac vrha 6 polja, PL, je otisao u 5 polju i eto mene kao prof. koji predaje u gimnaziji (5 polje – srednja skola). JU je vladar Strelca i on je u mom 4 polju (dom, porodica) i eto mene kako cesto radim kuci, ne postoji granica izmedju posla i doma. To je jos vise naglaseno time da je JU u Devici i sve daje znak da je posao intelektualan i da trazi analizu i postojan rad.
Sto se zdravlja tice, Skorpija vlada bubrezima i besikom i eto otkud zdravstvenih problema koje sam imala kao dete ali i kasnije (kad sam imala 22 god. zavrsila sam u bolnici sa bubreznim kamenjem zbog koga sam morala 6 meseci nositi sondu). U svakom slucaju, ovo lose iskustvo sam sama sebi prouzrokovala jer sam preterala sa uzimanjem nekih lekarstva (NE) koja se nisu pokazala kao dobra za moje zdravlje.

Eto, probala sam analizirati moju 6 kucu. Bas bih volela prodiskutirati sa vama koji imate slicnu poziciju ove kuce u natalu. Mogli bismo ih porediti i videti kako su izrazene u nasem zivotu.

Last edited by Andreina; 07-10-2007 at 18:45..
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-10-2007, 17:15   #14
SrebrnoSunce
Početnik

SrebrnoSunce's Avatar

SrebrnoSunce je offline
Registrovan: Sep 2007
SrebrnoSunce je na dobrom putu
Standardno

Mesec u šestoj kući donosi i ...

...česte promene poslova u traženju posla koji emotivno ispunjava, posao se radi srcem, rad sa ženama (u neposrednom okurženju), rad uključuje masu ljudi (pružanje usluga), psihosomatska oboljenja, ugroženost nervnog sistema, skupljanje vode u organizmu, sklonost praćenju masovnih trendova u oblačenju (mesec-masa, narod), disciplina srca (simbolika kombinacije 6polje-mesec,emocije).....

Old 13-10-2007, 16:49   #15
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

Hvala Srebrno Srce, sve je tacno, za sad sam najvise bila zenama okruzena na poslu i jako mi je bitno da nadjem dobar posao na kome cu maksimalno biti angazovana, ali i da njemu uspem. E samo sta znaci disciplina srca? Problemi sa srcem?
Hvala, pozdrav
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules