ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Recepcija
Old 03-11-2007, 22:04   #1
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno Recepcija

Quote:
Originally Posted by Scarlet VIdi Poruku
Da, samo što strast ne traje "na duge staze" niti je merilo prave ljubavi pa je zato Venera ovde u izgonu.
Zeznuto ...
zanima me sad nesto...meni je venera,dakle u skorpiji,a mars u vagi-recepcija...sad bi po toj logici planete trebalo da se ponasaju kao da su u svojim sedistima...ali,ja ipak ovu veneru dozivljavam kao da se nalazi u izgonu,zaista se pronalazim u ovim opisima venere u skorpiji,a svog marsa nesto preterano ni ne osecam...zbunjena sam i ne znam kako da ih tumacim...kao da su dobro postavljene ili lose postavljene...
Advertisement

Old 04-11-2007, 00:01   #2
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
zanima me sad nesto...meni je venera,dakle u skorpiji,a mars u vagi-recepcija...sad bi po toj logici planete trebalo da se ponasaju kao da su u svojim sedistima...ali,ja ipak ovu veneru dozivljavam kao da se nalazi u izgonu,zaista se pronalazim u ovim opisima venere u skorpiji,a svog marsa nesto preterano ni ne osecam...zbunjena sam i ne znam kako da ih tumacim...kao da su dobro postavljene ili lose postavljene...
Ne ponašaju se one kao da su u sedištima, već samo svojom dispozicijom dolaze u znak svog sedišta što se dešava kasnije.
Submit to Digg   Recepcija Reply With Quote

Old 04-11-2007, 00:08   #3
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

Standardno

Quote:
Ne ponašaju se one kao da su u sedištima, već samo svojom dispozicijom dolaze u znak svog sedišta što se dešava kasnije.
ne razumem,kad kasnije?!npr. kad napunim 30tu mars i venera ce se ponasati kako?!izvini,sto insistiram,al mi je prilicno nejasno termin planete u recepciji...citam na svim forumima i knigama kako se planete kad se nadju u recepciji ponasaju kao da su u svojim sedistima-ali,nije tako,ja sam ziv primer,posto osecam svoju veneru kao u isgonu,sto i jeste...je l' mozda znaci da kad su planete u recepciji vrlo snazne ili sta?!

Old 04-11-2007, 02:58   #4
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Pa ne ponašaju se kao da su u sedištu, upravo o tome i pričam. Barem ne na početku.

Kad tačno - teško je dati preciznu vremensku odrednicu, tipa toliko dana, meseci , godina. Najuopštenije bi bilo druga polovina života ... ali to je suviše uopšteno. Sve zavisi, kombinuje se sa ostalim pokazateljima.

Ta dispozicija se može posmatrati i na nivou događaja - ako ti je npr. Venera vladar 7. polja, znači da će na početku stvari u braku ići malo lošije da bi se posle stabilizovale ali i tu se vreme određuje u kombinaciji sa ostalim faktorima. Dispozicija je pre tu kao pokazatelj da će doći do ovog ili onog, nevezano za vreme.

Old 04-11-2007, 21:21   #5
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

Standardno

sad mi je jasnije...hvala!!! dakle,u prevodu i mars i venera su mi tragicno postavljeni,posebno ova venera koja jos u konjukciji sa saturnom!!!

Old 04-11-2007, 22:41   #6
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Ne, to u prevodu znači da su Mars i Venera loše postavljeni u znacima a da vremenom situacija postaje bolja

Old 05-11-2007, 01:28   #7
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Meni sad nije jasno...
U knjizi Branke 3kic - Glumac stoji objashnjenje za termin "Dispozicija" gde kazhe: "Ovo je odnos dve planete koje se nalzae svaka u sedishtu one druge. Npr. Uran u Raku, a Mesec u Vodoliji. Ovo je vrlo harmonichna i nadopunjavajuca konfiguracija. To je slichno kao da se obe planete nalaze u svom sedishtu ili konjunkciji."
Dupor isto pishe: "jedan planet u sedishtu drugoga i obratno; navodno - upotpunjuju uplive".
E sad, zanima me shta se deshava ako pritom te planete koje su u recepciji prave aspekt jedna sa drugom? Recimo kao kod mene.
Ako je 60* u pitanju to tumachim kao klasichno objashnjenje za sextil SO i MO ili postoji neka druga caka?

Old 05-11-2007, 08:58   #8
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by LosT_in_SpaCe VIdi Poruku
Meni sad nije jasno...
U knjizi Branke 3kic - Glumac stoji objashnjenje za termin "Dispozicija" gde kazhe: "Ovo je odnos dve planete koje se nalzae svaka u sedishtu one druge. Npr. Uran u Raku, a Mesec u Vodoliji. Ovo je vrlo harmonichna i nadopunjavajuca konfiguracija. To je slichno kao da se obe planete nalaze u svom sedishtu ili konjunkciji."
Dupor isto pishe: "jedan planet u sedishtu drugoga i obratno; navodno - upotpunjuju uplive".

Sad ni meni nije jasno ...
Dispozicija bi trebalo da je pozicija vladara znaka u kojem se neka planeta nalazi. Kao što i sama reč kaže - dis - pozicija.
Uzajamna recepcija je ono o čemu se tu radi, mislim na ovo što je opisano.
Quote:
E sad, zanima me shta se deshava ako pritom te planete koje su u recepciji prave aspekt jedna sa drugom? Recimo kao kod mene.

Ako se u aspektu jedna sa drugom to je uglavnom Ok, naglašeno je. Naravno zavisi kakav je aspekat u pitanju...
Quote:
Ako je 60* u pitanju to tumachim kao klasichno objashnjenje za sextil SO i MO ili postoji neka druga caka?
Ovo mi nije jasno šta si htela da pitaš, kakav SO i MO?

Old 05-11-2007, 10:03   #9
princess
Obično gatalo

princess's Avatar

princess je offline
princess je na dobrom putu
Standardno

Cekaj ako sam dobro razumela....
Kod mene su vladari 1 i 7 razmenili sedista Ju(vladar 1)u devici,a Me(vladar 7)strelac i obrazuju 90.
Npr.to ce se izmedju ostalog odnositi na moj brak jer 1 i 7 su u pitanju.
Pa u pocetku ce se dosta osecati taj 90,u smislu verovatno odlaganja,kasnijeg ulaska u sami brak,mozda i svadja ili problema sa papirologijom,ali zbog same recepcije kasnije ce se antagonizam pomiriti,i doci ce do resenja?
To tako da tumacim?
Mozda vremenom pocnemo liciti ili nam neki zajednicki ciljevi ipak odrze brak?

Old 05-11-2007, 19:24   #10
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Sad ni meni nije jasno ...
Dispozicija bi trebalo da je pozicija vladara znaka u kojem se neka planeta nalazi. Kao što i sama reč kaže - dis - pozicija.
Uzajamna recepcija je ono o čemu se tu radi, mislim na ovo što je opisano.
Da te ne zbunim josh vishe svojom zbunjenoshcu, bolje je da srochim ovako pitanja:
1) da li Branka i Dupor prichaju o razlichitim stvarima?
2) Da li je dispozicija imati kao kod 100 mu gromova: MA u Vagi a VE u Shkorpiji, ili je to recepcija?

Quote:
Ako se u aspektu jedna sa drugom to je uglavnom Ok, naglašeno je. Naravno zavisi kakav je aspekat u pitanju.
Quote:
Ovo mi nije jasno šta si htela da pitaš, kakav SO i MO?
Pitam te konkretno za moj sluchaj, znachi svetla u pitanju, SO je u Raku, MO je u Lavu, jel to recepcija, ili dispozicija? Pritom grade i sextil, koji je sasvim solidan za svetla - 6*. E sad, jel ja to uopshte da posmatram kao neki jak sextil, ili je totalno nebitan jer spaja vatru i vodu?

p.s. sad vidim da Princess pita za polja. To znachi da se i polja gledaju kao recepcija ili....? Ako se gleda, onda i po toj logici imam vladar 11. u 12. a vladar 12. u 11.
E stvarno sad se upletoh samo tako....:-(

Old 05-11-2007, 19:46   #11

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Da te ne zbunim josh vishe svojom zbunjenoshcu, bolje je da srochim ovako pitanja:
1) da li Branka i Dupor prichaju o razlichitim stvarima?
2) Da li je dispozicija imati kao kod 100 mu gromova: MA u Vagi a VE u Shkorpiji, ili je to recepcija?

[size=2][color=#000000]

Pitam te konkretno za moj sluchaj, znachi svetla u pitanju, SO je u Raku, MO je u Lavu, jel to recepcija, ili dispozicija? Pritom grade i sextil, koji je sasvim solidan za svetla - 6*. E sad, jel ja to uopshte da posmatram kao neki jak sextil, ili je totalno nebitan jer spaja vatru i vodu?

p.s. sad vidim da Princess pita za polja. To znachi da se i polja gledaju kao recepcija ili....? Ako se gleda, onda i po toj logici imam vladar 11. u 12. a vladar 12. u 11.
E stvarno sad se upletoh samo tako....:-(
Kada se dvije planete nađu u sjedištu onog drugog to je uzajamna recepcija, kod tebe budući se radi o svjetlima i znakovima gdje se one dobro osjećaju ta uzajamna recepcija postaje snažan dio natala, pogotovo jer su svjetla u pitanju...gleda se i kuća ali možda će netko više znati o tome, pogledat ću tvoj natal pa vidjeti što me pika za oči

Quote:
Ne, to u prevodu znači da su Mars i Venera loše postavljeni u znacima a da vremenom situacija postaje bolja
Da li bi slično bilo i sa ve u ovnu a marsom u biku?? prisutna je uzajamna recepcija al venera se nalazi u padu....

Last edited by uspavana; 07-11-2007 at 18:28..

Old 25-11-2007, 13:35   #12
amy-winehouse
Početnik

amy-winehouse's Avatar

amy-winehouse je offline
Registrovan: Oct 2007
amy-winehouse je na dobrom putu
Standardno

I ja imam recepciju...
Jupiter je u Ribama , Neptun u Strelcu...u medjusobnom kvadratu...
E sad, znam da je Jupiter suvladar , odnosno on takodje vlada znakom Riba, pa se moze reci ta je u svom sedistu , ne ?

Old 25-11-2007, 13:58   #13
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by karma VIdi Poruku
Da li bi slično bilo i sa ve u ovnu a marsom u biku?? prisutna je uzajamna recepcija al venera se nalazi u padu....
Venera je tu u padu a Mars u Biku u izgonu, ali bez obzira na to, jeste recepcija. To je slucaj kao kod mene.
Plus recepcija Urana u Strelcu u 5. i Jupitera u Vodoliji u 7...

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif
Naši sponzori
Advertisement

Old 25-11-2007, 19:04   #14

karma's Avatar

karma je offline
karma je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Tanya VIdi Poruku
Venera je tu u padu a Mars u Biku u izgonu, ali bez obzira na to, jeste recepcija. To je slucaj kao kod mene.
Plus recepcija Urana u Strelcu u 5. i Jupitera u Vodoliji u 7...
Jasno mi je samo me tumačenje malo zbunjuje

Old 27-12-2007, 01:47   #15
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Vladar asc. je Venera u Blizancima, vladar So/Mo je Merkur u Biku. Hvala na objasnjenjima, vladari u medjusobnoj recepciji- znaci centralna stvar u mom natalu. Zvuci mi logicno, zaista imam osobine ove dve planete u sedistu, dugo nisam razumela otkud mi karakteristike Ve u Biku. U istoj su kuci-8. Kao i Sunce i Jupiter. Mada mislim da planeta ne gubi ni osobine znaka u kome je, slicno, recimo, kao da je izmedju dva polja.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules