ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Prirodni vladari polja
Old 14-08-2007, 21:13   #1
Ivanna
Obično gatalo

Ivanna's Avatar

Ivanna je offline
Registrovan: Jul 2007
Ivanna je na dobrom putu
Standardno Prirodni vladari polja

Toliko malo pricamo o njima.Da li ih vi koristite u tumacenju natala ili ne? Koliko vidim u knjigama koje imam vise se potenciraju prirodni vladari nego gledanje znaka na vrhu kuce.Ili gresim?
Ja znam da ih za sad ne gledam uopste,jos nemam tu naviku-jedva sam i ono osnovno naucila
Submit to Digg   Prirodni vladari polja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-08-2007, 21:58   #2
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Registrovan: Mar 2007
zvoncicaa je na dobrom putu
Lightbulb

Quote:
Originally Posted by Ivanna VIdi Poruku
Toliko malo pricamo o njima.Da li ih vi koristite u tumacenju natala ili ne? Koliko vidim u knjigama koje imam vise se potenciraju prirodni vladari nego gledanje znaka na vrhu kuce.Ili gresim?
Ja znam da ih za sad ne gledam uopste,jos nemam tu naviku-jedva sam i ono osnovno naucila
Duso, kada pogledamo horoskop, prvo vidimo gde se sta nalazi. Normalno, videcemo koja je planeta naglasena dobro ili lose, sto bi znacilo da vidimo ima li neka da je egzaltirana, u sedistu, padu ili izgonu.Planeta je naglasena ako se nalazi i u vatrenim kucama , tj. 1,4,7,10, a to bi znacilo da ima vise snage da deluje , povuce neku akciju i ispolji se. Onda vidimo koji je kvalitet naglasen ( kardinalni, fiksni, promenljivi ) i element ( vatra, voda, vazduh, zemlja ) i da li postoji eventualni nedostatak nekog. Onda poglledamo aspekte pa vidimo kakav tip aspekta je naglasen i sta pokrece tu osobu i da li postoji neka konfiguracija koji daje posebnu energiju toj osobi.
Prirodno vladarstvo bi znacilo da je planeta u srodnoj kuci osnazena na delovanje i posmatra se samo npr. Mars u 1, Venera u 2, Merkur u 3 itd.
Zapamti, uvek, uvek, gledaj prvo znak na pocetku kuce i njegovog vladara, jer on ce odrediti sudbinu prirodnog vladara. Npr. meni je Uran u 11. Jedanaesta kuca je kuca Vodolije, a Vodolijom vlada Uran, pa je Uran tu naglasen, ispoljava se lakse i sto je najvaznije, aktivno tezi da dodje do izrazaja. Ali, on je U sterelcu, u kom i pocinje moja 11, pa ce sudbinu mog Urana odrediti Jupiter u 12 i njegovi aspekti, kao dispozitor Urana. Isto,moje Sunce je u 5 , kuci Lava, pa je tu osnazeno, jer poprima kvalitete i energiju Lava, tako startuje, ali se na kraju uvek razvija u Merkur u Biku.
Razumes?
Prirodna vladarstva se posmatraju tek da bi se procenilo sta je jace u odnosu na nesto drugo u horoskopu , i upotpunila informaciju o nekoj specificnoj stvari i problemu, ali nikada kao samostalni faktor.
Znas ono, kad iz psihologije kazu da se licnost formira na bazi nasledja i ucenja. E to prirodno vladarstvo je nasledje i talenat, znak u kom kuca pocinje je ucenje i nacin na koji se nasledje prilagodjava i razvija ( ako se uopste razvija), sto zavisi samo od nas. Prirodno vladarstvo je samo potencijal, jak potencijal, a od svega drugog zavisi da li cemo ga razvijati i dostici maksimum.
Pitaj slobodno sve a ako imas neku taku planetu u svom horoskopu, pokusaj na sopstvenom primeru da vidis kako deluje , osetices samo da je jaca i da zeli da joj posvetis vise paznje kako bi se razvijala .
Cmokic!

Old 14-08-2007, 22:06   #3
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

e zvoncice bas lepo pises

po ovom bi rekla da je kod mene naglasena planeta uran u I kuci i merkur u IV (u jarcu ), posto su mi 4 planete u 3 kuci i to najvaznije, smrc
a sunce mi u padu u V (vodolija)

Old 14-08-2007, 22:41   #4
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
e zvoncice bas lepo pises

po ovom bi rekla da je kod mene naglasena planeta uran u I kuci i merkur u IV (u jarcu ), posto su mi 4 planete u 3 kuci i to najvaznije, smrc
a sunce mi u padu u V (vodolija)
Hvala!
Eeee, pa to su vec ide u dubinu... Jeste, Uran je naglasen , hoce da njegova energija i priroda budu jasno vidljive svima ( prva kuca - ono kako nas drugi vide), jeste i Merki u Jarcu , sta ima veze sto je malo sporiji , vazno je da je on dovoljno analitican i da ume da napravi sintezu , ali merkur u 6 u jarci kaze ``nemoj Mace da jurcas po ledu, mozes da se oklizes i nekako udaris ili ``uganes``prst``
Cetiri u trecoj kuci kazu da je priroda Blizanaca naglasena, komunikacija, kroz simboliku Blizanaca i znaka u 3 , startuju planete i pokrecu desavanja na poljima kojima vladaju, sta se dalje desava, kaze dispozitor.
Sunce u padu, ok, ali prirodni vladar 5 - mozda se zaljubis u ``zauzetog``ili razvedenog, tj. na neki nacin nedostupnog, ali mozda krenes na neki kurs pa malo izostajes jer si malo lenja ( Lav) da bas sve vreme i svaki put budes na predavanju...

Old 15-08-2007, 01:28   #5
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvoncicaa VIdi Poruku
Hvala!
Eeee, pa to su vec ide u dubinu... Jeste, Uran je naglasen , hoce da njegova energija i priroda budu jasno vidljive svima ( prva kuca - ono kako nas drugi vide), jeste i Merki u Jarcu , sta ima veze sto je malo sporiji , vazno je da je on dovoljno analitican i da ume da napravi sintezu , ali merkur u 6 u jarci kaze ``nemoj Mace da jurcas po ledu, mozes da se oklizes i nekako udaris ili ``uganes``prst``KAKO MI JE MERKUR U 6?
Cetiri u trecoj kuci kazu da je priroda Blizanaca naglasena, komunikacija, kroz simboliku Blizanaca i znaka u 3 , startuju planete i pokrecu desavanja na poljima kojima vladaju, sta se dalje desava, kaze dispozitor.
DISPOZITOR MI JU U SEDISTU, VALJDA ME SPASI
Sunce u padu, ok, ali prirodni vladar 5 - mozda se zaljubis u ``zauzetog``ili razvedenog, tj. na neki nacin nedostupnog E AL SI POGODILA SVE ME TAKVI ZANIMAJU, OZENJENI NE ALI NEDOSTUPNI NA NEKI LUDI NACIN DA , ali mozda krenes na neki kurs pa malo izostajes jer si malo lenja ( Lav) da bas sve vreme i svaki put budes na predavanju...
zvoncice ja padam u nesvest od tebe pa da li znas da sam krenula na kurs engleskog (mada znam da pricam al ne znam da pisem ) i da izostajem!
a krenula sam i na kurs spanskog (sta cu rob kad nemam posao, pa ko velim da se obrazujem)

Old 15-08-2007, 02:36   #6
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Da li ja onda treba da tumacim moj skop ovako: naglasena 8. kuca (tri planete u njoj), sto ce reci u prevodu Skorpija naglasena, iako je sve to u Blizancima. Pa jos i taj Mars u 8.-oj. Majko mila, ja sam sve vise ubedjena da imam uzas od horoskopa i da sam neki pritajeni ubica, pa sa Plutonom u Devici na 29. stepnu.. Majko mila, ovo je strasno

Old 15-08-2007, 02:41   #7
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by viksi72 VIdi Poruku
...pa sa Plutonom u Devici na 29. stepnu.. Majko mila, ovo je strasno
A zasto? Pa Pluton u Devici je bas cool. Imam ga i ja i to u prvoj.
Nego stvarno, zasto ti je tako strasan Pluton u Devici?

Lara

Old 15-08-2007, 03:07   #8
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Ups, Mace, izvini, Merkur je u 4, meni se ucinilo da je u 6. Moja greska...
A inace wow, maco...mislim, Merki, Pluton u 1, to je bas super... imam druga koji ga ima na Asc u Vagi, da se uplasis od energije koju ima ... na svim poljima...izuzetna snaga i sposobnost da ``oduva`` svaka prepreka...
Stvarno, zasto je Pluton toliko strasan? Svaka planeta je i dobra i losa, ako je losije postavljena, samo treba da se nadje caka kako da se umanji los uticaj i preobrati u dobar, a to uvek zahteva puno rada na sebi.
Pluton je ogromna koncentracija energije, on je sacinjen od 4 Marsa iako je tako mali... U Devici pojacava analitiku i praktican duh za sve ono cime Devica vlada. Posto je to spora planeta, kada se nadje na ``jakim`` mestima u horoskopu , npr, u 1,4,7,10, ili u aspektu sa vladarem Asc, Suncem i Mesecom na njega treba obratiti posebnu paznju. On daruje seksipil, licni magnetizam, ljudi koji ga imaju deluju magicno na okolinu , ali ne sanjivo- magicno, kao Neptun, vec onako opasno-izazivno magicno. Od onih ljudi koji imaju jakog Plutona u Devici niko nista ne moze sakriti a oni mogu svime i svacime ovladati, narocito kada su vestine u pitanju...

Last edited by zvoncicaa; 15-08-2007 at 03:21..

Old 15-08-2007, 12:00   #9
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Stvarno, zasto je Pluton toliko strasan? Svaka planeta je i dobra i losa, ako je losije postavljena, samo treba da se nadje caka kako da se umanji los uticaj i preobrati u dobar, a to uvek zahteva puno rada na sebi.
Pluton je ogromna koncentracija energije, on je sacinjen od 4 Marsa iako je tako mali... U Devici pojacava analitiku i praktican duh za sve ono cime Devica vlada. Posto je to spora planeta, kada se nadje na ``jakim`` mestima u horoskopu , npr, u 1,4,7,10, ili u aspektu sa vladarem Asc, Suncem i Mesecom na njega treba obratiti posebnu paznju. On daruje seksipil, licni magnetizam, ljudi koji ga imaju deluju magicno na okolinu , ali ne sanjivo- magicno, kao Neptun, vec onako opasno-izazivno magicno. Od onih ljudi koji imaju jakog Plutona u Devici niko nista ne moze sakriti a oni mogu svime i svacime ovladati, narocito kada su vestine u pitanju...

Znaci, ostaviste me bez daha. Mislim da je strasan kod mene, jer vladar mi je Asc, pa jos u kvadratu sa Venerom(drugim vladarom) i Marsom(tradicionalnim vladarom moje 1.kuce). I tacno je ovo da nikad i niko nije mogao nista da sakrije od mene, ukoliko sam nesto zelela da saznam. Tu sam ubitacna. I stvarno posedujem neku harizmu (al' se nahvalih),mada ne mislim da sam neka lepotinja.

Devojke, dajte jos neka ovakva divna objasnjenja. Stvarno ste divne!!!!

Old 15-08-2007, 13:46   #10
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Ups, Mace, izvini, Merkur je u 4, meni se ucinilo da je u 6. Moja greska...
A inace wow, maco...mislim, Merki, Pluton u 1, to je bas super... imam druga koji ga ima na Asc u Vagi, da se uplasis od energije koju ima ... na svim poljima...izuzetna snaga i sposobnost da ``oduva`` svaka prepreka.....
pa bebo nesto mi rece da se cuvam pada, ja bebo padam i bez merkura u 6oj, ne znam sta se desava, mnogo sam smotana, 3-4 puta uganula skocni zglob...mislim da sam smotana..
a ovo merkur pluton a mislim da imam i trigom merkur pluton i mesec,imam energiju ali ne usmerevam je na pravi nacin, doduse nemam je vec neko vreme kao da mi nesto posisa svu energiju?????????
a pluton cu sad da proucim pa javljam dal sam fatalna il nisam ...
e zvonce milo, pa ti mi udje u mozak, lepo ja kazem zena je genij...

Old 15-08-2007, 20:11   #11
Krokodokodil
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Planeta je naglasena ako se nalazi i u vatrenim kucama , tj. 1,4,7,10, a to bi znacilo da ima vise snage da deluje , povuce neku akciju i ispolji se.
Mislila si na Kardinalne a ne "vatrene" kucje?
Josh je planeta osnazhenija ako je na nekom uglu tj. pochetku kardinalne kucje.
Mada po istoj logici, planeta bi bila oslabljena u III, VI, IX i XII kucji tj. tzv. kadentnoj kucji.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 15-08-2007, 23:15   #12
zvoncicaa
Obično gatalo

zvoncicaa's Avatar

zvoncicaa je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Krokodokodil VIdi Poruku
Mislila si na Kardinalne a ne "vatrene" kucje?
Josh je planeta osnazhenija ako je na nekom uglu tj. pochetku kardinalne kucje.
Mada po istoj logici, planeta bi bila oslabljena u III, VI, IX i XII kucji tj. tzv. kadentnoj kucji.
Mhm. Pa dobro, ja ih zovem vatrene ali da, to su kardinalne kuce ili kuce zivota. Kadentne ili padajuce kuce su nesto kao slabije, ali opet sve zavisi... to su vec detaljcici.. u svakom horoskopu je sve savrseno uklopljeno , pa ako nije pokazano kroz jednu podelu, kroz drugu je sigurno...
Cmokic!

Old 16-08-2007, 00:12   #13
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Ivanna VIdi Poruku
Da ne bih izgubili nit .

Sunce (vladajuca planeta Lava,analognog sa 5-om kucom) -Polozajem Sunca u natalnom horoskopu odredjujemo u kom je zodijackom znaku rodjena osoba cija je karta.Ono nam daje sliku o licnosti te osobe,aktivnosti,vitalnosti,dostojanstvu,uspehu,kreativnosti,volji.Sunce je aktivno nacelo,mesto gde prirodno ispoljavamo energiju.Vlada nasom slikom o sebi,ono je nacelo egocentricnosti.Sunce pretstavlja sve ono sto je osoba u stvari.Takodje predstavlja oca doticne osobe.

Mesec (vlada Rakom,analognim sa 4-tom kucom)-Je simbol majki,detinjstva,emotivnosti,pasivno nacelo.Utice na narav i raspolozenje,opisuje prirodu misli,nacin razumevanja sveta oko nas.Vlada snovima,podsvescu,instiktima,mastom,svim tajanstvenim stvarima.Takodje opisuje majku. Ostalih osam planeta

Merkur (vlada blizancima i devicom,analognim sa 3. i 6. kucom)-Vlada komunikacijom,brzinom,trgovinom,putovanjima,transportom,obrazovanjem.

Venera (vlada bikom i vagom,analognim sa 2. i 7.kucom) -Predstavlja ljubav i lepotu ali i iracionalno.Vlada materijalnim sredstvima,novcem i vrednostima,umetnoscu i odnosima.

Mars (vlada ovnom i skorpijom,analognim sa 1. i 8. kucom)-On je planeta energije,akcije,borbe i agresivnosti,rata.Strasti,osvajanja,samonametanjem,seksualnog ponasanja.

Jupiter (vlada strelcem,analognim sa 9. kucom)-Vlada srecom,uspehom,novcem,moralnim kodeksom,verom,samopouzdanjem,zreloscu.

Saturn (vlada jarcem,analognim sa 10. kucom)-Je planeta racionalnosti,polozaja i bolesti.Samostalnosti,volje,pravednosti,logike,discipline i samokontrole.

Uran (vlada vodolijom,analognom sa 11. kucom)-Predstavlja revoluciju,promene u svim zivotnim oblastima.Simbol je otkrica,pronalazaka,svih vaznih odluka,individualne afirmacije,slobode.

Neptun (vlada ribama,analognim sa 12. kucom)-On je simbol duhovnog
identiteta,ideala,misticizma,umetnosti,dusevnih nemira,filozofije.Perverzije i misterioznih strasti.

Pluton (vlada skorpijom,analognom sa 8. kucom)-Simbol je arhaicnih stanja psihe,krajnosti osecanja,depresija,naglih i nasilnih promena.

Lara

Last edited by Merkur; 17-08-2007 at 03:56..
Naši sponzori
Advertisement

Old 05-09-2007, 12:15   #14
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

ja ne kuzim kako trebam da tumacim molila bi da mi kazete jel dobro ako grijesim..

ovako: u 11.kuci imam (4 planete u njoj) mars,jupiter,lilith u djevici a mjeseci cvor mi je u lavu.. a mjeses i sunce mi je u 5.kuci u ribama
venera,mjesec opposition mars, mjesec i venera opposition jupiter
a mjeseci cvor i lilith sa aspektom neznam!?

a saturn mi je u 12.kuci u djevic i zbog samoce i straha
ako je saturn kvadrat neptun!?

please

Last edited by limunada; 12-09-2007 at 22:17..

Old 14-10-2007, 20:35   #15
plutonija
Početnik

plutonija's Avatar

plutonija je offline
plutonija je na dobrom putu
Standardno

Nikako ne mogo odgonetnuti sljedeće:
vladari mog V ,VI,VII,XI polja su u I polju,a vladar X je za nekoliko stepeni na asc,tj opet u I polju.
Da li sam ja toliko sebična osoba da u vezama,braku,djeci,poslu,prijateljima sebe stavljam na prvo mjesto ili možda sve ovo nabrojano,brak,djeca,posao... mora biti po mome,
Stvarno sam pokušavala riješiti ovu dilemu,ali ne ide nikako.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules