ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
nit' domacina nit' stanara u njima ;)

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Prazne kuce
Old 20-08-2007, 15:20   #1
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
Registrovan: Aug 2006
magdalena je na dobrom putu
Standardno Prazne kuce

Kako tumacimo prazne kuce? Gledamo dispozitore gde su, sta su i kako su naravno, ali i to sto su one prazne ima nekog znacaja...

Kako ko pristupa tome, bas me interesuje?

Eto, npr, meni je sve prazno od 2-8. (u ovom slucaju ne racunam asteroide, tacke i sl) a najveca guzva je 11-1. Sta biste rekli? Nedostatak balansa, fokus na Ja i na javnu sferu? Hm?

'ajde i ostali sa tako praznjikavim kucama da se malo uporedimo
Advertisement

Old 20-08-2007, 15:23   #2
Dorijana
Obično gatalo

Dorijana's Avatar

Dorijana je offline
Registrovan: Apr 2007
Dorijana je na dobrom putu
Standardno

Ja nekad negde cuh da kad je prazna VI kuca to znaci da osoba ne ide na posao...moja prazna i ne ide mi sa trazenjem posla koji radim za druge ...za sad tumacenje tacno.

Submit to Digg   Prazne kuce Reply With Quote

Old 20-08-2007, 15:32   #3
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

moj naklon za praznike (ljudi sa praznim kucama prim. aut.)....
Kod mene od 5 - 10 pustinja...
I kao shto cela moja karta izgleda kao da sve sa ove "Ti-sfere" prebacujem na "Ja-sferu" - tako vala i jeste u stvarnom zhivotu....
Ceo svet razlazhem do najsitnijih detalja, sama sa sobom, u svojoj pecini....

Old 20-08-2007, 16:39   #4
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

pazi vako:
obzirom da nam je karta podeljena na strane sveta, odnosno hemisvere, pa tako:
istocna hemisfera - planete u usponu (od 3. do 10 kuce) tu je snazna slobodna volja, kontrola vlastitog zivota... inkarnacija setve
zapadna hemisfera - planete u zalasku ( od 4. do 9. kuce) - fleksibilnost, ucestvovanje u zivotu drugih... inkarnacija zetve
dnevna hemisvera ili ti juzna (od 7. do 12. kuce) - izlazenje i objektivnost
nocna hemisfera ili ti sever (od 1. do 6. kuce) - subjektivnost i instikt
po tome generalno mozes da vidis sta ti je izrazenije, gde imas vise planeta, pa nastavljas da frikombinujes...
uzgred, negde sam takodje procitala, ali to sad moram da nadjem, da npr. prazne kuce u kombinaciji npr. 2., 6. i 10. izmedju ostalog znaci i nesto kao rasuti talenat i nikako da se odlucis cime ces se baviti u zivotu, odnosnoo vecito ces da si radis vise stvari, tako nekako... ali cu si nadjem, da ne bih lupetala, pa ce ga turim ovde...
generalno kapiram da tamo gde su nam planete ulazemo si najvise energije...
meni je npr puna 4. (i to sa licni planeti) i sta da ti kazem... tu si najvise radim, ulazem, cak i svoji poslovi radim kod kucu... a pri tom, to je nocna hemisfera, sto pojacava znacenje iste... a ondak mi je i u 9. kuci vise planeta, zapravo dve su na vrhu vec 10., pa si to moze lepo kombinovati sa onim malocaske, a i sire..., i uz to sa zapadnom hemisverom....
odoh sad da si potrazim to pisanije....

ps. a sto se tvoja karta ne vidi?
po ovome sto kazes, guzva 11.-1. jesate ti izrazena okrenutost javnom zivljenju i objektivnosti, ali obzirom da ti je i 1. u prici ocito da i sebe posmatras i, verovatno pozicioniras u okruzenje... npr. vrsis introspekciju kroz sebe i kroz druge... jednostavno, naglasene su ti te kuce i tu se najvise ulazes... i za sebe i za druge, he.
da ja ipak potsetim da sam ja djak prvak, he

Last edited by smart.maja; 20-08-2007 at 16:51..

Old 20-08-2007, 18:54   #5
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

meni prazne padajuće, tj 3, 6. 9 i 12. pored toga još i 8.
postoji i podjela po elementima itd..., mada i ona i sve te podjele po hemisferama nisu mi uopšte pouzdane, niti uvijek znači da tamo gdje nam je najviše planeta ulažemo najviše energije.to može da pruži neki završni ton ili nijansu...važni su vladari, pa prirodni vladari u znaku kući, u aspektima, ili čak konfiguracijama, itd...znam ljude sa praznom 2 kućom, koji uložiše svu energiju za sticanje bogastva, kao i uspješne i poznate sa praznom 10 kućom...jednostavnom, mislim da u velikom broju slučajeva podjela na prazne/pune kuće ne funkcioniše po bilo kom principu ili je bitno izmjenjena ostatkom horoskopa! jer rijetko će se ostatak horoskopa baš značajno potvrditi sa orijentacijom koju nalaže ta podjela na pune/prazne bilo po hemisferama, elementima, itd.

Old 20-08-2007, 19:21   #6
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

negde sam takodje procitala, ali to sad moram da nadjem, da npr. prazne kuce u kombinaciji npr. 2., 6. i 10. izmedju ostalog znaci i nesto kao rasuti talenat i nikako da se odlucis cime ces se baviti u zivotu, odnosnoo vecito ces da si radis vise stvari, tako nekako

Meni su prazne 2, 6 i 10, pa to i pokazuje da ja ne znam ni sa 36 kojim bi se poslom bavila, a bavila sam se raznim, e sad da li je to moj uran u I polju, ali mislim da znacajnu ulogu igra i to sto su mi ta polja prazna, mada mi je neptun na pocetku trece kuce tj na istom stepenu pa to tretiram kao da je u III kuci a ne i II-oj.

Old 20-08-2007, 19:59   #7
anastasija
Početnik

anastasija je offline
Registrovan: Aug 2007
anastasija je na dobrom putu
Standardno

meni su prazne 2,10 i 12. valjda u tim poljima imam najvise kontrole

Old 20-08-2007, 21:45   #8
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Pa ovako, da pocnem od moje cetvrte kuce, njen vladar je Jupiter koji se nalazi u Strelcu u trecoj kuci. JU0NE, JU180SA I JU180ME sto govori da nisam zavrsila fakultet JU0NE i da sam u detinjstvu bezala mastom od svih teskoca. JU180ME da sam previse ocekivala od svojih roditelja i JU180SA nisam mogla da shvatim da u mom zivotu postoje neka ogranicenja, rano napustam roditeljski dom.
Druga prazna kuca je 6 kuca ujedno i moj drugi dom. Dakle, njen vladar je Uran, smesten u drugu kucu UR0MO, nagli finansiski usponi i padovi, tajodje i neuobicajeni pristp domu i porodici, sto je kod mene izrazeno. UR120SO srecan brak sa osobom od autoriteta, snazna inticija i razvijena masta. UR120MA Me predstavlja kao marljivog radnika ali ne vezanog za jednu vrstu posla i naravno opet nesto neuobicajeno, sto je opet kod mene izrazeno. Pa zatim dispozitor Urana je Venera koja se nalazi u devetoj kuci u Biku, sto ce reci ce dom koji sam ja stvorila biti u inostranstvu i da cu se tamo lepo osecati, sto je opet istina. Sledeca prazna kuca je sedma kuca, pocinje u Ribama i njen vladar Neptun smestio se u moju trecu kucu. U konjukciji je sa JU njegovim dispozitorom, tako da mi je doneo tajnu vezu koja se u ovoj prici moze nazvati prvim brakom (pre 15 godina). NE180ME govori o mom nerealnom pogledu na tu vezu. NE180SA prilicna napetost na emotivnom planu i na kraju ja odlazim, shvativsi da ipak vise volim sebe. Sledeca prazna kuca je osma. Vladar osme Mars otisao u petu, sto mi je donelo prekide trudnoce, kao i strozi nacin vaspitanja (MA vojnik) dece (Poznatija kao Helga ). Naravno MA120UR (UR je dispozitor MA a ujedno i vladar moje druge kuce, a i vladar 6) donose neobican pristup i vespitanju dece, MA120SO mi daje odvaznost i energiju pa samim tim ja imam cetvoro dece i hocu peto.
Sledeca prazna je jedanaesta - Rak, velika bliskost sa prijateljima, vladar 11 MO otisao u drugu u Vagu, moj pogled na sve prijatelje je kroz ruzicaste naocare, MO120SO mi daje popularnost medju prijateljima, MO120MA (Mars vladar 8 - novac partnera) moguci dobitci sa kroz ortakluk sa prijateljima. Zatim, 12 prazna pocinje u Lavu , Sunce otislo u 10 nema tajni, sve je javno, dispozitor Sunca je ME U 9 ...pa ME 180 NE eto meni i astrologije u inostranstvu. Itd, itd......potrudila sam se da uprostim maksimalno, nisam htela da detaljisem, smatram da je ovo dovoljno.

Lara

Last edited by Merkur; 21-08-2007 at 21:16..

ehhh
Old 20-08-2007, 23:03   #9
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno ehhh

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Pa ovako, da pocnem od moje cetvrte kuce, njen vladar je Jupiter koji se nalazi u Strelcu u trecoj kuci.
i ja ima takodje kao i ti i takodje imam aspekat JU0NE, JU180SA ovo nemamI JU180ME sto govori da nisam zavrsila fakultet i ovo imam
JU0NE i da sam u detinjstvu bezala mastom od svih teskoca TACNO
JU180ME da sam previse ocekivala od svojih roditelja TACNO
JU180SA nisam mogla da shvatim da u mom zivotu postoje neka ogranicenja, rano napustam roditeljski dom. NAPUSTILA GA I BEZ TOGA
Druga prazna kuca je 6 kuca ujedno i moj drugi dom. Dakle, njen vladar je Uran, smesten u drugu kucu UR0MO, nagli finansiski usponi i padovi, tajodje i neuobicajeni pristp domu i porodici, sto je kod mene izrazeno.OVO CU DA PROUCIM KOD MENE
UR120SO srecan brak sa osobom od autoriteta, snazna inticija i razvijena masta. OVO IMAM TAKODJE DAJ BOZE DA I MENI BUDE BAS KAO TEBI
UR120MA Me predstavlja kao marljivog radnika ali ne vezanog za jednu vrstu posla i naravno opet nesto neuobicajeno, sto je opet kod mene izrazeno. IMAM NEKI POLUKVADRAT
Pa zatim dispozitor Urana je Venera koja se nalazi u devetoj kuci u Biku, sto ce reci ce dom koji sam ja stvorila biti u inostranstvu i da cu se tamo lepo osecati, sto je opet istina. Sledeca prazna kuca je sedma kuca, pocinje u Ribama i njen vladar Neptun smestio se u moju trecu kucu. U konjukciji je sa JU njegovim dispozitorom, tako da mi je doneo tajnu vezu koja se u ovoj prici moze nazvati prvim brakom (pre 15 godina).
NE180ME govori o mom nerealnom pogledu na tu vezu. DA LI SE OVAJ ASPEKAT ODNOSI NA SVE VEZE DA IH GLEDAM NEREALNE
NE180SA prilicna napetost na emotivnom planu i na kraju ja odlazim, shvativsi da ipak vise volim sebe. Sledeca prazna kuca je osma. Vladar osme Mars otisao u petu, sto mi je donelo prekide trudnoce, kao i strozi nacin vaspitanja (ME vojnik) dece (Poznatija kao Helga
. Naravno MA120UR (UR je dispozitor MA a ujedno i vladar moje druge kuce, a i vladar 6) donose neobican pristup i vespitanju dece, MA120SO mi daje odvaznost i energiju pa samim tim ja imam cetvoro dece i hocu peto. SVAKA TI CAST +
pa ti si genije zeno draga

Old 20-08-2007, 23:11   #10
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
pa ti si genije zeno draga
Kompliment uvek prija, hvala.
Quote:
NE180ME govori o mom nerealnom pogledu na tu vezu. DA LI SE OVAJ ASPEKAT ODNOSI NA SVE VEZE DA IH GLEDAM NEREALNE
Ne, u mom slucaju, NE je vladar 7, pa sam ja gledala tu vezu ( koja se moze nazvati kao da je bila brak). I njen vladar NE180ME mi je rekao sta ce biti.

Lara

Old 20-08-2007, 23:17   #11
mace
Obično gatalo

mace je offline
mace je na dobrom putu
Standardno

e sad odoh ali ja vidim da si ti sad moj favorit

Old 20-08-2007, 23:56   #12
smart.maja
Obično gatalo

smart.maja je offline
Registrovan: Jul 2007
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
meni prazne padajuće, tj 3, 6. 9 i 12. pored toga još i 8.
postoji i podjela po elementima itd..., mada i ona i sve te podjele po hemisferama nisu mi uopšte pouzdane, niti uvijek znači da tamo gdje nam je najviše planeta ulažemo najviše energije.to može da pruži neki završni ton ili nijansu...važni su vladari, pa prirodni vladari u znaku kući, u aspektima, ili čak konfiguracijama, itd...znam ljude sa praznom 2 kućom, koji uložiše svu energiju za sticanje bogastva, kao i uspješne i poznate sa praznom 10 kućom...jednostavnom, mislim da u velikom broju slučajeva podjela na prazne/pune kuće ne funkcioniše po bilo kom principu ili je bitno izmjenjena ostatkom horoskopa! jer rijetko će se ostatak horoskopa baš značajno potvrditi sa orijentacijom koju nalaže ta podjela na pune/prazne bilo po hemisferama, elementima, itd.
draga arijel, sve je to ok, ali ovo sa drugom i desetom sto pominjes, a odnosi se na ono sto sam napisala je slucaj za kombinaciju te tri kuce odjednom, znaci 2.,6.,10. i svakako se to potvrdjuje i kroz ostatak horoskopa... to je cak i moj licni primer. em su mi prazne te tri kuce, em na vrhu 10.(ali iz 9.) imam Ur i Pl... pa uz sve ostalo kad mi zvirnes, kod mene se potvrdjuje bas to - puno talenta, nikada ne radim jednu stvar itd
naravno, to su opet sve samo smernice, a ono stp jeste se potvrdjuje, kako kazu, treba bar tri pokazatelja....

Old 21-08-2007, 00:21   #13
magdalena
Obično gatalo

magdalena's Avatar

magdalena je offline
magdalena je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku

ps. a sto se tvoja karta ne vidi?
po ovome sto kazes, guzva 11.-1. jesate ti izrazena okrenutost javnom zivljenju i objektivnosti, ali obzirom da ti je i 1. u prici ocito da i sebe posmatras i, verovatno pozicioniras u okruzenje... npr. vrsis introspekciju kroz sebe i kroz druge... jednostavno, naglasene su ti te kuce i tu se najvise ulazes... i za sebe i za druge, he.
da ja ipak potsetim da sam ja djak prvak, he
Pa trebalo bi da mi se sada vidi karta.... nije se videla vec duze vreme, nesto nam nije bilo kako treba, ali sreca da sam imala kartu i na drugom hosting serv.
Elem, kao sto rekoh, od 2-8. nema nicega (sem, da se ne ponavljam, asteroida) a vladari vecine tih kuca su mi zbrckani u 1 i 11. polju sem vladara vladara II koji je u IX.
Ali zato vladari 3. i 6 su u 11. a 4,5,7 u 1..... Bas su se rasporedili
Advertisement

Old 21-08-2007, 03:03   #14
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku
draga arijel, sve je to ok, ali ovo sa drugom i desetom sto pominjes, a odnosi se na ono sto sam napisala je slucaj za kombinaciju te tri kuce odjednom, znaci 2.,6.,10. i svakako se to potvrdjuje i kroz ostatak horoskopa... to je cak i moj licni primer. em su mi prazne te tri kuce, em na vrhu 10.(ali iz 9.) imam Ur i Pl... pa uz sve ostalo kad mi zvirnes, kod mene se potvrdjuje bas to - puno talenta, nikada ne radim jednu stvar itd
naravno, to su opet sve samo smernice, a ono stp jeste se potvrdjuje, kako kazu, treba bar tri pokazatelja....

znam da se to tvoje odnosilo na kombinaciju 2,6 i 10 odjednom, al ovo moje se nije odnosilo na tu tvoju kombinaciju već na ono tipično tumačenje vezano za kuće: da prazna kuća pokazuje neaktivnost u datom segmentu, odnosno, da puna pokazuje pretjeranu aktivnost u oblasti koja je predstavljena tom kućom.
a kad su u pitanju kombinacije, bilo kakve, ni to nije prihvatljivo, ako nije još nečim podržano, kao što smo već rekli.

Old 21-08-2007, 10:32   #15
Alex78
Švrća

Alex78's Avatar

Alex78 je offline
Registrovan: May 2007
Alex78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Merkur VIdi Poruku
Kompliment uvek prija, hvala.

Ne, u mom slucaju, NE je vladar 7, pa sam ja gledala tu vezu ( koja se moze nazvati kao da je bila brak). I njen vladar NE180ME mi je rekao sta ce biti.
Ja bih da postavim jedno pitanjce.
Sta se desava kada je 7 kuca u Ribama, Neptun otisao u 4. kucu (Strelac), Jupiter je takodje u Strelcu a Neptun pravi 180 sa venerom (11. kuca rak), Venera pravi 120 Sa0Pl (3. kuca Vaga) a saturn ponovo pravi trigon sa Neptunom?
Nikako ne mogu da shvatim da li to znaci spadanje ruz. naocara i prekid ali ipak povratak na staro posle neke transformacije ( unutrasnje) zbog ovog 60 sa Neptunom od strane Sa0Pl? Ako neko moze malo da mi razjasni, please
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules