ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
da vidimo sta sve ulazuje na malde, srodnih godina , starije

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pokazatelji starosti partnera u natalu
Old 23-12-2012, 19:24   #1
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno Pokazatelji starosti partnera u natalu

Volela bih da ovde pisemo sve kombinacije pokazatelja za dosta malde partnere,slicnih godina ili dosta starije, posto se ovo pitanje najcesce obraduje kroz opis partnera, mislim da zasluzuje da ima posebnu temu

Evo za pocetak jedne dileme.Sad negde procitah da UR u aspektu sa pokazateljima partnera, kod muskarca MO i VE,kod zena SO i MA daje veliku razliku u godinama.Znala sam da daje neobicnog ili slobodnog, savremenog partnera,ali mi nije jasno kako se ovo sad povezuje sa godinama.
Advertisement

Old 23-12-2012, 21:56   #2
Nina Sofia
Veštac

Nina Sofia's Avatar

Nina Sofia je offline
Registrovan: Oct 2011
Nina Sofia je na dobrom putu
Standardno

Moja drugarica je trenutno u vezi sa osobom sa kojom je trudna, on je 18 godina stariji od nje. Vladar 7 kuce je Mars (7 polje u skorpiji) i tu se nalaze Merkur i Saturn , a Mars ima sekstil sa Saturnom a Sunce samo radi aspekte sa Mesecom, Neptunom i Mc ... Ne znam da li ti to znaci nesto...
Submit to Digg   Pokazatelji starosti partnera u natalu Reply With Quote

Old 24-12-2012, 00:28   #3
nouvelle
Veštac

nouvelle's Avatar

nouvelle je offline
Registrovan: Aug 2010
nouvelle je na dobrom putu
Standardno

Moji partneri su uglavnom bili mladji od mene, ili moje godiste..Bilo je i par ne vaznih vezica sa starijima..Po cemu se to vidi? Vladar 7. u 7. mesec u lavu?

Old 24-12-2012, 00:33   #4
cici
Obično gatalo

cici's Avatar

cici je offline
Registrovan: May 2011
cici je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

meni je negdje (ne znam gdje zapisaono ) ali granica je trenutno za srodnu dusu od 20 do 30 god ni jednu preko ni jednu ispod :P

Old 24-12-2012, 00:48   #5
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

Ajde da budem korisna za promenu, imam dva primera velike razlike u godinama.

Prvi su moji mama i tata, on je od nje stariji 10 godina. Mama nema ništa sa saturnom, on je u desetoj i pravi jedino trigon sa suncem, mislim da to nema veze sa starošću muža. URAN joj je u sedmoj kući, u konjukiciji sa Ma u raku, ali tata je bio elektroinženjer i imao je Ma u vodoliji, pa njega samog gledam kao taj uran, jer jeste bio neobičan. Da li se ona zbog urana udala za starijeg - ne znam.
Ja i dalje saturn gledam kao starost, a za uran ne znam šta da kažem...

Drugi primer je drugarica, bivši muž je stariji od nje 13 godina. Ona ima saturn u devetoj, u kvadratu sa suncem (ali je separacija 9*), sunce joj vlada sedmom kućom. Uran je u desetoj i pravi egzaktne trigone sa Ma i Ve.

Oba primera su mi neubedljiva totalno, osim možda tog kvadrata Sa i So, ali je 9*... Ali eto, udale su se za starije.

Istražiću još neke primere pa ću da napišem

Old 24-12-2012, 00:58   #6
Mia
Mag

Mia's Avatar

Mia je offline
Registrovan: Mar 2012
Mia će postati poznat uskoro
Standardno

mislim da je postojala tema koja se bavila ovim, ne mogu da se setim kao se tacno zvala, ali navedena su bila pravila po kojim se gleda starost partnera
znam da ja kod mene nisam mogla na tome da vidim da li smo vrsnjaci ili je stariji ili mladji jer imam pokazatelje od svakog po nesto

Old 24-12-2012, 08:42   #7
nale777
Druid

nale777's Avatar

nale777 je offline
Registrovan: Oct 2010
nale777 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Ajde da budem korisna za promenu, imam dva primera velike razlike u godinama.

Prvi su moji mama i tata, on je od nje stariji 10 godina. Mama nema ništa sa saturnom, on je u desetoj i pravi jedino trigon sa suncem, mislim da to nema veze sa starošću muža. URAN joj je u sedmoj kući, u konjukiciji sa Ma u raku, ali tata je bio elektroinženjer i imao je Ma u vodoliji, pa njega samog gledam kao taj uran, jer jeste bio neobičan. Da li se ona zbog urana udala za starijeg - ne znam.
Ja i dalje saturn gledam kao starost, a za uran ne znam šta da kažem...

Drugi primer je drugarica, bivši muž je stariji od nje 13 godina. Ona ima saturn u devetoj, u kvadratu sa suncem (ali je separacija 9*), sunce joj vlada sedmom kućom. Uran je u desetoj i pravi egzaktne trigone sa Ma i Ve.

Oba primera su mi neubedljiva totalno, osim možda tog kvadrata Sa i So, ali je 9*... Ali eto, udale su se za starije.

Istražiću još neke primere pa ću da napišem
Aspekt SO kao pokazatelja muza u zenskom natalu, ima i te kako veze sa staroscu partnera, posto ima aspekt prema SA. Mene vise buni ovaj UR, koji kazu da pokazuje starost.Posebno ako se veze i za 10. kucu, koja je i kuca statusa, pa i braka onda.
Meni su rekli da ce biti par godina stariji od mene, znaci otprilike moje godisete.Valjda zbog ME u konjukcij isa SO i trigonu sa JU.

Old 24-12-2012, 08:57   #8
More
Obično gatalo

More's Avatar

More je offline
Registrovan: Jul 2012
More je na dobrom putu
Standardno

Meni neko rece da ce biti jako stariji muz od mene, povezala sam to sa SA i SO u 7 ali imam i UR0MA. Ko zna, mozda se na to mislilo, i ja prvi put cujem to za UR. Btw, nikad nisam imala mladjeg partnera, uglavnom 6 godina razlike minimum.

Old 24-12-2012, 09:03   #9
drasko11
Švrća

drasko11 je offline
Registrovan: May 2012
drasko11 je na dobrom putu
Standardno

A vladar 7.je saturn u 6.koji je u konjukciji sa suncem... jel to daje starijeg partnera?

Old 24-12-2012, 14:01   #10
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Aspekt SO kao pokazatelja muza u zenskom natalu, ima i te kako veze sa staroscu partnera, posto ima aspekt prema SA. Mene vise buni ovaj UR, koji kazu da pokazuje starost.Posebno ako se veze i za 10. kucu, koja je i kuca statusa, pa i braka onda.
Meni su rekli da ce biti par godina stariji od mene, znaci otprilike moje godisete.Valjda zbog ME u konjukcij isa SO i trigonu sa JU.
Za uran ne znam, ja bih pre rekla da on može da obuhvata sve što nije uobičajeno, pa da on sam predstavja veliku razliku u godinama, jer to nije baš svakodnevno. S tim što mislim da bi onda pokazivao i dosta mlađe i starije partnere. Nije baš uobičajeno da se neko venča sa partnerom koji je po 30 godina mlađi ili stariji. Ovo je samo neko moje razmišljanje, logički, pošto ne znam kako bih drugačije tumačila taj uran. Nikad ga ranije nisam gledala kao nešto što određuje starost, za to gledam saturn (stariji) ili merkur (mlađi). Ali čovek se uči dok je živ

Kod tebe je baš to što si napisala, i ja mislim da će tvoj muž imati približno isto godina kao i ti, jer imaš tu konjukciju So i Me, ali u jarcu, pa kapiram da zato neće biti ni stariji ni mlađi Kod mene je slična situacija, samo se odnosi na sedmu kuću, imam Sa i Me tu, i dobila sam odgovor da bi partner trebalo da bude mojih godina.

Old 24-12-2012, 14:12   #11
bosi7
Druid

bosi7's Avatar

bosi7 je offline
Registrovan: Mar 2011
bosi7 će postati poznat uskoro
Standardno

Meni rekoše malo stariji (2-4g) ili čak vršnjak. A takodje imam od svačeg po nešto i šta će na kraju da ispadne, vidjećemo.
So ima 60Ur- aplikacija, Ma ima 120Ur- aplikacija, Ur je blizu 10k statusa, a i Saturn je u sedmoj, pa bi to kao trebao da bude stariji ali isto tako može da bude i neka druga simbolika Urana, npr. njegovo zanimanje ili neka karakterna osobina Vodolije...mada je tu i Venera...ali So ima i 0Me u Djevici, (So je suvladar 7k a Me vladar 5k i 8k), pa eto neki moj instikt mi govori (a tako je bilo i dosad) da će to ipak biti možda neka manja razlika u godinama.

Old 24-12-2012, 14:19   #12
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Nema sanse da moze da se vide godine partnera iz natala , kao ni boja ociju, broj cipela, krvna grupa, i sl. sto neki misle i tvrde da moze.
Ne mogu cak ni derivatne kuce mnogo da kazu, da ne kazem da ne mogu nista ( sad bi me mnogi ubili zbog ove izjave ).
Dovoljno je da mozete da vidite mesto upoznavanja sa partnerom ili mesto zapocinjanja veze, eventualno kakav ce biti brak, jer tesko da cete videti nesto vise iz svog natala. Ovo sve pisem, jer sam proverila na primerima meni bliskih osoba.

Quote:
Originally Posted by nale777 VIdi Poruku
Aspekt SO kao pokazatelja muza u zenskom natalu, ima i te kako veze sa staroscu partnera,
Nema, jer je SO pre otac, nego muz, a moze biti sef, direktor, nadredjeni itd....., pa bi po toj logici svi oni trebalo da su istih godina.

natal http://www.dodaj.rs/f/1T/JO/2NseDaag/moj-natal.gif

Old 24-12-2012, 14:27   #13
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Standardno

Ja sam negde čitala da kvadrat So i Sa u ženskom horokskopu daje starijeg muža, jer je taj aspekt sam po sebi težak, pa onda osoba traži "zaštitu" zbog svoje nesigurnosti, traži očinsku figuru. Isto važi i za Mo90Sa u muškom, da žena bude starija. Da li je to tačno - ne znam, to pišem teorijski. Ova drugarica ima taj aspekt So i Sa ALI je separacija 9*, nedovoljan pokazatelj, ne bih je ni uzimala u obzir. Međutim, ona stvarno traži očinsku figuru i nekoga ko bi brinuo o njoj, jer je potpuno nesposobna za život (s tim što to ima veze sa ostatkom natala). Za mamu takođe nisam ubeđena, jer mnogi ljudi imaju trigon So i Sa pa nemaju starije muževe...

Kapiram da je simbolika preširoka, i da taj aspekt koji se odnosi na starost, može da se potroši na nešto drugo. Mama ima uran u sedmoj i udala se za elektroinženjera, nije se razvodila. Ja imam saturn, koji opet znači MILION stvari. Ajde ako neko ima konkretne primere neka napiše...
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-12-2012, 14:35   #14
andjela
Mag

andjela's Avatar

andjela je offline
Registrovan: Feb 2012
andjela će postati poznat uskoro
Standardno

Moja sedma kuca ... Sa i Ur tu,a So konjukcija Ur...Uh...Ima li ko ideju...Ne znam,ovaj moj sadasnji decko je dve god stariji od mene...a i ostali su bili isto dve god bili stariji...Da me ne zezne Uran pa da se udam za nekoga 10 god starijeg...Salim se,ja ne volim takve slucajeve i ne daj Boze da mi to zivot priredi...

Old 24-12-2012, 14:40   #15
Sicilijana
Obično gatalo

Sicilijana je offline
Registrovan: Nov 2012
Sicilijana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Lahadima VIdi Poruku
Ja sam negde čitala da kvadrat So i Sa u ženskom horokskopu daje starijeg muža,
I ja sam citala svasta, ali od toga pola ili trecina istine na primerima.

Moja drugarica ima muza starijeg od nje 10 godina, a nema joj ni vladar 7, a ni SO, a ni VE aspekt sa SA, ni sa UR

natal http://www.dodaj.rs/f/1T/JO/2NseDaag/moj-natal.gif

Last edited by Sicilijana; 24-12-2012 at 14:59..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules