ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Neptun
Old 25-08-2006, 23:26   #1
duholika
Prijatelj foruma

duholika's Avatar

duholika je offline
Registrovan: Aug 2006
duholika je na dobrom putu
Standardno Neptun

NEPTUN

Povratak: 165 godina
Sediste: Ribe
Egzaltacija: Vodolija

Simbolizuje more, njegove tajanstvene dubine i nedokucive tajne koje one kriju.

U psiholoskoj astrologiji Neptun vlada ljudskom intuicijom, psihickim sposobnostima koje posedujemo, nasom imaginacijom, uobraziljom i mastom. Idealistican je, spiritualan, mistican, maglovit, konfuzan. Zbunjuje i obmanjuje. Cini sve preosetljvim i bolesnim, simbolizuje iluzije, zloupotrebu alkohola i narkotika, trovanje i davljenje. Prirodno mesto neptuna je dvamaesto polje.
Submit to Digg   Neptun Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-08-2006, 22:17   #2
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Chini li se meni, ili je ovaj moj u 7-om polju malchice zeznut..tj.imam predispozije za neobichnog i prilichno komplikovanog partnera, a samim tim i komplikovane odnose s njim, razocharanja..'Konsultovah' se s Duporovim udzbenikom natalne astrologije i vidjeh da nije bas najbolja situacija... Osim toga, u sekstilu je sa Suncem i Plutonom ukoliko se ne varam..

Old 26-08-2006, 22:17   #3
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Nađi nekog umetnika

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Old 26-08-2006, 22:19   #4
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

Sve su prilike da ce taj naci mene, ti neobichni i komplikovani me nikad ne preskachu..a i ti si me bash obradovala sa 'prijedlogom' ehehehe

Old 26-08-2006, 22:20   #5
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Pa tebi vise ovaj Uran opisuje bracno stanje, nego Neptun. Uran je na kraju 6, ali se interpretira u 7. A Neptun je vec na kraju 7. kuce.

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 26-08-2006, 22:21   #6
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Standardno

Sve u svemu, ni tu nije prilichno bajna situacija...Sve mi to upucuje na neke ilegalne ljubavi, veze, nagle prekide, krize...

Old 26-08-2006, 22:21   #7
Aurora
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Vojvotkinja wrote: Sve u svemu, ni tu nije prilichno bajna situacija...Sve mi to upucuje na neke ilegalne ljubavi, veze, nagle prekide, krize...
Neptun slobodno racunaj da je u 8. kuci, a kao sto rece Nenita Uran ti tu bitan. Generalno, donosi nagli prekid, svadje isl. Ali ne mozes tako gledati. Nije sve tako crno . Ako hoces da znas kako ces se osjecati u braku onda gledas kako se osjeca Uran u znaku Blizanaca, jer je to tvoj podznak. Uran je tu narocito dobar. Isto tako pogledaj i Mars, jer je on vladar tvog Urana - opet dobar u Blizancima. Vladar 7. polja-Jupiter otisao u znak Vage- 5.polje ( mada se i ovo vec racuna kao 6. ) nije lose, a njegov vladar je Venera i jos su u trigonu Iznedju ostalog, Uran je vladar tvoje Venere, pa to govori o braku iz ljubavi.

Kod mene Neptun u Strijelcu u 1. kuci, ne bavim se tek tako muzikom Ali je u T - kvadratu, inace generacijski Neptun kvadrat Saturn - kreativnost koja nece napolje... i mene muci cesto, jos u opoziciji sa Merkurom, mnogo impresija, inspiracija ali nikako da sve iznesem do kraja)) Za Neptun u 1. kazu - ljudi sa maskom, ja bih rekla, ljudi koji uvijek mastaju...

Moj tata se bavi muzikom i moja sestra isto, tako da tu nema problema,ali sto se tice uklapanja imam problema. Jednostavno nisam u skladu sa "pravilima" koja namece, po meni nazadna i konzervativna sredina. Malo sire sagledavam stvari i nikad se necu pomiriti sa ovakvim nacinom zivota,pa gledam da sto prije ponovo zbrisem negdje

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Last edited by uspavana; 16-06-2007 at 15:06.. Reason: spajanje postova

Old 26-08-2006, 22:26   #8
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

I ja ga volim, iako mi je u 9.kuci.
Ali je vladar 1. pa mu to dodje na isto
Bez Neptuna nema ni predivnih mastanja, ni saosecanja, ni tajnovitosti, ni misticnosti koja je tako inspiritivna.

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 24-09-2006, 22:01   #9
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Uticaj planete Neptun u natalnom horoskopu

Drevna i akademska astrologija veoma isticu vaznu ulogu, svojstvo i karakter planete Neptun u natalnom horoskopu, kao i njen uticaj na izbor zanimanja, ili na odredjene sklonosti, afinitete i talenat. Jedan od osnovnih astroloskih principa govori kako istaknuti polozaj Neptuna u natalnom horoskopu determinise psiholosku strukturu licnosti, a zatim i odredjene predispozicije koje ce se tokom zivota razvijati kao posebna sklonost ka specificnim profesijama ili cak doneti karakteristican, velicanstven, vrhunski i veoma originalan uspeh u karijeri. U izvesnom smislu, Neptun "obelezava" osobu odmah po rodjenju ili kroz skicu natalnog horoskopa koja najavljuje karakteristicnu zivotnu pricu i "neobican uspeh" u zivotu i karijeri.

Planeta Neptun je otkrivena 1846. godine i to posredstvom uticaja na Uran. Ova planeta ima gustu ledenu atmosferu, cvrsto jezgro velike gustine, a vreme rotacije iznosi priblizno oko 165 godina za obilazak kroz ceo Zodijak. Neptun je planeta simbolike, suptilnosti, romantike i umetnosti, izuzetno jako deluje na nadrazaj i osetljivost cula. Navodi na intuitivno sagledavanje stvarnosti, sveta i sebe kao jedinke. Podstice bujnu mastu, budi rafinirana ili senzacionalisticka osecanja.

Njegov uticaj (generalno) na siru populaciju je vise i cesce izrazen u pravcu iskrivljenih, nerealnih i misticnih shvatanja stvarnosti ili posebno naglasene hipersenzitivnosti. Jedno od astroloskih pravila glasi: Neptun "u malim kolicinama" deluje kao lek, a u velikim ili preteranim kao otrov. Kada se nalazi na nekom vaznom mestu unutar natalnog horoskopa (ASC, MC ili u nekom bitnom polju), ova planeta daje sklonost ka umetnickim zanimanjima. Narocito je naglasen talenat ili sposobnost za bavljenje muzikom, slikarstvom, filmom, modom, plesom, fotografijom, poezijom, duhovnoscu, medicinom, farmacijom, idejama, idealima, imaginacijom, mistikom, iluzijom, notama, mirisima, morima, naftom, akoholom, drogama, lekovima, anesteticima, transom, hipohondrijom, lazima, abnormalnoscu, bojama, "unutrasnjim" culima, hipofizom, nervima.

Delovanje ove planete je veoma karakteristicno, tj. ono je vrlo postepeno, suptilno, tajanstveno i pritvoreno. Naglaseni ili istaknuti Neptun u natalnom horoskopu izuzetno je vazan za licni plan, intimni zivot i daje veoma karateristicne ili retke sposobnosti kao sto su: transcendentalnost, medijumski potencijali, sjajne spsobnosti za spijunazu ili detektivski rad. Zatim, daje izuzetno pojacanu percepciju i predstavlja poseban "kanal" za intuitivne, medijumske, isceliteljske ili vidovnjacke moci i sposobnosti. Kada je lose aspektovan i "ostecen" donosi obmane, prevare, sklonst ka razlicitim porocima, uslovljava mentalne bolesti i psihicke poremecaje, navodi na samounistenje, deluje fatalno i autodestruktivno -- to je energija koja "otrovno" razara dusu i psihu, deluje iznutra, nevidljivo i neuhvatljivo, kraj je uvek tragican, spektakularan i veoma dramatican.

sa net-a

Lara

Old 24-09-2006, 22:26   #10
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

hehehehe meni kažu da što sam starija to sam mahnitija a meni baš nešto dobro tako. ne znam stvarno ko je ovde normalnan. tj. ovi što misle da su normalni su u žešćoj zabludi, ali to po mom skromnom mišljenju.
ovako, i meni se sviđa taj Neptun. mašta, snovi, intuicija, umjetnost, kao neka unutrašnja droga koja nam ne da da nestanemo već nas vuče u neke više sfere gdje još možemo pronaći ili osloboditi dušu. tako ga nekako ja osjećam.
evo šta mi je nedavno donio taj moj Neptun iz 11 u trigonu sa Suncem u 7. došao je pjesnik, kojeg poznajem već nekoliko godina, član Društva pisaca (Sunce u 7 u Lavu, mora biti nešto veliko ) i ponudio mi da pišem recenziju za njegovu zbirku poezije. vjerujte da sam ostala bez teksta. moja prva misao je bila: a što mene od toliko pametnijih!? (ja nikad ne vjerujem da sam toliko dobra koliko drugi misle, džaba)
i hajde, prihvatim ja to. a šta je Neptun htio? pa da ta poezija bude o ljubavi (7 kuća) i to da se kroz ljubav prema ženi dolazi do ljubavi prema bogu! Neptun je i duhovnost, naravno.
a taj pjesnik, on je znate malo proćelav i stariji (Sunce konjukcija Saturn u Lavu (Lav-ćelav) ) i član Društva pisaca (Merkur konjukcija Sunce, Merkur konjukcija Saturn) i nastavnik (valjda što je Merkur u vezi sa Saturnom iz Djevice, a ona je nekako usmjerena na obrazovanje čini mi se). a i on je sitne konstitucije kao kakva Djevica.
e onda mi je došao drugi jedan profesor sa fakulteta koji hoce da mu lektorišem knjigu. sad zamislite, i ovaj je ćelav i stariji, naravno, ali mislim da bi mogao biti ovaj Jupiter iz 7 u RAku, jer je onako snažan, atletski građen, patriota, borac za prava i pravdu, i bavi se naukom o odbrani (!) , a i često po sudovima gonja pravdu i istjeruje nepravdu protiv društvenih imbecila i lopova. Jupiter pravi trigon sa Mc jem koji je u Škorpiji. Pluton i Mars su u Vagi u 8 kuci. Pretpostavljate. Knjiga je o ratu i o nesposobnosti i bezobzirnosti Međunarodne zajednice da zaustavi to što je mogla zaustaviti. (Jupiter su i stranci)
Eto Drušva i Zajednice, eto pisaca i međunarodnih pitanja, eto prava i pravde, eto poezije i ljubavi prema bogu, eto meni svega ))
Jesam li ovo dobro skontala? Valjda se na vlastitim primjerima najbolje uči, iako je često i najteže. Baš mi ovo zanimljivo.
A što veza sad Jupitera, kad pričamo o Neptunu. Pa Neptun mi je u Strijelcu! Eto Jupitera

Old 27-11-2006, 18:10   #11
tia*
Švrća

tia*'s Avatar

tia* je offline
tia* je na dobrom putu
Standardno

Svijet fotografije i filma rođen je u razdoblju vladavine Neptuna. Prva fotografija nastala je 1827,a ranih tridesetih otkrivene su prve naprave koje daju dojam pokretnih slika.
Svijet iluzije pripada Neptunovom području i možda je baš iz tog razloga teško definirati njegovu neuhvatljivu prirodu.
U vrijeme vladavine Ne dogodila su se i napredna otkrića na području farmakologije. U rujnu 1846. u uporabu je ušao eter,nakon toga kloroform.Anestetici su se počeli masovno koristiti. Plin je zamjenio ulje koje se dotada koristilo za rasvjetu a novo ulično svjetlo širom otvorilo vrata noćnom svjetlu s dobro osvjetljenim barovima u kojima se točio alkohol kao zavodljivo sredstvo za bijeg od stvarnosti.
Upravo nam Ne na mnogo različitih načina govori o bijegu od stvarnosti,bilo da se radi o glamuroznom svijetu filma ili o stvarnosti zamagljenoj pićem i drogom, njegov je svijet udaljen od stvarnosti i neosjetljiv na bol.
Saturn je restriktivan,Uran eksplozivan a Neptun se rastapa u eteru ili klizi do dna niz grlo boce.
Izlaz traži u svijetu iluzije.Ne se zanosom bori protiv očajanja, a grozničavom srećom protiv boli i nejasnoće.
Život je njemu ili pun značenja i euforije ili nema smisla.
Ljudi Neptunova tipa prilično su osjetljivi na oba stanja i stoga moraju naučiti da Ne (za razliku od ve)vlada samo fantazijom idealnog ljubavnog spoja i romansama, koje se mogu ali i ne moraju ostvariti.
U grčkoj mitologiji Ne je Posejdon ,bog mora, kojeg simboliziraju osti. Vladar je oceana i svega što je u vezi sa njim.
U njegovom svijetu svi se nalazimo u moru života u kojem plovimo nošeni strujom i valovima, bez kopna na vidiku.
Čovjek Ne tipa ne poznaje granice baš poput Riba koje nose mnoge karakteristike svog vladara.
Za razliku od Ur koji teži djeljenju i odvajanju, Ne ukazuje na stapanje i ruši ograde bez kojih nikad ne bismo bili u stanju voljeti ili mrziti.Cilj mu je naučiti se oteti onome što ga sputava.

by: J.Watters

Old 24-12-2006, 14:16   #12
Makišon
Obično gatalo

Makišon's Avatar

Makišon je offline
Makišon je na dobrom putu
Standardno

Neptun u ribama

Jesu li one more ili kupatilo u kuci, nije vazno, voda biti mora, ako je covek angazovao svoju energiju ka ovom znaku. Ribe su poslednji znak, pa predstavljaju sve ono sto je na kraju il’ grada il’ kuce il’ kola cak, nalik XII polju. One su kraj i tajna one su vera, pa pusta ostrva su sad uz malo drugih elemenata vere – manastiri i crkve, ako za tim u horoskopu tragamo; pa onda sve sto je nepristupacno, koje danas nazivamo zatvorenim. Je li ostrvo zatvorena ustanova i kakva bi ovo glupa recenica bila, da iz jedne iste simbolike ne izlaze i bolnice i zatvori i Australija. Zavisno od planeta, eto hotela ili fabrike u koju se uci ne moze, ambasade ili zatvora. Oboda grada i parka koji bas nije doteran, jer covek zaboravlja na Boga, pa u ambijentima Ribe simbolizuju sve ono sto je na kraju svesti ili ono zaboravljeno ili ono potisnuto u nesvesno. Mogu biti fontane s lavljim trgovima, bas kao sto moze biti i Bojiceva grobnica plava, sto spava. Kraj ma cega il pocetak snova – isto je. Stvarno i nestvarno, sve ono iz maste, pa uz malo materije, kao astroloskog elementa eto muzeja, galerije slika ili brodova i mornara sto se smeju, nadajuci se da ce s prvim kapima kise otploviti. Opet u kuci podrum, opet u VI zamrzivac, opet s Uranom trigon Saturn – hladnjace koje nose iste one masline negde na put, uz brdo, uz stepenice ka nebu u Vodoliju, s brda nalik onom na kom je nas Gospod, jer Ribe su Bog sam i vera sama, nekada s krstom pero bese.

Goran Milekić

Neptun u kućama

I polje Postoji žeđ za skrivenim , osoba je sama sebi tajna. Kanal je za duhovnost. Neptun je slika, Uran je glas. Personifikacija, slika ličnostoi, duh, anđeli i demoni idu kroz položenog Neptuna u I polje. Ovo može biti i čovek sa bradom, nosi tajnu u sebi. Ako je vladar Riba iz V polja onda je ovo opcija tajnih veza, zavođenje, zaljubljenost. On je egzaltacija seksualnog doživljaja analogno Saturnu iz Jarca koji je sam vrh planine, Medium Coeli ali u ovoj slici izražen kroz zanos. On vas prvo uspava kako bi progovorio, on traži opuštenost, poverenje, zavisnost [ beli prah, alkohol, lekovi ] da bi se u potpunosti izrazio i otkrio. To je šapat nekog bića, jaka inteligencija, nosi intuiciju koja je viša vrsta intelekta. Negativno aspektovan - Uspavani ste ili se prepuštate osećaju da neko u vama drema. Pozitivno aspektovan ili u dobrim aspektima sa Suncem, Mesecom, daje popularnost, Tv zvezde - more ljudi vas poznaje.

II polje Ovo je opis čoveka koji ne zna sa novcem, novac mu obično prolazi kroz prste - simbolika Neptuna. Zanosite se ulaganjima, postoji realna opasnost od gubitka, nemate svest o manipulaciji finansijama. Negativno aspektovan ili aflikcija Marsa uvlačite lopova, prizivate krađu Pozitivno aspektovan je izuzetno povoljan za sticanje novca u simbolici Neptuna - parfemi, čarape, veš, sa Jupiterom - skupe stvari, brodovi, hoteli, inostranstvo. Voda, piće, kafe, crkveno zdanje… sve donosi novac.

III polje Čovek koji budan sanja, maštar, sklon ezoteriji, duhovnosti Negativno aspektovan - čovek možda laže ili ako je Neptun ovde loše integrisan onda nedostaje inteligencija. Pažnja! Vožnja noću, alkohol, krađa automobila. Nejasnoća uma, čovek priziva duha koji pravi haos.

IV polje Nepoznato poreklo nema svest o pripadnosti, duh predaka živi kroz njega. Kuća traži blizinu vode. Ovde je jaka genetska veza sa bakom, poplave i problemi sa vodom u domu. Kuća plače, pucaju cevi. Gde je u karti Neptun tu su suze prolivene. Negativno aspektovan - Strah. Da li vam duhovi obleću oko kuće? Jedan od roditelja [suprotnog pola - u muškoj karti - majka, u ženskoj - otac ] je izgubljen, lud, psihološki nestabilan, nasleđuje se od njega sklonost piću, labilna psiha.

V polje Tajne veze, ljubav baš prema ljudima kojima ne možete pristupiti. Deca usvojena, izgubljena ili izuzetno kreativna, tiha ali lepa. Sanjari.

VI polje Zdravlje - psihosomatske bolesti, trovanja lekovima, nejasne bolesti koje nemaju dijagnozu ili se dugo provlače sa različitim definicijama. Na polju rada čoveku nije jasno šta od posla želi, ako je loše aspektovano [pod kvadratima ili opozicijama] često gubi posao ili pravi velike greške pa dobija otkaz.

VII polje Na ovom mestu Neptun otežava da osoba vidi kakav je njen partner zaista. U početku je to prilično povezano sa prevelikim očekivanjima i sposobnosti da svoje želje utelotvori u partneru zanemarijući realnost. Partner se idealizuje i osoba je spremna da se zbog ljubavi maksimalno žrtvuje za partnera. U drugoj varijanti, osoba može biti svesna nedostataka svog partnera ali će ih nadomeštati tajnim vezama. Profil osobe kakvoj se ovakva osoba nada, jeste mistična osoba, koja ima izvesnu harizmu i popularna je u društvu. Na ovom mestu Neptun je sklon da pomogne osobi da zadobije veliku pažnju medija.

VIII polje predstavlja na izvestan način tajnovitost i misteriju, tako da se Neptun ovde oseća relativno dobro. Ovakva osoba zahvaljujući svojoj intuiciji uspeva da pronikene u tajne i razvija svoj duhovni život. U dobrim aspektima ovo je osoba koja ima snažan unutrašnji život koji joj služi kao utočište kada se nalazi u problemima. U negativnim aspektima, on će se odraziti na zdravlje, postoji opasnost od astme ili nekog agresivnijeg oblika alergije. Medicinska oprema kao što su konci, gaze i sl. mogu da izazivaju alergiju.Kada govorimo o nasleđu, Neptun, će znatno zakomplikovati sliku te nasledstvo može postojati ali put do njegovog preuzimanja može biti nejasan do poslednjeg momenta.

IX polje U devetom polju Neptun će se osećati prilično dobro. Ovakva osoba će težiti upravo Neptunovim ciljevima, da razvije duhovnost, da putuje daleko od kuće, da shvata nove načine ponašanja i da se bavi filozofijom.Ukoliko je Neptun dobro postvaljen osoba može postaviti neku novu teoriju, može putovati u daleke krajeve ili postati duhovnjak. U negativnim aspektima to može ukazivati na slepo verovanje nekom autoritetu i nekritičko razmišljanje o sebi i svetu.

X polje Neptun u drobrim aspektima daće snažnu volju da osoba uspe u specifičnim oblastima kao što su film, balet ili fotografija. Ukoliko ima dobru vezu sa Saturnom osoba će pravilno povezati svoje vizije i umetnički talenat, upornim radom i polako ostvariti svoje ciljeve. Slično Neptunu u VII polju, ovde će biti pospešena popularnost u širokim krugovima. Takođe ovo je jedna od pozicija koje opisuju političare. U negativnim aspektima, osoba i pored dobrih ideja nikako nije sposobna da skupi dovoljno energije da počne nečim da se bavi ozbiljno.

XI polje Sa Neptunom u XI kući osoba od najranijeg detinjstva razvija empatiju prema drugima. Takođe u razmišljanjima o socijalnim pitanjima vrlo je idealistična i često naivno veruje drugima. Ukoliko su aspekti dobri, osoba se može pohvaliti da je njena vera održava u dobrim odnosima sa okolinom. Ukoliko postoje loši aspekti, osoba će naići na razočarenja od strane prijatelja ili njihov potajni uspeh.

XII polje je u svojoj biti Neptunovska kuća. Zato se on tu i oseća dobro te osobi daje izraženu maštu, jaku intuiciju, empatiju kao i sposobnosti medijuma. Ukoliko je Neptun negativno postavljen osoba može biti sklona preuveličavanju i uticaju drugih ljudi. Takođe to može biti simbol tajnog neprijatelja, koji nije ništa drugo do nerazjašnjenih unutršnjih pitanja koje osoba ima poteškoća da razume i dokuči.

Aleksandar Imširagić

Last edited by Skorpija; 06-05-2010 at 14:19..

Old 24-12-2006, 20:27   #13
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

IV polje Nepoznato poreklo nema svest o pripadnosti, duh predaka živi kroz njega. Kuća traži blizinu vode. Ovde je jaka genetska veza sa bakom, poplave i problemi sa vodom u domu. Kuća plače, pucaju cevi. Gde je u karti Neptun tu su suze prolivene. Negativno aspektovan - Strah. Da li vam duhovi obleću oko kuće? Jedan od roditelja [suprotnog pola - u muškoj karti - majka, u ženskoj - otac ] je izgubljen, lud, psihološki nestabilan, nasleđuje se od njega sklonost piću, labilna psiha.

kuca blizu vode, jedino je to tocno, ovo ostalo totalno fulano.... ne razumjem kako, svasta
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-12-2006, 20:33   #14
julianna
Početnik

julianna's Avatar

julianna je offline
Registrovan: Dec 2006
julianna je na dobrom putu
Standardno

neptun u konjuckiji sa IC-om simbolizira dom kraj mora, rijeke...
također može ukazivati na probleme sa vodom u domu
na jednog neobičnog i misterioznog roditelja možda čak i sklonog opijatima
neobično odrastanje i obiteljsko okruženje
ne90ju daje senzualnost ,ali često nerazumijevanje sa prijateljima, sukob između ideala i prakse
ne120ma opet ukazuje na razliku između onoga što radiš i onoga što misliš,ali ono što radiš je osjećajno
ne60me daje veze sa ljduima koji su neobični,umjetnici,ali moguće i kriminalci ili ovisnici

Old 24-12-2006, 20:36   #15
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoroCARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

kuca blizu mora,neobican roditelj, neobicna obitelj, tajna u obitelji sve to stoji, ali ovo o opijatima nikako.... Strasno....
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules