ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mjesec u Vagi
Old 03-06-2011, 23:19   #1
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno Mjesec u Vagi

Evo nisam nigdje vidjela ovu temu

MJESEC U VAGI

Obdaren jakim i dinamičnim psihičkim stanjem, pripadnik Vage će moći istovremeno vršiti miroljubivu i pomirljivu ulogu u odnosu na druge, svjestan svoje misije. Suprotno ležernosti i nervnoj labilnosti koje mu se obično pripisuju, to je borac (pozitivan - kardinalan zračni znak) za slobodu, koja se rađa upravo pod lunarnim utjecajem. Mašta je kreativna i može se orijentirati prije prema umjetnostima, nego k nekom društvenom idealu. Utjecaj na druge (Vaga - 7. znak, altruizam poslije individualizma) može biti značajan, u dobru kao i zlu, prema aspektima Mjeseca. Bračni život predstavlja psihičku ravnotežu ili poremećaj, a što se može pažljivo prostudirati iz trenutka rođenja (kozmogram), zavisno od lunarnog položaja.

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=4775
Advertisement

Old 03-06-2011, 23:28   #2
virgo84
Obično gatalo

virgo84's Avatar

virgo84 je offline
Registrovan: Jul 2010
virgo84 je na dobrom putu
Standardno

ja imam ovaj polozaj mjeseca, pa jos kako mi je mjesec vladar asc to ima veci uticaj kod mene....ovakav polozaj daje borce, mada i velike nedoumice i uvjek neko vaganje, oko izbora....mislim da jedino kad nadju emotivno zdovoljstvo, znaci kad budu sigurni u ljubav partnera, mogu da napreduju kad je posao u pitanju kao i drugi aspekti u zivotu, jer im to daje elan i snagu za dalje

Old 04-06-2011, 12:49   #3
makim23
Švrća

makim23's Avatar

makim23 je offline
Registrovan: Dec 2010
makim23 je na dobrom putu
Standardno

Mesec u Vagi je oslikan kao zena koja "gleda" sebe u ogledalu...medjutim, ona zapravo ne gleda svoj odraz u ogledalu, vec odraz drugih ljudi u tom ogledalu. Na taj nacin, ona posmatra ljude i pokusava da reflektuje njihovo ponasanje i razmisljanje na nju samu...dakle prilagodjava se svakoj situaciji i svakoj osobi veoma dobro, a sa druge strane ogledalo simbolise dozu narcisoidnosti i povrsnosti koje osobe sa Mesecom u vagi poseduju

Old 04-06-2011, 13:28   #4
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

Osobe sa Mesecom u VAGI su izuzetno sarmantne,finih manira i izuzetnog vaspitanja.Potreba da se svima dopadnu je veoma izrazena ali to rade na jedan diplomatski i neprimetan nacin.Uctivi su i znaju bon-ton.Mrze prostakluk. Snalaze se u svakoj prilici.Komunikativni su i puni ideja i saveta koje vole da dele drugima. Prijateljski su nastrojeni i veoma pravedni.Borice se za ono za sta misle da su u pravu. S obzirom da su vrlo neodlucni cesto im treba pomoc kako bi uspeli da odaberu pravu stvar. Flertovanje im je vrlo interesantno a narocito kod zena, koje sa ovim polozajem Meseca lako mogu postati velike zavodnice. Lepota im je vrlo bitna pa zato vode racuna o tome kako se oblace i kako najbolje da uklope boje. Ovo se odnosi kako na njihov izgled tako i na izgled njihovih kuca, kancelarija i uopste okruzenja u kojem borave. Sredjuju kucu po feng-suiu, vastu itd. Obozavaju nakit,parfeme, cvece, dekoraciju, dizajn,modu i javne nastupe. Imaju dosta umetnickog u sebi, pa cete ih cesto videti u galerijama, na izlozbama, koncertuma i dr. S obzirom da je Vaga vazdusni znak cesto nedostaje prakticnost. Za to je potreban neko ko ce ih usmeriti. Ipak narav im je dobra pa su zato vrlo ljubazne, srdacne i uvek nasmejane. S obzirom da je ovde egzaltiran najveci malefik SATURN, lako je pretpostaviti zasto MESEC ovde nije narocito emotivan.Posto je Vaga znak partnerstva sigurno je da ce ovim osobama uvek biti potreban partner, brak ili neko uz koga ce se sigurnije osecati. Moguce je manje samopouzdanje zbog debiltiranog Sunca. Majka je vrlo pravedna i lepa zena. U genetici je bilo zena koje su bile prave dame. Muskarac trazi sa ovim polozajem lepu i sarmantnu zenu koja ce umeti da ga predstavlja.Ona mora biti komunikativna, inteligentna i cesto umetnicki tip. U kuci voli sklad i mir. Sa ovim polozajem kuca je cesto puna slika, umetnickih predmeta, zavesa, svecnjaka, jastuka, vaza, cveca, a cesto se cuju i zvuci klasicne muzike, valcera. Sa ovim polozajem Meseca koza moze biti vrlo osetljiva. Za mentalnu i emotivnu stabilnost potrebni su drugi ljudi a narocito partner.
Kako i ja imam Mesec u Vagi (ali u 12.kuci) mogu reci da mi u potpunosti odgovara ovaj opis. Naravno da dalja analiza ide prema aspektima, dispozitorima i ostalim vidljivim elemntima astrologije.
Submit to Digg   Mjesec u Vagi Reply With Quote

Old 06-08-2011, 00:00   #5
Rabiosa
Druid

Rabiosa je offline
Rabiosa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by virgo84 VIdi Poruku
ja imam ovaj polozaj mjeseca, pa jos kako mi je mjesec vladar asc to ima veci uticaj kod mene....ovakav polozaj daje borce, mada i velike nedoumice i uvjek neko vaganje, oko izbora....mislim da jedino kad nadju emotivno zdovoljstvo, znaci kad budu sigurni u ljubav partnera, mogu da napreduju kad je posao u pitanju kao i drugi aspekti u zivotu, jer im to daje elan i snagu za dalje
Ovo je tačno. Ja sam jedna od ponosnih vlasnika Mo u Vagi. Otvorena sam i pristupačna, ne za sve, ali uglavnom takva jesam. Dobro procenjujem svaki grč na licu, ton glasa, pogled kod neke osobe. Mislim da mogu skoro svakome da se dopadnem samo ako ja to želim, jer sam pre svega ljubazna i nasmejana, i znam šta treba nekome da kažem da bi mu se svidela. Ali to je samo kod namćora da ih malo omekšam, kod ljudi sa kojima se "pronađem" odnos se razvija spontano, ne toliko sa predumišljajem. Takođe, iznenađena sam koliko me dobro opisuje stepen na kom mi je Mo. Negativna strana Mo u Vagi je svakako neodlučnost i lenjost. Najviše sam neodlučna kada je u pitanju ljubav, jer kao po pravilu zaljubim se u nekoga ko nije za mene. S jedne strane silno želim tog muškarca, sa druge strane iz racionalne percepcije svesna sam toga koliko bi problema stvorio taj odnos.

Old 06-08-2011, 15:45   #6
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Evo nisam nigdje vidjela ovu temu

MJESEC U VAGI

Obdaren jakim i dinamičnim psihičkim stanjem, pripadnik Vage će moći istovremeno vršiti miroljubivu i pomirljivu ulogu u odnosu na druge, svjestan svoje misije. Suprotno ležernosti i nervnoj labilnosti koje mu se obično pripisuju, to je borac (pozitivan - kardinalan zračni znak) za slobodu, koja se rađa upravo pod lunarnim utjecajem. Mašta je kreativna i može se orijentirati prije prema umjetnostima, nego k nekom društvenom idealu. Utjecaj na druge (Vaga - 7. znak, altruizam poslije individualizma) može biti značajan, u dobru kao i zlu, prema aspektima Mjeseca. Bračni život predstavlja psihičku ravnotežu ili poremećaj, a što se može pažljivo prostudirati iz trenutka rođenja (kozmogram), zavisno od lunarnog položaja.

http://www.magicus.info/hr/magicus/tekst.php?id=4775

Ovo je odličan opis.
Većina opisa Mo u Vagi se odnose na Vaginu neodlučnost i zavisnost od drugih, odnosno od partnera. Kaže se i da je ovaj Mo površan i da ne ume da voli.
Ja na to obično kažem: "Gospode Bože!"

Da sad ne trubim staru priču, dispozitor Ve i aspekti samog Mo i Ve će praviti razliku.
Recimo, ja sam u poslednje 2 godine u vezama sa veoma kratkim razmakom i to mi smeta, jer moj stelijum iz Bika ne razume (zbog inkonjukcije)ovakvo stanje, a i dispozitor Ve ima 180 sa Ur i voli slobodu više nego leba da jede.
Ipak, neću da se žalim, lepo mi je.

Dakle, da rezimiram, u mom slučaju, ta zavisnost od pratnera je netačna i svi to opisi me žestoko nerviraju, a ne mogu da nađem astrološko objašnjenje za to.

Kod svih Mo u Vagi koje znam postoji jedna ista težnja-da na ovaj ili onaj način bude povezan sa umetnošću, bilo kao kritičar ili kao sam umetnik. Ako to ne uspe da ostvari, pati. Svaki Mo u Vagi ima problem sa tim, čak mogu slobodno da kažem više nego So u Vagi.

Okružuje sebe lepim stvarima, lepo se izražava, povremeno voli da ispozira, ali to radi diskretnije nego, recimo Mo u Lavu, koji će sebe staviti ispod reflektora. Mo u Vagi često svesno i nesvesno koristi svoj šarm u svakodnevnim životnim situacijama. Veruje da se mnoga vrata otvaraju prostim osmehom i tako i biva. Opasnost preti u tome da ovo postane ustaljena navika.

Kao neoglučna Vaga, mora da sagleda obe strane medalje pre nego što se odluči.
Najviše pati zbog nepravde.

Old 08-08-2011, 03:11   #7
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by Kile Prshut VIdi Poruku
TigaBG, ovim opisom si postigla kod mene da zelim sto vise Mo u Vagi oko sebe
Hvala draga, ako je ovo kompliment
Quote:
Originally Posted by visnja VIdi Poruku
a tek mame sto su nam lijepe, jel da
Moja majka ima So u Vagi, blizu mog Mo. Jeste da joj je Ve u padu u konj sa Sa i Me, ali je tu neku vazdušastu lepotu zadržala sve do 50-tih. I naravno, umetnica je, što se kroz moj Mo i vidi.
Prvenstveno je želela da bude slikarka (Mo120Ve), ali se okrenla filmu (Mo90Ne).
Iako naš uporedni horoskop nije sjajan, moj Mo je na Asc i ja se veoma ugledam na nju, potpuno nesvesno.

Quote:
Originally Posted by visnja VIdi Poruku
a na ovaj dio da osobe sa mo u vagi zele svima da se dopadnu sam se slatko nasmijala, to je vec do nekih aspekata sa mo (meni nepoznatih)
To je istina...Ipak je Vaga javnost. Gledajući, recimo, Eminu Jahović (koja me živcira kao umetnica i zato što je snob, iako mi je na neki način simpatična) ne mogu da se otrgnem utisku da na svakom nastupu misli više na to kako izgleda, nego kako će otpevati.
Emina ima Mo u Vagi.

Old 08-08-2011, 12:51   #8
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Evo jos jednog clana grupe

Slazem se sa vicinom napisanih osobina za Mo u Vagi osim za neodlucnost. E to mi svakako nije svojstveno. Skoro u 100% slucajeva znam sta hocu, cak mi smeta jer sam uglavnom kategoricna.
Takodje se ne slazem sa tim da imam potrebu i da ne mogu bez partnera, ali opet, to je nesto sto se objasnjava kombinovanjem sa ostatkom karte.
Slazem se sa ovim da zelim da se dopadnem svima, prosto imam tu potrebu u kom god drustvu da se nadjem. Znam dosta ljudi, sa svakim stanem, popricam, nasmejem se.

Kod mene ljudi odmah primete odsustvo vulgarnosti, cak su mi bliski ljudi par puta opisujuci me naveli to kao osobinu iako toga nisam bila svesna dugo.

Presvlacim se 65 puta na dan.
E sad, neka mi neka vlasnica MO u Vagi potrvdi da je do ove pozicije ili je nesto drugo u mojoj karti uzrokovalo to. Ja bih rekla da je do ovog Mo.

Volim da mazem nokte i uzivam u tom ritualu, za mene je to bitan deo zenstvenosti. Sta vise, ljude uvek u sake gledam. Vecina verovatno u oci gleda, a samo kakve su i sta ruke rade.

natal http://i38.tinypic.com/wkptec.gif
natal + solar http://i56.tinypic.com/28s66mh.gif

Old 08-08-2011, 14:26   #9
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
mirab je na dobrom putu
Standardno

ganci, tu osobinu si dobila od Plutona u prvoj kuci a kategoricna si od energije koju imas preko kvadrata Merkura i Plutona- pa ti to smeta(kako kazes), pogotovo sto se Merkur nalazi u Lavu.No sa protokom vremena naucices vec da kontrolises ove energije.

Old 09-08-2011, 11:16   #10
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Ima taj MO U Vagi i svojih slabosti. Npr. zna biti sramežljiv, ovisan je o odnosima, nije baš sklon empatiji tj. ne osjeća baš druge ljude. Bitna mu je vanjština, a pošto je ipak riječ o Vagi naj bitnije mu je da odnosi i veze prema van izgledaju harmonično.

Old 09-08-2011, 13:01   #11
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Emocionalna ovisnost, kao i sve sto je preterano ne valja. A oni koji misle da je prirodno biti sam jesu u pravu, ali to nije istina. To ti je isto kao kad bi rekli da svako treba da radi ono sto ga cini srecnim, pa makar to bilo i najvece zlo.
A brak... ja bih ga licno ukinula (iako mi je asc u vagi). Vaznija mi je sustina. Mada, sam cin vencanja je lep
Tvoj Mo u sedmoj kući ima neke osobine Mo u Vagi pa se možda negdije prepoznaješ u opisima, sviđaju ti se. Ja sam samo htjea reći da sve ima svoje dobre i loše strane. Korisnije je u životu primjetiti loše, jer nam to daje priliku da poradimo na sebi i eventuano ispravio neke naše krive Drine.
Ja sam bila u dva braka ali nisam pristala niti jednom n klasično vjenčanje. U mom svjtonazoru je to malčice malogrđanski. Možda jesam u pravu a možda sam samo snob? Nije niti bitno. Nikome ne odričem pravo da uživa u tome. Samo ja se u tom cirkusu ne bih osjećala dobro.
Drugo, mislim, da osoba koja dovoljno voli samu sebe i koja zna uživati u sebi i svojoj samoći, e tek takva osoba može dati i primiti pravu ljibav. Ostalo je traženje ispunjenja sebe kroz drugu osobu, a tu nema sreće. Slažeš li se ? E vidiš, meni se čini da Mo u Vagi traži sebe kroz pripadnost drugoj osobi. I da želi se svima svidjeti pa tako se u javnosti i želi prikazati kao savršena supruga, majka....a sve negativnoti su negdje iza zatvorenih vrata, ispod tepiha. I nije da ja sada nešto batinam po tom Mo u Vagi. Pa i ja ga imam. Moj je i volim ga i tako sprženog. Ali hajdmo ne biti baš previše subjektivni.

Old 09-08-2011, 13:06   #12
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Treba voleti sebe da bismo mogli voleti i druge i da bi i drugi voleli nas, ali niko ne uziva u samoci. Mozda si htela reci da covek ne treba biti potpuno pripadati nekome, do te mere da totalno izgubi svoj identitet, vec da treba da ostavi prostora i za svoje slobodno vreme, sto je nesto drugo

Old 09-08-2011, 13:10   #13
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Ovisi sta je kome prirodno.
Samoca kao i partnerstvo je stvar odabira i ne treba suditi.

Neki ljudi jednostavno se osjecaju bolje sami, nego u paru, nismo svi isti..

Moram se sloziti sa kanon da MO u Vagi ne osjeca bas druge, bez da koga uvrijedim, to je moj neki dojam, dok sjedim kraj tog MO, fali mi ta neka dublja intimnost, ne znam tocno objasnit..
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-08-2011, 13:15   #14
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Pepuu, malo si kontradiktorna. Kazes da ima samodovoljnih ljudi i da je to ok, a potom da mesec u vagi ne oseca druge i da ti to smeta

Old 09-08-2011, 13:35   #15
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by tatjanaj VIdi Poruku
Pepuu, malo si kontradiktorna. Kazes da ima samodovoljnih ljudi i da je to ok, a potom da mesec u vagi ne oseca druge i da ti to smeta

Pa može se biti samodovoljan i osjećati druge, jedno ne isključuje drugo. A može se biti emocionalno ovisan a ne imati empatiju za druge ljude. Ne vidim u čemu je greška?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules