ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mjesec u jarcu
Old 09-06-2011, 22:30   #1
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Registrovan: May 2010
Moon_1989 je na dobrom putu
Standardno Mjesec u jarcu

Evo samo još ovaj mjesec nedostaje (nigdje ga nisam vidjela na ovom podforumu gdje i pripada)

Evo što kaže tekst:

"Zima, zima e pa šta je ....... ako je hladno vani ne znači da je i unutra!

Jarac je znak zemlje i praktičnosti.

Biti racionalan njegov je prioritet. Sada kada je Mjesec natopio njegovu zemlju svojom emotivnom vodom, nije moguće a da u njemu ne buja raskoš topline.

No, Jarac ko Jarac, u prvi plan nekako uvijek stavlja razum, koji svojom praktičnošću pokušava tu toplinu zadržati unutar sebe, kako je izvanjska hladnoća ne bi zaledila.

Zna on dobro što su ledene bodlje i kako one mogu biti bolne.

Jedino što još treba naučiti je, da te ledene bodlje, koje su neminovnost u ovom našem svijetu, mogu biti uklonjene jedino toplinom koja isijava na njih.

Samo tako one se tope kao i sige na sunčevim zrakama.

Opreza nikada dovoljno, kažu Jarci.

Da, to je točno, ali je isto tako točno da ga može biti i previše!

Kada se dogodi da je opreza, straha i suzdržanosti previše, tada nas ne ujeda za srce samo vanjska hladnoća, već sami sebe hladimo, kako se ne bismo rasprsli od dobro sakrivenih emocija pod ledom, a da toga često nismo ni svjesni.

Zato dragi moji mjesečevi Jarci, emotivno ispunjenje kojem toliko težite, možete imati kada god to poželite, uz uvjet da otvorite svoje srce prema van i dijelite toplinu na sve strane bez doziranja.

Vjerujte mi, ta toplina koju vi brižno sakrivate u sebi, mogla bi otopiti i polarni led.

Dijeleći tako, nemojte ni na trenutak pomisliti da bi mogli biti odbačeni ili ne dobrodošli, pa svijet je toliko željan ljubavi.

Zar to ne osjećate i u vlastitom srcu?

Ta gdje je u stvari ona oštra granica između ja i ti?

Nismo li je sami izmislili i postavili, kako bi zaštitili sebe? Kada padnu sve granice, ostaje samo ljubav, koja što se više daje postaje bujnija, a nitko nema tako plodno tlo kao vi!

A sada da završimo kako smo i počeli.

Zima, zima e pa šta je ... ako je zima nije lav,

a i lavlje srce ljubav pretvori u putar!"

Izvor:http://www.energija-ljubavi.com/mjesec-u-jarcu.htm
Advertisement

Old 10-06-2011, 13:11   #2
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
Registrovan: Dec 2009
kanon je na dobrom putu
Standardno

Negdje sam pročita.la za Mo u Jarcu slijedeći opis: ledeno srce.
Submit to Digg   Mjesec u jarcu Reply With Quote

Old 10-06-2011, 14:15   #3
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Negdje sam pročita.la za Mo u Jarcu slijedeći opis: ledeno srce.
Pa ja mislim da za jarca funkcionira slično kao i kod mo u sco, prave se hladni jer je potrebno mnogo truda ga uspiješ navesti da pokaže svoju toplinu, ali onda kada je konačno pokaže to je jače nego što smo mislili da će biti.

Old 10-06-2011, 14:34   #4
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Moon_1989 VIdi Poruku
Pa ja mislim da za jarca funkcionira slično kao i kod mo u sco, prave se hladni jer je potrebno mnogo truda ga uspiješ navesti da pokaže svoju toplinu, ali onda kada je konačno pokaže to je jače nego što smo mislili da će biti.
Mislim da Mo u Jarcu i Mo u Sco ne mogu nikako biti niti slični. Jarcem vlada Sa, Skorpijom Pl i Ma. Prvi je racionalan, materijalan, drugi to nikako nije. Naravno nije tako jednostavno, treba vidjeti u koju kuću pada, kakvi su mu aspekti, dispozitor.....

Old 10-06-2011, 17:04   #5
Moon_1989
Obično gatalo

Moon_1989's Avatar

Moon_1989 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by kanon VIdi Poruku
Mislim da Mo u Jarcu i Mo u Sco ne mogu nikako biti niti slični. Jarcem vlada Sa, Skorpijom Pl i Ma. Prvi je racionalan, materijalan, drugi to nikako nije. Naravno nije tako jednostavno, treba vidjeti u koju kuću pada, kakvi su mu aspekti, dispozitor.....
Pa po tome sigurno nisu slični, ali ja sam išla prema svom subjektivnom dojmu pa sam tako došla do tog zaključka, nadam se da me razumješ oboje ispočetka ispoljavaju hladnu emociju

Old 10-06-2011, 17:14   #6
Dreamer
Veštac

Dreamer's Avatar

Dreamer je offline
Registrovan: Jan 2010
Dreamer je na dobrom putu
Standardno

Nije ovaj mesec hladan, on samo ne pusta tako olako ljude blizu sebe jer se plasi povredjivanja, ali kad se veze za nekog onda se bas vezao i sto je napisano u prvom postu stvarno ima puno ljubavi da da. Ja imam ovaj mesecak u 11. kuci

Old 10-06-2011, 18:12   #7
bejbi
Obično gatalo

bejbi je offline
Registrovan: Dec 2007
bejbi je na dobrom putu
Standardno

Uvek ima neko gorko iskustvo koje ga dovede do zatvaranja, tvrdoglav kakav jeste vise racionalizuje nego sto oseca i tek kad uvidi da ne postoji mogucnost da ga neko povredi otvara se. Posle sto godina. A naizgled kao stena su, hladni dok ne puknu od osecanja. Pokazuju ljubav i osecanja delima.

http://www.astroantares.net/sr/astro...ćama.html

Old 10-06-2011, 19:13   #8
sladjana
Mag

sladjana's Avatar

sladjana je offline
sladjana ima dobru aurusladjana ima dobru auru
Standardno

Mo u Jarcu veoma često se izjednačuje sa Jarcem samim jer :
-nema preterivanja s izlivima emocija - nema uzdizanja svih mogucih emocija i "laznog" razabacivanja njima
-ne podnosi igranje emocijama
-kontrola mu je jako bitna i često je primenjuje ( neće plakati javno već samo u svojoj sobi, sam)

Prednot je što Mo u Jarcu pokazuje svoja osećanja samo delima i ponašanjem a ne na "tacni" pa ko razume blago njemu ...a ko ne ...

Old 11-06-2011, 15:19   #9
kanon
Druid

kanon's Avatar

kanon je offline
kanon je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Dreamer VIdi Poruku
Nije ovaj mesec hladan, on samo ne pusta tako olako ljude blizu sebe jer se plasi povredjivanja, ali kad se veze za nekog onda se bas vezao i sto je napisano u prvom postu stvarno ima puno ljubavi da da. Ja imam ovaj mesecak u 11. kuci
Mislim da tvom Mo toplinu daje ovaj Ma koji je u Jarcu egzaltiran, a i disp mu je u Strijelcu. A osim toga i iznad horizonta je pa se ne sakriva.
Ne znam, mislim da su svi ljudi emocionalni i ranjivi, dakle svaki Mo je emocionalan. Samo cini mi se da Mo u Jarcu poistovjećuje materijalno sa emocionalnim. Naravno ako je disp Sa takodje u Jarcu, u Jarčevoj kući....ali rijetko je tako jednostavno.

Old 11-06-2011, 21:39   #10
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Jedna od meni omiljenih pozicija Mjeseca i opet ću, po ko zna koji put ponoviti, da su žene sa Mo ili Ve u Jarcu najbolje - najljepše obučene žene...
Ovaj Mo donosi emocionalnu distanciranost, ne u smislu hladnoće, već u smislu jako detaljnog i podrobnog definisanja ljubavi i osjećanja koja idu uz istu...Osobama je vrlo rano usađen osjećaj odgovornosti i oni kao da ne smiju sebi da priušte i dozvole bilo kakav nepromišljeni potez..kiks..promašaj...Fali im samo malo opuštenosti...i spontanosti....

Old 12-06-2011, 12:33   #11
Saturn
Obično gatalo

Saturn's Avatar

Saturn je offline
Registrovan: Jun 2011
Saturn je na dobrom putu
Standardno

Jel...Mesec ovde je sve samo ne topao?! Jeste li sigurni???
A sta je sa humanoscu ovakvog meseca? Znate li vi da ovaj Mesec ume da prepozna talent u drugom? Znate li vi da Mesec ovde polozen, u Jarcu, ume da tom, sto vi nazivate hladnocom, potera coveka na lepsu stranu zivota...onu realnu stranu zivota? Neznate sigurno!
Ovakav Mesec, on ovde ume da bude human, dobar, stalozen, miran, fin u ophodjenju, sentimentalan, darezljiv al sve do granica normale, al ne i bola! Dakle, prijatelji moji...ako mislite da je Jarac komplikovan? Hajde zamislite sad Raka...njegova supronost Jarac...pa razmislite zasto Mesec nije los kad se nadje u Jarcu! Ono sto je u ekspanziji i uzviseno kod kuce, mora da bude u suprotnom znaku pod kontrolom! Dakle...dobar je on ovde,jer ima ljdsko srce, koje razume sve a i sebe samog!

Old 16-06-2011, 00:57   #12
sackili
Obično gatalo

sackili's Avatar

sackili je offline
Registrovan: Jul 2010
sackili je na dobrom putu
Standardno

ja imam Mo u jarcu i bas ga volim jer mi daje realniju sliku o svemu ali isto tako me nikako ne cini hladnom! I bas kao sto saturn rece 'human, dobar, stalozen, miran, fin u ophodjenju, sentimentalan, darezljiv al sve do granica normale, al ne i bola!' Meni takodje mnogo cupa citav natal jer je So napadnuto kvadtatom Sa Ma Ur tako da moj Mo iako je u izgonu u jarcu mnogo pomaze da budem pozitivna osoba!

Old 16-06-2011, 02:16   #13
AutumnFlower
Veštac

AutumnFlower's Avatar

AutumnFlower je offline
Registrovan: Apr 2011
AutumnFlower je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by sladjana VIdi Poruku
Mo u Jarcu veoma često se izjednačuje sa Jarcem samim jer :
-nema preterivanja s izlivima emocija - nema uzdizanja svih mogucih emocija i "laznog" razabacivanja njima
-ne podnosi igranje emocijama
-kontrola mu je jako bitna i često je primenjuje ( neće plakati javno već samo u svojoj sobi, sam)

Prednot je što Mo u Jarcu pokazuje svoja osećanja samo delima i ponašanjem a ne na "tacni" pa ko razume blago njemu ...a ko ne ...
Slazem se u potpunosti. I da dodam da emocije svakako trebaju da imaju dubinu, ne podnosim povrsne i lazne odnose.

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku
Jedna od meni omiljenih pozicija Mjeseca i opet ću, po ko zna koji put ponoviti, da su žene sa Mo ili Ve u Jarcu najbolje - najljepše obučene žene...
Ovaj Mo donosi emocionalnu distanciranost, ne u smislu hladnoće, već u smislu jako detaljnog i podrobnog definisanja ljubavi i osjećanja koja idu uz istu...Osobama je vrlo rano usađen osjećaj odgovornosti i oni kao da ne smiju sebi da priušte i dozvole bilo kakav nepromišljeni potez..kiks..promašaj...Fali im samo malo opuštenosti...i spontanosti....
Imam i Mo i Ve u Jarcu, nadam se da ovo radi i kod mene.

Slazem se s ostatkom. Ima li ova pozicija Meseca veze sa grizom savesti? Ja nekad ne mogu da spavam ako imam osecaj da sam uradila nesto lose.
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-06-2011, 08:28   #14
alea
Mag

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by AutumnFlower VIdi Poruku

Slazem se s ostatkom. Ima li ova pozicija Meseca veze sa grizom savesti? Ja nekad ne mogu da spavam ako imam osecaj da sam uradila nesto lose.
Prava reč!
SA je taj koji izaziva kod čoveka osećaj griže savesti, naročito u kombinaciji sa Mesečvim znakom, tj. SA u Raku - MO u Jarcu.
Verovatno zato što u ovom znaku Jarcu, ima izražen osećaj za ono što je realno i ono što nije, a osim toga SA donosi nesigurnost sve dok se ne savlada, on je tu da stalno podseća, on je sudija.
Ako je JU pravednost, moral, čast, advokat, SA je onaj koji sudi i presudjuje.

MO je u Jarcu u svom noćnom triplicitetu.
U ovom je znaku egzaltiran MA, pa kao što je u Škorpiji u sedištu, triplicitetu terminu i licu ( na prvih 10* ) tako je ovde pod egzaltacijom njegovom. Zato je to vatra u steni, kao vulkan. Sporo se zagreva, jer je sumnjičav, ne veruje u bajke niti slatkorečivost. Njemu su potrebni realni dokazi, ne može se obmanuti praznim pričama, jer je u vladarstvu intelektualne planete a u njegovom znaku je idealistični JU u padu, pa mu romantika, idealizam i platonisanje izazivaju zbunjenost i nepoverenje. Takodje, zbog toga često deluje pesimistično, jer sve ono što je JU u svojoj punoj snazi, idealizam, nadahnuće, vera, on negira i čini objektivnim i realnim. Zato se u njemu gubi optimizam i vera da se jednom izgubljena ljubav može zameniti drugom, što je svojstveno JU koji nikad ne gubi nadu, a ta nada je ovde ugušena.

Kao i VE u Jarcu koja je ovde takodje u triplicitetu, jako sporo se predaje, jer se plaši povredjivanja, jer ga negativnost uzdrma do temelja, a šta je Jarac drugo nego gradjevina. Pa kad mu se uzrdmaju temelji, cela gradjevina preti da se sruši.

Zato će ovaj MO sporo da pušta nekoga u svoju dušu, ali ga SA čini gladnim ljubavi, on jednostavno čezne da bude voljen, ali je u večitom strahu ( SA ). Ali, kada nekoga prihvati, naprosto će ga ugraditi u svoju konstrukciju.

Predaje se sporo, ali želi da se preda jednoj osobi, i veruje u tradiciju i instituciju braka i veze, jer je njegov vladar SA u Vagi znaku braka, egzaltiran. Ali, isto tako, ako bez te osobe ostane, ostaće rupa da zjapi.Nije sklon tome da olako zaboravi onog koga je voleo, jer je ovo znak trajanja, mada ume da iznenadi količinom strasti koju poseduje...ovaj MO je veran i postojan u svojim emocijama, jer ih ne poklanja lako, a svaki neuspeh ga frustrira, jer on, kao i SA sam najčešće veruje u jednu, sudbinsku i večnu ljubav.

Last edited by alea; 16-06-2011 at 08:48..

Old 16-06-2011, 14:06   #15
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno

Mo u jarcu -zakon
Alea ,super si napisala,i sve je tacno

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules