ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mesec u devici
Old 26-04-2011, 16:59   #1
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoro
Standardno Mesec u devici

Veliki sam ljubitelj ovog meseca.
Ljudi sa ovim Mo imaju predivnu notu skromnosti, prakticnosti i briznosti.

Mesec u Devici najpre ukazuje na to da su ovi ljudi mirni, praktični i istrajni ljudi. Životu pristupaju s jasno definisanim ciljevima.
Devica, kao i znak Blizanci za vladara ima Merkur, i promenljive je i zemaljske prirode. To je znak službe, društvene koristi, rada, ali takođe i erudicije, enciklopedijskog znanja, i štaviše pobožnosti, čistote i požrtvovanja, odnosno davanja sebe.
Rođen sa Mesecom u tom znaku je mudar, razuman, diskretan i obazriv. To je praktičan radnik. Poseduje kritičan duh, smisao za detalje, sklonost za savršrnstvo. Mada nije nužno veliki intelektualac, on je potkovan ili u najmanju ruku, ima solidno praktično znanje. Dobro vlada svojim predmetom i može postati ekspert u svojoj struci. Ma kakva da su početna sredstava i okolnosti znaka, njemu je suđeno da mnogo radi, preduzima stalne napore, postaje sve predaniji i predaniji službi. Ulazi u kontakte sa radničkim slojevima, podređenima i zavisnim stvorenjima.

Uglavnom su prilježni, brižljivi, marljivi, tačni, kritični, hiper kritični često. Dešavaće im se da uvrede druge a uopšte ne želeći to. Nedostaje im sigurnosti a njihova stidljivost može postati ozbiljan hendikep.
Novac, rođenima sa Mesecom u ovom znaku, zaklanja dobar deo vidika. Štedljivi su, ponekad čak i previše. Obazrivi su, ozbiljni i razboriti u svemo što se odnosi na finansijska pitanja. Daleko od toga da nisu u stanju da se pokažu kao velikodušni i dobronamerni. I tekako su za to sposobni.
Mahom se zadovoljavaju sa malim kada su u oblasti materijalnih interesa ali su jako zahtevni u pogledu onoga što se odnosi na kvalitet, preciznost, jasnost nekog posla, psihičke higijene i moralne čistote.
Puno su religiozni ali tajno, i takvi ostaju do kraja života bez obzira i uprkos izvesnim neslaganjima i negativnim reakcijama. I uvek pokazuju zainteresovanost kada su dela plemenitosti i milosrđa na tapetu.
Vole lepe priče, pitke, kao što su avanturističke pripovetke, a i sami su obdareni da ih izmišljaju ili prepričavaju, ili da opisuju događaje koje su doživali. Pokazuju i izvesnu naklonjenost prema književnosti, nauci, prevođenju, tumačenju, analizi raznih tekstova pa je lako moguće da dokumenta, napisi, rečnici, knjižare, biblioteke, čine velikim delom njihov svakidašnji život u većem broju slučajeva.
Submit to Digg   Mesec u devici Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 26-04-2011, 17:08   #2
dikosava
Obično gatalo

dikosava's Avatar

dikosava je offline
Registrovan: Aug 2009
dikosava je na dobrom putu
Standardno

...emotivno nesigurni...

Old 26-04-2011, 18:11   #3
ovan-skorpija
Obično gatalo

ovan-skorpija's Avatar

ovan-skorpija je offline
Registrovan: Sep 2008
ovan-skorpija je na dobrom putu
Standardno

Kako se pribliziti muskarcu koji ima mesec u znaku device? ima neko ideju ?

Old 26-04-2011, 18:23   #4
Fiorellino
Obično gatalo

Fiorellino's Avatar

Fiorellino je offline
Registrovan: Jul 2010
Fiorellino je na dobrom putu
Standardno

Ibis, iznenadjena sam da neko moze da bude ljubitelj ovog Mo...

Naime, ja ga imam.... Vecito pokusava da spoji nespojivo- emocije i razum, analizira emocije do srzi i onda ih i ne prozivi, preterano oprezan, nesiguran, nikad potpuno zadovoljan sobom, upada u melanholiju.... Ma, ne svidja mi se ni malo, jos na asc, na 8. stepenu, bar mu aspekti nisu skroz tragicni....

Sanja Peric ga je lepo opisala i dokucila (da ne ostavljam link da ne bi bilo problema)...

Nesto sa cime se jos slazem je:

Mesec u devici
Stidljivi ste i lakše vam je da prikrivate i potiskujete nego da iskazujete svoja osećanja. A kada ih već izražavate onda to činite na uravnotežen i razuman način. Smireni ste i ulivate poverenje. Ljudi iz vaše okoline znaju da se na vas mogu osloniti. Trudite se da budete nenametljivi. Teže se suočavate sa bitnim pitanjima jer pažnju usmeravate ka detaljima. Od ljudi ne očekujete mnogo. Skloni ste samokritici i često upadate u emotivnu melanholiju. Pošto niste previše druželjubivi postoji opasnost da sami sebe izolujete ili da previše kritikujete svoju okolinu, što dovodi do istog. Ne interesuju vas površni razgovori i nemate dovoljno razumevanja i vremena za « male stvari koje život znače «.

Quote:
Originally Posted by ovan-skorpija VIdi Poruku
Kako se pribliziti muskarcu koji ima mesec u znaku device? ima neko ideju ?
http://arhiva.glas-javnosti.rs/arhiv...04012103.shtml

Old 26-04-2011, 18:36   #5
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Quote:
Originally Posted by swiss VIdi Poruku
Samo da pitam...kod mene je na 27-om stepenu Lava...ne vrsi li uticaj na moj znak slucajno?
Moram da kažem da sam kod Dupora čitala, da on čak i za ASC koji je pri kraju znaka uzima da on ima upliv i sledećeg znaka.
Ja se inače nikako ne pridržavam tih strogih podela, kao što to čini TA, jer mi nema logike da medju znacima postoji zid koji će sprečiti uticaj sledećeg znaka na planetu.
Nije tema, ali sam morala da kažem...

Ja ne znam nikoga lično sa MO u Devici, ali mi je mnogo bliži nego njegov brat po ME, nekako mi se čini da je za nijansu topliji, jer ipak mi je zemlja nekako toplija od vazduha.

Old 26-04-2011, 18:46   #6
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Mislim da su osobe sa MO u Devici prema sebi često jako stroge, teže perfekciji, zato su često emotivno nesigurne, i često su jako stidljive.
Takodje, mislim da sebe doživljavaju isključivo kroz to koliko mogu drugom da pruže, koliko za druge da učine. Zato imaju neki urodjen osećaj inferiornosti, sklone su tome da ćute i trpe...inače su stidljive i ne vole da se eksponiraju, ne vole teatralnost, često su nekako u pozadini...ali vrlo inteligentne, analitične, mada često popustljive osobe. Važna im je stabilnost, zbog zemlje, ali umeju da se prilagode promenama zbog svog promenljivog kvaliteta i zbog vladara ME, ali ne kao MO u Blizancima koji je daleko pokretljiviji, nekako detinjstiji, veseliji, ali zato često i manje stabilan.

Devica je ljudski znak i važi za lepe znake

Old 26-04-2011, 19:45   #7
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Moram da kažem da sam kod Dupora čitala, da on čak i za ASC koji je pri kraju znaka uzima da on ima upliv i sledećeg znaka.
Ja se inače nikako ne pridržavam tih strogih podela, kao što to čini TA, jer mi nema logike da medju znacima postoji zid koji će sprečiti uticaj sledećeg znaka na planetu.
Nije tema, ali sam morala da kažem...

Ja ne znam nikoga lično sa MO u Devici, ali mi je mnogo bliži nego njegov brat po ME, nekako mi se čini da je za nijansu topliji, jer ipak mi je zemlja nekako toplija od vazduha.
Eto ti ga sad Ibis rece da nema,ti velis da ima...u stvari,pitao sam bas iz tog razloga jer pri kraju je,27 stepen a i u Duporovoj kinzi sam isto procitao da do 5 stepeni,ako se ne varam ima uticaja na sledece kao sto je kod mene Devica...uostalom,imam i Konjukciju Meseca sa Merkurom,a Merkur mi je u Devici na samom vrhu......znaci,ima! Znaci da ga smem tumaciti do nekle kao da je u Mom znaku itd al sa obzirom,naravno! Slazes sli se sovim?

Old 26-04-2011, 20:03   #8
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
.u stvari,pitao sam bas iz tog razloga jer pri kraju je,27 stepen a i u Duporovoj kinzi sam isto procitao da do 5 stepeni,ako se ne varam ima uticaja na sledece
to se odnosi na vrhove KUCA, planeta u znaku je planeta u znaku, od 00 01 do 29 59

Old 26-04-2011, 20:31   #9
Kina
Obično gatalo

Kina's Avatar

Kina je offline
Registrovan: Aug 2009
Kina je na dobrom putu
Standardno

Ja volim osobe sa Mo u Devici, ove koje znam, njihov Mo pada u moju 12.kuću, pa mašta radi svašta kada krenemo da analiziramo do 101. i nazad

Potvrdjujem sve napisano, a akcenat bih stavila na analitičkom umu, težnji perfekcionizmu u svemu što rade, pa čak i kada su osećanja u pitanju, ona uvek moraju biti potkrepljena realnim činjenicima, zašto su se baš zaljubili u odredjenu osobu
Takodje, i preterano izražena pedantnost i sama briga o zdravlju

Old 26-04-2011, 20:46   #10
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Eto ti ga sad Ibis rece da nema,ti velis da ima...u stvari,pitao sam bas iz tog razloga jer pri kraju je,27 stepen a i u Duporovoj kinzi sam isto procitao da do 5 stepeni,ako se ne varam ima uticaja na sledece kao sto je kod mene Devica...uostalom,imam i Konjukciju Meseca sa Merkurom,a Merkur mi je u Devici na samom vrhu......znaci,ima! Znaci da ga smem tumaciti do nekle kao da je u Mom znaku itd al sa obzirom,naravno! Slazes sli se sovim?
Ne znam zašto bi menjao svoj MO u Lavu za MO u Devici?Ali, prvo da ti kažem da ja često idem metodom pogrešnog zaključivanja. Tačnije, ja ispitujem prvo zašto nešto NIJE a ne zašto JESTE Ja imam separacioni ME90JU.

Inače, različiti astrolozi daju različita tumačenja.

Nego, kod tebe jako dominira Devica i ima veliki uticaj na tvoj MO.
Ako i izuzmemo ovaj stepen tvog MO, odmah vidimo da mu je dispozitor SO u Devici, da tvoj MO ima aplikacionu konjunkciju i ide ka njegovom dispozitoru, a to je ME u Devici.
Dalje ako nastavimo analizu, vidimo da ti je vrh 4 p. u Jarcu a vladar je SA u Blizancima, čiji je dispozitor opet ME u Devici. Tako da je tvoj MO jako mnogo obojen Devicom.

Old 26-04-2011, 20:50   #11
ivce
Švrća

ivce's Avatar

ivce je offline
Registrovan: Jan 2010
ivce je na dobrom putu
Standardno

meni je Mo u Devici vladar ascedenta
Ibis, skroz sam se pronasla u tvom postu...iako gledamo i ostatak horoskopa, koji je kod mene cini se kontradiktoran ovom mesecku, kroz njega bih najbolje mogla da se opisem

Old 27-04-2011, 12:11   #12
swiss
Druid

swiss je offline
swiss je na dobrom putu
Standardno

Alea, nedam ja Mesec iz Lava ni zasta a pogotovu ne za ovog šunjavog u Devici iako tvrdis tako kako napisa al ajd,primeticu sve to tek kad dodjem do njega proucavanjem hehehe,pitao sam onako smo jer me zanimalo itd. Lepo je cuti misljenje... Hvala Alea

Old 27-04-2011, 12:53   #13
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Standardno

Quote:
nedam ja Mesec iz Lava ni zasta a pogotovu ne za ovog šunjavog u Devici
ovo je malo uvredljivo zar ne
mislim da ovakvi epiteti nisu na mestu...

btw pise se "ne dam" a ne "nedam", i pise se "ni za sta" a ne " ni zasta"
Naši sponzori
Advertisement

Old 27-04-2011, 14:00   #14
Wicca
Veštac

Wicca's Avatar

Wicca je offline
Registrovan: May 2010
Wicca je na dobrom putu
Standardno

Uredni su jako. to sam primetila,kod zenskih a pogotovo kod muskih.
da imaju saosecajnost i empatiju neku,ne bih rekla. cak stavise,nadam se da necu uvrediti vlasnice i vlasnike ovog meseca,ali,deluju mi prilicno bezosecajno.

radije bih teatralnost nekog meseca u Lavu,ili direktnost Meseca u Ovnu,nego hladno ( a kao toboze puno te voli ,samo,ne zna da pokaze,smrc ) drvo.

isto kao sto ljudi nemaju razumevanja za kenjkavost Meseca u raku,tako ni ja nemam za ovaj nesigurni mesec. skupi muda,budi covek i imaj hrabrosti da pokazes osecanja pa makar izgubio sve,ili nemoj uopste biti u vezi. ustedite vreme partneru,da ne traci godine pored nekog sa mesecom u devici,a da se i nakon 3 godine,pita da li ga upopste i volite.

Old 27-04-2011, 14:22   #15
mirab
Veštac

mirab's Avatar

mirab je offline
Registrovan: Jan 2010
mirab je na dobrom putu
Standardno

ibis, kako sam po profesiji nastavnik iz jezicke kulture, mogu ti reci da si pravilno ukazala na gramaticke greske, koje su elementarno znanje iz pismenosti.Mogu se ovde potkrasti greske u kucanju ali ovakve greske nebi smele!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules