ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Lav
Old 25-09-2006, 20:53   #1
destiny
Obično gatalo

destiny's Avatar

destiny je offline
Registrovan: Aug 2006
destiny je na dobrom putu
Standardno Lav

Narogusen i ljut sav, strasno, strasno... njegovo "velicanstvo" LAV...

Ime:
Leo je latinsko ime za Lava
Planeta:Sunce
Boja:
Zuta

Zivotinja:
Lavovi i sve macke, velike ili male
Metal:Zlato
Drago kamenje:
Rubin, zuto kamenje
Biljke:Suncokret, maslacak i zuto cvece
Najnepravednija izreka o Lavu:
Lav je razmetljivac.
Istina je da Lav voli publiku. Neophodno mu je pljeskanje i divljenje zbog njegovih talenata. Pa ni ti ne bi zeleo drzati Sunce u kutiji, zar ne?

Karakteristike:
Ovo je drugi vatreni znak. Vatra je uvek poletna i za Lava je uvek najvaznije da je put ispred njega osvetljen dugom. Kada Sunce sija, bice zabave i smeha jer Lav voli biti razigran i srdcan, ali kad zivot prekriju oblaci, ovi su ljudi sposobni napraviti dramu iz neceg što nije cak ni kriza. Mozemo misliti o simbolu Lava kao o bicu s glavom i grivom lava, kralja i kraljice dzungle. Kraljevi i kraljice mogu vladati mudro i kreativno ili mogu samo biti sefovi i velike glave. Lav se odupire ideji da bude obican ...Voli da bude u centru pažnje, na celu akcije. Voli zivot, decu, vlast. Voli da zapoveda, gnjavi. Autoritativan je, velikodusan i otmen. Sa godinama gubi zivotni elan. Ukoliko krene religioznim putem, iskljuciv je i dogmata.
Deo tela povezan sa ovim znakom je srce i to nam mnogo govori o lavovskoj velikodusnosti i toplini. Kao sto srce tera krv u sve delove tela, tako Lav pokusava ohrabriti i motivisati sve oko sebe.

Ljubav:
Lav uvek i stalno hoce da bude prvi svuda, pa i u ljubavi. Mnogo zahteva od drugih ljudi, od samog sebe i od voljene zene ili muskarca. Ako Lav zavoli stvarno, a to se cesto desava, on voli duboko i kompletno. Vise drzi do casti nego do erotike.Ponos nikada nece dopustiti ponizenje jednom Lavu, cak ni od neke Vrlo Posebne Osobe, pa neka niko od njega ne ocekuje pristojnost ako ga javno (ili privatno) zanemaruje ili vredja.
Ljubav je Lavovskom srcu zabavna drama i ako dobija puno osecaja i paznje, uradice sve sto moze da bi bila carobna, romanticna i veca od zivota. Nije sretan sa pesimisticnom osobom koja njegovu vitalnost zbunjuje, a entuzijazam plasi. Zato je bolje da nadje nekoga ko ce se smejati njegovim salama, pljeskati zelji za zivotom i ceniti veliko i blistavo Lavovsko srce.
Prijateljstvo:
Srce je Lavu veliko poput palate, nikad nije sitnicav ili skrt. Lavu je nemoguce biti blizak s nekim koji procjenjuje njegovu dobrobit ili ga daruje darovima cija je cena tacno onolika koliko je on potrosio na njega. Vecina ljudi voli novac, ali Lav posebno uziva u velikim, darezljivim postupcima. Ako je bez novca, oseca se pomalo sirotinjski. No njegovi pravi prijatelji nisu sa njim zbog onoga sto im je kupio - oni ga vole zbog njega samog! Lav treba da pronadje ljude sa kojima moze biti otvorena srca.
Kada se zaista Lav oseca samopouzdano, zraci zlatnu toplinu koja nadahnjuje sve i svakoga u blizini.

Posao:
S njegovim talentom za organizaciju i urodjenim smislom za vodjstvo, mesto sefa mu idealno odgovara. Sto više autoriteta, to je zadovoljniji - posebno kad se drugi ljudi brinu o opsadnim situacijama dok On stvara svoju viziju. Sve dotle dok se ne pomiri s time, bit ce sretan gradeci uspeh na jednom mjestu. Novac mu je vrlo važan, jer ne moze podneti situaciju u kojoj sebi ne moze priustiti neku rastrosnost; zato se mora osigurati prilicnim prihodima..
Lavovska zanimanja su: organizator, sef, politicar, umetnik, glumac, bankar, zlatar.

Garderoba:
Lav nosi pomalo dramaticnu odecu i obucu, svestan kako u njoj izgleda, s nekim posebnim dodacima. Svaka mu boja dobro pristaje, ali ipak mu najvise odgovaraju nijanse zute i zlatna.

Slavni Lavovi:
Bill predsednik SAD
Gibboni- pevacMadonna- pevacica/glumica
Napoleon - car

Mitologija znaka - Lav

Po antičkoj mitologiji ime sazvežđa Lav i odgovarajućeg zodijačkog znaka, potiče od jednog ogromnog lava. Taj lav je harao okolinom grada Nemeja u Argolidi, živeći u pećini u Nemejskim planinama. Bio je tako moćan da mu nikakvo oružje nije moglo ništa. Opustošio je grad Nemej i okolinu prožderavši mnogo ljudi. Da bi postao bog Herakle, sin vrhovnog boga Zevsa i smrtne žene Alkmene, morao je da izvrši dvanaest podviga, junačkih dela. To je smislila Zevsova žena Hera kako bi na taj način sprečila Zevsovog vanbračnog sina da postane bog, verujući da on u tome neće uspeti. Heraklu je zadatke određivao mikenski kralj Euristej, trudeći se da ispuni Herinu nameru. Prvi zadatak koji je Herakle dobio od Euristeja bio je da ubije nemejskog lava. Čudovišnom lavu nisu mogli ništa ni gvožđe ni bronza ni kamen, tako da je izgledalo da ga je nemoguće ubiti. No Herakle je otišao u njegovu pećinu, udario ga svojom drvenom batinom po glavi, obuhvatio rukama vrat ošamućenog lava i slomio mu kičmu. Tako je izvršio svoj prvi zadatak za koga je Hera mislila da neće uspeti i da će ga nemejski lav prožderati. Besna Hera, da bi napakostila zadovoljnom Zevsu, uznela je lava na nebo i tako je horoskopski znak Lav dobio ime.

/opet sa net-a/...
i opet jubac
mozda

Nikad neces odrasti mali veseljace...
Submit to Digg   Lav Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Simbolika znakova :
Old 16-11-2006, 19:19   #2
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb Simbolika znakova :

LAV :
Amblem
Angina pektoris
Badem
Brdo
Brdo sa zaobljenim vrhom
Burma
Cirkus
Ćerka / sin
Dijamant , drago kamenje
Diretktor
Diktator
Divlja mačka
Dnevna soba
Drvo
Dvorište
Džungla
ekstravagancija
Glumac , pozorište , film
Igralište , sport
Imela
Kamin
Kamperi
Kraljevstvo
Kreativnost
Kucanje srca
Letovanje
Limun
Mak
Maslina
Med
Menadžer
Meningitis
Mirodjija
Monarh
Nadzornik
Narcis
Otac , očinstvo
Otvorenost
Palata
Park
Peć , furuna
Pegla
Peščana dina
Plesna sala , bal
Političar
Pomorandža
Potomci
Predsednik
Presto , tron
Pustinja
Rezervat
Samoizražajnost
Solarijum
Srdačnost
Stadion
Stenovito ili šljunkovito brdo
Sunčanica
Šafran
Špekulacije
Šporet , rerna , ringla
Šuma
Topao i vlažan vazduh
Udvaranje , koketiranje
Utvrdjenje , zamak
Viša društvena klasa
Visoka mesta
Visoko brdo
Zabava
Zgrada vlade
Zlatni rudnik
Životinjska jazbina
Žumance

~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog ~ Forum » Dnevnik Jednog Astrologa «
Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : +381 61 17 04 231

Old 03-02-2007, 00:43   #3
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Pade mi na pamet,da je stikla na cipeli u znaku Lava ?

Old 03-02-2007, 01:08   #4
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Mozda zato sto je ta obuca uzvisena..visoka..Zbog stikle je bliza Suncu

Zgrade i visoki spratovi se nalaze u urbanim sredinama, gradovima i kao predstavljaju novinu i moderno...verovatno su zbog toga predstavljeni Vodolijom i Uranom..A stikla na neki nacin predstavlja glamur..Mislim da nije nelogicno da ona bude predstavljena Lavom..
Nany, je li to tebi onako palo na pamet ili si negde procitala?
Ideja je stvarno interesantna..

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Last edited by uspavana; 16-06-2007 at 14:34..

Old 03-02-2007, 14:17   #5
Nany
Obično gatalo

Nany's Avatar

Nany je offline
Nany je na dobrom putu
Standardno

Ovo je Nany samo od sebe ,palo na pamet. Nije prvi put,da imam te "padove". Nenita ti rece uzvisena obuca-ko je "uzviseniji" od Lava?
Ko su dobri glumci,nego Lavovi-koji si zacrtaju ulogu-koju ce da igraju-u ovom slucaju-na stiklama,da budu velike mace,stikle se i nose u urbanim sredinama(ko ih nosi),tamo gdje su i zgrade visoke a zgrade jesu moderne,ali nisu nove. . a stikle su stare-skoro koliko i covjek,naspram dijelova auta,koji takodjer imaju svoj astro znak. . .
E sad glamur (opet presirok pojam)! Po meni su Lavovi ti ,kojima nekad i kicasto, izgleda glamurozno

Old 03-02-2007, 14:52   #6
Nenita
Prijatelj foruma

Nenita's Avatar

Nenita je offline
Nenita je na dobrom putu
Standardno

Ne stvarno, ima logike..Zene se recimo prilicno sigurnije osecaju u stiklama (naravno ako one nisu neudobne), ali takva visina zaista donosi i odredjenu dozu samopouzdanja..Kada nosimo obucu sa stiklama, trudimo se i da hodamo graciozno, da nam je drzanje dostojanstveno, da nam se ljudi dive, da budemo zapazeni..Neko manje, neko vise, sto zavisi i od samog karaktera osobe, ali jeste tako...a to su sve osobine Lava

Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena

Old 11-04-2007, 15:14   #7
LadyLee
Švrća

LadyLee's Avatar

LadyLee je offline
LadyLee je na dobrom putu
Standardno

Hej, Lavovi! I svi oni koji se tako osecate! Zanimaju me vasi komentari.
Da li vam je zaista lakse otkad je jupiter usao u strelca, u prirodnu petu kucu, a saturn polako odlazi? Bar za prve dve dekade... Raspisite se...

Old 13-04-2007, 07:51   #8
beba
Švrća

beba's Avatar

beba je offline
Registrovan: Feb 2007
beba je na dobrom putu
Standardno

Ja imam merkura u Lavu tako da mogu da se upisem jer imam dosta Lava u sebi ,merkur mi je vladar 3 i 7 kuce, blizanci i devica....ali sto se tice stikli
merkur vladar trece pa otisao u Lava, trebala bih da se osecam sigurno u stiklama ali sam se uvek osecala nesigurno pa sam nosila samo niske, ali u poslednje vreme se osecam sigurno , ali samo kad idem negde s nekim, ako izlazim....ako idem sama, ljuljam se, nesigurna sam i saplicem se, ali ovo je vise psiholoske prirode, imam Merkura u trigonu sa Saturnom koji je u 1, a vladar je 11, tako da sama imam problem a kad idem sa drugim ljudima [11 kuca] osecam se sigurno u stiklama

Old 13-04-2007, 13:06   #9
sana
Obično gatalo

sana's Avatar

sana je offline
sana je na dobrom putu
Standardno

ma uzivam u stiklama. zivot na visokoj nozi, u svakom smislu, godi jednom Lavu. on ima potrebu da se elegantno pronjise u onom sto nosi, a stikle to omogucavaju. tako izgleda zanosno, ili bar tako misli o sebi. a sresti Lava koji nema visoko misljenje o sebi je jako tesko. jos kad pusti kosu, koja je redovno ko griva, pa puhne malo vjetra, a Lavica se isprsi, ispravi, tako da svi koji prolaze pored nje, ma da su visoki i dva metra, osjecaju se ko da su tik do zemlje hehehehe Lavovi vole tu neku raskos, prodorni su, i hodu iskazuju dominaciju, u razogovoru takodjer, jos ako je tu Me ma nema pametnijih od njih hehehe, a onda uhvate gestikulirati ili mahati rukama, jer sve sto rade, mora biti primjeceno, mora skretati paznju na sebe, jer oni su ta scena, oni su valjda i izmislili teatar kako bi imali gdje iskazati svoju potrebu za dominacijom. Ja sam sunce i oko mene se vrti svemir! to bi bila izjava tipicnog lava.

Old 14-04-2007, 11:00   #10
LadyLee
Švrća

LadyLee's Avatar

LadyLee je offline
Standardno

Jeste mi vladar Asc pomalo skriven u 8. kuci, u intuitivnoj skorpiji, ali sve sto si rekla za lavove stoji. I po stasu i po glasu...

Old 15-04-2007, 18:52   #11
Anika
Obično gatalo

Anika's Avatar

Anika je offline
Registrovan: Feb 2007
Anika je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by LadyLee VIdi Poruku
Hej, Lavovi! I svi oni koji se tako osecate! Zanimaju me vasi komentari.
Da li vam je zaista lakse otkad je jupiter usao u strelca, u prirodnu petu kucu, a saturn polako odlazi? Bar za prve dve dekade... Raspisite se...

Nije. A gdje to odlazi saturn? Ne vidim da ce mi se jos skoro maknuti iz 10 kuce i iz mog dragog lava, a i samo mi je 2 stupnja od smc, ne znam sto tek slijedi kad sjedne drito na njega...grrrrr, bas nervira!

Old 16-04-2007, 10:47   #12
LadyLee
Švrća

LadyLee's Avatar

LadyLee je offline
Standardno

Uskoro krece direktno, a onda u septembru ulazi u devicu. Jos malcice... Izdrzi!

Old 11-05-2007, 11:58   #13
aca210879
Švrća

aca210879's Avatar

aca210879 je offline
Registrovan: May 2007
aca210879 je na dobrom putu
Standardno

iskreno receno ja osecam olaksanje od pocetka godine,sve vise i vise.sve mi ide lakse,raspolozenje raste.ovaj saturn me totalno srozao zadnje 2.5godine.cini mi se da sam spreman za akciju u svim poljima.pozdrav
Naši sponzori
Advertisement

Old 12-05-2007, 01:38   #14
librans
Početnik

librans's Avatar

librans je offline
Registrovan: May 2007
librans je na dobrom putu
Standardno

Meni je natalni Sa na 1 stepenu lava,u konjukciji sa Asc, pa sam bila pocastvovana i prvim Sa povratkom.Moram priznati da me je prilicno namucio sve ove godine( ukljucujuci i njegov prolazak kroz XII kucu).Inace,zbog njegove konjukcije sa ASc meni bas nista ne ide lako,za najobicniju glupost moram da cekam,budem strpljiva,disciplinovana, a tek za nesto sto mi je vazno, e tu su ponekad potrebne i godine cekanja.No,vec sam se navikla i sazivela sa tim,cak toliko da sam ga i zavolela. Nekako me cini sve cvrscom i stabilnijom licnoscu, toliko sam ocvrsla kroz ovaj njegov prolazak kroz lava, da se cesto nasalim, na svoj racun, recima: Ej,ljudi za sta ovo mene moj SA sprema,kad me ovoliko muci, za predsednika vlade, mozda? Ni ova sala nije bez astroloske potpore- ipak je on u natalu na 1 stepenu ( biti vodja) Lava (vlast, predsednik)Saturn(autoritet,Srbija).
Kada je u septembru 2006. usao u veliki trigon sa mojim natalnim Ju u Ar iz X i Mo u Sa iz V, meni je malo laknulo.Ocekivala sam promene po pitanju karijere, ali to se nije dogodilo.U tom periodu sam se politicki aktivirala iz zezanja,kao da probam malo i to,kad ono,medjutim, mene bas krenulo...Izgleda me Sa nagradio, tj.ostario se trigon iz natala Mo u Sa (politika) iz V (zabava) trigon (sa lakocom)Ju (dispozitor Mo) u X (karijera) u Ar (akcija,bez peteranog razmisljanja srlja napred),a Sa iz Le dodao obaveze i odgovornost-red,rad i disciplina.Pocetnik sam, ja samo pokusavam da pronadjem razloge nekih dogadjaja za vreme njegovog tranzita po mojoj I kucici.A vi me ispravite ako gresim!
Trenutno mi je na vrhu II u Le, moram priznati da me drma finansijska kriza, ali posto je to II kuca, ja krenula sa dijetom, pa rekoh bolje da smrsam i budem disciplinovana po tom pitanju, nego da mi nestane parica (ipak je II u Leo, a tu je i Venerica, pa volem parice, cudo jedno, naravno da trosim( So u Li))...
Uskoro ce doci ponovo u veliki trigon sa Mo i Ju, pa cekam da vidim sta ce mi lepo doneti...
Eh,da vladar je i suvladar VII pa mi je i tu dao cekanje,smrc,smrc simptomaticno, takodje je poznanstvo sa tim(koga bi ja rado u moju VII uselila) bilo krajem septembra 2006...E ovo mi je slaba tacka,subjektivnost je izrazena i ne umem da tumacim,samo strpljivo cekam da mi dodje (vl.VII u I)...
Eto,nadam se da nisam puno gresila!Volela bih da i vi prokomentarisete i eventualno me ispravite...

Old 12-05-2007, 01:46   #15
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

E vala, politicharke, lepo si ovo objasnila...
Posebno onaj deo za 12. kucu, tu se pronalazim i ja, s obizrom da mi drma MO, tja...
A chekaj, se desilo shtogod sa VE u 2.? Jel' je zakachio vec?
Ono, love-situation ovo, ono?
Meni doneo bedu kad onomad presho preko VE, blaaah....:-(
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules