ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Druga kuca
Old 16-08-2007, 23:41   #1
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Smile Druga kuca

Druga kuca, ona koja sledi
Prirodni znak Bik
Prirodni vladalac Venera
Kuca sustine, materijalnih dobara
Kljucna rec: Vrednosti

Drga kuca pokazuje finansisko poslovanje, imovinu ( sa izuzetkom nekretnina ), investicije, mogucnosti za zarade i svaki dobitak ili gubitak do koga je doslo vasim naporima. Ona nagovestava vese unutrasnje talente i resurse, vasu potrebu za ispunjenjem, vase emocije, osecanje sopstvene vrednosti i osecanje vrednosti uopste. Kako mnogo ljudi veruje da je sloboda, u velikoj meri, pitanje novca, ovo je kuca licne slobode. To je istovremeno i kuca materijalnog duga.

Lara
Submit to Digg   Druga kuca Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-08-2007, 23:46   #2
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Da se nadovezem na ovo....

Druga kuća ukazuje na lične sposobnosti, sticanje materijalnih sredstava, borbenost, sporove, sukobe, štete, plen, žrtve, sve vrste proizvoda, poklone, sticanje i zadržavanje bogatstva, nabavke, zalihe, namirnice, osiguranje, drage predmete, sposobnosti plaćanja. Uz to govori nam o široj porodici, članovima domaćinstva, izdržavanim ili čuvanim osobama, potčinjenima, trgovini, razmeni, promenama, berzama, državnoj blagajni i finansijama. Odredjuje oči, lice, govor, način ishrane...

Tradicija ovu kuću prvenstveno opisuje kao kuću bogatstva, finansija i imovine. To uključuje i dragocenosti, pre svega pokretnu imovinu (ali i nepokretnu ako je u službi pokretne), način na koji se osoba odnosi prema novcu, smisao za gomilanje ili trošenje novca, i sve ono što u tom polju dajemo drugima.
U značenja ove kuće spada i govor, način na koji osoba komunicira, kvalitet govora, moć oratorstva, smisao za predavaštvo, ili pak, biznis, takt, i u širem smislu glas, njegova svojstva, talenat za pevanje, spikerske poslove i slično.

Ova kuća bavi se i porodicom, i onom u kojoj smo rodjeni i onom koju stvaramo, posmatrajući i ukućane. U sirem smislu, to je bliža rodbina i svi oni o kojima brinemo kao da su sastavni deo porodice. Specifična značenja ove kuće odnose se i na drugi brak neke osobe, kao i na osobe koje mogu da ugroze brak. Zbog toga, pojedine kombinacije koje se odnose na ovu kuću, daju osobi velike seksualne apetite. Druga kuća je 8. kuća brojano od 7. i predstavlja dugovečnost ili prekid prvog braka.

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Skracena verzija
Old 17-08-2007, 01:31   #3
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Smile Skracena verzija

SUNCE

u 2. kuci

Osobe sa ovom pozicijom sunca nemaju materijalnih problema osim ako im aspekti nisu izuzetno losi.Vole materijalno i znaju kako da dodju do novca.

Mesec

U 2. kuci

Ove osobe zele nezavisnost,o materijalnim dobrima razmisljaju u smislu prezivljavanja i primorane su da traze nacin kako bi stekli nesto.Darezljivi su i sve svoje finansije dele sa bliznjima,zele mir i udobnost,stedljivi su zarad sopstvene buducnosti.Ovaj polozaj daje cesto bogatstvo u drugoj polovini zivota,jake intelektualne sposobnosti i snaznu volju.Dobro nasledje,porodicnu stabilnost,smisao za jezike.U losim aspektima moze biti dosta materijalnih problema,smrt partnera ili i sami mogu imati kratak zivot.Lenjost,sebicnost,nesigurnost i antipopularnost.

Merkur

U 2. kuci Ove osobe vole vrednosti,Imaju sposobnost zarade intelektualnim radom,pisanjem,govornistvom,predavanjem,trgovinom,bilo kojim vidom komunikacije.Imaju dosta imanja u vrednim knjigama,papirima i sl.

Venera

U 2. kuci Osobe sa ovim polozajem Venere su zaokupirane novcem,poslom i karijerom.Ovaj polozaj je jako dobar za finansije-ima potencijala.Zarada im uglavnom dolazi kroz modu,umetnost,izgled ili seksualnost.

Mars

U 2. kuci Ove osobe imaju jaku intuiciju,sposobnost brze zarade ali tesko se obogate.Lako trose,pravu dobit imaju samo uz teske napore.

Jupiter

U 2. kuci ovo su osobe koje zanju od kamena da naprave novac,imaju dosta dobitaka od javnih poslova,izuzetno sposobne osobe.

Saturn

U 2. kuci Ove osobe su cesto primorsne na tezak i naporan rad koji nikako da im se revansira u dovoljnoj meri.Cesto podlozni finansijskim problemima.

Uran

U 2. kuci Ove osobe su cesto primorsne na tezak i naporan rad koji nikako da im se revansira u dovoljnoj meri.Cesto podlozni finansijskim problemima.

Neptun

U 2. kuci osobe sa ovim polozajem Nep. Su vrlo snalazljive,zaradjuju na tajanstven,cudan ili opasan nacin.Skloni su kriminalu,koruciji i sl.Cesto imaju umetnicih strasti

Pluton
U 2. kuci ovo su osobe blage naravi,ukoliko ima dobrih aspekata mogu da naprave veliko bogatstvo kroz opasan,ili ilegalan posao.Mogu imati ciudne ili dvostruke izvore prihoda.

Lara

Old 17-08-2007, 11:17   #4
Tanya
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Sunce u drugoj kući

Svi uslovi za ekonomsko blagostanje su tu. Imate povoljne okolnosti u životu koje znate da iskoristite. Sposobni ste da zaradite novac i da ga pametno valorizujete. Samo ponekad volite da trošite na luksuz i otmenost. Sunce u drugoj kući smanjuje negativne uticaje koji postoje u svačijem životu. Ako Sunce ima dobar položaj u odnosu na druge dobre planete, kao što su Mesec, Venera i naročito Jupiter, bogatstvo vam ne gine.

Mesec u drugoj kući

Ovo je najčešće znak promenljivog materijalnog stanja. Novac dolazi od mase ljudi, pa je onda povoljno bavljenje maloprodajnom trgovinom i sličnim delatnostima u kojima učestvuje veliki broj ljudi. Kod muškaraca izvor novca može biti žena, najčešće majka ili supruga, ali i prodaja stvari koje žene masovno koriste. Sigurnost je od presudnog značaja za bilo koju vrstu veze, kako poslovnu tako i emotivnu.

Merkur u drugoj kući

Pažnja ovih osoba je usmerena na sticanje materijalnih stvari, najviše novca. U tome su sistematični, praktični i polazi im za rukom. Do prihoda dolaze najčešće intelektualnim radom, pisanjem, izdavaštvom, ali i preko trgovine. Poseduju imanje u papirima. Ponekad lako izgube novac koji su stekli, pa je njihova finansijska situacija podložna promenama. Vole da čitaju dobre knjige, a pisanje pisama je njihova najomiljenija korespondencija.

Venera u drugoj kući

Osobe sa Venerom u drugoj kući imaju sreće sa finansijama. Materijalno su zbrinuti i često zarađuju od umetnosti, prodaje umetničkih predmeta, nakita, parfema i drugih luksuznih stvari. Vole da troše novac na zadovoljstva i ugodan život. Muškarci troše na žene i često žive boemskim životom, vole igre na sreću i kockanje.

Novac im puno znači u životu i dosta su angažovani da ga što više zarade. Svoje materijalno stanje poboljšavaju ulaskom u brak. Šarmantne su i privlačne osobe. Vole erotiku i seks i znaju da uživaju u njima. Partner treba dosta da se trudi da bi ih zadovoljio. Inače, to su osobe zadovoljne sobom i svojim životom.

Mars u drugoj kući

Ovo je pokazatelj da osoba dolazi do novca i imetka uz napor i veliko zalaganje. Ali i pored toga novac se olako i brzo troši, ponekad i više nego što ga se ima. Zbog toga osoba nikad nema materijalnih rezervi.Da bi došla do novca spremna je i na rizične poduhvate. U svemu što radi postoji takmičarski duh, a ponekad i gramzivost. Tvrdokornost i nepopustljivost su naglašene osobine. U ishrani ovih osoba dominira meso i prerađevine od mesa.

Jupiter u drugoj kući

Prisustvo Jupitera u drugoj kući ukazuje na vrlo dobre finansijske aspekte. Ove osobe nemaju problema sa materijalnom stranom života. Novac se za njih prosto lepi. Ostvaruju prihode i dobitke od javnih poslova, spoljnje trgovine, izdavaštva i banaka. Često imaju sklonost ka preteranom trošenju para i potrebno je da nauče da obuzdavaju ovu osobinu jer mogu zapasti u finansijske probleme. Ali i tada se nekim čudom izvuku iz svega toga.

Saturn u drugoj kući

Ovo nije povoljan pokazatelj kada je u pitanju sticanje materijalnih vrednosti. Osoba ima problema sa materijalnom situacijom i može je razrešiti samo uz naporan rad. Istrajnost i žilava energija su prisutni.Pristup stvarima je praktičan ali, obavezno konzervativan. Često ove osobe vole antikvitete i imaju uspeha u poslu sa njima. U životu su upućene uglavnom na starije osobe od sebe

Uran u drugoj kući

Ove osobe prate velike promene ekonomskih prilika i finansijske situacije. Ima puno uspona i padova i svi oni dolaze naglo i neočekivano.Poseduju veliki smisao da otkriju nove metode pomoću kojih bi došli do novca. Spremni su i na rizik da bi zaradili, iako to često ne zavisi od njih nego od spoljašnjih uslova. Ishitreni su u svojim reakcijama. Treba da se čuvaju finansijskog sloma i bankrota.

Neptun u drugoj kući

Ovo su pomalo ćudljive osobe ali sa sposobnošću kreativnog delovanja. Imaju dobar ukus, osećaj za oblik, formu i takt. Nemaju jasan osećaj za novac i često veoma neuobičajene izvore prihoda. Ponekad je reč o tajnom i nelegalnom novcu. Loše su sreće u špekulacijama. Mogu ostvarivati zaradu kroz poslove vezane za vodu. Nedovoljno su izdržljive i često prisežu stimulativnim sredstvima, alkoholom, nikotinom,..

Pluton u drugoj kući

Kod ovih osoba je naglašena potreba za sticanjem, ali i želja za stvaranjem. One pokazuju izuzetnu zavisnost od novca i spremne su svašta da učine da bi ga se domogle. Nisu im strani ni nezakoniti poslovi. Kroz prizmu novca i materijalnog bogatstva posmatraju svet i ljude oko sebe i može se sa pravom reći da su opsednute novcem. Žele da upotrebe novac da bi kontrolisali druge ljude i stavili ih u funkciju svog bogaćenja.

Lilit u drugoj kući

Još od detinjstva postoji neobično jaka potreba za emocionalnom sigurnošću. Tada osoba pokušava da se blisko veže za neku osobu,obično brata ili sestru. Međutim, to ne rešava problem već stvara frustraciju zbog takve zavisnosti. Ta klimava veza se na kraju završava i osoba se oseća usamljenom i još nestabilnijom.

U fazi daljeg emocionalnog sazrevanja Lilit stvara unutrašnju potrebu da osoba izrazi objektivne vrednosti svoga uma, mašte i kreativnosti. Samo tako ona se može osloboditi osećaja nesigurnosti i razviti osećanje sopstvene vrednosti prema sebi i drugima. Njeno sazrevanje i oslobađanje može doći samo uz pomoć objektivnih vrednosti intelekta, kreativnosti i talenata koji su u njoj. To je jedini ispravan put.

Ovim osobama ne nedostaju materijalne vrednosti. Do njih dolaze zbog preteranog instinkta i potrebe za sigurnošću i prvo tako pokušavaju da kompenzuju svoju frustraciju. Međutim, materijalne vrednosti ih drže zarobljenim zbog stalne opasnosti da ih izgube koja dolazi spolja. Zato nagomilavanje materijalnih dobara ne razrešava njihove probleme oslobađanja i emocionalnog sazrevanja. Osoba mora da shvati da materijalno sticanje ima svoju svrhu, ali da samo po sebi nije cilj. Jer Lilit zahteva nelično ponašanje da oslobodi mentalne potencijale koji mogu osobi doneti toliko potrebnu unutrašnju sigurnost. Sticanje materijalnih dobara je subjektivno tj. lično i ne može dovesti do oslobađanja pozitivne energije koju poseduje Lilit.

Kada osoba usmeri svoju energiju na intelektualne i duhovne vrednosti, kreativnost i talente, tada postepeno nestaje duboki osećaj nesigurnosti. Što pre osoba to shvati i potisne egoističko-materijalne vrednosti u drugi plan, dajući prednost nematerijalnim i univerzalnim vrednostima, pre će biti slobodna i postiće emocionalno ispunjenje.

Severni čvor u drugoj kući - Južni čvor u osmoj kući

Ovakav položaj čvorova ukazuje da je reč o osobama koje su u prošlim životima kažnjenje jer su se bavile nedozvoljenim stvarima. Zato su ove osobe veoma oprezne u sadašnjem životu jer duboko u njihovoj podsvesti postoji uspomena na prethodne živote. Plaše se da ih i sada neko ne stavi na stub srama i zato žive po svim konvencionalnim normama. Šta više, kod njih je prisutna jaka potreba da budu priznati i cenjeni. To naročito znaju da iskazuju prema partneru, za koga su previše vezani i vrlo ljubomorni. Njihov karmički zadatak je da se oslobode osećanja krivice i potrebe za vezivanjem za drugu osobu. Treba da povrate poverenje u sebe i svoje mogućnosti. Sve što budu radile bez pomoći drugih će biti uspešno. Ovo se naročito odnosi na polje finansija u kome su ove osobe jake.

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Old 17-08-2007, 20:38   #5
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

SUNCE U 2 KUCI
-Za ove osobe ne postoje fin.brige.Veoma se preduzetne i imaju tekuca primanja.Odgovaraju im upravni poslovi.

MESEC U 2 KUCI
-Novcane prilike u zivotu ovih ljudi se neprestani menjaju.U velikom broju7 slucajeva vezani su za poslovne i trgovacke puteve.

MERKUR U 2 KUCI
-Ovo su veoma inteligentne osobe koje ce mnogo putovati i dosta pisati.Ocekuje ih dobitak od brace.

VENERA U 2 KUCI
-O finansijama ove osobe ne trebaju da brinu.Na tom planu imaju puno uspeha.Sa svih strana samo dobijaju,bilo brakom,bilo nasledstvom,protekcijama ,ali i dobrim trgovackim duhom.

MARS U 2 KUCI
-Osobe sa ovim polozajem nikada nemaju materijalnih rezervi.Spremne su da se upuste u opasne poduhvate, a kada posle teskih napora ostvare dobit,odmah je trose.To ih nimalo ne brine.

JUPITER U 2 KUCI
-Ovaj polozaj predstavlja najbolji finan.aspekt.Ove osobe gotovo nikada ne moraju da vode racuna o materijalnoj strani svoga zivota.Novac se za njih prosto lepi.Ocekuju ih mnogi dobici od poslova i banaka.

SATURN U 2 KUCI
-Ovde saturn donosi siromastvo,nemastinu.Cesto im mnogo sredstava odlazi na izdrzavanje starijih.Sporo zaradjuju i to kroz tezak rad.

URAN U 2 KUCI
-Zavisno od prilika u kojima se nalaze,ovi ljudi dozivljavaju ekonomske uspone i padove.Sami slabo uticu na te spoljasne promene.

NEPTUN U 2 KUCI
-Ovako polozen neptun stvara osobe zaljubljene u umetnost.Pored toga sposobni su da ostvare finansijsku korist cak i tamo gde se drugima moze ciniti nemogucom.

PLUTON U 2 KUCI
-Ovako postavljen daje mogucnost finans. uspeha,ali cesto kao rezultat nemih mutnih i cudnih poslova.Prihodi mogu da im dolaze sa vise strana i da dobiju veliki odjek u javnosti.

Old 18-08-2007, 13:25   #6
mary
Švrća

mary's Avatar

mary je offline
Registrovan: Jan 2007
mary je na dobrom putu
Standardno

Meni je venera u vagi u 2 kuci koja je odlicno postavljena i sudeci po napisanom sto se novca tice necu morati da brinem

Old 18-08-2007, 23:57   #7
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Pa posto ja imam Sunce , Urana i Plutona u drugoj kuci odoh ja da se bavim kriminalom...Samo da znate ja sam se u gore navedenim tekstovima pronasla.
A plus 7 kuca u vodoliji pa nije tako lose...ne cu vise da malerisem.

Old 22-08-2007, 19:12   #8
ArijeL
Obično gatalo

ArijeL je offline
Registrovan: Feb 2007
ArijeL je na dobrom putu
Standardno

pčelice kad zgrneš milione, pa ne budeš znala kako da ih potrošiš, zovi, nestaće dok trepneš, jer niko to neće bolje uraditi od marsa u 2, još u lavu mada su mi tu i sunce i merkur

Old 12-10-2007, 22:33   #9
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

kod mene u II kuci su tu saturn i merkur u vagi, II kuca pocinje u devici, a zavrsaa u vagi. Cini mi se da je mnogo interesantno i kontradiktorno, zbog saturn i merkura

Old 12-10-2007, 22:40   #10
pcelica maja
Obično gatalo

pcelica maja's Avatar

pcelica maja je offline
Registrovan: Aug 2007
pcelica maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ArijeL VIdi Poruku
pčelice kad zgrneš milione, pa ne budeš znala kako da ih potrošiš, zovi, nestaće dok trepneš, jer niko to neće bolje uraditi od marsa u 2, još u lavu mada su mi tu i sunce i merkur
Cuj mala , ne vidim ti kartu ali po ovome sto si napisala nisi ni ti losa .Navikla da muski daju pare , pa gde nadje mene u toj prici..

Old 13-10-2007, 10:39   #11
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Druga kuća mi je u Blizancima,što znači da bi mogla imati više izvora zarade...
Dispozitor Merkur je na Plejadama u 1.-oj...heh,Plejade,bogatstvo ali i bankrot...
Zanimljivo da i stupanj Urana u 7.-oj (bračni partner,neprijatelji,sudovi)
daje sličnu stvar...veliku moć i bogatstvo,ali i bankrot...Merkur i Uran su mi u opoziciji...pa bi otprilike trebala znat čega se čuvati...jer sa Marsom u 12...mogli bi ljepo muž i ja u ćuzi još završit...

Old 13-10-2007, 14:39   #12
mara555
Švrća

mara555's Avatar

mara555 je offline
Registrovan: Jun 2007
mara555 je na dobrom putu
Standardno

Meni je mars u 2.kuci (strelac) na 14* i to neaspektovan. Uvek imam osecaj (i kad imam neke pare) da nemam dovoljno.Ne znam kako bih mogla stvoriti zalihe sa ovakvim pojozajem marsa.8.kuca mi je prazna (blizanci), a
11.kuca(vaga) tamo mi je jupiter 6*u konjukciji sa uranom 2*, i konjukcija urana sa plutonom (11.kuca device) na 24*.Jedino mi taj Jupiter sa Uranom daje malo nade za zaradu!!!

Old 31-10-2007, 07:39   #13
zoka57
Obično gatalo

zoka57's Avatar

zoka57 je offline
Registrovan: May 2007
zoka57 je na dobrom putu
Standardno

Meni druga pocinje u raku i u njoj je uran u kvadratu sa neptunom
ludo burazeru-nemam para druze a nemam ni srece sudbina me vara nece me pa nece
Naši sponzori
Advertisement

Old 31-10-2007, 12:11   #14
lemy74
Švrća

lemy74's Avatar

lemy74 je offline
Registrovan: Oct 2007
lemy74 je na dobrom putu
Standardno

cao,pa ovako ono sto je zanimljivo kod mene je to sto imam jupitera u drugoj kuci,(u ribama),koji je aspektovan trigonima iz sedme kuce saturnom,venerom,merkurom(u raku),a sa druge strane prvi put sam juce video novcanicu od 200E,naravno nisu bile moje hahaha,cisto da me neko ne prevari,mislim zaradjujem ja novac,ali prilicno kilavo,verovatno zbog vodenih(sporih)kuca.

Old 03-11-2007, 21:28   #15
LosT_in_SpaCe
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Jbt, koja odvala, kazhe: "juche sam vido novchanicu od 200 evra, naravno nisu bile moje"
LemY, pa shto ne postavi kartu? Nije ti samo JU u 2. pokazatelj da cesh biti bogat, ovako mozhemo do sutra da nagadjamo....
Mozhda ti treba malo vishe vere u svoje vrednosti
(mislim, JU u Ribama, ovo, ono);
mozhda ti je JU ukljeshten pa mu treba malo vishe da "proradi"....
a mozhda nas i lozhish da imash JU u 2. kuci, mislim, milion kombinacija.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules