ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
ili lat. Virgo

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Devica
Old 10-09-2007, 23:25   #1
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Registrovan: Jan 2007
Andreina je na dobrom putu
Smile Devica

DEVICA (VIRGO)

Vreme vladavine:od 23 avgusta do 22 septembra
Vladajuca planeta: Merkur
Kvalitet:promenljiv
Vole: kritiku, analizu, detalje, brojke, citanje
Ne vole: povrsnost, nered, kasnjenje, prljavstinu

Predstavnici ovog znaka su skromni i promisljeni, vecinom proracunati i stedjlivi, zabrinuti za buducnost. Izbegavaju preveliku odgovornost i javno eksponiranje,a redovno se bave sa nekoliko poslova u isto vreme. Veliki su perfekcionisti, vode racuna i o najmanjim detaljima ali cesto preteruju i tako izgube uvid u celinu. Njihov intelekt uvek radi punom parom, sve belezi, analizira, stavlja na vagu i usporedjuje. Zbog toga uvek deluju hladno i ukoceno, vise zabrinuto nego opusteno.

Zasto su divni?
Paradoksalno, ljudi ih vole zbog istih onih stvari koje ih iritiraju. Neke osobine koje se smatraju postulatima normalnog, civiliziranog sveta, kao sto su dobra samokontrola, obzirnost, odgovornost, poverljivost, tacnost, higijena i sl., prave ih pozeljnima i za saradnju i za zajednicki zivot. Medjutim, buduci da kritiziraju sve one koji nisu takvi, drugima brzo pocinju ici na zivce.
U principu su fleksibilni i zele sa svima biti u dobrim odnosima. Onaj ko ih pozove u drustvo moze biti siguran da mu nece priustiti neku neugodnost. Trebaju izbegavati sukobe i agresivne ljude, a protiv niske strasti i pobuda moraju se boriti svakim delicem svoje racionalne prirode. Mnogo citaju, vole uciti i sticati znanja iz raznih podrucja, spretni su, marljivi i svestrani. Odani su i poverljivi, drze se dogovora i obecanja. Njihova je najveca prednost to sto se znaju kontrolirati i u najtezim trenucima, sto ne pokazuju ljubomoru i ne prave scene kad saznaju da su prevareni. Medjutim, nece ni zaboraviti bas tako lako. Racionalno ce zakljuciti da osoba koja ih je prevarila vise ne zasluzuje njihovu ljubav i paznju pa ce se u skladu s tim i ponasati.

Zasto su nemoguci?
Njihova potreba za savrsenstvom i opsednutost detaljima moze postati nepodnosljiva za njihovu blizu okolinu.Ako ne probude u sebi deo tolerancije i bezbriznosti, drugima ce dosadjivati stalnim kritikama, primedbama i zahtevima. Zbog jake zabrinutosti i ozbiljnosti, tesko se opustaju i skoro zaboravljaju uzivati i u onome sto ih je nekada puno veselilo. Ali, nisu svi pripadnici Device tako marljivi i aktivni, ili barem nisu uvek. Znaju biti i pasivni, nesposobni za konstruktivan rad i samostalni zivot.
Ali cak i kada nista ne mogu sami napraviti, svima ce se petljati u posao i svima nalaziti mane. Probace da rade nekoliko poslova u isto vreme ali nijedan nece obavljati kako treba. U nedostatku ozbiljnijeg posla, oni ce se baviti tudjim zivotima, tracevima i spletkama. O nicemu nece imati jasno misljenje ali ce uprkos tome i dalje deliti pamet drugima. Drugi ce im zameriti i hipohandrican odnos prema bolestima. Zbog obicne prehlade oni ce posumljati na maligne bolesti, gnjaveci ne samo svoje bliznje, nego i lekare. U kuci ce napraviti pravu malu apoteku a nakon nekog vremena s drugima ce pricati samo o sebi i svojim zdravstvenim problemima.

Njihova skrivena strana

Treba nastojavati reagirati trezveno, biti objektivni i pomalo distancirani tako da mogu doneti ispravnu odluku na koju niko i nista nece uticati. Ali, zbog toga da ipak nisu uvek u stanju kontrolirati svoje, a posebno ne tudje postupke, dospevaju u zbrku iz koje se dugo ne mogu izvuci. Ako se radi o ljubavnoj tematici, onda ce sve duze potrajati. Pokusavajuci analizirati emocije i izracunati kolicinu davanja i primanja osecaja, izgubice ne samo dragoceno vreme vec i partnerovu naklonost.

Buduci da zele biti savrseni u svemu sto rade, tako ce i u seksu nastojavati postici visoke ciljeve. Sa zavidnom ce vestinom savladati ljubavne tehnike ali ako nisu zaljubljeni tesko ce se opustiti.
Deluju izuzetno pokretljivo i marljivo, neprestano su u nekom poslu, ali cesto je istina da rade nekoliko stvari u isto vreme a ni jedan kako treba. Treba im bolja organizacija, inace oni ce stalno kasniti s rokovima i postizati prosecne rezultate.
Njihov je najveci adut uvek aktivan intelekt pa ce sve ono sto ga ometa – alkohol, droga, strah, emocije i bolest – promeniti i njih same. Kad su jako zaljubjeni ili kada popiju koju casicu vise, njihova ce brizljivo izgradjena samokontrola pasti kao kula od karata.

Njihovo zdravje

Znak Device pokazuje telesne manifestacije stresa, a funkcije kojima upravlja su apsorpcija hranljivih sastojaka i pokretanje misica donjeg dela trbuha. Najcesce oboljevaju od probavih smetnji, trovanja, gastritisa, bolesti creva, jetre i gusterace pa bi trebali paziti na pravilnu prehranu. Preporucuje im se redovno vezbanje a pomoci ce im i tehnike disanja, meditacija i masaza etericnim uljima. Takodje je bitno da ne preteruju u strahu od bolesti i brizi za zdravlje.
Advertisement

Znak Device
Old 10-09-2007, 23:41   #2
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno Znak Device

Meni je zanimljiv ovaj znak jer u njemu imam nekoliko planeta a i veci deo 4 kuce mi je smesten tu. Par profesora na faksu su mi rekli da sam pravi analiticar (mozda zbog ovog znaka) a i sama sam nekako sklona analiziranju, sporedjivanju, nikad nisam mogla uciti napamet puno stvari. Cak i sada u poslu uvek naglsavam taj deo mog rasudjivanja. Po profesiji sam prosvetni radnik ali nikada ne teram ucenike da bubaju na pamet, sve se mora prvo razumeti i nauciti samo ono sto je najbinije, sto bi moglo koristiti; teram ih da prave svoje mentalne mape kojima ce bolje pamtiti najvaznije stvari.
Uvek moram zagrijati sivu masu u glavi da bih mogla ukapirati funkcionisanje stvari. A ponekad to mi je predstavlja i teret jer se ne znam opustiti, uvek moram sve isplanirati, stvari u kuci su mi podredjeni, ne volim nered i rasturanje.

Old 11-09-2007, 00:47   #3
Schveca
Obično gatalo

Schveca's Avatar

Schveca je offline
Registrovan: May 2007
Schveca je na dobrom putu
Standardno

jao Meni sunce u Devici, Asc u Devici, Merkur u Devici, Venera u Devici... Prva kuca u devici... ja sam totalna Devica
nije mi bash lako
Submit to Digg   Devica Reply With Quote

Old 12-09-2007, 22:09   #4
pufnica
Obično gatalo

pufnica's Avatar

pufnica je offline
Registrovan: Mar 2007
pufnica je na dobrom putu
Standardno

A ja bas volim ovaj svoj Asc u Devici! Jesam detaljista, jesam perfekcionista, ma sta radila, jesam bolesno tacna i mrzim kasnjenje, jesam malecni hipohonder...i sve jesam, ali moram NESKROMNO reci da mi se to SVE SVIDJA!!!

Old 12-10-2007, 23:23   #5
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Registrovan: Jul 2007
s_ana_dra je na dobrom putu
Standardno

ja sam dupla devica.
kada je zdravlje u pitanju, imam jako slab stomak, odnosno stomacne misice, idem a pilates i mogu ga svima preporuciti, pogotoo nama deviama je to super, jer se rade i gornji, i kosi i donji trbusni misici. Trudim se da se zdravo hrabim, li imam i ispade. Na pilatesu se i nauci pravilno disanje, jeino jos da idem i na masaze.
Andreina tekst je odlican, drago mi je da si nas i lepo predstavila, na nekom forumu sam bas naletela na svakakve komentare

Old 10-01-2008, 17:48   #6
skorpijica
Druid

skorpijica's Avatar

skorpijica je offline
Registrovan: Nov 2007
skorpijica je na dobrom putu
Standardno

meni peta kuća počinje u devici pa samim tim moj partner mora da bude idealan.uvek analiziram partnerske odnose ne samo svoje nego i drugh ljudi..........
malo me to i nervira trazim idealnog a ko da sam ja idealna..............borim se sa prirodom

Old 18-01-2008, 22:15   #7
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

ja sam dupla djevica,iako mi većinski dio prve kuće zauzima vaga u svemu mogu da se poistovjetim osim po pitanju vjernosti mogu reći da i ja i sve djevice koje ja poznajem imaju veeeeelikih problema.......

Old 19-01-2008, 12:43   #8
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Standardno

A vidis ja kad je vernost u pitanju, ako govorimo o muskarcima, stvarno sam verna i preterano. Cak i onda kad abih trebala da se zaljubim i krenem dalje ja ti se zalepila za ovog jednog, ali dobro to je sad dugacka prica i ne moze se samo posmatrati kroz devicu.
Selena ne znam u kom si smislu mislila vernost, hehe
ljubac

Old 19-01-2008, 23:15   #9
Merkur
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pufnica VIdi Poruku
A ja bas volim ovaj svoj Asc u Devici! Jesam detaljista, jesam perfekcionista, ma sta radila, jesam bolesno tacna i mrzim kasnjenje, jesam malecni hipohonder...i sve jesam, ali moram NESKROMNO reci da mi se to SVE SVIDJA!!!
Da znas da je bas tako, sem hipohondrije, bar u mom slucaju.

Lara

Old 19-01-2008, 23:24   #10
Queen
Švrća

Queen's Avatar

Queen je offline
Registrovan: Jan 2008
Queen je na dobrom putu
Standardno

meni je asc u devici, i nisam preterano pedantna sto se higijene tice, ali sam zato detaljista i nevidjeni perfekcionista, i analiticna sam i sistematicna!inace, decko mi je devica, sa mesecom u devici, i veliki je hipohondar!

Old 19-01-2008, 23:57   #11
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Zivela sam sa Devicom/Lavom godinu dana i moje zapazanje je da su perfekcionisti, stalno sumnjaju u sve, mogu da vole neizmerno, nevidjene su picajzle, ali umeju da ucine dan lepim, naravno samo i jedino ako to zele. Neverovatno su ljubomorni, sumnjicavi i harizmaticni. I lepi su ljudi, mada se po meni gube u sitnicama, i zbog toga propustaju mnogo bitnije stvari u zivotu.

Old 20-01-2008, 00:07   #12
Tristran
Druid

Tristran je offline
Registrovan: Dec 2007
Tristran je na dobrom putu
Standardno

Mesec u Devici. Joj, taj gastritis...i stalne muke sa stomakom. Ali volim lekovite travke, seosku idilu i Tolstoja.

Old 20-01-2008, 16:27   #13
s_ana_dra
Obično gatalo

s_ana_dra's Avatar

s_ana_dra je offline
Standardno

Da tristan, bas taj stomak, a i kod mene je to velika muka. Ali sta ces.
a za to analiziranje, hehe, stavrno akd vratim film, da sam se opustila kad je trebalo, zivot i mi bio laksi, ali sad ostaje samo da kad se nadjem sledeci put u ekoj takvoj siuaciji da slusam srce i ne razmisljam o posleicama. Treba raditi na tome, da ne aniliziramo previse.
pozdrav
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-01-2008, 19:33   #14
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

da odgovorim sandri-ja svoje nedam-ako treba-grizem,ali na u tuđi vrt lajo posrnem(naravno grižnja savjesti poslije ništa ne pomaže...)

Old 25-01-2008, 16:27   #15
Andreina
Veštac

Andreina's Avatar

Andreina je offline
Standardno

Žena - Devica

Sve što se odigrava oko Vas primate intelektom. U stvari, čuvate se kao kuge svega što je diktirano instiktom, prolaznim utiscima, oduševljenjem i strastima. Prema drugim ljudima ne pokazujete spontanost, suvišno oduševljenje i žarku želju za prijateljstvom. Po prirodi ste suviše rezervisani i stidljivi da biste javno pokazali svoja osećanja.

Jedno je sigurno: prema Vama treba imati obzira. Oni koji su uspeli da Vam se približe moraju da se čuvaju da ne ozlede Vaša osećanja. Veoma ste osetljivi i sa podozrenjem primate ružne reči, kritike. Teško je pretpostaviti da biste, s obzirom na Vaš karakter, mogli s lakoćom da se prepustite strasnoj i impulsivnoj ljubavi, koja može doneti nepredviđene promene. Ni ljubavi, kao ni svemu ostalom, ne prepuštate se olako plašeći se svojih instinktivnih reakcija. Kratko rečeno, Vas je teško osvojiti.

Kada sretnete muškarca koji Vam se dopada, i kome se Vi dopadate, teško da ćete mu se istog momenta baciti u zagrljaj. U prvom redu zato što i sami niste sigurni u svoja prava osećanja. Uvek ćete se upitati da li je to prava ljubav ili samo prolazno osećanje. Da biste to razjasnili, stavljate na probu najpre sebe, a zatim i osobu koja Vam se dopada i koja Vas na neki način uzbuđuje. Analizirate svoja osećanja, držite se na odstojanju, čak ste skloni da ismejavate sopstvenu idilu da biste se uverili hoće li odoleti svim iskušenjima. I Vaš partner mora da bude "testiran". Vi ga procenjujete, tražite u njegovim rečima i najmanju glupost, pokušavate da otkrijete njegove ćudi i mane.

Ustručavanje da se potpuno predate osećanjima nije motivisano samo Vašom stidljivošću i urođenom rezervisanošću. To je izraz i paničnog straha da ne počinite neku grešku vezujući se za čoveka koji nije stvoren za Vas, a ujedno i nepoverenja u nešto nepoznato što Vas očekuje: ljubav. Vi ste privrženi svojim navikama. Čini Vam se da živite u udobnom gnezdu, koje ste sami stvorili, pa se onda pažljivo pitate neće li Vam osoba koja je usla u Vaš život razrušiti taj mirni kutak i odvesti Vas tamo gde ćete morati da pređete prag pakla, a dotle ste živeli u svom spokojnom raju. Kad o svemu tome mislite, ne usuđujete se da učinite prvi korak i prihvatite ljubav koja Vam se nudi. Želite da pobegnete.

Jednog dana kad pobedite strah i podozrenje, sigurno je da ćete muškarcu, koga ste odabrali, biti privrženi do krajnosti. Vi ste verna zena. Ne samo zato što ne želite da prevarite čoveka za koga ste se vezali, već i zbog toga što se plašite da će Vaša osećanja izaći na videlo. U svemu ste diskretni, obazrivi, sramežljivi. Kao što i život shvatate ozbiljno, tako primate i ljubav. Potrebno je da to shvati i Vaš partner. Mnogo veći značaj ima ono što je skriveno u Vama nego ono što pokazujete...
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules