ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Osnove natalne astrologije

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...
emooooo :)))

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Mesec u ribama
Old 04-05-2011, 11:18   #1
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Registrovan: Aug 2010
dunja2501 je na dobrom putu
Post Mesec u ribama

Inspirisana sam vec otvorenim temama o mesecu u skorpiji,devici,blizancima i lavu pa mislim da i pozicija meseca u ribama zasluzuje svoju temu zbog svoje specificnosti

Pretpostavljam da vec dosta stvari znate o ovom mesecu,ali cu ipak postaviti neki tekstic o ovome:

MESEC U RIBAMA
Kljucna rec-emocionalna instiktivnost

Veoma ste podlozni svim cak i onim najslojevitijim ljudskim iskustvima. Puni ste razumevanja za sve ljude i veoma srdacni. Emocionalno ste naivni i neprestano prenebegavate nedostatke i manjkavosti drugih ljudi. Moze se medjutim desiti da budete lako ranjivi i skloni da se rastuzite i rasplacete nad samim sobm i za najmanju sitnicu.
Ne volite da se hladno i objektivno suocavate sa cinjenicama a vas odnos sa drugima trpi zbog izrazene senzitivnosti. Ponekad vam nedostaje smisao za humor i zdrav razum.
Cula vas mogu prevariti zbog preterano razvijene romanticnosti i optimizma, vi zaista nosite ruzicaste naocare. Posto zelite da u svemu vidite najbolje, stvarnost i istina vas samo mogu uznemiriti. Obicno imate dara za muziku, umetnost i poeziju.
U zavisnosti od aspekata ovo moze biti i najgori ali i najbolji polozaj za Mesec. Ako je polozaj povoljan onda ste vi istinski vizionar ali ako je nepovoljan moze dovesti do totalnog zatvaranja ili gubljenje iluzija. Nezni ste, povremeno dobre naravi, ne stojite cvrsto na zemlji i sanjar ste, tihi, skloni povlacenju, dobrocudni i saosecajni sa svima. Cesto menjate misljenje pa stoga mozete delovati nepouzdano, lako se obeshrabrujete i skloni ste depresijama.Kada zelite da ostvarite svoje ciljeve suocavate se sa mnogim preprekama i tu onda ima dosta prostora za tugovanje.
Mesec u ovom polozaju imaju oni koji poseduju ekstrasenzorne sposobnosti.
Imate potrebu da se osecate zasticenim i voljenim,volite lepotu, harmoniju i udobnost oko sebe a ako toga nema vi patite.

Muskarac sa Mesecom u Ribama zeli predanu, srdacnu, saosecajnu partnerku koja ce, po svoj prilici, imati snazan uticaj na njega tako da ce postati neophodna u njegovom privatnom zivotu ali ne i nuzno u njegovoj karijeri.

U horoskopu zene, visak emocija moze dovesto do zdravstvenih problema. Zena sa ovakvim polozajem Meseca moze kasno uci u brak. Istovremeno ovaj polozaj ukazuje na nekakav tihi magnetizam koji privlaci muskarce.
Majku dozivljavate kao saosecajnu osobu ali ona moze da bude previse obuzeta vlastitim zivotom. Ne sagledavate je uvek sasvim jasno, ponekad je preterano idealizujete a ponekad podcenjujete.

...Poznajem par ljudi sa ovom pozicijom (ukljucujuci i mene ) i nekad ovo bas i nije najbolja pozicija, cak sam primetila da ukoliko je ovaj mesec bas ugrozen, moze dati ne samo preosetljivost i problem da se izadje iz sveta maste vec i da ovakve osobe nekad namerno pokusavaju da drugim ljudima namecu neku iskrivljenu sliku o sebi, u smislu da po svaku cenu zele da budu jako emotivni,divni (oreol oko glave ) a da u stvari uopste nisu toliko emotivni...isto tako, brojne ljubavne veze,najcesce tajne i paralelne (da ne generalizujem,ipak za ovo treba jos pokazatelja u natalu)

kakva su vasa iskustva?
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-05-2011, 11:36   #2
Švrća

virgoscorpiolilith's Avatar

virgoscorpiolilith je offline
Registrovan: Oct 2010
virgoscorpiolilith je na dobrom putu
Standardno

Bila sam u vezi sa muskarcem koji je imao MO i VE u Pi(ne u konjukciji)...Iako smo se upoznali nekoliko meseci pre pocetka veze,i ja mu se svidela,odlucio je da me kontaktira tek kad sam bila u bukvalno bezizlaznoj situaciji,potpuno bespomocna,oko mene sve sruseno i on pritice u pomoc...Mogla sam maltene da opipam njegove emocije i saosecajnost,javljao se uvek kad mi je bio uzasno potreban(tacno je predosecao!),ziveo u svom svetu snova,zvao me "princezo","bajko",mastao o zajednickom idealnom zivotu i deci i sagradio kulu od snova...Treba li da pominjem da je uz sve ovo bio istovremeno i ozenjen,porodican,te da je bez problema nakon nekog vremena imao jos jednu(trecu) paralelnu vezu,koju je negirao?
Ja sam tacno osetila kad su emocije s njegove strane pocele da blede,a tada je poceo da me laze,maze,zavlaci ... Naravno,vremenom su pocele same od sebe da se otkrivaju i mnoge druge neistine,a kad sam ga konfrontirala sa dokazima bez problema je nastavio da me gleda u oci i laze...E sad koliko je to MO koliko VE posto se obe u Pi ne znam...
Negde sam citala da muskarci sa MO u Pi padaju na bespomocne zene,koje su u problemima,a ja sam upravo bila u takvom periodu...VE opet u Pi hoce da da tajne,skrivene veze,"padanje" na parfeme,donji ves,carape,fetis stopala i sve je ovo bilo tacno do poslednjeg!!!
Submit to Digg   Reply With Quote

Old 04-05-2011, 11:40   #3
Obično gatalo

vedrina91's Avatar

vedrina91 je offline
Registrovan: May 2011
vedrina91 je na dobrom putu
Standardno

Odlican teksts Dunja! Ja imam Mesec u ribama u petoj kuci i u mnogo cemu sam se pronasla Neznam dali mozda Sunce u ribama i sto u petoj kuci mozda menja malo moju sliku, ali ja sam neko ko nosi sve probleme ovog sveta, suosecam se sa svima, lako padam u depresiju zbog recimo pisanja... a sa druge strane neko sam ko nikad ne bih plakao javno, ponasam se hladno.

Old 04-05-2011, 11:49   #4
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by virgoscorpiolilith VIdi Poruku
Bila sam u vezi sa muskarcem koji je imao MO i VE u Pi(ne u konjukciji)...Iako smo se upoznali nekoliko meseci pre pocetka veze,i ja mu se svidela,odlucio je da me kontaktira tek kad sam bila u bukvalno bezizlaznoj situaciji,potpuno bespomocna,oko mene sve sruseno i on pritice u pomoc...Mogla sam maltene da opipam njegove emocije i saosecajnost,javljao se uvek kad mi je bio uzasno potreban(tacno je predosecao!),ziveo u svom svetu snova,zvao me "princezo","bajko",mastao o zajednickom idealnom zivotu i deci i sagradio kulu od snova...Treba li da pominjem da je uz sve ovo bio istovremeno i ozenjen,porodican,te da je bez problema nakon nekog vremena imao jos jednu(trecu) paralelnu vezu,koju je negirao?
Ja sam tacno osetila kad su emocije s njegove strane pocele da blede,a tada je poceo da me laze,maze,zavlaci ... Naravno,vremenom su pocele same od sebe da se otkrivaju i mnoge druge neistine,a kad sam ga konfrontirala sa dokazima bez problema je nastavio da me gleda u oci i laze...E sad koliko je to MO koliko VE posto se obe u Pi ne znam...
Negde sam citala da muskarci sa MO u Pi padaju na bespomocne zene,koje su u problemima,a ja sam upravo bila u takvom periodu...VE opet u Pi hoce da da tajne,skrivene veze,"padanje" na parfeme,donji ves,carape,fetis stopala i sve je ovo bilo tacno do poslednjeg!!!
Ja sam napisala da mo u ribama moze dati paralelne veze (ali ajde da ne generalizujem, mada u vecini slucajeva je tako) ...jos ve u ribama, pa sve ovo gore sto sam rekla to pojacava....(ja imam mo0ve u pi...imam problem da ostanem sama i uvek ima nekih desavanja,tj svakakvih kombinacija na ljubavnom planu)
To da predosecaju da je neko u problemu,to je tacno...znam po sebi, intuicija mi radi 100%...jos ako imam nekog ko takodje ima mo u nekom vodenom znaku, telepatija i povezanost neverovatna.....za muskarca sa mo u ribama je tacno da su jako emotivni ali je problem sto su skloni tajnama i brljanjima (mozda ce opet neko reci kako generalizujem,ali ne moze me niko ubediti da neko sa mo u ribama je otvoren u svemu)....ali opet sa druge strane,kad se izbore sa samim sobom i svojim emocijama i kad stvarno nekog vole, onda su to one bas duboke emocije...ali generalno je problem sto mo u ribama (kao i ve) trazi ideal, i zbog toga ulece u razne veze...ali nazalost ,obicno ne nalaze to sto traze i ostaju nesrecni...

Old 04-05-2011, 12:00   #5
Švrća

Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
...ali generalno je problem sto mo u ribama (kao i ve) trazi ideal, i zbog toga ulece u razne veze...ali nazalost ,obicno ne nalaze to sto traze i ostaju nesrecni...
Bas tako-i on je trazio ideal,cak nekako mislim da je pokusavao i da na sve nacine odrzi taj ideal zivim i kad je poceo da uvidja da ja nisam savrsena nego samo covek od krvi i mesa,sa manama...Sad mi pade na pamet da je odrzavao paralelnu vezu sa bivsom devojkom i kad se ozenio,i to duze vremena,mastao kako ce sa njom da bezi u Australiju,a kuci ga cekala trudna zena...Slicno je bilo i sa mnom-do detalja je isplanirao kako ce prodati sadasnju firmu,kupiti novu,kako cemo se preseliti u Nemacku,ma sve do detalja i sto je najgore ja sam imala utisak da je za njega to stvarnost dok bi svako sa strane video da su to sve sami snovi i masta...

Old 04-05-2011, 12:01   #6
Obično gatalo

Verra je offline
Registrovan: Mar 2011
Verra je na dobrom putu
Standardno

Imam mjesec u ribama i to u stelijumu sa venerom i jupiterom i sve u 12 kuci. Evo nekih karakteristika: osjetljivost, hipersenzibilnost, intuicija, skrivanje osjecanja, bolje reci ne znam pokazati emocije i kad ih pokazem budu pogresno shvacene. Neprijateljstva sa zenama, tacnije one se od mojih prijateljica pretvaraju u neprijatelje. Sa tajnim ili nekim zabranjenim ljubavnim vezama nisam bas imala iskustva, jedino ne volim pricati o tome svima...malo ljubavnih veza...da ne kazem los ljubavni zivot. Iz mog iskustva ovaj mjesec, pa ni venera, ovako postavljeni nisu mi donijeli nista pozitino, cak naprotiv.

Old 04-05-2011, 12:06   #7
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Imam ga i ja.
Evo jedan lijepi tekst o Mjesecu u Ribama. Izvor www.forum.hr

Mjesec u Ribama je zrtva, ali zrtva uslijed velikog emotivnog stapanja i snaznih struja koje poremete osjecaj za vlastite potrebe.
Radi se o spoju Mjeseca i vode, odnosno Mjeseca i oceana, ogromnog podrucju emocija, snova, fantazija, nesvjesnog, u koje utjecu i medjusobno se stapaju svi drugi emotivni tokovi, mjesto gdje se oni susrecu i medjusobno mijesaju, gube pojedinacne sebe, stvarajuci jednu veliku duboku cjelinu, brisuci sve granice.
Tako se istovremeno u tom oceanu ogledaju lica svih Mjeseca, odnosno mjesecevih principa, svi nacini njegovog ispoljavanja, utopljeni i integrirani u Neptunovo kraljevstvo koje ih sve objedinjuje.

Zbog toga, osobe s ovim smjestajem Mjeseca na neki nacin mogu osjetiti tudje emocije kao da su njihove vlastite, reflektirajuci ih, ali postoji opasnost da u tom procesu naprosto izgube sami sebe u tocki gdje vise ne znaju osjecaju li svoje potrebe ili necije tudje.

Ono sto je dobro kod Mjeseca u Ribama jest da su izrazito njezne, (su)osjecajne, empaticne, intuitivne, nenametljive individue, teze nekim duhovnim visinama i unutarnjim plovidbama prostranim morem, savrseno hvataju vibracije iz okoline, prepoznaju raspolozenja drugih ljudi, bas zbog cinjenice da u sebi sadrze istovremeno sva emotivna stanja, sve poznaju i sve osjecaju, spremne su jako puno dati, no isto tako, cesto se vrlo lako izgube izmedju svog vlastitog i necijeg tudjeg pogleda na svijet, buduci se snazno mogu uziviti u tudja emotivna stanja, ne razaznajuci vise sto sami zele.

Ta njihova 'zrtva' radja se upravo iz tog stapanja, odnosno poistovjecivanja s drugima na tom unutrasnjem, podsvjesnom nivou, uslijed cega potpuno zanemaruju sebe, gubeci iz vida svoje vlastite potrebe i osjecaje, dodir s vlastitom prirodom, preuzevsi sve to od onog drugoga. Nakon toga slijedi nesebicna zrtva. Ljudi ce to cesto iskoristiti, a ona ce do iscrpljenja davati i davati uvjerena kako je dovoljno da usreci druge jer misli da tako usrecuje sebe.
No, njene vlastite potrebe ostaju neizrazene i nezadovoljene, a osoba neispunjena.

Te njihove potrebe i emocije cesto inace znaju biti neizravno i nejasno iskazane, na prvi pogled mutne, nenametljive, kao da su manje vrijedne od tudjih. Zbog toga je osoba takodjer cesto uzimana zdravo za gotovo, a sklona je i zastranjivanju u svom neptunovskom svijetu u pravcu depresije, utapanja tuge i nezadovoljstva prepustanjem nezdravim porocima.

Ziveci istovremeno u svakodnevnici, Mjesec u Ribama ima jedan svoj unutarnji imaginarni svijet kojim paralelno plovi, a koji cesto zna potpuno zamijeniti onaj realni u kojem zivi, sto je ponekad dobro, osobitno u nekim teskim situacijama kroz koje ove osobe mogu proci bez tezih posljedica i povreda, naprosto jer su toliko odvojeni i neuzivljeni u njih.

U ljubavi, davanju i primanju, moraju biti posebno oprezni, jer buduci su spremni na velike zrtve i samoodricanja, takodjer postoji opasnost od gubitka sebe, a time i propasti odnosa, jer koliko god da je more veliko i siroko, cak i ono ima obale. Zato mora nauciti postavljati neke granice i ogranicenja, svoje stavove i potrebe, barem ponekad usuditi se raditi po svojoj volji i u svoju korist, kako joj ljubav ne bi plutala bespucima, bez da ju i dodiruje. Tako se vrlo lako dogodi da joj isklizne iz kontrole prije nego se snadje i nasuce se na hladne obale nepovrata.

U suprotnom, kada uskladi tudja i svoja osjecanja, izrazito je ugodna i topla osoba, spremna na veliku emotivnu predanost i povezanost, cak, kroz izrazenu empatiju, na razini pomaganja, savjetovanja itd. Brizna majka koja razumije svoje dijete, zna kako mu pristupiti i kako se postaviti. Razumije ga intuitivno i pruza mu svu potrebnu paznju i ljubav. Njena ljubav je 'ocean-deep'.

To su osobe koje su sposobne snazno i dubinski voljeti, osjecati i predati se.

Old 04-05-2011, 12:15   #8
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by vedrina91 VIdi Poruku
Odlican teksts Dunja! Ja imam Mesec u ribama u petoj kuci i u mnogo cemu sam se pronasla Neznam dali mozda Sunce u ribama i sto u petoj kuci mozda menja malo moju sliku, ali ja sam neko ko nosi sve probleme ovog sveta, suosecam se sa svima, lako padam u depresiju zbog recimo pisanja... a sa druge strane neko sam ko nikad ne bih plakao javno, ponasam se hladno.
Isto kao i ja...uzasno sam emotivna, pogadjaju me sitnice i generalno umem bas da se napatim ali sa samom sobom .....imam jako 12 polje, sve drzim u sebi (sto je nekad jako veliki problem)....svoja osecanja tesko pokazujem i zbog toga okolini delujem hladno...a sto se plakanja tice pred nekim, nema sanse da cu to sebi dozvoliti jer smatram da bi time pokazala svoju slabost ,isto vazi i za ljubomoru...ne iskazujem je javno,ali zato uvek vratim na neki drugi nacin.

Quote:
Originally Posted by virgoscorpiolilith VIdi Poruku
Bas tako-i on je trazio ideal,cak nekako mislim da je pokusavao i da na sve nacine odrzi taj ideal zivim i kad je poceo da uvidja da ja nisam savrsena nego samo covek od krvi i mesa,sa manama...Sad mi pade na pamet da je odrzavao paralelnu vezu sa bivsom devojkom i kad se ozenio,i to duze vremena,mastao kako ce sa njom da bezi u Australiju,a kuci ga cekala trudna zena...Slicno je bilo i sa mnom-do detalja je isplanirao kako ce prodati sadasnju firmu,kupiti novu,kako cemo se preseliti u Nemacku,ma sve do detalja i sto je najgore ja sam imala utisak da je za njega to stvarnost dok bi svako sa strane video da su to sve sami snovi i masta...
Jel on imao ugrozen mesec? ovo mi deluje bas na preveliku idealizaciju i mastu...bas preterano.

Quote:
Originally Posted by Verra VIdi Poruku
Imam mjesec u ribama i to u stelijumu sa venerom i jupiterom i sve u 12 kuci. Evo nekih karakteristika: osjetljivost, hipersenzibilnost, intuicija, skrivanje osjecanja, bolje reci ne znam pokazati emocije i kad ih pokazem budu pogresno shvacene. Neprijateljstva sa zenama, tacnije one se od mojih prijateljica pretvaraju u neprijatelje. Sa tajnim ili nekim zabranjenim ljubavnim vezama nisam bas imala iskustva, jedino ne volim pricati o tome svima...malo ljubavnih veza...da ne kazem los ljubavni zivot. Iz mog iskustva ovaj mjesec, pa ni venera, ovako postavljeni nisu mi donijeli nista pozitino, cak naprotiv.
gledam ti kartu, tvoja ve0mo je u trigonu sa saturnom,sto u mnogome menja situaciju, taj saturn pojacava racio i tera na ozbiljnost, i ne pruza ti mnogo mogunosti da previse letis...s druge strane, imas kvadrat sa neptunom,sto bas nije mnogo povoljno...umes da stavis ruzicaste naocare i idealizujes vise nego sto treba....mada ovaj neptun moze dati i prevare i razne laze...ne bitno da li su u pitanju tvoje ili druge osobe.
Naši sponzori
Advertisement

Old 04-05-2011, 12:19   #9
Druid

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dunja2501 VIdi Poruku
za muskarca sa mo u ribama je tacno da su jako emotivni ali je problem sto su skloni tajnama i brljanjima (mozda ce opet neko reci kako generalizujem,ali ne moze me niko ubediti da neko sa mo u ribama je otvoren u svemu)....
ja sam otvorena kao knjiga, mrzim da krijem bilo sta...istina ionako uvek bude otkrivena...ali moj Mo je u 1 kuci 120 Sa i Me...imam i Mo 90 Ne, pa to jos jace potencira iluzije, ali me jako vadi trigon sa Me/Sa...
istina po svaku cenu, neka boli ako treba da boli...
jedino...kada me sastave razne istine onda moram da se usamim i odbolujem...potpuno sama, u tisini...
uopste ne potenciram svoju emotivnost, niti je naglasavam...to je nesto samo moje, intimno, rezervisano za najblize...
ali kazu mi da se jednostavno vidi, a kako i ne kada je 1 kuca...
ne mogu da kazem da sam odusevljena Mo Pi...cini da se osecam jako slabom, raskvavljenom od emocija, nacetom, otvorenom previse za sve...
sve me pogodi, neciji pogled, gruba rec, prikrivena uvreda...
milion puta sam pozelela da budem manje osetljiva (najcesca zamerka drugih ljudi mi je da sam preosteljiva)

nije lako ziveti uz ovakav Mo...

jedino sto mi se dopada kod njega...mene je nemoguce slagati...imam antene koje lepo detektuju svaku nijansu, svaku nepravilnost...odcutim i sacekam malo (Mo 120 Me/ Sa)...pa kad se dokazi nakupe serviram doticnoj osobi svu njenu/njegovu papazjaniju...
dobar je za sva istrazivanja jer moze lepo da komplementira racionalno sa intuitivnim...

Old 04-05-2011, 12:22   #10
Obično gatalo

vedrina91's Avatar

vedrina91 je offline
Registrovan: May 2011
vedrina91 je na dobrom putu
Standardno

Dobro ja sam pocetnik i nerazumem ono sa 12 poljem I ja se isto pronalazim u paralelnim vezama, u ubuzdavanju ljubomore-ni za zivu glavu nikad nisam pokazala nekom da sam ljubomorna- sto moram priznati imalo je dosta negativnih posledica jer su momci uvek smatrali da nisam zainteresovana za njih i da ih ne volim, cak su i namerno davali mi povoda da budem ljubomorna sto sam ja na neki nacin ignorisala,12 polje mi je prazno,vaga! Jos jednom svaka cast za odlican tekst

Old 04-05-2011, 12:24   #11
Obično gatalo

Verra je offline
Verra je na dobrom putu
Standardno

gledam ti kartu, tvoja ve0mo je u trigonu sa saturnom,sto u mnogome menja situaciju, taj saturn pojacava racio i tera na ozbiljnost, i ne pruza ti mnogo mogunosti da previse letis...s druge strane, imas kvadrat sa neptunom,sto bas nije mnogo povoljno...umes da stavis ruzicaste naocare i idealizujes vise nego sto treba....mada ovaj neptun moze dati i prevare i razne laze...ne bitno da li su u pitanju tvoje ili druge osobe.[/QUOTE]

Da istina. Narocito ovo za neptun. Mada sad kad je neptun usao u ribe kao da su maske popadale. Stvari vidim mnogo jasnije i primjetila sam da mi je intuicija nekako pojacana ali sam i mnogo realnija. Iako mi nije vladar ni jedne kuce, ipak ima veliki uticaj na mene zbog ovih riba. A sto se lazi tice i to je istina. ja nisam lazov, bez obyira na los neptun imam veoma razvijena moralna nacela, ali ljudi oko mene imaju obicaj da nesto kriju, lazu, ali ja to uvijek znam. Vidim, osjetim njihovu neiskrenost, ranije ili kasnije.

Old 04-05-2011, 12:27   #12
Švrća

Standardno

Quote:
Jel on imao ugrozen mesec? ovo mi deluje bas na preveliku idealizaciju i mastu...bas preterano.
Jeste,evo karte: http://imageshack.us/photo/my-images/15/primer2.gif/

Mada zar MO u Pi nije sam po sebi dovoljan za ovoliku idealizaciju i mastu?

Old 04-05-2011, 12:29   #13
Veštac

Beba977's Avatar

Beba977 je offline
Beba977 je na dobrom putu
Standardno

MESEC U RIBAMA – Saosećajnost. Nežnost

U poredjenju s drugim ljudima, s ovim Mesecom, vi ste ekstremno sensitivni na emocionalnu atmosferu oko sebe - podložni ste uticajima, do potpunog saosećanja s drugim ljudima. Za vas je važno, za vaše raspoloženje da izbegavate takve uplive, pre svega, negativne energije, jer je vaše raspoloženje odraz stanja u okruženju – tu ste bespomoćni da se oduprete. Tuga i bespomoćnost su vam “nerazdvojni drugovi”, a to izgleda nosite iz porodice iz koje potičete.
Ljudi vas prepoznaju kao žrtvu i spremnu na uslugu ili raspolaganje, jer se ne protivite puno tome, - pošto ne posedujete odbrambeni sistem. Vaš najveći uspeh možete postići upravo u takvim sličnim sferama, tamo gde je ljudima potrebna podrška i pomoć, jer to najbolje od svih razumete. Na žalost granica dokle ima smisla podredjivati sebe potrebama drugih, izgleda, kod vas, ne postoji.
Mesec u Ribama ne bi trebalo nikada vredjati jer je “rame za plakanje". Naglašena je emotivnost, receptivnost, ženstvenost, nežnost, saosećajnost. Pomalo je stidljiva; prijatna je, strpljiva i romantična osoba – prava sanjalica. Ovo je položaj koji ukazuje na osobu koja teži da voli i da je neko voli. Ima veliki nedostatak: previše su saosećajne, lako praštaju greške drugima, poseduju dozu naivnosti, dosta često i kada shvati, nastavlja po starom. Lako je prevariti. Ali pazi zna i kada nema razloga da izmišlja probleme, a kada kola krenu nizbrdo pada u ravnodušnost. Ne voli da se nameće, više voli da je u senci. Nije praktična, naročito u vezi novca. Još nešto: zna da odglumi i da te prevari sa emocijama. Zna da bude lenja, ali generalno voli da služi.
Ovaj Mesec naglašava emotivnost, pa osoba REAGUJE nežno, saosećajno, ženski. OVU OSOBU NE BI SMEO NIKO DA VREDJA. Ovo je osoba natprirodne mašte i inspiracije što izuzetno pogoduje umetnosti. Nema osećaj odgovornosti. Ali ne zna da uvredi ili joj je to jako teško. Ne voli da se ističe, ophodi se stidljivo i rezervisano. Boji se upuštanja u romantične veze da ne bi bila povredjena. Ali svakom veruje i često se lako rasplače. Previše gaji iluzije.
Neharmonični aspekti Meseca ukazuju na probleme da se postigne uspeh. Nezadovoljstvo seksualnim životom. Bezvoljnost. Nered u životu.

SENTIMENTALNI ŽIVOT: dosta je neodlučna jer je previše ranjiva.
PORODICA: Postoji nerazumevanje roditelja. Neko od roditelja zahteva da se žrtvuje za nju.

MAJKA je ili bolesna ili žrtva nečega. Postoje neke tajne koje se kriju od osobe i tek ih saznati u budućnosti.

DOM: Dosta će se seliti jer se nigde ne oseća da je na svome. Neretko živi dalje od mesta rodjenja. O sebi nema jasan osećaj pa često gubi samopouzdanje. Osoba je jednostavno u večnoj potrazi za svojim mestom pod suncem.

JAVNI ŽIVOT: nije za javni život i ne voli da se istice.

ŽENSKI HOROSKOP: položaj koji ukazuje na osobu koja mnogo teži da voli i da je neko voli. Nedostatak: previše su saosećajne, lako prašta greške drugima, poseduje dozu naivnosti, dosta često i kada shvati, nastavlja po starom. Izražena je sklonost ka depresiji, sanjarenju. Vrlo mnogo žena sa ovim položajem Meseca uspe u životu jer pokazuju ambiciju i strpljenje na poslu. Vrlo su kreativne i imaju jak osećaj za umetnost, za boje, za ritam, imaju umetničku žicu. Takodje, kada nema razloga izmišljaju probleme, a kada kola krenu nizbrdo, padaju u ravnodušnost. Nisu praktične što se tiče novca. Treba se paziti ove osobe, jer zna da odglumi i da prevari sa emocijama, jer je jako topla duša i saosećajna! Ona prosto magnetski privlači muške, a dosta se femkaju i oklevaju, time provociraju. Pa bude meta napasnika. Često je okružena je životinjama.

MUŠKI HOROSKOP: na emotivnom planu ovaj muškarac traži romantičnu i egzotičnu ženu, ultraženstvenu osobu, vrlo često iz sveta umetnosti i filma, sa dozom glamura. Ali ona mora biti saosećajna. Da bi ga emotivno ispunila najbolje je da izabere partnerku tipa Ribe.

izvor
http://astroriznica.com

Old 04-05-2011, 12:31   #14
Druid

dunja2501's Avatar

dunja2501 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
ja sam otvorena kao knjiga, mrzim da krijem bilo sta...istina ionako uvek bude otkrivena...ali moj Mo je u 1 kuci 120 Sa i Me...imam i Mo 90 Ne, pa to jos jace potencira iluzije, ali me jako vadi trigon sa Me/Sa...
istina po svaku cenu, neka boli ako treba da boli...
jedino...kada me sastave razne istine onda moram da se usamim i odbolujem...potpuno sama, u tisini...
uopste ne potenciram svoju emotivnost, niti je naglasavam...to je nesto samo moje, intimno, rezervisano za najblize...
ali kazu mi da se jednostavno vidi, a kako i ne kada je 1 kuca...
ne mogu da kazem da sam odusevljena Mo Pi...cini da se osecam jako slabom, raskvavljenom od emocija, nacetom, otvorenom previse za sve...
sve me pogodi, neciji pogled, gruba rec, prikrivena uvreda...
milion puta sam pozelela da budem manje osetljiva (najcesca zamerka drugih ljudi mi je da sam preosteljiva)

nije lako ziveti uz ovakav Mo...

jedino sto mi se dopada kod njega...mene je nemoguce slagati...imam antene koje lepo detektuju svaku nijansu, svaku nepravilnost...odcutim i sacekam malo (Mo 120 Me/ Sa)...pa kad se dokazi nakupe serviram doticnoj osobi svu njenu/njegovu papazjaniju...
dobar je za sva istrazivanja jer moze lepo da komplementira racionalno sa intuitivnim...
I meni je u 1 polju i u trigonu sa saturnom i sextilu sa merkurom...ali ne mogu se bas poistovetiti sa ovim sto si napisala, verovatno zato sto je merkur u 12 a saturn vladar 12-te....mene niko ne poznaje dobro,jer ja to ne dozvoljavam i ne otvaram se uopste lako...a o tome sta krijem i koliko krijem,bas ne bih pisala heheh

Tacno je da ovaj mesec uopste nije lak i to sto kazes da ti se vide emocije, i kod mene je isto...to je ta 1 kuca koja to potencira....

Takodje, provalim da neko laze odmah,ali samo zbog toga zato sto znam po sebi kad ja nesto krijem i muljam....primetila sam da ovaj mesec nije kod svakog isti,imam prijateljicu koja toliko potencira na svojoj emotivnosti da to vise nije normalno,konstantno pokusava da bude devica Marija sto bi se reklo...a onda posle izvesnog vremena,isplivaju neke stvari koje se ne podudaraju sa njenom pricom o postenju i dobroti.
Kod mene je jos i problem sto uran kvadrira mo, pa dobrobiti ovog meseca nisu bas uvek naglasene.

Old 04-05-2011, 12:32   #15
Obično gatalo

Verra je offline
Verra je na dobrom putu
Standardno

[QUOTE=vedrina91;270222] Dobro ja sam pocetnik i nerazumem ono sa 12 poljem I ja se isto pronalazim u paralelnim vezama, u ubuzdavanju ljubomore-ni za zivu glavu nikad nisam pokazala nekom da sam ljubomorna- sto moram priznati imalo je dosta negativnih posledica jer su momci uvek smatrali da nisam zainteresovana za njih i da ih ne volim, cak su i namerno davali mi povoda da budem ljubomorna sto sam ja na neki nacin ignorisala,12 polje mi je prazno,vaga! Jos jednom svaka cast za odlican tekst[/QUOTE

Ti nemas nista u 12 polju, a vladar tog polja ti je venera u sestom u ovnu. Peto polje ti je u ribama, a ribe su analogne 12 polju...jedino to. Mozda zato volis tajne veze...Vladar tvoje pete je neptun u jarcu u konjukciji sa uranom sto moze dati nagle prekide veze isto kao i pocetke...
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules