ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > Moderna astrologija > Osnove natalne astrologije

Osnove natalne astrologije Znak, podznak, kuće, planete, aspekti...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

LinkBack Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Dvanaesta kuca
Old 17-08-2007, 01:15   #1
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Registrovan: Aug 2006
Merkur je na dobrom putu
Smile Dvanaesta kuca

Dvanaesta kuca padajuca
Prirodni znak: Ribe
Prirodni vladalac: Neptun
Kuca zavrsetka i zatvorenih prostora
Kljucna rec: Podsvesno

Dvanaesta kuca pokazuje vase nepoznate ili skrivene jake i slabe strane. Ukazuje na tugu, patnje, ogranicenja, hendikepe, tajne, izolovanost, razocarenja, tajne radnje. Ukazuje na mesta izgnanstva, zatvore, bolnice, dusevne bolnice i tako dalje, kao i na uzdrzanost, inhibicije, progonstvo, skrivene neprijatelje, prikrivene opasnosti, stetu koju sami sebi nanosite i ilegalne poslove. Pokazuje sve one stvari koje krijemo od drugih. Istrazivanja, pozadinu, subjektivne oslonce, unutrasnju svest, nesvesno ja, duhovne dugove koje valja platiti (karma), ali isto tako i milosrdje, saosecanje i rad za javno dobro. Ovu kucu cesto nazivamo >>ostavom<< ili >>spremistem<< horoskopa zbog toga sto tu bacamo ili skrivamo probleme koji su isuvise bolni da bismo se sa njima suocili ili teskoce cije postojanje odbijamo da priznamo.

Lara
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Skracena verzija
Old 17-08-2007, 02:32   #2
Moderator

Merkur's Avatar

Merkur je offline
Merkur je na dobrom putu
Smile Skracena verzija

SUNCE

U 12. kuci

Ovaj polozaj je dobar samo za osobe koje se bave nekim tajnim poslom ili nekom umetnoscu.Povucene su,mnogo vremena provode u kuci ili su usamljene na neki nacin.

Mesec

U 12. kuci

Ove osobe imaju sposobnost samoanalize,osecajni su,cudljivi i tajanstveni.Spoznace samocu,odbacenost i izgubljenost al ice im sve to doneti konstruktivna iskustva.Zauvek ce ostati u anonimnosti.Privlace ih nevidljive i tajanstvene stvari.Imace visok polozaj,cesto posao u inostranstvu.Uspeh ce dobiti kroz tezak rad,duhovne su osobe koje interesuje mudrost vise od materijalnog.U losim aspektima okolina im je nenaklonjena,pate zbog drugih,imace problema u mladosti,sve ce im samo od sebe izmicati.

Merkur

U 12. kuci Ovo su ili osobe koje su vrlo zatvorene ili teski i dosadni sagovornici koji ulaze preduboko u detalje.Mogu imati interesa za ezoteriju.

Venera

U 12. kuci Ovaj polozaj Venere nije preterano povoljan,osobe sa ovim polozajem cesto imaju dosta ljubavnih problema,tajnih veza i sl.Bave se humanitarnim radom,socijalnom sluzbom i sl.Nemaju mnogo prijatelja ili su pak uvek usamljeni.

Mars

U 12. kuci Ove osobe imaju opasnosti od gubitka reputacije,cesto imaju mnogo tajnih neprijatelja,dosta izdaja i podvala.Takodje opasnost od izgnanstava,zatvora,bolnica i sl.

Jupiter

U 12. kuci ove osobe imaju uspeha samo u tajnim,povucenim,institucionim poslovima ili u inostranstvu u okultizmu i sl.

Saturn

U 12. kuci Ove osobe su povucene i imaju mnogo tajnih neprijatelja,dosta izdaja i slomova u zivotu.Opasnost od zatvora,mentalnih institucija i sl. ili tezak rad u istim.

Uran

U 12. kuci Ovo su osobe snazne podsvesti,prorockih snova ili druge paranormalne moci,tajnih zanimanja ili dvostrukog zivota.

Neptun

U 12. kuci ovo su duhovne osobe,mastovite,dosta zamrsen zivot.Opasnosti od lopova i prevaranata.

Pluton
U 12 kuci osobe sa ovim polozajem Plutona imaju jaku mastu koja ih moze dovesti do fatalnih greski.Moguca seksualna apatija,opasnost od sukoba.

vladarski duh.Teze uspehu i autoritetu,znaci im tudje misljenje i zele da ostave utisak na okolinu.U losim aspektima mogu imati tezak pocetak zivota,zdravstvene probleme pa i psihicke poremecaje.Mogucnost da im neko blizak postane neprijatelj.

Lara

Old 17-08-2007, 10:42   #3
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Registrovan: Jul 2007
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Dvanaesta kuća ukazuje na podsvest, tajne, skrivanja, opadanja, smanivanja, traćenja, troškove, lišavanja, gubitke posla, napuštenost, izdavanje novca, raspadanje, propadanje, gubitke, štete, kazne, otimanje, nesreće, skidanje, zatvor, bolnice, iscrpljenost, istrošenost, duga putovanja, nedovoljnsoti, nedostatke, sud, presude, osude, kažnjavanja. Govori nam o prigovorima, tvrdoglavosti, nepopustljivosti, nastojanjima, insistiranju, kraju. U pogledu zdravlja utiče na imunitet, anemiju, psihološke slabosti, nedefinisane hronične bolesti, stopalima, cirkulaciju, niskom pritisku, smetnjama metabolizma...

Ovo je treca u nizu nepovoljnih kuca. Ona predstavlja sve vrste gubitaka, padove, gresno ponasanje, poroke i sl. Osnovna ideja koja lezi u ovoj kuci je ogranicavanje slobode, i to negativnog kroz bolesti, zatvore, imigracije, vojsku ili pak, dobrovoljnog kroz crkve, manastire, naucne institucije koje pozivaju na rad i izolaciju.

Priroda ove kuce je vrlo misteriozna, i upucuje na misterije, tajne sluzbe, skrivene stvari, skrivena neprijateljstva, kriminalne aktivnosti, veze sa ljudima sa one strane zakona i sl. (onda ne treba da vas cudi sto je ova kuca najizrazenija bas u horoskopu Mila Djukanovica).

Ovo je treca kuca koja se odnosi na zivot u inostranstvu, duge boravke u daljini, i uopste odvojenost od svog doma, dragih bica. Venera je signifikator dalekih putovanja i za zivot u inostranstvu, potreban je jak uticaj Venere na 12. i 9. kucu.

Pozitivan aspekt ove kuce se ogleda u duhovnoj samospoznaji, prosvetljenju i saznavanju sustinskih zivotnih i ljudskih tajni. Ona upucuje na rad na sebi, donosi najdublje uvide i smisao
za rad za opstu ljudsku dobrobit.

Iz aspekta zivotnog prosperiteta, bolje je da je ova kuca prazna, jer puno planeta u njoj neminovno namece restrikciju i tugu.

Ova kuca je od ogromnog znacaja za bracni zivot, jer osim sto predstavlja telesni i emotivni uzitak medju partnerima, ona se takodje odnosi na bracni zivot i potomstvo.

Precizno posmatrano, na fizickom planu ova kuca se odnosi na stopala i limfni sistem.

My chart

http://i199.photobucket.com/albums/a...m_i_bradom.gif

Old 17-08-2007, 10:46   #4
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Sunce u dvanaestoj kući

Vi više volite da ostanete iza scene, čak i po cenu da sebe dovedete u izolaciju. Volite usamljenost, intuitivni ste i tajanstveni. Privlači vas misticizam, okultizam i duhovne aktivnosti. Religiozni ste i spremni uvek da pomognete drugima, makar zbog toga morali u životu da prođete kroz iskušenja koja će od vas zahtevati žrtvovanje. Materijalne vrednosti i novac vam nikad nisu na prvom mestu.

Mesec u dvanaestoj kući

Vi ste veoma podložni spoljnjim uticajima i vaše raspoloženje se lako i često menja. Previše ste popustljivi prema drugima i skloni da se prepustite tuđem uticaju i dominaciji. Tada vam se može desiti da postanete žrtva. Nežna i tanana priroda. Često prisutan kompleks manje vrednosti. Povučeni ste i odgovaraju vam izolovani poslovi. U ljubavi ste disponirani prema partneru i težite dubokoj uzajamnoj intimnosti.

Merkur u dvanaestoj kući

Osobe imaju problema da se izraze. Nedovoljno su jasne i nailaze na teškoće u komunikaciji sa okolinom. Znaju da budu dosadne i da se izgube u sitnicama. Ne znaju da pronađu načina da iskažu svoje umeće i kvalitete pa su vrednovane niže nego što zaslužuju. Imaju medijalne sposobnosti i veoma bogatu maštu. Privlači ih tajanstvenost i imaju potrebu da su često same. Zato su povučene i nenametljive.

Venera u dvanaestoj kući

Označava veoma osetljive i ranjive osobe. Imaju izraženu potrebu za privatnošću i okolini zbog toga deluju tajanstveno. Stidljive su i rezervisane u pokazivanju svojih emocija. Požrtvovane su i zapostavljaju sebe za račun drugih osoba. Zbog svoje povučenosti i preostljivosti imaju malo prijatelja.

U ljubavi su vrlo prijemčive prema partneru. Imaju potrebu da mu se potpuno predaju. Svoju ljubav prikrivaju spolja, a kada se nađu sami sa partnerom ona se izliva na impresivan način, bez ikakvih granica. U stanju su da svom partneru priušte vrhunska seksualna i emotivna zadovoljstva. Sklone su tajnim ljubavima i spremne su da puno trpe zbog njih. Vezane su za partnera, ali često imaju više od jednog braka.

Mars u dvanaestoj kući

Povučene i tajanstvene osobe, nedokučive za svoju okolinu. Najviše vole kada dejstvuju iza scene i imaju nelagodnost od javnosti i publiciteta. Imaju buran unutrašnji život sa kojim se često ne nose najbolje. Ne retko imaju potrebu za nikotinom, alkoholom i narkoticima. Nisu u stanju uvek da se kontrolišu i mogu biti nepouzdani su u ljubavnim odnosima. Treba da se čuvaju mračnih i skrivenih mesta, a takođe i duboke vode.

Jupiter u dvanaestoj kući

Ovo su introspektivne osobe sa posebnim duhovnim sposobnostima. Samoća i duhovnost im prijaju. Tada dolazi najviše do izražaja njihova intuicija i kreativnost. Poseduju veliku sklonost ka mistici i okultizmu. Žive u svom svetu, na svoj način i tempom koji sami određuju. Na druge ljude znaju da deluju vrlo magnetično. U emotivno-ljubavnim i erotsko-seksualnim doživljajima mogu da dostignu savršenstvo. Skloni su preteranom uživanju alkohoma, narkotika i drugih poročnih stvari.

Saturn u dvanaestoj kući

Saturn u dvanaestoj kuću ukazuje na osobe koje vole da pomažu drugim ljudima. Povučene su i najbolje se osećaju kada rade iza scene. Pesimistički su raspoložene, nesigurne i usamljene. Često su opterećene osećanjem krivice. Dešava im se da budu nepravedno optužene pa čak i progonjene. Imaju tajne neprijatelje, ali i sposobnost da se iz svake kaše izvuku neoprženi.

Uran u dvanaestoj kući

Osobe komplikovanih emocija, koje ni njima samima nisu jasne. Nekonstruktivne volje i vrlo kolebljive. Privlače ih neobični oblici duhovnosti. Svoju individualnost mogu ispoljavati samo u samoći, nikako u društvu, gde su prijemčivi za razne uticaje, pojedinačne i kolektivne. Vrlo su intuitivni i imaju umetničkih sklonosti. Najviše im odgovaraju tajna zanimanja. Treba da se paze nervnih smetnji i čuvaju od divljih životinja.

Neptun u dvanaestoj kući

Siguran znak za sklonost ka umetnosti. Veliki broj vrhunskih slikara, muzičara, ali i drugih vrsta umetnika imaju Neptun u dvanaestoj kući. Inače, to su osobe sklone sanjarenju, misticizmu, povučene u sebe. Ponekad poseduju osobinu vidovitosti. Sve u njihovom životu je obavijenu velom tajni i odvija se skriveno od očiju javnosti. Mogu imati naglašenu sklonost ka duvanu, alkoholu, narkoticima, ali i ka drugim patološkim usmerenjima.

Pluton u dvanaestoj kući

Ove osobe iznad svega vole privatnost. I više od toga – one često imaju tajni život. Mada mogu delovati otvoreno možete biti sigurni da u svojoj biti to nisu. Imaju intenzivna podsvesna iskustva i bolji su kada deluju iza scene ili ispod površine. Imaju preveliku maštu koja ih može navesti na fatalne greške. Zanimaju se za tajna i okultna znanja. Mogu postati žrtve intriga i tajnih neprijateljstava.

Lilit u dvanaestoj kući

Lilit u dvanaestoj kući natalnog horoskopa neke osobe uvećava njen senzibilitet i to na raznim nivoima karaktera. Lilit je ispunjava idealizmom i sanjalaštvom. Ako je Lilit u horoskopu tako postavljena da je njena energija pozitivna, tada su ovo maštovite osobe sposobne da stvaraju proizvode lepe kreativne imaginacije. Osobe ima dar da svoje vizije veoma senzitivno predstavi i iskaže u realnosti. One mogu biti glumci, umetnici, igrači, pisci, pronalazači, arhitekte ili raditi bilo koji posao koji zahteva kreativnu maštu.

Da bi osoba iskoristila pozitivnu energiju Lilita u dvanaestoj kući mora sebe oslobađati kroz nepristrasnost i ličnu objektivnost. Samo tako će postići emocionalnu nezavisnost i osloboditi svoje talente. Ovakve osobe, iako imaju bogat unutrašnji život, usmeravaju se i izražavaju ka spoljnom svetu.

One imaju potrebu i uživaju u tome da svoje unutrašnje vizije i nadahnuća prenose na druge. Obično su voljene i cenjene i od svojih bližnjih i od javnosti. Često imaju vrlo blagotvorno, a ponekad i isceliteljsko, dejstvo na druge ljude.

Ukoliko osoba ne uspeva da objektivizuje svoj ego, tj. da se oslobodi svog egoizma, ona postaje žrtva Lilitine negativne energije. Veruje i živi u nepostojećem svetu. Ona potpuno veruje samo u ono što je idealizovala i tu ne pomažu nikakve činjenice.

Osoba obmanjuje samu sebe na drastičan način: ono sa čime ne može da se suoči za nju ne postoji, a iluzije svoje neizražene mašte smatra za realnost. Zbog svega rečenog ovakve osobe ostaju potpuno dezorijentisane i vremenom izgubljene. Sreća je ako imaju nekog pored sebe ko će ih pridržati kad se probude iz svog sna i shvate da su sebe dovele do samouništenja.

Severni čvor u dvanaestoj kući - Južni čvor u šestoj kući

Ove osobe su u prethodnim životima potiskivale svoje sopstvene potrebe zarad drugih. Takvo ponašanje je posledica osećanja krivice koje proizilazi iz pogrešnog domaćeg vaspitanja. Zato su bile stalno ispunjene unutrašnjim strepnjama i tenzijama. Rezultat toga je nedostatak samopouzdanja i psihosomatski zdravstveni problemi. Pored toga ove osobe su sklone da preteruju u detaljima i zbog toga su dovodile sebe u stanje bezperspektivnosti. Kao posledica toga je prepuštanje drugim osobama, njihovim zahtevima i željama. Sve to skupo staje i dovodi do mentalnog i fizičkog zamora. U ovom životu potrebno je prilagoditi se svojoj okolini i disati istim dahom kao i ona. Robovanje drugima treba odbaciti i posvetiti se sebi i svojim potrebama. Treba raditi samo poslove koji prijaju i donose zadovoljstvo. Ne treba zalaziti previše u detalje ni u čemu. Tako se može popraviti karma i sadašnji život učiniti boljim i srećnijim.

My chart

Old 17-08-2007, 16:01   #5
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je na dobrom putu
Standardno

Priroda ove kuce je vrlo misteriozna, i upucuje na misterije, tajne sluzbe, skrivene stvari, skrivena neprijateljstva, kriminalne aktivnosti, veze sa ljudima sa one strane zakona i sl. (onda ne treba da vas cudi sto je ova kuca najizrazenija bas u horoskopu Mila Djukanovica).

i kod mene ! hehe...koji bedak!

Old 19-08-2007, 00:33   #6
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Meni je jako interesantna dvojna priroda ove kuce, naravno kao sto je to i sam znak Riba. Cini mi se da nigdje ta ambivalentnost nije toliko dosla do izrazaja kao sto je to ovdje. Recimo da su u pitanju jako kontradiktorna znacenja, npr. kaze se da te osobe vole da djeluju iza scene, ali isto tako jako dobar polozaj za glumu, cesce film. Evo recimo, Madona ima Sunce u 12. kuci i to vladar horoskopa. Ona mi je sad prva pala napamet. Ili Milo Djukanovic, covjek je stalno u javnosti, a ustvari najbolje djeluje iza scene, heheeheee... Tesko je ocijeniti sta ce se desiti sa osobom koja ima naglasenu tu kucu. Moze biti religiozna,a moze biti obican odmetnik.... Itd, isl.... A onda bolnice, zatvori,a li isto tako i daleki putevi, pa snovi, masta, podsvijest... Na kraju bude da se osoba bavi umjetnoscu i nista od svega toga... Bar meni najteze pada da ocijenim kad je ova kuca naglasena.

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 19-08-2007, 12:44   #7
Obično gatalo

Tanya's Avatar

Tanya je offline
Tanya je na dobrom putu
Standardno

Pa jeste, upravo zato sto je ova kuca obavijena Neptunovskim velom tajne
To sto si pomenula Madonu i Mila, verujem da je njihova pojava u javnosti upravo neka maska....Doduse, Madona je Lav pa ima potrebu da se exponira...
Evo i moj primer, Sunce U Ribama, Asc Lav...kao mala obozavala sam da glumim i bila sam glavna u svim predstavama, a kasnije sam pocela da se povlacim, i zauzimam ulogu "vladara iz senke" Mada, i dan danas imam potrebu da istupim u javnost (a to je verovatno zbog Ju u 7)
Elem, ipak vise volim kad ima malo mistike.. a verujem da svaka Riba tako misli..

Meni je najinteresantnija slika narkomana i alkoholicara sa naglasenim Neptunom i 12. kucom, koji idu na lecenje u manastire (12. kuca) i u dodiru sa religijom (Neptun) bivaju izleceni....to je najociglednija slika dualne prirode Neptuna..iz poroka u duhovnost...

Heh, sa Neptunom, Ribama i 12. kucom se nikad ne zna...cak da ponekad ni mi sami ne znamo kako cemo se ponasati...

My chart

Old 19-08-2007, 13:59   #8
Obično gatalo

dacked's Avatar

dacked je offline
dacked je na dobrom putu
Standardno

zanima me da li ako iskoristimo ono sto nam dobro daje ova kuca, mozemo njena negativna delovanja da izbegnemo?
meni su uran,sunce,merkur i neptun u dvanaestoj u strelcu, ne mogu nikako da skontam sta mi to dobro donosi , a sta lose?
Advertisement

Old 20-08-2007, 13:19   #9
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

venera i krion u 12
a sunce i mesec u ribama!

mada prijatelje imam bas punooooo...ono drugo sve tacno sem da sam sklona za tajne ljubavi..mislim ponude su tu ali me to ne interesuje, treba mi partner koj meni pripada a isto tako ja njemu da pripadam, jedino tada se osecam sigurno ali kao sto rekoh..ovo drugo za veneru u 12 sve tacno

zna li neko da li krion u 12 isto ima neko znacenje? nigde ne nadjoh nista

SOLARNA2011/2012

Last edited by uspavana; 20-08-2007 at 17:32..

Old 20-08-2007, 13:28   #10
Veštac

LosT_in_SpaCe's Avatar

LosT_in_SpaCe je offline
Registrovan: Dec 2006
LosT_in_SpaCe je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Mesec

U 12. kuci

Ove osobe imaju sposobnost samoanalize,osecajni su,cudljivi i tajanstveni.Spoznace samocu,odbacenost i izgubljenost al ice im sve to doneti konstruktivna iskustva.Zauvek ce ostati u anonimnosti.Privlace ih nevidljive i tajanstvene stvari.Imace visok polozaj,cesto posao u inostranstvu.Uspeh ce dobiti kroz tezak rad,duhovne su osobe koje interesuje mudrost vise od materijalnog.U losim aspektima okolina im je nenaklonjena,pate zbog drugih,imace problema u mladosti,sve ce im samo od sebe izmicati.
"Spoznah izgubljenost" - reche LOsT....

Quote:
zna li neko da li krion u 12 isto ima neko znacenje? nigde ne nadjoh nista
Mislish Kiron...?
Imamo temu o Kironu, dole na delu gde su i Fixne zvezde...

Old 20-08-2007, 16:19   #11
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

i meni je, kao sandri kiron u dvanaestoj kuci..u Biku...i pravi sve same kvadrate

Old 27-08-2007, 13:11   #12
Obično gatalo

Krokodokodil's Avatar

Krokodokodil je offline
Registrovan: Feb 2007
Krokodokodil je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by dacked VIdi Poruku

i kod mene ! hehe...koji bedak!
Skoro sve ovo vazhi i za VIII.

Po mom skromnom mishljenju najsumnjiviji Astro sajt - http://www.librarising.com - zhivi bili pa videli.

Imshiragicj, o Kseni, Ratnici Princezi 1995-2001 -
http://www.spicum.com/astrologija/xena%201.html

Old 28-08-2007, 01:31   #13
Obično gatalo

smart.maja je offline
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Neptun u dvanaestoj kući

Siguran znak za sklonost ka umetnosti. Veliki broj vrhunskih slikara, muzičara, ali i drugih vrsta umetnika imaju Neptun u dvanaestoj kući. Inače, to su osobe sklone sanjarenju, misticizmu, povučene u sebe. Ponekad poseduju osobinu vidovitosti. Sve u njihovom životu je obavijenu velom tajni i odvija se skriveno od očiju javnosti. Mogu imati naglašenu sklonost ka duvanu, alkoholu, narkoticima, ali i ka drugim patološkim usmerenjima.
Neptun

U 12. kuci ovo su duhovne osobe,mastovite,dosta zamrsen zivot.Opasnosti od lopova i prevaranata.
bas nesto sad razmislajm... simpatican mi ovaj Ne u 12.....

Old 28-08-2007, 01:53   #14
Obično gatalo

Aurora's Avatar

Aurora je offline
Aurora je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smart.maja VIdi Poruku

bas nesto sad razmislajm... simpatican mi ovaj Ne u 12.....
Stvarno, nesto gledam taj tvoj NE, je li imas veze sa umjetnoscu??Ili stalno sanjas i snovi ti imaju znacenje?? A vladar 4. kuce, gdje zivis? Ovo moze biti zivot u dalekom inostranstvu, a i Riba i Sco su voda pa moze biti i kuca blizu vode.. Ajde malo opisi ovaj tvoj Ne kad je ovako interesantan

''Ljudi se češće trude da steknu materijalno, a ne duhovno bogatstvo, mada je sasvim sigurno da našu sreću čini ono što jesmo, a ne ono što imamo''

Old 28-08-2007, 11:32   #15
Obično gatalo

smart.maja je offline
smart.maja je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aurora VIdi Poruku
Stvarno, nesto gledam taj tvoj NE, je li imas veze sa umjetnoscu??Ili stalno sanjas i snovi ti imaju znacenje?? A vladar 4. kuce, gdje zivis? Ovo moze biti zivot u dalekom inostranstvu, a i Riba i Sco su voda pa moze biti i kuca blizu vode.. Ajde malo opisi ovaj tvoj Ne kad je ovako interesantan
vrlo rado slatka... ovakve vezbe su obostrano korisne...
daklem...
imam i te kako veze sa umetnoscu ( i ako su moji profesori bili ubedjeni da cu na akdemiju dramskih, ja, nakon pauze za rad i razmisljanje, zavsih visu likovnih i primenjenih umetnosti)... dizajn, slikarstvo, pisanje... ikonopisanje, duborez...cudne kombinacije, razne ideje, vesti prstici... obozavam fotografiju (i video montazu)... vizuelac, pamtim i razmisljam u slikama... bojama... da, snovi mi imaju znacenje, cesto cak ituitivni, prediktivni... pored simbolike, i sa vrlo jasnim detaljima... ali to mi se desava i na javi - flesevi... more i beskrajnu vodu obozavam ( talase i buru pogotovu...fascinantna snaga one, na izgled, mirne pucine)... i volela bih da zivim blizu nekog starou grada - kamene kuce, na moru ( o tome sam uvek mastala...).......a inace zivim pored ve`ike reke, u stanu ( visespratnica)... nbgd.
... inace, osetljiva sam na lekove (alergije)... anestezije i lake droge mi pojacavaju "halucinacije i vidivitost"... i sa alkoholom sam na vi... podruzimo se ponekat, ali nisam ovisnik... do sa cigaretama surujem opasno....
tebi bas dobro ti ide, ako te jos nesto krene, interesuje - tu sam

Last edited by smart.maja; 28-08-2007 at 15:12..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules