ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

O prirodi planeta, sektama, aspektima...
Old 01-05-2015, 12:33   #1
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno O prirodi planeta, sektama, aspektima...

Ptolomej u svom "Tetrabiblsu" u delu koji je nazvao "O kucama nekoliko planeta" da je objasnjenje kako je nastala podela kuca i zasto je odredjenim planetama dato odredjeno dostojanstvo. On koristi cetiri aristotelijanska principa da bi opisao prirodu planeta: vruce, hladno, vlazno, suvo.

Da bi se shvatila ova podela, prvo mora da se shvati priroda svake planete. Ovo je Haldejski poredak planeta u odnosu na Sunce koji izgleda ovako:

1. SUNCE - aktivna snaga sustinske prirode SO je da isijava toplotu i da do izvesne mere susi. Ovo se lakse vidi u slucaju SO nego bilo koje druge planete, usled njegove velicine i ociglednih promena godisnjih doba, jer sto je blize zenitu to na nas jace utice na ovaj nacin.

2. MESEC - veci deo snage MO sastoji se u vlazenju usled toga sto je najblizi Zemlji, i usled vlaznih isparenja ( stari su verovali u vreme Talesa da vlazna isparenja iz Zemlje hrane nebeska tela ). Zato on najvise omeksava i utice na truljenje u telima, ali ima i delimicnu snagu grejanja, usled svetla koje prima od Sunca.

3. SATURN - njegova osobina je uglavnom da hladi i umereno isusuje, obzirom da je najudaljenija planeta i od topline SO i od vlaznih isparenja Zemlje.

4. MARS - priroda MA je uglavnom da isusuje i sagoreva, u skladu sa njegovom zestokom bojom, i usled blizine SO, jer je njegova sfera odmah tik sfere SO.

5. JUPITER - Ima umerenu aktivnu snagu jer se njegovo kretanje desava izmedju sfere hladnog SA i i sagorevajuceg uticaja MA. On greje i vlazi i buduci da je njegova grejuca snaga veca usled sfera koje leze u osnovi on stvara oplodjujuce vetrove

6. VENERA - ima ite snage i i blagu pirodu kao JU, ali deluje na suprotan nacin, jer ona greje umereno, usled njene blizine SO ali pretezno vlazi usled kolicine njenog vlastitog svetla i usled toga sto prima vlazna isparenja od Zemlje.

7. MERKUR - za ME se moze reci da povremeno isusuje i upija vlagu jer nikada nije daleko od SO, pa prima njegovu vrelinu, ali i vlazi, jer je tik do sfere vlaznog MO koji je najblizi Zemlji i njenoj sferi i najbrze se krece.

O dobrocudnim i zlocudnim planetama

Iz svega gore navedenog, sledi sledeca podela na dobrocudne i zlocudne planete.

Buduci da su dva od cetriri dusevna stanja plodna i aktivna: toplo i vlazno ( jer sve se stvari spajaju i pomocu njih povecavaju ) a dva su destruktivna, i pasivna: suvo i hladno ( kroz koje se sve stvari razdvajaju i ponovo unistavaju ).
Na osnovu ovih osobina, Jupiter i Venera, zajedno sa luminarom Mesecom, prihvavene su kao dobrocudne, usled njihove blage prirode i usled obilovanja toplinom i vlagom.
Saturn i Mars, koji proizvode efekte suprotne prirode, jedan jedan usled svoje preterane hladnoce, a drugi usled svoje preterane suvoce, prihvaceni su kao zlocudne planete.
Sunce i Merkur, poseduju obe snage jer imaju zajednicku prirodu da udruzuju svoje uticaje sa planetama sa kojima se povezu.

O sektama

Buduci, da su dva luminara vladari dana i noci, tj dva osnovna vremenska intervala, sledi i podela na dnevne i nocne planete.
Dan je muski, usled svoje topline i aktivne sile a noc je zenska, usled svoje vlage i dara odmora.

Planetarne sekte

Iz toga je proizaslo da su Mesec i Venera nocne, zenske, a Sunce i Jupiter dnevne, muske planete. Merkur je oboje, dnevni je kada je jutarnja zvezda ( okcidentalan ) a nocni kada je vecernja zvezda ( orijentalan ). Svakom sektoru/sekti, pripisane su i dve destruktivne zvezde, ali ne po principu slicnih priroda, vec bas suprotno. Jer kada su zvezde iste prirode udruzene sa onima dobrog temperamenta, njihov blagotvorni uticaj se povecava, ali ako su razlicite zvezde povezane sa destruktivnim, najveci deo njihovih sila koje povredjuju, biva slomljen. Tako su pripisali Saturnu, koji je hladan, toplinu dana, a Marsu koji je suv, vlaznost noci, jer na taj nacin, svaka od njih postize dobru razmeru dodavanjem primese i postaje pravi clan sekte, sto doprinosi i daje umerenost.
Advertisement

Old 01-05-2015, 12:34   #2
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

O prirodi aspekata i kucama

Sistem kuca ima sledecu prirodu: obzirom da su Rak i Lav, od svih 12 znakova najseverniji, najblizi nasem zenitu i zato su najproduktivniji u pogledu isijavanja toplote i vlaznosti, ove kuce su pripisane najvecim i najsnaznijim nebeskim telima odnosno luminarima: Lav koji je musko - Suncu, a Rak, koji je zensko - Mesecu.

Drzeci se ovoga, pripisano je da je polukrug od Lava do Jarca, solarni, a polukrug od Raka do Vodolije lunarni, tako da se u svakom od polukrugova jedan znak moze pripisati svakoj od pet planeta kao njegov, od kojih jedan ima aspekt na Sunce a drugi aspekt na Mesec, sto je dosledno sferama u njihovom kretanju i posebnosti njihovih priroda.

Zato su Saturnu, u cijoj prirodi preovladava hladnoca, kao suprotnost vrelini i koji zauzima orbitu najvisu i najudaljeniju od luminara, pripisani znakovi suprotni od domicila luminara ( Lava i Raka ) odnosno, pripisani su mu znaci Vodolije i Jarca, sa dodatnim razlogom, da su ovi znaci hladni i vetroviti a svetlost i toplina ovde najslabija.

Jupiteru, koji je ispod sfere Saturna, pripisani su sledeca dva znaka, vetrovita i plodna, koja su u trigonalnim znacima ka luminarima sto je harmonicna i dobrocudna kombinacija ( Strelac je u trigonu sa Lavom, a Ribe u trigonu sa Rakom ). Jedan u muskoj sferi ( Strelac ) jedan u zenskoj ( Ribe ) koji slede znake kojima vlada Saturn ( Strelac je posle Jarca, Ribe su posle Vodolije kao u krugu Zodijaka, tako u Haldejskom poretku planete prema sferama sledi vladavina svake planete odredjenim znakom u nizu ).

Zatim sledi Mars koji je po prirodi suv i kome su dodeljena sledeca dva znaka iz svake sfere, jedan muski ( Ovan ) jedan zenski ( Skorpija, koji slede prethodne znake kojima vlada JU /Strelca i Ribe sa druge strane, a prema Haldejskom poretrku, MA je ispod sfere JU ). Ova dva znaka imaju slicnu prirodu i skladno Marsovom destruktivnom i neharmonicnom kvalitetu oni su u kvadratnim znacima ka luminarima ( Ovan svojom suvocom pravi kvadrat na Raka i domicil Meseca, a Skorpija pravi kvadrat na Lava i domicil Sunca ).

Venera sledi ispod sfere Marsa i njoj su dodeljeni susedni znaci koji slede vladavinu Marsovih domicila, a to su Bik i Vaga. Venera je umerena a ova dva znaka ekstremno plodna. Oni cuvaju harmoniju sekstilnog i umerenog aspekta, a druga stvar, Venera nikada nije udaljenija dva znaka od Sunca u oba smera, Bik je u sekstilu prema Raku a Vaga u sekstilu ka Lavu.

Merkur kao poslednji i najblizi Suncu nikad se ne udaljuje vise od jednog znaka od njega, i najblizi je luminarima, i zato su mu pripisani znaci Blizanac i Devica, koji su odmah i prvi do znaka kojima vladaju luminari.

Iz svega proizilazi i priroda aspekata - opozicija, koja ima prirodu Saturna i smatrana je najtezim i najdestruktivnijim aspektom, jer je proizisla iz odnosa SA ka domicililma luminara, trigon koji proizilazi iz odnosa Jupitera ka domicilima luminara, kvadrat kao manje los i destruktivan jer je Mars manji malefik od Saturna i proizilazi iz kvdaratnih domicila Marsa ka luminarima, i sekstila kao aspekta blagosti i saradnje, proizisao iz odnosa Venere i njenih domicila ka luminarima.

Old 01-05-2015, 13:03   #3
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Super tema ..taman da i ja nesto naucim

Old 02-05-2015, 11:13   #4
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

To Alea zbog mene
Gde god se okrenem da citam o sektama.

Ali shvatila sam ja to.

Kod svakog dnevnog rodjenja Sunce, Jupiter i Saturn su clanovi vodece sekte, odnosno u svojoj su sekti. Ako se u tom slucaju nadju i iznad horizonta onda je to Hajz, a ako s jos i u znako istog pola onda je to Helb. Na primer Jupiter je u sekti, ako bude i iynad horizonta onda je u Hajz, a ako je i u muskom znaku onda je Hejb.

Kod nocnog rodjenja clanovi vodece sekte su Mesec, Mars i Venera, odnosno u svojoj su sekti. Ako se nadju i iznad horizonta onda je to Hejz, a ako su u znaku istog pola Hajb. Venera je u svojoj sekti, iznad horizonta je u u Hejzu, u zenskom znaku je Hejb.

Sta kazes Alea?
Submit to Digg   O prirodi planeta, sektama, aspektima... Reply With Quote

Old 02-05-2015, 12:04   #5
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by mrgud78 VIdi Poruku
To Alea zbog mene
Gde god se okrenem da citam o sektama.

Ali shvatila sam ja to.

Sta kazes Alea?
Ti si najbolji ucenik TA
Ma namucila sam se da prevedem ove tekstove, pa mi zao da ne budu ljudima dostupni. Mozda nekome budu koristili.

Mrgude, vidi se da si Devica pametnica

Npr tvoj SA iako je u izgonu u Lavu, dobija puno na snazi posto je u sekti, iznad horizonta i u muskom je znaku.

Za JU ne moras da brines jer je svakako egzaltiran. Njega delimicno ostecuje blizina SO i sto je okcidentalan, pa SO dolazi sa njim u konjunkciju, ali to mu je dalo na vlaznom kvalitetu, i na plodnosti. ( i da ne zaboravimo tacke dece, tebi u Skorpiji, meni u Biku, oba vrlo plodna znaka, ali sve uzimamo u obzir ).

Kod mene je situacija slicna, mada ne bas ista, sa SA koji je u Raku pa je iznad horizonta, orijentalan, ali je u zenskom znaku. Najgore je sto je u padu, ali ga sekta malo "smiruje". Moj JU ( kao vladar ASC ) je ispod horizonta, pa nije u halbu ali jeste u muskom znaku ( Vodolija ) medjutim isto je okcidentalan. Ja imam dvoje dece.

Meni je najbolje postavljeno SO, koje je iznad horizonta ( orbis 6* od ASC ) po danu, u muskom znaku Strelca, u svom je triplicitetu, i bas ima lepo dostojanstvo, nije oslabljeno maleficima, u terminu je JU ( mog vladara ) kome JU daje recepciju. Meni je npr SO triplicitetni vladar ASC i to prvi vladar tripliciteta po danu, i takodje je egzaltirani vladar 5. koje je u Ovnu. Eto ja sam jako rano dobila decu, do 23 sam imala dvoje dece, a posle sam se skroz posvetila poslu, ucenju, karijeri ( meni SO vlada 9. ).

Last edited by alea; 02-05-2015 at 12:16..

Old 02-05-2015, 12:06   #6
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

E ovo je već konstruktivna tema
Posebno mislim na drugi post jer sam se oduvek pitala kako je kojoj planeti dodeljen znak i njeno značenje... Bio je negde odičan tekst u kom se govori o tome zašto je koja planeta u izgonu ili padu u određenim znacima a gde u egzaltaciji i jako je lepo objašnjeno, skoro lepo ovako kao Alea

Imam samo nešto da pitam da razgraničim: Dnevno rođenje je kad je sunce iznad horizonta - linije Asc-Dsc, a ako je ispod, onda je noćno, jesam li u pravu?

Imaću ja još glupih pitanja sigurno

Old 02-05-2015, 12:18   #7
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno

Alea , kad brojis po TA ispada da su meni sve planete koje su u Strelcu zapravo u 7 kuci ? Jel da ? Samo proveravam jer mi je onda razvod upisan ...
Jer Ju snazniji u 7 ili u 6 polju ?

Old 02-05-2015, 12:29   #8
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elena VIdi Poruku
Alea , kad brojis po TA ispada da su meni sve planete koje su u Strelcu zapravo u 7 kuci ? Jel da ? Samo proveravam jer mi je onda razvod upisan ...
Jer Ju snazniji u 7 ili u 6 polju ?
Tvoja karta je nocna, pa su tebi MO, VE i MA planete koje su u svojoj sekti.
MO kao vladar vremena rodjenja, je iznad horizonta ( znaci u halbu ) ali je u muskom znaku, i peregriniran je ( nije u nekom snaznom dostojanstvu ).

VE je u svom znaku Vage, ispod horizonta ( znaci nije u halbu ni hajzu ) ali je u svom znaku u domicilu u Vagi.

MA je takodje ispod horizonta, u zenskom je znaku ali je u znaku gde ima participirajuci triplicitet ( u Devici ).
Ove tri planete su tebi nosioci karte, jer su ti SO, JU i SA planete koje su van svoje sekte, a to znaci da je recimo za nocna rodjenja JU manje delotvoran ( ne znaci da je bez snage, vec deluje umerenije ) isto tako i SA ume da bude malo vise nevaljao u nocnim rodjenjima ( dok u dnevnim to ume da bude MA ).

Meni je zanimljiv tvoj ME, koji je vladar tvog ASC. Inace, ME je kao dvopolna planeta u dnevnim kartama dnevni, a u nocnim je nocni. Tebi je ME kao vladar u znaku svog izgona i jedino dostojanstvo koje ima je sto je u svom licu. Medjutim ojacava ga sto odlazi od SO pa je okcidentalan sto je za njega u nocnoj karti dobro, ali je u muskom znaku.
ME ne vidi svoj domicil u Blizancima, odnosno vidi ga preko opozicije sto nije dobro, ali ga vidi preko VE sa kojom je u sekstilu, a koja je u svom sedistu, sekti i ima dovoljno snage da primi svetlost koju joj salje ME. Ovo bi moglo da znaci da recimo, jako volis decu, da se mozda necim bavis sto ima veze sa decom ali i da je ljubav ono sto tebi daje smisao u zivotu, da zivis za ljubav i decu, zadovoljstva, uzivanja...
Isto tako, u sklopu sa ovom kartom, posto su JU i ME kadetni po polozaju kuce, i JU je van sekte, ali se vide sa VE ovo moze mozda da donese brak nakon trudnoce, ili zbog trudnoce, zbog dece...

JU je inace u 7. obicno nosilac ili poznatog, uspesnog, imucnog coveka, ali razlika je u tome sto kada je u sekti i iznad horizonta, onda je sama osoba, mislim bracni partner, takav, a kada je recimo ispod horizonta, van sekte, onda moze da donese muza koji se druzi sa takvim ljudima, sa uspesnim, imucnim ali on sam ne mora da bude bas takav. Takodje kada su kadetni vladari ( znaci van orbisa sa vrhom polja ) onda moze da donese nesto neobicno u zajednici, npr da se dugo zabavljaju, da ne zure da je ozvanice, da zive zajedno bez vencanja, ili da cesto putuju, da su razdvojeni zbog putovanja (jer je 6. p dosta nestabilno, kao i sva kadetna polja, obicno opisuje kretanja i putovanja ili osobe koje ne mogu da se smire, da se skrase - 3. 6. 9. i 12. )

Kod dnevnih rodjenja je nekako vise prisutna ta solarna energija, inicijativa, solarni tipovi su vise liderski orijentisani, namecu se, vole da vode, dok lunarne osobe nemaju toliko inicijative, vise su usmerene na uzivanja, lepe stvari, emocije, vole da budu vodjene...

Evo je Dorotejeva tabela tripliciteta, i tu se moze videti koja planeta je u kom znaku u triplicitetu po danu a koja po noci:

http://astroriznica.com/wp-content/u.../digniteti.png

Last edited by alea; 02-05-2015 at 12:46..

Old 02-05-2015, 12:31   #9
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Imam samo nešto da pitam da razgraničim: Dnevno rođenje je kad je sunce iznad horizonta - linije Asc-Dsc, a ako je ispod, onda je noćno, jesam li u pravu?
Tako je, i tu je ostra i jasna linija ose, cim je npr ASC na 7* Lava a SO je na 10* Lava karta je vecnocna, i vec je SO van svoje sekte, jer to znaci da se covek rodio u vreme kada SO nije jos izaslo, jos je fakticki napolju bila noc, nije se pojavilo na nebu.

Old 02-05-2015, 13:02   #10
danica_91
Druid

danica_91's Avatar

danica_91 je offline
Registrovan: Mar 2011
danica_91 je na dobrom putu
Standardno

alea, ja imam jedno pitanje, kad gledam ovu tabelu sto si postavila, i evo vidim npr, planete u lavu, i onda gledam od 6. stepena je termin venere? a meni je mars tu na 7. stepenu...kako to onda treba da tumacim?
da ce moj Ma imati osobine Ve ili kako?

Old 02-05-2015, 14:37   #11
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by danica_91 VIdi Poruku
alea, ja imam jedno pitanje, kad gledam ovu tabelu sto si postavila, i evo vidim npr, planete u lavu, i onda gledam od 6. stepena je termin venere? a meni je mars tu na 7. stepenu...kako to onda treba da tumacim?
da ce moj Ma imati osobine Ve ili kako?
Ne, ne znaci da ce imati osobine VE, vec obicno znaci po nekim tradicionalnim izvorima, ali treba imati u vidu da su oni ziveli drugacije nego mi sada, da su imali drugacije obicaje, socialne uslove zivota, ekonomske, sve je u tom vremenu bilo drugacije. Oni su prisustvo malefika sa VE, a posebno povezanost sa MA tumacili kao "pozudu".
Sad opet treba uzeti u obzir da se u tadasnjem vremenu nije cenila neka preterana sexualna aktivnost zena, to je smatrano grehom, zene su trebale da budu smerne uzorne, cedne, a bilo kakva vrsta sexualne akivnosti nije bila bas prihvatljiva.
U principu, obicno povezanost MA i VE, kroz aspekte pa cak i recepcije, narocito termine, obicno naglasava neku vecu sexualnu aktivnost, ili zene koje su po tom pitanju one koje lako preuzimaju inicijativu itd i cesto one koje su privlacne jako suprtnom polu, prosto imaju neki zov za muski pol...u nekim tezim kombinacijama i slucajevima, kada se upetlja jos i SA donosi prosto neke "prljave radnje", pa se obicno ta Venerijanska priroda malo prlja...Ali to zavisi od toga koja je planeta dominantna, sto opet zavisi koja se u kojoj kuci nalazi, da li je aspekt desni ( dekster ) ili levi ( sinister ) jer je ona koja dolazi s desne strane ona koja dominira, pa kod tebe u ovom aspektu VE je ta kjoja je u dekster aspektu u odnosu na SA. Da je SA taj koji dominira onda bi ona bila zavisna, a takve VE su obicno u podredjenom polozaju, potcinjene itd...ovako ume da donese odugovlacenje ili neko dvoumljenje, ili nesigurnost, ili hladniju prirodu, starijeg i ozbiljnijeg muza, vernost u braku, odanost ali ne bas sa puno strasti, brak koji se oslanja na obavezu, lojalnost itd...

Ali, isto tako oni su veliki znacaj pridavali beneficima, i smatrali da ako nema intervencije ili ako nije prisutan JU, onda to moze zenu da odvede u propast. Bas gledam tvoju kartu, i ti bas imas tu situaciju, da su ti VE i MA van sekte ali imas JU u muskom znaku, iznad horizonta, u sekti, u 9. kuci koja je dobra kuca za njega, koji tu dominira.

SA je u domicilu ali ga malo usporava retrogradnost pa moze da oteze, da te drzi u nekoj zakocenosti, da se sporo realizuju neke situacije, da imas osecaj kao da za sve moras da cekas, ali inace donosi i disciplinovanost. Za retro planete ima jedno "pravilo" koje kaze da donose neocekivane situacije, da deluju neocekivano i da donose nesto neobicno, nesvakidasnje, i da cesto deluju kao veciti buntovnici.

SO je u Blizancima peregrin, ali je u svojoj sekti, i muskom je znaku ima i halb i hajz,

Inace kombinacija MA i JU daje vrlo cesto vojna zvanja.
Sa tom kombinacijom mogla si zavrsiti vojnu skolu ili akademiju

Old 02-05-2015, 14:49   #12
mrgud78
Veštac

mrgud78's Avatar

mrgud78 je offline
Registrovan: Oct 2012
mrgud78 će postati poznat uskoromrgud78 će postati poznat uskoro
Standardno

E kad si spomenula vojnu skolu...ja sam mislila da je za mog sina to pravo zvanje. Jer je hiperaktivan. Ali nema dobar Ju, u jarcu je . Mars mu je onako u blizancima, tako da mi znak blizanaca nikako nije za neki red, disciplinu i posvecenost, nazalost.
Znas da sam u potrazi za njegovim trosenjem Mo u skorpiji ali mi ne ide najbolje...

Old 02-05-2015, 15:00   #13
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Ma nemoj se toliko opterecivati sa tim.
Jos je on mali, pa videces sama sta mu najbolje lezi.
Moj rodjeni brat i ja imamo MO0MO, rekla sam ti, a bio je opasano sarmantan i devojke su ga obozavale. Sada se ozenio ali i dalje je opasan.

JU u Jarcu je u znaku egzaltacije MA i sedistu SA, a Jarac inace i jeste jedan od signifikatora vojnih zvanja ( kao i Ovan, Skorpija ) svi gde MA ima dominaciju.

Meni je MA u Blizancima i uopste Blizanci nekako za IT, za kompjutere, telekomunikacije...
Advertisement

Old 02-05-2015, 15:15   #14
Lahadima
Druid

Lahadima's Avatar

Lahadima je offline
Registrovan: Apr 2012
Lahadima ima dobru auruLahadima ima dobru auru
Standardno

E, da se sad malo nasmejemo: Hoću da pokušam da "analiziram" nečiju kartu, uzeću za primer Mrgud78 recimo, čisto vežbe radi pa me vi ispravite slobodno

Sunce je u desetoj - dnevno je rođenje, u raku - nema neko dostojanstvo koliko vidim po tabeli.
Pošto je dnevno rođenje, dakle gledam planete dnevne sekte, a to su So, Ju i Sa. Ju je u egzaltaciji u raku, pa još u desetoj, lepo
Sa je u lavu, ok ovo je recepcija So i Sa za početak, međutim on je u lavu u izgonu, ali je ovo i participirajući triplicitet - ovo mi malo nije jasno ???? Jel ovo dobro ili loše ili triplicitet vadi to što je planeta u izgonu?

Sad bih gledala Ve, Mo i Ma:
Ve u lavu, ne vidim neko dostojanstvo po tabeli, Mo u ribama - triplicitet, a Ma u devici isto triplicitet.

Normalno, ovo sam uzela vežbe radi, ne daj bože da povežem nešto u smislienu priču
Znam da su So i Ju odlični u desetoj, i to je sve što za sad imam da kažem hahaha.

Mrgud, izvini što ti lupetam po karti hahaha

Old 02-05-2015, 15:28   #15
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Standardno

Quote:
ovo mi malo nije jasno ???? Jel ovo dobro ili loše ili triplicitet vadi to što je planeta u izgonu?
Bravo, super ti ide

A uvek je pad ili izgon jaci, ali ova dodatna dostojanstva ublazavaju stvar, npr SA je manje malefican kada je u dnevnoj sekti, iznad horizonta, jer onda dobija solarnu toplotu, posto je njegova najveca osobina hladnoca, tako da ga to cini malko manje zlim.

Hajde sebe analiziraj.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules