ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja u vezi trudnoće i dece
Old 13-04-2009, 11:11   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja u vezi trudnoće i dece

Najglavnije pitanje ~ da li sam trudna? Ostalo su sve varijacije : da li je ona trudna? Da li ću u skorije vreme ostati trudna? Da li ću ikada ostati trudna? Broj i pol nerodjenog deteta? Usvajanje dece.

Ali, takodje, ovo polje se vezuje i za dete koje je već rodjeno ~ da li će moja ćerka/sin uspešno završiti fakultet? Da li će moja ćerka/sin naći dobar posao?

Najjasniji i najsnažniji pokazatelji potvrdnog odgovora ~ vl.I u V polju i obrnuto, kao i Mesec u V polju ili je usko povezan sa vl. I ili vl. V polja. Takodje, gledamo i X polje ~ društveni status, ako je na neki nači vezan sa ove tri planete ~ vl. Ip. vl. Vp. ili Mesecom ~ takodje je odgovor potvrdan.

Malefik vezan za vl.Ip. vl.Vp. ili Mesec daje negativan odgovor. Loše postavljen vl.V polja takodje može da da negativan odgovor. Antiscija pomaže, ali se ne sme bazirati sud samo na osnovu nje.

Napomena ~ ako se ove tri planete čak nadju u neplodnim znacima, odgovor ne mora biti negativan, a i obrnuto, ako su u plodnim znacima, ne mora odgovor 100% da bude potvrdan.

Ako se vl.V polja nadje u VIII polju ~ ne treba paničiti ~ s jedne strane bitno je koliko je klijentkinja trudna ~ ako je na početku trudnoće ~ moguć je pobačaj [ali tu malefici su JAKO bitni] ~ a ako je pred sam porodjaj može ukazati na "izlazak" bebe ~ VIII polje je karlica, donji deo stomaka.

Takodje, malefici i Južni Čvor u V polju ili su vezani za vl.V polja mogu ukazati na probleme u trudnoći ili čak pobačaj.

DA LI ĆU U SKORIJE VREME OSTATI TRUDNA ?

~ uobičajena analiza ~ traži se povezanost vl.I i vl.V polja i Meseca. Ako se neko od njih nadje u Raku, Škorpionu ili Ribama, odgovor automatski naginje ka "da". Ako se nadju u neplodnim znacima Blizancima, Lavu ili Devici ne mora automatski da odgovor bude negativan, onda tražimo recepcije. Sem u slučaju da je Sunce vldar Asc', bilo koja planeta koja je blizu njega je spaljena i time daje negativan odgovor.

~ imajte na umu da Venera i Jupiter nisu jedini signifikatori za plodnost pored Meseca, naravno. Venera je prirodni vladar ženske plodnosti, dok je Jupiter prirodni vladar muške plodnosti pa se na tom nivou posmatraju te dve planete. I opet, sve zavisno gde su i u kojim dostojanstvima.

Na šta treba obratiti pažnju :
~ vl. Asc' : pitač
~ vl. V polja : njeno polje dece / plodnosti
~ vl. VII polja : partner
~ vl. XI polja : njenogo polje dece / plodnosti
~ Mesec i njegov dispozitor.

DA LI ĆU IKADA OSTATI TRUDNA ?

~ ovde je VRLO bitna stvar ~ koliko klijentkinja ima godina ~ ako je mlada, a horar je na pola sa "da" i "ne" i treba potražiti par opcija, ako je klijentkinja u 50im godinama onda će nam trebati svaki potvrdan odgvor da bi je obradovali.
~ naravno, opet se gleda isto : vl.Asc', vl. Vp. vl.Desc', vl.XIp. Mesec i njegov dispozitor.

BROJ I POL ?

~ tradicionalna astrologija ma kolik precizna, ne može nam baš uvek dati egzaltno tačan broj dece ili besprekorno odrediti pol. Ali, može nam dati : biće jedno, dvoje, nekoliko, mnogo, nijedno.

~ opet ista procedura sa ovih 5 pokazatelja. Kada ustanovimo potvrdan odgovor što se tiče plodnosti klijentkinje, onda se bacamo na analizu koji znaci dominiraju ~ ženski ili muški, da li su jednotelesni ili dvotelesni znaci. I to je cela mudrost...

Primer :

Pitanje postavljeno 30.01.2007. u 22h48 Bgd

"Da li ću u toku ove godine ostati u drugom stanju?"

Odgovor je bio potvrdan.

Vl. Asc' je Venera na 03° Riba na samom vrhu V polja, dok je Mesec na 12° Raka na kraju IX polja [apl.0° sa vrhom X polja od -/+ 8°] Vl. V polja je Jupiter u Strelcu, vl.Desc' je Mars u Jarcu, a vl. XI polja je Merkur u Vodoliji na smom kraju IV polja.

Trudnoća se desila posle osam ipo meseci 27.09.2007.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja u vezi trudnoće i dece Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-04-2009, 11:45   #2
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
Registrovan: Mar 2009
aura je na dobrom putu
Standardno

Pitanje je: Da li sam trudna?

ASC u Raku, vladar Mesec otišao u 5 polje (signigfikator pitanja) u Škoriji. Vladar 5. Mars je u 9. polju u Ribama i ne pravi aspekt sa Mesecom. Ribe i Rak su plodni znakovi, Škorpija nije, ali trebao bi odgovor biti potvrdan ili grešim?

Horar-http://img7.imageshack.us/img7/7766/horar.png

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 12:10   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by aura VIdi Poruku
Pitanje je: Da li sam trudna?

ASC u Raku, vladar Mesec otišao u 5 polje (signigfikator pitanja) u Škoriji. Vladar 5. Mars je u 9. polju u Ribama i ne pravi aspekt sa Mesecom. Ribe i Rak su plodni znakovi, Škorpija nije, ali trebao bi odgovor biti potvrdan ili grešim?

Horar-http://img7.imageshack.us/img7/7766/horar.png
Regiomontanus, ne Plasidu

Da vidimo ~ naravno ti si predstavljena Asc' u Raku, sa Mesecom na 07° Strelca.
V polje je u Škorpionu sa Marsom na 22° Riba na samom kraju IX polja.

Da bi dobili odgovor da li si VEĆ trudna trebalo bi da imamo separaciju izmedju Meseca i Marsa. Ovde je imamo, ali ju je presekao Mesečev aspekt sa Venerom.

Od aplikacija, Mesecu ide 90° sa retro Saturnom ~ rešavanje pitanja u vezi partnera, a Marsu ide apl.O° sa Venerom.

Po meni, tebi TEK predstoji trudnoća ~ Mars kao vladar V polja ide ka vrhu X polja ~ promena "društvenog statusa" pa samim tim za jedno -/+ 6 meseci bi mogla da ako već želiš ~ planiraš

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 13-04-2009, 12:15   #4
aura
Švrća

aura's Avatar

aura je offline
aura je na dobrom putu
Standardno

Može, može, tako sam i ja planirala. Hvala ti puno.

Old 13-04-2009, 12:43   #5
LaLuna
Obično gatalo

LaLuna's Avatar

LaLuna je offline
LaLuna je na dobrom putu
Wink

Evo i mene i naravno bas ovde

Da li sam trudna?
13.04.2009. 8:56am Beograd,
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...oLCWE7Og%3D%3D

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 12:52   #6
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by LaLuna VIdi Poruku
Evo i mene i naravno bas ovde

Da li sam trudna?
13.04.2009. 8:56am Beograd,
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=...oLCWE7Og%3D%3D
Da vidimo ~ti si Merkur na 07° Bika na kraju XI polja i Mesec na 06° Strelca na kraju VI polja.

V polje je u Devici pa samim tim imamo zajedničkog signifikatora i za tebe i za trudnoću ~ Merkur u Biku.

Ovde vidimo da ti egzaltiraš ideju o trudnoći i da si još malo pa digla ruke od nadanja da će ti se ta želja ostvariti.

Mesec i Merkur na žalost nemaju direktnu aplikaciju, pa za sad nema ni potvrdnog odgovora

Tebi predstoji kao i kao Merkuru i kao Mesecu aplikacija sa retro Saturnom, pa po svemu sudeći ćeš još morati da čekaš na povoljan trenutak za

*~* nov domaći *~*
Old 13-04-2009, 13:17   #7
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question *~* nov domaći *~*

Datum : 13.04.2009.
Vreme : 13h10min06sec
Mesto : Bgd
Sistem kuća : Regiomontanus
Pitanje : da li ću imati još dece?
Čart :
http://i421.photobucket.com/albums/p...ng/horarac.jpg

Pitač : Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna u IX polju. Mesec 08° Strelca na kraju IV polja. V polje u Strelcu sa Jupiterom na 21° Vodolije O° Desc'... dalje vi...

Old 13-04-2009, 17:56   #8
duska
Početnik

duska je offline
Registrovan: Apr 2009
duska je na dobrom putu
Standardno

Dobar dan.Nova sam na forumu,nadam se da imam pravo da postavim pitanje.Ako bi mi neko izasao u susret to bi bilo divno.Rodjena sam u beogradu,sada zivim u podgorici.pitanje postavljam danas u 17.25 da li cu ove godine ostati trudna,hvala unaped.

Old 13-04-2009, 18:13   #9
duska
Početnik

duska je offline
duska je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Čart :

Pitač : Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna u IX polju. Mesec 08° Strelca na kraju IV polja. V polje u Strelcu sa Jupiterom na 21° Vodolije O° Desc'... dalje vi...
ja cu da probam.ac-lav daje mali broj dece.sunce u ovnu u trojstvu,mecec-majka u strelcu,sa nekom osobom visokog drustvenog statusa,mesec u dekantu ,ti nisi sad bas zainteresovana za dete.on-jupiter je u 7.sunca i meseca je inkonjukcija na 0` definitivno odg je DA.

Last edited by duska; 13-04-2009 at 18:41..

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 18:41   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by duska VIdi Poruku
Dobar dan. Nova sam na forumu, nadam se da imam pravo da postavim pitanje. Ako bi mi neko izasao u susret to bi bilo divno. Rodjena sam u beogradu, sada zivim u podgorici. A pitanje postavljam danas u 17.25 ~ da li cu ove godine ostati trudna, hvala unaped.
Prvo ~ dobrodošla
Drugo ~ naravno da možeš da postaviš pitanje
Treće ~ da vidimo šta kaže horarac :

Ti si predstavljena Asc' u Vagi na samom početku, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u separacionoj O° sa vrhom VII polja. Takodje si predstavljena i Mesecom na 10° Strelca koji je umetnut u III polju.

Vladar Asc' nam pokazuje šta tvoj racio "misli" o tematici pitanja ~ ovde vidimo da si ti vrrrlo zainteresovana za ljubav, partnerstvo i započinjanje zajednice [u kojoj se podrazumeva da bude dece]

S druge strane Mesec nam pokazuje da ti to relativno kriješ da planiraš da imaš dete, jer je Mesec umetnut, tj. sakriven u III polju.

je predstavljen V poljem, koje je ovde u Vodoliji, sa retro Saturnom na 15° Device u XII polju.

Da bi dobili potvrdan odgovor ~ trebalo bi da se povežu ili Venera i Saturn ili Mesec i Saturn. Venera i Saturn nemaju direktnu aplikaciju, ali zato Mesec ima aplikaciju sa retrogradnim Saturnom i još dodatno mu je poslednji aspekt upravo 120° !

Samim tim, odgovor je potvrdan!

Old 13-04-2009, 18:46   #11
duska
Početnik

duska je offline
duska je na dobrom putu
Standardno

hvala ti sto si se potrudila.a da li je to kraj godine?

re:
Old 13-04-2009, 18:48   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re:

Quote:
hvala ti sto si se potrudila.a da li je to kraj godine?
Nema na čemu
Orijentaciono vreme -/+ 5 meseci

Old 13-04-2009, 18:50   #13
duska
Početnik

duska je offline
duska je na dobrom putu
Standardno

ok,a da li je odg potvrdan na tvoje pitanje?
Naši sponzori
Advertisement

re:
Old 13-04-2009, 19:01   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re:

Quote:
ok,a da li je odg potvrdan na tvoje pitanje?
Nisam ga ja postavila, to je samo domaći zadatak, pitanje je od jedne moje klijentkinje ~ ja već imam ćerku Dušku [i za sad mi je jedno dete sasvim dovoljno ] A odgovor još neću dati ~ neka se i drugi uključe u analizu, kasnije ću se ja ubaciti

Old 14-04-2009, 08:33   #15
LaLuna
Obično gatalo

LaLuna's Avatar

LaLuna je offline
LaLuna je na dobrom putu
Arrow

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Čart :

Sunce je u znaku svoje egzaltacije, a pod vladarstvom MA i u svom triplicitetu. MO je pod vladarstvom JU,i opet u triplicitetu Sunca. Dakle, trebao bi da si generalno zainteresovana za samu sebe (vladar 1.) vise nego za decu.
E sad JU na Desc, on je pod vladarstvom SA koji skuplja i ogranicava i u njegovom triplicitetu, tek je u svom terminu, sigurno da sada uopste ne postoji mogucnost za to, vec mozda samo ideja ili misao. A to sto je JU na Desc, to znaci da vrlo zavisi od Desc. (Negde sam procitala da JU oznacava muskost kod zaceca dece ) ...
E sad aspekti....Sunce ima separaciju od JU oko 2*, e sad ne znam koliko ti cerka ima godinica, ali ovo bi moglo da bude ona, a sledeci aspekt jeste MO koji nailazi je na 60 sa JU, ali prethodno ima 90 sa SA koji je vladar Desc. Sto ja mislim da bi prvo trebalo da se resi problem po pitanju Desc, pa onda ide .
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules