ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja o sudskim sporovima
Old 13-04-2009, 11:07   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja o sudskim sporovima

SUDSKI SPOROVI :

VII polje se bavi gradjanskim parnicama, koji su češće predmeti pitanja nego kriminalni procesi. O kriminalnim porcesima ćemo da pričamo malo kasnije.

Ovde imamo 4 ključna igrača :
~ piač = Asc' i Mesec
~ neprijatelj = Desc'
~ sudija = Mc'
~ ishod = Ic'

A ako baš želite da nafilujete priču :
~ II polje : advokat pitača
~ VIII polje : advokat neprijatelja

Ista priča kao i do sad ~ najvažnija su dostojanstva i recepcije, posle idu aspekti.

Vrlo je bitno kakav je vladar Mc' ~ sudija, da li je u dobrim dostojanstvima, koga više voli, klijenta ili protivnika, pravdu ili mito.

Ako je vl.VII polja u fixnom znaku ~ neprijatelj je uporan i neće odustati od sudjenja i nije raspoložen za kompromis, ako je u kardinalnom ~ neprijatelj će se brzo odlučiti ili pak odustati od procesa, a ako je u promenljivom ~ neprijatelj će biti spreman za saradnju i kompromis.

Evo primera :
da li ćemo pobediti? Pitanje je postavio sam advokat.
datum : 08.06.1998. London 12h22 BST.

~ Asc' je u Vagi sa Venerom na 16° Blizanaca u IX polju.
~ Desc u Ovnu sa Marsom na 01° Raka jako blizu vrha X polja.
~ Mc' je u Raku, sa Mesecom na 01° Jarca na samom vrhu IV polja.
~ Ic' je u Jarcu, sa Saturnom 02° Bika na samom vrhu VIII polja.

Venera je u svom terminu ~ klijentkinja ima odredjenu pravdu na svojoj strani, ali je Venera u IX polju, što baš i nije dobro [nemojte se zbuniti i raći ~ ali IX polje je ZAKON! Ne, IX polje pokriva zakon kao apstraktan pojam ~ više znanje, IX polje NEMA VEZE sa zakonom u akciji, kao što je sudski spor.

Mars s druge strane je u padu ~ neprijatelj klijentkinje je stvarno loš čovek. Ali, istovremeno je postavljen u svom terminu i triplicitetu i nalazi se maltene na samom Mc' ! Ovo se uklapa u priču klijentkinje ~ on je poznati kriminalac koji je vešt da obrne zakon i da pokrene postupak u svoju korist bez obzira na dokaze.

Kakav je sudija? Vladar X polja je u izgonu! A postoji i snažna uzajamna recepcija izmedju vladara VII i vladara X polja, pa još i dodatno oni su u separacionoj 180°! Em loš sudija, em ima veze sa tim čovekom. Ovakva loša recepcija nam ukazuje, zajedno sa separacijom, da su sudija i kriminalac u prošlosti imali poslovni kontakt ~ što bi nam ukazalo na sudiju koji rado prihvata mito! Ono što je najtužnije, ovde imamo prenos svetlosti ~ Mesec [sudija] uzima Marsa [krimos] i prenosi svetlost ka Saturnu [presuda] ALI! Kakva je presuda? Mars mrzi tog istog Saturna koji mu je doneo pobedu ~ presuda itekako šteti njegovom džepu! Sam Saturn je u izgonu Marsa ~ sama presuda jako mrzi krimosa i želi da mu nanese štetu.

Da malo razjasnimo :
~ vladar X polja egzaltira vladara VII polja, ali u ovom slučaju to on može učiniti samo ako je u svom izgonu [Mesec mora biti u Jarcu da bi se to desilo] Sudija može da egzaltira/forsira krimosa samo u slučaju da on bude loš sudija. Vladar X polja je takodje u terminu i triplicitetu Venere, vladara I polja! Sudiji je draga naša klijentkinja, ali na žalost, termin i triplicitet su slabiji u odnosu na egzaltaciju...

Rezime : sudija mora da presudi u korist krimosa jer je to po zakonu. Ali on još uvek vidi pozitivnu stranu klijentkinje, stoga, mada zakon zahteva da se presuda donese u korist krimosa, sudija donosi odluku koja je na strani krimosa, ali itekako šteti džepu tog čoveka.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o sudskim sporovima Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-04-2009, 22:43   #2
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Registrovan: Mar 2008
Miraceti je na dobrom putu
Standardno

Molim ko je raspolozen da mi odgovori na sledece pitanje: Kako cu proci na sudu oko podele imovine mog pokojnog oca sa polusestrom i polubratom.
Skopje, 20.4.09 u 22,43 casa.
Hvala.

da vidimo...
Old 22-04-2009, 17:46   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by Miraceti VIdi Poruku
Molim ko je raspolozen da mi odgovori na sledece pitanje: Kako cu proci na sudu oko podele imovine mog pokojnog oca sa polusestrom i polubratom?
Skopje, 20.4.09 u 22,43 casa.
Hvala.
Da vidimo ~ ti si Jupiter u Vodoliji i Mesec u Ribama. Suprotna strana je Merkur u Biku. Sudija je Venera u Ribama, a presuda je Mars u Ribama.

Nas, tj. tebe interesuje presuda ~ Mars u Ribama ~ pogledaćemo ko njime vlada, koga on voli i koga ne voli :

Mars 28° Riba :
~ njim vlada Jupiter
~ egzaltira Veneru
~ u svom je triplicitetu i dekanatu
~ u terminu Saturna
~ na stepenu Sunca
~ sve vezano za Merkura je i izgon i pad za Mars
••○•• iz ovoga vidimo da je presuda na pod vladavinom sudije, da će biti snažna [neće moći da se promeni] i da je na ~ tvojoj strani [pod vladavinom je Jupitera i na stepenu je Saturna koji vlada tvojim II poljem ~ tvoje €]
i totalno je protiv svega što je predstavljeno Merkurom ~ suprotna strana na sudjenju!

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 23-04-2009, 13:44   #4
malomace
Obično gatalo

malomace's Avatar

malomace je offline
Registrovan: Jan 2008
malomace je na dobrom putu
Standardno

sudski spor,poslovnog karaktere, koji traje vec duze vreme(vec par godina),sledece sudjenje zakazano je za 19.05.2009.(valja i zadnje)sud na nekom prethodnom sudjenju je odredio i vestak,vestak je izvestacio u korist moje porodice,pa me zanima kako ce da prodje,da li ce sudija da donese odluku i zakljuci sudjenje 19.05.,zanimame ishod,da li ce konacno biti presudjeno u korist moje porodice ?!hvala unapred

http://tinypic.com/view.php?pic=1o826v&s=5

Asc- lav(sunce)
sunce-9 polje(bik)
Mesec-9 polje (ovan)
Desc-(vodolija)satur
satur 2 polje(devica)
Mc-(bik) venera
Ic-
(skorpija) mars
mc -satur trigon
asc- mesec trigon
satur je retrogen

Last edited by malomace; 23-04-2009 at 13:57..

Old 24-04-2009, 12:20   #5
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Standardno

Hvala ti Smiso, uvek mi odgovoris na pitanje. Ova presuda bi mi pomogla da resim neka vazna pitanja.

Old 24-04-2009, 22:32   #6
waitapu
Početnik

waitapu je offline
Registrovan: Mar 2009
waitapu je na dobrom putu
Standardno

Hej!

Ne znam smijem li postaviti pitanje jer sam prethodno postavila pitanje uz istu stvar ali drugačije nego ovo, a ako smijem onda valjda nisam pogriješila mjesto postavljanja pitanja.

Upravo su se promijenile stvari. Moj dragi je u pritvoru. Već dugo to sve traje. Danas mi je tajnica odvjetnika javila da su dobili obavijest suda da bi ga trebali pustiti pošto ne postoje osnove za zadržavanje i u ponejeljak će se najvjerojatnije odlučivati o tome.

Nije vrijeme za pretjeranu radost jer s druge strane je isto toliko moćan protivnik u odlučivanju koji rijetko odustaje od svojih nauma, drže ljude godinama, a na koncu ih oslobode zbog nedostatka dokaza ili tome slično.

Zato molim pomoć. čemu se mogu nadati? Hoće li ga pustiti ili ne (ne pitam za krajnji ishod)?

Hvala hvala hvala

Pitanje postavljeno u Splitu, 24. 4. 2009. u 19:11

Last edited by waitapu; 24-04-2009 at 22:43.. Reason: od uzbuđenja zaboravila mjesto i vrijeme

Old 26-04-2009, 12:47   #7
rachica
Obično gatalo

rachica's Avatar

rachica je offline
Registrovan: Apr 2009
rachica je na dobrom putu
Standardno

imala sam udes za Bozic prosle god...interesuje me da li cu imati sudjenje povodom toga?
hvala

12.47h

Quote:
Originally Posted by rachica VIdi Poruku
imala sam udes za Bozic prosle god...interesuje me da li cu imati sudjenje povodom toga?
hvala

12.47h

da li sam dobro postavila pitanje, jedino sto za sad tacno znam jeste da je podnio tuzbu (momak cije je auto bilo) i da treba da se zakaze rociste...

udes je bio 08.01.2008 mislim oko 2h poslije ponoci...
imala sam udes tudjim autom, i sad ocekujem sudjenje...interesuje me da li ce presuda biti u moju korist...ili...?

28.04.2009
11.14h

udes je bio prosle god za Bozic 08.01.2008 u 2h ujutro
momak cije sam auto slupala je podnio tuzbu i interesuje me da li cu izgubiti spor i platiti mu nadoknadu stete???

28.04.2009
20.51h ko

Last edited by Shmishonja; 29-04-2009 at 17:06.. Reason: 3.2 u 1

Old 26-04-2009, 22:36   #8
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by malomace VIdi Poruku
sudski spor,poslovnog karaktere, koji traje vec duze vreme(vec par godina),sledece sudjenje zakazano je za 19.05.2009.(valja i zadnje)sud na nekom prethodnom sudjenju je odredio i vestak,vestak je izvestacio u korist moje porodice,pa me zanima kako ce da prodje,da li ce sudija da donese odluku i zakljuci sudjenje 19.05.,zanimame ishod,da li ce konacno biti presudjeno u korist moje porodice ?!hvala unapred

http://tinypic.com/view.php?pic=1o826v&s=

ti si sunce u biku,i mesec u ovnu,suprotna strana je r.saturn u devici,sudija je venera u ribama,a presuda je mars u ovnu..

tebe interesuje presuda..
pogledaćemo, koga mars voli, a koga ne voli ..to će nam reći Ptolomejeva tabela..
mars je u svom sedištu,egzaltira sunce i u triplicitetu je sunca,terminu jupitera,licu marsa,a u izgonu merkura i padu r.saturna..

prvo, mars je u svom sedištu, ima puno osnovnog dostojanstva i to već govori, da će presuda biti pravedna..
drugo,vidimo da mars voli sunce, a ne voli r.saturna..što nam govori da će presuda biti donesena u tvoju korist...

Last edited by jupiter u raku; 26-04-2009 at 23:43..

Old 27-04-2009, 00:16   #9
wireless
Guest

Zar druga strana nije predstavljena i Ju u 7. jer je jak budući da je angularan i ima aspekt sa Mo, možda bi to bila neka vrsta novčane nagodbe?
Čitao sam i da u slučaju procesa dobija ona strana čiji vladar zaklapa prvi aspekt sa vladarom 4. polja, da li je to tačno?

Old 27-04-2009, 01:04   #10
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

Standardno

Quote:
Originally Posted by wireless VIdi Poruku
Zar druga strana nije predstavljena i Ju u 7. jer je jak budući da je angularan i ima aspekt sa Mo, možda bi to bila neka vrsta novčane nagodbe?
Čitao sam i da u slučaju procesa dobija ona strana čiji vladar zaklapa prvi aspekt sa vladarom 4. polja, da li je to tačno?
ne znam zbog čega bi jupiter prikazivao drugu stranu,on je vladar 5 i 8 horarne kuće i ima separativni kvadrat sa mesecom...?
ustvari ima aplikaciju sa mesecom, ali to ništa ne menja...

za ovo drugo sam i ja čitala,ali ne znam da li je tačno...

Last edited by jupiter u raku; 27-04-2009 at 20:56.. Reason: da popravim

Old 27-04-2009, 01:11   #11
wireless
Guest

pa kažem Ju opisuje snagu suprotne strane jer je u njihovom polju, mora nešto da znači, šta bi to bilo? mesec je aplikaciono 60 sa jupiterom inače, a i 90 bi donelo neko poravnanje valjda...

Old 27-04-2009, 21:00   #12
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

Standardno

Quote:
da li sam dobro postavila pitanje, jedino sto za sad tacno znam jeste da je podnio tuzbu (momak cije je auto bilo) i da treba da se zakaze rociste...
molim te stavi tačan datum, vreme i mesto pitanja.
i tačno formuliši pitanje...

Old 29-04-2009, 18:53   #13
rachica
Obično gatalo

rachica's Avatar

rachica je offline
Registrovan: Apr 2009
rachica je na dobrom putu
Standardno

auu... al je ovo moje pitanje ispalo zapetljano...mislila sam da je staro izbrisano al je izgleda moderator svrstao sve u jedno, pa ispade haos
hoce li se na ovo moci odgovoriti??? sko ne dobijem odgovor, razumjecu, jer sam stvarno napravila cirkus
Naši sponzori
Advertisement

da se dodam ...
Old 30-04-2009, 09:31   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool da se dodam ...

Quote:
auu... al je ovo moje pitanje ispalo zapetljano...mislila sam da je staro izbrisano al je izgleda moderator svrstao sve u jedno, pa ispade haos
hoce li se na ovo moci odgovoriti??? sko ne dobijem odgovor, razumjecu, jer sam stvarno napravila cirkus
Sve je u redu, vidi se da su dva različita horarna pitanja postovana

Old 04-05-2009, 16:36   #15
Miraceti
Obično gatalo

Miraceti's Avatar

Miraceti je offline
Standardno

Smiso molim te za odgovor na jedno pitanje moga supruga. On je nasledio pola stana od oca a drugu polovinu majka. On nemoze da koristi svoju polovinu pa je odlucio da podnese sudu predlog da se stan proda i da se novac podeli na dve polovine .
Pitanje ( od mog supruga): Dali ce postupak zavrsiti u njegovu korist ili ce biti problema da se postupak zavrsi i stan sudski proda.

Skoplje, 04.05.2009 godine u 16,35 minuta.
Hvala unapred.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules