ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja O Poslu
Old 13-04-2009, 11:04   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja O Poslu

Ovde je tematika okrenuta ka poslu :
~ da li ću dobiti taj posao?
~ kontakt sa ljudima na poslu?
~ da li ću zadržati ovaj posao?
~ da li ću uspeti da povratim ovaj posao?
~ kako će mi biti na poslu?
~ sledeći posao?
~ da li će preduzeće za koje radim otići pod stečaj?
~ pitanja profesionalnog poziva [ovo se najviše koristi u analizi natalnog čarta]

DA LI ĆU DOBITI TAJ POSAO?
Gleda se :
~ vladar Asc' + Mesec
~ vladar Mc'
~ dostojanstva i aplikacije.

LJUDI NA POSLU :
Gleda se :
~ vladar Asc' + Mesec
~ vladar Mc = ako je pitanje vezano za šefa i sve one kojima je pitač "podredjen"
~ vladar Desc' = ako je pitanje vezano za kolegu/koleginicu
~ vladar VI polja = ako postoje osobe koje su "podredjene" pitaču.
~ recepcije, dostojanstva, aplikacije.

DA LI ĆU ZADRŽATI OVAJ POSAO ?
Gleda se :
~ vladara Asc'
~ Mesec je od velike važnosti [ako je u praznom hodu, to je DOBRO ~ situacija stagnira]
~ ako su ili vladar Asc' ili vladar Mc' u FIXNOM znaku ~ tkakodje situacija je fixna i stagnira pa nema promene.
~ recepcije su najbitnije naravno.
~ u slučaju konkurencije za to radno mesto dodajemo analizi i vladara VII polja kao konkurenta.

DA LI ĆU USPETI DA POVRATIM POSAO?
~ najidealnije je da je ili vladar Asc' ili vladar Mc' RETROGRADAN ili je neko od njih krenuo direktno.
~ ako je vladar Asc' ili u XI [pa je retrogradan] ili u IX [i direktan] i svojim kretanjem "ide ka" X polju takodje je znak vraćanja na posao, ali ako je situacija obrnuta ~ planeta je retro u X polju i ide ka IX polju = pitač "ide sa posla" ili je planeta direktna i nalazi se na kraju X polja i ide ka XI polju = ista situacija...
~ naravno, aplikacije i recepcije.

KAKO ĆE MI BITI NA TOM POSLU ~ DA LI DA GA PRIHVATIM ?
Gledamo :
~ vladara Asc' + Mesec
~ vladara Mc'
~ vladara XI polja [kao pokazatelj plate ~ jer u 90% slučajeva posao se menja upravo zbog toga]
~ recepcije, dostojanstva i aplikacije se podrazumevaju.

SLEDEĆI POSAO ?
Obično je pitanje "Da li da napustim ovaj posao i počnem da radim ovaj drugi posao koji mi nude?" ObAVEZNO PRVO NAPRAVITE RAZLIKU IZMEDJU TRENUTNOG I POTENCIJALNOG POSLA!

Gleda se :
~ trenutni posao u ovom slučaju je predstavljen IX poljem, a potencijalni posao je predstavljen X poljem, ako je osoba na primer upravo donela odluku da da otkaz pa je na "klackalici" da li da odense odluku direktoru ili ne.
~ takodje, koristimo drugu opciju ~ trenutni posao je X polje, a potencijalni posao je XI polje, ako je osoba i dalje na svom radnom mestu ali je dobila interesantnu ponudu za nov posao pa se opet ona premišlja šta da radi.
~ takodje, vrh X polja nam je glavni pokazatelj ~ ako je na početku znaka, na primer na 03° Blizanca, a pitač je već dugo u toj firmi, onda ipak uzimamo da je trenutni posao predstavljen vrhom IX polja [u ovom slučaju Bikom] a da je X polje sledeći posao. MORATE BITI VRLO FLEXIBILNI, PRILAGODLJIVI i INVENTIVNI pri analizi ovakvih horaraca.
~ promena vladara Asc' ili planete koja predstavlja trenutni posao takodje nam ukazuje na neku odredjenu vrsti promene ~ ovde JAKO OBRATITE PAŽNJU U KOJI ZNAK SLEDEĆI ULAZI TA PLANETA jer će nam ta nova pozicija ukazati na SITUACIJU I SAM KVALITET TOG NOVOG POSLA I POZICIJU KLIJENTA U FIRMI. Ako je u dobrim dostojanstvima, onda je odgovor dobar, a ako ulazi u znak svog pada ili izgona, bolje je ostati na tom starom radnom mestu i čekati novu priliku.

DA LI ĆE FIRMA ZA KOJU RADIM USKORO OTIĆI POD STEČAJ ?
Ovo pitanje analiziramo kao da je firma živo biće pa koristimo tumačenje vezano za tematiku VIII polja.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja O Poslu Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-04-2009, 11:42   #2
yoohoo
Druid

yoohoo je offline
Registrovan: Mar 2009
yoohoo je na dobrom putu
Standardno

Da li cu ja uskoro promeniti posao ili dobiti unapredjenje u ovoj firmi? 13.04.2009. 11h40

Last edited by Shmishonja; 13-04-2009 at 11:59..

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 12:18   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by yoohoo VIdi Poruku
Da li cu ja uskoro promeniti posao ili dobiti unapredjenje u ovoj firmi? 13.04.2009. 11h40
Da vidimo ~ ti si Asc' u Raku, sa Mesecom na 08° Strelca u V polju, a posao je X polje sa Marsom na 22° Riba u IX polju.

Da bi dobili potvrdan odgovor, trebalo bi da postoji aplikacija izmedju Meseca i Marsa, ili Meseca i vladara XI polja ~ u ovom slučaju ~ Venere ~ na žalost izmedju njih postoji separacija. Samim tim, za sad, odgovor je, na žalost, negativan

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 13-04-2009, 12:50   #4
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Evo i ja cu postaviti pitanjce vezano za posao... malo idem van ovih formulisanih pitanja, al' sta da radim. Posto me uskoro ocekuje promena mesta boravka, zanima me da li cu odmah po preseljenju uspeti da nadjem posao i da li ce to biti isti ili drugaciji od ovoga koji sada radim? Pitanje postavljeno u 12:49 h 13.4.'09 u Nisu

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 12:59   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by zujalica VIdi Poruku
Evo i ja cu postaviti pitanjce vezano za posao... malo idem van ovih formulisanih pitanja, al' sta da radim. Posto me uskoro ocekuje promena mesta boravka, zanima me da li cu odmah po preseljenju uspeti da nadjem posao i da li ce to biti isti ili drugaciji od ovoga koji sada radim? Pitanje postavljeno u 12:49 h 13.4.'09 u Nisu
Da vidimo ~ ti si ovde Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna na samom kraju IX polja ~ seliš se/duže putovanje. Mesec takodje si ti, a on je na 08° Strelca na samom vrhu V polja ~ srce ti je okrenuto kreativnim poslovima i uživanju u životu.

Trenutni posao je predstavljen X poljem na 27° Ovna ~ divna simbolika nečega "što se završava i ide dalje" i tu je Mars na 22° Riba na kraju VIII polja "ide" ka vrhu IX polja ~ i posao se "kreće"---

Potencijalno / uslovno rečeno "nov" posao je XI polje koje je u Biku, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u O° sa vrhom IX polja ~ tebe budući posao već "čeka" u inostranstvu. Njena prva aplikacija je O° sa Marsom!

S obzirom da izmedju Sunca i Venere nema povezivanja, mogli bi da kažemo da nećeš baš odmah naći posao koji želiš, ali s obzirom na druga dva pokazatelja promena ~ vrh X na krajnjim stepenima i Venera O° vrh IX polja i O° Mars ~ moguće je da ćeš za jedno -/+ 3 meseca naći željeni posao u tvojoj struci

Old 13-04-2009, 13:00   #6
Mlada
Početnik

Mlada's Avatar

Mlada je offline
Registrovan: May 2008
Mlada je na dobrom putu
Standardno

i mene zanima da li cu dobiti uskoro posao? trebala bi raditi neki film sad negdje od 5 mj,pa me zanima da li ce biti ista od toga,pitanje je postavljano danas 13.4.2009. u 12.59 u Zagrebu

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 13:07   #7
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by Mlada VIdi Poruku
i mene zanima da li cu dobiti uskoro posao? trebala bi raditi neki film sad negdje od 5 mj,pa me zanima da li ce biti ista od toga,pitanje je postavljano danas 13.4.2009. u 12.59 u Zagrebu
Da vidimo ~ ti si Sunce u Ovnu na samom kraju IX polja i Sunce ide ka vrhu X polja -/+ 1° [-/+ 1 mesec ] i dodatno si Mesec u Strelcu u V polju ~ krativni poslovi ~ film. Posao je Mars u Ribama na samom vrhu IX polja ~ posao je u inostranstvu? Mars ima prvu apliakciju O° sa Venerom.

Za sad nema povezivanja niti izmedju Sunca i Marsa, niti izmedju Meseca i Marsa. Ali zato upravo Sunce uskoro ulazi u X polje ~ bićeš u poziciji da bolje sagledaš celu situaciju i tako sebi napraviš bolje uslove za dalje jer je moguće da ćeš ne samo imati prilike da pregovaraš za bolje uslove što se tiče posla za koji si pitala, već će ti ponuditi i još jedan dodatni posao [koji će ti se isto dopasti]

Old 13-04-2009, 13:22   #8
zujalica
Čarobnjak

zujalica's Avatar

zujalica je offline
Registrovan: Feb 2008
zujalica će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ ti si ovde Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna na samom kraju IX polja ~ seliš se/duže putovanje. Mesec takodje si ti, a on je na 08° Strelca na samom vrhu V polja ~ srce ti je okrenuto kreativnim poslovima i uživanju u životu.

Trenutni posao je predstavljen X poljem na 27° Ovna ~ divna simbolika nečega "što se završava i ide dalje" i tu je Mars na 22° Riba na kraju VIII polja "ide" ka vrhu IX polja ~ i posao se "kreće"---

Potencijalno / uslovno rečeno "nov" posao je XI polje koje je u Biku, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u O° sa vrhom IX polja ~ tebe budući posao već "čeka" u inostranstvu. Njena prva aplikacija je O° sa Marsom!

S obzirom da izmedju Sunca i Venere nema povezivanja, mogli bi da kažemo da nećeš baš odmah naći posao koji želiš, ali s obzirom na druga dva pokazatelja promena ~ vrh X na krajnjim stepenima i Venera O° vrh IX polja i O° Mars ~ moguće je da ćeš za jedno -/+ 3 meseca naći željeni posao u tvojoj struci
Shmisho, prvo veliko hvala za ovako expresan odgovor! Tacno je da mi je srce okrenuto kreativnim poslovima i ovo za -/+ 3 meseca da cu doci do posla se uklapa u neku proceduru koja postoji u ovom poslu koji sada radim (letnja pauza), a to daje mogucnost da se mozda nesto i drugo priuci.
Samo se inostranstvo ne uklapa, jer ne selim se vani , vec u Bgd (mada je i on druga drzava za ovu sredinu).
Jos jednom HVALA...

Old 13-04-2009, 20:32   #9
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
Registrovan: Oct 2007
selena je na dobrom putu
Standardno

molim za pomoć!
pitanje je hoće li moj otac dobiti otkaz u firmi kojoj sad radi budući da je već treći tjedan na neobjašnjivim slobiodnim danima???(radi u inozemstvu i navodno nema još posla)
cakovec,13.4.2009,20.27
http://i43.tinypic.com/35ap1xe.gif

Old 13-04-2009, 22:48   #10
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
molim za pomoć!
pitanje je hoće li moj otac dobiti otkaz u firmi kojoj sad radi budući da je već treći tjedan na neobjašnjivim slobiodnim danima???(radi u inozemstvu i navodno nema još posla)
cakovec,13.4.2009,20.27
ovde imamo neke pokazatelje pozitivnog, a neke negativnog odgovaora...

razlozi da verujem da ce tvoj otac ostati na poslu su to sto su uglovi u fiksnim znakovima, sto celoj karti daje neku stabilnost...
zatim, saturn (tvoj otac) je retrogradan (povratak na staro)....

sto se firme tice ona je prilicno stabilna, mars (vladar X od IV) je u svom triplicitetu, terminu i licu, pa nisam sigurna koliko je tacna cinjenica da posla nema...

ali, saturn i mars su u separacionoj opoziciji sto je negativan pokazatelj da ce zadrzati posao...
a i tacka otpustanja (SA+JU-SO) je na 3*13' raka, znaci dispozitor je mesec koji je u aplikaciji sa saturnom...

tako da su sanse za ostanak na poslu male....

Old 13-04-2009, 22:54   #11
selena
Druid

selena's Avatar

selena je offline
selena je na dobrom putu
Standardno

dakle prevladava negativan odgovor koliko sam shvatila???

Old 13-04-2009, 22:57   #12
loreley
Obično gatalo

loreley's Avatar

loreley je offline
Registrovan: Dec 2007
loreley je na dobrom putu
Standardno

ajoj...sve beki teški odgovori...mene zanima hoće li se na mom poslu stanje malo smiriti ili ću naći u dogledno vrijeme neki bolji novi posao? pitanje postavljeno u čakovcu, 22:52,

Old 14-04-2009, 08:40   #13
pizzon
Početnik

pizzon's Avatar

pizzon je offline
Registrovan: Oct 2008
pizzon je na dobrom putu
Standardno

e, ovo je isto *moja* tema.
mislim, posao mi na *samrti* mnogo ljubavi i truda ulozio sam u njega a on mi uzvraca sansom da radim do iznemoglosti i ekonomskim kolapsom. vec neko duze vreme ne smem prosto nista da pipnem, sve se ponisti! prodajem boje i lakove, moja neuzvracena poslovna ljubav.
pa mislim, sta bi bio moj pravi izbor. nisam ja megaloman, jednostavno verujem da sam realan u tom poslovnom smislu.
nije to ono, zelim j.roberts pa nema. normalno da se salim. volim da
kuckam
mozda rad sa nekom drugom robom ??

14.04.09- 08.25 h
Naši sponzori
Advertisement

da se dodam, da ispravim ako treba...
Old 14-04-2009, 10:31   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da se dodam, da ispravim ako treba...

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
molim za pomoć!
pitanje je hoće li moj otac dobiti otkaz u firmi kojoj sad radi budući da je već treći tjedan na neobjašnjivim slobodnim danima???(radi u inozemstvu i navodno nema još posla)
cakovec,13.4.2009,20.27
Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
ovde imamo neke pokazatelje pozitivnog, a neke negativnog odgovaora...

razlozi da verujem da ce tvoj otac ostati na poslu su to sto su uglovi u fiksnim znakovima, sto celoj karti daje neku stabilnost...
zatim, saturn (tvoj otac) je retrogradan (povratak na staro)....

sto se firme tice ona je prilicno stabilna, mars (vladar X od IV) je u svom triplicitetu, terminu i licu, pa nisam sigurna koliko je tacna cinjenica da posla nema...

ali, saturn i mars su u separacionoj opoziciji sto je negativan pokazatelj da ce zadrzati posao...
a i tacka otpustanja (SA+JU-SO) je na 3*13' raka, znaci dispozitor je mesec koji je u aplikaciji sa saturnom...

tako da su sanse za ostanak na poslu male....
Da vidimo ~on je retrogradni Saturn u Devici u horarnom X polju, njegovom VII polju. Njegov posao je horarno I polje, tj. Mars u Ribama u horarnom V polju, tj. njegovom II polju.

S obzirom da ne postoji povezivanje izmedju Marsa i Saturna [koji inače imaju separacionu 180° ] ne bi trebalo da dobije otkaz.

E, sad, da vidimo aplikacije ~ Satrun ima prvu aplikaciju sa Mesecom [njegovim VIp.] pa sa Jupiterom [IIp.] Mars ima prvu aplikaciju sa Venerom O°[ne računam što Mesec kad sklopi 90° sa Saturnom, pa 60° sa Jupiterom, upravo ima 90° sa Marsom]

Za tvog oca deluje da nema posla, jer Saturn nema povezanost preko tabele sa Marsom, a ni Mars nema povezanost sa Saturnom ~ zaista nema posla u njegovoj struci trenutno.

Old 14-04-2009, 11:18   #15
mesecarka
Obično gatalo

mesecarka's Avatar

mesecarka je offline
Registrovan: Jul 2008
mesecarka je na dobrom putu
Standardno

Da li cu da dobijem VIZU?
http://tinypic.com/view.php?pic=14t318j&s=5?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 2 (1 član/članova i 1 gosti/gostiju)
leptirica035
Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules