ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja o obrazovanju
Old 13-04-2009, 11:06   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja o obrazovanju

ZNANJE, PUTOVANJA, SNOVI, FAKULTET [ISPITI]

Pitanja kao :
~ da li ću profitirati od svog znanja?
~ da li ću položiti ispit?
~ da li ovaj san ima neko značenje?
~ koju školu da odaberem?

DA LI MOGU DA PROFITIRAM OD SVOG ZNANJA?

Ovo bi moglo da se veže za pitanje tipa "Da li mogu da zaradim novac baveći se time i time?" IX polje će da nam pokaže da li klijent ima znanja za taj posao o kojem se raspituje, a X polje, kao II polje od IX polja će nam pokazati mogući profit. Obratite pažnju na prirodu znaka u kome se nadje IX polje i njegovog vladara. Onda, obratite pažnju na aplikacije i uzajamne recepcije vladara IX polja i planete sa kojom se aplicira. Profit gledamo kroz X polje i njegovog vladara. Ne moramo da se striktno vezujemo za odnos vladara I polja ili vladara IX polja u odnosu na vladara IX polja ~ profit je tu i sigurno ide klijentu/pitaču, jer inače, pitanje ne bi ni bilo postavljeno. Takodje, moramo obratiti pažnju i na VIII polje i tog vladara ~ tudj novac ~ jako bitna stvar kod klijentovog profitiranja! Negativna stvar u vezi vladara VIII polja je ako je U VIII POLJU ~ tudj novac ostaje tu gde jeste, ne ide kod klijenta i on/ona ne profitira od svog znanja, a ako se još i nalazi u fixnom znaku ~ dupli ćorak za našeg pitača...

DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?

Fakultet/viša škola je predstavljena IX poljem, dok je ispit u stvari "profit" od studiranja ~ X polje.

Aspekt izmedju vladara I polja i vladara X polja je od pomoći, ali ako imamo dovoljno recepcija, možemo se snaći i bez toga.

Kvadrat će označiti polaganje, izuzev ako su recepcije loše.
Opozicija će označiti padanje na ispitu, sem u slučaju IZUZETNO dobrih recepcija, gde može da se položi ispit ali uz minimalnu ocenu.

PODSETITE PITAČA DA BEZ OBZIRA NA POVOLJAN ODGOVOR IPAK MORA I DA SEDNE I DOBRO ZAGREJE STOLICU

ODABIRANJE ODGOVOARAJUĆE ŠKOLE :

Vrlo često će doći zabrinuti roditelj i pitati vas koju školu njegovo dete da odabere za više obrazovanje.

1. osovna škola je predstavljena III poljem,
2. sve ostalo spada u IX polje.

U ovom slučaju, NEMOJTE KORISTITI DERIVANTNE KUĆE da bi ste locirali školu ~ koristite radikalni III i IX kuću, a ne 3/9 od V polja ~ ta škola nije vlasništvo tog deteta o kome je reč.

Ako roditelj pita : kako će se moje dete snaći u školi ~ gledajte horarno V polje [klijentovo dete] i III/IX polje [škola]. Ako sama osoba se interesuje kako će se snaći u školi, naravno gledamo Asc' i IX polje.

Dobro proučite situaciju sa vladarom IX polja da bi ste videli kakva je to uopšte škola ~ dobra ili loša. Ovde su recepcije IZUZETNO VAŽNE. Na primer : vladar IX polja je u egzaltaciji vladara V polja ~ škola misli da je dete divno i obožava ga, ili vladar IX polja je u padu vladara V polja ~ škola misli da je dete užasno i ne voli ga. Ovo važi i za obrnut slučaj ~ vladar V polja egzaltira vladara IX polja ~ dete je oduševljeno školom i rado ide i ne izostaje sa časova [ovo je zaista RETKOST ] ili pak vladar V polja je u padu vladar IX polja ~ dete mrzi školu, ne ide na časove i ne uči [mnogo verovatnija situacija ]

Onda se malo igrajte ~ zamislite vladara V polja da je u IX polju i posmatrajte kako se on oseća tamo. Pogledajte kako je postavljen, egzaltiran, debilitiran, slučajna dostojanstva? Znači, na primer vladar V polja je Jupiter u Jarcu, ali ga sad stavite da je u IX polju koje je u Ribama ~ sad je Jupiter u Ribama. Tu na primer je Jupiter u svom sedištu : znači dete će "plivati ko riba u vodi", ali na primer da je vladar V polja Saturn u Devici u I polju, a IX polje je u Ovnu ~ Saturn u Ovnu je u znaku svog pada ~ dete će jako loše da se snadje, a možda će i "pasti godinu"... itd... Naravno, obratite pažnju na promenu znaka ~ ako je vladar V polja Jupiter na 25° Riba u IX polju, dete će se odlično snaći u početku, a posle, kada Jupiter udje u znak Ovna, biće sve u redu, prirodno će ući u sistem ponašanja i učenja. Ovo važi i za obrnutu situaciju ~ Saturn na 29° je vladar V polja, ako ga stavimo u IX polje koje je u Ovnu ~ on je tu loš, ali uskoro ulazi u znak Bika, a Saturn se tu mnogo bolje snalazi ~ znači početak škole je izuzetno težak za dete, ali kasnije se ono prilagodjava i stabilizuje.

Ako pak je izbor izmedju dve škole, prva opcija pitača se dodeljuje III/IX polju. Zatim se traži signifikator za drugu opciju. NIKAKO NE IDITE KLASIČNIM METODOM 3.polje OD IX! To ovde nije dobro ~ UZMITE DRUGU ŠKOLU KAO "RIVALA" GLAVNOJ OPCIJI ~ ako je škola vezana za IX polje onda je rivalska škola III polje [i obrnuto] Naravno, najbolje je da vam klijent/pitač OPIŠE te škole, jer će te tako da najbolje primenite simboliku u horarcu

Kada nadjete signifikatore, uporedite njihove snage i odnos sa vladarem V polja. Ona škola sa najvećim dostojanstvom je "pobednik".

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o obrazovanju Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 15-04-2009, 02:55   #2
scorpiorising
Obično gatalo

scorpiorising's Avatar

scorpiorising je offline
Registrovan: Jan 2008
scorpiorising je na dobrom putu
Standardno

Da li cu dobiti Erasmus stipendiju za master studije i otici u Svedsku?

15/04/2009, 02:39

http://s131.photobucket.com/albums/p...us_hr25372.gif

IX polje - pocetak na 1'7" Skorpije, MA na 24'8" Riba

Obratite pažnju na prirodu znaka u kome se nadje IX polje i njegovog vladara

Ma, vatra u vodenom okruzenju(i pocetak IX polja i dispozitor MA)

Onda, obratite pažnju na aplikacije i uzajamne recepcije vladara IX polja i planete sa kojom se aplicira.

ako ja dobro vidim, prva aplikacija MA je konjunkcija 5°13 sa VE na 29'21" Riba i sve to u II polju(derivatno VI od IX)

uzajamne recepcije:

MA na 24'8" Riba egzlatira VE...

VE na 29'21" Riba u terminu, triplicitetu i licu MA...

ovo bi trebalo da bude povoljno, zar ne?

Ne znam koliko je ovde znacajan vladar X polja, kao profita, ali posto je X ukljesteno polje, vladar X polja je isti kao i kod IX, tj. MA, pa vazi sve isto...

Old 15-04-2009, 11:15   #3
biserna
Švrća

biserna's Avatar

biserna je offline
Registrovan: Dec 2008
biserna je na dobrom putu
Standardno

Nesto mi nije jasno: ti si ovde asc. u jarcu sa saturnom u merkuru i mesecom u strelcu... Zasto insistiras na veneri? Mozda nesto nisam dobro shvatila?

Old 15-04-2009, 15:09   #4
scorpiorising
Obično gatalo

scorpiorising's Avatar

scorpiorising je offline
Registrovan: Jan 2008
scorpiorising je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by biserna VIdi Poruku
Nesto mi nije jasno: ti si ovde asc. u jarcu sa saturnom u merkuru i mesecom u strelcu... Zasto insistiras na veneri? Mozda nesto nisam dobro shvatila?
pa zato sto sam pokusala da pratim Shmishina uputstva sa pocetka ovog posta...a VE je planeta sa kojom MA sklapa konjunkciju

Old 15-04-2009, 15:19   #5
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Registrovan: Dec 2007
Angliana75 je na dobrom putu
Standardno

da li sam polozila ispit juce?..
jedno test pitanje....ako neko zeli da da komentar...
pitanje je postavljeno

OVDE

Old 15-04-2009, 15:45   #6
biserna
Švrća

biserna's Avatar

biserna je offline
Registrovan: Dec 2008
biserna je na dobrom putu
Standardno

Posto ni mesec ni jupiter ne prave nikakve aspekte sa merkurom, ja mislim da nisi... Malo me koleba trigon saturn - merkur, jer je saturn u devici ali mislim da je to druga prica.

Old 15-04-2009, 15:49   #7
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Angliana75 VIdi Poruku
pitanje je postavljeno

OVDE
jesi, a posto je proslo vreme tj vec si ga polagala gledam aspekte mo
ti kazi d ali gresim

Old 15-04-2009, 15:57   #8
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Standardno

"DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?

Fakultet/viša škola je predstavljena IX poljem, dok je ispit u stvari "profit" od studiranja ~ X polje.

Aspekt izmedju vladara I polja i vladara X polja je od pomoći, ali ako imamo dovoljno recepcija, možemo se snaći i bez toga.

Kvadrat će označiti polaganje, izuzev ako su recepcije loše.
Opozicija će označiti padanje na ispitu, sem u slučaju IZUZETNO dobrih recepcija, gde može da se položi ispit ali uz minimalnu ocenu.

PODSETITE PITAČA DA BEZ OBZIRA NA POVOLJAN ODGOVOR IPAK MORA I DA SEDNE I DOBRO ZAGREJE STOLICU

Da li se na ovaj nacin tj sistem mogu moze primeniti i na pitanje da li cu zavrsiti godinu?

evo je karta: http://www.dodaj.rs/f/2U/MA/3vZUSHJI/i-god.gif

Me kao pitac se nalazi u 9 polju a vladalac X je takodje merkur ?
Nisam dugo bila jer sam upisala psihologiju a vidim da se ovde napreduje sa lekcijama

nego Smiso kako je bebi, ti?

i kako se gleda kad i pitac i vladalac x kuce isti kao ovde?

Old 15-04-2009, 19:24   #9
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

i ja bih htela da cujem Shmishio misljenje o mom horarcu..

da pokusam
Old 15-04-2009, 20:49   #10
kaliopaworld
Obično gatalo

kaliopaworld's Avatar

kaliopaworld je offline
Registrovan: Jul 2007
kaliopaworld je na dobrom putu
Standardno da pokusam

Quote:
pitanje je postavljeno

OVDE
Ti si predstavljena sa Ju i sa Mo,a ispit sa Ve.Posto si pitala za nesto sto se vec dogodilo trebalo bi da se trazi separacioni aspekt izmedju planeta koje predstavljaju tebe i ispit.
...medjutim...
videla sam da je 13.04 u pitanju.Verovatno si mislila ovde na tadasnju situaciju jer se onda gledaju,tj traze aplikacioni aspekti?(da ne bi bilo zabune)

Povezivanja izmedju Mo,Ju sa Ve nema,sto bi nam ukazalo da je odgovor negativan ALI Ve je retro(mozda ovaj ispit polazes po 2 put) i prelazi iz ovna u ribe( i to ukazuje na mogucu promenu), gde ce biti pod vladarstvom Ju,a to si ti.Plus Mo je u strelcu .Rekla bih da odgovor na osnovu recepcija po Ju moze biti pozitivan ali cekamo Shmishonju da dopuni.
Ovo bi bila (kad gledamo Mo i Ve) recepcija po vladarstvu

Old 15-04-2009, 21:00   #11
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

kaliopaworld...hvala ti puno..
eto ..samo jos da Shmisha da svoj komentar....

da vidim[o]...
Old 16-04-2009, 10:29   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by scorpiorising VIdi Poruku
Da li cu dobiti Erasmus stipendiju za master studije i otici u Svedsku?
15/04/2009, 02:39

http://s131.photobucket.com/albums/p...us_hr25372.gif
Da vidimo ~ svaki ispit/diploma/stipendija se uvek gleda kao "vlasništvo" fakulteta koje se daje vama ~ fakultet je IX polje, a njegovo "vlasništvo" je X polje [2 od 9]

Da bi dobili potvrdan odgovor, treba da se povežu ili vladar I i vladar X polja ili Mesec i vladar X polja ili pak da ih neka druga planeta spaja ~ kod tebe imamo da si ti Mesec na 27° Strelca i retrogradni Saturn na 15° Device, a fakultet i stipendija su Mars na 24° Riba.

I izmedju Meseca i Marsa je separacioni 90° i izmedju Marsa i Saturna je separaciona 180°. Da li ih neko spaja ~ Saturn i Mars imaju prenos svetla preko Meseca, ali ih u tome sprečava Mesečev aspekt sa Merkurom. Na žalost, za sad nema potvrdnog odgovora

Quote:
Originally Posted by mace VIdi Poruku
"DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?
Da li se na ovaj nacin tj sistem mogu moze primeniti i na pitanje da li cu zavrsiti godinu?

evo je karta: http://www.dodaj.rs/f/2U/MA/3vZUSHJI/i-god.gif
Da vidimo ~ Regiomontanus ne Plasidus ~ svaki ispit/diploma/stipendija/završavanje fakulteta je predstavljeno X horarnim poljem ~ ovde kod tebe, ti si predstavljena Asc' u Devici, sa Merkurom na 11° Bika u IX polju i Mesecom na 04° Jarca u IV polju. Završni ispiti je X polje ~ koje je ovde u Blizancima, pa tako opet gledamo Merkura ~ a da bi dobili potvrdan odgovor ~ treba nam Mesec aplikacija Merkur ili da ih neko treći spaja ~ kod tebe imamo direktnu aplikaciju Meseca i Merkura, što nam daje potvrdan odgovor

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

da vidim...
Old 16-04-2009, 10:46   #13
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Cool da vidim...

Quote:
pitanje je postavljeno

OVDE
Ti si predstavljena Jupiterom u Vodoliji i Mesecom u Strelcu, a ispit je Venera u Ribama, retrogradna.

Izmedju Jupitera i Venere nema ni separacije ni aplikacije.

Izmedju Meseca i Venere ima daleka aplikacija 90°...

S obzirom da je Venera retrogradna, mislim da ćeš ponovo polagati ispit...

Reci šta je bilo na kraju

Naši sponzori
Advertisement

Old 16-04-2009, 14:11   #14
Angliana75
Čarobnjak

Angliana75's Avatar

Angliana75 je offline
Standardno

bila je recepcija po terminu Venere i Saturna ,a VE je vladar 10.polja =rezultat ispita a recepcija po triplicitetu Meseca i Marsa...a tu je pored VE iako MA nema sada neku osobenost u ovom mom pitanju ali VE je bila i postovana od strane onih teskih planeta...a i MO =ja

tako da je @mace pogodila,ali ne znam je li ofrlje ili stvarno?!
a iako nema nikakvog aspekta izmedju MO i JU i VE medjusobnog ....ali to je ono sto ja mislim da bez obzira na neku daljnju aplikaciju, Shmisho , MO sa JU ipak je MO veoma brza planeta...secas se kao u onom pitanju o kojem smo raspravljali?! ...jer R SA se nasao u 9.polju i ispit je zaista kasnio ,a to je odlika Sa ,pa jos je SA u Devici,pa je naglasio da ce prof. biti starija zena i uz to jos i poprilicno nervozna...ali ja sam ponukana prethodnim iskustvima Retro Saturna sama sebi rekla da nikako ne smem da odgovaram prva i odmah...nego bar druga ili treca..zato je kalipoaworld pomislila da sam polagala drugi put,a nisam!prvi put sam polagal i polozila!i to sa cistom 10!neverovatno jel da?
iako vidno nervozna profesorka me je istresla iz gaca ...pitala me je 15 min. i procesljala celo gradivo od A - Z (po Engleskom alphabetu) a to je sve odlika tog R SA u Devici u 9.polju....i naravno nije imala kud i dobila sam najvisu ocenu!..ali R VE je dobra...a zasto?zato sto je tada bila egzaltirana i u triplicitetu MO i terminu SA...

eto koliko sam ja shvatila horarnu..ali nista bez ZET8LIte programa...zaista ne bih mogla napamet da naucim sve te termine ,triplicitete ,lica...itd.itd....

eh da...ispit je bio usmeni...a mozda i zbog toga sto je ME kao vladar R SA u Devici bio aplikacionom aspektu sa SA i to trigonu!i jos je taj isti ME na vrhu 5.polja...

odlično
Old 16-04-2009, 15:05   #15
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up odlično

Quote:
bila je recepcija po terminu Venere i Saturna ,a VE je vladar 10.polja =rezultat ispita a recepcija po triplicitetu Meseca i Marsa...a tu je pored VE iako MA nema sada neku osobenost u ovom mom pitanju ali VE je bila i postovana od strane onih teskih planeta...a i MO =ja

tako da je @mace pogodila,ali ne znam je li ofrlje ili stvarno?!
a iako nema nikakvog aspekta izmedju MO i JU i VE medjusobnog ....ali to je ono sto ja mislim da bez obzira na neku daljnju aplikaciju, Shmisho , MO sa JU ipak je MO veoma brza planeta...secas se kao u onom pitanju o kojem smo raspravljali?! ...jer R SA se nasao u 9.polju i ispit je zaista kasnio ,a to je odlika Sa ,pa jos je SA u Devici,pa je naglasio da ce prof. biti starija zena i uz to jos i poprilicno nervozna...ali ja sam ponukana prethodnim iskustvima Retro Saturna sama sebi rekla da nikako ne smem da odgovaram prva i odmah...nego bar druga ili treca..zato je kalipoaworld pomislila da sam polagala drugi put,a nisam!prvi put sam polagal i polozila!i to sa cistom 10!neverovatno jel da?
iako vidno nervozna profesorka me je istresla iz gaca ...pitala me je 15 min. i procesljala celo gradivo od A - Z (po Engleskom alphabetu) a to je sve odlika tog R SA u Devici u 9.polju....i naravno nije imala kud i dobila sam najvisu ocenu!..ali R VE je dobra...a zasto?zato sto je tada bila egzaltirana i u triplicitetu MO i terminu SA...

eto koliko sam ja shvatila horarnu..ali nista bez ZET8LIte programa...zaista ne bih mogla napamet da naucim sve te termine ,triplicitete ,lica...itd.itd....

eh da...ispit je bio usmeni...a mozda i zbog toga sto je ME kao vladar R SA u Devici bio aplikacionom aspektu sa SA i to trigonu!i jos je taj isti ME na vrhu 5.polja...
Extra je što si položila.

Ali... Venera i Saturn nisu u uzajamnoj recepciji terminu, Saturn je u terminu Jupitera... tvom terminu... iako sam Saturn sem što je u polju fakulteta uopšte nema veze sa tvojim konkretnim pitanjem.

Mesec jeste najbrža planeta, ali ako nema DIREKTAN aspekt sa signifikatorom/ima, ne može da se dobije ni odgovor, a ovde Mesec prvo ima prvo 90° sa Saturnom, pa tek onda 60° sa Jupiterom...

Ja samo radim po pravilima TA

Nije ni TA apsolutno ispravna, seti se samo koliko horaraca nije dalo tačan rezultat

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules