ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja o istini & traču
Old 13-04-2009, 11:30   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja o istini & traču

Tematika III polja :

Obično su pitanja koja se vezuju za III polje sledeća :

~ da li je ta informacija istinita ili lažna?
~ da li će taj trač štetno delovati na moju reputaciju?
~ ko je to zvao?
~ kada će stići to pismo?
~ da li mogu da verujem toj osobi?
~ kada će ta osoba da me poseti?
~ kada ću videti tu osobu ponovo?

TAČNO / NETAČNO :
1. Mesec u praznom hodu - od toga svega se neće desiti ništa makar i sama informacija bila tačna, ostaće na priči uz kafu...
2. da bi bile tačne informacije ~ vrlo bitno da su uglovi u fixnim znacima jer oni odaju stabilnost i "fixnost".
3. vl.Asc' + vl.3p. + Mesec + Mesečev dispozitor ~ u fixnim znacima i ugaonim kućama ili u fixnim znacima i sukcedentnim kućama.
4. Saturn 0° vrh III polja ~ po sredi je neistinita inforamcija, a ako je još Saturn i u lošem dostojanstvu ~ biće velike štete od te priče za pitača.

DA LI MOGU DA MU/NJOJ VERUJEM ?

1. gleda se signifikator polja koje je vezano za osobu za koju se pita [III - brat/sestra, VII - partner, XI - prijatelj, X - šef, VI - radnik, majstor ... itd]
2. što više ta planeta ima osnovnog dostojanstva i bolje je položena ~ logično ~ osoba je od poverenja, a naravno obrnuto, ako je loše postavljena ~ osoba je lošija.
3. ovde fixnost nije neophodno dobar pokazatelj ~ ako je dispozitor osobe u fixnom znaku ali loše postavlje [izgon, pad] to nam može pokatati osobu koja je tvrdoglavo nepoštena.
4. pogledati stanje Merkura ~ on se vezuje za laž, amoralnost, prevrtljivost. Ako je dobro postavljen i u dobrim dostojanstvima, onda je u redu. Ako nije ~ suprotno.

DOBIJANJE PISMA :
~ treba da postoji separacija izmedju pitača i vl. III polja.
~ vl. III polja u 1 ili 2 polju : 1 polje ~ pismo ide ka pitaču, 2 polje ~ pismo je već u posedu pitača.
~ posmatra se III polje i njegov vladar jer on predstavlja osobu koja je pismo poslala.
~ takodje, posmatramo i IX polje ~ osoba koja prima pismo.
~ da bi odgovor bio potvrdan naravno mora postojati aplikacija izmedju vl.I polja ili Meseca sa vl. II/III polja.

KADA I DA LI ĆE TA OSOBA DOĆI ?

~ posmatra se dispozitor polja o kojoj osobi je reč i pogleda se da li ima aspekt sa vl.Asc' ili Mesecom ili vrhom IV polja [vaš dom]

Primer : da li mogu da verujem toj osobi? Drugarica je došla kod mene i postavila mi ovo pitanje jer je osetila odredjenu sumnju u vezi jednog čoveka koji joj je obećavao "kule i gradove" jer se nudio da njoj i njenom bratu ne samo pomogne finansijski oko renoviranja njihovog stana, već je i prema njoj bio više nego "prijateljski" nastrojen. Pitanje je postavljeno ~ 20.01.2008. u 12h13 Bgd.

Ovde vidimo da je već Merkur vladar Asc' što nam ukazuje pitačevo interesovanje da li su te informacije koje je čula tačne ili ne. Merkur je u fixnom znaku u kardinalnom polju ~ sumnje su dobro zasnovane. Desc' je pod uticajem Jupitera u Jarcu na samom vrhu VIII polja [koje je inače na 29° Strelca] ~ ko je taj čovek? Jupiter u padu na vrhu svog II polja ~ osoba ne samo što je loša, već i cela priča o sjajnoj finansijskoj sitaciji mora da se dovede u pitanje jer i njegovim finansijama vlada Jupiter koji je loš! Jupitere takodje egzaltira Marsa koji ovde je vladar XII polja [tajne] tj. njegovog VI polja [neprijatelji, problemi] U Venerinom je triplicitetu, a ona pak vlada VI poljem [njegovim XII poljem] U terminu je Merkura ~ osoba je zainteresovana za pitača i za V polje kojim Merkur vlada ~ zainteresovana je za zabavu sa pitačem. Jupiter je u svom licu i u znaku svog pada ~ osoba je loša i pokušava to da sakrije. Sve vezano za Mesec za Jupiter je u izgonu ~ Mesec je vladar II i III polja ~ njega u stvari uopšte nije zanimalo da finansijski pomogne pitaču i njenom bratu oko renoviranja stana [Mesec u II polju u Raku]
Odgovor je bio naravno ~ ne, nikako ne verovati toj osobi. Juče mi se drugarica javila ~ lik ne samo što je nestao u vidu lastinog repa, već je iza sebe ostavio pozamašan dug koji očigledno neće imati ko da plati. Drugarica je na sreću pretrpela manju finansijsku štetu ~ Mesec kao vladar njenog II polja ima apl.180° upravo sa Jupiterom.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o istini & traču Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

ovo treba da bude ovde, pa da se odradi...
Old 14-04-2009, 09:28   #2
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow ovo treba da bude ovde, pa da se odradi...

Quote:
Originally Posted by selena VIdi Poruku
imam jedno pitanje koje me muči već danima,ali ga se uopšte bojim postaviti naglas..
dali mi jedna rođaka koja me davnih dana jako povrijedila ponovno laže i radi na tome da mi uništi život usprkos tome što sam joj dala drugu priliku i posao?

http://i43.tinypic.com/k55sab.gif

ja sam asc na 16 lava -vladar mi je sunce na 22 ovna
ona ako gledamo rođaku-3 kuća je predstavljena retro venerom na 29 ribe
-ako gledamo radnicu-6 kuća saturn
ustvari neznam šta gledati.....kod pitanja mislim na privatne stvari iako smo vezane i poslovno.....dakle dal me laže privatno i za isto šta je bilo davno????
Uskoro pogledam

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

da vidim[o]...
Old 14-04-2009, 13:22   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by selena
imam jedno pitanje koje me muči već danima,ali ga se uopšte bojim postaviti naglas..
dali mi jedna rođaka koja me davnih dana jako povrijedila ponovno laže i radi na tome da mi uništi život usprkos tome što sam joj dala drugu priliku i posao?

http://i43.tinypic.com/k55sab.gif

ja sam asc na 16 lava -vladar mi je sunce na 22 ovna
ona ako gledamo rođaku-3 kuća je predstavljena retro venerom na 29 ribe
-ako gledamo radnicu-6 kuća saturn
ustvari ne znam šta gledati.....kod pitanja mislim na privatne stvari iako smo vezane i poslovno.....dakle dal me laže privatno i za isto šta je bilo davno?
Da vidimo ~ ti si Sunce u Ovnu u IX polju i Mesec u Škorpionu u IV polju, a ona je III polje, retro Venera u VIII polju. Ali, s obzirom da radi za tebe, pogledaćemo malo i Saturn ~ Venera će biti "porodična" priča, a Satrun "poslovna" priča.

Sunce je u licu Venere i sve vezano za Veneru za Sunce je u izgonu ~ ti je zaista ne voliš.

S druge strane i Mesec isto tako reaguje na Veneru! Venera pak uopšte nema povezanost ni sa Suncem ni sa Mesecom! Ti nju ne zanimaš.

S druge strane, Sunce je vezano za Saturn po padu ~ ti nju ne možeš očima da vidiš, pak Mesec je na Saturnovom stepenu, dvoje srce na neki način pokušava da razume "zašto i kako se sve to dešava".

Satrun, pak opet, kao i Venera, nema veze sa Suncem, dok se nalazi na Mesečevom stepenu ~ i ona na neki način reaguje emotivno na tebe kada ste na poslu.

E, sad, po pravilu, da bi utvrdili da li neko je iskren ili nije :

1. gleda se signifikator polja koje je vezano za osobu za koju se pita [III - brat/sestra, VII - partner, XI - prijatelj, X - šef, VI - radnik, majstor ... itd]

2. što više ta planeta ima osnovnog dostojanstva i bolje je položena ~ logično ~ osoba je od poverenja, a naravno obrnuto, ako je loše postavljena ~ osoba je lošija.

3. ovde fixnost nije neophodno dobar pokazatelj ~ ako je dispozitor osobe u fixnom znaku ali loše postavlje [izgon, pad] to nam može pokazati osobu koja je tvrdoglavo nepoštena.

4. pogledati stanje Merkura ~ on se vezuje za laž, amoralnost, prevrtljivost. Ako je dobro postavljen i u dobrim dostojanstvima, onda je u redu. Ako nije ~ suprotno.

Da vidimo : Venera jeste egzaltirana, ali to joj ne daje neku posebnu snagu. Na svom je stepenu, to joj daje mali plus. Pod vladavinom je Marsa [kao i ti ~ Sunce] E, sad, sve vezano za Merkur za Veneru je i izgon i pad ~ po gornjem pravilu onda ona ne bi trebalo da bude negativac. S druge strane, totalno drugačija priča je sa Saturnom, on je opsednut Merkurom!

Iz ovoga se izvlači sledeća priča :
~ na poslovnom planu koristi svaki trenutak da te iznervira,
~ na privatnom planu : nema više veze sa onim što ti misliš [tu je iskrena]

Old 17-04-2009, 15:59   #4
devojcica.sa.sibicama
Švrća

devojcica.sa.sibicama's Avatar

devojcica.sa.sibicama je offline
Registrovan: Apr 2009
devojcica.sa.sibicama je na dobrom putu
Standardno

Da li mogu da mu verujem? (partner)

17.4.2009. 14:54 Novi Sad

Old 17-04-2009, 16:04   #5
lavica1982
Obično gatalo

lavica1982's Avatar

lavica1982 je offline
Registrovan: Mar 2009
lavica1982 je na dobrom putu
Standardno

kada mogu da ocekujem da mi se javi osoba koja mi se dopada? da li laze da planira da ostavi devojku? hoce li doci da me poseti u moj grad(nismo iz iz istog mesta)?Ili me pozvati u posetu? joj mnogo pitanja...

http://i43.tinypic.com/k1vz7q.gif

da vidimo...
Old 22-04-2009, 14:09   #6
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by devojcica.sa.sibicama VIdi Poruku
Da li mogu da mu verujem? (partner)
17.4.2009. 14:54 Novi Sad
Da vidimo ~ ti si predstavljena Merkurom na 14° Bika i Mesecom na 27° Jarca, dok je on predstavljen Jupiterom na 21° Vodolije. S obzirom da Jupiter nema konekcije sa Merkurom, trebalo bi da ti govori istinu, iako je sam Jupiter u polju koje mu "ne paše" ~ dodatno je horarno VI = partnerovo XII polje ~ on ima nešto što krije od tebe, ali to nisu u pitanju emocije koje ima prema tebi, već nešto vezano za neke greške koje je pravio dok se vas dvoje niste upoznali.

Quote:
Originally Posted by lavica1982 VIdi Poruku
kada mogu da ocekujem da mi se javi osoba koja mi se dopada? da li laze da planira da ostavi devojku? hoce li doci da me poseti u moj grad(nismo iz iz istog mesta)?Ili me pozvati u posetu? joj mnogo pitanja...

http://i43.tinypic.com/k1vz7q.gif
Da vidimo ~ ti si Merkur, kao i Mesec, on je Jupter ~ s obzirom da Jupiter nema nikakve konekcije sa Merkurom po tabeli, a ni sa Mesecom, odgovor je negativan, neće ostaviti tu devojku sa kojom je [bar za još izvesni period vremena, jer Merkur i Jupiter imaju aplikacijoni 90° što znači da će i vaša veza dalje da se nastavi]

Old 22-04-2009, 14:40   #7
goga73
Švrća

goga73 je offline
Registrovan: Jun 2008
goga73 je na dobrom putu
Standardno

Mislim da sam pitanje postavila na krivom forumu, pa ću ga ponoviti ovdje.

Mogu li vjerovati kolegici s kojom radim? Ogovara li me i da li mi podmeće*
22.4.2009. u 14,39 sati, Zagreb

da vidimo...
Old 22-04-2009, 16:57   #8
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo...

Quote:
Originally Posted by goga73 VIdi Poruku
Mogu li vjerovati kolegici s kojom radim? Ogovara li me i da li mi podmeće* 22.4.2009. u 14,39 sati, Zagreb

Da vidimo ~ pitanje je tamo gde treba ~ ti si ovde predstvaljena Asc' u Devici, sa Merkurom u Biku na kraju IX polja i Mesec u Ribama na samom vrhu VIII polja. Koleginica je predstavljena Desc' u Ribama, sa Jupterom u Vodoliji u horarnom VI polju [njenom XII polju]

S obzirom da Jupter po Ptolomeju nema povezanosti sa Merkurom, ali ipak se nalazi u XII polju, možemo reći da ona nešto muti, ali nevezano za tebe. Ona kao Jupiter ne voli Sunce [izgon] pa samim tim njen "neprijatelj" na poslu je neko ko je predstavljen simbolikom Sunca.

Old 22-04-2009, 17:27   #9
devojcica.sa.sibicama
Švrća

devojcica.sa.sibicama's Avatar

devojcica.sa.sibicama je offline
devojcica.sa.sibicama je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ ti si predstavljena Merkurom na 14° Bika i Mesecom na 27° Jarca, dok je on predstavljen Jupiterom na 21° Vodolije. S obzirom da Jupiter nema konekcije sa Merkurom, trebalo bi da ti govori istinu, iako je sam Jupiter u polju koje mu "ne paše" ~ dodatno je horarno VI = partnerovo XII polje ~ on ima nešto što krije od tebe, ali to nisu u pitanju emocije koje ima prema tebi, već nešto vezano za neke greške koje je pravio dok se vas dvoje niste upoznali.
Hvala puno na odgovoru!

Old 22-04-2009, 22:12   #10
mala maja
Početnik

mala maja's Avatar

mala maja je offline
mala maja je na dobrom putu
Standardno

Da vidimo ~ ti si Merkur, kao i Mesec, on je Jupter ~ s obzirom da Jupiter nema nikakve konekcije sa Merkurom po tabeli, a ni sa Mesecom, odgovor je negativan, neće ostaviti tu devojku sa kojom je [bar za još izvesni period vremena, jer Merkur i Jupiter imaju aplikacijoni 90° što znači da će i vaša veza dalje da se nastavi]
[/QUOTE]

Imam jedno pitanje(pokusavam da ukapiram horarnu ) Zar nije Ju u triplicitetu Me i licu Mo? Mada je to slaba povezanost...ali je ipak povezanost...
I nije mi jasno vezano za devojku :zar ne bi trebalo da gledamo njegovo 5 polje(njeno 11) i Mo kao njen signifikator? izvini ako sam dosadna al pokusavam da naucim nesto

Last edited by mala maja; 22-04-2009 at 22:30..

Old 23-04-2009, 10:49   #11
tia13
Švrća

tia13's Avatar

tia13 je offline
Registrovan: Aug 2008
tia13 je na dobrom putu
Standardno

shmiso imam i ja jedno pitanje za tebe vezano za jednu moju kolegicu dali mogu da ji verjum??????
pitanje postavljeno 23.04.2009 10h:47 , ljubljana ....
hvala i lep dan ti želim

Old 23-04-2009, 14:29   #12
goga73
Švrća

goga73 je offline
Registrovan: Jun 2008
goga73 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku

Da vidimo ~ pitanje je tamo gde treba ~ ti si ovde predstvaljena Asc' u Devici, sa Merkurom u Biku na kraju IX polja i Mesec u Ribama na samom vrhu VIII polja. Koleginica je predstavljena Desc' u Ribama, sa Jupterom u Vodoliji u horarnom VI polju [njenom XII polju]

S obzirom da Jupter po Ptolomeju nema povezanosti sa Merkurom, ali ipak se nalazi u XII polju, možemo reći da ona nešto muti, ali nevezano za tebe. Ona kao Jupiter ne voli Sunce [izgon] pa samim tim njen "neprijatelj" na poslu je neko ko je predstavljen simbolikom Sunca.
Hvala ti, to Sunce je vjerojatno jedna druga kolegica, ali to je njihov problem

da vidim...
Old 29-04-2009, 13:39   #13
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim...

Quote:
Originally Posted by tia13 VIdi Poruku
shmiso imam i ja jedno pitanje za tebe vezano za jednu moju koleginicu ~ da li mogu da joj verujem?

pitanje postavljeno 23.04.2009 10h:47 , ljubljana ....
hvala i lep dan ti želim
Ti si Asc' u Raku sa Mesecom na 10° Ovna u X polju ~ koleginica je Desc' u Jarcu sa retrogradnim Saturnom na 15° Device u III polju. Posao je X polje u Ribama sa Jupiterom na 22° Vodolije u VIII polju.

Čak-šta-više preko antiscije Mesec dolazi u O° sa retrogradnim Saturnom.

Saturn je na stepenu Meseca, a sam Mesec ne voli Satruna jer sve veazno za njega je za Mesec u padu. Više si ti negativno orijentisana na nju, nego ona na tebe. Uskoro ćeš imati prilike da saznaš zašto se tako "neobično" ponaša prema tebi ~ vremenski rok -/+ 4 nedelje.

Naši sponzori
Advertisement

Old 29-04-2009, 13:50   #14
rachica
Obično gatalo

rachica's Avatar

rachica je offline
rachica je na dobrom putu
Standardno

ne bih sad da postavljam pitanje "da li me voli"? vjerujem u pozitivan odgovor, jer se tako i ponasa....
ali me interesuje da li mogu imati potpuno povjerenje u njega, ne znam da li prethodno iskustvo ili sta vec uticu na to da tesko imam u koga povjerenja...malo kome vjerujem, ponekad to boli ...
znaci- pitanje, da li mogu u potpunosti da mu vjerujem, barem kad smo nas dvoje u pitanju?
29.04.2009. 13.49 ko

Old 29-04-2009, 17:57   #15
Acting_Me
Obično gatalo

Acting_Me's Avatar

Acting_Me je offline
Acting_Me je na dobrom putu
Standardno

Mene bi zanimalo u vezi reputacije, bili su skoro neki dogadjaji koji su me natjerali da se zapitam da li ce skoditi mojoj reputaciji
(P.S. Nadam se da nije zabranjeno na svakoj temi horaraca postaviti po pitanje )
17:57
29.04.2009 Niksic
I zanima me kako me jedna osoba vidi (nevezano za ovo gore) kakvu sliku ima o meni?
18:56 Niksic, 29.04.2009

Last edited by Acting_Me; 29-04-2009 at 18:56..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules