ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja
Old 13-04-2009, 11:14   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja

Obično su pitanja koja se vezuju za IV polje sledeća :
~ kupovina i pordaja stana [gde imamo podpitanja : stanje stana? ko je kupac?]
~ iznajmljivanje stana
~ da li da kupim tu farmu ili ipak da kupim poslovnu zgradu?
~ IV polje je i polje oca, pa samim tim sve vezano za njega spada u ovo polje.

DA LI ĆU KUPITI / PRODATI STAN ?
1. klijent bilo da je kupac ili prodavac je predstavljen Asc' i njegovim vladarem i Mesecom.
2. druga strana - prodavac/kupac dobija počasno mesto VII polja i njegovog vladara.
3. ovo je u stvari potanje koje ima osnovu ~ da li ćemo sklopiti poslovni ugovor ~ pa se prvenstveno traži povezanost vl. Asc' i vl.Desc'.
4. ovde od aspekata je čak povoljna 180° i vrlo često će se javljati u horarnim čartovima.
5. recepcije izmedju vl.Asc' i vl.Desc' nam govori o odnosu to dvoje ljudi.
6. pozicija tih signifikatora će nam ukazati ko situaciju drži u šaci ~ prodavac ili kupac. U OVOM KONTEKSTU POSTOJI VAŽNA RAZLIKA IZMEDJU POZICIJE PLANETE NA VRHU KUĆE I NJENE POSTAVKE UNUTAR KUĆE. PLANETA NA VRHU KUĆE IMA MOĆ NAD TOM KUĆOM, OPPUT NEPRIJATELJA KOJI LUPA NA KAPIJE VAŠEG DVORCA, DOK PLANETA KOJA SE NALAZI UNUTAR KUĆE JE POPUT NEPRIJATELJA ZAROBLJENOG U VAŠEM DVORCU.
7. dakle ~ vl.VII polja na Asc' ukazuje da je druga strana jako zainteresovana da sklopi posao i možda požuruje stvar [planeta na samom Asc' može ukazati u par slučajeva ono što OPTEREĆUJE klijenta ~ stoji mu nad glavom figurativno rečeno] Vladar VII u I polju ukazuje da klijent pitač ima u šaci suprotnu stranu. Najčešće, naravno za baxus, vl.I će biti unutar VII polja...
8. povezanost vl.I/VII i vl.IV polja ne mora uvek biti bitna stvar. Nama je bitnije da su vl.I i vl.VII povezani. X polje će nam ukazati na CENU TOG STANA. Ukoliko njegov signifikator ide ka prodavcu, to je slab pokazatelj da će se nešto i desiti. Bez sklapanja ugovora ~ povezanosti vl.I i VII polja ~ od cele priče nema ništa.
9. nije otrebno tražiti agenta z nekretninu ako su u igri aplikacije vl.I i VII polja ~ ali ako postoji prenos/sakupljanje svetlosti preko treće planete [čak iako to nije Mesec] onda je dobro uzeti agenta kao predstavnika te treće planete.
10. uobičajeni scenarijo : vl.I i VII polja su u aplikaciji, pokazujući da naš klijent pordaje tu nekretninu. Pre pefrekcije dolazi pak prohibicija. Obično je to planeta koja vlada VIII poljem ~ novac kupca ~ i vrlo često je jako naglašena ~ bilo dobro , bilo loše ~ ako je dobro postavljen ~ eto kupoprodaje, ako je loše postavljena ~ eto primera da kupac nema dovoljno para. Takodje, bilo koja druga planeta koja sprečava povezivanje vl.I i VII polja će nam ukazati na mogućnost pojave drugog kupca.

STANJE KUĆE ?
~ vl.IV polja pokazuje u kom je stanju nekretnina koja treba da se proda/kupi :
a) ako je u sopstvenom znaku : stan je uredu.
b) ako je u egzaltaciji : stan je dobar ali ne baš toliko koliko je pohvaljen.
c) triplicitet/termin : stan je u solidnom stanju.
d) lice : stan je dobr, ali naginje ka opciji velikih renoviranja.
e) izgon/pad : stan je u katastrofi.
f) ako je peregniran ili uklješten izmedju dva malefika : on propada na oči kupca i pordavca.

~ kada je reč o izgonu/padu :
a) ako je u vazdušnom znaku : proveriti krov i prozore i stanje tavana.
b) ako je vodenom znaku : proveriti izolaciju protiv vlage i stanje podruma.
c) ako je u vatrenim znacima : proveriti grejna tela, struju, zidove i gipsane elemente.
d) ako je u zemljanom znaku : proveriti temelje zgrade, nameštaj i svu drvenariju.

~ obratiti pažnju i na malefike : ako na primer je Saturn u igri i sklapa 180° sa vlIV polja : stan je lep, ali vam fabrika prekoputa remeti ili pogled ili zagadjuje okolinu... druge planete koje aflikuju vl.IV će ukazati na problem.

CENA STANA :
~ X polje pokazuje cenu nekretnine koja se kupuje/prodaje. Ako je u fixnom znaku : nema pogadjanja, ali ako je na samom kraju nekog fixnog znaka ~ vredi pokušati.

~ ono što nama najviše treba je uskladjenost izmedju stanja imovine i stanja cene. Idealno bi bilo da je sve okrenuto profitu klijenta. Primeri :
a) vl.IV u sopstvenom znaku, vl.X u sopstvenom znaku : kuća je realno skupa ali će iznos biti ispoštovan.
b) vl.IV u svom terminu, vl.X egzaltiran : nekretnina je dobra, ali je cena naduvana.
c) vl.IV u izgonu, vl.X polja u izgonu : nekretnina je prava rupa, ali niska cena može značiti ipak uspešnu prodaju.
d) obratiti pažnju na recepcije : ako je vlI u egzaltaciji vlIV polja : klijent je zaljubljen u nekretninu, ali ma koliko ona bila lepa, teško da će ispuniti njegovu fantaziju [jer egzaltacije je upravo to : obožavanje, idealizovanje, život u mašti koji je nemoguće ostvariti u realnom životu].

NIŠTA MANJE BITNO ~ NOVE KOMŠIJE !?
~ ove komšije neće biti predstavljene III poljem, već VI poljem. Treba pogledati stanje vl.VI polja. Ako je dobro postavljen, onda su nove komšije dobre i naravno obrnuto. Pogledati recepcije vl.I i vl.VI polja. To će nam pokazati da li će nam komšiluk biti divan, ili ćemo imati komšije koji su poreklom iz Pakla...

IZNAJMLJIVANJE NEKRETNINE ?
~ ovo je isto kao i predhodno ~ bitan nam je odnos vl.I i VII polja, uz dodatak da ovde 180° nije dobra, jer donosi nam podstanare koji dodju i brzo odu.
~ ovo pitanje može ići u sklop pitanja :"Da li da izdam ili prodam stan?" i vl.VII se nadje u kardinalnom ili fixnom znaku, to bi bila dobra sugestija da je stan za prodaju, dok dvojnost usadjena u dvotelesne znake bi više signalizirala na izdavanje. ALi mora da se obrati pažnja na STANJE vl.VII polja!

Evo i primera ~ kuckajući ovo, pade mi napamet pitanje : dal' je vrme da sada prodamo stan ? Vreme : 14h08 Bgd.

Asc' je u Raku, sa Mesecom na 15° Lava na vrhu III polja. IV polje je u Devici, sa Merkurom na 21° Vodolije na vrhu IX polja. Cena stana je pod vladavinom Jupitera na 07° Jarca koji se nalazi na samom vrhu VII polja ~ kupac ~ što označava da bi cena trenutno apsolutno zavisila od kupca i da sama cena stana nije velika. S obzirom i da Merkur uskoro postaje retrogradan i sklapa 180° sa Mesecom, vreme još nije povoljno za prodaju ovog stana.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-04-2009, 10:42   #2
VIDANA
Obično gatalo

VIDANA's Avatar

VIDANA je offline
Registrovan: Jul 2007
VIDANA je na dobrom putu
Standardno

kako da definisem sledecu varijantu da bi postavila cart vezan za dobijanje stana od firme?
-konkurisala sam za stan pre dve-tri nedelje,...moja firma daje zaposlenima
stanove u zakup/to bi trebalo biti iznajmljeni stan,
a vremenom ce ono moci da se otkupe i predju u svojinu tj.vlasnistvo......
moze li ovako:
,,hocu li dobiti od firme stan na ovom konkursu,,?
14.04.2009.u Beogradu 10.41h

da vidim[o]...
Old 14-04-2009, 12:04   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by VIDANA VIdi Poruku
kako da definisem sledecu varijantu da bi postavila cart vezan za dobijanje stana od firme?
-konkurisala sam za stan pre dve-tri nedelje,...moja firma daje zaposlenima
stanove u zakup/to bi trebalo biti iznajmljeni stan,
a vremenom ce ono moci da se otkupe i predju u svojinu tj.vlasnistvo......
moze li ovako:
,,hocu li dobiti od firme stan na ovom konkursu,,?
14.04.2009.u Beogradu 10.41h
Da vidimo ~ ovde posmatramo :
  • vladara Asc' ~ tebe ~ Mesec 19° Strelca u VI polju [ti već sebe vidiš kao podstanara]
  • XI polje ~ 2 polje od X polja ~ nešto što je vlasništvo tvoje firme ~ retrogradna Venera na 29° Riba O° X polje [u ovom slučaju, to je taj stan]
  • Posao je naravno X polje ~ Mars na 23° Riba O° X polje.

Iz ovoga imamo sledeću priču ~ ti kao Mesec nemaš povezanost sa Venerom, niti Venera ima povezanost sa Mesecom. Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom, a tek posle sa Marsom [ovde bi mogli da vidimo da Jupiter povezuje Mesec i Mars ~ sakupljanje svetlosti]

Venera ima prvu aplikaciju sa Marsom. Mesec i Venera nemaju medjusoban aspekt. Iz ovoga nemamo pozitivan odgovor. Mislim da ćeš morati da sačekaš sledeću priliku, jer u ovom "izvlačenju" nećeš imati sreće

p.s.
JAKO se nadam da grešim i da će sve biti dobro i zbog tebe i zbog Andjele...

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Pitanja o domu, nekretninama, kupovina & prodaja Reply With Quote

Old 14-04-2009, 15:26   #4
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Registrovan: Jan 2009
smaragd je na dobrom putu
Standardno

mojoj mami je obecan stan od firme ali to nije prvi put.ta zgrada je jos uvijek u izgradnji.Da li ce ispuniti obecanje i dati joj stan?14.04. 15;23

Old 14-04-2009, 17:47   #5
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by smaragd VIdi Poruku
mojoj mami je obecan stan od firme ali to nije prvi put.ta zgrada je jos uvijek u izgradnji.Da li ce ispuniti obecanje i dati joj stan?14.04. 15;23
tvoja majka je predstavljena vladarom 10 kuće..i mesecom
stan, koji joj je obećan od njene firme..prikazan je vladarom derivatne 11 kuće..a to je horarna 8 kuća..

sad tražimo povezivanje vladara 10 ili meseca sa vladarom 8 kuće..

možeš pokušati sama,jer je pitanje isto kao ovo gore što je postavila vidana...samo što se gledaju vladari derivatnih kuća...

Old 14-04-2009, 19:05   #6
biserna
Švrća

biserna's Avatar

biserna je offline
Registrovan: Dec 2008
biserna je na dobrom putu
Standardno

Hocu li ikada uspeti da kupim sebi stan? Da pokusam - ja sm predstavljena venerom (asc. u vagi) a moj prodavac je mars (vrh 7. kuce u ovnu). Mesec je u strelcu. Da li treba obratiti paznju i na kontra-paralel izmedju venere i marsa? Mesec je u aplikacionom trigonu sa venerom sto sigurno ukazuje da ja to zelim ali su i venera i mesec bez aspekata sa marsom... Nisam sigurna da li mi neku nadu daje retro venera koja se blizi konjukciji sa marsom? Mozda i pisem bez veze ali, zelim da pokusam. Pomozite mi malo...

čart http://i41.tinypic.com/dniqaa.gif

Last edited by Shmishonja; 15-04-2009 at 09:43..

Old 14-04-2009, 19:20   #7
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by biserna VIdi Poruku
Hocu li ikada uspeti da kupim sebi stan?
ja bih rekla da je ovde pozitivan odgovor....
venera samo sto je izmenila znak i tu ce vrlo brzo da sklopi konjunkciju sa marsom...mozda ti je delovalo da si ti na neki nacin u vlasti prodavca (venera je bila u vladarstvu marsa), ali ulaskom venere u ribe ona je exalatirana tako da ce dogovor oko kupoprodaje biti povoljan i za tebe i za drugu stranu (mars u svom triplicitetu, terminu i licu)...

malo me buni to sto mesec ima aplikacioni kvadrat sa marsom... a mesec je vladar X polja (cena), da nije tako, ovaj kvadrat bi potvrdio kupovinu.

Last edited by vilenija; 15-04-2009 at 00:05..

da se dodam, da ispravim ako treba...
Old 14-04-2009, 19:27   #8
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da se dodam, da ispravim ako treba...

Quote:
Originally Posted by smaragd VIdi Poruku
Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku
stan, koji joj je obećan od njene firme..prikazan je vladarom derivatne 11 kuće..a to je horarna 8 kuća..
možeš pokušati sama,jer je pitanje isto kao ovo gore što je postavila vidana...samo što se gledaju vladari derivatnih kuća...
Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici, a tvoja mama je X polje u Blizancima tj. isto Merkur kao i ti. Merkur je na 09° Bika u horarnom IX polju [njeno VI polje]

Dodatno, mama ti je i Mesec, naravno. Mesec je na 22° Strelca u horarnom IV polju [njenom VII polju]

Mamin posao je Desc' ~ 10polje od Mc'-a. Njenim poslom vlada Jupiter na 21° Vodolije u horarnom VI polju [njeno III polje] Samim tim je horarno VIII polje je 2 polje od maminog posla ~ pod vladavinom je Marsa na 23° Riba u horarnom VII, tj. njenom X polju.

Znači : posmatramo Mesec u Strelcu, Merkur u Biku i Mars u Ribama. Treba nam aplikacija da bi dobili potvrdan odgovor ~ izmedju Merkura i Marsa nema aplikacije, ali zato izmedju Meseca i Marsa upravo ima direktna medjusobna aplikacija ~ 90°!

Samim tim ~ odgovor ~ potvrdan. Vremenski interval -/+ 1 mesec. Sa srećom!

Old 14-04-2009, 23:13   #9
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by jupiter u raku VIdi Poruku

pokusala sam,ali nisam sigurna u to,zato nisam napisala

Old 14-04-2009, 23:18   #10
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Wink

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici, a tvoja mama je X polje u Blizancima tj. isto Merkur kao i ti. Merkur je na 09° Bika u horarnom IX polju [njeno VI polje]

Dodatno, mama ti je i Mesec, naravno. Mesec je na 22° Strelca u horarnom IV polju [njenom VII polju]

Mamin posao je Desc' ~ 10polje od Mc'-a. Njenim poslom vlada Jupiter na 21° Vodolije u horarnom VI polju [njeno III polje] Samim tim je horarno VIII polje je 2 polje od maminog posla ~ pod vladavinom je Marsa na 23° Riba u horarnom VII, tj. njenom X polju.

Znači : posmatramo Mesec u Strelcu, Merkur u Biku i Mars u Ribama. Treba nam aplikacija da bi dobili potvrdan odgovor ~ izmedju Merkura i Marsa nema aplikacije, ali zato izmedju Meseca i Marsa upravo ima direktna medjusobna aplikacija ~ 90°!

Samim tim ~ odgovor ~ potvrdan. Vremenski interval -/+ 1 mesec. Sa srećom!
shimsho,jeeee nisam pogrijesila))))prvi put da uradim horar, a da nista ne pogrijesim,jupi
samo ne znam to za vrijeme,zgrada se ne moze zavrsiti tako brzo,ali svejedno kad bude da bude ako bude dugujem ti poklon za mustuluk

Old 15-04-2009, 09:39   #11
Vanesa
Obično gatalo

Vanesa je offline
Registrovan: Apr 2009
Vanesa je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Kao prvo pozdrav svima
kao drugo imam jedno veoma vazno pitanje i nadam se da sam ga postavila na pravom mestu ... ja vec godinama sparam pare preko jednog osiguranja i hocu to sad ovih dana da zatvorim tj da mi isplate moje pare i plasim se da nisam te pare izgubila (zbog ove financijske krize) moje pitanje je dali cu dobiti zeljene pare celu sumu koju sam uplatila ili ne?
pitanje postavljeno 15.04.09 u 09 i 39 casova bec
hvala unapred

Da li neko mozda ima malo vremena da mi odgovori kratko na pitanje .... veoma mi je vazno jer to je sva moja ustedjevina koju imam pa nebi htela da napravim mozda pogresan korak ... hvala jos jednom

Last edited by Shmishonja; 16-04-2009 at 09:14.. Reason: 2 u 1

da vidim[o]...
Old 16-04-2009, 10:09   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by Vanesa VIdi Poruku
moje pitanje je da li cu dobiti zeljene pare celu sumu koju sam uplatila ili ne?
pitanje postavljeno 15.04.09 u 09 i 39 casova bec
Da vidimo ~ ti si ovde Asc' u Raku i tvoj novac kao II polje je isto u Raku ~ predstavlja vas Mesec na 01° Jarca.

Takodje posmatramo i VIII polje koje je u Jarcu, sa retrogradnim Saturnom na 15° Device u horarnom III polju.

Da bi dobili potvrdan odgovor, treba da se povežu Mesec i Saturn ~ ili da imaju direktnu aplikaciju, ili pak da ih neka treća planeta poveže ~ prvu opciju nemamo, ali zato imamo drugu opciju ~ Mesec se povezuje sa Satrunom preko Merkura!

Odgovor bi bio ~ pare ćeš dobiti, iako će suma biti malo manja od onog što očekuješ da bi trebalo da bude [Mesec u znaku svog izgona]

Old 16-04-2009, 16:52   #13
duska
Početnik

duska je offline
Registrovan: Apr 2009
duska je na dobrom putu
Standardno

molim pogledajte da li cu dobiti stan? zapravo tata treba da ga dobije preko posla,pa da li cemo dobiti stan?
pitanje je postavljeno prvi put u 02.56 30.01.2009
u podgorici.
Naši sponzori
Advertisement

Old 16-04-2009, 20:37   #14
jupiter u raku
Obično gatalo

jupiter u raku's Avatar

jupiter u raku je offline
Registrovan: Dec 2007
jupiter u raku je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by duska VIdi Poruku
molim pogledajte da li cu dobiti stan? zapravo tata treba da ga dobije preko posla,pa da li cemo dobiti stan?
pitanje je postavljeno prvi put u 02.56 30.01.2009
u podgorici.
tvoj otac je predstavljen vladarom 4 kuće, koja počinje na 27 riba,sa jupiterom na 5 vodolije u horarnoj 2 kući
mesec je na 22 riba ,na vrhu horarne 4 kuće
očeva firma je predstavljena vladarom derivatne 10 a horarne 1 kuće,koja je na 8 strelca, sa jupiterom na 5 vodolije u horarnoj 2 kući
stan ,koji bi on trebalo da dobije, predstavljen je vladarom derivatne 11 a horarne 2 kuće,koja je na 7 jarca, sa r.saturnom na 21 device, na vrhu horarne 10 kuće ..

ovde tražimo povezivanje jupitera-tvoga oca, sa r.saturnom- stanom,
ili povezivanje meseca-kosignifikatora tvoga oca, sa r.saturnom- stanom
jupiter i r. saturn nemaju međusobni aplikacioni aspekt, niti ih neka druga planeta povezuje
mesec i r saturn,takođe nemaju međusobni aplikacioni aspekt, niti ih neka druga planeta povezuje
iz ovoga nemamo pozitivan odgovor...nažalost tvoj otac neće u ovoj raspodeli dobiti stan...

Pitam se pitam :) ...
Old 16-04-2009, 22:14   #15
Lyra
Druid

Lyra's Avatar

Lyra je offline
Registrovan: Jun 2007
Lyra će postati poznat uskoro
Standardno Pitam se pitam :) ...

Do sada nisam ništa pitala, pa rekoh da probamo i to. Nadam se da sam na pravom mistu.
Pitanje - Kada ćemo se preselit u novi stan?
16.04.2009 Split u 22:11h

Fajaaa
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules