ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

•○• Odredjivanje vremena •○•
Old 17-06-2009, 21:50   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Lightbulb •○• Odredjivanje vremena •○•

Ovde ćemo analizirati stare horarce koji su dali tačan odgovor
i na osnovu njih učiti kako da odredimo jedinicu vremena,
da bi dobili, za ubuduće, što precizniji odgovor na postavljeno horarno pitanje,
pa makar uspostavili i NOVA pravila u analizi horarnih čartova.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 17-06-2009, 23:36   #2
lavica1982
Obično gatalo

lavica1982's Avatar

lavica1982 je offline
Registrovan: Mar 2009
lavica1982 je na dobrom putu
Standardno

Evo ja cu prva
Ovo pitanje sam postavila 08.04.2009. u 11:09 h u Nisu na temi horarna pitanja i odgovori,post 744.Shmisha je odgovorila na njega.
Pitanje: Da li cu uskoro dobiti posao i uci u neku ozbiljnu vezu?
pitanje postavljeno 8.4.2009. u 11:09h

chart: http://i39.tinypic.com/33mvj9z.gif

Da vidimo za posao ~ ti si Mesec 03° Vage, a posao je Jupiter 20° Vodolije. Potencijalnu vezu ćemo da gledamo kroz prvu aplikaciju Meseca ~ to je 180° sa Suncem. Jupiter ima takodje prvu aplikaciju sa Suncem. Vidimo da upravo Sunce spaja Mesec [tebe] i Jupiter [posao]
Iz ovoga vidimo da ne samo što ti u susret ide dobar posao, već i potencijalni novi partner koji će ti i pomoći da dodješ do tog posla [iako postoji šansa da malo zažališ što si ušla u vezu sa njim jer može da se desi da ti se isti taj lik meša u posao koji budeš radila]
E sad...
Ja sam posao dobila 18.05. sasvim neocekivano,pomogao mi je prijatelj mog oca da se zaposlim.(So koje ipak nije predstavljalo momka u ovom slucaju) Sunce koje je u karti povezivalo Mo i Ju je vladar 2 i 3 polja.( ako je moj otac predstavljen 4 poljem,njegovi prijatelji su predstavljeni 2 poljem)
Od postavljenog pitanja do dobijanja posla je proslo mesec i po dana.
Aplikacioni aspekt izmedju So i Ju oko stepen i po.
Momka jos nisam nasla,al trenutno to nije ni bitno Shmisha je bila u pravu,dobila sam posao.I njime sam jako zadovoljna

Old 18-06-2009, 00:05   #3
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Registrovan: Jan 2009
Ramona je na dobrom putu
Standardno

Extra, prvi primjer skolski
MO i SO u kardinalnim kucama i znacima (veoma brzo), a JU u fiksnim (cekanje), pa kada to iskombinujemo dobijemo da je mjesec prikladna jedinica

Last edited by Ramona; 18-06-2009 at 08:17..

jedan primer...
Old 18-06-2009, 09:36   #4
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Wink jedan primer...

Pitanje : da li će on doći 21.06. kao što smo se dogovorili?

Datum : 25.05.2009.

Vreme : 09h50am

Mesto : Bgd

Sistem kuća : Regiomontanus
Čart :
http://i421.photobucket.com/albums/p...ci/dolazak.jpg

♥ ja sam Mesec u XI polju na 15° Blizan
aca,
♠ takodje sam i Sunce na 04° Blizanaca u X polju,
♣ taj čovek je Satrun na 14° Device u II polju.

♦ Sunce prvu aplikaciju ima upravo sa Saturnom 90° -/+ 1°
○ Mesec je imao 90° sa Saturnom i prva mu je aplikacija 60° Venera -/+ 3°
Saturn je imao separaciju sa Mesecom i prva aplikacija mu je sa Suncem.

◘ iz ovoga dobijamo potvrdan odgovor.
☺ vremenska jedinica : u pitanju sam tačno odredila datum ~ znači u pitanju je ili max. 4 nedelje ili 1 mesec za koji ja želim da se ostvari horarac ~ pogledamo da li horarac to podržava : sve planete su u promenljivim znacima, Mesec i Saturn su u fixnim poljima, dok je Sunce u kardinalnom ~ moje emocije "ne brzaju" kao ni racio tog "gospodina" za koga pitam, dok moj racio "brza". Iz ovoga imamo ili -/+ 1 ili -/+ 3 = jedan mesec / 3 nedelje. I tako će i biti ~ on će doći 21.06.

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 06-08-2009, 19:36   #5
cmokic78
Čarobnjak

cmokic78's Avatar

cmokic78 je offline
cmokic78 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by cmokic78 VIdi Poruku
Ima li neko zanimljiv na horizontu i kada devojke da ocekujem njegov upliv?

Beograd, 22.6.2009 u 14.13
ASC Vaga, vladar Venera na 16*Bika, Mesec na 26*Blizanaca

Venerini poslednji aspekti su sa Marsom i Saturnom ~ to je ocigledno veza u "odlasku"
Sledeci Venerin aspekt je s retro Jupiterom ~ neko iz proslosti ili pak neko koga poznajes od ranije.
Venera dolazi u dodir s njim za 10 jedinica vremena ( fiksni znak i polje bi ukazali na dug vremenski period), ali Mesec s Jupiterom ima 120* za 4 minute, sto predstavlja brzo desavanje ( Mesec je u promenjivom znaku i polju) i ubrzava Venerinu akciju , ali ne znam koliko je to brzo...nadam se da ce se jos neko ukljuciti ...

I zaista za 10 jedinica vremena tj 10 dana od postavljanja horarca meni je bio rodjendan javio se jedan visok, atletski gradjen, obrazovan Jupiter koga sam imala prilike da upoznam ranije; bilo povuci - potegni, ali eto - setio se rodjendana!
Pa smo ga proslavili zajedno!

Old 06-08-2009, 19:46   #6
mikica
Veštac

mikica's Avatar

mikica je offline
Registrovan: Oct 2007
mikica je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by mikica
da li cemo se pomiriti u smislu da ponovo budemo u vezi?
19.02 13.4.2009 sarajevo

Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, on je Desc' u Ovnu. Mesec upravo ima prvu aplikaciju sa retro Saturnom, a Venera ima aplikaciju O° sa Marsom. Odgovor ~ potvrdan. Vremenski rok oko mesec dana.
POMIRLI SMO SE 6.6.2009 nocni izlazak.

A OVO JE DRUGI DIO..

Quote:
Originally Posted by mikica
sta mogu da ocekujem od ove veze koja je pocela ponovo(6.6.2009)
pored toga sto ludim uz sve to sto je sastavni dio ove iste veze...
prekid ili nesto ljepse?
00:47
17.6.2009.sarajevo

Ti si retro Jupiter u Vodoliji i Mesec u Ovnu.
On je Merkur u Blizancima.
Jupiter je u triplicitetu Merkura ~ ti prema njemu gajis neke emocije, vise prijateljske
Merkur je u svom sedistu,terminu i triplicitetu, a izgonu Jupitera ~ on je okrenut sam sebi, vrlo siguran u sebe i nezadovoljan tobom
Mesec ima separaciju sa Merkurom ~ dokaz da je veza obnovljena
Merkurov slececi aspekt je sa Saturnom, pa tek onda sam Jupiterom.
Jupiter jos neko vreme ide retro a onda krece direkt i ulazi u svoje sediste.
Meni sve ovo govori da ce se veza nastaviti jos neko vreme, pa ce biti prekinuta, ali ce se i tvoje emocije vrlo brzo nakon toga ugasiti.

Nadam se da ce Shmishonja prekontrolisati
Marsovka...

eto veza jos traje...

Last edited by mikica; 06-08-2009 at 20:01..

Old 08-08-2009, 14:44   #7
sto mu gromova
Veštac

sto mu gromova's Avatar

sto mu gromova je offline
Registrovan: May 2007
sto mu gromova je na dobrom putu
Standardno

meni ovo određivanje vremena najteže pada....jer i dalje ne kapiram koji znaci spadaju u najbrže,da l promenljivi ili kardinalni i koje kuće....shvatam da su fixni znaci najsporiji...

Old 08-08-2009, 17:17   #8
Ramona
Druid

Ramona's Avatar

Ramona je offline
Ramona je na dobrom putu
Arrow

Quote:
Originally Posted by sto mu gromova VIdi Poruku
meni ovo određivanje vremena najteže pada....jer i dalje ne kapiram koji znaci spadaju u najbrže,da l promenljivi ili kardinalni i koje kuće....shvatam da su fixni znaci najsporiji...
Kardinalni znaci i kuce su najbrzi, pa promjenjivi, pa fiksni.. naravno cesto ces imati neke kombinacije znakova i kuca ali odredjujes jedinicu u odnosu na prirodu pitanja i realnost te jedinice u odgovoru..

ovdje imas nesto opsirnije o tome:

http://astro.axisdraw.com/forum/osno...snjenja-5.html

http://astro.axisdraw.com/forum/53685-post86.html

Last edited by Ramona; 08-08-2009 at 17:39..

Old 30-04-2010, 23:41   #9
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Standardno

Pošto sam pronašla dokumenta mog supruga, evo da vidimo šta je tačno rekla horarna :
Pitanje: Gde je suprug ostavio dokumenta? 15.04.2010 10:55 Pančevo
Derivatni sistem, gledam VII i VIII
VII u Jarcu, VIII u Vodoliji, Mesec na 5 Bika, a Saturn R na 29 Device u nj X
~ isti znak na vrhu I i II : izgubljena stvar je još uvek u posedu vlasnika
~ Stvar će biti pronadjena ako : vl.II u X (Sa u X), ako je Mesec u I,IV,VII,X (Mo u IV), ako je vl.II Retro (R Saturn), ako je Fortuna u I,II,IV (Fort u I)
Gde je? Saturn je na 29 Device na samom početku X.
~ na 29 * : iza neke stvari
~u blizini vrha kuće : u blizini vrata, prozora, ili u prolazu dve sobe
~u ugaonoj kući : tamo gde obično stoji, brzo će se naći.
~ u promenljivom znaku : unutar nečega, fijoci, ormanu, u kući, u blizini vode
~ u Devici : tamo gde se ljudi puno kreću
II u Vodoliji : u blizini el.uredjaja, telefona.
~ X i IV polje : trpezarija i kuhinja.
Rezime : Dokumenti su bili ispod papira, u fijoci, u komodi, na kojoj stoji telefon, gde obično i stoje, (ali neko ne gleda dobro!), pored samih vrata, u prolazu izmedju dve sobe, dnevne i kuhinje, sudopera je naspram komode! Dakle sve potpuno tačno
Vreme kada će stvar biti pronadjena : br.stepeni potreban da vladar II i IV budu u egz.aspektu. Sa na 29*, vladar IV Jupiter na 20* = 9 jedinica, našla sam dokumenta 9 dan, čim sam stigla kući.

evo i ja imam jedan horarac koji se ispunio....
Old 04-06-2010, 13:47   #10
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno evo i ja imam jedan horarac koji se ispunio....

....ali mi nikako nije jasna vremenska jedinica

Horarac: http://i48.tinypic.com/2v9exqx.gif pitanje je bilo: da li i kada ce opet doci kod mene?

radi se o VII polju...ljubavni horarac

e sada sve mi je ispalo ok. tj pozitivan odgovor ALI ja sam non stop dolazila do vremenske jedinice +-4 nedelje...a ON je dosao tacno 6 nedelje od postavljanja pitanja.

gde gresim? vidi li neko tacanu vremensku jedinicu i kako izracunati?
Attached Images
File Type: jpg horarac.jpg (63.9 KB, 19 views)

SOLARNA2011/2012

re...
Old 04-06-2010, 15:20   #11
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re...

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
....ali mi nikako nije jasna vremenska jedinica

Horarac: http://i48.tinypic.com/2v9exqx.gif pitanje je bilo: da li i kada ce opet doci kod mene?

radi se o VII polju...ljubavni horarac

e sada sve mi je ispalo ok. tj pozitivan odgovor ALI ja sam non stop dolazila do vremenske jedinice +-4 nedelje...a ON je dosao tacno 6 nedelje od postavljanja pitanja.

gde gresim? vidi li neko tacanu vremensku jedinicu i kako izracunati?
Heh, znaš kako, neki put te "merne jedinice" ne moraju da se koriste, jer ima i druga opcija ~ tvoje vremenske jedinice, kao i opcija da se traži vreme na osnovu stepena na kojem se aspekt ostvaruje.

Na primer ~ ja sam jednom pitala "Kada ću ga opet videti?" jer sam tog lika videla pre 2 godine i videla sam da s jedne strane naši glavni signifikatori tj. vladari I i VII polja {sad ne mogu da se setim koje su to planete bile} su u separaciji od -/+ 6° ~ naglašen fixni element, pa su to »godine«. To me je zbunilo, jer nije prošlo 6 godina, već 2 godine.

E, ondak sam pronašla kod Forlija upravo ovo "lična vremenska jedinica" gde on kaže da upravo ovim sistemom ~ kod mene -/+ 6° = 2 godine, tj. 1 godina = 3° ~ što znači možemo da vidimo "buduću" vremensku jedinicu ~ a ovde je to i bio slučaj, jer su se kosignifikatori ~ Sunce i Mesec ~ upravo spajali preko aspekta za 1° ~ pa je vremenski u stvari bilo : ako je 3° = 12 meseci, ondak će 1° = 4 meseca ~ i tako je i bilo ~ 4 meseca posle postavljenog horarnog pitanja, ja sam ponovo videla tog lika.

A ova druga varijanta, preko Efemerida : ako je na primer Merkur na 15° Ovna, a Jupiter na 26° Ovna, oni imaju aplikaciju, koja se u efemeridama dešava : Merkur 0° Jupiter na 27° Ovna ~ znači ima "da prodje odredjeno vreme" dok se taj aspekt ne desi, tj. ostvari, a sama vremeska jedinica (dan, nedelja, mesec...) se odredjuje po i tome što su oni u kardinalnom znaku (pa je to kraći period) ali sve zavisno u kom su polju, pa ako su oboje u kardinalnom polju : vrlo kratak vremenski period, al' opet dan/dva od očekivanog rezultata, i tako i za nedelju (promenljiva polja) i mesec (fixna polja)
{nisam sigurna da li sam dobro ovo objasnila...}

Nadam se da ti je sad jasnije

Old 04-06-2010, 15:53   #12
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

joj shmile...ala ti mene zbuni!

ovaj prvi deo sam valjda kaprirala...mislim froli verovatno (jos uvek nemam te knjige jer su na nemackom katastrofalno prevedene pa cekam kada odem za srbiju da ih negde nadjem) nema odredjenu "licnu" jedinicu , nego je trazimo iz seperacija, tj kod tebe 6 vremenskih jedinica iz seperacije, ALI posto si ti znala da nisu bile 6 nego 2 godine, podelis jednostavno 6 na 2 i dobijes 3 "licne" jedinice.

ej cekaj....imam pitanje:

kada gledas kad ce se desiti egzaktan aspekt, npr u mom slucaju, kada sam postavila pitanje u 12:23 MO je bio na 26 rak e a kada gledam efemeride (kalendar) pise za 21.04 (isti dan) MO na 20.52 rak...ja ipak moram da racunam od stupnja 26 rak jer se tada rodilo pitanje, jel tako? e onda bi trebao da bude egzaktni MO90SO kada MO dodje na 02 lav (jer se i sunce krece, ne miruje), a to su 6 vremenske jedinice

e a ako uzmem opciju SA120Ve (isti horarac) ondak mi pak izadnje druga vremenska jedinica, ta od 4.

e sada je lako kada se vec dogadjaj desio pa znamo sta da gledamo, ali kada radimo horarac koju bi ti opciju uzela za odredjivanje vremena MO90SO ili VE120SA?

neznam kako bih odredila te licne jedinice ako nema ni jedan sep. aspekt.

SOLARNA2011/2012

Last edited by saandraa; 04-06-2010 at 15:57.. Reason: popravila

Old 04-06-2010, 16:42   #13
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
joj shmile...ala ti mene zbuni!

ovaj prvi deo sam valjda kaprirala...mislim froli verovatno (jos uvek nemam te knjige jer su na nemackom katastrofalno prevedene pa cekam kada odem za srbiju da ih negde nadjem) nema odredjenu "licnu" jedinicu , nego je trazimo iz seperacija, tj kod tebe 6 vremenskih jedinica iz seperacije, ALI posto si ti znala da nisu bile 6 nego 2 godine, podelis jednostavno 6 na 2 i dobijes 3 "licne" jedinice.

ej cekaj....imam pitanje:

kada gledas kad ce se desiti egzaktan aspekt, npr u mom slucaju, kada sam postavila pitanje u 12:23 MO je bio na 26 rak e a kada gledam efemeride (kalendar) pise za 21.04 (isti dan) MO na 20.52 rak...ja ipak moram da racunam od stupnja 26 rak jer se tada rodilo pitanje, jel tako? e onda bi trebao da bude egzaktni MO90SO kada MO dodje na 02 lav (jer se i sunce krece, ne miruje), a to su 6 vremenske jedinice

e a ako uzmem opciju SA120Ve (isti horarac) ondak mi pak izadnje druga vremenska jedinica, ta od 4.

e sada je lako kada se vec dogadjaj desio pa znamo sta da gledamo, ali kada radimo horarac koju bi ti opciju uzela za odredjivanje vremena MO90SO ili VE120SA?

neznam kako bih odredila te licne jedinice ako nema ni jedan sep. aspekt.
Upravo ovo ovde kako si napisala
Kako god da okreneš vremenska jedinica se vrti od 4 do 6 ~ tako da se u tvom slučaju ostvario horarac za 6 vremenskih jedinica ~ sve si ok odradila

Naši sponzori
Advertisement

Old 15-06-2011, 23:09   #14
ovnica
Obično gatalo

ovnica's Avatar

ovnica je offline
Registrovan: Apr 2011
ovnica je na dobrom putu
Standardno

Meni i dalje nije jasno...imam sve moguce tablice ispred sebe a ne znam kako da ih koristim.
da li se iskljucivo MO gleda kada odredjujemo vreme?
sta vam znaci to -/+ nekog broja?
Da li je to razlika izmedju stepena na kojima su glavne planete?
Evo gore Shmile kaze : kod mene -/+ 6° = 2 godine, tj. 1 godina = 3° ~ što znači možemo da vidimo "buduću" vremensku jedinicu. Odkud joj tih 6 i kako je iz njih izvela 2 pa je i to prepolovila na 1 i dobila 3 ?????
Totalni zbun :/

Old 15-03-2012, 17:03   #15
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

imam nekih nedoumica vezano za određeivanje vremena u horarcu

kada je riječ o prijenosu svjetlosti kako se određuje vrijeme kada će određena prikazana aktivnost nastupiti?

drugo pitanje je vezano generalno za određivanje vremena- negdje sam pročitala da je pozicija mjeseca u horarcu mjerodavna za određivanje vremenske jedinice- npr ako je mejsecu ovnu u 1 polju to onda sugerira na pripadajuću jedinicu vremena (ako se ne varam najkraće + najkraće-ili griješim, neznam napamet, ustvari nije ni bitno... shvatili ste na šta mislim...)
točnije da npr ako imamo dvije aplikacione planete npr merkur i saturn i naravno Me ide ka Sa (tada bi uzeli u obzir položaj aplikacione planete tj Me gdje se nalazi),
međutim dali treba uzeti Me ili Mo?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules