ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Objašnjenja
Old 02-09-2008, 23:33   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Exclamation Objašnjenja

Da ne bi zatrpavali topik za horarna pitanja,

pišite ovde šta vam nije jasno u vezi pravila TA, tumačenja, simbolike... itd.

Biće na jednom mestu, biće preglednije

i tako će lakše moći da se uči

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

e bas fino
Old 03-09-2008, 00:04   #2
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Smile e bas fino

Bravo za temu!!!
Ajd da ja zapocnem sa mojim brojnim nedoumicama
Zanima me tumacenje horaraca vezanih za dobitke u igrama na srecu
Froli kaze da su dobici na bingu, lotou i sl. 11.polje ~ dobitak koji je "pao" s neba, a dobitak na kladionici 8.polje ~ jer je kladionicar 7. - nas protivnik. 5.polje, po njemu je uzitak koji nam pruza kladjenje i sl.
Neki drugi autori bas to 5.polje smatraju relevantnim za tumacenje, odnosno u njemu traze dobitak.
Kakva su tvoja iskustva s ovakvim pitanjima,... ako ih ima?
I jos nesto, moze li se prognozirati ishod utakmice ako kao pitac ne navijas ni za jedan od klubova ciji te ishod utakmice zanima?

Old 03-09-2008, 08:50   #3
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Registrovan: Aug 2007
limunada je na dobrom putu
Standardno

super tema imam jedno pitanje neznam dali je glupo pitanje
al me zanima kako da odredim kuce u kojoj ide u susret?i koji aspekte pravi
jer mo,ma me i ve su mi u 10.kucu kako da saznam dali je negativan il pozitivan odgovor ama ovo mi nije jasno

Old 03-09-2008, 09:08   #4
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

sada ja opet moram da postavim najprostije pitanje :
kada gledamo horarac, sta ce biti presudnije
~recepcija dostojanstva izmedju dve planete, ili
~aspekt izmedju dve planete...

ja sam razumela da dostojanstva planete pokazuju sta ko zapravo zeli, kakva su mu osecanja, namere, interesovanja, ili sta bi bilo bolje za njega (kada ima neku nedoumicu)...
a aspekti govore o prilici da to sto zeli i ostvari...

znaci: dve planete mogu da se medjusobno "vole", ali ako nemaju aspekt ili se ne mogu povezati preko neke druge planete, odnosno imaju aspekt ali neka druga planeta ometa, onda nema prilike konkretne realizacije te njihove "ljubavi"...

naravno, zavisi i od vrste pitanja...jer ako je pitanje vezano samo za ono sta ko misli, oseca i kakve su mu namere, onda su dotojanstva presudnija...
ali na pitanje sta ce se desiti...mislim da aspekti imaju presudnu ulogu...

KOLIKO SAM U PRAVU??

Old 03-09-2008, 09:21   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Smile

Quote:
Originally Posted by limunada VIdi Poruku
super tema imam jedno pitanje ne znam da li je glupo pitanje
Quote:
al me zanima kako da odredim kuce u kojoj ide u susret?i koje aspekte pravi
jer mo,ma me i ve su mi u 10.kucu kako da saznam dali je negativan il pozitivan odgovor ama ovo mi nije jasno
Pa prvo vidiš koje planete idu u susret tvom vladaru Asc' e, a onda pogledaš kojim kućama ta planeta/te planete vladaju i to ti je to

Kod tebe je Mars vladar Asc' i onda posmatraš koji prvi aspekt on ima ~ kod tebe on ima aspekt sa retro Jupiterom. Nemoj da ideš u širinu i nepotrebno detaljisanje sa ostalim planetama, nema potrebe, tebe samo interesuje Mars koji predstavlja tebe i prva muška planeta sa kojom Mars sklapa prvi aspekt ~ a to je retro Jupiter

Quote:
Originally Posted by Marsovka VIdi Poruku
Bravo za temu!!!
Ajd da ja zapocnem sa mojim brojnim nedoumicama
Zanima me tumacenje horaraca vezanih za dobitke u igrama na srecu
Froli kaze da su dobici na bingu, lotou i sl. 11.polje ~ dobitak koji je "pao" s neba, a dobitak na kladionici 8.polje ~ jer je kladionicar 7. - nas protivnik. 5.polje, po njemu je uzitak koji nam pruza kladjenje i sl.
Neki drugi autori bas to 5.polje smatraju relevantnim za tumacenje, odnosno u njemu traze dobitak.
Kakva su tvoja iskustva s ovakvim pitanjima,... ako ih ima?
I jos nesto, moze li se prognozirati ishod utakmice ako kao pitac ne navijas ni za jedan od klubova ciji te ishod utakmice zanima?
Hmmm... iskreno, nemam iskustva sa tim horarcima... ali, po nekoj logici meni je XI polje nekako najlogičnije jer predstavlja "darove sa neba" tj. ono što možemo da dobijemo na poklon a da ne mrdnemo ni malim prstom leve noge, V polje je zabava, pa i ono treba da se pogleda, a VIII polje pak opet ima logike jer je to tudj novac koji mi želimo igrajući "loto" i sve ostale igrice da strpamo u svoj novčanik

Naravno da mogu da se prognoziraju utakmice [ako mogu politički izbori ondak mogu i utakmice] Ima negde u Frolijevoj knjizi jako lepo objašnjenno BAŠ u vezi utakmica kako se rade horarci, ali za sad apsolutno nemam pojma gde mi je ta knjiga s obzirom da kutije sa knjigama [a imam ih oko min. desetak] još nisam rapakovala [sve čekam da kupim nove police za biblioteku pa da to poredjam kako treba] ali čim nadjem knjigu odmah ću da otkuckam taj primer

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Last edited by Merkur; 13-04-2010 at 00:59..

Old 03-09-2008, 11:02   #6
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Registrovan: Apr 2007
saandraa je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku

Pa prvo vidiš koje planete idu u susret tvom vladaru Asc' e, a onda pogledaš kojim kućama ta planeta/te planete vladaju i to ti je to

Kod tebe je Mars vladar Asc' i onda posmatraš koji prvi aspekt on ima ~ kod tebe on ima aspekt sa retro Jupiterom. Nemoj da ideš u širinu i nepotrebno detaljisanje sa ostalim planetama, nema potrebe, tebe samo interesuje Mars koji predstavlja tebe i prva muška planeta sa kojom Mars sklapa prvi aspekt ~ a to je retro Jupiter

shmile imam i ja pitanje: ako recimo postavimo pitanjekao limunadica gore i "ona" ne napravi prvi aspekt sa muskom planetom nego sa zenskom, jel je onda odgovor negativan? ili bez obzira na to gledamo samo kada ce biti prvi aspekat sa muskom planetom? ali onda bi uvek dosli do pozitivnog odgovora jer kad tad ce nas signifikator sklopiti aspekt sa nekom muskom planetom?? i´m malo

drugo pitanje: kako odredjujemo vremenski period?
na primer dodjemo do pozitivnog odgovora, i recimo (na onom mom primeru u horarnoj) saturn sklapa sa suncem aspekat koji se dogadja odpilike oko 04.09, jel to znaci da trebam "promene" da ocekujem od 04.09 ili se te vremenske jedinice skroz drugacije gledaju?

jer u januaru sam jednom postavila pitanje za moj kredit, da li cu ga dobiti, odgovor je bio pozitivan (nemogu nikako da nadjem post) i valjda je bilo kada JU promeni znak i sklopi aspekat sa venerom, e ja bas to tada posmatrala po tvom TA kalendaru i bas se to tada i desilo!!! znaci tada se dogadjaj obistinuo bas kao sto si napisala u odgovoru i bas kada su te planete po tvom TA kalendaru tako stajale na nebu

e sada verovatno imaju i druge teze koje zavise od pitanja/odgovora da se Vreme nekako drugacije racuna (to je ono kada neznamo tacno da li su dani, nedelje ili meseci, ali to nisam ukapirala )

joj znam da davim! sorryyyyy

SOLARNA2011/2012

Old 03-09-2008, 11:15   #7
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
shmile imam i ja pitanje: ako recimo postavimo pitanjekao limunadica gore i "ona" ne napravi prvi aspekt sa muskom planetom nego sa zenskom, jel je onda odgovor negativan? ili bez obzira na to gledamo samo kada ce biti prvi aspekat sa muskom planetom? ali onda bi uvek dosli do pozitivnog odgovora jer kad tad ce nas signifikator sklopiti aspekt sa nekom muskom planetom?? i´m malo
mozda nisi dobro vidila kako ne pravi aspkete kako je smile lijepo objasnila
da se gleda samo JA i postavila pitanje znaci ja vladar mars pravi 90 sa retro ju koji se nalazi u 2.kucu a dalje neznam kako ona vidi da mi dolazi u susret

Old 03-09-2008, 11:20   #8
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

da limunadice imas pravo, nisam mislela da "TI" trenutno pravis aspekat nego koja planeta "tebi" dolazi u susret i bude pravila aspekt sa "tobom"
tj. ti si MARS i prva planeta koja ce sa tobom praviti aspekt je JUPIER a jupi je muska planeta

e sada sta ako tebi recimu ide venera u susret i pravi prvi aspekat sa tobom, tj sa Marsom?? venera bi bila zenska planeta...joj nadam se da nisam previse konfuzno napisala..ako neko ne kapira neka slobodno vice

SOLARNA2011/2012

Old 03-09-2008, 11:44   #9
vilenija
Obično gatalo

vilenija's Avatar

vilenija je offline
Registrovan: Oct 2007
vilenija je na dobrom putu
Standardno

ja opet imam pitanje koje se odnosi na "davanje prednosti":

imamo signifikatore pitaca:
vladar asc-a i mesec...a desi se situacija da ta dva signifikatora daju razlicite odgovore, narocito kod pitanja dilema, npr: da li cu da promenim posao ili da ostanem na istom radnom mestu....
pa onda nam vladar asc-a daje jedan odgovor, ali mesec drugi (racunajuci i dostojanstva)...
sta je tu presudnije?
ili situacija kada izmedju vladara asc-a i vladara kuce koje predstavlja pitanje postoji aspekt koji ometa neka druga planeta, ali mesec ima "slobodan prolaz"....

Old 03-09-2008, 12:40   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Thumbs up

Quote:
Originally Posted by saandraa
shmile imam i ja pitanje: ako recimo postavimo pitanje kao limunadica gore i "ona" ne napravi prvi aspekt sa muskom planetom nego sa zenskom, jel je onda odgovor negativan? ili bez obzira na to gledamo samo kada ce biti prvi aspekat sa muskom planetom? ali onda bi uvek dosli do pozitivnog odgovora jer kad tad ce nas signifikator sklopiti aspekt sa nekom muskom planetom?? i´m malo
Tačno tako ~ dobijamo negativan odgovor ~ nema muškarca koji dolazi u susret. Gleda se samo prva apl. sa nekom muškom planetom, ne zuji se po efemeridama i ne traži se u nedogled neka muška planeta da bi dobili potvrdan odgvor.

Quote:
drugo pitanje: kako odredjujemo vremenski period?
Quote:
na primer dodjemo do pozitivnog odgovora, i recimo (na onom mom primeru u horarnoj) saturn sklapa sa suncem aspekat koji se dogadja odpilike oko 04.09, jel to znaci da trebam "promene" da ocekujem od 04.09 ili se te vremenske jedinice skroz drugacije gledaju?
Znaš kako i ja sama i dalje posle toliko godina imam problem oko odredjivanja vremenskog perioda u horarcu. Postoje dve varijante :
  1. gleda se razlika u stepenima i minutima izmedju signifikatora
  2. ili pak uzmeš pa pogledaš za koliko dana u efemeridama te dve planete sklapaju aspekt
  3. ali u svakom slučaju ona tabela nije loša i daje dobru orijentaciju oko proracuna [veruj mi na reč, ali mnogi horarni astrolozi u svojim knjigama NEĆE navesti primer nekog horarca gde nisu potrefili vreme... već će naravno da postave samo one apsolutno tačne i proverene horarce, pa samim tim, ja prva se ne opterećujem sa odredjivanjem vremena i pravljenjem gigantskih grešaka u tom proračunu ]
  4. takodje, MORA DA SE ZNA SVE IZ ŽIVOTA OSOBE KOJA JE POSTAVILA PITANJE ~ TJ. ako na primer je devojka upoznala nekog momka u Januaru 2008, a postavlja pitanje u Maju 2008 "Da li ću se udati za njega?" a izmedju njenog signifikatora i neke planete koja nam kaže da je u emotivnom odnosu sa tim mladićem [ne mora da bude muška planeta] je na primer -/+ 10° ~ onda izračunamo proporciju vremena ~ prošlo je 5 meseci a mi imamo separaciju od -/+ 10° = 1 mesec - 2° [jasna matematika?] i tako dobijamo vremensku jedinicu za "njen" horar i nadogradimo to na na primer : njen signifikator ima aplikaciju od -/+ 5° do njegovog signifikatora ~ mi uzimajući u obzir "njenu" vremensku jedinicu dobijamo vreme za "njen" čart ~ za 10 meseci će se brak sklopiti.
Quote:
u januaru sam jednom postavila pitanje za moj kredit, da li cu ga dobiti, odgovor je bio pozitivan (ne mogu nikako da nadjem post) i valjda je bilo kada JU promeni znak i sklopi aspekat sa venerom, e ja bas to tada posmatrala po tvom TA kalendaru i bas se to tada i desilo!!! znaci tada se dogadjaj obistinuo bas kao sto si napisala u odgovoru i bas kada su te planete po tvom TA kalendaru tako stajale na nebu

Kao što sam malo pre rekla ~ SVAKO ima SVOJU vremensku jedinicu [retki su "čisti" slučajevi koji se oslanjaju na tu tabelu]

Quote:
sada verovatno imaju i druge teze koje zavise od pitanja/odgovora da se Vreme nekako drugacije racuna (to je ono kada neznamo tacno da li su dani, nedelje ili meseci, ali to nisam ukapirala )
Quote:

joj znam da davim! sorryyyyy
ma ne daviš BWE!

Quote:
a dalje ne znam kako ona vidi da mi dolazi u susret

A meni i dalje nije jasno šta tebi nije jasno

Last edited by Merkur; 13-04-2010 at 01:00..

Old 03-09-2008, 12:54   #11
saandraa
Veštac

saandraa's Avatar

saandraa je offline
Standardno

e cool! zadovoljna sam sa sobom sto sam na pravom putu

shmile thanks!!!!

@limunada:
vidi, u tvom gore horarcu, dabi dobili odgovor se gledas samo ti (tj. ASC) i da li postoji mogucnost da ces ti (ASC) da se "udruzis" sa nekom planetom. e da bi dobili pozitivan odgovor na tvoje pitanje, mora to da bude neka muska planeta, jer ti pitas za nekog muskarca. tako da gledamo da li ces TI (vladar ASC) napraviti prvo neki aspekt sa muskom ili zenskom planetom. e sada zamisli da ta neka muska planeta (u tvom slucaju jupiter) se krece u nekom pravcu. u tvom slucaju se krece bas prema marsu (a to si ti) sto znaci ide tebi u susret i kada se sretnu (tj. kada budu pravili aplikaciju) eto tebi ispunjenje!

nadam se da sam dobro objasnila

SOLARNA2011/2012

Old 03-09-2008, 13:25   #12
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku

Hmmm... iskreno, nemam iskustva sa tim horarcima... ali, po nekoj logici meni je XI polje nekako najlogičnije jer predstavlja "darove sa neba" tj. ono što možemo da dobijemo na poklon a da ne mrdnemo ni malim prstom leve noge, V polje je zabava, pa i ono treba da se pogleda, a VIII polje pak opet ima logike jer je to tudj novac koji mi želimo igrajući "loto" i sve ostale igrice da strpamo u svoj novčanik

Naravno da mogu da se prognoziraju utakmice [ako mogu politički izbori ondak mogu i utakmice] Ima negde u Frolijevoj knjizi jako lepo objašnjenno BAŠ u vezi utakmica kako se rade horarci, ali za sad apsolutno nemam pojma gde mi je ta knjiga s obzirom da kutije sa knjigama [a imam ih oko min. desetak] još nisam rapakovala [sve čekam da kupim nove police za biblioteku pa da to poredjam kako treba] ali čim nadjem knjigu odmah ću da otkuckam taj primer

Verujem i ja da mogu da se prognoziraju utakmice( a sta ne moze ), nego me interesuje moze li kad nisi licno zainteresovan ko ce dobiti utakmicu. Froli tvrdi da moras navijati za jedan od klubova za koji prognoziras, da bi odredio ko koga predstavlja ~ pa je onda 1.polje tvoj klub, a 7.njegov protivnik( to je iz "Udzbenika horarne...). Mozda ti imas neku drugu literaturu.
Kad budes mogla ~ otkuckaj to sto imas Znam kako je kad se selis. To me ceka uskoro

Old 03-09-2008, 14:02   #13
limunada
Druid

limunada's Avatar

limunada je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by saandraa VIdi Poruku
e cool! zadovoljna sam sa sobom sto sam na pravom putu

shmile thanks!!!!

@limunada:
vidi, u tvom gore horarcu, dabi dobili odgovor se gledas samo ti (tj. ASC) i da li postoji mogucnost da ces ti (ASC) da se "udruzis" sa nekom planetom. e da bi dobili pozitivan odgovor na tvoje pitanje, mora to da bude neka muska planeta, jer ti pitas za nekog muskarca. tako da gledamo da li ces TI (vladar ASC) napraviti prvo neki aspekt sa muskom ili zenskom planetom. e sada zamisli da ta neka muska planeta (u tvom slucaju jupiter) se krece u nekom pravcu. u tvom slucaju se krece bas prema marsu (a to si ti) sto znaci ide tebi u susret i kada se sretnu (tj. kada budu pravili aplikaciju) eto tebi ispunjenje!

nadam se da sam dobro objasnila
A meni i dalje nije jasno šta tebi nije jasno

sad mi je jasnije kad je sandra lijepo objasnila ako ce se ispunit moje sipunjenje hehe thx sandra
Naši sponzori
Advertisement

re: valjda sam dobro razumela tvoje pitanje i dala dobar odgovor
Old 03-09-2008, 14:22   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Question re: valjda sam dobro razumela tvoje pitanje i dala dobar odgovor

Quote:
Originally Posted by vilenija VIdi Poruku
ja opet imam pitanje koje se odnosi na "davanje prednosti":

imamo signifikatore pitaca:
vladar asc-a i mesec...a desi se situacija da ta dva signifikatora daju razlicite odgovore, narocito kod pitanja dilema, npr: da li cu da promenim posao ili da ostanem na istom radnom mestu....
pa onda nam vladar asc-a daje jedan odgovor, ali mesec drugi (racunajuci i dostojanstva)...
sta je tu presudnije?
ili situacija kada izmedju vladara asc-a i vladara kuce koje predstavlja pitanje postoji aspekt koji ometa neka druga planeta, ali mesec ima "slobodan prolaz"....

Pa šta smo rekli šta je planeta koja je vladar Asc' a šta je Mesec? Jedno je razum, drugo su emocije. Mi smo u toj dvojbi stalno i tako se i ponašamo i odlučujemo o svemu, pa šta prevagne ~ bilo razum bilo emocije.

To pitanje ~ primer ~ da li ću da promeni posao ili ću da ostanem na tom radnom mestu ~ to je u suštini jedno te isto pitanje ~ samo drugačije formulisano.

Dvoumljenje bi bilo : da li da uzmem bolovanje i odem na odmor ili da dam otkaz pa mogu da se odmaram do mile volje?

Bilo da vladar Asc' ili Mesec imaju aplikaciju prema željenom signifikatoru pitanja ~ odgovor je potvrdan. BITNO JE DA POSTOJI aspekt ~ ne smete da odvajate vladara Asc' od Meseca ~ to vam je JEDNO TE ISTO, samo drugačije "obojeno". Jedno je razum, drugo su osećanja, ali je sve to deo osobe koja pita!

Ako pak vladar Asc' ima na primer malefične aplikacije, a Mesec benefične sa signifikatorom pitanja ~ odgovor je potvrdan. Malefični aspekti namsamo kažu ~ namučiće se da dodje do cilja, a benefici ~ biće sve oki doki bez puno truda.

Old 03-09-2008, 14:50   #15
Skorpija
Moderator

Skorpija's Avatar

Skorpija je offline
Registrovan: Aug 2006
Skorpija je na dobrom putu
Standardno

Shmile,drago mi je da sada imamo i ovakvu temu,jer su nam se pitanja razbacala po ostalim temama.
Meni su te jedinice vremena malo nejasne.Dakle,koje planete uzimamo u obzir prilikom odredjivanja? Pretpostavljam vladar asc i vladar predmeta pitanja ili mesec? I posto znam da se ne gleda orbis izmedju planeta,vec koliko vremena treba da dodje do egz.aspekta,kako onda procenjujemo da li su u pitanju dani,nedelje ,meseci.......
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules