ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Izgubljeno & Nadjeno
Old 13-04-2009, 12:25   #1
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Cool Izgubljeno & Nadjeno

Za pronalazenje izgubljenih stvari uraditi kartu za vreme i mesto kad ste postavili sebi pitanje, odnosno kad je neko drugi dosao da mu pomognete i postavio pitanje da mu se pronadje izgubljena stvar.

Ako je pitanje u vezi neke vase izgubljene stvari onda gledate vrh 2. kuce, jer ona oznacava svu vasu pokretnu imovinu. Ali ako je pitanje u vezi neke stvari koju je sin ili cerka izgubila onda gledamo 2 kucu cerke ili sina, znaci 6 kuca katre ( 5. oznacava cerku ili sina a druga od 5., njihovu pokretnu imovinu, a to je 6. kuca - sistem derivatnih kuca!). Isto tako ako se pitate gde je vas muz izgubio neku stvar, gledacete 8.kucu karte, jer 7. predstavlja muza, a njegova pokretna imovina predstavljena je 8. kucom.
I ako vladaoca 8.kuce nadjete recimo u 9.kuci karte, to je njegova 3. kuca, pa citate objasnjenje za 3. kucu. Posto nacrtate kartu, sledeca stvar koju treba uraditi je
procena da li ce izgubljena stvar biti pronadjena. Proverite da li predstoji aplikacioni aspekt izmedju vladaoca kuce koja predstavlja osobu cija stvar nedostaje i vladaoca odgovarajuce druge kuce. Ako postoji, stvar ce biti pronadjena. (Pimer: Ako pitanje glasi "Gde je moj dzemper?" i ako je vl. 1. kuce, npr. Venera na 3° Ovna, a vl. 2.kuce Jupiter na 10° Blizanaca, znaci za 7° Venera ce biti u tacnom sekstilu sa Jupiterom, stvar ce biti pronadjena).

Izgubljena stvar ce biti pronadjena i u sledecim slucajevima:
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca i ASC-a ili Meseca i vl. Asc-a
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca i vl. 2.kuce
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca i planete u 2.kuci
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca i Tacke Fortune
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt vl. 2.kuce i planete u 2.kuci
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt vl. 2.kuce i Tacke Fortune
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca i vl. Meseca
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt trigona Sunca i Meseca
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt trigona Sunca i vl. 2.kuce
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt trigona Sunca i vrh. 2.kuce
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt trigona Meseca i vrh. 2.kuce
  • Ako je Sunce na ASC-u (osim ako je u Vagi ili Vodoliji)
  • Ako su Mesec, vl.2.kuce, Jupiter, Venera, Tacka Fortune, Severni mesecev cvor u 1., 2. ili 4. kuci
  • Ako je Mesec, vl.2.kuce u ugaonim kucama (1,4,7,10)
  • Ako je vl.2.kuce retrogradan
  • Ako predstoji aplikacioni aspekt Meseca ili vl. 2.kuce i Tacke Fortune onda je izgubljena stvar na sigurnom mestu i sigurno ce biti pronadjena.
Izgubljena stvar nece biti pronadjena:
  • Ako su Sunce i Mesec u kucama od 1 do 7
  • Ako je Mesec ili vl.2.kuce u padajucim kucama ili daleko od vl.ASC-a
  • Ako je Mesec ili vl.2.kuce u 7. ili 8. kuci aspektovan od vl.7. kuce (stvar koja nedostaje je ukradena)
  • Ako je Mesec ili Tacke Fortune pod vladavinom Marsa, Saturna, Juznog cvora ili Urana
  • Ako je vrh 2.kuce negativno aspektovan
  • Ako je Mesec ili vl.2.kuce udaljen do 17 ° od Sunca
  • Ako je Mesec ili vl.2.kuce u 8. kuci ili u aplikacionom aspektu sa vl 8.kuce
  • Ako je Mesec ili vl.2.kuce u separacionom aspektu sa sopstvenim vladaocem
Dakle, gleda se u kom znaku pada vrh odgovarajuce "druge" kuce, njen vladalac i planete u njoj.

Tamo gde nadjete vladaoca odgovarajuce 2. kuce (znak i kuca) je prvo mesto gde treba traziti izgubljenu stvar.
Ukoliko je vladalac 2.kuce udaljen do 5 stepena od vrha sledece kuce, racuna se kao da je u sledecoj kuci. Ako je vl. 2. kuce, na samom kraju znaka (29 stepen) postoje sanse da je izgubljena stvar iza neke stvari.
Ako je vl. 2. kuce, na samom pocetku znaka (0 stepeni)onda je izgubljena stvar upravo preneta na novu lokaciju.

Kada nešto izgubimo ~ gde da tražimo ako je u stanu/kući gde živimo :

1. polje : ulazna vrata, ulazni hodnik, klijentova soba
  2. polje : kuhinja, ostava, špajz, orman za jakne, cipele, kapute, mantile, garderober, soba pored ulaza u kuću
  3. polje : na poslu bi ovo bila prostorija za posštu/komunikacijski centar, koridori, hodnici, odmorište izmedju stepenika u zgradi, biblioteka
  4. polje : neformalna soba u kući, babin stan, podrum
  5. polje : dečija soba, soba za zabavu i igru, sportski teren pored kuće
  6. polje : soba osobe koja radi za vas / bebisiterka, kuvarica / spremačica, ostava gde se drže stvari i hemikalije za održavanje i čišćenje stana
  7. polje : supružnikova soba ili deo njegove/njene spavaće sobe
  8. polje : WC, kupatilo
  9. polje : soba za učenje, radna soba, kapela, svetilište, soba za meditaciju, mesto u stanu gde vam stoji kandilo ili porodična ikona, odmorište izmedju stepenika na višim spratovima
  10. polje : sve van kuće, kancelarija/radna soba u kući, formalna soba u kući tj. dnevna soba gde se primaju gosti, tavan
  11. polje : gostinjska soba
  12. polje: garaža, štala, soba za starudiju
Ovo možemo da primenimo i na poslovne prostorije, kao i na okolinu gde se naš stan/kuća nalazi ~ sve je samo u proširivanju osnovne simbolike

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)
Submit to Digg   Izgubljeno & Nadjeno Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 13-04-2009, 17:43   #2
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Registrovan: Jan 2009
smaragd je na dobrom putu
Standardno

Sjetila sam se dok sam ovo citala da mi je nedavno ukraden novcanik sa svim dokumentima osim para, u gradu, u kom sam bila na odmoru.Nazalost, nikad ga nisam nasla i vjerovatno necu.ali evo da pitam ,da li je prodavacica iz butika ili neko iz kuce zabave-igre na srecu ukrao novcanik?neko od njih jeste,ali ne znam ko.podgorica 17.40
evo ja cu da pocnem pa nek me ispravi neko ko zna
pitanje je u vagi na 5` anol lavu (lav ukljucuje mjesta za zabavu),a lav je kocka pa bi to asociralo na to mjesto.venera je r na 1 step ovna,u izgonu.druga kuca takodje u vagi.
mjesec je u strijelcu(to je bilo na kracem putu)na 11 step vodolije(bila sam sa prijateljem)mjesec je u dekantu.
mjesec nema povezivanja sa ve,tako da nece biti nadjen a ukraden je u kuci zabave;P

Last edited by smaragd; 13-04-2009 at 18:07..

da vidim[o]...
Old 13-04-2009, 18:35   #3
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Arrow da vidim[o]...

Quote:
Originally Posted by smaragd VIdi Poruku
Sjetila sam se dok sam ovo citala da mi je nedavno ukraden novcanik sa svim dokumentima osim para, u gradu, u kom sam bila na odmoru.Nazalost, nikad ga nisam nasla i znam da ga necu ni naci.ali evo da pitam ,da li je prodavacica iz butika ili neko iz kuce zabave ukrao novcanik?neko od njih jeste,ali ne znam ko.podgorica 17.40
Da vidimo ~ ti si ovde Asc' u Vagi sa retro Venerom u Ribama i Mesecom na 11° Strelca umetnutim u III polju.

Tvoj novčanik je predstavljen II poljem u Vagi sa istom Venerom u Ribama. Takodje i Mesec predstavlja ko-signifikatora izgubljenih stvari.

Obe planete su ispod horizonta što nam na jedan način kaže ~ teško se "vidi" gde je izgubljeni predmet.

Da bi videli ko "voli" tvoj novčanik, pogledamo i dostojanstva Meseca i Venere, da bi videli orijentacionu lokaciju "gde bi on mogao da bude?", ali i vladara VII polja koji predstavlja potencijalnu osobu kod koje je novčanik, tj. potencijalni lopov...

Separacija koju Mesec ima sa Venerom nam upravo ukazuje i na činjenicu da si se "odvojila" od svog novčanika ~ njihov aspekt je bio 120° ~ na "prijatan" način = nisi ni primetila...

Da krenemo od Venere 29° Riba :
~ on je pod vladavinom Jupitera
~ egzaltira samu sebe i nalazi se na svom stepenu
~ u Marsovom triplicitetu i licu
~ u Saturnovom terminu
~ sve vezano za Merkur je i izgon i pad

Sada da pogledamo Mesec 11° Strelca :
~ njim vlada Jupiter i nalazi se na Jupiterovom stepenu
~ nema ni egzaltaciju ni pad
~ u triplicitetu je Sunca
~ u terminu Venere
~ u svom licu
~ sve vezano za Merkur je izgon

Sada da pogledamo vladara VII polja ~ Mars na 23° Riba :
~ njim vlada Jupiter
~ egzaltira Veneru
~ na svom stepenu, u svom triplicitetu u terminu
~ u licu Merkura i sve vezano za Merkur je i izgon i pad.

Iz ovoga svega vidimo da se sve vrti oko Jupitera a da je sve vezano za Merkur apsolutno nebitno za pronalaženje novčanika.

Jupter ovde vlada VI poljem i umetnutim Strelcem u III polju ~ iz ovoga vidimo da bi novčanik mogao da bude kod nekoga ko uslovno rečeno te je "služio" ~ ako već sumnjaš na nekog radnika/radnicu u nekoj prodavnici, ta osoba bi bila predstavljena upravo simbolikom Jupitera, a takodje nam ukazuje na mogućnost da si ga izgubila dok si obavljala neku svakodnevnu rutinsku obavezu ~ odlazak do prodavnice, odlazak na posao, jer III polje ukazuje na te svakodnevne radnje koje rutinski obavljamo [menjamo mesto ~ III polje "kratka putovanja" uslovno rečeno] Isto tako, jako je moguće da se ta osoba upravo nalazi u "kući zabave" ~ jer se Jupiter nalazu u V polju!

S obzirom da izmedju Venere i Meseca nema aplikacija, verovatno nećeš dobiti svoj novčanik/dokumenta natrag

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 13-04-2009, 20:47   #4
smaragd
Švrća

smaragd's Avatar

smaragd je offline
Registrovan: Jan 2009
smaragd je na dobrom putu
Standardno

Iz ovoga svega vidimo da se sve vrti oko [COLOR=Olive]Jupitera [COLOR=Black]a da je sve vezano za Merkur apsolutno nebitno za pronalaženje novčanika.
[COLOR=DarkGreen]
Jupter ovde vlada VI poljem i umetnutim Strelcem u III polju ~ iz ovoga vidimo da bi novčanik mogao da bude kod nekoga ko uslovno rečeno te je "služio" ~ ako već sumnjaš na nekog radnika/radnicu u nekoj prodavnici, ta osoba bi bila predstavljena upravo simbolikom Jupitera, a takodje nam ukazuje na mogućnost da si ga izgubila dok si obavljala neku svakodnevnu rutinsku obavezu ~ odlazak do prodavnice, odlazak na posao, jer III polje ukazuje na te svakodnevne radnje koje rutinski obavljamo [menjamo mesto ~ III polje "kratka putovanja" uslovno rečeno] Isto tako, jako je moguće da se ta osoba upravo nalazi u "kući zabave" ~ jer se Jupiter nalazu u V polju!

[COLOR=Black]S obzirom da izmedju Venere i Meseca nema aplikacija, verovatno nećeš dobiti svoj novčanik/dokumenta natrag

simso znam ljubim te,ako ga nadjem casticu te pola,ima dovoljno da izvedes decka na kokice

re:
Old 13-04-2009, 21:42   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow re:

Quote:
Originally Posted by smaragd VIdi Poruku
simso znam ljubim te,ako ga nadjem casticu te pola,ima dovoljno da izvedes decka na kokice
Navijam da ti se nadje novčanik ~ a što se tiče dečka ~ nemam ja to ~ ja sam udova samohrana majka ~ koja sad ide da uspava svoju i vraća se tek sutra na Froum

Old 14-04-2009, 01:22   #6
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 is online now
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

Samo da podelim sa vama jedan skorasnji dogadjaj,izgubio sam kljuceve i postavio pitanje ,paralelno smo uradili horarac jedna osoba sa foruma i ja naravno ja sam posmatrao 2.polje itd a ona 12 polje tj polje imovine svog prijatelja koincindencija ili dobro odradjeno ne znam ali po mom horarcu sam saznao gde su kljucevi(kladionica i jesu tu bili) a po njenom tamna polica i u cosku na mracnom mestu...( kljucevi su bas tu i bili) ja sam i rekao radniku da tu pogleda iako je tada gledao nije ih video ali me je kasnije pozvao i prica se potvrdila pokriveni su raznim listama i papirima........

...
Old 14-04-2009, 08:44   #7
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile ...

Quote:
Originally Posted by mandrak-21 VIdi Poruku
Samo da podelim sa vama jedan skorasnji dogadjaj,izgubio sam kljuceve i postavio pitanje ,paralelno smo uradili horarac jedna osoba sa foruma i ja naravno ja sam posmatrao 2.polje itd a ona 12 polje tj polje imovine svog prijatelja koincindencija ili dobro odradjeno ne znam ali po mom horarcu sam saznao gde su kljucevi(kladionica i jesu tu bili) a po njenom tamna polica i u cosku na mracnom mestu...( kljucevi su bas tu i bili) ja sam i rekao radniku da tu pogleda iako je tada gledao nije ih video ali me je kasnije pozvao i prica se potvrdila pokriveni su raznim listama i papirima........
Sjajno ~ kratko i jasno ~ a i jednostavno, zar ne

Old 14-04-2009, 11:20   #8
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Standardno

Quote:
A da li je u pitanju isti horarac ili ste u razlicito vreme postavili pitanje?

Old 14-04-2009, 20:39   #9
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 is online now
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

isto vreme dva horarca ja za sebe ona za mene postavila pitanje......
da jos i dodam ona je tvrdila da su kljucevi negde u kuci i dala opis tacnog mesta,meni ispada da su u komsiluku ali ta kladionica i moja kuca su u stvari ista zgrada pod istim krovom

da se dodam ...
Old 14-04-2009, 21:29   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Talking da se dodam ...

Quote:
isto vreme dva horarca ja za sebe ona za mene postavila pitanje......
da jos i dodam ona je tvrdila da su kljucevi negde u kuci i dala opis tacnog mesta,meni ispada da su u komsiluku ali ta kladionica i moja kuca su u stvari ista zgrada pod istim krovom
Davaj već jednom te podatke pa da svi radimo i učimo i tražimo odgovor

Old 30-04-2009, 12:20   #11
draguljce
Početnik

draguljce je offline
draguljce je na dobrom putu
Standardno

Molila bih hitan odgovor mozda pitanje nije za ovaj topic ali ja cu ga postaviti da li ce crna kuca koju su juce deca ukrala mom kolegi biti pronadjena 30.04.09 u 11 i 15 ru hvala puuno unapred pozdrav

da vidimo ...
Old 01-05-2009, 14:34   #12
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by draguljce VIdi Poruku
Molila bih hitan odgovor mozda pitanje nije za ovaj topic ali ja cu ga postaviti da li ce crna kuca koju su juce deca ukrala mom kolegi biti pronadjena 30.04.09 u 11 i 15 ru hvala puuno unapred pozdrav
Da vidimo ~ tvoj kolega je horarno VII polje, a njegov kucov je horarno XII polje ~ 6 polje od VII polja [domaći ljubimac] IV polje kolege [njegov dom] je horarno X polje ~ u Ovnu, sa Marsom na 06° Ovna.

• VII polje je u Vodoliji, sa retro Saturnom na 15° Device u II polju O° sa vrhom horarnog III polja.

• Mesec je 20° Raka u VI polju u praznom hodu.

• Kuca je VI polje [horarno 12] u Raku, sa Mesecom u Raku u tom polju.

Da vidimo ~ Mesec na 20° Raka :

• u svom je sedištu i u svom licu ~ kuca je dobro, ali je uplašena...

• egzaltira Jupiter ~ Jupiter je vladar koleginog III polja [horarno IX polje] komšiluk... kuca je tu negde u komšiluku...

• u triplicitetu je Marsa i sve vezano za Mars za Mesec je u padu ~ jako mu nedostaje njegova kuća i njegov vlasnik...

• u terminu je Venere ~ ovde Venera vlada X poljem tvog kolege što predstavlja "sve van kuće" ~ kuca i jeste van kuće...

• na stepenu je Saturna i sve vezano za Saturn za Mesec je u izgonu ~ kuca je jako vezana za tvog kolegu ali isto tako nije u mogućnosti sama da dodje do njega...

Poslednji aspekt koji je Mesec imao upravo je 60° sa Saturnom ~ kucov je bio sa svojim vlasnikom. Aplikacija će nam reći da li će se kuca vratiti ~ tj. biti vraćena ~ Mesec je u praznom hodu i kad bude promenio znak sklopiće 60° sa Merkurom [koji je isto promeio znak] ~ Merkur su deca, ali isto tako i neko ko je vezan za tvog kolegu [njegovo dete na primer]

Vremenski period u principu je teško da se odradi jer je Mesec u praznom hodu ~ ali može orijataciono da bude 10-tak dana.

Old 04-05-2009, 09:34   #13
draguljce
Početnik

draguljce je offline
draguljce je na dobrom putu
Standardno

shmisho hvala na odgovoru puno mi je znacio jer mi je najbitnije da je kuca dobro sto se i potvrdilo. Kucu smo ja i moj kolega spasili sa ulice i on je hteo da je udomi i istog dana kada je doneo kuci deca su je ukrala (ali sam se ja plasila da ce se izigrati i ponovo je baciti na ulicu) medjutim kucu su odneli kod svoje babe i ne zele da je vrate. sta ce se dalje desavati sa kucom 04.05.09 u 8 32 ru hvala jos jednom i puno pozdrava
Naši sponzori
Advertisement

da vidimo ...
Old 05-05-2009, 14:23   #14
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Smile da vidimo ...

Quote:
Originally Posted by draguljce VIdi Poruku
sta ce se dalje desavati sa kucom 04.05.09 u 8 32 ru hvala jos jednom i puno pozdrava
Da vidimo šta će dalje da se dešava sa malom crnom slatkom kucom ~ ona je predstavljena Merkurom na 01° Blizanaca na samom vrhu XII polja ~ na samom vrhu svog I polja. Kuca je dobro, jer em se nalazi u svom sedištu, em se nalazi u svom polju, tj. tamo gde za sad treba da bude. Merkur uskoro postaje retrogradan, pa se i vraća u znak Bika, biće čak za to vreme i u praznom hodu. Moguće je da će jedno izvesno vreme da se ne zna šta je sa kucovom, a kasnije kad Merkur sklopi O° sa Suncem [vl. III horarnog polja ~ kucino IV polje] kuca će se vratiti svojoj prvoj kući ~ tj. tamo gde ste je ti i kolega i našli

Old 09-05-2009, 11:31   #15
Dolly
Početnik

Dolly's Avatar

Dolly je offline
Registrovan: May 2009
Dolly je na dobrom putu
Standardno

Dragi Forumasi,
Odnedavno sam na forumu i imam jedno pitanje.
Ljetos sam nedje sakrila pare prije nego smo posli na odmor i ne mogu da se sjetim dje. Trazila sam ali je to toliko "sigurno" mjesto da ni ja ne mogu da nadjem. Uz to je vjerovatno i kreditna katrica koja i dalje vazi.
Hvala.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules