ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Firdarija
Old 24-06-2013, 23:24   #1
wanja
Veštac

wanja's Avatar

wanja je offline
Registrovan: Nov 2009
wanja će postati poznat uskoro
Standardno Firdarija

Šta je Firdarija?

Tekst je preuzet sa sajta Dnevnik jednog astrologa Prijavljivanje
*

* * *Ovaj termin nam dolazi od Persijskih astrologa, a predstavlja planetarne periode koje odredjuju tok natusovog života. Naravno, ovo je osnovni metod istočnjačke astrologije ~ planetarni periodi / podperiodi se mogu naći i kod Indusa tj u Djotišu. Jedno vreme na zapadu je takodje ovaj metod odredjivanja povoljnih i nepovoljnih perioda bio aktuelan, ali se vremenom dosta "zaturio u vremenu i prostoru" sve dok na zapadu nije obnovljeno interesovanje za Tradicionalnu Astrologiju i njene metode predikcija.

* * *Firdarije se zasnivaju na sledećem : svaka planeta ima svoj vremenski tok "vladavine" koji se deli na glavni period i pod-period. Takodje, jedno vreme se vodila i "bitka" da li treba koristiti 2 tabele, za dnevno i noćno rodjenje.

* * *Planete ~ godine vladavine :

Sunce*10 godina
Mesec*9 godina
Merkur*13 godina
Venera*8 godina
Mars*7 godina
Jupiter*12 godina
Saturn*11 godina
SMČ*3 godine
JMČ*2 godine

* * *Podperiodi se dobijaju tako što se svaki glavni period podeli na 1/7 dužine tog perioda. Redosled planeta je sledeći :

ZA DNEVNO RODJENJE :*Sunce*Venera*Merkur*Mesec*Saturn*Jupiter*Mars*JMČ*SMČ

ZA NOĆNO RODJENJE :*Mesec*Saturn*Jupiter*Mars*JMČ*SMČ*Sunce*Venera*Merkur

Kako se tumače Firdarije?
* * *Najjednostavniji metod je naravno da se uzme simbolika planete, njena postavka u natalnom čartu (znak, polje kojim vlada, polje u kojem se nalazi) da bi se dobila slika kakav će taj i taj period da bude za natusa. Naravno, treba uvek imati na umu snagu te planete (da ima dostojanstvo, kakvo je, da li je egzaltirana, u sedištu, padu, izgonu, itd...) jer ako je planeta koja vladar glavnog perioda slaba, ili bez aspekata i taj glavni period će na neki način da "zaobidje" simboliku te planete, pa će najverovatnije planeta koja vlada pod-periodom imati većeg uticaja na natusa.

* * *Takodje, lične planete tj. periodi planeta koje su najistaknutije u natalu će imati najvećeg uticaja ~ ako je osoba rodjena pod vladavinom*Mars*firdar period*Sunce*gde je*Mars*u svom vladarstvu ili pak period*Saturn*gde je*Mars*egzaltiran će za natusa da bude izuzetno bitan, pa čak i u slučaju da ta planeta nije jaka u natalu.

Firdaria - the Method

* * *Firdaria kalkulator :*Firdaria - Firdar Calculator
**Sačuvana

Da li ste upoznati sa ovom metodom?Citala sam tumacenja Alee.Primetila sam da pored metoda profekcie koristi i ovaj metod.U dnu ovog teksta postoji calculator koji ce Vam prikazati u kom periodu se nalazite i koja planeta utice na vas.

Ja sa nalazim u periodu Mesec Sunce.

Ako neko ima iskustva sa ovom metodom neka pomognr

Last edited by Vojvotkinja; 26-06-2013 at 08:24..
Submit to Digg   Firdarija Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 30-09-2013, 11:21   #2
ganci
Čarobnjak

ganci's Avatar

ganci je offline
Registrovan: May 2010
ganci je na dobrom putu
Standardno

Pa je l moguce da se ne pise o firdarijama uopste?

Firdarije i profekcije bi trebalo da su okosnica gde se vide ''glavne uloge'' za odredjeni period i onda se u predikcijama te planete prate.

Ima gore firdarija kalkulator, stavila @wanja

Old 24-11-2013, 17:34   #3
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Registrovan: Nov 2006
CARAPICA će postati poznat uskoro
Standardno

Upravo sam u iščitavanju ovoga... nisam baš pratila.
u januaru mi se mijenja stvar, sada je jupiter/venera, pa ide jupiter/merkur, zanimljivo da je u solaru venera egz., ali zato je merkur u padu.
Svejedno neće drugo trajati ide novi solar, ali biti će zanimljivo ispratiti hoću li osjetiti ovu promjenu...

dajte neke primjere....

Old 24-11-2013, 17:50   #4
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Morinus program ima opciju da računa i firdarije i profekcije. Ja sam ga već postavljala i preporučujem ga svima koji žele malo da prošire znanje. Postaviću ga ópet samo da dódjem do kompa.
Meni lično, ovaj metod predikcija se pokazao najprecizniji, ali i on je naravno zasniva prvenstveno na natalnoj karti.

Last edited by alea; 24-11-2013 at 22:53..

Old 24-11-2013, 19:06   #5
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by alea VIdi Poruku
Morinus program ima opciju da računa i firdarije i profekcije. Ja sam ga već postavljala i preporučujem ga svima koji žele malo da prošire znanje. Postaviću ga ópet samo da dódjem do kompa.
Meni lično, ovaj metod predikcija se pokazao najpprecizniji, ali i on je naravno zasnrti. prvenstveno na natalnoj k.arti.
Koji metod firdarije?

Doista ne kontam kako da to pratim... da li mjesečno? sa solarom...
jedino što sam pohvatala, taj 9 mjesec koji je bio važan prof. planete su bile: mjesec na veneri, venera na asc., mars na neptunu, a asc. na prof. vladaru godine. - znači najjači mjesec i fino je bilo.

A što sada sa tim fidarijama? To su ta dva vladara... pa... bo

Old 24-11-2013, 19:14   #6
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Registrovan: Dec 2010
biriboza će postati poznat uskoro
Standardno

Imas gore u prvom postu od Wanje firdarija kalkulator, pa po periodima planete vladare istih.
Dakle, prate se vladari firdarija, vladari planetarnih perioda uopste, pa ako su aktuelne direkcije koje ukljucuju pomenute planete ili su aktivirane u solaru, progresijama, i jos uz tranzite, ne moze da omasi.

Old 24-11-2013, 19:20   #7
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

To, to Biriboza, znači prate se u direkcijijama i progresijama...

Zapetljala sam se, upravo sam izvadila sve mjesečne profekcije, kotam sve se pomjera i ništa mi više nije jasno... haha
a imam samo dvije planete jupiter i veneru, ubrzo merkur
Kakav show.

Old 24-11-2013, 19:25   #8
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

A najbolje bi bilo da su iste planete ili njihovi dispozitori ukljuceni u skoro sve metode predikcije, e da, ne pomenuh profekcije, ali ti jesi.
Znaci, trebalo bi barem 3 pokazatelja da imas za neki dogadjaj. Pa ko ubode, neka mu je sa srecom!
Ja sam malo pratila profekcije, nisam nasla nikakvu povezanost sa proslim dogadjajima, ili sam previdjela nesto, a za firdarije sam pocela od skoro da gledam, kao nesto sam ukapirala, haha.

Old 24-11-2013, 19:34   #9
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
A najbolje bi bilo da su iste planete ili njihovi dispozitori ukljuceni u skoro sve metode predikcije, e da, ne pomenuh profekcije, ali ti jesi.
Znaci, trebalo bi barem 3 pokazatelja da imas za neki dogadjaj. Pa ko ubode, neka mu je sa srecom!
Ja sam malo pratila profekcije, nisam nasla nikakvu povezanost sa proslim dogadjajima, ili sam previdjela nesto, a za firdarije sam pocela od skoro da gledam, kao nesto sam ukapirala, haha.
A znaš kako, sada kada gledam svugdje sam imala pokazatelje, lako biti general poslije bitke
i sada vidim sto stvari, ma nema ništa, haha

probala sam profekcijski vladar i lunar, pa nije baš da sam našla neku extra poveznicu, ali aktivacija polja u kojem je prof. vladar da, samo bilo je i tranzita i progresija i svega, lako tako

Old 24-11-2013, 19:43   #10
biriboza
Druid

biriboza's Avatar

biriboza je offline
Standardno

Lijepo receno, posle bitke su svi generali!
Ja sam totalno izasla iz fazona, i ono sto sam se trudila da naucim, zaboravila sam.
Ono sto mogu reci za firdarije, a vezano za nedavne dogadjaje, kad mi je Ma postao vladar glavnog perioda, u roku od par mjeseci, desila ee trudnoca. Ma mi je vladar 5.kuce. Bilo je jos pokazatelha, ali tema su firdarije.

Pitanje za tebe, aktivacija polja u kom je prof. vladar godne, polja u solaru, natalu i mislis na tu planetu u solaru ili mislis na ono profekciono pomjeranje planete vladara godine? Uh, al ga ja zakukuljih, haha

Old 24-11-2013, 20:57   #11
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

Ja ovo ne razumijem, davno sam ovo izučavala i sad se ne sjećam ničega.

Znam da sam kroz Janus to gledala.

Trenutno mi je od 3.07.2012. period ME/SA, pa do 12.05.2015. kada počinje ME/JU.

I što sad gledam SA?

Zanimljivo je da mi je dečku 24.04.2013. počeo period ME/VE, a mi smo se par mjeseci nakon toga upoznali i ušli u vezu.

Kod njega vezujem tu VE, koja je suvladar 5. polja i vladar 12. polja, u 9 polju u vodenjaku - pa je to djevojka/žena - astrolog, strankinja itd.

A ME mu je vladar ASC i 5. polja - opet ljubav.

Kod sebe ne znam kako povezat, ME mi je vladar 8. i 11. polja, u konjukciji sa vladarom 7. polja (VE). A SA mi je vladar 3. polja i suvladar 4. u kvadratu na VE, pa možda taj period za ljubav.

Jao, nalupala sam se...ali ne znam što da gledam sada...

Old 24-11-2013, 21:51   #12
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by biriboza VIdi Poruku
Lijepo receno, posle bitke su svi generali!
Ja sam totalno izasla iz fazona, i ono sto sam se trudila da naucim, zaboravila sam.
Ono sto mogu reci za firdarije, a vezano za nedavne dogadjaje, kad mi je Ma postao vladar glavnog perioda, u roku od par mjeseci, desila ee trudnoca. Ma mi je vladar 5.kuce. Bilo je jos pokazatelha, ali tema su firdarije.

Pitanje za tebe, aktivacija polja u kom je prof. vladar godne, polja u solaru, natalu i mislis na tu planetu u solaru ili mislis na ono profekciono pomjeranje planete vladara godine? Uh, al ga ja zakukuljih, haha
Profekcijski vladar godine mi je jupiter. U solaru je jupiter na mjesecu u blizancima. Kada je profekcija po mjesecima došla u blizance, meni je uslijedio događaj Valjda sam dobro sročila

* zvijezdice ajde pogledaj u solaru... i mene zanima jel ti daje pokazatelje

Old 24-11-2013, 22:11   #13
zvjezdica
Čarobnjak

zvjezdica's Avatar

zvjezdica je offline
zvjezdica će postati poznat uskoro
Standardno

A ja ne znam koji mi je profekcijski vladar godine, gdje ću to izračunat?
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-11-2013, 22:47   #14
CARAPICA
Mag

CARAPICA's Avatar

CARAPICA je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by zvjezdica VIdi Poruku
A ja ne znam koji mi je profekcijski vladar godine, gdje ću to izračunat?
Ma ne, mislila sam na firdarije, kako ti stoje merkur i saturn u solaru?
Imaju li kod tvog dragog povezanosti sa 5,7 poljem?

Profekcija pješke... asc vaga, vladaoc venera, simbolično

Old 24-11-2013, 23:05   #15
alea
Mag

alea's Avatar

alea je offline
Registrovan: Aug 2010
alea ima dobru aurualea ima dobru aurualea ima dobru auru
Standardno

Firdarije su podeljene na mnogo duze vremenske periode, jedna planeta moze da bude vladar i od 10 - 15 godina.
Ako je rodjenje po danu ( dnevno ) onda pocinje vladavinom Sunca, pa se redom nastavlja niz, kao u gore nabrojanoj tabeli.
Biti u firdarskom periodu neke planete znaci da je do jedna decenija u kojoj se dogadjaji vrte oko simbolike te planete, i to u svakom mogucem smislu. Pa kada smo u firdariji Venere, znaci to je decenija u kojoj ce nam se sve vrteti oko VE u svoj njenoj simbolici. Pri tome se misli i na ljubav, novac, lepe dogadjaje, ali i sve ono sto ona simbolise kao vladar neke kuce u natalu.
Svaka firdarija se dopunjuje subfirdarijom koja se menja uglavnom svake godine ( i tu se redom redjaju planete ) i ona dopunjuje firdariju, suzava njen opus delovanja, usmerava ga.

Profekcije su jos suzenije predikcije, one se gledaju na godisnjem nivou, pa imamo godisnjeg profekcionog vladara, koji nam upravlja odredjenom godinom, a ako zelimo jos preciznije da vidimo kada ce se nesto desavati onda gledamo mesecne profekcije, kojih ima 12, koliko ima i zodijeckih znakova ( svaki znak, jedan mesec u godini ).

Solar sluzi da bi se detaljnije objasnio uticaj jedne profekcije, da se precizira kako je profekcijski vladar postavljen u solaru, da li je u dostojanstu ili ne, da li je u dobroj kuci ili ne...ako je snazan u solaru, onda i godina dosta obecava.
Iso tako, lunar sluzi da se precizira kada bi se neki dogadjaj iz solara mogao deseiti tacno, kada za to ima najvecih izgleda...

Uglavnom, firdarije su najopstije predikcije koje opisuju vremenski period od desetak godina u kojima ce neka tematika iz naseg natala biti kljucna u nasem zivotu, kao recimo tema jednog pismenog sastava.
U nekim godinama ona ce biti uspesna i dobra, a u nekim manje uspesna, a sve zavisi od nase natalne karte i toga sta nam ona nudi. Ne moze nam biti bolje od onoga za cega imamo potencijal, niti gore, ako nam u karti tako nesto ne stoji.

Za one koji zele da saznaju vise o tim metodama, evo ga link do mog omiljenog sajta za ucenje astrologije, gde u IV dela Bily objasnjava sve o ovoj metodi i njenom poreklu :

http://astroriznica.com/category/pre...a-astrologija/
Advertisement

Odgovor

Tags
izračunavanje, kalkulator, naravno, planetarnih, razdoblja;

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules