ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > >

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 08-05-2008, 15:05   #1
mace
Obično gatalo

mace je offline
Registrovan: Feb 2007
mace je na dobrom putu
Cool

Da li je neko uradio antiscije u svom ili partnerovom natalu i da li iskusniji mozda znaju kako se tumace i ispoljavaju?
npr kod mene je antiscija mog nat.sunca na 16s u sco i pravi opoziciju na natalni sa u biku
antiscija mog nat.SA je na 14 lava sto znaci da pravi opoziciju na moje natalno sunce u vodoliji
moja antiscija meseca je na 1s lava i pravi 120 sa nat.Ne na 2 strelca..
da li se sad gledaju aspekti koje prave antiscijske planete na natalne ili antiscijske medjusobno i sto je najvaznije kako se tumace sve te opozicije ili trigoni i kako sve to rastumbati?

niko nista ne zna o ovoj temi ili sta

evo postavila sam kako doci do antiscija , ja sam i kod mene na natalnoj ucrtala i od okativnom metodom videla aspekte, inace smisa je pisala o antscijama, pogotovo sto se koriste u horarnoj, ja sam ovde postavila ono sto je smisa vec objasnila, a na osnovu ovoga mozes kod sebe naci antiscije.

tabela za antisciju :Znak Ovna ~ antiscija je DevicaZnak Bika ~ antiscija je LavZnak Blizanaca ~ antiscija je RakZnak Raka ~ antiscija je BlizanacZnak Lava ~ antiscija je BikZnak Device ~ antiscija je OvanZnak Vage ~ antiscija je RibeZnak Škorpiona ~ antiscija je VodolijaZnak Strelca ~ antiscija je JaracZnak Jarca ~ antiscija je StrelacZnak Vodolije ~ antiscija je ŠkorpionZnak Riba ~ antiscija je VagaStepeni su sledeći ( prvi je stepen u natalnom/horarnom čartu , a drugi je po antisciji ) :1° ~ 29°2° ~ 28°3° ~ 27°4° ~ 26°5° ~ 25°6° ~ 24°7° ~ 23°8° ~ 22°9° ~ 21°10° ~ 20°11° ~ 19°12° ~ 18°13° ~ 17°14° ~ 16°15° ~ 15°

antiscije su vam tacke koje nalaze u odnosu na natal ili horarnu kartu, prepostavljam da se gledaju apekti koji antiscijske tacke prave izmedju sebe kao i na natalne planete, nadam se da je to jasno, evo kod tebe primer tvoj natalni neptun u strelcu koji se nalazi na 22s ima antisciju na 8 jarca,natalna ve ti je na 9 bika i njena antiscija je na 21 lava..
mene zanima gde moze da se nadje nesto vise o tome i kako se tacke tumace i sta znace ?

Last edited by Merkur; 11-05-2008 at 16:51..
Submit to Digg   Antiscije Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 09-05-2008, 12:25   #2
viksi72
Moderator

viksi72's Avatar

viksi72 je offline
Registrovan: May 2007
viksi72 je na dobrom putu
Standardno

Citala sam da su vrlo bitne antiscije izmedju cvorova, gde je bio naveden primer princa Carlsa i princeze Dajane, gde je njegov natalni JMC bio u egzaktnoj konjukciji sa antiscijskim cvorom princeze, pa je on njoj doneo emotivne povrede. Takodje se navodi da ove tacke pokazuju gde mozemo biti povredjeni u odnosu i zato ih je dobro raditi u sinastrijama. Koliko sam shvatila, ako se neka emotivna planeta nadje na nekoj "teskoj" planeti, na to treba obratiti paznju, povezati po kucama i odakle planeta dolazi, da bi se ustanovilo, gde mozemo biti najvise povredjeni.

Old 09-05-2008, 19:13   #3
Marsovka
Obično gatalo

Marsovka's Avatar

Marsovka je offline
Registrovan: Apr 2008
Marsovka je na dobrom putu
Standardno

Koliko ja znam antiscije vaze samo u TA.A tumace se kao nesto tajnovito,zaobilazno i sl. u zavisnosti od pitanja ako se tumaci horarac, a isto je u natalu. Pronasla sam negde primer natalnog charta gde su vladari 5. i 7. polja u antisciji - a to znaci tajna ljubavna veza. Zanimljivo, zar ne?

Old 09-05-2008, 20:28   #4
mandrak-21
Čarobnjak

mandrak-21's Avatar

mandrak-21 je offline
Registrovan: Dec 2006
mandrak-21 će postati poznat uskoromandrak-21 će postati poznat uskoro
Standardno

antiscije se u MA koriste u sinastrijama kao i jos mnoge druge metode i predstavljaju nesvesne reakcije i objasnjavaju zasto neko ima uticaj na nas iako drugi aspekti to ne pokazuju,..to je inace sebka planete koja pada na drugi deo horizonta

čini mi se...
Old 09-05-2008, 22:06   #5
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Registrovan: Oct 2006
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Shmishonja je na dobrom putu
Question čini mi se...

moglo bi da pomogne
Quote:
Originally Posted by Wikipedia
In astrology, the antiscion (pl. antiscia) is considered to be the mirror image, or shadow, of a planet based upon a line of reference, which is usually the line between MC and IC, or 10th house and 4th house cusps. These antiscia are also known as the "solstice points".A planet's antiscion is the shadow of that planet. A planet can receive a transit, progression, or direction from another planet, and this is said to bring about covert kinds of events--backroom meetings, secret doings, discreet happenings. In order to calculate an antisca point, one must take the degree of the planet that he wants to locate the antiscia for and subtract it from 30 degrees. For example, if a person's sun is 10 degrees 51 minutes Aquarius then his antiscia will be as follows:- 29 degrees 60 minutes - 10 degrees 51 minutes Aquarius = 19 degrees 09 minutes Scorpio. Therefore, the antiscia of 10 degrees 51 minutes Aquarius is 19 degrees 9 minutes Scorpio. Whenever a planet's antiscion is aspected by transit or progression, it indicates that something that is hidden or working behind the scenes will occur in the life of the native. It is important, therefore, that one should look at the antiscia points whenever reading a horoscope because it will reveal things about the native that will not be readily apparent. * Aries antiscia is Virgo and vice versa. * Taurus antiscia is Leo and vice versa. * Gemini antiscia is Cancer and vice versa. * Libra antiscia is Pisces and vice versa. * Scorpio antiscia is Aquarius and vice versa. * Sagittarius antiscia is Capricorn and vice versa.
Quote:
Originally Posted by Mandrak
antiscije se u MA koriste u sinastrijama kao i jos mnoge druge metode i predstavljaju nesvesne reakcije i objasnjavaju zasto neko ima uticaj na nas iako drugi aspekti to ne pokazuju,..to je inace sebka planete koja pada na drugi deo horizonta
Quote:
Originally Posted by Marsovka
Koliko ja znam antiscije vaze samo u TA.A tumace se kao nesto tajnovito,zaobilazno i sl. u zavisnosti od pitanja ako se tumaci horarac, a isto je u natalu. Pronasla sam negde primer natalnog charta gde su vladari 5. i 7. polja u antisciji - a to znaci tajna ljubavna veza. Zanimljivo, zar ne?

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 10-05-2008, 09:41   #6
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Da li se uvijek preklapa 0 Rak-Jarac...čini mi se da sam negdje pročitala da se može i na 0 Ovna???Ili na Asc-Dsc....ne sjećam se više...???

Fascinantno...Sestrin Mjesec je točno na stupnju ansticije mog Mjeseca...Mjesec-majka...nas rodila...))

Old 10-05-2008, 10:36   #7
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

ja mislim da antiscije pokazuju istu skrivenu povezanost ko i Draconic chart - sta se tice sinastrije..

Old 10-05-2008, 22:29   #8
TrilianSi
Moderator

TrilianSi's Avatar

TrilianSi je offline
Registrovan: Aug 2006
TrilianSi je na dobrom putu
Standardno

Antiscija neke planete je njena senka

Antiscija Ovna je u Devici
Antiscija Bika je u Lavu
Antiscija Blizanaca je u Raku
Antiscija Vage je u Ribama
Antiscija Škorpiona je Vodoliji
Antiscija Strelca je u Jarcu

"Gledajte u budućnost...sastaćemo se... vi i ja... tamo..."

Last edited by TrilianSi; 10-05-2008 at 22:59..

Old 10-05-2008, 22:56   #9
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Antiscije su takozvani "ogledajući stepenovi".
Često se viđaju u sinastrijama u onim odnosima koji su tajni, platonski i ne do kraja ostvareni u realnom životu, tada na primer neke bitnije planete iz jednog natala padaju na antiscije planeta druge osobe. Naravno uzimaju se mali orbisi.

da se dodam...
Old 10-05-2008, 23:01   #10
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lokacija: Cena je bila visoka, a niko me nije pitao da li želim da kupim to iskustvo…
Exclamation da se dodam...

Antiscije ~ u kombinaciju ulaze SAMO 0° i 180° [kontraantiscija] i nijedan drugi aspekt [ako ćemo da igramo po pravilima]

Blog Astrologija ~ Blog Divinacija ~ Jyotish Blog Astrološke konsultacije ~ SMS & Viber & WhatsApp : 061 17 04 231 (Cene)

Old 10-05-2008, 23:06   #11
Scarlet
Obično gatalo

Scarlet's Avatar

Scarlet je offline
Registrovan: Apr 2007
Scarlet je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Shmishonja VIdi Poruku
Antiscije ~ u kombinaciju ulaze SAMO 0° i 180° [kontraantiscija] i nijedan drugi aspekt [ako ćemo da igramo po pravilima]
U stvari ... da, tačno. Samo egzaktni aspekti.

Hm, ima neko neki primer iz iskustva? Ne znam kako bi se to moglo manifestovati kroz natal, a da nije tipično vezano za V ili VII kuću pa da da tajnu vezu ili tako nešto.

Old 11-05-2008, 04:09   #12
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

...dobro ja sam dosadna...ali zar baš mora biti tajno to sa antis.??

Ako sister i ja imamo anst Mjeseca...od iste smo mame...što je tu tajna?

Ili možda u smjeru da moramo se naučit uskladit...jer postoje neke kočnice...iako je ona meni uzor ...veći možda i od roditelja...iskreno...cjeli život se ogledam u njoj...kolko me živcira...tolko želim biti kao ona...ipak ima tu neke smetnje...koja nije tajna veza...al je možda problem ne izrečen na glas...

ajme...šta lupam...sorry

...u zadnje vrijeme mi je problem sve tumačit po datoj šabloni jer zapravo je milijon mogućnosti...

Last edited by thalatte; 11-05-2008 at 09:12..

da se dodam...
Old 11-05-2008, 12:34   #13
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Arrow da se dodam...

Antiscija nam ukazuje na nešto prikriveno, ono što ne vidimo "golim okom" tj. ono što se dešava van našeg znanja i mogućnosti da utičemo na ta dešavanja. Ne mora biti TAJNA već jednostavno retko ko može da otkrije da se nešto dešava ~ jednostavno kada se desi neki dogadjaj a mi nemamo pojma ni odakle ni kako se to desilo, e to vam je antiscija

Last edited by Shmishonja; 11-05-2008 at 14:31..
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-05-2008, 14:26   #14
da igual
Veštac

da igual je offline
da igual je na dobrom putu
Standardno

jel se gledaju tranziti na antiscije?
ako da, da li se uzimaju u obzir samo 0/180 ili i svi ostali aspekti?

objašnjenje kroz primer ...
Old 11-05-2008, 14:43   #15
Shmishonja
Moderator

Shmishonja's Avatar

Shmishonja je offline
Lightbulb objašnjenje kroz primer ...

Idemo ispočetka :

Evo prvo grafičkog prikaza :

Antiscija je kada uzmemo lenjir i Zodijak podelimo na dva dela ~ osa nam je Rak & Jarac i dobijemo dve polovine.

Sad na primer [a ja naravno uzmimam svoj natal kao primer ~ imate ga u potpisu radi lakšeg praćenja] uzmemo da je Mesec u natalu na 12°54' Device ~ na drugoj strani od znaka Device se nalazi ko? Ovan ~ pa ondak uzmemo svih 30° znaka Ovna i oduzmemo Devicinih 12°54' i dobijemo = 17°06' antiscijskog Meseca u znaku Ovna.

Ondak gledamo da li taj "nov" Mesec ima neku O° tj. antisciju sa nekom planetom ili vrhom nekog natalnog polja, a dodamo i OPOZICIJU = tzv. kontraantiscija, naravno sve u orbisu od -/+ 3° [što važi za klasičan orbis antiscije] i tumačimo dalje ~ u ovom slučaju imamo da je na 21°02' Ovna natalni Jupiter ~ pa ondak kažemo da je antiscijski Mesec u O° sa natalnim Jupiterom [ i obrnuto naravno, ako pomerimo antiscijom natalni Jupiter, dobićemo podatak da se on nalazi na 08°58' Device ] Orbis je -/+4° ali ga ipak uvažavamo jer je u pitanju aplikacija...

Sledeća priča bi bila : Mesec vlada natalnim IX poljem i nalazi se na samom vrhi XI polja ~ Jupter je vladar V polja i suvladar II polja [Strelac umetnu] Ova konjunkcija mi je donela veliku ljubav prema religiji i filozofiji stranih zemalja ali samo u pasivnom obliku ~ nikad se nisam ozbiljno pozabavila tom tematikom, čak i nisam previše religiozna, veliko interesovanje za strane kulture i jezike ali opet nma pasivnom nivou ~ započinjala sam studije stranih jezika ali sam ih jako brzo napuštala, kao i puno dobrih prijatelja koji mi jako puno pomažu a koji su ili iz inostranstva ili drugačije religije od mene a njihova pomoć je uvek diskretna i nika "eto, ja sam to i to uradio/la a ti meni ništa", a što se simbolike V polja tiče zbog Jupitera ~ ova konjunkcija mi je donosila tajne ljubavi, tj. svaka moja veza je bila van svih šema i pravila, pa čak su neke i bile "amoralne" sa "zauzetim muškarcima" [ a to vam je naglašenost IX i XI polja] ali isto tako i neplaniranu i "suprise" trudnoću ~ koju sam ustanovila tek posle skoro 4 meseca [pomenuti orbis od -/+ 4° ]~ nisam ni znala da sam ostala trudna...

Naravno da treba da koristimo uticaj tranzita na antiscijske položaje natalnih planeta [ali ne zaboravite da koristite i antiscije tranzitnih planeta !]

Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules