ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...
Moja natalna karta

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Old 31-08-2009, 02:29   #1
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Smile

Evo moje natalne.
Možete prokomentarisati, znači mi vaše mišljenje jer sam početnik.

Znam da je moja karta samo još jedna u moru na forumu, zato ću postaviti konkretna pitanja.

Kako kod mene deluju ove retrogradarne planete? Npr. Pluton u škorpiji? (Koliko sam obaveštena, trebalo bi da ukazuje na potencijal za bogatstvo, ali pošto je retrogradaran...?)

Moj budući posao-Ima li izgleda za neku karijeru u umetnosti? Sunce,Asc i Mesec pod Venerom...?

Još jedno pitanjce (početnik sam, možda je glupo pitanje): zašto Mesec treba da posmatram kao da je u I kući?

Gde ste to vidi dobro materijalno stanje koje mi predstoji (ako predstoji)?

Mnogi su mi to već rekli, a meni nije jasno.

Sunce u VIII kući? Ili konjukcija Sunca i Jupitera?

Last edited by Merkur; 07-09-2009 at 21:42..
Submit to Digg   TigaBg Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 20-09-2009, 17:13   #2
Fingerprint
Švrća

Fingerprint's Avatar

Fingerprint je offline
Fingerprint je na dobrom putu
Standardno

Ovako :

S obzirom da ti se Pluton nalazi u drugoj kući u Škorpiji ,on zaista ukazuje na bogastvo koje imaš ili koje ćeš steći dosta mlada. Medjutim ,on je u tvom natusu retrogradan ,što znači da postoji predispozicija za nagli gubitak stečenog ,tj. da ćeš iz obilja preći u siromaštvo ..

sprdam se
Nemam veze što se tumačenja tiče ,samo znam ovo :

Prva kuća uvijek počinje sa ASC ili ti podznakom ,a tebi je podznak vaga.
Sticajem okolnosti ,Mjesec ti se našao takodje u VaZi () ,ali je u 12. kući. Mjesec inače može da ti bude na bilo kojem mjestu u natusu ,ali moj i tvoj vole da se druže sa podznakom

Još samo da dodam ,da mi se svidjaju tvoja treća i deveta kuća - biće nešto od tebe

Old 20-09-2009, 17:43   #3
veg
Obično gatalo

veg's Avatar

veg je offline
Registrovan: Jul 2008
veg je na dobrom putu
Standardno

Mogla bi da dobiješ neko nasledstvo, zbog retrogradnosti malo kasnije.
Imaš predispozicije za bavljenje umetnošću, možda primenjenom.
Zavisi koliko ti je tačno vreme rođenja, ako je na kraju jedne kuće, planeta ima uticaj i na sledeću.

Old 20-09-2009, 23:59   #4
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by PlazmaSex VIdi Poruku

S obzirom da ti se Pluton nalazi u drugoj kući u Škorpiji ,on zaista ukazuje na bogastvo koje imaš ili koje ćeš steći dosta mlada.
Nema para, zato i pitam

Quote:
Sticajem okolnosti ,Mjesec ti se našao takodje u VaZi () ,ali je u 12. kući.
Na forumu sam dobila odgovor da se računa kao da je u 1... Šta ja znam...

Quote:
Još samo da dodam ,da mi se svidjaju tvoja treća i deveta kuća - biće nešto od tebe
Bi li mi rekla zašto tako misliš? Početnik sam, pa bi čisto da vidim kako si to zaključila.
I hvala!

Quote:
Originally Posted by veg VIdi Poruku
Mogla bi da dobiješ neko nasledstvo, zbog retrogradnosti malo kasnije.
Imaš predispozicije za bavljenje umetnošću, možda primenjenom.
Zavisi koliko ti je tačno vreme rođenja, ako je na kraju jedne kuće, planeta ima uticaj i na sledeću.
Hvala!

Old 21-09-2009, 00:04   #5
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Registrovan: Oct 2007
emmilija je na dobrom putu
Standardno

tiga draga, zanima me kao se odrazio ovaj tranzitni jupiter i tranzitni neptun kroz tvoju V, jesi li se zaljubiska...

Old 21-09-2009, 00:13   #6
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
tiga draga, zanima me kao se odrazio ovaj tranzitni jupiter i tranzitni neptun kroz tvoju V, jesi li se zaljubiska...
Jesam, i to srećno

Old 21-09-2009, 00:16   #7
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Jesam, i to srećno
e drago mi je, da nije delija neki muzicar
i jel ima neke veze sa inostranstvom

Old 21-09-2009, 00:19   #8
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by emmilija VIdi Poruku
e drago mi je, da nije delija neki muzicar
Nešto petlja oko muzike, više se bavi pisanjem.
Riba/škorpija, fina smo kombinacija!

Old 21-09-2009, 00:24   #9
Fingerprint
Švrća

Fingerprint's Avatar

Fingerprint je offline
Fingerprint je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Nema para, zato i pitam

Na forumu sam dobila odgovor da se računa kao da je u 1... Šta ja znam...

Bi li mi rekla zašto tako misliš? Početnik sam, pa bi čisto da vidim kako si to zaključila.
I hvala!

Hvala!
Stepeni se pomjeraju svaka 4 minuta ,što znači da ako ti je tačno vrijeme rodjenja,Mjesec koji se nalazi na samom kraju 12-e ,kako reče @veg ,vrši uticaj i na prvu .
Postoji metod po kojem se tačno utvrdjuje vrijeme rodjenja (zaboravila sam kako se zove ) ,komplikovan ,ali ako budeš išla kod nekog astrologa,može ti se to odrediti ,tako da tačno znaš gdje ti je Mjesec.

Treća kuća ti je u Strijelcu ..Iako ti se u njoj nalaze Uran ,Neptun i Saturn (ova dvojica su uglavnom donose lošu komunikaciju u porodici (mada tačnost ovog tumačenja zavisi od mnogih drugih aspekata,koje ne znam da tumačim ), ova kuća ukazuje na bujnu maštu ,snalažljivost ..

Nego da ne lupam više ,jer se sigurno mnogim astrolozima diže kosa na glavi od ovog pisanja ,svidjela mi se kombinacija treće i devete jer mi je u oči upao stelij iz treće (bogata kuća) i fina planetica u 9-oj ,što šturo tumačim kao uspjeh u obrazovanju i karijeri

Eto

Old 21-09-2009, 00:30   #10
emmilija
Obično gatalo

emmilija's Avatar

emmilija je offline
Standardno

Quote:
Nešto petlja oko muzike, više se bavi pisanjem.
Riba/škorpija, fina smo kombinacija!
eto ispunio je simboliku tog neptuna, em umetnicka dusa, em riba u znaku

Old 21-09-2009, 11:23   #11
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Standardno

Hvala svima

Još nešto imam da priupitam:

Može li se nalutit kada će mi se poravit finansijska situacija? Ovo je nepodnošljivo!

Last edited by TigaBg; 24-09-2009 at 01:21..

Old 22-10-2010, 09:27   #12
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Ljevorukost je vezana uz seriju 3. (Merkur/blizanac) jer je ona vezana uz pisanje i ruke. Ali je prije svega vezana uz Merkur.

Ruke su povezane s mozgom (Merkur), a koordinacija pokreta i motorika ruku opisana je vezom Merkur-Mars. Svi aspekti na Merkur i seriju 3. pokazuju kako se izražavamo rukama.

Npr. ljudi koji imaju konjunkciju Merkur/Venera imaju vješte i kreativne ruke kojima mogu izraditi lijepe stvari, aspekt Merkur/Mars jača ruke, daje brzinu i okretnost ruku, oštre pokrete. Merkur u napetom aspektu s Jupiterom može stvoriti nespretnost, trapavost ruku, itd...

Postoje izraziti ljevaci, ali postoje i varijacije na temu – npr. osoba piše lijevom rukom, a sve ostalo obavlja desnom, itd.

Sposobnost služenja objema rukama obično je povezana uz vezu Merkur/Jupiter, a kad je vezana i uz Veneru to daje simetriju. Ta sposobnost služenja s obje ruke može biti istaknuta kroz položaj Merkura u znaku ribe/strijelca jer je u tim znacima Merkur (ruke) vezan uz Jupiter (prostor). Posebno ako je Merkur u znaku ribe, znaku izgona (obrnuta logika, obrnuta koordinacija), a Jupiter u blizancima jer je u tom znaku način Jupitera spojen sa spretnošću i vještinom Merkura (široke intektualne ali i manualne sposobnosti) i jer znak blizanaca sadrži u sebi simboliku duplog, a znak blizanca vezan je i uz simboliku ruku kao dijela fizičkog tijela.

Kod ljudi koji su izraziti ljevaci često postoji aspekt Merkura (ruke) na Uran (neobično, suprotno). Mora se pogledati i vladar Merkura. Ako je on u napetom aspektu s Uranom, ili ako je Uran u 3. polju, i to daje neobične manualne vještine.

Desna ruka se simbolički vezuje uz Mars, a lijeva uz Veneru što je povezano s temeljnom simbolikom strana (ruku). Tj. desna ruka predstavlja aktivno, muško načelo - načelo davanja, a lijeva ruka pasivno, žensko - načelo primanja.

Dakle, kod ljudi koji su spretni s obje ruke stoji veza Merkur/Jupiter (blizanac/riba), a kod ljudi koji su izraziti ljevaci veza Merkur/Uran. Ako je aspekt sekstil, on u sebi sadrži prethodno savladanu vještinu, ukazuje na automatsko i prirodno stapanje energija između planeta koje povezuje (znači osoba je ovladala time), dok je kod opozicije naglasak na spoju dviju oprečnih energija.

Dalje, vezano uz to - Saturn predstavlja konzervatizam, dok je Uran mržnja prema konvencionalnom, a Јupiter čuva sredinu između ova dva i ako je u lošem aspektu prema Мarsu ili Uranu – daje suprotno. Neptun ignorira, ali ne prkosi.

U nekim kartama se ta veza vidi na prvu, a u ostalima treba malo bolje pogledati.

Ja ti nisam baš spretna na prvu, moram se malo dublje udubiti u kartu, tj. sve izanalizirati, jer karta je ipak cjelina i često se pokažu neke stvari koje se odmah ne vide.

Ali da pokušam:
U tvojoj karti, zbog ME0JU si vjerojatno spretna s obje ruke (ili si to bila), ali kao da su ti u obitelji nametali da se služiš desnom (SA vlada 3 i 4) i ti si tako i postupala (SA0NE – SA je jači, NE ne prkosi, možda samo ignorira).
MebQASC daje neku zbrkanost, vladar je VE180UR – raskorak sa simetrijom.
Ipak bih rekla da je na kraju prevladala lijeva, jer je UR u 3 i u napetom aspektu s MA (MA45UR), a suvladar je riba i još se nalazi u Uranovom znaku.

Nadam se da sam sada bila jasnija.
Stavila sam na tvoju temu, ali mogu staviti i na temu 3. kuće.
Pozz

Last edited by ognjenka724; 22-10-2010 at 11:10..

Old 22-10-2010, 10:26   #13
caruso
Obično gatalo

caruso's Avatar

caruso je offline
Registrovan: Apr 2010
caruso je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by ognjenka724 VIdi Poruku
Ljevorukost je vezana uz seriju 3. (Merkur/blizanac) jer je ona vezana uz pisanje i ruke. Ali je prije svega vezana uz Merkur.

Ruke su povezane s mozgom (Merkur), a koordinacija pokreta i motorika ruku opisana je vezom Merkur-Mars. Svi aspekti na Merkur i seriju 3. pokazuju kako se izražavamo rukama.

Npr. ljudi koji imaju konjunkciju Merkur/Venera imaju vješte i kreativne ruke kojima mogu izraditi lijepe stvari, aspekt Merkur/Mars jača ruke, daje brzinu i okretnost ruku, oštre pokrete. Merkur u napetom aspektu s Jupiterom može stvoriti nespretnost, trapavost ruku, itd...

Postoje izraziti ljevaci, ali postoje i varijacije na temu – npr. osoba piše lijevom rukom, a sve ostalo obavlja desnom, itd.

Sposobnost služenja objema rukama obično je povezana uz vezu Merkur/Jupiter, a kad je vezana i uz Veneru to daje simetriju. Ta sposobnost služenja s obje ruke može biti istaknuta kroz položaj Merkura u znaku ribe/strijelca jer je u tim znacima Merkur (ruke) vezan uz Jupiter (prostor). Posebno ako je Merkur u znaku ribe, znaku izgona (obrnuta logika, obrnuta koordinacija), a Jupiter u blizancima jer je u tom znaku način Jupitera spojen sa spretnošću i vještinom Merkura (široke intektualne ali i manualne sposobnosti) i jer znak blizanaca sadrži u sebi simboliku duplog, a znak blizanca vezan je i uz simboliku ruku kao dijela fizičkog tijela.

Kod ljudi koji su izraziti ljevaci često postoji aspekt Merkura (ruke) na Uran (neobično, suprotno). Mora se pogledati i vladar Merkura. Ako je on u napetom aspektu s Uranom, ili ako je Uran u 3. polju, i to daje neobične manualne vještine.

Desna ruka se simbolički vezuje uz Mars, a lijeva uz Veneru što je povezano s temeljnom simbolikom strana (ruku). Tj. desna ruka predstavlja aktivno, muško načelo - načelo davanja, a lijeva ruka pasivno, žensko - načelo primanja.

Dakle, kod ljudi koji su spretni s obje ruke stoji veza Merkur/Jupiter (blizanac/riba), a kod ljudi koji su izraziti ljevaci veza Merkur/Uran. Ako je aspekt sekstil, on u sebi sadrži prethodno savladanu vještinu, ukazuje na automatsko i prirodno stapanje energija između planeta koje povezuje (znači osoba je ovladala time), dok je kod opozicije naglasak na spoju dviju oprečnih energija.

Dalje, vezano uz to - Saturn predstavlja konzervatizam, dok je Uran mržnja prema konvencionalnom, a Јupiter čuva sredinu između ova dva i ako je u lošem aspektu prema Мarsu ili Uranu – daje suprotno. Neptun ignorira, ali ne prkosi.

U nekim kartama se ta veza vidi na prvu, a u ostalima treba malo bolje pogledati.

Ja ti nisam baš spretna na prvu, moram se malo dublje udubiti u kartu, tj. sve izanalizirati, jer karta je ipak cjelina i često se pokažu neke stvari koje se odmah ne vide.

Ali da pokušam:
U tvojoj karti, zbog ME0JU si vjerojatno spretna s obje ruke (ili si to bila), ali kao da su ti u obitelji nametali da se služiš desnom (SA vlada 3 i 4) i ti si tako i postupala (SA0NE – SA je jači, NE ne prkosi).
MebQASC daje neku zbrkanost, vladar je VE180UR – raskorak sa simetrijom.
Ipak bih rekla da je na kraju prevladala lijeva, jer je UR u 3 i u napetom aspektu s MA (MA45UR), a suvladar je riba i još se nalazi u Uranovom znaku.

Nadam se da sam sada bila jasnija.
Stavila sam na tvoju temu, ali mogu staviti i na temu 3. kuće.
Pozz
Izvinjavam se sto upadam,ali moram da pohvalim tekst-je predivan...I ja sam se sluzila sa obe ruke,ali u skoli su mi rekli zbog pisanja moram da se odlucim za jednu....a obzirom da je vecina desnoruka,tako su i meni rekli da se odlucim za desnu...i sadd mogu pisati levom,ali nije bas tako lepo.....i zvini Tiganastavitee
Naši sponzori
Advertisement

Old 22-10-2010, 11:08   #14
ognjenka724
Druid

ognjenka724's Avatar

ognjenka724 je offline
Registrovan: Sep 2010
ognjenka724 je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by caruso VIdi Poruku
Izvinjavam se sto upadam,ali moram da pohvalim tekst-je predivan...I ja sam se sluzila sa obe ruke,ali u skoli su mi rekli zbog pisanja moram da se odlucim za jednu....a obzirom da je vecina desnoruka,tako su i meni rekli da se odlucim za desnu...i sadd mogu pisati levom,ali nije bas tako lepo.....i zvini Tiganastavitee
Tiga me na pp tražila da malo pojasnim kako sam u jednoj drugoj karti vidjela ljevorukost. Zato je ovaj tekst na Tiginoj temi.

A odgovorila sam ovako (a ne na pp) jer možda ima i drugih koji na tu temu imaju što dodati.

Ovdje ima puno boljih od mene i koji se astrologijom bave dulje od mene, pa su vjerojatno proučili više karata

Old 22-10-2010, 16:20   #15
dadiska
Moderator

dadiska's Avatar

dadiska je offline
Registrovan: Sep 2007
dadiska je na dobrom putu
Standardno

Nadam se da tigi ne smeta, moram da napisem!

Moja mama je levoruka Me0Ne i Me0Ve sve u Skorpiji u 1, ali su je naterali da nauci pisati desnom kada je krenula u skolu (znate ono vezivanje ruke za stolicu), Me60Sa i Me60Ma (Mars je u padu). Znaci zna pisati sa obe.

Dok sam ja sama naucila pisati levom rukom, cisto da znam (desna mi je bila u gipsu, pa cisto da znam) Me u 3 u Strelcu Me0So, Me120Ma, Me180Ju.

Dok znam dosta levorukih osoba i karakteristicno je da Me bude u promenljivim znacima pogotovo u Devici.
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules