ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...
predstavljanje, natalna karta

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Oj ljudi, lijep pozdrav svima! :)
Old 14-09-2011, 20:57   #1
osam
Početnik

osam's Avatar

osam je offline
Registrovan: Aug 2011
osam je na dobrom putu
Standardno Oj ljudi, lijep pozdrav svima! :)

Lijep pozdrav svima!

Uglavnom, novi sam u svemu ovome, moja prijateljica me polagano godinu dana uvodila u cijelu priču vezanu uz astrologiju, tako da sam prije kojih mjesec dana odlučio registrirati se na 'astrologiju za početnike'. I evo me ovdje. Spomenuta prijateljica mi je dala neke upute, nešto smo čak i zajedno radili, ali moram priznati da doista nije lako te da treba mnogo, mnogo truda da bi se kvalitetno ušlo u cijelu ovu priču.

Priložio sam uz ovaj svoj prvi post svoju natalnu kartu. Uspio sam nešto iščitati, pogledao sam u kojim mi se kućama nalaze planeti, ispisao sam sa strane glavne karakteristike tih planeta, pokušao to sve nekako iskombinirati i došao sam do nekih osnovnih ( poprilično grubih ) zapisa, no htio bih, ukoliko nekome od iskusnih članova ne bi bio problem, da malo pogleda moju kartu. Zanima me školovanje, tj. posao nakon svršetka fakulteta. Eto, toliko od mene prvi put. Nadam se da ću postati puno aktivniji i korisni član na ovom proprilično simpatičnom forumu.

Lijep pozdrav, ekipo!
(Za svaki slučaj evo još jednom link: http://imageshack.us/photo/my-images...alnakarta.jpg/ )

Last edited by osam; 14-09-2011 at 21:05.. Reason: pravopisna greška
Submit to Digg   Oj ljudi, lijep pozdrav svima! :) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 14-09-2011, 21:13   #2
thalatte
Čarobnjak

thalatte's Avatar

thalatte je offline
Registrovan: Sep 2007
thalatte je na dobrom putu
Standardno

Dobrodošao Koliko kvadrata, zašto nam ne bi reko malo više o sebi, zanimljivo bi bilo čuti tvoju priču Pa da probamo vidjeti i to za posao, što studiraš?

Old 14-09-2011, 21:27   #3
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Mozda ne bi bilo lose kada bi napisao sta studiras/cime bi se bavio.

Meni ovako na prvi pogled izgleda da ces ti na postdiplomske...

Btw, Uran ti prelazi MC ove godine, sto definitivno nije fin trenutak za predvidjanje, jer moze sve da se izokrene naglavacke na kraju.

@edit: Sad videh Pepuuin post...bas sam nepristojna! Dobrodosao

Old 14-09-2011, 21:33   #4
osam
Početnik

osam's Avatar

osam je offline
osam je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by pepuuu VIdi Poruku
Dobrodošao Koliko kvadrata, zašto nam ne bi reko malo više o sebi, zanimljivo bi bilo čuti tvoju priču Pa da probamo vidjeti i to za posao, što studiraš?
Oj Pepuuu, hvala na dobrodošlici. Imam puno-puno kvadrata. Praktički mi je cijeli mjesec napadnut i ne znam što bi to moglo značiti. Studiram filozofiju, to mi i je velika ljubav, tako da sam s te strane zadovoljan, no problem je što se filozofijom ne bih htio baviti, tj. ne bih htio predavati u školama kao nastavnik jer imam osjećaj da bi me to dosta gušilo. Više sam, kako da se izrazim... ...slobodnijeg duha... Cijeli svijet vidim kao svoj dom, a to mi je ( što sam uspio sam pronaći ) i izraženo u natalu. Imam neku viziju svog budućeg posla pa bih volio vidjeti kako po tome planu stojim sa zvijezdama.

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Mozda ne bi bilo lose kada bi napisao sta studiras/cime bi se bavio.

Meni ovako na prvi pogled izgleda da ces ti na postdiplomske...

Btw, Uran ti prelazi MC ove godine, sto definitivno nije fin trenutak za predvidjanje, jer moze sve da se izokrene naglavacke na kraju.

@edit: Sad videh Pepuuin post...bas sam nepristojna! Dobrodosao
Oj nedda. Hvaaala na dobrodošlici. Gore sam napisao da studiram filozofiju, no htio bih se baviti 'međunarodnim odnosima kroz prizmu nekakvih političkih teorija' i to kroz znanstveno-nastavni plan ( predavanje na fakultetima ili višim školama ), a veoma me privlači i diplomacija, tako da trenutno razmišljam o fakultetu s političkim predznakom za upis diplomskog studija koji mi bi kasnije omogućio da se bavim ovime što me veoma zanima.

Last edited by Vojvotkinja; 14-09-2011 at 22:01..

Old 14-09-2011, 22:20   #5
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Upravo na to pomislih kada napisah "postdiplomske".

Vagala sam dal ces u diplomatiju ili u akademske krugove, pa bacih pogled da vidim gde zivis....i predlozih postdiplomske, jer u nasim krajevima diplomatija povlaci puno toga sto nije bas uvek preporucljivo. A i mesec ti nije najbolje postavljen za politiku...

Dakle, i za jedno i za drugo ima potencijala, sto si verovatno i sam video.
A, takodje, sa ovim kvadratima, ni jedno, ni drugo nece ici bez trzavica.

Nemoj se brinuti zbog ovih kvadrata meseca sa planetama u blizancima - prvo - separacioni su (planete se razdvajaju), a drugo, mesec je vec zbrisao u ovna, tako da ne pravi prave kvadrate, jer nije u znaku koji je u prirodnom kvadratu sa blizancima (ribama).

Sto se skolice tice, haj'mo redom:

Vladar devete - jupiter (idealno), neaspektovan (idealno), u solidnom dostojansrvu, i egzaltira mesec - tebe skole vole

Vladar 10. mars - srednje dobro postavljen, pod jakim uticajm jupitera i neptuna. Snagu mu sigurno daje ovaj trigon sa jupiterom. Pored toga, on je i suvladar 5. kuce, a na vrhu devete je - pa ti stvarno uzivas u ideji da predajes

Ono sto je lose, je veliki broj retrogradnih planeta (bar mars nije, to je dobro), i neptun u jarcu, kao dispozitor marsa, pa puno jarca u 6. kuci....moraces biti istrajan, jer rezultati nece uvek dolaziti odmah. Saturn na 0 jarca bi ti mroao dati mogucnost da to prevazidjes, ali posto je u kvadratu sa tvojim mesecom, namucices se zastoko, i pazi da ne upadnes u neku pshosomatiku, jer polozaj tvog meseca kao vladara asc-a i govori u takvoj predipoziciji.

Takodje imas i solidan potencijal za rad u NGO.

Kako god okrenes, sva je verovatnoca da ces imati vise izvora prihoda.

Old 14-09-2011, 22:37   #6
osam
Početnik

osam's Avatar

osam je offline
osam je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by nedda VIdi Poruku
Upravo na to pomislih kada napisah "postdiplomske".

Vagala sam dal ces u diplomatiju ili u akademske krugove, pa bacih pogled da vidim gde zivis....i predlozih postdiplomske, jer u nasim krajevima diplomatija povlaci puno toga sto nije bas uvek preporucljivo. A i mesec ti nije najbolje postavljen za politiku...

Dakle, i za jedno i za drugo ima potencijala, sto si verovatno i sam video.
A, takodje, sa ovim kvadratima, ni jedno, ni drugo nece ici bez trzavica.

Nemoj se brinuti zbog ovih kvadrata meseca sa planetama u blizancima - prvo - separacioni su (planete se razdvajaju), a drugo, mesec je vec zbrisao u ovna, tako da ne pravi prave kvadrate, jer nije u znaku koji je u prirodnom kvadratu sa blizancima (ribama).

Sto se skolice tice, haj'mo redom:

Vladar devete - jupiter (idealno), neaspektovan (idealno), u solidnom dostojansrvu, i egzaltira mesec - tebe skole vole

Vladar 10. mars - srednje dobro postavljen, pod jakim uticajm jupitera i neptuna. Snagu mu sigurno daje ovaj trigon sa jupiterom. Pored toga, on je i suvladar 5. kuce, a na vrhu devete je - pa ti stvarno uzivas u ideji da predajes

Ono sto je lose, je veliki broj retrogradnih planeta (bar mars nije, to je dobro), i neptun u jarcu, kao dispozitor marsa, pa puno jarca u 6. kuci....moraces biti istrajan, jer rezultati nece uvek dolaziti odmah. Saturn na 0 jarca bi ti mroao dati mogucnost da to prevazidjes, ali posto je u kvadratu sa tvojim mesecom, namucices se zastoko, i pazi da ne upadnes u neku pshosomatiku, jer polozaj tvog meseca kao vladara asc-a i govori u takvoj predipoziciji.

Takodje imas i solidan potencijal za rad u NGO.

Kako god okrenes, sva je verovatnoca da ces imati vise izvora prihoda.
Nevjerojatna si! Doslovno si pročitala neke stvari koje su se odigrale. Naime, bio sam ušao u politiku ( pridružio sam se podmlatku jedne stranke ) da bih na kraju, kada sam vidio kako stvari funkcioniraju, odlučio ispisati i više se nikada petljati s politikom. Što se tiče ustrajnosti, to si također pogodila. Naime, imao sam određenih problema vezanih uz školovanje ( više sam se posvećivao stvarima koje su me zanimale, negoli samome obrazovnome programu koji je bilo potrebno zadovoljiti ), tako da sam s te strane, također to već doživio. Trenutno sam odlučio maknuti sa strane svoje svoje aktivnosti ( koji je bilo previše ) i posvetiti se samo knjizi, kako bih mogao normalno, nesmetano nastaviti školovanje. I sviđa mi se ovo za NGO jer otkako znam za sebe HRW mi je nešto WOW!

Hvala ti na ovome i čestitam jer sve što si napisala, a ovo što se već dogodilo, izvanredno si pročitala... I da, nadam se da nisam naporan, ali zanima me za ljubav. Po tome sam pitanju jako čudan. Naime, ne zaljubljujem se olako i to kada kažem olako, to mislim da sam se do sada zaljubio svega dva puta u životu i ( nakon zadnjeg prekida ) trenutno apstiniram s onim stavom 'nikada više'.

Old 14-09-2011, 23:10   #7
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Prvo da se ispravim iz prethodnog posta - marsu daje snagu trigon sa plutonom (blentavo napisah jupiterom, a lepo pre toga rekoh da on nije aspekotvan )

I, da se dopunim - jedna od vaznih tvojih lekcija je nauciti ziveti i raditi sa autoritetima, bez obzira na to da li su manje sposobni/lenjiji ili sta god (mars kvadrat sunce).

I, malo o ljubavi....generalno, izbegavam da pisem o tome ovde, posto ljudi cesto nisu svesni da sta god postoji kao dispozicija u nekom periodu, to moze biti propusteno, ili neprimeceno zbog njihove fiksacije za to kako to treba da izgleda.

Dakle samo uopsteno - vazna ti je komunikacija, dublji odnos, prijateljstvo, (blizanci, konjukcija venere i merkura), ali i nesto sa tim prijateljstvima i ne stima uvek (opozicija sa uranom, na 29. stepenu) - moguci su nagli prekidi.

Trazis neku specificnu mesavinu duboke emotivnosti (venera na vrhu 12. kuce, i mars kao prvi, licni vladar 5. kuce u ribama), ali te guse stvari za koje procenis da su povrsne, zalopojke, sitnicavnost...ne umes uvek da prepoznas da je i to nacin izrazavanja dubljih emocija kod nekoga. Moguce da volis velike reci, duboke izjave i znacajne poglede. Ulazis i u idelaizacije, a zbog napetih aspekata generalno, verovatno bi ti lakse bilo da odrzis vezu na daljinu, nego da podnosis rutinu.
Skoro krajem 2010 i pocetkom 2011 godine si imao jako teske tranzite, sa ulaskom jupitera i urana u ovna, pa se to verovatno izmedju ostalog osetilo u tvom odnosu prema svojim emocijama, i prema zenama u tvom zivotu (ukljucujuci i devojke i rodjake, mozda majku). Trebalo bi da ti je to donelo neke promene u shvatanju svojih emocija, i potrenu da okrenes novi list.

Sto se tice vremena unapred, posto imas retrogradnu veneru, mislim da mozes da ocekujes nesto novo kad bude drugi povratak solarne venere (mrzi me da racunam koje si godiste, posto nisi napisao - izvrti solare unapred, trebalo bi da oko 24. venera bude na priblizno istom mestu kao i natalna).
Takodje, druge polovine 2012-prve 2013. godine jupiter ce preci preko tvog stelijuma ve-me-so, pa bi moglo da to moglo da ti donese nesto. Posto je jupiter tu u izgonu, ne bih se nadala previse - vise kao neka interesovanja, price, muvanje, flert. Tada ce i neptun praviti sekstil na tvog saturna (vodi racuna u vezi pravnih poslova), pa ti izmedju ostalog moze doneti i malo fine idealizacije

(sada ocekujem drugi deo tvog prvog posta - slobodno se ukljuci i u druge teme...niko nikada nece bolje razumeti tvoju kartu od tebe samog kada je shvatis)

Old 14-09-2011, 23:40   #8
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Neddo, mislim da venera aflikovana od strane urana ne mora biti znak da osoba ne ume voleti. Moja mama je prvi izuzetak od tog pravila (a ko zna, koliko ih jos ima). Ona ima SO 90 SA, MA 90 JU, VE (u vodoliji) 180 UR + mesec i mars u 12. kuci, a tata - VE (u 12. kuci) 90 JU i VE 180 NE + sunce, merkur, mars i mesec u blizancima, pa su opet zajedno 30 i kusur godina. A uz to imaju grrroznu sinastriju. Mozda su se poslednjih godina malo udaljili jedno od drugog, ali su 20 godina proveli u intenzivnom odnosu punom prave ljubavi.

Mislim da od spremnosti na ljubav, kao i od vaspitanja, obrazovanja, razvojne faze svesti svakog od nas dosta zavisi da li cemo i koliko voleti ili cemo ceo zivot propatiti lutajuci. Neko moze da ima i los natal i lose tranzite, a da bude stabilan i odlucan u svojoj zelji da pruzi i primi ljubav, a neko moze imati sve na dlanu, a da opet to propusti kroz prste....

Last edited by tatjanaj; 15-09-2011 at 09:08..

Old 15-09-2011, 08:57   #9
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Nisam rekla da on ne zna da voli, i nisam rekla ni da je to zbog opozicije sa Uranom - rekla sam samo da su zbog te opozicije u takvoj postavci moguci negli prekidi.

Old 15-09-2011, 09:08   #10
tatjanaj
Druid

tatjanaj's Avatar

tatjanaj je offline
Registrovan: Apr 2011
tatjanaj je na dobrom putu
Standardno

Moji nikad nisu naglo prekidali. Ziveli su normalno, kao i svi.

Old 15-09-2011, 11:04   #11
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Standardno

Pogledaj njegovu kartu - iako je sakrio datum rodjenja, mislim da mozes da preracunas koloko godina ima, i da nece skoro u brak.

Na kraju krajeva, ovo je njegova tema, da li mora da se bavi tvojim roditeljima?
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules