ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Natalna karta jednog potencijalnog natčoveka
Old 06-11-2017, 00:23   #1
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Registrovan: Oct 2017
Aristokrata je na dobrom putu
Standardno Natalna karta jednog potencijalnog natčoveka

Pozdrav svima. Rekoh da postavim i ja svoj natal. Ako ko vidi sto vredno paznje, nek me uputi, iako i ja vec solidno mislim da mogu da procitam sebe u svojoj natalnoj, a volim i da ucim iz tudjih natalnih. Informisem se uglavno sa nasih i stranih astro web sajtova, ali ne bi bilo lose saznati i misli clanova ovog foruma. Naslov teme ima dublji smisao no sto izgleda , uostalom ko od nas nije potencijal veci od cisto ljudskog .

Image - TinyPic - Free Image Hosting, Photo Sharing & Video Hosting

Advertisement

Old 06-11-2017, 11:17   #2
Vojvotkinja
Moderator

Vojvotkinja's Avatar

Vojvotkinja je offline
Registrovan: Aug 2006
Vojvotkinja je na dobrom putu
Standardno

Potencijalnog nadčoveka, veliš?

Ovo je karta jednog okrutnog sadiste i nadasve egoiste...

Old 06-11-2017, 17:52   #3
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Standardno

Zasto tako okrutno zborite Vojvotkinjo ? Ako imam elemenata sadizma, ja sve to kanalisem kroz borilacku vestinu, te se mozda i tu krije motiv zasto sam kao vrlo mlad izabrao upravo "najokrutniju i najkrvolocniju" borilacku vestinu, full kontakt muay thai iliti tajlandski boks, gde je dozvoljeno i zadavanje udaraca protivniku laktovima, ciji su razorni udarci poput noza. Ali smatram da je pametno sto tu nalazim ventil za svoju, priznajem, agresivnost, iako je ona van ringa i treninga, narocito u zadnje vreme, strogo kontrolisana, posto se takodje od ranih dana bavim npr zen budistickom meditacijom, tj. Zazenom i radža jogom, čija je osnova samokontrola i dovodjenje misli i emocija pod strogu kontrolu volje.
Elem, zanima me odakle taj tvoj zakljucak, tj sta tacno ukazuje u natalnoj na takav sklop kakav si opisala, iako sebe me bih tako opisao. Hvala unapred.

Old 06-11-2017, 22:33   #4
Little Warrior
Druid

Little Warrior's Avatar

Little Warrior je offline
Registrovan: Dec 2007
Little Warrior će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:
Originally Posted by Aristokrata VIdi Poruku
Zasto tako okrutno zborite Vojvotkinjo ? Ako imam elemenata sadizma, ja sve to kanalisem kroz borilacku vestinu, te se mozda i tu krije motiv zasto sam kao vrlo mlad izabrao upravo "najokrutniju i najkrvolocniju" borilacku vestinu, full kontakt muay thai iliti tajlandski boks, gde je dozvoljeno i zadavanje udaraca protivniku laktovima, ciji su razorni udarci poput noza. Ali smatram da je pametno sto tu nalazim ventil za svoju, priznajem, agresivnost, iako je ona van ringa i treninga, narocito u zadnje vreme, strogo kontrolisana, posto se takodje od ranih dana bavim npr zen budistickom meditacijom, tj. Zazenom i radža jogom, čija je osnova samokontrola i dovodjenje misli i emocija pod strogu kontrolu volje.
Elem, zanima me odakle taj tvoj zakljucak, tj sta tacno ukazuje u natalnoj na takav sklop kakav si opisala, iako sebe me bih tako opisao. Hvala unapred.
Jos da se pozabavis malo egom i tutto completo

Old 07-11-2017, 18:13   #5
Mokihana
Početnik

Mokihana's Avatar

Mokihana je offline
Registrovan: Dec 2016
Mokihana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Vojvotkinja VIdi Poruku

Ovo je karta jednog okrutnog sadiste i nadasve egoiste...
Vojvotkinja, možeš li da malo više obrazloziš kroz aspekte za nas početnike?Mislim da vidim zašto potencijalni egoizam(i bez karte), ali zašto i okrutni sadizam?

Old 08-11-2017, 18:44   #6
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Standardno

Zasto bi se pozabavio egom, ako on nikome ne smeta? Neko ima jaci, neko slabiji, svako ga ima, ali ako se bavis njime bices jos vise vezan za svoj ego, bolje pustiti da on vrsi svoju funkciju dok ga ne prevazidjemo,. Ako neko ima jak ego i hoce da ga umanji ili unisti, nista nece uraditi osim sto ce ici protiv svoje prirode. Bolje prevazici ga. Ali naravno, moj ego ne ugrozava fizicki ni psihicki nikoga, ja niko ne naturam na nos i u usi reci ja sam lep, zgodan, inteligentan, obrazovan, hrabar, mudar, neustrasiv itd (iako u sebi ne poricem da su ti epiteti moje cinjenice i ono sto jeste ), ali ne ponizavam nekog kontriranjem "e a ti si slab, smesan, glup" itd. Nadam se da sam uspeo preneti srz mog razmisljanja na tu temu.

Old 08-11-2017, 23:54   #7
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
Registrovan: Aug 2017
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mokihana VIdi Poruku
Vojvotkinja, možeš li da malo više obrazloziš kroz aspekte za nas početnike?Mislim da vidim zašto potencijalni egoizam(i bez karte), ali zašto i okrutni sadizam?
...ta okrutnost i sadizam jesu vezani za plutona koji je njemu u sjedištu na ascedentu...vrlo isturen...a pritom pravi kvadrat (agresivan aspekt) sa njegovim suncem (volja i naprimjer identifikacija natusovog "ja" sa plutonom- brutalan ja )...
E sad pored ovog njegova emotivna osjećajna planeta mjesec opet se nalazi u znaku lavu...tako da je ja i slobodna volja ispred osjećanja i duše...a takodjer i mjesec napada pluton...dakle i sa te strane imamo grubost,sadističnost prema toj slaboj nježnijoj strani natusa...i uopće onoga što taj mjesec čini u njegovom životu....a ima i veneru u padu

Ali napominjem da je ovo naravno pregruba analiza karte i ne mislim uopće da ova dečko doslovno i jest takav...uglavom poletimo da osobe procjenjujemo na osnovu onog što je najupadljivije u karti....on zrači tom takvom dominacijom ali svakako na osnovu toga naravno se osoba ne može proglasiti sadistom...daleko od toga...natusu su sunce i mjesec zapravo u devetoj,to je kuća ekspanzije zbog ovih svjetala on sebe veliča ali s druge strane deveta kuća nikad ne donosi zlo...takodjer sunce i pluton su u sjedištu i dobro se osjećaju pa i natus mnogo benefičnije može da manifestira ove energije ,zatim u osmoj (sadizam-plutonova kuća) ima jupitera u egzaltaciji poznatog benefika...itd itd...ovdje svakako vidimo istaknute sve grube planete u prvom planu saturna,marsa sunce i plutona i ne možemo nikak reći da je on odaje utisak "duše" od čovjeka (uran mu upravlja cetvrtom i u konjukciji je sa saturnom u jarcu ) ...ali to ne znači ni da je zlonamjeran i nedopadljiv cak ima i taj aspekt srdačnosti i srčanosti (mars ,sunce,mjesec i mc u lavu)....zatim ascedent i treća fino aspektira venera (ugodnost) koja iako je padajuća ona je vladar sedme i dvanaeste...pa se neki fin odnos i potreba za skladnim namjerama iako djelom proračunatim ipak očitavaju u ovoj karti...i nema tog toliko destruktivnog gubitka samokontrole ...tocnije osoba zapravo kao sto kaze sama radi na tome (borilacke vjestine i to)...dakle sama izjavljuje kako ne zeli djelovati tako destruktivno kao sto je sadizam u bilo kojem obliku...inace pitaj sve sto te zanima

Last edited by rejra; 09-11-2017 at 00:49..
Submit to Digg   Natalna karta jednog potencijalnog natčoveka Reply With Quote

Old 10-11-2017, 17:00   #8
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Standardno

Zanimljiv komentar rejre. Na konto sadiste, ja to cesto npr cujem od zene, iako se obozavamo i nemamo neke vece probleme u zajednici, ali cesto ume da mi kaze da sam psihicki sadista, jer kad se tako malo posvadjamo, ili kad mi nesto nije po volji, ja toboze zauzmem neki stav podsmevanja, prezira, celo dnevnog psihickog pritiska i tome slicno, sto ja opet ne primecujem vec mislim samo da je ona previse senzitivna. Ona je skoro tipicna Vaga, sa 5 planeta u vagi, podznakom bika i mesecom u raku.
Ne mogu reci da sam nedopadljiv ljudima, bas naprotiv, ima ljudi koji prosto vape za mojim drustvom, iako ja u zadnje vreme nisam nesto druzeljubiv, nije mi problem ni postaviti svoju sliku ovde, ne bih rekao da odajem utisak zlotvora. Iako sam cesto cuo, upravo od ljudi koji me vole, naime kako iza tako milog i finog utiska koji ostavljam lezi zlo, sto opet ne mogu da verujem kada mi neko kaze, jer bukvalno ne postoje 2 osobe sa kojima sam u losim odnosima, pomognem svima koliko je u mojoj moci, velikodusno nastupam, umem da predjem preko nekih stvari, izdignem se iznad banalnosti, tako da mi je bas neverovatno kad tako od bliskih osoba dobijem taj epitet, iako nicim objektivnim nisam zasluzio, nijednu devojku niti slabijeg od sebe nikad nisam udario, pa ja ni pred roditeljima nisam opsovao niti pio niti pusio. To sto sam kao mladji imao tu masku zestokog i "loseg" momka, mastajuci kako cu postati neki veliki Don, nema veze sa tim, jer sam ja i pored svog, da tako kazem nestasluka i ludosti, ipak bio vitez. Ali eto, ocigledno neko misli da ume da vidi neke suptilne vibracije, meni nepoznate .

Old 10-11-2017, 20:49   #9
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Meni je ovde najpikantniji ovaj Pluton na ASC koji kvadrira mlad Mesec.
Kako li je majka prošla na porođaju, ovo mi liči na životnu ugroženost, težak porođaj? I nešto u vezi sa tvojim rođenjem, ili neposredno pre/nakon tvog rođenja, neki događaj s roditeljima, neki kalambur nemam pojma, jel bilo nešto značajno? Ovo je stvarno markantna pozicija.

Što se ovog ostalog tiče, jasno da ti je Sunce dominantno, sve se dispozicijom uliva u njega, a ono u sedištu što je super. Malo egotripa je verovatno, ne zbog serije 5 nego zbog kombinacije sa serijom 10 i kvadrata sa ASC0Pl, uz jaku desetku mislim da je to mogući problem sa autoritetima ili nešto sa ocem.
Verovatno imaš jak upliv na druge ljude, ili te vole ili mrze, ali sve u svemu rekla bih jedna žovijalna i dosta zabavna priroda, mada bi to bilo još jače izraženo da Pluton nije malo asocijalan i konspirativan pa te ipak malo zatvorio. Svesno treba kontrolisati psihološki nagon za kontrolom, manipulacijama, mind-games i ostalo u partnerstvima, mada gospođin vladar sa tvojim u sekstilu ali verovatno on auvek mora da ostane u tvojoj senci zbog So0Mo i Venere kao vladara VII u Devici.

Old 10-11-2017, 22:13   #10
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

@ aristokrata

pa poenta mog posta je i bila da kazem da ti na dubljem nivou zaista nosis energetski tu kombinaciju usiljenih arhetipova (i drugi ljudi je kako kazes i osjete )...ali to ne znači da se ti obrazci odmah očitavaju u tvojoj stvarnosti i karakteru tako fatalno i ekstremno kao sto bi se odmah olako pripisalo zbog ovakve plutonove istaknutosti
..kartu uvijek treba promatrati dublje...
Pa pogledaj ti samo ovog filozofskog stiha u potpisu (tvoja deveta je puna a jupiter egzaltira) ...dakle karakter je mnogo vise od plutona na asc koji kvadrira svjetla...
Mnogo karti vidjeh sa kvadratima i opozicijama plutona u skorpiji na ascedentu...tj. egzaktno na asc...ili u prvoj kuci...a i igrom slucaja poznajem licno vise takvih slucajeva pa su ovo sve potpuno razliciti karakteri ...a o fizickom izgledu da ne govorim...jer pluton je planet koji se fizicki vrlo rijetko ocituje u smislu "plutonov tip" ...narocito ako skorpija nije dodatno istaknuta osim na asc..jer on vise voli vrijebati iz sjene...cesce sam na plutonov tip ljudi naletio kada oni mnogo vise faktora tipa imaju stelij u skorpiji sa recimo svijetlom u skorpiji..ili dominantnom osmom...uz jaku skorpiju ...itd itd..Tako da ti potpuno vjerujem kad kazes da fizicki nikako ne licis na nekog ko dolazi iz "podzemlja" ...Ali sam primjetio kod ljudi sa asc u skopriji sa plutonom na njemu ili u prvoj kuci..kako imaju cesto vrlo tamne oci koje se tesko razaznaju od zjenice....ili neki slican detalj koji ova mikronska planeta zahtjeva da je primjetimo tek kad se dobro zadubimo u fizicki izgled osobe pa to nesto misteriozno plutonovo tek tada primjetimo... ali kod tebe ovo s očima ne bi tako olako uzeo u razmatranje jer ti upravo svjetla(oči) koja su visoko u karti u kuci ekspanzije i vatrenom znaku (transparentna)...ono sto se bori (kvadrira) i onemogucava "kompletnu" realizaciju djelovanja plutona na njih....pa zato mislim da ono sto vlada tvojim ocima i njihova pozicija jesu zapravo istaknutiji...pa lako izostaje odnosno ostaje u sjeni to plutonovo ogledanje u tvojoj "duši " tj ocima (oči su ogledalo duše) ...one su cak vise transparentne nego duboke...tak da opet ponavljam da je cijela karta bitna...

Last edited by rejra; 10-11-2017 at 22:32..

Old 11-11-2017, 01:05   #11
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Meni je ovde najpikantniji ovaj Pluton na ASC koji kvadrira mlad Mesec.
Kako li je majka prošla na porođaju, ovo mi liči na životnu ugroženost, težak porođaj? I nešto u vezi sa tvojim rođenjem, ili neposredno pre/nakon tvog rođenja, neki događaj s roditeljima, neki kalambur nemam pojma, jel bilo nešto značajno? Ovo je stvarno markantna pozicija.

Što se ovog ostalog tiče, jasno da ti je Sunce dominantno, sve se dispozicijom uliva u njega, a ono u sedištu što je super. Malo egotripa je verovatno, ne zbog serije 5 nego zbog kombinacije sa serijom 10 i kvadrata sa ASC0Pl, uz jaku desetku mislim da je to mogući problem sa autoritetima ili nešto sa ocem.
Verovatno imaš jak upliv na druge ljude, ili te vole ili mrze, ali sve u svemu rekla bih jedna žovijalna i dosta zabavna priroda, mada bi to bilo još jače izraženo da Pluton nije malo asocijalan i konspirativan pa te ipak malo zatvorio. Svesno treba kontrolisati psihološki nagon za kontrolom, manipulacijama, mind-games i ostalo u partnerstvima, mada gospođin vladar sa tvojim u sekstilu ali verovatno on auvek mora da ostane u tvojoj senci zbog So0Mo i Venere kao vladara VII u Devici.
Pa da, imala je tezak porodjaj, na ivici je bilo sve, jedva sam izasao, valjda zamalo da se ugusim, ne znam sad tacno, davno mi je pricala o tome. A sto se tice vremena nakon rodjenja, sa blizu 2 godine sam pao sa prvog sprata kuce u kojoj smo ziveli, nagnuo sam se kroz prozor i ispao, i pao sam bukvalno 5 cm pored cirkulara za secenje drva, koji je pri tom bio i ukljucen jer je komsija sa prvog sprata u dvoristu sekao drva i ostavio upaljeni cirkular da bi uzeo nesto iz garaze. Kako se sve namestilo, moglo bi se reci da je bilo sudjeno da poginem na tom cirkularu, ali eto univerzum mi se ipak nasmesio . Sad mozda se o tome radi, kad kazes zivotna ugrozenost, jedino sto opet to nije bas neposredno nakon rodjenja. I da, sa ocem sam uvek imao problema, nista spektakularno, tipa fizickih obracuna, ali verbalno podosta, kao i moje napustanje porod.kuce nekoliko puta, ali u principu sve bi na kraju doslo na svoje.

Quote:
Originally Posted by rejra VIdi Poruku
@ aristokrata

pa poenta mog posta je i bila da kazem da ti na dubljem nivou zaista nosis energetski tu kombinaciju usiljenih arhetipova (i drugi ljudi je kako kazes i osjete )...ali to ne znači da se ti obrazci odmah očitavaju u tvojoj stvarnosti i karakteru tako fatalno i ekstremno kao sto bi se odmah olako pripisalo zbog ovakve plutonove istaknutosti
..kartu uvijek treba promatrati dublje...
Pa pogledaj ti samo ovog filozofskog stiha u potpisu (tvoja deveta je puna a jupiter egzaltira) ...dakle karakter je mnogo vise od plutona na asc koji kvadrira svjetla...
Mnogo karti vidjeh sa kvadratima i opozicijama plutona u skorpiji na ascedentu...tj. egzaktno na asc...ili u prvoj kuci...a i igrom slucaja poznajem licno vise takvih slucajeva pa su ovo sve potpuno razliciti karakteri ...a o fizickom izgledu da ne govorim...jer pluton je planet koji se fizicki vrlo rijetko ocituje u smislu "plutonov tip" ...narocito ako skorpija nije dodatno istaknuta osim na asc..jer on vise voli vrijebati iz sjene...cesce sam na plutonov tip ljudi naletio kada oni mnogo vise faktora tipa imaju stelij u skorpiji sa recimo svijetlom u skorpiji..ili dominantnom osmom...uz jaku skorpiju ...itd itd..Tako da ti potpuno vjerujem kad kazes da fizicki nikako ne licis na nekog ko dolazi iz "podzemlja" ...Ali sam primjetio kod ljudi sa asc u skopriji sa plutonom na njemu ili u prvoj kuci..kako imaju cesto vrlo tamne oci koje se tesko razaznaju od zjenice....ili neki slican detalj koji ova mikronska planeta zahtjeva da je primjetimo tek kad se dobro zadubimo u fizicki izgled osobe pa to nesto misteriozno plutonovo tek tada primjetimo... ali kod tebe ovo s očima ne bi tako olako uzeo u razmatranje jer ti upravo svjetla(oči) koja su visoko u karti u kuci ekspanzije i vatrenom znaku (transparentna)...ono sto se bori (kvadrira) i onemogucava "kompletnu" realizaciju djelovanja plutona na njih....pa zato mislim da ono sto vlada tvojim ocima i njihova pozicija jesu zapravo istaknutiji...pa lako izostaje odnosno ostaje u sjeni to plutonovo ogledanje u tvojoj "duši " tj ocima (oči su ogledalo duše) ...one su cak vise transparentne nego duboke...tak da opet ponavljam da je cijela karta bitna...
Meni su oci tamno zelene, a sto se tice povezanosti izgled-podznak, citajuci po nekim sajtovima, ja bi pre rekao da imam izgled vatrenog znaka. Evo vec kad smo se dotakli toga nije mi problem, na kratko, postovati jednu svoju sliku, pa mi mozes reci jesam li u pravu. Samo sto su mi ovde oci ispale malo sitnije no sto jesu zbog sunca.

Sto se tice potpisa, oduvek sam imao aspiraciju i ka visim znanjima uma i duha (pa cak i u vremenima kada sam bio sve samo ne intelektualac), da bih na kraju svog istrazivanja prezreo celu filozofiju i priklonio se samo jednom, da uslovno kazem filozofskom ucenju, a to je Niceovo, po kome je citav zivot pre svega odraz volje za moc, i nista drugo. Ali da ne palamudim sad o tome, samo me zanima da li je za to odgovoran kvadrat Plutona prema 9 polju?

Last edited by Vojvotkinja; 17-11-2017 at 12:41..

Old 11-11-2017, 02:17   #12
Beatrice
Obično gatalo

Beatrice je offline
Registrovan: Jan 2017
Beatrice je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Pa da, imala je tezak porodjaj, na ivici je bilo sve, jedva sam izasao, valjda zamalo da se ugusim, ne znam sad tacno, davno mi je pricala o tome. A sto se tice vremena nakon rodjenja, sa blizu 2 godine sam pao sa prvog sprata kuce u kojoj smo ziveli, nagnuo sam se kroz prozor i ispao, i pao sam bukvalno 5 cm pored cirkulara za secenje drva, koji je pri tom bio i ukljucen jer je komsija sa prvog sprata u dvoristu sekao drva i ostavio upaljeni cirkular da bi uzeo nesto iz garaze. Kako se sve namestilo, moglo bi se reci da je bilo sudjeno da poginem na tom cirkularu, ali eto univerzum mi se ipak nasmesio . Sad mozda se o tome radi, kad kazes zivotna ugrozenost, jedino sto opet to nije bas neposredno nakon rodjenja.
Jest, nije mi ni palo na pamet da pogledam orbis između So i Mo. Orbis je nešto manje od dva, tako da su se luminari po direkcijama poklopili baš sa nešto manje od dve godine. Nalaze se u IX polju pa eto pada sa visine. Naravno, lako je biti pametan kada nam sam sve ispričaš

Teoretski moglo se nešto dogoditi i kada si imao dva meseca jer sekundarnom progresijom je tada bila konjukcija, a i generalno je detinjstvo do neke 7. godine moglo biti puno opasnosti po tebe i po tvoje roditelje a i bogami po roditelje tvojih roditelja jer su po direkcijama i progresijama So i Mo ulazili u kvadrat sa Plutonom. Moglo se desiti i da su se roditelji odmetnuli od svojih roditelja, svađali sa njima, ili je neko od njih umro negde u vreme tvog rođenja, na primer, sve bi to moglo biti u simbolici, jel...

Ja u solaru imam neku sličnu kombinaciju kao ti u natalu, kod mene So0Ma u IX u Lavu, a solarni ASC isto Sco. Tranzitni Pluton mi je trenutno na natalnom descendentu i s tom kombinacijom imala sam saobraćajnu nezgodu. Kombinacija Plutona i ascendenta zaista privlači opasnosti.

Što se izgleda tiče, teoretski bi trebalo da izgled oboji planeta koja je u aspektu s ASC. Ti mi ne ličiš preterano na klasičan Sunčev tip, možda u prirodi postoji veća sličnost. S druge strane, Plutonov tip kako je opisan - ne ličiš mi na njega, ali su i ti opisi crn, ružan, zao, ukočen itd. Ali ono što mi je fenomenalno, taj pogled - ličiš mi na mene trenutno
Meni poslednjih godinu ipo dana Pluton aspektuje ASC i Veneru (Venera mi je natalno na ASC) i dosta drastično mi se promenio izgled. To je delimično rezultat moje svesne potrebe da odbacim svoju izveštačenost, pa sam prestala da farbam kosu i da čupam obrve, mnogo manje se šminkam i to dosta retko, ALI ono što je neobjašnjivo je što mi se i izraz lica promenio, bukvalno TAJ pogled kao ti na slici, nešto čudno u pogledu, neka fiksiranost čudna koja odiše nekom mirnoćom ali i snagom, otkud znam, ne znam kako to da objasnim ali znam da tog pogleda i izraza lica kod mene nije bilo ranije.

Old 11-11-2017, 04:16   #13
rejra
Švrća

rejra's Avatar

rejra je offline
rejra je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Meni su oci tamno zelene, a sto se tice povezanosti izgled-podznak, citajuci po nekim sajtovima, ja bi pre rekao da imam izgled vatrenog znaka. Evo vec kad smo se dotakli toga nije mi problem, na kratko, postovati jednu svoju sliku, pa mi mozes reci jesam li u pravu. Samo sto su mi ovde oci ispale malo sitnije no sto jesu zbog sunca.
Sto se tice potpisa, oduvek sam imao aspiraciju i ka visim znanjima uma i duha (pa cak i u vremenima kada sam bio sve samo ne intelektualac), da bih na kraju svog istrazivanja prezreo celu filozofiju i priklonio se samo jednom, da uslovno kazem filozofskom ucenju, a to je Niceovo, po kome je citav zivot pre svega odraz volje za moc, i nista drugo. Ali da ne palamudim sad o tome, samo me zanima da li je za to odgovoran kvadrat Plutona prema 9 polju?
ovaj tvoja filozofija tj pogled na zivot(deveto polje) : citav zivot (sunce) je odraz (mjesec) volje (sunce) za moć (pluton) i ništa drugo... dakle ovo doista jeste tvoj upadljivi aspekt ekstremistickog plutona na sunce i mjesec u devetoj...
Inace u izgledu doista vidimo masivnost i markantnost i razvijenost koja svakako jesu ove jake muske planete (mars,sunce,pluton,saturn,jupiter) koje su sve redom u sjedištu ili se ugodno osjećaju...ili.su u egzaltaciji...i vecina njih je po pravim "muskim" kucama i znakovima...(osma,deveta,prva,deseta,skorpija,lav cak cetiri planete,jarac) itd...
Inace za oci... one jesu zapravo dublje usadjene ispod prominentne supraobritalne kosti...i ovo jest zapravo utjecaj jake skorpije i marsa (markantan pogled) a opet s druge strane taj pogled nije skorpijski opasan plutonov ili drzak marsov pogled pa cak ni ne toliko ponosit..nego upravo sa dozom nesigurnosti koja jest upravo ova konjukcija mjeseca na sunce i taj mjesec umnogome ublazava ovaj pogled a samim tim i cjelokupni utisak (aspektira i ascedent i sunce)...sto se ovog utiska masivnosti i..krupnoće tiče misleći na cjelokupny masu...zaduzena je upravo ova kombinacija fiksnih znakova skorpije i lava u kom imamo cetiri planete ukljucujuci vladara...te svjetala koje su pored fiksnosti u devetoj (rast,razvoj),zatim jupitera u egzaltaciji kao vladara druge (jak donji dio lica i vrat) i marsa i sunce u lavu (vitalnost,misicna masa ,izrazena brada jake ceone kosti..prevermeni gubitak kose (istaknuta vatra..te saturn-kosa aspektira venera -kosa u padu i saturn aspektira pluton (dejstvo testosterona na kosu (saturn) na glavi(pluton u prvoj),itd..)...inace venera i neptun su seksitilu sa ascedentom pa vladar venere je na mc-u istječe je...tak da ona omogucava da tvoj izgled bude skladan i po drustvenim standardima (venra se popela dispozicijom na sam zenit tj mc...ili najvisu tocku na nebu)...i zato vazis za atraktivnu osobu...koja radi na svom poboljsanju u smislu fizickog izgleda ..vjezba itd (venera u djevici uvijek radi na svom izgledu)....
Inace plutonovom tipu ne pripadas i nemas nista jezivo,"demonsko" ili pak iščašeno...a da bi ti bilo jasnije na sta to mislim evo jedna javna licnost koja ima stelij u skorpiji ukljucujuci sunce i mars a pluton u prvoj kuci....i ovo zapravo poprilicno oslikava i u stvarnosti taj njegov skorpionov tip u fizickom smislu i to onaj tip skorpijskog marsa kroz koji poprilicno snažno izbija ta njegova viša po prirodi radije pozadniska oktava tj. pluton :

http://www.lovethispic.com/uploaded_...in-Phoenix.jpg

https://espngrantland.files.wordpres...-for.jpg?w=694

cak i kad se smije https://media1.popsugar-assets.com/f...Event-2015.png

evo cak i kad je mali ima to nešto plutonovo bizarno u pogledu https://www.welt.de/img/kultur/mobil...Berlin-jpg.jpg

Last edited by rejra; 14-11-2017 at 01:11..
Naši sponzori
Advertisement

Old 11-11-2017, 07:27   #14
ibis
Čarobnjak

ibis's Avatar

ibis je offline
Registrovan: Jul 2008
ibis će postati poznat uskoroibis će postati poznat uskoro
Standardno

Quote:

Da, ovo je tipicno za jako deveto polje. Problem kod tebe je potpuna dominacija fiksnog kvaliteta, sto te mozda cini nedovoljno fleksibilnim. Ovaj kvadrat mozes da posmatras i drugacije, kao skoro detektivsku zelju, potragu za znanjem (licno imam egzaktni kvadrat ME-PL, pa znam kako ide).
Btw, fasisti su koristili i zloupotrebili upravo Nicea za svoju iskrivljenu flozofiju o visoj rasi. To naravno nije njegova krivica, ali ocigledno je vrlo lako zanemariti njegovu celokupnu poruku. Iskoristi potrebu za znanjem da citas i druge autore. Licno bih ti preporucila Vladetu Jerotica (takodje SO u lavu) i Viktora Frankla, jer mogu da ti daju novu perspektivu o ljudskoj motivaciji. Postati vise nego sto jesi ima uslov, a to je da prvo potones duboko u sebe. U tom smislu moze da ti pomogne ovaj PL na ASC.
Ono sto se meni cini problematicnim u tvojoj karti su ugrozene "zenske" planete, MO je spaljen, a VE u padu. Morao bi da poradis na svom odnosu prema zenama, jer mozes da privuces zene koje ces smatrati slabijim od sebe, a dugorocno, takvi partneri nam uvek postanu dosadni na kraju. Ovo takodje govori da nisi razvio one delove licnosti koji su bitni i za muskarca, introspekcija, saosecanje prema sebi i drugima itd.

Last edited by ibis; 11-11-2017 at 07:47..

Old 12-11-2017, 01:34   #15
Aristokrata
Početnik

Aristokrata's Avatar

Aristokrata je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Beatrice VIdi Poruku
Meni poslednjih godinu ipo dana Pluton aspektuje ASC i Veneru (Venera mi je natalno na ASC) i dosta drastično mi se promenio izgled. To je delimično rezultat moje svesne potrebe da odbacim svoju izveštačenost, pa sam prestala da farbam kosu i da čupam obrve, mnogo manje se šminkam i to dosta retko, ALI ono što je neobjašnjivo je što mi se i izraz lica promenio, bukvalno TAJ pogled kao ti na slici, nešto čudno u pogledu, neka fiksiranost čudna koja odiše nekom mirnoćom ali i snagom, otkud znam, ne znam kako to da objasnim ali znam da tog pogleda i izraza lica kod mene nije bilo ranije.
Eto svasta je moguce, valjda ce ti taj aspekt doneti i nesto dobro .

Sto se tice samog pogleda, moram priznati da kada gledam slike, skoro na svakoj je drugaciji. Tako da je na ovoj takav, na drugoj ostriji, na trecoj mirniji, na cetvrtoj psihopatski, na petoj humani, na sestoj...i tako u nedogled.
A sto se tice ove konjukcije Merkur Mars, koja planeta tu preovladava i koja, da se tako izrazim, boji koju svojim osobinama tj koja je dominantnija? Ovo pitam sta kaze skolsko tumacenje, a ja osecam vec sta je jace kod mene...

Quote:
Originally Posted by rejra VIdi Poruku
ovaj tvoja filozofija tj pogled na zivot(deveto polje) : citav zivot (sunce) je odraz (mjesec) volje (sunce) za moć (pluton) i ništa drugo... dakle ovo doista jeste tvoj upadljivi aspekt ekstremistickog plutona na sunce i mjesec u devetoj...

http://www.lovethispic.com/uploaded_...in-Phoenix.jpg

https://espngrantland.files.wordpres...-for.jpg?w=694

cak i kad se smije https://media1.popsugar-assets.com/f...Event-2015.png

evo cak i kad je mali ima to nešto plutonovo bizarno u pogledu https://www.welt.de/img/kultur/mobil...Berlin-jpg.jpg
Hvala na iscrpnom komemtaru, nemam sta dodati. Inace kad spomenu kosu, najpre su mi se pojavili duboki zalisci, vec sa 19 god cini mi se, a onda postepeno je pocela da opada spreda i tako dalje, verovatno posledica toga sto opisa . Mada to iskreno ne trazim u astrologiji, vec na astro vise gledam kao na sredstvo samosspoznaje, a za kosu uzrok trazim u hormonima verovatno ...

Quote:
Originally Posted by ibis VIdi Poruku
Da, ovo je tipicno za jako deveto polje. Problem kod tebe je potpuna dominacija fiksnog kvaliteta, sto te mozda cini nedovoljno fleksibilnim. Ovaj kvadrat mozes da posmatras i drugacije, kao skoro detektivsku zelju, potragu za znanjem (licno imam egzaktni kvadrat ME-PL, pa znam kako ide).
Btw, fasisti su koristili i zloupotrebili upravo Nicea za svoju iskrivljenu flozofiju o visoj rasi. To naravno nije njegova krivica, ali ocigledno je vrlo lako zanemariti njegovu celokupnu poruku. Iskoristi potrebu za znanjem da citas i druge autore. Licno bih ti preporucila Vladetu Jerotica (takodje SO u lavu) i Viktora Frankla, jer mogu da ti daju novu perspektivu o ljudskoj motivaciji. Postati vise nego sto jesi ima uslov, a to je da prvo potones duboko u sebe. U tom smislu moze da ti pomogne ovaj PL na ASC.
Ono sto se meni cini problematicnim u tvojoj karti su ugrozene "zenske" planete, MO je spaljen, a VE u padu. Morao bi da poradis na svom odnosu prema zenama, jer mozes da privuces zene koje ces smatrati slabijim od sebe, a dugorocno, takvi partneri nam uvek postanu dosadni na kraju. Ovo takodje govori da nisi razvio one delove licnosti koji su bitni i za muskarca, introspekcija, saosecanje prema sebi i drugima itd.
Da, citao sam i Jerotica, on je stvarno produhovljen i mudar covek iznad svega, nije toliko dogmatican, dopada mi se mnogo toga u njegovom pricanju, ali opet prosto me odbija ta njegova doza hriscanstva, ciji mi je moral pre svega malo odbojan, na teologiju se i ne obazirem. Zato cenim Zen, kojo odbacuje teologiju, dogme, teorije, moralisanje i akcenat stavlja iskljucivo na praksu koja oslobadja i na "Ovde i Sada".
Sto se tice zenske prirode, shvatam to, i znam da se svaki covek sastoji i od muske i od zenske supstance i da je dobro uspostaviti ravnotezu. Ali mislim da i na tome, doduse nesvesno radim. Naime, pored radza joge, koja je da tako kazem put ratnika, odraz volje za moc, jer sto vise mozes kontrolisati svoje telo, disanje, um, misli, delanje, to raste osecaj moci u tebi jer postajes najpre unutrasnji gospodar; i to je muski put samorealizacije, put volje i borbe. Ali bih napomenuo da sam isto tako pre nekih 6 god otkrio i put tantre, sasvim slucajno, i kako ne volim da samo teoretiziram, vec da okušam svaki put i sam, da licno iskusim nesto, upustio sam se i u to, i video da mi i to lezi. A Tantra je put predaje naprimer, put introspekcije, u njenoj dubini je poruka ne-borbe, to je da tako kazem senzualna "nauka", koja vise lezi zeni koja je u dubini seksualnija pd muskarca. Ali posto sam i sam uvek bio moze se reci i zivotinjski preseksualan tip, resio sam i to da isprobam i vidim da li mogu to animalno da prevazidjem i da vidim kakav je osecaj. I upraznjavao sam s devojkom, osetio dosta akumulirane energije, nesto posve drugacije, ali nisam se opterecivao pozadino svega toga. A upravo tantra razvija zensku komponentu bica. No i pored toga nastavio sam se baviti boksom, mentalnom jogom, tegovima i svim tim muskim komponentama, zadrzavajuci i tu zenstveniju praksu, i nisam osecao grizu savesti. Cak sta vise mislim da je eto za pocetak, doprinela upravo vecem postovanju zene, jer sam pre toga na zene drugacije malo gledao. Ako je i samo to uradila ta praksa, onda dobro, slozicete se. Ipak i pored toga, nece me uciniti pacifistom i mirotvorcem, jer mnogo sam gledista promenio, duhovnih pravaca, ali je uvek ostajala velika doza militantnosti. Apropo prethodnog, ostaje mi samo saosecanje o kome govoris, koje je vrlo relativna stvar, jer smatram da se trebamo saosecati s zivotom , radoscu, snagom, bogatstvom, a ne s bolestima, nesrecama i tome slicno.

Last edited by Vojvotkinja; 17-11-2017 at 12:40..
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Tags
bilo, lose, saznati, sto, uglavno

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules