ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...
Zemlja koja najvise odgovara

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Natal koji podrzava Inostranstvo
Old 18-09-2014, 16:02   #1
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Registrovan: Sep 2014
gbruthbg je na dobrom putu
Standardno Natal koji podrzava Inostranstvo

Cao svima ... Nova sam na forumu a i new u svom interesovanju za astrologiju... Pocela sam sa tumacenjem svog i natala svoje porodice...

interesuje me sta me je to u mom natalu nateralo da toliko putujem, selim se u inostranstvo, tamo i studiram i radim , biram za partnere strance iako sam okruzena i nasim ljudima.. uvek se bolje osecam preko nego u Bg gde sam rodjena a imam i nemacke krvi po dedi...

Kako videti koju zemlju nas natal najbolje podrzava? Koja zemlja nam najvise poslovno i emotivno lezi?

Evo moj natal i nadam se da ce neko moci da protumaci...

Inace zivela sam u Francuskoj jugoistok, alpski deo blizu Geneve a i u Americi , Montana, mada neko vreme i u NY
Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - astrohp4188863314.gif - IPv6
Advertisement

Old 19-09-2014, 00:58   #2
TigaBg
Čarobnjak

TigaBg's Avatar

TigaBg je offline
Registrovan: Aug 2009
TigaBg ima dobru auruTigaBg ima dobru auru
Standardno

Vladar Ascedenta Merkur ti je u znaku Strelca, koji simbolizuje inostranstvo

Old 19-09-2014, 13:39   #3
Mala Mia
Početnik

Mala Mia je offline
Mala Mia je nepoznata u ovom trenutku
Standardno

Quote:
Originally Posted by TigaBg VIdi Poruku
Vladar Ascedenta Merkur ti je u znaku Strelca, koji simbolizuje inostranstvo
Šta simbolizuje Venera u Škorpionu??Podznak mi je Bik, a znak Škorpija.
Submit to Digg   Natal koji podrzava Inostranstvo Reply With Quote

Old 19-09-2014, 15:16   #4
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

TigaBg Da ali da li ima veze to sto mi je deveto polje prazno? Koja polja se gledaju kao inostranstvo jel 9 , 4, 12 ?

hvalaaa

Old 19-09-2014, 15:22   #5
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Registrovan: Oct 2012
elza će postati poznat uskoroelza će postati poznat uskoro
Standardno

Pa i vladar 9-og ti je u konjukciji sa vladarem Asc., a i sam Ju je kod kuće u 0° sa signifikatorima, podržava dosta boravka u inostranstvu.

Old 19-09-2014, 15:23   #6
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Mala Mia VIdi Poruku
Šta simbolizuje Venera u Škorpionu??Podznak mi je Bik, a znak Škorpija.
Ovo nije tema za takvo pitanje...
evo ako ti nesto pomaze nasla sam ovo na netu
"Venera je u znaku Škorpiona u izgonu, što znači da se u tom delu horoskopa ona nalazi na tlu koje joj po svojoj simbolici ne odgovara, zbog čega ona ne može ovde da ispolji svoju prirodu onako kako to obično čini, već je primorana da postupa drugačije, onako kako joj to određuje znak Škorpiona. Venera simbolizuje čulnost, lepotu, sklad i ravnotežu, kao i odnose između ljudi, kao što je, pre svega bračni odnos, koji predstavlja jedan od najvažnijih odnosa koji mi kao ljudi stvaramo u svom životu. Znak Škorpiona predstavlja mesto u horoskopu gde je svetlost slaba i ima je malo. Simbolizuje i podzemni svet, ono što se nalazi ispod površine zemlje, rudna i energetska bogatstva, kao i granicu između atomskog i subatomskog nivoa, gde je u malim oblicima sadržana ogromna potencijalna energija, kao što je npr. nuklearna energija. Škorpion predstavlja granicu između sveta živih i sveta mrtvih, između prosečnog i nadprosečnog, tj. predstavlja granicu između jednog vida realnosti i drugog vida realnosti. Ovaj znak je opisan kroz podzemnu reku koja je nabujala i opasna i koju treba preći kako bi se stiglo do druge obale gde počinje nešto mnogo bolje i kvalitetnije. Iz ovog opisa je lako razumeti zbog čega znak Škorpiona nije mesto gde se Venera oseća baš najbolje. Pre svega, Veneri je potrebno da bude na svetlu kako bi se videla lepota koju ona predstavlja. Na mračnim mestima ni sa kakvim ili sa jako slabim osvetljenjem, mi ne možemo razlikovati lepotu od ružnoće. Ako se nađemo u nekoj pećini ispod zemlje gde je mračno i ako uz sebe imamo samo običnu baterijsku lampu, naša čula su vrlo oslabljena, a Venera predstavlja upravo naša fizička čula. Ne samo što slabo vidimo gde se nalazimo, nego se i zvuci čuju slabije, pa se najviše možemo oslanjati na čulo dodira. Ispod zemlje je hladno, vlažno i vrebaju nas brojne opasnosti, kao na primer odron stropa koji nas može zatrpati, zatim možemo da propadnemo u neku rupu, provaliju, okliznemo se, padnemo i povredimo se, da ostanemo bez vazduha, naletimo na zemni gas koji može da eksplodira itd. Venera ipak voli da joj bude udobno i toplo i da se oseća bezbedno i zaštićeno. Prema tome, zbog svega ovoga, Venerina suštinska simbolika u Škorpionu ne može da dođe do adekvatnog izražaja. Ovde je Venera primorana da bude na oprezu i da se bori za svoj opstanak. Njoj tu ne može biti udobno i skladno. Da li je znak Škorpiona zaista toliko strašan za Veneru? Ako posmatramo prirodu, kao i prirodno značenje stanice izgona u horoskopu, onda shvatamo da su prepreke na putu i iskušenja neophodna kako bismo mogli da se razvijamo, napredujemo i poboljšavamo svoj kvalitet. Prateći prirodni tok ciklusa Venere, uviđamo da Venera u prethodnom znaku, u Vagi simbolizuje izgradnju odnosa, sklad u odnosima, ravnotežu između suprotnosti. Vaga je znak gde čovek ostvaruje genetski programiranu zrelost i samim tim sposobnost da stvara međuljudske odnose, ali i da stvara potomstvo. Da bi moglo da dođe do stvaranja potomstva, potrebne su dve jedinke suprotnog pola, muškarac i žena, pa je zbog toga Vaga znak kojim je predstavljen najprimarniji odnos između muškarca i žene, a to je brak. Škorpion je znak koji sledi nakon Vage i svima nam je poznato šta se dešava nakon što se uđe u vrlo blizak emotivni odnos kao što je brak. U prirodi najčešće jedinke muškog pola moraju da se dokažu kroz borbu sa drugim jedinkama ili kroz ispunjavanje nekih teških, pa čak i opasnih zadataka, kako bi osvojili jedinku ženskog pola ili bili odabrani. U istoriji čovečanstva su se brakovi nekada sklapali po pažljivo odabranoj selekciji gde su stariji članovi plemena odabirali mlađe parove koji će kada sazru da stupe u brak i da stvore potomstvo. To je ideja znaka Vage. Ono što se događa u Škorpionu je trenutak nakon vezivanja u emotivni ili bračni odnos, kada se par povlači u intimu. U simbolici Venere u Škorpionu sadržana je prva bračna noć. Nekada davno su se naši preci povlačili u pećine kada bi jedno drugo odabrali i ispod zemlje su obavljali ritual parenja. Čak su se i deca rađala u pećinama i izlazila bi napolje tek u proleće kada bi dovoljno ojačala. Škorpion svakako simbolizuje noć, nešto što se ne dešava javno, već u intimi. Ovde se u Veneri bude strasti i ona ulazi u seksualni čin u kome se dešava defloracija, gde Venera gubi svoju nevinost, što jeste jedan vid povrede i proboja, potrebnog da bi se začeo novi život. Kada to prenesemo na nivo jajne ćelije, primetićemo da je ženska jajna ćelija pasivna i čeka da bude oplođena od strane muške koja je aktivna. I tu se dešava jedan vid proboja, kad se spermatozoid probija i oplođuje jajnu ćeliju. Sve to se dešava unutar utrobe žene, buduće majke, što je analogno simbolici onoga što se dešavalo u drevna vremena u utrobi zemlje, u zaboravljenim običajima naših dalekih predaka. Mitološka otmica Persefone (Venere), simbola devojke koja se sprema da postane žena, od strane Hada (Plutona), simbola muškarca spremnog da je oplodi, predstavlja upravo seksualni čin u svrhu stvaranja potomstva. Poznato je da je Persefona pojela nar, voće koje simbolizuje plodnost. Isto tako, po mitološkoj priči, Persefona je provodila trećinu godine u podzemnom svetu sa Hadom, a dve trećine godine na površini zemlje, što opet simbolički odgovara periodu trudnoće, kada se razvija plod u majčinoj utobi i kada su ženi koja je trudna potrebni posebni životni uslovi, zaštita i nega. Možemo u ovom slučaju zamisliti Veneru kao seme koje iz neke biljke pada na zemlju u jesen i ostaje unutar zemlje, zaštićeno tokom zime, kako bi moglo da proklija u proleće. Da bi oplodnja mogla da se dogodi, potrebno je da muškarac i žena budu privučeni jedno drugom, a ima li jače sile od one koja se nalazi u našim genima, u našem dubokom nesvesnom, koje opet možemo predstaviti znakom Škorpiona. Taj deo nas zove se nesvesni zbog toga što ga ne možemo jasno videti, jer je duboko ispod praga naše budne svesti i zato je u simbolici podzemnog sveta. To je ono što čini da budemo snažno privučeni nekoj osobi koju ne poznajemo, ali ćemo sve učiniti da je osvojimo ili da budemo osvojeni. Mi nismo svesni šta je Priroda zapisala u našim genima i kakvi su to signali koje naše telo prima u blizini osobe koja nas snažno privlači. To su vrlo suptilna hemijska jedinjenja koja na nas utiču da se zaljubimo, da naše strasti proključaju, da nas u tom trenutku vodi čista praiskonska potreba za fizičkim spajanjem sa tom osobom. To je ono što osobe koje u svom natalnom horoskopu imaju Veneru u znaku Škorpiona mogu sasvim jasno da osete, ali ne mogu sebi da objasne. Zbog toga je ovo mesto gde Venera ulazi u fazu promena koje nisu u skladu sa njenom osnovnom simbolikom. Venera tu ne može da bude ljubazna i nežna, stabilna i uravnotežena. Nju obuzimaju strasti i ona postaje vrlo borbena, jer je spremna da bude oplođena, da primi što bolji genetski materijal od muškarca. Otuda i ljubomora i posesivnost koje je Venera u Škorpionu vrlo sklona da ispoljava. Ona se mora izboriti za ono što smatra da joj pripada, kako bi mogla da začne zdravo potomstvo, a Škorpion-Had je simbol muškarca na vrhuncu svoje plodnosti, muškarac koji u sebi nosi najbolji genetski materijal i svaka Venera ima prirodnu potrebu da baš ona bude ta kojoj će takav muškarac pripasti. To je razlog snažnog osećaja koji strašću zovemo, pa Venera ovde nije vođena svojim osnovnim principom - ljubavlju, jer je ljubav stanje svesti gde smo mi vrlo budni i sasvim jasno sagledavamo svoje osećaje i ono što nam se dešava. Za razliku od ljubavi, strasti su ono što ne vidimo, što je duboko ispod praga budne svesti i što je vrlo telesno, a u isto vreme toliko snažno da nas potpuno obuzme u datom trenutku, pa sasvim izgubimo kontrolu. Ipak, u seksualnom činu se spajaju dve suprotne tačke, suprotne energije, suprotni polovi, suprotna značenja u trenutku orgazma, gde se potpuno prepuštamo, gde potpuno gubimo svesnu kontrolu, ali gde se sa genetskog nesvesnog nivoa spajamo direktno sa najvišim nivoom budne svesti koju čovek može da dostigne. To je trenutak u kojem dve suprotnosti, dva suprotna pola postaju jedno, stapaju se u novi zaseban entitet.

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Pa i vladar 9-og ti je u konjukciji sa vladarem Asc., a i sam Ju je kod kuće u 0° sa signifikatorima, podržava dosta boravka u inostranstvu.
Hvala na odgovoru jer stvarno pokusavam da nadjem sve uzrocnike koji me vuku preko , tako mi je odmalena a daleko od toga da ne mogu pristojno da zivim u Bg...
To da je Jupiter u Strelcu sam i ja smatrala kao razlog, a Deveto polje Vodolija , Ribe jel gledam Uran i Jupiter gde su ?

Last edited by Vojvotkinja; 22-09-2014 at 10:15..

Old 19-09-2014, 16:40   #7
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Ribe su ti već suvladar polja profesije, ujedno i jednog od roditelja? Nisi mogla sama da putuješ u početku, zar ne(kažeš još kao dete)?
Pa ako su ti vladar 9 i 10 isti, a signifikuju dve različite oblasti, eto ti "uzročnika". Jedan od roditelja je uzrokovao da se nadješ "preko", a zatim i samo Sunce(opet može signifikovati oca, a ionako je vladar 4 polja), direkcijom staje na Merkur, oko 9-10god., zatim i na Uran, pokreće dogadjaje...etc.

Old 19-09-2014, 17:41   #8
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elza VIdi Poruku
Ribe su ti već suvladar polja profesije, ujedno i jednog od roditelja? Nisi mogla sama da putuješ u početku, zar ne(kažeš još kao dete)?
Pa ako su ti vladar 9 i 10 isti, a signifikuju dve različite oblasti, eto ti "uzročnika". Jedan od roditelja je uzrokovao da se nadješ "preko", a zatim i samo Sunce(opet može signifikovati oca, a ionako je vladar 4 polja), direkcijom staje na Merkur, oko 9-10god., zatim i na Uran, pokreće dogadjaje...etc.
Istina majka mi je riba u znaku i selili smo se zbog njene profesije a kasnije ja sam otisla na studije i radim preko . tako da i profesija i studije su mi vezane za inostranstvo...

hvala sada cu jos malo da tumacim ako imas jos koju ideju za povezanost molim te daj.... nekako bh da vezbam na svojoj karti..

Inace otac cesto putuje ali kratka putovanja vezana za 3 polje

Old 19-09-2014, 21:50   #9
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by elena VIdi Poruku

interesuje me sta me je to u mom natalu nateralo da toliko putujem, selim se u inostranstvo, tamo i studiram i radim ,
Pa natalne predispozicije, mada zvuči kao da se žališ što toliko putuješ, a pritom kako kažeš da se bolje osećaš "preko", nego li u rodnom gradu. Ta što kvariti?!

Quote:
biram za partnere strance iako sam okruzena i nasim ljudima.. uvek se bolje osecam preko nego u Bg gde sam rodjena
partneri - MA kao simbol mladića, pa gledaš gde je i kakve aspekte pravi, ali ne trebaš zanemariti i 5 polje gde se nalazi, sam vrh i vladar...pa ćeš otkriti zašto.

Quote:
Kako videti koju zemlju nas natal najbolje podrzava? Koja zemlja nam najvise poslovno i emotivno lezi?
Videti koje planete su najbolje postavljene u natalu, pa pronaći zemlje kojima vlada isti znak. Previše opširno pitanje - možda ako već imaš opciju da biraš, biraj po osećaju. (od detinjstva me je privlačila Australija, Španija, kad ono vrh 9 mi je u Strelcu i tu dve planete imam, neafliktovane, Strelac inače vlada navedenim zemljama, ali teško da ću do istih stići)..- knjiga vladarstva gde ćeš naći sve zemlje, kao i mnogo toga.

karta je nešto nakriva

Old 19-09-2014, 22:14   #10
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

daleko od toga da sezalim... obozavam da putujem... nego hocu da nadjem povezanost toga i svog natala... Obisla sam vise od 35 zemalja za nekog mojih godina puno ....

Mars vidis jako interesantno on mi je u 5 kuci i to na 29 33'' kazu cuveni 29 stepen u devici a ta peta mi pocinje u devici ide u vagu pa u skorpiju...

ja sam uvek gledala 7 polje a ne 5

aha a za zemlje sam mislila da MC ima veze i u kom znaku nam je 9 polje...
eto ja zivim u Francuskoj koja je u znasku lava a pre toga sam u Americi ....

meni je dosta planeta u svom sredistu u natalu ....

karta je namerno kriva

Mars square Neptune orb -1°49'
Sun sextile Mars orb -4°48'
Venus conjunction Mars orb +9°09'
Mercury sextile Mars orb +5°32'

ovo prvo izgleda nije najsjajnije a neptun je u 7 polju polju strelca kojim vlada jupiter koji je u svom sredistu u strelcu. sunce u 6 polju skorpija , skorpijom vlada pluton koji je isto u sredistu ali u 5 polju,Venera u sredistu u Vagi 5 polje . merkur u strelcu...

Last edited by Vojvotkinja; 22-09-2014 at 10:17..

Old 19-09-2014, 23:05   #11
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

Ne vidim interesantno Mars -on je signifikator "mladića" - u osnovi.
Vrh 5 polja ti je u PROMENLJIVOM znaku, a vladar ups.isti kao i vladar Asc., te u promenljivom znaku...štima ? pozicija vladara 5 u 6 kući, pokazuje gde ih srećeš, kombinujući sa znakom u kome se nalaze, a aspekti sa vladarem 5-og dopunjuju značenje.

Old 19-09-2014, 23:43   #12
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

hvala puno ... nocas cu se baciti na analizu pa eto zakljucka sutra...

Tajna 29 stepena
Prostor 29 stepena u sebi sadrzi jednu zgusnutu fokusiranu energiju, koja često u sebi ume da objedini raznorodne kvalitete, te će se nekada činiti da nema prirodu znaka u kome se nalazi, već neku samo svoju pozadinu, bezvremenu i krajnje čudnu. Tako ćete imati prilike da upoznate osobe koje su izuzetno darovite i kreativne bez mnogo napora i truda. U nekim momentima ćete imati utisak da imaju odgovor na svako pitanje, što običnom čoveku i nije tako prirodno.
Daje savršenu memoriju, snazne spoznaje bez obzira da li je osoba zainteresovana za takva iskustva, intuitivnost, maštovitost, kod izuzetnih ljudi slobodno mozemo reći- vidovitost. Često se dešava da osobe ne razvijaju dovoljno svoja čula , zanemaruju ih, te se nekada čini da su prosečne i da u sebi ne nose nikakav pečat osobenosti.
Molim vas da ne pomislite kako su čudesni oni koji u svom horoskopu nose planetu na kraju znaka ili vrh neke kuće na 29 stepenu, te bi valjda ovi drugi trebali da budu u najmanju ruku inferiorni. Sam 29 stepen daje veliku mogućnost da se osoba iskupi, potrazi onaj najfiniji deo svog bića, te se sa lakoćom vine u neslućene visine ka Bogu.
U tom stepenu je sadrzana velika mudrost, pa tako poznajem neke ljude koji su zaista uspeli da ozive ono što im je bogom dano. Takodje u horoskopima bogatih ljudi, dobitnika velikih novčanih premija, lutrije i drugih igara na sreću, često mozete pronaći planete upravo na ovom stepenu.

ovo sam nasla na netu o 29 stepenu..

nadam se da ces posetiti zemlje strelca... gde ima volje nadje se i nacin... samo strpljenje...

Old 20-09-2014, 00:13   #13
elza
Druid

elza's Avatar

elza je offline
Standardno

ako se ne varam jugoistok Francuske je takodje pod vladavinom Strelca.
Jesi u pravu da se gleda vrh 9 polja, i položaj vladara gde je najčešće te odvodi u te zemlje. Mislim da si ti imala sreće, k'o na kocki, lutriji sa svojim vladarom 9tog polja, ukoliko gledamo Urana a ukoliko gledamo i tradicionalnog vladara, Saturna, čini mi se da on nema aspekte?!

Mada ako se više pronalaziš kroz tumačenja položaja Urana u Strelcu, drži se tog tumačenja- Takodje, tu mu je i dispozitor Jupiter u sedištu, pojačava sve što je dobro u vezi sa Strelcem, koji pritom gradi i 120 sa Mesecom(prirodni vladar 4 polja ili pokazatelj kuće, doma...inače mislim da si spomenula da ti je deda Nemac. ako se ne varam Ovan je znak koji signifukuje tu zemlju, baš gde se i našao Mesec). Ali svakako stelijum u Strelcu je lepo postavljen. Sve kad se skrati, vladar Ascedenta, Merkur koji je inače prirodni signifikator kraćih puteva, u konjukciji sa vladarem 9(duga putovanja, visoko obrazovanje) i plus u znaku koji predstavlja inostranstvo, i na to obrazuje stelijum sa Jupiterom vladarem u sedištu - sve što si navela gore kroz svoje iskustvo.

A gde vidiš da se ispoljava ovaj jedini kvadrat u natalu Mars90Neptun? Jesu te momci(Mars) davili malo više, na ovaj ili onaj način? Mada je Mars i vladar 6(polje zravlja, bolesti, kućnih ljubimaca, posluge, usluga...posla), da nisi imala neku životinju ili psa koji je otrovan(90 Neptun) ili imaš strah od injekcija, anesteziju loše podnosiš, igle...ili pak se to manifestovalo kao opis polja posla?

Zar se ova opozicija Meseca sa Plutonom oseća?

Last edited by elza; 20-09-2014 at 00:27..
Naši sponzori
Advertisement

Old 24-09-2014, 15:32   #14
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

nostranstvo u natalnoj karti (predispozicije za odlazak u inostranstvo)
Kada je u pitanju zivot u inostranstvu, najprije treba obratiti paznju na Ascendent (1. kuca/podznak), 4. kucu i 9. kucu, kao i 12. kucu.
Ukoliko je vladar Ascendenta u 9. kuci ili obrnuto, tada se osoba pronalazi u inostranstvu.
Ukoliko je vladar 4. kuce otisao u 9. kucu, i to je povoljan znak za inostranstvo. S druge strane, ukoliko je pored ovog pokazatelja, vladar Ascendenta otisao u 4. kucu, onda to predstavlja licnost koja zeli otici u inostranstvo (4.dom-9. inostranstvo), ali ipak ostaje u zemlji u kojoj je rodjena (1. fizicko tijelo-4. dom).
Nadalje, 9. kuca predstavlja inostranstvo, ali uglavnom isti kontinent, dok 12. kuca predstavlja prekooceanske zemlje, ostrvske zemlje, pa cak i zabacena mjesta poput dzungle. Naravno, da bismo znali koja zemlja nekom odgovara, treba protumaciti natalnu kartu, jer veliku ulogu igraju znaci i planete.
Mjesec, Sunce, Mars u 3.,6.,9. ili 12. kuci ukazuje na mnoga putovanja i ako su u vodenim znacima ili u Strijelcu donose putovanja, ali i zivot u stranim zemljama.
Mjesec u Blizancima ili Strijelcu ili blizu MC ukazuje na duga putovanja i veliku zelju za stranim zemljama..Isto to moze pokazati i kada su Jupiter, Merkur ili Mars u promjenjivim (Blizanci,Djevica,Strijelac) ili kardinalnim znacima(Ovan, Rak, Vaga).
Ukoliko su svjetla(Sunce i Mjesec) dobro aspektovani od Saturna, to takodjer ukazuje na to da licnost voli putovati i da srecu moze naci u inostranstvu. Ukoliko Saturn ugrozava svjetla, onda osoba ne voli putovati, a i nije dobro za nju da zivi u inostranstvu.
U svemu ovome, treba obratiti paznju i na naglasenost polja i na to kako su postavljena. Ako su 3. i 4. polje bolje postavljeni u odnosu na 9. ili 10., onda osoba ne treba zivjeti u inostranstvu.
Kako bismo shvatili koja strana svijeta je za nas povoljna onda trebamo opet obratiti paznju na polja horoskopa i na to kako su svjetla (Sunce, Mjesec) i benefici( Jupiter, Venera) aspektovani od odredjenog polja ili vladara polja, pa naprimjer: Prvo polje ukazuje na Istok, deseto na Jug, sedmo na Zapad, a cetvrto na Sjever...

Old 24-09-2014, 15:36   #15
gbruthbg
Obično gatalo

gbruthbg je offline
Standardno

S obzirom na astrološku postavku u njihovom horoskopu, za neke ljude je bolje da žive u inostranstvu, nego u zemlji u kojoj su rođeni. Neke planetarne postavke bolje funkcinošuu nekom drugom prostoru, nego u prostoru u kojem osoba živi. Međutim, vrlo se često dešava da osoba ima odlične predispozicije za život i uspeh u inostranstvu, ali da to ne pokušava da ostvari ili joj jednostavno ne uspeva. U takvim slučajevima razlog tome može biti istaknuta i snžana 4. kuća u njenom horoskopu, koja predstavlja zemlju u kojoj smo rođeni, korene i poreklo, osećaj pripdanja i naše pretke. Međutim, ako osoba živi u inostranstvu, a ima snažnu i naglašenu 4. kuću, onda će takav splet okolnosti govoriti o jakoj nostalgiji u inostranstvu, neprilagođenosti i osećaju nepripadanja i eventualni povratak iz inostranstva, ako to pokazuje i ostali deo horoskopa.

Snažno postavljena 9. kuća (9. kuća, vladar 9. kuće, Jupiter i Strelac), ukazuje na potrebu za putovanjima i predispoziciju za česta putovanja u inostranstvo. Faktori koji mogu ukazati na život u inostranstvu uz podršku celog horoskopa su:

• Slabo naglašena 4. kuća
• Snažna i dobra 9. kuća
• Snažna i dobra 12. kuća, jer je ona četvrta kuća od dvanaeste kuće, što govori o kući u inostranstvu i povezana sa 4. i 9. kućom

Astrološki simboli često opisuju predele, tako da se može predvideti gde osoba putuje ili gde živi u inostranstvu.

Vojvodina je u znaku Bika – plodna ravnica
Grčka – Devica
Engleska – nekada Ovan, ali danas je više Jarac, zemlja kojoj je tradicija jako važna i ovo je ekstremno tradicionalna zemlja u odnosu na Evropu.
Švedska – Vodolija
Nemačka – Ovan
Belgija – Blizanci
Holandija – Rak
Poljska – Bik
Italija – Lav, ali severni deo ima i simboliku Blizanaca
Češka i Slovačka – Devica
Norveška – Škorpion
Španija – Bik i Škorpion
Afrika – Rak, gde su pustinjski delovi u simbolici Škorpije
Egipat – Vaga
Izrael – Rak
Tunis – Ribe
Rusija – Vodolija
Moskav – Bik
Australija – Strelac
Novi Zeland – Rak, Ribe
SAD – Blizanci (istočna obala), Lav (zapadna obala), Rak (kontinentalni deo)Sva kraća putovanja, kao i saobraćaj pratimo kroz 3. kuću, planete u ovoj kući, kao i vladara 3. kuće. Ukoliko su u pitanju duža putovanja, onda ćemo saobraćaj posmatrati i u 9. kući. Saobraćaj po ulicama, po manjim i kraćim putevima, kao i putovanja avionom, ako su kraća i česta, posmatramo kroz 3. kuću.

12. kuća govori o putovanjima u izuzetno daleke zemlje, kao na primer, Ameriku ili Australiju. Jedan od najpovoljnijih faktora za putovanja bi bio povoljan aspekt između vladara 3. i 9. kuće. Takođe, tradicionali dobri pokazatelji za putovanja su Sunce, Mesec, Jupiter ili Merkur na Ascendetu, ali ako se u 3. i 9. kući nađu malefične planete, može doći do otkazivanja putovanja ili problema na putu.

Sunce kao vladar 1. kuće u 9. kući je vrlo povoljan pokazatelj za život u inostranstvu. Snaga i životna energija osobe u tom slučaju nalaze se u inostranstvu. Ako je pri tome Sunce i dobro aspektovano, to je odličan znak, a ako ima povoljan aspekt sa vladarem 9. kuće – onda je šansa za život u inostranstvu jo veća.

Napomena: svi navedeni faktori koji su vezani za inostranstvo, putovanja i saobraćaj, moraju imati podršku i ostatka horoskopa da bi se uklopili u jedinstvenu celinu horoskopa, koji jedino kao takav može biti sintetisan i pravilno protumačen.
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules