ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

Moja natalna karta ... mislim da ima mnogo toga da se vidi u njoj :)
Old 08-03-2010, 13:55   #1
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Registrovan: Nov 2008
kattja77 je na dobrom putu
Standardno Moja natalna karta ... mislim da ima mnogo toga da se vidi u njoj :)

Po poziciji planeta mislim da moja natalna karta nije dosadna ... volela bih da ako neko ima vremena pogleda moju kartu

Hvala

http://slike.hr/slike/astro2gw44jaja...9756d.gif.html

Last edited by dadiska; 01-11-2010 at 12:04..
Submit to Digg   Moja natalna karta ... mislim da ima mnogo toga da se vidi u njoj :) Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 10-03-2010, 03:46   #2
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Registrovan: Feb 2010
Majana je na dobrom putu
Smile

Dobrodošla :-)
E ovako, u karti ti dominira potreba i želja za isticanjem, dokazivanjem, verovatno u društvu. Takmičarskog si duha, možda se i baviš nekim sportom?
Karijera, posao - Sa (odgovornost, disciplina) u V (deca, igra) u Lavu. Verovatno ti posao obuhvata rad sa decom, ili nešto u simbolici Lava i V.
Privlače te "opasni" tipovi.
Vladar 4. Mesec, u 8.kući. Kakav ti je odnos sa majkom?
Voliš slobodu, imaš lepe manire i verovatno si izrazito lepa.
Eto toliko za sada
koliko sam poena osvojila? :-)

Old 10-03-2010, 20:36   #3
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Standardno

@ Majana
Hvala
Istina je da u meni dominira potreba za isticanjem i da sam takmicarskog duha ... bavila sam se sportom
Privlacim opasne tipove ... odnos sa majkom je ok
Imam veoma odgovoran posao
Izrazito volim slobodu i imam lepe manire Sad sto se lepote tice to je stvar ukusa ... ali mislim da su pozitivne reakcije sto se mog izgleda tice
Sto se poena tice imas maximum od mene
Submit to Digg   Moja natalna karta ... mislim da ima mnogo toga da se vidi u njoj :) Reply With Quote

Old 10-03-2010, 22:10   #4
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Cool

Nemaš pojma koliko mi je drago zbog toga
Saturn i njegov dispozitor su zamenili vladarstva - Saturn je u Lavu, a Sunce u Vodoliji. Dominiraju 5 i 11 kuća.
Posao koji obavljamo - 6. počinje u Devici, vl Merkur otišao u 11 i u egzaktnoj konj sa Marsom, vl Asc. Dakle, posao vezan za komunikaciju.
Vladar 2, kao izvor priliva novca, je Venera, takodje u izgonu u 12 (zat.ustanove, tajne) a njen dispozitor, gle čuda, Mars u 11!!!
Dakle odgovoran posao, koji voliš (venera), ali je težak (u izgonu), ima veze sa komunikacijom (Merkur) i sve to u simbolici 11 i vodolije.
Rekla bih ima veze sa socijalnim, humanitarnim aktivnostima ili pak psihologija. E ako nema veze sa 11, napuštam astrologiju !

Old 10-03-2010, 22:41   #5
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Standardno

Volim svoj posao i tezak je jer ga uglavnom rade muskarci
veoma odgovoran posao nema veze sa psihologijom i ostalim gore navedenim ali ima veze sa ustanovom i komunikacijom

Old 10-03-2010, 22:56   #6
Chither
Veštac

Chither je offline
Registrovan: Sep 2007
Chither je na dobrom putu
Standardno

Pitanje: tvoj posao nije vezan za kancelariju? terenski ili najvazniji deo obavljas van kancelarije? nesto me sve asocira na socijalnog radnika ili nekoga ko pomaze u izmirenju ljudi...

Old 10-03-2010, 23:18   #7
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kattja77 VIdi Poruku

Volim svoj posao i tezak je jer ga uglavnom rade muskarci
veoma odgovoran posao nema veze sa psihologijom i ostalim gore navedenim ali ima veze sa ustanovom i komunikacijom
Pa to me je i bunilo, Venera u 12, a dispozitor Mars - muška planeta, borba, uniforme, akcija na istom stepenu Merkura - komunikacije.
Muški posao+ustanove+komunikacija+odgovornost+uniforma = detektiv
A gde je tu 11 polje, aj reci šta je u pitanju?

Old 10-03-2010, 23:20   #8
ginger
Druid

ginger's Avatar

ginger je offline
Registrovan: Mar 2010
ginger je na dobrom putu
Standardno

u ovoj karti je naglašena zrak i vatra a nedostaje vode i zemlje (pojavljuju se jedino kao vanjske planete)

rekla bi da je ovo jedna muška osobnost u ženskoj osobi

naglašena svestranost i inetelekt
asc ovan mars 0 merkur- osoba inzistira na svojim mišljenjima, shvaćanjima, voli da je u pravu, mora se nju uvažavati i slušati

nagla ćud (kvadrat sa uranom) sugerira da treba biti opreznija u prometu, komunikaciji

inače pustolov duhom, teži stalnim aktivnostima, promjenama, avanturama

optimist (divan veliki trigon zahvaća mjesec) jupiter u dobrom dostojanstvu

Old 11-03-2010, 13:19   #9
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Standardno

Quote:
Originally Posted by Majana VIdi Poruku
Pa to me je i bunilo, Venera u 12, a dispozitor Mars - muška planeta, borba, uniforme, akcija na istom stepenu Merkura - komunikacije.
Muški posao+ustanove+komunikacija+odgovornost+uniforma = detektiv
A gde je tu 11 polje, aj reci šta je u pitanju?

eh sve ovo je tacno samo ne nosim uniformu i nisam detektiv
radim na televiziji kao tonac i to je posao koji uglavnom rade muskarci. Inace je zatvorenog tipa ... nije kancelarija ali je rezija

moja velika ljubav je psihologija to je ono sto volim

Quote:
Originally Posted by ginger VIdi Poruku
u ovoj karti je naglašena zrak i vatra a nedostaje vode i zemlje (pojavljuju se jedino kao vanjske planete)

rekla bi da je ovo jedna muška osobnost u ženskoj osobi

naglašena svestranost i inetelekt
asc ovan mars 0 merkur- osoba inzistira na svojim mišljenjima, shvaćanjima, voli da je u pravu, mora se nju uvažavati i slušati

nagla ćud (kvadrat sa uranom) sugerira da treba biti opreznija u prometu, komunikaciji

inače pustolov duhom, teži stalnim aktivnostima, promjenama, avanturama

optimist (divan veliki trigon zahvaća mjesec) jupiter u dobrom dostojanstvu

i ovo je sve tacno sto si rekla
volim da sam u pravu i imam naglu cud
veliki sam pustolov i volim promene, avanture
i da veliki sam optimista

Last edited by dadiska; 01-11-2010 at 12:06.. Reason: spojeni postovi

Old 11-03-2010, 13:55   #10
Majana
Veštac

Majana's Avatar

Majana je offline
Majana je na dobrom putu
Standardno

Quote:
Originally Posted by kattja77 VIdi Poruku
eh sve ovo je tacno samo ne nosim uniformu i nisam detektiv
radim na televiziji kao tonac i to je posao koji uglavnom rade muskarci. Inace je zatvorenog tipa ... nije kancelarija ali je rezija

moja velika ljubav je psihologija to je ono sto volim

Pa da Saturn u 5 u Lavu. 5. kuća i Lav, i jedan i drugi imaju simboliku filma, televizije - režija

A Sunce u Vodoliji (psihologija, tehnologija - televizija)

Old 16-03-2010, 01:18   #11
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Standardno

Mozete slobodno da nastavite dalje sa analizom ako zelite

Old 16-03-2010, 11:53   #12
gasimetrija
Druid

gasimetrija's Avatar

gasimetrija je offline
Registrovan: Sep 2009
gasimetrija je na dobrom putu
Standardno

Hiron skoro pa na ASC-zanimljivo,ovakav polozaj Hirona jos nisam srela..evo citata:
Kiron u znaku Ovna

Znak Ovna oznacava osnovno osecanje postojanja, samopotvrdjivanje, inicijativu i primarni identitet, a Kiron u Ovnu pokazuje ranu koja je najcesce duboko pokopana. Ako osecamo da nemamo pravo da postojimo, samopotvrdjivanje i inicijativa su u strahu od nepostojanja. Nesvesno osecamo da postojimo samo kao ogledalo nekog drugog a motivacija za borbu nam je samo tudji interes. Veliko razmetanje hrabroscu i borbenim duhom je kompenzacija za bol i pokrivanje straha i nesigurnosti koji mogu da nas uvedu u ponovljeni krug beznadja, samodestruktivnosti i prenagljene akcije, pretvarajuci emocionalni pritisak u akciju.

Ranjava nas nasa militantna samodovoljnost jer nismo u stanju da trazimo pomoc i podrsku uvereni da sve mozemo sami. Razlog za ovaj stav je ocajanje i identifikacija sa nepostojanjem kao i strah da cemo necim ispoljiti ono cemu tezimo. A to cemu tezimo ili ne znamo sta je, ili ako znamo duboko krijemo plaseci se da nam ne bude oduzeto, upropasceno ili unisteno. Covek sa ovim Kironom umesto svoga Ja oseca ogromnu prazninu i bol koji nije sposoban da podnese.

Ja u detinjstvu nam je sasvim otvoreno guseno, kao i spontano izrazavanje zelje. Cesti uzroci ranog ranjavanja su represivni metodi vaspitanja i nedostatak podrske. Ogranicavanje i ometanje prirodnih ritmova stvara veliku konfuziju i verovanje da ono sto zelimo nije prihvatljivo i da se ne smemo truditi da zadovoljimo svoje zelje. Ispod tako paralisane volje skuplja se dubok, cesto pogresno postavljen bes. Kasnije u zivotu smatramo da moramo da krijemo ono sto zaista zelimo jer ce biti unisteno spoljnim silama i zato nam se dogadja da zadobijemo ono sto ne zelimo. Priznavanje onoga sto zelimo izaziva paniku jer dira ranjenu oblast u nama.

Ponekad je rano okruzenje ljudi sa ovim polozajem Kirona neprijateljsko, puno potisnute ili otvorene agresivnosti sto stvara preteranu opreznost i nedostatak samoinicijative. Covek se navikava da zivi tako sto ce zadovoljavati i udovoljavati drugima Posluzice da popuni praznine drugim ljudima ili situacijama ostajuci anoniman jer zivi u uverenju da je opasno biti zapazen.

Nasuprot ovakvom stavu, drugi se naprezu da naduvaju svoju volju do stepena da izgleda kako je to pravo olicenje energije, entuzijazma i stremljenja, a ponekad su to stvarno snazne, pionirske osobine. Ali energija koju neki ljudi zaista imaju moze biti krhka kao mehur od sapunice. Kada se on rasprsne, osoba zapada u tuznu zbrku bola i nesigurnosti pa cak i u zelju za smrcu. .

Kiron u Ovnu zato ponekad stvara sklonost samoubilackim osecajima ili fantazijama. Oni su nekada odgovor na bes, frustracije, gubitak kontrole nad situacijama, zelju da se ponovo zadobije osecaj moci ili kao reakcija na nesposobnost da se pronadje svoj put. Svojeglavi, samovoljni adolescenti, koji ne dozvoljavaju nikome da se uplice u njihovu svemogucnost i svemocnost, cesto zive u nelagodnoj plasljivosti i svesti o prolaznosti fizickog zivota...
lilit u biku-citat
Ovo je jedna od najprirodnijih pozicija Lilit koja je, po hebrejskom mitu gde se pominje kao prva Adamova žena i sama bila napravljena od zemlje. Osobe rodjene pod njenim uticajem su putene i veoma plodne zbog čega gotovo redovno donosi ženama neželjene trudnoće, a muškarcima probleme sa genitalijama, polne infekcije i druge bolesti, a sve zbog preteranog uživanja u mladosti, zbog raskalašnosti, bluda i hedonizma. U mladosti obično ih osim uživanja, ništa drugo ne zanima, sve je podredjeno smehu i lepoti. Kasnije, kada se po prvi put ozbiljno uplaše starosti i nemoći, smrti, počinje njihova ozbiljna potraga za »eliksirom besmrtnosti«, kako bi se njihov zanos i opijenost ovim svetom, njihov »dolce vita« što duže slavio!
Ako bi trebalo da je opišemo, ovo je zanosna trbušna plesačica, istaknutih oblina i širom otvorenih krupnih očiju. Boginja sladostrašća koja poznaje davno zaboravljeni ritam vasione, ritam koji bubnji negde u svakome od nas, tribal ples, koji počinje sasvim nežno i radosno, pa u sve većem zanosu ona se predaje pomahnitalim strastima, čula nagone i rasteruju demone noći, mraka, smrti. Sa njom samo osobe koje imaju ovde položenu Lilit mogu da uspostave kontakt, mogu da je probude! Fantastičan osećaj za ritam. Zaista, ovi ljudi će samo pomoću veselja, smeha, muzike, igre, sexa, pomoću talenta da u svemu vide lepo uzdići svoju svest i pronaći ono božansko u sebi! Inače su jako nadareni za umetnost, pogotovo slikarstvo i pevanje, mada su moguće i trgovine umetničkim predmetima, slikama, nakitom.

Partnerski odnosi od rane mladosti zauzeće veoma bitno mesto u njihovim životima. Poljupcima i sexom uspevaju da se probiju kroz sve prepreke. Bilo kakvo odricanje od uživanja ovde je nemoguće jer će Lilit već postaviti svoju zamku. Naglašene su senzualnosti i vrlo rano im polazi za rukom da prepoznaju svoju nagonsku prirodu. Tokom života promene dosta partnera. Ovo su ljudi čiji se seksualni život zasniva isključivo na vizuelnom i taktilnom, pa su afere i prevare lako moguće. Dovoljno je da se samo nagovesti u vazduhu mogućnost za neko uživanje i provod. Jaku seksualnu želju osete u kuhinji, restoranima, na raznim prijemima, pri glamuroznim dogadjanjima. Oralni sex i ljubljenje uopšte su im od velikog značaja. Obično imaju krupna, senzualna usta, i sa godinama sve dublji glas koji “zove na sex”. Finansijski dobro stoje, ali često imaju pogrešne investicije, lako rasipaju novac naročito zbog uživanja, ljubavi, kocke…

Jako je važno da u životu ostvare direktan kontakt sa prirodom koja je za njih najveća misterija koja postoji. Srcem su vezani za zemlju i njenu energiju. Vrlo su tradicionalni i poštuju kult porodice.
Jupiter u Biku-citat
Osobe sklone materijalnim dobrima i lagodnom načinu životu. Ovim dvema stvarima daju prioritet. Ljubazni su i privrženi. Skloni su samopovlađivanju, a često i dogmatizmu. Čulna zadovoljstva im puno znače i dobri su u vođenju ljubavi. Diskretni su prema ženama i ove im to prepoznaju i cene. Velikodušnog su karaktera i liberalni. Imaju smisla za finansijske poslove i obično uspevaju da se materijalno dobro obezbede. No i pored toga i dalje nagonski teže da steknu što više materijalnog bogatstva. Vole prirodu, komfor i udobne stvari. Zbog prekomerne sklonosti ka uživanju može doći do razboljevanja. Često imaju problema sa održavanjem telesne težine, lako se goje, a teško skidaju kile.
Saturn u Lavu
Saturn u Lavu i petoj kući Snažna volja, organizacijske sposobnosti, vođe koji nadilaze sve prepreke ili teškoće u ostvarivanju ciljeva. U petoj kući, često problemi sa djecom, neplodnost ili osoba ne želi djecu, seksualni problemi.
Pluton u vagi
Pluton u znacima nema velikog uticaja na pojedinca. Njegov upliv se može osetiti u retkim slučajevima kod specijalnih tipova ličnosti. Pluton boravi u jednom znaku više od 20 godina, u proseku, pa njegov položaj određuje osobine čitave generacije i ima veliki uticaj na svetske događaje. Zbog toga je položaj Plutona u znaku značajan za mundanu astrologiju, a sasvim je periferan za natalnu astrologiju. Pluton je u Vagi boravio u periodu od 1972. do 1984. godine. Ove generacije imaju naklonost ka umetnosti i lepoti. Opsednute su uravnotežavanjem stvari u svom životu. Veliki su pobornici jednakosti u svemui vode bogat društveni život. Usmereni su ka budučnosti i nisu opterećeni prošlošću.
Uran ti se smjestio u 7.kucu? U Skorpionu je (egzaltacija)

Uran u Skorpiji rade neukrotive ljude, ne da te se dresirati da budes neka marioneta. Uran je snazna planeta, a Skorpion je "tekuca vatra", tekuca jer je vodeni znak, a vatra jer mu je drevni vladar Mars, a Pluton je inace visa oktava Mars, stoga si osoba koja ima snazne emocije, odvazno(Skorpion) pristupas novome(Uran), na orginalan(Uran) nacin trazis rjesavanje nepoznanica(Skorpion), a i sklon si svemu sto je okultno(Skorpion). Ipak sto se tice okultnog 8.kucu treba pogledati. Mozes biti ljudima fascinantan(Uran), dinamican(Uran) i u nekim slucajevima mogu takve osobe zraciti seksipilom(Skorpion). Kada se odlucis za neku akciju, onda ne razumijes lijenost ostalih osoba, i mozes pokazati veliku snagu i izdrzljivost. Skorpion uvijek voli istrazivati, a Uran pokazuje na naucni i tehnicki plan, i upravo ces na ta dva podrucja biti istinski zainteresiran. Kada bi se bavio medicinom primjerice, Uran(novo otkrice) u Skorpionu(epidemije neke) pa bi bio zainteresiran proucavati bolesti koje nemaju lijeka, htio bi uciniti nesto novo. Ipak, dosta pohvala oko Urana u Skorpionu. Jako dobar polozaj za baviti se Astrologijom. Ono sto bi morao nekako nauciti je kontroliranje ljubomore, posesivnosti i nemogucnosti da nekada napravis kako drugi zele. Skorpion pokazuje na ljubomoru, a Uran(iznenadno) pa mislim da nisi bas cesto ljubomoran, mozda ako ti se da povoda za tim.

Ovaj, ako je Uran u 7.kuci, sto se tice braka - znas i sam. Polozaj koji pokazuje nepredvidljivost. Ti bi htio neobicnog partnera, i imati drugaciji odnos sa partnerom nego sto svi imaju.
Mesec u Strelcu
Osobe sa ovom pozicijom Meseca su plemenite, humane, milosrdne i obično odlično raspoložene. Uvek su spremne da oproste, brzo zaboravljajući loša dela, iskrene su i slobodoumne. Često su ove osobe društveno istaknute i mogu imati uspeha u politici i religiji. Ove osobe obično ne drži mesto, stalno su u pokretu i često menjaju mesto boravka.
Neptun u strelcu
Neptun u znacima nema velikog uticaja na pojedinca. Njegov upliv se može osetiti u retkim slučajevima kod specijalnih tipova. Neptun boravi u jednom znaku od 12 do 15 godina pa njegov položaj određuje osobine čitave generacije i ima veliki uticaj na svetske događaje. Zbog toga je položaj Neptuna u znaku značajan za mundanu astrologiju, a sasvim je periferan za natalnu astrologiju.
Neptun je u znaku Strelca boravio u periodu od 1970. do 1984. godine. Ove generacije su sklone da daju nepromišljene sudove o svemu što je pre njih stvoreno. Pokazuju dosta egoizma, ali tragaju za novim putevima i teže da se oslobode svih civilizacijskih stegi i normi.
Merkur u Vodoliji
Merkur u Vodoliji daje originalne i inventivne osobe, koje više od svega odlikuje izuzetna sposobnost da razumeju druge i da se užive u njihove probleme. Omiljeni u društvu, odani i prijateljski raspoloženi čak i prema totalnom neznancu. U blizini ovih osoba se u većini slučajeva nalazi društvena elita intelektualaca.
Mars u vodoliji

Ovo su ekscentrične osobe, koje svoju energiju, kojom ih daruje Mars, usmeravaju na reforme u društvu, politici ili nečemu drugom. Preduzimljivi su i spremni na rizik. Nestrpljivi su i nepredvidivi. Konvencionost ih zamara i lako prihvataju moderne stvari i progresivne ideje. Nezavisni su, originalni i idealistički nastrojeni. Ponekad nemaju pravi osećaj za meru, ali su u suštini vrlo blagonaklone osobe. Ljubav prema slobodi je naglašena i veoma se hrabro opiru svakoj nepravdi i tlačenju. Često imaju smisla za tehniku. Preti im oposnost od ljudske ruke i često mogu biti nehotice povređeni od strane prijatelja. Kada je zdravlje u pitanju najugroženiji su im kardio-vaskularni sistem, glava i psiha.
Sunce u Vodoliji
Uranov tonalitet osobi na prvom mestu daje težnju za nezavisnošću na svim poljima. Ne trpi ograničenja i rokove. Često teži nedostižnim idealima, ne prihvatajući poraz čak ni nakon godina truda i rada nastavlja da se bori. Potreba za neprekidnim davanjem može ga dovesti u neprijatnu situaciju, savršen prijatelj na koga se uvek možete osloniti. Težnja ka pronalascima i istraživanju često umeju da mu donesu priznanje za kojim toliko teži. Human, preterano zabrinut i tvrdoglav su osobine koje na prvom mestu krase jednu Vodoliju.
Venera u Ovnu

Ove osobe su impulsivne i lako se uzbuduju. Veoma su strastvene, moglo bi se reci vatrene. Zbog svoje naglosti, odluke donose bez puno razmišljanja, pa se zbog toga kasnije cesto kaju. U samoinicijativnim akcijama obicno doživljavaju neuspeh. Sklone su zaljubljivanju na prvi pogled, ali ih to podjednako brzo prode. Ove osobine ih cesto odvode u nedovoljno osmišljen brak koji se obicno ne završava uspešno. Zahtevne su i znaju da budu sebicne. Vole zabavu i u suštini su romanticne sanjalice.

Sklone su vatrenim i strasnim ljubavima koje kratko traju. Vole promene, cesto flertuju. Vrlo su direktne u nastupu i izazivaju partnera gotovo se nudeci. Vole da se razgoliciju i da poziraju. Fizicki izgled je pretežno to što ih najviše privlaci kod suprotnog pola. Kada osecaju da su voljene veoma su blage i tople. Ove osobe ne mogu da budu sretne ako im je uskracen seks i ljubav
Ovde su sve citati,pa nema tumacenja aspekata,ima li malo istine?

Last edited by gasimetrija; 16-03-2010 at 12:10..

Old 21-03-2010, 21:10   #13
kattja77
Početnik

kattja77 je offline
Standardno

@g.sutanovac
neverovatno koliko je tacno!!!
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules