ASTROLOGIJA ZA POCETNIKE

Nazad   Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners > > >

Natalne karte clanova Clanovi foruma vezbaju na kartama drugih clanova foruma...

Dobrodošli na Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners forum.

Trenutno gledate forum AFB i kao gost imate ođredena ograničenja. Kada nam se pridružite - registrujete i postanete član besplatnog AFB foruma, moći ćete da objavljujete nove teme, učestvujete u diskusijama i glasanju, komunicirate sa ostalim članovima putem privatnih poruka (PM), uploadujete razne sadržaje, koristite chat ali i sve ostale pogodnosti našeg Foruma. Registracija je brza, jednostavna i potpuno besplatna, prema tome, priključite se sada!!

Ako imate problema u toku registracije ili logovanja, molimo Vas da nas kontaktirate.
Odgovor

Opcije Teme Pretraži Temu Način Prikaza

moj natal, svaki komentar dobrodosao
Old 23-07-2010, 21:43   #1
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Registrovan: Jul 2010
dijana819 je na dobrom putu
Standardno moj natal, svaki komentar dobrodosao

drage i dragi moji, tek sad videh da postoji i ovaj kutak na forumu, pa rekoh da postavim i moj natal. ko god je raspolozen, znacilo bi mi da kaze svoje misljenje bilo o nekom aspektu, bilo o polozaju planete ili kuci.
recimo, trenutno sto me okupira je posao. iako bi po natalu trebalo da imam uspeha na tom polju, to bas i nije tako. dugi periodi bez posla i vec nekoliko ih imam iza sebe.
Submit to Digg   moj natal, svaki komentar dobrodosao Reply With Quote
Naši sponzori
Advertisement

Old 23-07-2010, 21:55   #2
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Registrovan: Nov 2009
spomenka je na dobrom putu
Standardno

kolko se ja kužim ti upravo suprotno-ne bi trebala imat uspjeha u polju posla..
6.kuća ti počinje u ovnu, a vladar mars otišao u znak rak, gdje je u padu-mislim da to dovoljno govori za početak-nestabilnosti u vezi posla-čas radiš čas ne i tako.

ne znam neka me ispravi neko ako griješim

jedino ako čemo gledat nastavak šeste kuće-bika- vladar venera u vagi (stabilnost) al ovaj saturn mi se ne sviđa-kao neka kočnica i ne dobivanje pravih prilika.

Old 23-07-2010, 21:59   #3
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

ja pre 10k vezujem za karijeru. u tom smislu, ona pocinje u lavu, vladar je upravo u njoj.

kako ja to vidim, 10 k je analogna jarcu koji je sav okrenut karijeri. 6 k je analogna deivici koja je opet okrenuta zdravlju, tako da se 6k prvenstveno odnosi na zdravlje, navike natusa... u sirem smislu moze oznacavati radno okruzenje... tako sam ja bar skontala, mozda i gresim

Last edited by dadiska; 30-10-2010 at 15:54.. Reason: spojeni postovi

Old 23-07-2010, 22:02   #4
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

je da, ali nije u svome sjedištu vladar, već u djevici.. bilo bi super kad bi sunce bilo u lavu...po mome.

opet kažem neka neko još nadopiše pa ćemo vidjet.

Old 23-07-2010, 22:04   #5
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

oki, hvala na komentaru.

ako eventualno vidis neki aspekt koji zelisa da prokomentarises, feel free :-)

Old 23-07-2010, 22:06   #6
spomenka
Druid

spomenka's Avatar

spomenka je offline
Standardno

uhuhuhuhu...

baš sam čekala da neko naleti sa mjesecom u devetoj kući

zanima me jel ti majka vezana za inostranstvo, bilo poslom il podrijetlom il voli da putuje?

Old 23-07-2010, 22:11   #7
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

moram ti reci da nije, kod mene tu pre radi znak... u potpunosti je dozivljavam kao lavicu, iako je riba/devica

Old 23-07-2010, 23:39   #8
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Draga dijana,

6. polje se odnosi na posao koji svakodnevno radimo, na koji idemo ujutru i vracamo se posle podne, u smenama...kako god. To je posao na kome mi radimo za nekoga (gazdu, firmu...), i istina je da on opisuje svakodnevnicu u tom smislu. Opisuje o radno okruženje, naravno, a njegov vladar nam dalje govori šta će sa njim biti.
10. polje je nešto drugo. Ono nam govori o ličnoj karijeri, napredovanju u firmi ili izvan nje. Vladar šeste u 10 tako govori o stremljenju ka sopstvenom biznisu, gazdovanju ili visokim ambicijama i šefovanju u okviru neke firme (ili barem težnjama ka tome). Isto tako, vladar 10. u šestoj ukazuje na stalni rad za druge, ućivanje u sitnim, svakodnevnim poslovima, često ga imaju ljudi u tehničkim podrškama, administaciji, ralunovodstvu. Naravno, nije sve tako usko, gledaju se i druge stvari, ali ja, eto, počeh sa ekstremima.
Naime, pokušavam da ti približim celu tu simboliku polja.

Hajde sada to da primenimo na tvoj natal.
Ako hoćeš da se zaposliš u nekoj firmi, a ne počinješ sama posao, prvo moraš gledati 6. kuću.
Vladar mars (energija, borbenost) je otišao u 9. polje (jupitersko - širina, veličina). Kao takav on ima velika očelivanja od posla. Nemoj se začuditi što to nije dobro za njega - mars ne može da vidi nerealnost svojih očekivanja, i puca često "na prazno", pa posle ne zna šta ga je snašlo (svi imamo marsa u nekom polju ) A jupitersko polje, poput jupitera, daje široke vidike, ambicije, posebno viđenje onoga šta je pravedno a šta nije. To sve ne bi bilo loše, da mars nije u znaku svog pada. On u raku gubi svoju energiju, njega emocije guše. Mislim da je raskorak upravo u toj tačci - deveto polje daje veliko očekivanje, a rak oduzima energiju. Velika očekivanja su dalje podstaknuta mesecom (kao dispozitorom marsa) koji je takođe u devetom polju, u lavu. On i dalje želi da "zasija".
Iduci dalje, dolazimo i do sunca, koje je dispozitor meseca i vladar 10 polja, u 10, jarcevskom (strogom i ambicioznom) polju. To još jednom ukazuje na visoka stremljenja u karijeri, i želju da se zasija u samostalnom radu. Međutim, sunce je u devici, a devica je prirodan znak 6. kuce - kuće rada za druge, sitnih poslova, u kojima se mic-po-mic dolazi do nečega.

Priča se završava sa merkurom, koji je u svom znaku, pa nema daljeg dispozitora. Od dva merkurovska znaka, devica je zemaljski, pedantniji, ali i sitničariviji. On traži rad, predanost i potčinjavanje u nekom smislu, a u destom polju, svakako i istrajnost (saturnovsko polje-vreme). On nije vetropirast kao merkur u blizancima, i stalno traži sigurnost i uzemljenje.

Kao što neke karte imaju jednog konačnog dispozitora, tako tvoja ima jednog konačnog dispozitora koji se tiče karijere - a to je merkur u devici u 10 polju.

Zbog toga bih rekla da ćeš do uspeha u poslu doći samo ako ispoštuješ zakone tog merkura, ako pedantno, strpljivo, vredno i istrajno radiš za druge, u nekoj većoj firmi najbolje. Merkur u devici je poslušan, ma koliko se to nedopadalo suncu u 10 polju. Ali sunce neće moći da se ispolji bez toga, i tek kroz takav rad, ono će dobiti priliku da zasija.
Kada to uspeš, verovatno će biti prilike i za druge stvari za kojima tvoja ambicija seže.

Još i ovo: kvadrat merkura, kao "konačnog dispozitora" ovog aspekta života sa neptunom - ti nisi uvek u stanju da pravilno proceniš situaciju u kojoj si se našla. Neptun dolazi iz pete (sunčeve) kuće, i nalazi se u drugoj. Moguće je da ne misliš da te vole na poslu, ili da te ne podržavaju finansijski dovoljno. Ali to je neptun, i ma koliko teško uvek bilo (aplikacioni aspekt), pokušaj da to ne zaboraviš kada dođeš u fazu da ti je teško da odeš na posao.
Na svu sreću, kvadrat sunca i urana je separacioni, pa će se i ta neizdrž koja ti remeti sunce u 10. polju vremenom malo smiriti. Ipak, u prvom polju je - znači tvoja (možda ima veze i sa porodicom, poreklom - dolazi iz četvrte kuće), ali ti možeš upravljati njome.

Jeis li razmišljala o nastavku obrazovanja, mislim da bi time puno simbolike ispunila, kada bi mogla da doguraš do doktorata?

Old 24-07-2010, 00:02   #9
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

neddo, jos jednom ti se zahvaljujem. uzivam citajuci tvoje postove na citavom forumu. tvoji opisi su takvi da informacije koje pruzas lako ulaze u glavu sa razumevanjem. :-)

sto se tice doktorata, nemam prosek na osnovnim studijama za to. ipak, nakon osnovnih studija sam upisala specijalizaciju, trenutno radim specijalistiscki rad, tako da i to privodim kraju.

na konto sunca koje zeli da zasija i privatnog biznisa, moram te pitati da li se moze zadovoljiti polozaj u devici, simbolici 6. polja i rada za druge, ako bih se bavila usluznom delatnoscu, konkteno je vrtic u pitanju?

ne znam da li je uopste potrebno da potvrdjujem to sto si napisala, ali ipak hocu jer mislim da je dobro dati povratnu informaciju svakome.
radila sam u velikoj firmi i iako sam imala veliku podrsku predpostavljenog koja me je gurala ka vodecem polozaju, sto mi je odgovaralo, sa vecinom kolega sam bila u korektnim odnosima, ali sam ih u sebi stalno kritikovala i nisam bila zadovoljna njihovim ucinkom i pristupu poslu (sto se moralo osetiti u odnosu). na poslu dajem maximum sebe i bitno mi je da budem prihvacena i priznata. sto se tice placanja, i to je tacno. imam faze kada mislim da nisam dovoljno placena i to utice na motivaciju za rad.

pozz veliki :-)

Old 24-07-2010, 02:23   #10
nedda
Čarobnjak

nedda's Avatar

nedda je offline
Registrovan: Oct 2009
nedda će postati poznat uskoro
Standardno

Naravno, povratna informacija uvek puno znaci

Vidim odakle ta ideja i zelja da imas voje vrtic.

Za rad sa decom uvek mora da se gleda i 5. kuca. Kod tebe jedan vladar, neptun pravi kvadrat sa merkurom o kome smo pricali, a drugi, jupiter pravi sekstil sa mesecom. Sve u svemu - deluje realno. Jedino se treba paziti neptuna, jer on je i idealizacija, pogresno vidjenje stvari...tamo gde se on umesa treba uvek biti svestan da se ne vidi realno (i onda verovati prijateljima, posto ti je stelijum koji lepo aspektira ovu pricu u 11.kuci).

Obarti paznju samo da ti se peta kuca nastavlja ovnom, sto znaci da opet dolazis do lekcije "mars u raku". Ali mi se svakako čini da ćeš u slučaju da sama vodis posao na drugaciji nacin izlaziti na kraj sa njime.

Srecno Dijana

Old 24-07-2010, 03:10   #11
dijana819
Švrća

dijana819's Avatar

dijana819 je offline
Standardno

da, privatni posao kao ideja je i potekla od prijatelja i verovatno bih to radila sa nekim, ne verujem da bih sama usla u to.

hvala jos jednom Neddo :-)

izanalizirasmo mi moje polje posla, ali ostaje tu jos mnogo pitanja, tako da ko je voljan nek izvoli.
npr: 1. zdravlje... mogu vam pomoci pa i reci koji su problemi (mitralni prolaps- aritmije, katastrofalni ligamenti (iako obozavam sport), specificna skolioza veoma izrazena u lumbalnom delu)
2. dominantan strah od samoce (aktiviran zime 2001-2002g), ne samoca u smislu da nemam partnera vec da nisam okruzena osobama ili osobom
3. deca- da li i kada??? da se neko drugi ponasao kao ja do sada bi ih sigurno imao :-P
4. brak- da li, kada, kakav?
5. zasto su vodolije partneri dominantne u mom zivotu?
6. kriticne tacke natala- na cemu treba raditi?
7. trenutni decko- da li je on taj?
njegov natal http://img690.imageshack.us/f/mladen.gif/
sinastrija http://img651.imageshack.us/f/mladenijasinastrija.gif/

unapred hvala :-)

Last edited by dadiska; 30-10-2010 at 15:55.. Reason: spojeni postovi
Naši sponzori
Advertisement

Odgovor

Posetioci koji trenutno gledaju ovu temu: 1 (0 član/članova i 1 gosti/gostiju)

Opcije Teme Pretraži Temu
Pretraži Temu:

Napredna pretraga
Način Prikaza

Posting Rules